Perforeerster- schifster. INGEZONDEN SPORT. KANTONGERECHT KUNST EN LETTEREN. AGENDA'0 BURGERLIJKE STAND OPROEP. een net Meisje. Laatste Berichten RAAMSDONK. Geme gd Nieuws Advertentiën AUTOTOCHT Oranje-comité van Elshout in ver andering bijeen in café H. v. Hoorn. ^Een voorloopig program werd opgemaakt voor de viering van het a.s. regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. De voorzitter, de heer Schreurs zal Woensdagavond in café H. van Hoorn een bespreking komen houden over een te stichten Oranje vereniging. "De festiviteiten zullen zoowel in l| Dryven als in Elshont,afzonderlijk worden gevierd. Huishoudschool Bij het gehouden examen voor de huishoud- en industrie—school »St. Anna« alhier slaagden voor costumièreMaria Muskens, Cor van Sluisveld, Anna van Lochten, Ant. de Gouw en Maiia v. d. Wiel. Voor lingerie: Joh. van Lochten en Fr. van Kessel. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Gelieve onderstaande te plaatsen, bij voorbaat mijn dank. De kermis behoort weer tot het verleden en ze is in alle opzichten geslaagd. Wat een stroom van vreem delingen heeft onze plaats bezocht, de drukte vooral op de Zondagen was enorm. Onze neringdoenden heb ben daarvan volop de vruchten ^geplukt en zijn ook vol lof over de regeling van kermisterrein, politie, enz. Het is wederom gebleken, dat Waalwijk gaarne bezocht wordt door de omringende plaatsen. Wij zijn nog enkele weken van de Oranjefeesten. Laat de Oranje vereniging deze feesten zoogrootsch mogelijk maken, wat zoo gemak kelijk kan, indien zij het volgende onder het oog ziet. De Oranjefeesten zijn om onze verknochtheid aan het Oranjehuis te doen blijken en uit te breiden en kunnen tevens dienen om onzen naam als feestvierende plaats te be stendigen en kunnen ook tevens een groot voordeel voor onze nering doenden beteekenen. Wat in de wereld één land niet kan, kunnen verschillende landen samen bereiken, wat een gemeente afzonderlijk niet kan, kunnen ver schillendegemeenten samen en zoo is het ook op gebied van verenigin gen. Indien de Oranje-vereeniging sa- menwerkt met enkele andere ver. ^eenigingen hier ter plaatse, kun- ^wij 'n feest krijgen, dat klinkt als een klok en kan dit niet anders «Weiden dan tot versterking der leden en kas der Oranje-vereeniging en ben ik er van verzekerd dat het aantal leden dier vereniging ver. dubbelen zal en niet zooals nu, achteruitgaan En ook wat het finantieele be treft. Ik ben er van overtuigd, nog sterker, ik weet het zeker indien dit op deze wijze gebeurt, dat dan di verse personen een flink bedrag er voor over hebben, om alles zoo schitterend mogelijk te doen slagen. Dit is mijn zienswijze op de komende feesten. EEN ECHT-WAALWIJKER SPRANG. S. D. O. Dinsdagavond speelde SDO 1 een competitiewedstrijd voor de Zaterdag- middagrcompetitie van den Brab. Voet balbond tegen Sparta 1 uit Vrijh. Capelle 1 op het terrein van SDO. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel 2—2. Het was een meer forsche dan mooien wedstrijd. BOKSEN. VAN KLAVEREN EUROPEESCH KAMPIOEN MIDDENGEWICHT. Naar wij vernemen is bij den promo motor van van Klaveren, den heer Hui zenaar, bericht ingekomen, dat de inter national Boxing Union (I.B UU.) de uit spraak van den Belgische', scheidsrech ter Borre deze verkl.i ,'rde Zondag j.l. te Botterdam «Ie match van Klaveren en den Fra;iscfv<n titelhouder Tenet onbe slist, end;niks het feit, dat van Klaveren een winstpunt meer had zal annulee- ren, to adat onze landgenoot den Euro- ppesc£en kampioenstitel in het midden- gewk i :>eeiT* VKi'WDi'ven. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De twaalfde étappe van Marseille naar Cannes over 199 K.M. is gewonnen door den Franschman Fréchaut in 6 uur 35 4 min. 26 sec. Middelkamp was veertiende met ruim 3 min. achterstand, Van Schendel 20ste mei 5 min. achterstand op den winnaar en Hellemons 56ste met ongeveer een half uur achterstand. Groote veranderingen in het algemeen - klassement vonden niet plaats; de Belg Vervaecke heeft nog steeds de leiding. DUIVENSPORT. CAPELLE. De postduivenvereeniging ,,De Lucht vaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwe- vaart, hield met oude duiven een wed vlucht vanaf Bordeaux, afstand gemid deld 864 km., waar de duiven Zaterdag morgen 5.40 in vrijheid werden gesteld. De eerste duif werd geconstateerd Zon dagmórgen 6.06.09, snelheid 1233.19 M. per minuut en de laatste prijswinnende duif om 10,30.58, snelheid 435,83 M. per minuut. De'uitslag luidt als volgt: Adr. Spierings 1 10; J. van Doornik 2 8; W. Vei steeg 3; J. Versteeg 4; St. van Peer 5 6; G. Vos 7 11 12; H. Vos 9. Aan getoonde: W. Versteeg, St. van Peer en H. Vos. Eerste overduif: P. de Roon. Met jonge duiven werd een wedvlucht vanaf Duffel (B.), afstand gemiddeld 75 km., gehouden, waar de duiven Zondag morgen half negen werden gelost. De eerstaankomende duif bereikte met een, snelheid van 1249,65 M. per minuut om 9.28.51 het hok, terwijl de laatste prijs winnende duif met een snelheid van 1048,27 M. per minuut om 9.38.40 werd geconstateerd. De uitslag luidt als volgt:- Gebr. van Onzenoort 1 14 31 35; E. Haverhals 2 12 23 24 25 28 32 58; H. Dalmeyer 3; G. Treffers 4 27 30 51 53; St. van Peer 5 13 19 22 38 47 56; H. Vos 6 37 41 57; P. Nieuwenhuizen 7 45; J. Meter 8; C. Rozenbrand 9 10 42 59 61; J. van Doornik 11 33; J. Quiryns 15 17 36 49; Adr. Spierings 16 40; C. Boeser 18; J. Rosenbrand 20 39 50; Adr. Blom 21 26 55; B. Pols 29 52; J. de Jong 34; Ph. van Tilborgh 43; Adr. Klootwijk 44 48; Th. van Beek 46; J. Versteeg 54 en Gebr. Verhagen 60. Aangetoonde duiven: G. Treffers, St. v. Peer, H. Vos, E. Haverhals en Gebr. van Onzenoort. Voor de a.s. Zondag met jonge duiven te houden wedvlucht vanaf Vilvoorde worden de duiven Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal ingekorfd. Behandeld ward de uitgestelde zaak tegen A. de H. uit Heusden die de ar beidswet had overtreden door op zijn scheepsbinnenwerf de arbeiders te laten overwerken zonder vergunning. Hij had die verdunning wel gevraagd maar niet gekregen. Zijn werf lay reeds ongeveer 7 jaren stil en nu had hij een order ge kregen voor het vervaardigen van een eerste klasse schip voor Portugal, welke hem de kans gaf, weer aan den gang te komen. Hij moest echter binnen negen maanden klaar zijn en verviel voor eiken dag van te late levering in een boete van 10 pond. Hij had meer arbeiders noodig, maar die welke bij de Arbeidsbeurs ston den ingeschreven durfden niet aan het werk, waarvoor hij ze noodig had. Daar hij op alle mogelijke wijzen geprobeerd had, zooals hij beweerde, geschoolde ar beiders bij te krijgen, doch hem dit niet gelukt was, was overwerk het eenige wat er op zat om al te groote schaden te voor komen. De zaak was uitgesteld om verdachte in de gelegenheid te stellen, aan te too- nen, dat hij inderdaad het mogelijke had gedaan om bekwame arbeiders te krijgen. Verdachte legde ten bewijze daarvan o.m. een aantal advertenties over, door hem in verschillende dagbladen geplaatst. Gehoord werd alsnog als getuige de heer J. Asselbergs, hoofdinspecteur der Arbeidsinspectie te Breda. Deze verklaar de dat verdachte in '37 reeds een paar maanden overwerkvergunning had ge kregen. Daarna had men hem die niet meer gegeven, daar men het nu welletjes vond en een door verdachte ingesteld beroep was dan ook verworpen. Latei- vroeg hij, gedurende negen maanden met het geheele personeel 53 maar nog liever 56 uren te mogen werken in plaats van 48 uur. Overwerk moet echter uitzonde ring zijn. Volgens getuige is verdachte wat obstinaat en denkt: zóó wil ik het hebben en daarmee uit. Honderd werk- looze arbeiders waien hem gepresen teerd, die met een rijkstoelage door hem zouden kunnen worden herschoold. Hij behoefde die in hel begin niet een cent te betalen. De kantonrechter wees er getuige op dat verdachte een speciale order uit te voeren had en er dus niets aan had, on kundige arbeiders te gaan bescholen, daar hij slechts menschen kon gebruiken die in staat waren het werk voor hem binnen den vereischten tijd klaar te krij gen. De ambtenaar van het O.M. voegde hieraan toe, dat voor verdachte, daar hij geen geschikte arbeidskrachten kon krij gen, overwerk hel eenige middel was. Getuige antwoordde hierop, dat de ar beidswet toestaat, hare artikelen betref fende den werktijd te overtreden in ge val van overmacht. Doch doet men dit, dan dient men daarvan mededeeling te doen aan het districtshoofd. Dat heeft verdachte niet gedaan, dus onstrafbaar is hij niet. Bij het aannemen van orders moet men er rekening mee houden, of men wel klaar kan komen. Kan men dat niet dan moet men de order niet aan nemen. Getuige vraagt zich af of elders de scheepstimmerwerven ook dergelijke vergunningen krijgen. Het zou toch niet aangaan één werf in Heusden een bui tengewoon langdurige vergunning te ge ven en anderen niet. De kantonrechter wees erop, dat hier toch wel de bijzondere omstandigheid was, dat een werk al 7 jaren had stilge legen en door een order weer kans had gehad, er boven op te komen. Daarom was hem eerder al een over- werkvergunning gegeven, aldus getuige. W ij zijn zoo goed geweest, maar wij kun nen niet aan den gang blijven. Verdachte betoogde nogmaals met na druk, dat het hem alleen ging om ge schoolde krachten. Anderen kon hij uit den aard van het werk niet gebruiken. Bestond hier ten lande het zoogenaamde vacantie-systeem, dat in het buitenland toegepast wordt, en waarbij de patroon gemachtigd is te laten overwerken, mits hij daarna naar evenredigheid vacantie aan zijn werkvolk geeft, dan was er heel wat ongemak voorkomen. De ambtenaar van het O.M. eischte schuldig-verklaring zonder toepassing xan.strafr Jkantonrechter, vonniste, ver dachte conform den eisch. De chauffeur H. B. uit Amsterdam had op 15 Mei j.l. te kwart over acht in de Groote Straat te Waalwijk een aanrijding veroorzaakt door in een bocht niet rechts te houden. Hij was meer dan een meter over de streep. Tegen hem werd geëischt 15.boete of 8 dagen hechtenis. UITSPRAKEN. J. A. v. M., Eet hen, ijk wet, 1 boete - A. A. T., Waalwijk, arbeidswet 1ste herh., -x 5 boete M. S., Waalwijk, Joopen over verboden grond 5 boete Fr. P., Drunen, ondeugdelijke remmen en geen spiegel op auto, 4 en 2 boete J. W. L. de R., Sprang-Capelle, te breede lading, 3 boete L. V., Waalwijk, rijden over voetpad, 3 boete L. \N. v. V., Waalwijk, venten, 2 boete C. ten H., Waalwijk, dronkenschap, herh. 3 dagen hechtenis P. A. v. d. V., Dru- nen, drankwet, 3 boete Pa. B., Dus- sen, waterleiding verordening, 3 boete A. S., Drunen, geen geluiddemper, 4 boete Aa. P Sprang-Capelle, rijwiel zonder bel, 3 boete Aa. P., Sprang, geen reflector, 2 boete J. K., Drunen, rijwiel zonder licht, 3 boete M. A. v. B., Vlijmen, bakfiets zonder licht, 2 x 2 boete C. P. v. O., Sprang-Capelle, crisis-zuivelbesluit, 15 boete E. P. J. v. II., Loon op Zand, links uitwijken, 20 boete H. L. F. P., Waalwijk, geen teeken geven 3 boete G. P. B., Waal wijk, ondeugdelijke remmen, 25 boete E. M. v. P., Sprang-Capelle, geen ach. terlicht, 2 boete A. H. B., Waalwijk, geen achterlicht, 2 boete D. J. S., Sprang-Capelle, geen achterlicht, 2 boete A. J. v. E., Waalwijk, geen ach terlicht, 2 boete M. W., Sprang-Ca pelle, geen achterlicht 1 boete H. v. H., Waalwijk, rijden over trottoir, 3 boete M. T., Raamsdonk, dronken schap, 10 boete R. Z., Eethen, re glement anto-vervoer personen, 4 boe te H. A. A. T., Drunen, broodbesluit, 4 boete T. A. P., Waalwijk, geen rij bewijs, 4 boete A. de W., Waalwijk, geen achterlicht, 2 boete F. v. d. II., Waalwijk, rijwiel zonder licht 3 boete H. A. A. T., Drunen, verblindende ver lichting, 5 boete A. L. B., Loon op Zand, rijwiel over voetpad, 2 boete j C. J. A. de K., Waalwijk, godsdienstoef. sloren, 5 boete H. J. D., Waalwijk, j godsdienstoef. storen, 5 boete M. V., Sprang-Capelle, op hoek 'blijven staan, 2 boete. Het Engelsche Koningspaar in Frankrijk. Maandag omstreeks één uur is het Koninklijke jacht metden Koning en de Koningin van Engeland met gevolg te Boulogne sur Mer aan gekomen. Zoodra het jacht gemeerd lag, begaven minister Bonnet, de Brit- sche ambassadeur, Sir Eric Phipps en de Britsche militaire attaché's zich aan boord Bonnet naderde den Koning en drukte hem de hand, daarna boog hij voor de Koningin. Officieren en notabelen werden aan het Koninklijke paar voorgesteld en daarna inspecteerde de Koning de eerewacht. Schoolkinderen zon gen het God save the King en de Marseillaise. Te 13.07 uur vertrok de trein onder het geschal der klaroenen en het geroffel der trommen naar Parijs, waar hij om 10 voor 5 het station binnenreed. Langs den geheelen weg, die den stoet gevolgd was, verdrong zich een duizendkoppige menigte, waarvan tollooze zicg reeds vroeg in den dag hadden opgesteld om zich een goed plaatsje te verschaffen. Zoo groot was de belangstelling, dat het leek, alsot geheel Parijs leeggestroomd was naar deze route. Donderend weerklonk het gejuich overal langs den weg waar de stoet voorbij kwam. Geestdriftig zwaatde de menigte met Fransche en Engelsche vlaggetjes, hetgeen een kleurrijk, vroolijk echouwspel vormde. Langs deze haag van juichende menschen reed de stoet naar Elysee waar een diner werd aangeboden. Hierbij heeft president Lebrun een rede gehouden waarbij hij erop wees, hoe het ideaal van vrijheid en liefde de heide landen vereenigd heeft. Uwe doorluchtè aanwezigheid hier vormt de hoogste en kostbaarste getui genis voor dien gemeenschappelijken wil, die dagelijks de sympathie vol vertrouwen tusschen beide landen en de nauwe samenwerking hunner ver tegenwoordigers versterken. Meer dan ooit verschijnt de volkomen overeen stemming tusschen beide volkeren als een wezenlijk element van veiligheid en eendracht ten voordeele van be schaving en vrede. Koning George beantwoordde deze rede o.m. met de volgende woorden: Het is de vurigste wensch van onze regeeringen om door middel van in ternationale overeenkomsten een op lossing te vinden voor die politieke problemen, welke den wereldvrede be dreigen en van de economische moei lijkheden, die het mensehelijk welzijn beperken. „Het optreden onzer regeeringen is aldus gericht naar een gemeenschap pelijk doel het geluk te verzeke ren van de volkeren der wereld door middel van ware samenwerking. „Ik ben u zeer dankbaar, mijnheer de President, voor de gelegenheid, die gij mij gegeven hebt om den nadruk te leggen op de banden van vriend schap, die Frankrijk en Groot-Brittan- nië vereenigen". Drie Hagenaars in België om het leven gekomen. Nabij Braine-le-Comte op den weg in het bosch van Salmon-Sart, op den grens van de provincies Hene gouwen en Brabant, is een Neder landsche auto, die op weg was van Parijs naar den Haag, verongelukt. De wagen sloeg over den kop en van de vier inzittenden zijn drie om het leven gekomen, doordat de auto in brand vloog, De vierde kon zich redden. Bij het ongeval zijn omgekomen de 62-jarige D. van den Bergh, koopman te Scheveningen en zijn 64 jarige echtgenoote mevr. A. van den Bergh—Meerloo. Het derde slachtoffer is mevr. E. Joëls, 57jaar oud. Gered is alleen den heer M. Joëls lid vad den gemeenteraad van den Haag. De lijken der slachtoffers zijn naar het lijkenhuis vervoerd. AFSCHUWELIJK MISDRIJF TE OBDAM. Onder verdenking zijn 34-jarige echtgenoote te hebben vermoord, is de ongeveer even oude A. D. door de ge- meente-politie gearresteerd. Hij is naar Alkmaar overgebracht en daar ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Naar wij vernemen heeft hij reeds een bekentenis afge legd. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANG STRAAT TE WAALWIJK. Persverslag van de vergade ring, gehouden te Waalwijk, op Dinsdag 19 Juli 1938. Behandeld werden: 1. Schrijven van den Minister van Economische Zaken, waarin onder overlegging van een afschrift van het betreffende Koninklijk Besluit wordt medegedeeld, dat de heer M. van der Velden te Kaatsheuvel, ihans wonende te Waalwijk, is benoemd tot iid der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, om zitting te ne men in de afdeeling Grootbedrijf. Waar de heer van der Velden on verwacht verhinderd was de vergade ring bij te wonen, werd de installatie uitgesteld tot de volgende vergadering. 2. Antwoord van den Minister van Waterstaat op de brieven van onze Kamer inzake de opheffing van de af sluiting en bewaking van spoorweg overgangen in de gemeenten Drunen en Raamsdonk. De Minister deelt mede zijn ten deze ingenomen standpunt niet te kunnen herzien. Wel is Z. E. bereid na te gaan. of de overweg te Drunen kan vervallen door omlegging van den weg onder de spoorbrug in den Baardwijk- schen Overlaat. 3. Antwoord van den Minister van Sociale Zaken op het adres van de Ka mers van Koophandel en Fabrieken in Nederland inzake de vaststelling van de retributie-Warenwet aan dc hand van de klasse-indeeling van zaken in het Handelsregister Z. E. deelde mede, dat het zonder groote kosten niet mogelijk is een be tere regeling in het leven te roepen dan dc thans geldende. 4. De Rekening en Verantwoording over het jaar 1937 werd conform het concept van het Bureau goedgekeurd en vastgesteld. 5. Contingenteering van den invoer van schoenen uit Nederland in Noor wegen. Een binnen het district der Kamer gevestigde schoenfabriek vroeg de aan, dacht van onze Kamer voor geruchten betreffende de door de Noorsche Re geering voorgenomen maatregelen tot invoerbeperking van schoenen, waar door onze export naar dat land ernstig zou kunnen worden geschaad. Na zich van de juistheid van de gesignaleerde geruchten te hebben overtuigd, heeft de Kamer gemeend den Minister van Economische Zaken te moeten wijzen op het nieuwe gevaar, dat onze schoen industrie bedreigde, en Z. E. verzocht maatregelen te willen nemen om onzen export van schoenen op Noorwegen te kunnen behouden. Bij schrijven van 10 Mei j.l. berichtte de Minister, dat be reids stappen waren ingeleid teneinde te bereiken, dat met.de Nederlandsche belangen zooveel mogelijk zal worden rekening gehouden. 6. Artikel 46 der gewijzigde wet op het Middelbaar Onderwijs. Na bespreking in de vorige vergade ring heeft het Bureau zich terzake van de uitvoering van bovengemeld artikel verstaan met het gemeentebestuur van Waalwijk. Dit contact heeft tot een bevredigende oplossing geleid. De be treffende verordening van de gemeente Waalwijk is bij raadsbesluit van 25 Maart j.l. zoodanig gewijzigd, dat de Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs in de gemeente Waalwijk thans is samengesteld uit ze ven leden, waarvan twee leden door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Langstraat worden be noemd. Benoemd werden de heeren Th. H. C. J. Raming en J. B. Verschuren. 7. Gecommitteerde naar de examens vande Handelsavondschool te Waal wijk. Het bestuur van bovengenoemde handelsavondschool noodigde onze Ka mer uit om, nu in verband met de Ves- tigingseischen voor den Middenstand de te houden examens een veel grooter beteekenis en draagwijdte hebben ge kregen, een gecommitteerde naar die examens af te vaardigen. Het Bureau de belangrijkheid dezer examens erkennende, verzocht den Voorzitter der Commissie voor de Ves tigingswet Kleinbedrijf, den heer Snels, zich als gecommitteerde beschikbaar te willen stellen, aan welk verzoek de heer Snels bereidwillig heeft voldaan. 8. Voor de bij gelegenheid van het 725-jarig bestaan van de stad Geer- truidenberg te houden tentoonstelling van ..Handel, nijverheid en landbouw" besloot de Kamer een subsidie te ver- leenen van 100. 9. Medegedeeld werd, dat ten kan tore der Kamer ter inzage is nederge- legd een afschrift van de beschikking van den Minister van Economische Zaken va nl8 Juli 1938, No. 42009 I. J.A./N., Directie van Handel en Nij verheid, houdende algemeen verbin dendverklaring van een ondernemers overeenkomst tot verbetering van de toestanden in het lederbedrijf. Prijsvraag openluchtspelen Comité van actie Oisterwijk Op de laatste te Oisterwijk gehou den samenkomst van journalisten, welke samenkomst steeds pleegt vooraf te gaan aan de jaarlijks in het Natuurtheater te Oisterwijk te houden openluchtspelen, is, nadat door den moderator van den Katho lieken Kunstkring te Oisterwijk gewezen was op het gebrek aan goed speelbare stukken, gezamenlijk het initiatief genomen om over te gaan tot oprichting van een comité dat zeer bijzonder de aandacht zal besteden aan de cultuur van het toneel. Het ligt in de bedoeling om de belangstelling en den steun te doen uitstrekken tot de cultuur van het tooneel in Brabant in den meest uitgebreiden, met uitzondering van het actief deelnemen aan tooneel- opvoeringen. Alle aanwezigen op de persconfe rentie, waarop naast een groot aantal journalisten tegenwoordig warende burgemeester van Oisteiwijk, de kunstenaar Charles Eyck en den moderator van den Katholieken Kunstkring te Oisterwijk, zegden overtuigd van het cuitureele be- laDg van het tooneel uit en voor het volk hun volle medewerking en toetreding tot het comité toe. Met groote bewondering en waar- peering voor hetgeen de laatste jaren in Oisterwijk reeds voor het tooneel werd verricht, achtten de aanwezigen op de persconferentie van't grootste belang, zoowel algemeen als voor het Natuurtheater te Oisterwijk in het bijzonder, dat men in ons land ten spoedigste de beschikking krijgt over geschikte openluchtspelen van eigen Nederlandsche of Vlaamsche schrijvers. Een voorloopig comité werd staande de bijeenkomst gevormd. Het bestaat uit de heeren J. Verwiel, burgemeester van Ois terwijk. L. Rovers, moderator v. d. Katho lieke Kunstkring te Oisterwijk. Charles Eyck kunstenaar teSchim- merl. W. Hoffman, journalist Berlicum. H.v. Reuth, journalist Eindhoven. H. v. Rijthoven, journalist Tilburg. E. J L. M. Schul, journalist Breda. C. M. H. de Valk, te Oisterwijk. Tot een zijner eerste werkzaam heden rekent dit voorloopig comité zich de vorming van een definitief comité, dat zich in de eerste plaats ten doel stelt de vorming van een fonds en het uitschrijven van een prijsvraag voor openluchtspelen. Het voorloopige comité zal het ten zeerste op prijsstellen om alvorens het tot de vorming van een defini tief comité overgaat, adhaesiebetui- gingen te mogen ontvangen met zijn streven, zoowel van particulieren als van vereenigingen. Het correspondentieadres van het voorloopig comité is C. de Valk, de Lind B.402 Oisterwijk. Zegening van auto's en motoren. Op Zondag 24 Juli tusschen 12 en 2 uur zal door den Directeur der Broederschap een openbare zegening worden gehouden van auto's en motoren. Op het Heuvelplein te Tilburg komen deauto'sen motoren te samen terwijl de inzegening zal plaats hebben op het plein vóór den hoofdingang der kerk. Allen, uit iedere gemeente, ook zij die nog geen lid zijn van de Broederschap kunnen zonder '^sten hieraan deel nemen. Statuten der Broederschap worden op aanvraag toegezonden. Aanmelding voor het lidmaatschap bij ondergeteekenden. Pastoor Aelen, Directeur S.C.B. Koningshoeven 2 Tilburg. De plechtige IJ. Mis voor de leden van den Sint Christoffel Bond zal plaats hebben in de kerk van Koningshoeven op Zondag 24 Juli om 10 uur. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. Donderdagavond van half 7 tot half 10 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Dourdan. Vrijdagavond van 7 tot 8.30 uur inkorven voor jonge duiven voor wedvlucht vanuit Vilvoorde. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop «Het gestolen Parelsnoer« Vrijdag Theater Musis Sacrum »De wonderbaarlijke avonturen van de onderzeeboot D.I.« Van 2 tot en met 8 Juli 1938. Geboorten: Huberta M. dv. Johan nes Hendr. Oome en Lucia A. Waas. Huwelijken: Marcelis Vissers 22 jaar en Adriana M. Fijneman 24 jaar. Overlijden: Johannes Jos Kleijn eehtgen. van Jacoba Versluijs 57 ja ren Josephus Peters, eehtgen. van Maria C. van Strien 52 jaren. Van 9 lot en met 15 Juli 1938. Geboorten: Hendrika A. M. dv. Hu- bertus Joh. Bouwens en Johanna W. Kanters W. Oomen Hendricus Seters en Ad Overlijden wed. van Ari f.!!'"8 C. zv. Cornelis ilhelmina J. Segers zv. Antonius Joh. van ha A. van Schijndel. •aibara van Bezooijen, J- Lucas, oud 89 jaren. I loedwraak Een noi it eindigend drama. Dezer dag «n kort voor middernacht toen talrijke badgasten te Cannes een wandelingetje aan het maken waren, stopte een auto op den hoek van een straat, aldus meldt de correspondent van de „News Chronicle''. Enkele minuten later naderde de 30 jarigen André Mar- guin.lid van de onderwereld van Mont- marte. Toen hij de auto passeerde, weerklonk een geheel salvo van scho ten en de man viel dood neer. getrof fen door twaalf kogels- De auto ging er met groote snelheid en gedoofde lich ten vandoor in de richting van Nice. Op een donker weggedeelte bij Cog- nes reed de voortsnellende auto in op twee motorrijders, die aan den kant van den weg een band aen het reparee- ren waren. Beiden kwamen om het leven. De politie van St Laurent du Var. die gealarmeerd was, slootde spoorboomen bij een spoorwegovergang, maar de bandieten reden hier doorheen. De politie opende het vuur en een kogel trof de benzinetank, waaruit weldra de vlammen sloegen en de auto moest tenslotte stoppen. Toen de vervolgers in een andere auto bij den brandenden wagen waren gekomen bleken de inzittenden te zijn gevlucht. Het betrelt hier een geval van bloed wraak tusschen twee concurreerende benden, dat begonnen is met Kerstmis 1934. toen de Corsicaan Foata, leider van een bende op Monfmartre, werd gewond en zijn zoontje in moeders armen werd doodgeschoten. Jean Stephani, de Cor- sicaansche „koning" v. Montmartre en mededinger van Foata, werd ervan be schuldigd, de schoten te hebben afge vuurd. Twee uur later werd zijn broer op straat neer geschoten door Foata's bende. Voor de rechbank moest Stephani worden vrijgesproken wegens gebrek aan getuigenverklaringen. Zwijgen is nu eenmaal de ongeschreven wet der on derwereld tegenover de bovenwereld. Een jaar later, toen Stephani de de gevangenis had verlaten, begaf hij zich naar het kerkhof om een bezoek te brengen aan het grat van zijn vrouw. Foata wachtte daar met een automatisch pistool. Stephani werd zelf niet gewond maar twee leden van ziin lijfwacht werden gedood. Mevrouw VAN LEEUWEN, Mr. v. Coothstr. 43, Waalwijk, VRAAGT voor zoo spoedig mogelijk Goed kunnende werken en van goede getuigen voorzien. Aanmelden 's avonds na 8j uur. 597741 VOOR DIRECTGEVRAAGD EEN H. J. VAN BLADEL Schoenfabriek Waalwijk. Het Comité van »0UDEN VAN DAGENcr roept bij dezen op: Gegadigden die op 28 Juli a.s. de aangekondigde willen medemaken. Alle personen boven den leeftijd van 65 jaar (zoowel mannen als vrouwen) kunnen in aanmerking komen. Zich op te geven bij de vol gende heeren den heer MEIJS, firma Speet, Markt, Waalwijk den heer KILA,Grootestraat 104a, voormalig Besoijen den heer C. PULLES, Laag einde 118, voorm. Baardwijk. Op de auto-bezitters, die hunne wagens voor boven staand sympathieke doel willen beschikbaar stellen bij voor keur eigenhandig bestuurd wordt een dringend beroep gedaan en opgave verwacht vóór 24 Juli a s. bij den heer H. DRrËSSEN, Grootestraat 319, Waalwijk. Het Comité doet verder een beroep op heeren bakkers, slagers, kruideniers, sigaren handelaars enz., die hunne artikelen gratis willen beschik baar stellen voor versnaperin gen en koffietafel en verzoekt aan den heer A. VAN GENT, Grootestraat, Waalwijk, daar van kennis te geven. 59773

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5