Plaat elijke Berichten. o van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN 4 Examen Aan het stedelijk 's Bosch is o.m. toej ie klas Anne-Marie v. Bevorderd van de 5' klas de heer J. Schaaf Toegelaten tot de Maria-Lyceum te 'sBcsch C. van Oldenbeek. Toegelaten tot de le klas van het St. Jans Lyceum te's Bosch J. Christ. Van de Nuts Ulo school te Waalwijk slaagden de vorige week te Breda voor het Ulo—diploma A Riek Versteeg te Waalwijk, Thea Leidsman te Drongelen, Piet Heurter te Vrijhoeve-Capelle. Voor diploma B: Fernanda de Hoop Waalwijk, Addie Stam te Vrijhoeve-Capelle en Steef Oerle- mans te 's Gevelduin-Capelle 1 leerling werd afgewezen. Aan het Instituut St. Louis te Amersfoort slaagde o.m. voor het einddiploma deheerAntoon Tielen alhier. Voor het examen adjunct- commies der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen slaagde o.m. de heer P. J. Brekelmans, rijksklerk te Waalwijk. Voor het Mercurius-examen Boekhouden slaagde dezer dagen de heer W. v. d. Heijden te Geertrui- denberg, die eepige weken geleden het einddiploma H. B. S. A te Waalwijk heeft behaald. Benoeming. Benoemd tot onderwijzer aan de Nuts U.L.O. school te Waalwijk, de heer W. Korrelboom, onder wijzer aan de Nutsschool te 's Bosch. De Kermis We hebben al een respectabel aantal kermissen in Waalwijk mee gemaakt, maar een zooals deze, maar zelden. De drukte, ook op de weeksche dagen was werkelijk ongekend, een aantal vreemdelingen uit alle wind streken als nooit tevoren, een stem ming zooals men zelden hier of elders zal aantreffen. Zaterdag was de drukte groot, maar Zondagmiddag en Zondag avond was er werkelijk op het kermisterrein geen doorkomen aan en de kermisgelegenhedeo waren overbezet, alle café's en dansge legenheden overvol, zoodat ver schillende de poorten herhaaldelijk moesten sluiten; dat er door al deze in zoo'n week beste zaken gemaakt zijn behoeft geen betoog. Er is werkelijk op opgeruimde, prettige wijze kermis gevierd in aangenamen geest; een ontspanning na dagen van arbeid en ook van ;ommer. Dat er niets gebeurd is, totaal liets, behoeven we niet te ïggen. dat is hier vanzelf sprekend. En nu weer met ambitieaan den l'beid, die naar we hopen voor velen zijn zal de voorteekenen zijn, jeenen wij, niet zoo heel slecht. o— Na de verslagen in ons laatste nummer kunnen wij kort zijn. We willen nog even aanhalen dat de opvoering van De Jantjes» door de tooneelgroep Bouber in de Schouwburg van Dassi een enorm succes is geweest, beide avonden was de zaal stampvol en terecht, het bekende vjlkstuk werd op uit nemende wijze vertolkt, zoodat het publiek volop genoot en groote waardeering aan den dag legde. In de R.K. Werkliedenvereeniging gaf Piet Vink nog »Betje danst de Rumba» een stuk vol klucht en humor, dat door de uitstekende groep excellent werd gegeven en dankbaar door het publiek werd aanvaard. Men heeft zich buiten gewoon geamuseerd en het was een waardig slot aan de drie speel avonden door het gezelschap van Piet Vink, waaraan Waalwijk de beste herinneringen bewaart. Dat Willy Derby" in de Kolom men een bijzondere en werkelijke attractie beteekende, behoeft wel niet gezegd. Hij had groot succes. „De Jantjes" in de Schouwburg Dassi. Voor 2 volle zalen ging Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli met de kermis het krachtige stuk »De Jantjes» door het gezelschap Bouber uit Amster dam. Met genoegen hebben wij kunnen constateeren, dat het publiek toch nog meeleeft met een zoo'n krachtig en mooi tooneelstuk als »De Jantjes.» Dit gezelschap dat over bijzondere krachten beschikt, kan niet anders dan het publiek meesleepen, vooral bij het afscheid nemen vandebool, dit zijn evenementen in het leven die men nooit vergeet e#een indruk op het publiek nalaat, intens en prachtig. Mevr. Aaf Bouberals(Na Druppel) en Blonde Greet (Rina Blaaser) maar vooral Herman Bouber (als Oome Gerrit) ('n pracht creatie) dan niet te vergeten »De Dolle» (Harry Boda) »De Schele» (Heddy Bouber) »De Blauwe» (Tonny Foletta) drie pracht kerels, die hun successen met glans halen en prima acteurs zijn. Vooral »de Blauwe» in de Indische scène, wat was dat toch intens mooi, er zat menig dametje in de zaal, (ook de heeren) die een traantje lieten rollen, Zoo mooi en gevoelig naasium te gespeeld, dat het ecu lust was en laten tot de men volop genoten had. De liedjes Waerden. sloegen alle in, vooral »Nou Tabé naar de 6e dan»»Als de tros wordt los.e- smeten», «Wordt nooit verliefd» enz. e klis van 't enz* üe décors waren goed ver. zorgd, een extra hulde voorde boot en de Indische scène, ook de ver lichtingen waren in orde. Het waren 2 waardige afscheids- voorstellingen en heeft de heer Dassi weder getoond iets goeds te kunnen brengen. Dankbaar zijn we voor 2 zulke mooie voorstellingen. Het werd een ovatie voor het ge zelschap Bouber, en wij roepen het gezelschap Bouber, maar ook den heer Dassi met zijn Schouwburg een tot wederz«ens toe tot het volgend jaar 1939. KERMIS-MATINéE. Voor een zeer talrijk publiek gaf de Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst" j.l. Zondag in de zaal van dhr. P. van Croinvoirt een buitengewoon geslaagd volksmatinée. Er heerschte een zeer opgewekte kermissteinming en de varieerende nummers die ten gehoore werden ge bracht oogstten veel bijval. De liedertafel zong onder leiding van dhr. J. Verhoeven uit Drunen een 5-tal mooie koren, terwijl de heeren A. Boom, Jos Boom, M. Pullens, M. Thijssen, L. v. d. Geld, Floor en mej. Lombarts voor een rijke afwisseling van zang-scli, duetten, voordrachten en declamatie zorgden. Van Haren s Ballon-wedstrijd. Ons nummer van 1.1. Zaterdag was nauwelijks uit met de aankon diging van Van Haren's Schoen fabrieken of de jeugd stoof op het filiaal af en in een oogenblik zag men honderden en honderden bal lons om het filiaal van Van Haren en door heel de gemeentel Des namiddags trokken allen naar het W S.C.-terrein waar ten 3 uur de oplating plaats had. Ook hier was natuurlijk groote belangstelling der leugd en niet minder van ouders en anderen. Nadat allen'n nummer hadden gekregen en de kaarten be vestigd waren, stegen de honderden ballons de lucht in, wat een buiten- gewoon aardig gezicht opleverde en vooral de kleinen in extase bracht voeg daarbij de hoop op een prachtigen prijs, dan kan men de stemming begrijpen. 't Was een aardige kinder-attractie en een leukbedachte mooie reclame. Niet minder dan 1300 ballons waren uitgegeven. De uitslag van den ballonwedstrijd zal men 30dezer in ons blad kunnen vinden. Tentoonstelling. Op Zaterdag 23 en Zondag 24 Juli wordt voor de ouders en belang stellenden de jaarlijksche tentoon stelling gehouden van hetgeen in 't afgeloopen jaar v oor de leerlingen van leer- en fröbelschool werd ver vaardigd. De expositie van het fröbelwerk staat in het teeken der feestviering van het veertig jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De tentoonstelling wordt gehouden in de gymnastiekzaal der Maria- school en in de beide lokalen der bewaarschool a. d. Min. Loeffstraat en is geopend op Zaterdag van 3—6 en Zondag van 11 12.30 en van 3.30—6 uur. Ongetwijfeld zullen vele ouders en verdere belangstellenden een kijkje gaan nemen. AUTOTOCHT „OUDEN VAN DAGEN". Bezoek Raadhuis. De gemeenteraad van Boxmeer, waar plannen voor een nieuw raad. huis bestaan, bractit gisteren een bezoek aan ons gemeentehuis. Hij werd ontvangen door den burgemeester en door dezen met den heer de Hoop rondgeleid. De verbindend-verklaring. De minister van oeconomische zaken heeft op 'n verzoek van belanghebbenden tot algemeen verbindendverklaring van een ondernemersovereenkomst tot ver betering van de toestanden in het leder- bedrijf, deze overeenkomst algemeen verbindend verklaard voor den duur van één jaar, ingaande 19 Juli 1938 en eindigende 18 Juli 1939. De overeen komst, welke wordt gesteund door een overgroote meerderheid van de onder nemers uit de betrokken bedrijlstak, heeft de strekking door het brengen van uniformiteit in de leverings en betalings voorwaarden bepaalde vormen van on redelijke concurrentie teniet te doen. De tekst is afgedrukt in de St ct. van Maandagavond en ligt ter inzage ten kantore van alle kamers van koophandel en fabrieken. Tot leden van de algemeene leder commissie aan welke blijkens artikel 26 de zorg voor de juiste uitvoering en handhaving van de overeenkomst is op gedragen zijn benoemd: A. als vertegenwoordigers van de Federatie van vereenigingen van Neder- Jandsche lederfabrikanten: 1. L. J. Uytendaal, directeur N.V. Lederfabriek Noord-Brabant, te Rijen; 2. J. L. Theeuwes, directeur N V. Lederfabriek Gebr. Theeuwes te Rijen 3- Chr. van der Aa, directeur, N.V. Koninklijke Le derfabriek Oisterwijk, te Oisterwijk 4. H. van den Assum, directeur Overleder fabriek Frans van den Assum te Dongen; 5 J. E. Prakke, directeur N.V. Gebr. Prakke, te Eibergen 6. W. Pessers, lid der fa. Bernard Pessers, te Tilburg. B. als vertegenwoordigers van de lederfabrikanten, niet leden der federatie; 7. L. F. Verwoerd, gedelegeerd lid van de raad van beheer der N-V. Holland- sche Lederfabriek Reijen, Keizersgracht 129 - 131, te Amsterdam (C Aan de door het Comité van „Ouden van Dagen" aangekondigde autotocht op 28 Juli a.s. zijn aan hel Comité ter assistentie toegevoegd de navolgende dames: Mejuffrouw L. Eibers, Mej. C. Spa pens, Mej. J. Snijders, Mej. T. de Jong, Mej. C. Venters, Mej. A. vara Helvoirt, Mej. A. Smolders en Mej. Jo van Beijnen. Blijkens achterstaande advertentie wordt door het comité een beroep ge daan op autobezitters, winkeliers etc. om zoo veel mogelijk aan het welsla gen van dezen autotocht mee te wer ken. Wij kunnen niet anders dan dit ver zoek dik onderstreepen, gezien de sympathieke gedachte die eraan vast zit. Zooals reeds gemeld is zal de tocht naar Oisterwijk gaan, waar een koffietafel e.d. zal worden aangebo den. Bij terugkomst in Waalwijk om plm. 8 uur zal het gezelschap met muziek door de harmonie St. Crispijn worden afgehaald. Bal Vakschool. Der traditiegetrouw zullen de leerlingen der Rijksvakschool voor leerlooiers en schoenmakers Dins dagavond, 26 Juli a.s.jhun jaarlijksch sluitingsbal geven. Daar wij ons nog levendig den opgewekten geest kunnen herinneren waaronder dergelijke bals steeds verloopen zijn, twijfelen wij er niet aan of ook ditmaal zal een gezellige stemming in de zaal heerschen, waarvoor de studenten dervakschool trouwens borg staan. Het bal zal gegeven worden in de zaal »Musis Sacrum» en zal onder muzikale leiding van »The Darling Band« staan. C. als vertegenwoordigers van de Vereeniging van Lederimporteurs: 8 G. Levenbach, beheerend vennoot van de firma M. Levenbach, O Z. Voorburgwal 200 te Amsterdam (C.)9 Verwiel, directeur van de N.V. G. vanLoon's Import Maatschappij, te Waalwijk; D. als vertegenwoordigers van de schoeninduslrie 10. A. Mannaerts, firma JMannaerts, te Tilburg; 11P. Scheeren Robinson Schoenfabriek v. h. Frans Verschuur N-V te Nijmegen E. als vertegenwoordiger van de Iederhandelaren12. H. van Dam, Heerenweg 28, te Utrecht; F. als vertegenwoordiger van de lederwarenfabrikanten 13. G-Amoraal, Kerstant v. d. Be gelaan 13, te Hillgers- berg- De minister van oeconomische zaken heeft aangewezen als vertegenwoordiger zijnerzijds bij de commissie den heer H- F. J. Weijers, Goirlescheweg 13, te Tilburg. De nieuwe Collectieve Arbeids overeenkomst in de Schoenindustrie In verband met het in de pers en met name in een der vakbladen verschenen bericht, volgens hetwelk de Bedrijfsraad voor de Schoen industrie bij den Minister van Sociale Zaken zou hebben geprotes. teerd tegen de door den Minister aan de N.V. Rubberfabriek Vrede- stein te Loosduinen verleende vrij stelling van de toepassing der ver bindend verklaarde bepalingen van de Collectieve Arbeidsovereenkomst in de Schoenindustrie 1938 1939, verzocht de Bedrijfsraad voor de Schoenindustrie ons dé navolgende rectificatie te willen plaatsen. De feitelijke toedracht der zaak is, in tegenstelling tot hetgeen in de betreffende berichten is mede gedeeld, als volgt De Bedrijfsraad had aan den Minister verzocht de aan de N.V. Rubberfabriek Vredestein te Loos duinen verleende vrijstelling van de verbindendverklaarde bepalingen der vorige Collectieve Arbeidsover eenkomst niet zonder meer te verlengen, aangezien de Raad van meening was, dat niet voldoende waarborgen bestonden, dat de arbeidsvoorwaarden op dé schoen fabriek der betreffende N V. zoo danig waren, dat deze niet gebruikt konden worden als concurrentie middel tegen de aan de bepalingen der CAO gebonden fabrikanten. De Minister heeft niettemin de door de N.V. Rubberfabriek Vrede stein gevraagde vrijstelling wederom verleend, zich daarbij basseerende op de overweging, dat het niet wel mogelijk is om ten aanzien van een gedeelte der arbeiders in een (gemengd) bedrijf de toepassing van bepaalde van de in de rest van het bedrijf geldende loon en bijbepalingen afwijkende arbeids voorwaarden voor te schrijven. Daarbij mag worden aangenomen dat de Minister, alvorens de be treffende vrijstelling in zijn beschik, king op te nemen, zich de noodige waarborgen heeft verschaft, dat deze geen aanleiding zou kunnen geven tot loonconcurrentie. Het feit, dat de Rubberfabriek Vredestein zich thans blijkens haar advertenties meer en meer gaat toeleggen op de vervaardiging van de gewone soorten lederen schoeisel, zelfs van luxe damesschoenen, in concurrentie met de aan de CAO gebonden onderneminging, terwijl zij vroeger speciaal rubberschoeisel vervaardigde, doet niets af aan de overweging, waarop de Minister de verleende vrijstelling heeft ge grond. Wel treedt daardoor temeer het belang naar voren van een garantie dat de arbeidsvoorwaarden en met name de loonen in de betreffende fabriek zoodanig zijn geregeld, dat zij niet bij het in de CAO neerge legde complex van arbeidsvoor, waarden ten achter staan. Hierop heeft niet de bedrijfsraad, doch de Federatie van Nederland- sche Schoenfabrikanten de aan dacht van den Minister gevestigd. In de betreffende belichten wordt verder de indruk gewekt, alsof de aan een drietal ondernemingen verleende uitzonderingspositie ten gevolge zou hebben, dat deze onder nemingen ook geheel vrijgesteld zouden zijn van de regelingen be treffende de personeelsamenstelling. In dit verband moge er de aan dacht op worden gevestigd, dat de Minister in zijn beschikking uit drukkelijk naar voren brengt, dat »een regeling inzake de personeels- samenstelling voor bedoelde onder, nemingen beter kan worden ge troffen krachtens de Wet inzake de verdeeling van den beschikbaren arbeid 1937«. CONCERT AAN DE ROESTELBERG. Naar we vernemen zal Zondag, 24 Juli a.s. het ook hier ter plaatse zoo gunstig bekend staande Tilburgsch Gemengd Koor, Scala, een concert ge ven op de ontspanning „Berg en Dal", bij den heer P. v. Eeuwijk aan de Roestelberg. Gezien het succes van dergelijke concerten in vorige jaren twijfelen wij er niet aan of velen zullen van de gelegenheid gebruik maken een wan deltocht naar den Roestelberg te on dernemen. Te meer mag dit het geval zijn daar dan tevens van prima zang genoten zal kunnen worden, want Scala heeft hier een reputatie op te houden, 't welk zij o.m. verdiende bij het vorig jaar te Baardwijk gehouden festival, waariedereen vol lof was over de kwaliteiten van dit ge zelschap. Met belangstelling zien wij dan ook hier haar optreden tegemoet. AANRIJDING. Zaterdagavond had aan het Hoek- einde een aanrijding plaats tusschen een tweetal luxe auto's waarvan een bestuurd werd door den heer P. uit v.m. Baardwijk. De auto van laatstge noemde werd zwaar beschadigd, ter wijl de andere, die de oorzaak van het ongeval was, zonder zich ergens om te hekommeren doorreed. De politie stelt een onderzoek in. Zondagavond omstreeks 9 uur is in den Overlaat, even voorbij de brug over het kanaal, de heer A. v. T., wo nende Hoogeinde alhier, op zijn rij wiel aangereden door een motor, be stuurd door den heer v. R. uit Amster dam. Door de groote vaart waarmee de motorrijder reed maakte dhr. v. T. een vrij ernstige val. Hij werd aan hoofd en armen verwond, doch hoewel de verwondingen zich aanvankelijk erger lieten aanzien, blijken de gevolgen nogal mee te vallen. Hij is thans reeds in zooverre hersteld, dat hij het bed mag verlaten. Vergiftiging. Bij den heer v. d. H. deed zich dezer dagen een geval van mossel vergiftiging voor. Als er geld noodig is I Als de kermis ten einde loopt, dan wordt 't dikwijls moeilijk... om aan centen te komen. De een verkoopt z'n konijn, de ander z'n schaap, z'n duiven, zijn kuikens enz., maar als men die niet heeft, wat dan Zoo heeft zeker degene gefiloso feerd die bij den heer P. van E. op »Berg en Dal« op een der laatste nachten een kooi forceerde en er 9 kuikens kaapte, vermoedelijk om die in kermiscenten om te zetten. Intusschen speurtdemarechaussee naar dezen gast. Do overweg Drunensche Dijk Wij hebben reeds meermalen over dit onderwerp geschreven en ook over het feit dat een deskun dige der Ned. Spoorwegen ter plaatse een onderzoek had ingesteld om een oplossing te vinden voor het urgente verkeersvraagstuk ont staan doorde opheffing der bewaking van den overweg Drunensche Dijk. De mogelijkheid zou worden onder zocht of het mogelijk zou zijn een tunnel of onderweg aan te leggen. Naar wij thans vernemen zal' de oplossing gevonden worden in den aanleg van een onderweg, welke zal komen ongeveer op de plaats waar voorheen de stoomtram der H.B. haar baan had. Ned. R.K. Bond van Schoen- winkeliers- en Schoenmakers- patroons-vereenigingen. De Ned R.K. Bond van Schoen winkeliers en Schoenmakerspa- troonsvereenigingen houdt zijn 18e jaarvergadering in »Rrasnapolsky« te Amsterdam. Voor den aanvang van de be raadslagingen werden bondsbestuur en afgevaardigden officieel ten stad- huize ontvangen. De bondsvoorzitter de heer Aug. F. Linneweever uit Den Haag, opende het congres en bracht daarbij hulde aan de afdeeling Amsterdam. Bij de ingekomen stukken was een brief van het gemeentebestuur van Amsterdam, houdende mede- deeling dat het een medaille aan bood bij gelegenheid van de vak tentoonstelling. Het jaarverslag van den bonds- secretaris, den heer Bergers uit Utrecht werd onder dank en applaus goedgekeurd. Finantieel verslag en balans weiden aan een grondige bespreking onderworpen en goedgekeurd. De contributie werd vastgesteld op 55 ct. per lid per maand De begrooting werd aangenomen. Over de voorstellen van de af- deelingen werd vruchtbaar en aan genaam van gedachten gewisseld. O.a. bepleitte de afd. Breda een krachtige actie om tot overeen stemming te komen met de leder en schoenfabrikanten over het in voeren van een rijks-goedgekeurd kwaliteits-stempel, nummer of -zegel op schoenen en herstellingen. Het bestuur beloofde na te gaan wat hieraan te doen is. Een voor. stel van dezelfde afdeeling om in samenwerking met de 3 nationale bonden er bij de regeering op aan te dringen, dat voor rijks- of ge meente-schoenmakers werkplaatsen, zooals gevangenissen, tuchtscholen of kazernes, als schoenmakers werkmeesters alleen ander rijks— toezicht gediplomeerde schoenma kers in aanmerking zullen komen, zal in de eerstvolgende bestuurs vergadering worden besproken. Een derde voorstel van Breda om het met de wet op het klein bedrijf daarheen te leiden, dat het den groot-filiaalbedrijven en zet- winkels van schoenfabrieken ver boden wordt schoenreparaties aan te nemen en te laten uitvoeren in de eigen fabrieken, zou door Drs. van Hegelsom van den Ned R.K. Middenstandsbond ter sprake wor den gebracht op het departement. Hedtn wordt de jaarvergadering voortgezet. De première van Mgr. Frencken's »Pilatus« in het openlucht theater te Oisterwijk. Voor een zeer talrijk publiek heeft Zondagmiddag in het schitterend gelegen openluchttheater te Oister wijk de eerste van een reeks uit voeringen van het treurspel van Mgr. Frencken »Pilatus« plaats ge had. Deze première mag, in zijn geheel bekeken, goed geslaagd genoemd worden, alhoewel er als steeds bij een eerste uitvoering verschillende fouten aan kleefden, die voorname lijk betrekking hebben opdeensce- neering. De vraag is evenwel maar of die in de volgende uitvoeringen te vermijden zullen zijn. O.i. ge deeltelijk niet. Dit komt hoofdzake lijk door het feit dat in den op- bouw van de tooneelen niet aan de gedachten van den schrijver kon worden tegemoet gekomen. Als voorgrond van het tooneel had de schrijver namelijk een zaal van Pilatus' paleis gedacht, doch om technische redenen moest men den voorgevel van het paleis op den voorgrond brengen. Begrijpelijk bracht dit een groote verandering in den oorspronkelijken opzet met zich mee daar men nu alles van buiten het paleis en anders van binnen het paleis, uit de zaal dus, zou hebben te zien gekregen. Ver schillende handelingen werden nu naarvoren gebracht, zooals ze in de tijden van Pilatus zeker niet ge weest zullen zijn. Ook deed het ons bezwaarlijk aan dat Mgr. Frencken voor alles aan de historische figuur van Pila tus heeft willen vasthouden, waar door het rhythme van het spel ge deeltelijk aan bekoring moest in boeten. Toch kunnen wij en de meesten met ons over de opvoering in zijn geheel genomen tevreden zijn. »De Ghesellen van den Spele«, hebben den grooten roep over hen weer alle eer aan gedaan. Vol levende bezieling was o.m. het spel van Flavius, Claudia en Catulles. De Pilatus figuur was o.i. iets minder, voornamelijk wegens het gemis aan actie en beweging, door bovenaan gehaalde bewering. Feit is evenwel dat deze fouten door de bekwame leiding van den regisseur Vincent Berghegge, in het vervolg vermeden kunnen worden. Zooals wij in een gegeven voor beschouwing reeds schreven was het stuk zeker actueel en door de opvoeringen hiervan plaatst Oister wijk zich wel sterk op den voor grond in de actie »Voor God«. Deze actualiteit komt voornamelijk naar voren door de hoofdgedachte waarop het geheele spel drijft, de macht der waarheid overwint zelfs in den dood de menschelijke macht en het ruw geweld, dat op de leu gen berust. Men heeft hier aan schouwelijk den strijd tusschen waarheid en leugen, tusschen geloof en ongeloof, tusschen Christendom en het moderne heidendom. De zinnebeeldige voorstelling van dezen strijd dringt zich telkens bij den bezoeker op en dat is het juist wat het geheel zoo aantrekkelijk maakt. R K. Jonge Boerenstand Zondag na de Hoogmis kwam de afdeeling Drunen van den R.K. Jonge Boerenstand in algemeene ledenvergadering bijeen onder presidium van den heer A. Pijnen borg in de zaal der meisjes-congre- gatie. Besloten werd bij een meelid de noodige werkzaamheden op de boerderij verrichten, omdat deze in verband met een overkomen omgeval daartoe niet in staat is. Medegedeeld werd verder, dat deze weken de gewassen gekeurd zullen worden, waarbij de leden wordt verzocht de vereischte bordjes te plaatsen. Ook dit jaar zal een excursie gemaakt worden. In St. Oedenrode wordt dit jaar een groote land- en tuinbouw-tentoonstelling gehouden. Besloten werd bij wijze van excursie daar op 18 of 19 Sept. hgen te trekken. De Waalwijksche kermis Naast de vele tooneelen, die zich ongetwijfeld in Waalwijk tijdens de kermis »in den goeden en in den kwaden« hebben afgespeeld heeft Drunen daar ook nog een beetje van geprofiteerd. Dat ging zoo: Een zestal jongelui uit Vlijmen of Nieuwkuik waren op hun terugweg van de Waalwijk sche kermis. Nadat er in den Overlaat al eenige oneenigheid was geweest ontstond deze opnieuw in Drunen. Er werd van de fiets gestapt, geduwd en ruzieërig gepraat, tot een van hun plotseling een fiets pomp uit zijn jas trok en tot een aanval overging. Een ander had een kindergeweer opgedaan op de kermis en begon de verdediging. De »slag« duurde voort onder een hevig klappengevecht tot dat 't materiaal in gruzelementen was en eenige blauwe plekken en bulten waren ontstaan. Motorsport. Motorclub »Drunen« organiseert een oriënteeringsrit. Zondag 24 Juli organiseeren de «Vroolijke Starters« een oriëntee ringsrit in de prachtige omgeving van Drunen. Motorrijders die daaraan wen- schen deel te nemen kunnen zich Zondag van 11 tot 1 uur opgeveu in café Klerks te Drunen. De start is om 2 uur. yi Aanrijding, Zondagavond heeft in den Baarde wijkschen Overlaat onder Drunen een vrij ernstig verkeersongeluk plaats gehad. De ruim 50-jarige A. v. T. uit Baardwijk die op zijn rijwiel op het fietspad reed werd aldaar door een motorrijwiel aangereden en te gen den grond gesmakt, waar hij hevig bloedend bleef liggen. Het bleek dat T. ernstig aan het hoofd was verwond. T. werd per auto naar Dr. Akkermans te Drunen vervoerd, die de eerste hulp ver leende. Het rijwiel van T. was in puin, terwijl het motorrijwiel geringe schade opliep. Berijder en duopassagier, afkom stig uit Amsterdam, brachten het er met den schrik af. Marktberichten. Drunen 16-7-'38. »De Langstraat«. Erwten f 6>— 6,60, Zwarte bessen f 78,40, Roode bessen f 17,30, Frambozen f 17,50. Komkommers f 2 3.80, Aardbeien f 12,20, alles per 100 kg. St. Aloysius. De beide congregatieën hebben Maandag de feestdag van hun Pa-' troonheilige op waardige wijze ge vierd. Begonnen werd met een H. Mis en algemeene H. Communie, terwijl zij in de a onduren in feestverga- dering bijeenicwamen in hun zalen. De tombola bezorgd?veienfraaie verrassingen. Oranje-Comité. Teneinde in de toekomst btter in staat te zijn te beantwoorden aan het bij zijn oprichting gestelde doel is het Oranje-Comité van oordeel dat moet worden overgegaan dit comité om te zetten in een Oranje- vereeniging. Om tot dit doel te geraken is een vergadering uitgeschreven op Zon dag 24 Juli a.s. na de Hoogmis in het Meisjespatronaat te Drunen en op Woensdag 27 Juli e.k. des avonds om 8 uur in café v. Hoorn te Els- hout. Geslaagd Dhr. Corn. v. Riel alhier slaagde voor het practijkexamen Engelsche T Handelscorrespondentie. Opleiding genoten bij dhr. F. Rock, 's Bosch. Jongewachtdag De voor Zondag j.l. vastgestelde Jonge Wacht voor het dekenaat' Heusden kon wegens bi andere omstandigheden niet doo?ga.m en is tot nader datum uitgesteld. ELSHOUT Oranje-comité Vrijdag kwam het Oranje-comité onder presidium van den heer A. Willems, hoofd der school, het

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6