Plaatselijke Berichten. BICO-RECLAME. H.deBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat Zaterdag 23 Juli 1938 No. 58 De Echo van het Zuiden Derde Blad Ziet onze etalage 19 CENT. IEDEREEN IS BICO-KLANT I Ziet onze etalage ORUNEN, HERPT. De Borgstellingsfondsen Bij de Algeraeene Landsdrukkerij verscheen het verslag van de handelingen der Borgstellingsfond- sen waaraan wij het volgende ont- leenen Einde 1937 waren in ons land 32 Fondsen met de uitvoering van hun taak begonnen. Hoewel de meeste Fondsen eerst in den loop van 1937 werden opge richt waren op 31 December j.l. reeds 4307 aanvragen bij de ge zamenlijke fondsen ingekomen. Naast de bemiddelende en sa- neerende hulp die in 597 gevallen werd verstrekt en vaak prachtige resultaten voor de aanvragers af wierp werden er reeds 858 credieten verstrekt tot een gezamenlijk bedrag van f 267,326,08. Uit gemeenten die niet bij een der Fondsen waren aangesloten kwamen 127 aanvragen binnen, die natuurlijk niet in behandeling kon den worden genomen. Twee feiten traden bijzonder op den voorgrond n.l. het gemis van een eenigszins behoorlijke boek houding, vooial bij middenstands zaken in kleinere plaatsen (ruim 71 pCten het indienen der aan vragen op een moment dat de zaak reeds zoo in verval was, dat redding heel moeilijk werd. In zeer vele gevallen zou afdoende hulp mogelijk zijn geweest wanneer men eerder een beroep op het fonds had ge daan. Gerangschikt naar hun bednjl of beroep werd door de volgende groepen in de meeste mate en beroep op de Fondsen gedaan slagers (331 aanvragen), kruideniers (331), bakkers (230), groentenhande- laren (233), manufacturers (141), schilders (132). kappers (110) en sigarenwinkeliers (104). Aan deze 8 groepen, die 37 pCt. van het totaal der aanvragen vorm den, werden 446 of 51 pCt. van het totaal aantal credieten verleend. Het aantal aangesloten gemeenten bedraagt 345 met een bevolking van 5,108,013 zielen of 72.5 pCt. der geheele bevolking van ons land. Aan bovenstaand zeer beknopt resume kunnen wij nog toevoegen, dat bij 't Middenstandsborgstellings- fonds voor de Langstraat, gevestigd te Waalwijk (secr. Baardwijksche- straat 4) '8 gemeenten zijn aange sloten met totaal 50,097 zielen. Nog 7 gemeenten, met totaal 28079 zielen zijn nog niet toege treden n.l. de gemeenten Druneu, Sprang-Capelle, Wijk en Aalburg, Eethen, Raamsdonk, Hooge- en Lage-Zwaluwe en 's Gravemoer. Vermoedelijk zullen enkele hier van. gezien de reeds bereikte resultaten, alsnog hun standpunt herzien en bij 't Fonds aansluiten. Tot zoolang kunnen inwoners uit deze plaatsen niet voor finantieele hulp in aanmerking komen. Examens. Geslaagd voor het eindexamen R. H. B. S. te Tilburg, (5e j. c.) de heer J. B. J. Klijberg te Waalwijk. Voor het te Vught gehouden M.U.L.O.-examen slaagde o.m.mej. Wilha. van Boekei alhier. Zij genoot haar opleiding op het pensionaat van O. L. Vrouw van Lourdes te Engelen. Voor het examen Ned. Handels correspondentie Ver. van Leeraren de heer H. van Delft Drunen. Voor Bevolkingsboekhouding, d2 heer A. K. Deurloo te Heusden. Voor steno-typiste (Groote) met lof, mej. H. E. de Rooij te Dussen. Voor het te Tilburg gehouden M. U. L. O. examen slaagden o.m. de dames H. J. H. van Hulten en J. van Liempt alhierbeide genoten hun opleiding in het Pensionaat Cathariniënberg te Oisterwijk. Aan de Kweekschool te Go- rinchem zijn bevorderd van de tweede naar de derde klas, B. Bud ding te Waalwijk en A. S. Kuijsten te Sprang. Geslaagd te 's Hertogenbosch voor 't examen nuttige handwerken W. Berkelmans, Raamsdonk, A. Versteeg en A. van der Stel, Bergen op Zoom. Voor het diploma Lingerie slaagde dezer dagen mej. A. v. d. Griend te Waalwijk (v.m. Baardwijk.) Straten-aanleg. Voor eenigen tijd konden wij mededeelen, dat de herbouw der Lederfabriek »de Amslel» verzekerd was, als resultaat der onderhande lingen tusschen de firma Gompen en het Gemeentebestuur. De in verband met dit resultaat gewijzigde plannen zijn, naar wij vernemen thans gereed gekomen en in de a.s. week zullen de bespre kingen tusschen 't gemeentebestuur en de grond-eigenaren ter plaatse een aanvang nemen. Geen enkele vrijstelling voor Broederdienst Naar wij van bevoegde zijde ver nemen komt voor de onder de ge meente Waalwijk ingeschreven dienstplichtigen voor de lichting 1939, geen enkele in aanmerking voor vrijstelling wegens broeder- dienst. RIJKSSCHOOL VOOR LEER LOOIERS EN SCHOENMAKERS TE WALWIJK. Sluiting dagcursussen 1937 '38 en tentoonstelling werk der leerlingen. De sluiting van de dagcursussen aan bovengenoemde school heeft plaats op Donderdag 28 Juli a.s. om 10.45 uur. Op dien dag van 2 5 uur en ook Vrijdag en Zaterdag d.a.v. van 912 en 2 5 uur, zal het werk der leerlin gen worden tentoongesteld. Deze tentoonstelling is voor alle be langstellenden toegankelijk. Kookschool St. Theresiagesticht' Tot groote voldoening konden de Zusters van het St Theresiagesticht aan 15 van de leerlingen een di ploma uitreiken, daar deze met goed gevolg hebben voldaan aan het examen, dat bij het eindigen van den cursus werd gehouden. Hoewel de leden van deze cursussen niet verplicht zijn aan het examen deel te nemen, achten zij dit toch zeer gewenscht, als prikkel om de lessen geregeld en nauwkeurig te volgen. Geslaagd zijn de dames: Willy Aarts, Tonny Leijtens, Anny v. d. Berg, Nelly Strijk,ToosChrist,allen te Waalwijk Anna de Bas, Dina Quirijns, Bep Michaël, Bets v. d Hoek, allen te Capqlle; Pietje van Schuppen te Sprang; Dora Ver schuur en Truus Boelen te Heusden Mien Boezer, Betsy van Etten en Toos Biemans te Waspik. Deze allen hebben gedurende 11 maanden den cursus„beterekeuken" gevolgd Op 5 September a.s. zullen de nieuwe cursussen beginnen nl. ge wone keuken, betere enfijne keuken, waarvoor vanaf heden blijkens de in dit'blad voorkomende advertentie gelegenheid is zich aan te melden. De lessen zijn 's avonds van 6.30 8.3(1 uur en op Woensdag na- en Zaterdag vóórmiddag, doch mei den beschikbaren tijd der leerlingen wordt rekening gehouden. De fijne keuken duurt drie maanden. K. E. M. I. De feestelijkheden bij 't 40 jarig Regeeringsjubileum In de Donderdagavond ten ge meentehuize gehouden vergadering van het Centraal Oranje-Comité is besloten het voorloopig vastgestelde programma, dat wij onlangs in ons blad weergaven, definitief te laten doorgaan. De veldloop zal evenwel komen te vervallen, doch de wielerwedstrijd kan doorgang vinden, waarvoor bereids alle maatregelen, zullen worden getroffen om de beste onafhankelijken en amateurs aan start te krijgen De luchtattractie waarvan wij reeds melding maakten zal gevormd worden door het laten opstijgen van een luchtballon. De Trouwkamer in ons Gemeentehuis. Zooals bekend heeft »Waalwijks Belang» 't vorig jaar een gedeelte der meubileering voor de trouw kamer aangeboden, bestaande uit'n monumentale tafel met 3 zetels voor den ambtenaar van den burgerlijken stand en bruid en bruidegom. Een en ander werd vervaardigd door de N.V. K.E.M.I. alhier en28Junia.p. geoffreerd. Het geheel was zeer smaak- en stijlvol en gaf B. en W. aanleiding den gemeenteraad voor te stellen de meubileering dertrouwzaal te com- pieteeren in dezen geest. Bij de begrooting van 1938 voteerde de gemeenteraad de gel Jen hiervoor en het dagelijksch bestuur gaf op dracht aan de N.V. »K.E.M.I.» ter vervaardiging van zes stoelen en twee banken in denzelfden stijl, een bewijs dat B. en W. evenals het bestuur van W. B. over het geleverde zeer tevreden waren. De opdracht is thans uitgevoerd en nadat een en ander in de vitrine is geëxposeerd heeft het thans plaat sing gevonden in de trouwzaal. 't Geheel ziet er keurig en soliede uit en draagt een voornaam cachet, de zaal, de kunstzinnige wandschil dering waardig; een Deventertapij completeert het geheel, zoodat we kunnen spreken van een smaakvolle en waardige meubileering. De N.V. K.E.M.I. heeft hier weer een prachtig stuk werk geleverd, een hernieuwd blijk, dat men ook op dit gebied niet naar elders behoeft, maar door haar smaakvol, kunst zinnig en soliede kan worden ge holpen, ook als het iets bijzonders betreft zooals hier het geval is. Het is in deze trouwzaal dus alles echt Waalwijksch fabrikaat 1 Het zilveren jubileum der Eerw. Broeders en der St. Petrusschool. In aansluing op ons artikel aan 't hoofd van 't Tweede Blad betref fende ^het jubileum der St. Petrus- school en daarbij gevoegde pro gramma, diene nog dat dit feest voor de kinderen thans door de Eerw. Broeders wordtgeorganiseerd, omdat dit op den eigenlijken feest dag gedurende de vacantie niet wel- doenlijk is. Op 28 Augustus stelt het school bestuur zich voor dit zilveren jubi leum (.kerkelijk en officieel te her denken, terwijl dan ook het feest door de Broeders zelf wordtgevieid. Groot Concert aan Roestelberg. Morgen Zondagavond, zal om 5 uur een groot concert gegeven worden aan de Ontspanningsgelegenheid „Berg en Dal bij den ht er P. van Eeuwijk aan de Roestelberg en dat welwillend wordt aangeboden door het Tilb. Dames-, Heeren- en Ge mengd Koor, onder leiding van Rob. Gevers. Het programma luidt: Gem Koor Mijn Brabant Rob. Gevers Der Csikos L. Bauman. Miigdlein am Spinnrad Dameskoor Wagner Walzer L. Waldman. Heerenkoor Verlassen Koschat. Ritters Abscheid J. Kinkerls. PAUZE. Dameskoor Am wunderschönen Rhein R. Förster. O' Violetta Si Petite Claret. Sag bei'm abschied leise servus P. Kreuder. Gem. Koor Herfst R. Gevers. O'marinariello S. Gamberdella Tentoonstelling. De Chr. Bewaarschool te v.m. Besoijen hoopt Donderdag 28 Juli a.s., een tentoonstelling te houden van het werk van de kinderen der Chr bewaarschool, waarbij ouders en belangstellenden worden uitge- noodigd. De tentoonstellingwordt gehouden in de school Besoijenschestraat 3, 's middags van 3 tot 4 uur, 's avonds van 7 tot 8 uur. De opening zal plaats hebben door den Weleerw. Heer Ds. A. Hoffman. ONDRAGELIJKE PIJNEN BIJ NAT WEER. Rheumatische pijnen door zijn heele lichaam. De heer N. M. werd jarenlang ge kweld door rheumatiek? vooral bij nat weer leed hij het meest. Maar dat is nu allemaal voorbij dank zij Kru- schen. Hij schrijft ons: ,,Ik leed jarenlang aan rheumatiek. Bij nat of vochtig weer hield de pijn geen oogenblik op en was niet te be schrijven. Het is in enkele ledematen begonnen, maar het duurde niet lang of de pijn zat door mijn heele lichaam. Toen ik Kruschen Salts begon te ne men, bemerkte ik, dat het mij meer goed deed dan eenig ander middel, wat ik daarvoor had geprobeerd en thans ben ik geheel bevrijd van mijn pijnen, zelfs bij nat weer. Ik kan Kruschen Salts van harte aanbevelen aan ieder, die aan rheumatiek lijdt". Rheumatische pijnen zijn meestal een gevolg van een overmaat van urine zuur in het lichaam. Twee van de zes zouten in Kruschen Salts lossen het urinezuur op, terwijl andere bestand- deelen de natuur op krachtige wijze helpen, dit langs de natuurlijke kana len te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. moeten worden ingelegd, zijn voor deze feesten in totaal 24 extra- treinen noodig. Notaris-standplaatste Oosterhout opgeheven. Bij Kon. Besl. is bepaald dat de vacature van notaris Oosterhoul, opengevallen door het? overlijden van A. J. van Eckelen niet zal worden vervuld. LUXOR BIOSCOOP. „Het Gestolen Parelsnoer". Dit is een buitengewoon span nende rolprent met in de hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr. en Elissa Landi, twee acteurs die te goed 3 stukken PRIMA TOILETZEEP met BADHANDSCHOENTJE Huishoudzeep »Succes« 4 stukken in doos 12 ct. Huishoudzeep 3 deelig 8 Huishoudzeep. 3 zeer zware stukken 15 Fijne vette toiletzeep 4 6 8 10-15 T e rzeep 18 Overvette Kinderzeep 18 Echteamandelscheerzeep 15 Reuze-staaf scheerzeep 19 Tube scheercrême 29 Tandpasta 10-15-19 24-35 Zeeppoeder 5 Zelfwerk. waschmiddel 12'/2 Schuurpoeder 5 Schuurpoeder »Vlug« 10 Schuurpoeder »Vim« l 15 Sunlightzeep Radion Rinso Bleekpoeder Lux Lux-toiletzeep Lux-shampoo Kroeskop shampoo Lya-shampoo 3 pakj Korf-wrijfwas Politoer Bico koperpoets Vlug-koperpoets 10 Bico-schoencrême Vlug.schoencrëme Vlug-wrijfwas Bico wrijfwas 8 Enz. Enz. 10 ct. 15 12'/, 3 12 12'/, 8 15 10-29 17 9_17 18-29 6 6 14-29 19-29 es WAALWIJK Hoek Raadhuisplein. Zeldzame Plantengroei. In de bloemenkweekerij der firma André van Dongen is momenteel van een zeldzame plantengroei te genieten. Een speciale soort nacht cactus, met een lengte van bijna vijf meter bloeit hier nl. twee 5 drie uur'snachts,gewoonlijk beginnen de om 10 k 11 uur. De cactus heeft schitterende witte bloemen tot een groote van onge veer 30 cm. en is door den heer van Dongen zelf gekweekt. Ongeval Het zoontje van den heer B. reed met zijn kinderfietsje in de Stations straat tegen den trottoirband, kwam te vallen en brak z'n arm. Politiezaken Maandagavond werd de hulp der politie ingeroepen bij de automatiek, waar een late kermisvierder de boel op stelten zette. Waar het bevel om huiswaarts te keeren niet hielp en verzet werd gepleegd, werd de man met veel moeite opgesloten en eerst den volgenden dag vrijgelaten nadat verschillende processen waren opgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen Een damesrijwiel, een 3-tal rijwiel- belastingmerken, een ceintuur, huis. sleutels, een Belgische herdershond, zilveren speld met medaille. Spoorwegdrukte in Brabant Naar 't D. v. N. verneemt wordt ter gelegenheid van de feesten ter eere van de H Familie te Venlo op Zondag a.s. een groote toeloop verwacht. De N. S. laten extra- treinen loopen van Amsterdam en Haarlem, Bergen op Zoom, Deurne, Eindhoven, Heerlen, Schijndel, Simpelveld en Waalwijk, dus in totaal 8 Aangezien ook een zelfde aantal treinen moei loopen voor de terugreis en eenige ledige treinen bekend zijn om op hun namen nog verder de aandacht te vestigen. 4)e film op zichzelf heeft een zeer romantisch verloop, daar de hoofd persoon een brute bokser was, iedereen overwinnende door de kracht zijner vuisten, maar evenzeer een don Juan, een edelman, die geen moeite had het hart van deschoone lady Cleone te vinden. Reeds bij het begin zit men terstond volop in de sensatie, wan neer in het café van Barnabas Barty's vader een markies van zijn juweelen beroofd wordt. Barty zelf wordt hiervan verdacht en gearresteerd en nu komt Barnabas in de weer om de onschuld van zijn vader aan te toonen. Allerlei listen en trucs neemt hij daarvoor te baat, zoover zelfs dat hij in de beste aristocra tische kringen van zijn land heeft kunnen binnendringen. Tenslotte slaagt hij erin den waren dader te ontmaskeren en dan kan hij zelf in het huwelijk treden met de dochter van den Markies, die vroeger beroofd werd. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 vriendschap tusschen twee scheeps makkers. waarvan de één den ander het leven redt bij een, per ongeluk tot zinken gebrachte duikboot. De film brengt den toeschouwer in contact met het dagelijksche leven aan boord van een onderzeeër, den humor en opvattin gen van hen, die aan boord van zulk een Amerikaansch schip leven. De film is dan ook van het begin tot het einde vol intense spanning. Wan neer wij U achtereenvolgens verhalen wat er zooal te zien zal zijn, krijgen we achtereenvolgens te beschouwen, het zinken van een duikboot (niet de D 1). Het bouwen van de D 1; Oefenen der bemanning: Een bokspartij; Ongeval len; Een ontsnappen aan allerlei ge varen. En ten slotte de rivaliteit van twee mannen om een meisje. Een massa factoren dus, die U in dezen film bij elkaar zult vinden en om elk waarvan wel een nieuwe film ge speeld kon worden. Pat O'Brien, George Brent, Wayne Morris en Doris Weston geven uitste kend spel als vertolkers van de hoofd rollen. Trouwens het technische ge deelte is eveneens tot in de perfectie verzorgd, terwijl het camera-werk op een zeer hoog peil staat. Kortom een buitengewoon aantrek kelijk filmwerk, met bewogenheid door Lloyd Bacon geregisseerd en waarvan de sensationeele actie door unieke op namen wordt ondersteund. K. E. M. I. tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast THEATER „MUSIS SACRUM". De wonderbaarlijke avontu ren van onderzeeboot D 1. Deze film is gebaseerd op het emo- tioneele, romantische verhaal van Com mandant Frank Wead (auteur van „Duivels van het verkeer" en „China Clipper"), zij heeft tot achtergrond de NED. R.K. BOND VAN SCHOEN WINKELIERS EN SCHOEN- MAKERSPATROONS- VEREENIGINGEN. Het congres te Amsterdam. De tweede dag van het congres te Amsterdam werd ingezet met een H. Mis met algemeene H. Communie. Daarna had de zegening van den ar beid plaats. Deze plechtigheid werd verricht door den Zeereerw. heer F. Huf, geestelijk adviseur van den bond. Te tien uur waren de congressisten wederom bijeen in „Krasnapolsky" om de overige agendapunten af te hande len. O.m. werd behandeld het stempe len van kwaliteitsschoenen en van le der. Herkozen werden de bondsvoorzitter Aug. F. Linneweever, Den Haag en de bestuursleden Van Heesch, Venlo en C. Mols, Breda. Als plaats voor de jaarvergadering in 1939 werd Utrecht aangewezen. De heeren S. Eiling, Zaandam en Aug. Linneweever, Den Haag hielden inleidingen over betere schoenen en betere reparatie. Des middags vergaderden de schoen winkeliers en in een nevenvergadering werd over de onderlinge ziekte- en ongevallenverzekering beraadslaagd. De schoenwinkeliers stelden het kor ting geven, de omzetbelasting, vacan- tieregeling en gezamenlijke reclame aan de orde. Beide dagen zijn welgeslaagd en de vaktentoonstelling trok veel bezoek. NED. BOND VAN SCHOEN- MAKERSPATROONS EN SCHOENWINKELIERS- VEREENIGINGEN. Congres te Meppel. Woensdag is te Meppel het 32e con gres van den Nederl. Bond van Schoen makerspatroons en Schoenwinkeliers- vereenigingen gehouden onder presidi um van den heer W. Donker Pzn. te Rotterdam. Te voren had een officieele ont vangst plaats door het gemeentebe stuur, waarbij de deelnemers werden toegesproken door den loco-burgemees ter, den heer H. Sikkens. Mede waren aanwezig de heeren L. Hagedoorn, wethouder voor sociale zaken, H. de Carpentier, gemeentesecretaris en en kele gemeenteraadsleden. De heer Sikkens wees er op, dat er in de laatste jaren heel wat veranderd is bij de schoenmakers, dank zij een sterke organisatie, geschoeid op bree- den grondslag, die den strijd heeft ge voerd voor een geestelijke en maat schappelijke verheffing. Nadat de rede van den heer Sikkens door den bondsvoorzitter was beant woord en vervolgens thee was geser veerd, werd het congres geopend. In zijn openingswoord heette de voorzitter in het bijzonder welkom den president en secretaris van de K. v. K. voor Drenthe, de heeren H. A. Sthee- man en mr. H. K. de Langen, den amb tenaar van den Rijksvoorlichtingsdienst den heer F. Hoek te Utrecht en den oud-voorzitter den heer A. de Walle te Leeuwarden. Spr. wees er op, dat dit congres zal staan in het teeken van de vestigingswet, die van ingrijpende beteekenis ook voor de schoenmakers zal zijn en die noodig was, omdat de vrijheid van het ambacht tot losban digheid was geworden. De heer Stheeman richtte namens de K. v. K. eenige hartelijke woorden tot het congres. Als bestuursleden werden' herkozen de heeren W. Donker Pzn., Rotter dam en D. Jansen te Voorst. Als plaats voor de volgende vergadering werd Bussum aangewezen. Hierna werd de vergadering ver daagd tot Donderdag. Het congres werd voorafgegaan door de jaarlijksche vergadering van de Stichting Voorzieningsfonds. Met al gemeene stemmen werden door het be stuur voorgestelde maatregelen tot vei ligstelling der fondsen goedgekeurd. Als bestuursleden werden herkozen de heeren W. Donker Pzn. te Rotter dam en R. Meester te Leeuwarden. Aan het congres is een tentoonstel- ling verbonden van orthopaedische, Italiaansche en antieke schoeisels e.d. De glazen schoentjes, vervaardigd door den bekenden orthopaedist en maatschoenmaker, den heer Friso Huijkman, te Den Haag, trokken zeer de aandacht. Biljarten. In café Th. Elshout speelde O.O.O. tegen «Prins Bernhard« van Hotel Vissers. De uitslag is P. B. J. Vissers G. v. Gerwen 97 W. v d. Wiel Jo Vissers 100 F. Vesters—L. v. Dommelen 89 G. v. Gerwen J. v. Delft 72 Totaal 349 G. v Engelen M. Elshout 79 J Bergmans—F. v. d. Wiel 79 W. v. d. Wiel Th. Elshout 103 P v. Ravenstijn - C. Klomp 104 Totaal 3t>5 O.O.O. won dus met 16 punten. I V. C. B. Nederlaag-tournooi Vlijm. Boijs. Zondag a.s. zal het tournooi wor den voortgezet en zijn er als gasten O.S.C. uit Orthen. Opdracht. Het uitbaggeren van het Dron- gelsch kanaal achter Vught, Crom- voirl en Drunen is voor f 11400, opgedragen aan de firma v. d. Rijt uit Medemblik, die aanbood 257Ö0 M3 te zullen baggeren voor die som. Koningschieten Bij de op de doelen van St. Aloysius gehouden wedstrijden wist de heer Jan Klerks beslag te leggen op het koningschap. De nieuwe koning werd op waar dige wijze ingehuldigd. Geslaagd. Voor het te Waalwijk gehouden examen Ned. Handelscorresponden- lie slaagde onze dorpsgenoot, de heer H, v. Delft. Jonge Wachtdag. De Zonnag jl. uitgestelde Jonge Wachtdag van het dekenaat zal a.s. Zondag 24 Juli gehouden worden in de zalen en op de terreinen van de congregatie. Oranje-comité. Zondag 24 Juli a.s. algemeene bijeenkomst van de inwoners van Drunen na de Hoogmis in de zaal der meisjescongregatie om te komen tot oprichting van een Oranjever- eeniging. Zilveren zakenjubileum. Zaterdag (heden) is bet vijf en twintig jaar geleden, dat de heer Leo Sikkers zijn drukkerij begon onder de naam »Lente Sedu)a«. Langzaam maar zeker is deze zaak uitgebreid onder zijn leiding. Behalve dit zakenjubileum zal de familie Sikkers tevens het zilveren huwelijksfeest vieren. Gedurende al die jaren, dat de heer Sikkers in Drunen heeft ge woond, hij is een geboren Drune- naar, heeft hij groote verdiensten op het gebied van het vereenigings- leven. Van talrijke vereenigingen en heil zame instellingen is de heer Sikkers de medeoprichter geweest of ging van hem het initiatief daarvoor uit. Wij kunnen dan ook niet anders zeggen, dan dat de heer Sikkers zich gedurende al dien tijd verdien stelijk heeft gemaakt en dat het hem, nu er een gelegenheid is om hem te huldigen, niet aan belang- stelling zal ontbreken. Tentoonstelling Zaterdag en Zondag zal in de lokalen der Meisjesschool een ten toonstelling gehouden worden van de door de leerlingen der lagere-^ en fröbelschool vervaardigde art: kelen. *e- ELSHOUT- Oranje-comité. Woensdagavond om half ach algemeene vergadering van alle in woners van Elshout in calé H. Hoorn om te komen tot oprichting van een Oranjevereeniging. Examen. Bij het Woensdag te 's Hertogen bosch gehouden examen voor En quêtrice slaagde de Eerw. Zuste ^Edelgarda (H. A. C. Sleffens) va het klooster »Maria Stichting« a hier. Kermis Schuttersfeest. Dat het Herptsche kermis is, och, b is niets bijzonders, welke plaats hei nu geen kermis? en als er geen kern is, tegenwoordig zijn er titels geno om een kermis te organiseeren. Er oi schrijven? Och, laat ons zeggen dat een gezellige kei mis was. want ge; ligheid moet er zijn, anders is het rJ kermis, en dat alles goed afloopt, uf dat hoort toch zoo. Maar het bijzondere, wat altijd Herptsch kermis aantrekkelijk mad is het vogelschieten van het schuttel gilde. Dan komt oud en jong op been, vrienden, kennissen, familie, al wat maar eenigszins nog voelt voon 12-/2

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10