SCHUDT UW LEVER WAKKER een dubbeltje INGEZONDEN STUKKEN. SPORT. 5 Dru kwer k KANTONGERECHT. WASPIK. OP ELK GEBIED J III Waalwijksche j Stoomdrukkerij i 111 Antoon Tielen j DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. RAAMSDONK. De drukkerij voor J het betere werk j 1 N DIT BLAD? 1 N D I T BLAD Voor de Ned. Herv. gemeente ie dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens halt' tien en des namiddags half drie op te treden dhr. Joh. van den Hoek, godsdienstonderwijzer te rij hoe ve-Capel le. In onze gemeente zijn de ge vreesde coloradokevers gevonden in een aardappelveld aan de Nieuwe- vaart. I)e Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen werd gewaar schuwd. Op Maandag 25 Juli a.s. des avonds 8 uur zal in liet gymnastiek lokaal der O.L. school in de Kom een vergadering worden gehouden ter be spreking der plannen lot feestelijke herdenking van den verjaardag en het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina en tot vorming van een buurtcomité voor de Kom, Winterdijken en Vaartkant. —De door de postduivenvereniging „De Luchtvaart" te organiseeren wed vlucht ten bate van de afd. Sprang Capelle van het Groene Kruis, op Za terdag 30 dezer, zal gehouden worden vanaf Eysden. In verband hiermede wordt a.s. Dinsdag een oefenvlucht vanaf Eindhoven gehouden, waarvoor de duiven Maandag 25 Juli e.k. des avonds tusschen 7 en 9 uur in het club lokaal bij Mej. Wed. A. van der Haart worden ingekorfd. Voor de Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Vroeg in de Wey. VRIJHOEVE-CAPELLE. Te Ren klim is op 03-jarigen leef tijd overleden Ds. G. H. de Jonge, eme ritus predikant, welke ook eenige jaren aan de Gcref. Kerk alhier verbonden was. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. de Witt van den Bosch. In 't lokaal der Geref. Gemeente aan de Hoogevaart lees- dienst. Cand. J. v. Dijk te Zwolle heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangenomen. 's-GREVELDU IN-GA PELLE. Dezer dagen werd de heer J. v. d. Hoek alhier als godsdienstonderwijzer aangesteld bij de Ned. Herv. Gemeente van 's-Grevelduin- en Vrijh.-Capelle. Dezer dagen herdacht de heer E. Vjpgerhoets alhier den dag dat hij vóór 50 jaar tot bestuurslid werd gekozen voor de afdeeling Dussen van de processie Breda Hoogstraten. Bij deze bijzondere gebeurtenis mocht de goude jubilaris te zijnen huize van het hoofdbestuur uit Bredade gouden medaille ontvangen waarbij kap. Geerts een ontroerende toespraak hield. Gedurende deze 50 jaren heeft de heer Vingerhoets trouw zijn plicht als commissaris vervuld en de af deeling behoorlijk op peil gehouden. Als bijzonderheid dient nog te worden vermeld dat de nu 77- jarige jubilaris, thans 50 iaar ge leden den weg Dussen-Hoogstraten te voet aflegde. Het zevenjarig zoontje van den heer BruinsSlot in de Koestraat alhier kwam van het platdak te vallen, een hoogte van ongeveer 4 M. Bewusteloos bleef het ventje liggen. Onmiddellijk werd medische hulp ingeroepen waarbij bleek dat het een lichte hersenschudding had ogeloopen. Gelukkig dat het kind niet op de tegels terechtkwam anders waren de gevolgen ernstiger geweest. Door den K.R.O. zal op Zondag 28 Augustus a.s. van des v.m. 8,30 9,30 worden uitgezonden de plechtige gezongen H. Mis die ter gelegenheid van Geertruidenberg 725 jaar Stad in de Sint Geertrudiskerk alhier zal worden opgedragen. Zooals wij onlangs reeds meldden wordt hier ter plaatse op 22, 23 en 24 Juli een Vlaamsche Kermis gehouden, georganiseerd door de gezamenlijke Heusdensche vereeni- gingen. lederen avond zal er een ver loting gehouden worden. De toe gangsbewijzen zijn geldig als lot. Des Zaterdagsmiddags van 2 4 uur zullen de kinderen gratis toegang hebben. In verband met de alhier te houden Vlaamsche Kermis is de winkelsluitingswet voor die dagen komen te vervallen. Door »Heusden's Belang« zal in de haven een drijvende steiger worden aangelegd ten behoeve van de watersportbeoefenaars. Hiermede wordt zeker in een lang gevoelde behoefte voorzien. Marechaussee Offers is van den Bosch overgeplaatst naar hier. De Brigade der Kon. Mare chaussee zal Zondag 24 Juli a.s. den dag herdenken, waarop dit wapen vóór 120 jaar te Heusden gevestigd werd. De huidige opper wachtmeester der brigade is de heer T. Kik, die met één wachtmeester en vier marechaussees 't plaatselijk corps vormt. Het ligt niet in de bedoeling het feit feestelijk te her denken. RAAMSDONKSVEER. Zondag om half tien treedt Ds. Oost op in de Veersche Kerk en om half drie in de kerk op't Dorp. Woensdag maakten ruim 80 leerlingen der Veersche Christe lijke School een uitstapje naar Antwerpen. Te begrijpen dat zij volop hadden genoten daarbij het weer was bijzonder goed geweest. De oud-leerliDgen der Veer sche Mulo, Eny Sneep, werd be vorderd van de le klas der Chr. Kweekschool te Gorkum naar de 2e klas; terwijl de pas geslaagde Veersche Mulo candidaat Hein van Dongen slaagde voor de 3e klas der H.B.S. te Gorkum. Fijn voor hen, maar ook voor de Veersche Mulo, Hoofd de WelEd. heer L. van Aalderen. Zaterdag j.l. behaalde onze dorpsgenoote, Innie Dubbelman, na afgelegd examen te Breda, het Mulo diploma B. Predikbeurten Zondag 24 Juli. Ned. Herv. Kerk voorm. half tien de heer Begeer van 's Gravemoer en nam. half drie Ds. Hoffman van Besoijen. Bij het inslaan van palen had de heer B. Langerwerf het ongeluk de hampr tegen het hoofd te krijgen, waardoor hij pijnlijk werd gewond. Toen de motorrijder, de heer Joh. Gijsman te Raamsdonk een wagen moest passeeren, liep onverwachts een kind daarachter uit. Door dit kind te willen ont wijken kwam G. te vallen en be zeerde zich aan 't hoofd. Enkele tanden werden hierbij losgerukt. - Toen een der bezoekers van Hotel B. Roovers zich naar huis wilde begeven kwam hij tot de ontdekking dat zijn rijwiel was verdwenen. Een oud damesrijwiel stond er voor in de plaats. Of de wielrijder, die zich zoo »vergiste« nog is komen opdagen, konden wij niet achterhalen. Men zij in ieder geval voorzichtig met 't onbeheerd laten staan van fietsen. Tijdens een druk moment in den winkel van den heer van der Rijken werd aldaar een «Swan»- vulpen vermist. Vermoedelijk werd deze pen door een of anderen langvinger medegenomen, aangezien men later op den deurmat de schroefdop er van vond. Een viertal bestuursleden van polders te Waspik en Raams donk reed per taxi naar Steenbergen. Vermoedelijk door een onhandige manoeuvre kwam de wagen onder weg in een drogen, vrij diepen sloot terecht. Behoudens eenige kleinere verwonding door glasscherven, kwamen de heeren met den schrik vrij. De Weleerw. heer Mart. Langerwerf, van het seminarie te Haren, hoopt op 30 Juli a.s. tot sub-diaken gewijd te worden. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Openbaar antwoord aan het College van B. en W. te Raamsdonksveer. Met verwondering nam onderge- teekende kennis van den inhoud van het raadsverslag in »De Echo van het Zuiden« d.d. 29 Juni j.l. betreffende het gedeelte handelende over de leverantie van tegels. Inderdaad was onze N.V.methet College van B. en W. in onderhan deling over eventueele leverantie van Trottoirtegels, en was haar door dit College de levering van 2300 tegels opgedragen. In het allerlaatste scbrijven aan B. en W. over deze aangelegenheid schreef onze directie evenwel »Onze directie had n.l. besloten Uw order van 2300 tegels niet te accepteeren, indien U de ca. 17000 verder benoodigde tegels zoudt gun- nen buiten de Gemeente. De ouder dom van 2 maanden, welke de meerderheid onzer tegels nog niet ten volle heeft, moge de twee uit gebrachte rapporten, waar deze toch voor 7/8 aan de zeer hoog gestelde eischen voldoen, geruststellend ge noeg doen zijn, om deze order niet buiten de Gemeente te plaafsen«. (Men wete dat het verhardingspro ces voor tegels 3 maanden duurt.) Verder stelde onze directie wel aanstelling van werklieden van bui ten deze Gemeente voor, echter onder voorbehoud van een gunstige decisie, en in a/wachting van het antwoord van het College van B. en W. Het doel van dit schrijven was natuurlijk met het College deze aangelegenheid verder te regelen. Wat blijkt echter uit het raadsver slag? Dat de Voorzitter, inplaats van deze aangelegenheid verder met onze Directie te behandelen, of op andere wijze ons bovengenoemd schrijven schriftelijk te beantwoor den, een raadsvergadering afwacht en zoo maar, »mir nichts, dir nichts«, berichten over onze N.V. en den Gemeente-Opzichter lanceert. Wij meenen dat de behandeling op een plaats, waar onze directie zich niet verdedigen kan, den voor zitter het recht niet geeft ons van lafhartigheid te beschuldigen. Wij vinden dit minstens zeer ontactisch, vooral in een Gemeente waar, we gens het ontstellend aantal werk. loozen samenwerking met de indu strie op de allereerste plaats ge boden is. Met den Heer Gemeente-Opzichter heeft onze directie nimmer eenig ongenoegen gehad, en wij moeten er dan ook tegen protesteeren,dat men ons vanaf dezelfde plaats, waar wij ons niet verdedigen kunnen, praatjes van Jan Publiek in de schoenen wil schuiven, waarmede noch genoemde ambtenaar, noch de Gemeente, noch wij gediend zijn. N.V. Lodewikus Tegel- en Betonfabriek, W. THURING P. LODEWIKUS Directie Raamsdonksveer, Juli 1938. SPRANG. N. E. O. Hedenmiddag half zes speelt ons eerste elftal een thuiswedstrijd tegen Stormvogels I uit Woudrichem. Stormvogels is een ploeg die vorig jaar kampioen van onze afdeeling was en er nu weer recht op af stevend. Indien nu onze jongens zich in dezen belangrijksten wedstrijd van de gehee- le competitie zich geheel en al tot het uiterste toe geven, is er kans dat de kostbare puntjes in Sprang blijven. Dit zou ook ten goede komen aan de geheele afdeeling, om er de noodige spanning in te houden. Wij raden daarom de sportliefheb bers aan een kijkje te komen nemen op het NEO-terrein, daar men er van verzekerd kan zijn, dat er hard gestre den zal worden voor de overwinning. Donderdagavond j.l. speelde NEG 2 een competitie-wedstrijd voor de Zomer avond-competitie van den Brab. Voetbal bond tegen Zandschel 2. Het was een zeer spannende wedstrijd welke NEO 2 in een 1o overwinning wist om te zetten. S. D. O. Het eerste elftal van SDO gaat Za terdagmiddag naar Wijk, om aldaar tegen Noad een competitiewedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond te spelen. Wanneer de SDO-spelers flink aan pakken is het mogelijk de winstpun ten mee naar Sprang te brengen. Donderdagavond speelde voor de Zomeravond-competitie van den B.V.B. SDO 2 een uitwedstrijd tegen Sparta 2. Dit was een spannende wedstrijd waarin beide ploegen elkaar niets toegaven en geen van beiden dan ook het (loet wist te vinden. De wedstrijd eindigde in een puntlooze 00 uitslag. SDO 3 speelde eveneens voor deze competitie een thuiswedstrijd tegen Ca pelle 2. Capelle toonde hier de meerdere van onze jongens te zijn doordat zij den SDO-doelman driemaal lieten visschen. SDO kon het echter niet tot scoren bren gen en verloor alzoo met 30. VRIJH.-CAPELLE. V.V. „SPARTA". A.s. Zaterdag zal onze vereeniging een competitiewedstrijd spelen tegen Storm vogels 2 uit Woudrichem. Aanvang half zes. A.s. Dinsdag 26 Juli zal onze vereeni ging wederom een competitiewedstrijd spelen en wel tegen SDO 1 uit Sprang. I)it belooft een zeer spannende match te worden. Dat er voor dezen wedstrijd veel belangstelling zal zijn is zeker; wij hopen dan ook dat we allen kunnen ge nieten van een faire en sportieve wed strijd. Deze staat onder leiding van den heer van Vugt. Aanvang half acht. Dus voetballiefhebbers a.s. Dinsdag naar het Sparta-terrein. TOUR DE FRANCE. Het duel BartaliVervaecke. Middelkamp verbetert zijn positie. Met de 13e étappe, Cannes—Digne, lang 284 k.m. is de strijd naar de Alpen verlegd. Zullen deze de definitieve be slissing brengen? Daaromtrent valt niets vooruit te zeggen. Zeker is, dat de felle strijd tusschen den Belg Vervaecke, den drager van de gele leiderstrui en zijn on- middellyken volger, den Italiaan Bartali, nog belangrijk in heftigheid zal toene men, Vandaag althans op dit parcours, dat tenminste één belangrijke klim be vatte, die van de Col. de Braus (duizend meter), heeft het niet aan sensationeele episoden ontbroken. Een heftig incident deed zich op genoemde helling voor toen Vervaecke, in het gevecht om de kostbare minuut, die op den top den eerstaanko- mende toekomt, zijn tegenstander Bartali meermalen hinderde. Hierdoor was het Bartali onmogelijk de gele trui te pas seeren. Het vergrijp werd onbetwistbaar vastgesteld en na aankomst te Digne werd Vervaecke gedeklasseerd en bovendien nog met 10 seconden gestraft, zoodat hij vanavond nog slechts 1 minuut 35 secon den voorsprong heeft op den Italiaan. Dat beloogt wat voor de étappe van morgen. Na de Col de Braus ging het in ver sneld tempo verder. Zoowel Middelkamp als van Schendel verdedigden hun kan sen op kranige wijze, totdat van Schendel niet ver van het doel plat reed. Dat was even voor den definitieven uitloop van den dag, veroorzaakt door den Franschen Goasmat en Gianello. Deze wisten zeer handig te profiteeren van de vijandschap der leiders onderling en eindigden met een belangrijken voorsprong te Dig ne, alwaar laatstgenoemde de beslissen de sprint won. Middelkamp deed op het einde eveneens uittmuntend werk door het groote peleton achter zich te laten en met een belangrijken voorsprong de 9e plaats te bezetten. Wij vinden hem hierom vanavond weer aardig opgescho ven in de algemeene rangschikking (4 plaatsen), waarin hij thans de 29e is met den totalen tijd van 85 uur, 59 minuten, 25 sec. Van Schendel daarentegen kwam met een groote vertraging aan en werd 44ste van het dagklassement. Hiermee verloor hij drie plaatsen, zoodat hij van avond 38ste is. Hellemons bleef ook dit maal achteraan hangen, kwam als 62e en iso p de 62e en laatste plaats van het algemeen klassement. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De K.C.C., gevestigd bij den heer Jan van Dun hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven, die tevens oefenvlucht was voor de komende T.B.C.-vlucht. Er werden bijna 700 duiven ingekorfd voor Duffel. De eerste duif arriveerde om 9.25.49; de laatste om 9.41.44. De uitslag was: 1 99 117 M. v. d. Velden; 2 3 7 95 J. Opperman; 4 18 33 67 68 103 105 113 175 Fr. v. <1. Assem; 5 63 J. v. d. Ven; 6 51 114 A. v. d. Ven; 8 87 127 F. Stub- be; 9 36 86 104 152 C. v. Rooij; 10 H._ Voogd; 11 72 81 107 129 H. Hendriks; 12 G. Ligtvoet; 13 135 F. v. Beers; 14 52 77 85 P. Ligtvoet; 15 46 54 71 155 162 Jac. de Wit; 16 A. Priems; 17 C. de Bont; 19 29 74 Gebr. Snoeren; 20 A. Schrauwers 21 41; H. Remmeren; 22 168 C. Moreval; 23 30 118 130 142 G. van Boxtel; 24 93 25 161 B. Remmeren; 25 27 110 128 J. van Wanrooij; 26 28 32 75 80 J. Hamers; 31 76 83 126 137 139 145 153 Jac. Vloemans; 34 96 124 141 159 169 P. Stokkermans; 35 40 44 Ch. Steenbergen; 37 156 A. de Bie; 38 146 176 A. de Brouwer; 39 69 102 108 L. Mosselveld; 42 88 111 Chr. v. Wanrooij; 43 F. Damen; 45 50 78 112 115 133 143 L. v. d. Ven; 47 73 120 A. Zwaans; 48 53 M. de Benis; 49 62 170 A. Snaphaan; 55 150 A. Snoeren; 56 60 82 134 147 G. v. d. Linden; 57 61 A. v. Wanrooij; 58 M. Oosterwaal; 64 148 165 M. Soeter- boek; 65 70 167 A. Pijnenburg; 66 121 160 J. Lenzholz; 79 140 144 W. Remme ren; 84 132 158 P. Dirksen; 89 172 Jac. de Brouwer; 90 A. Lensveld; 91 98 119 J. Zijlmans; 92 138 M. Mandemakers; 94 123 A. Zacht; 97 Jos. Schrauwers; 100 106 A. Schaafstra; 101 109 J. van den Hoven; 116 F. v. Woensel; 122 P. van Helvoirt; 131 154 J. Hoevenaars; 136 163 Th. Sulsters; 149 P. de Nijs; 151 157 S. van Boxtel; 164 Th. Ligtvoet; 166 173 J. P. de Brouwer; 171 H. Remmeren; 174 H. Montee. Eerste overduif: Jac. de Brouwer. Visschers in overtreding te Waspik. Voor den Kantonrechter te Den Bosch verschenen A. F. en P. V. uit Sprang-Capelle, die de visscherijwet hadden overtreden door op 14 Mei j.l. des namiddags te half vier in de Leij te Waspik te visschen met wargaren, terwijl de vischvangst gesloten was. Gemeenteveldwachter J. Fr. de Moor uit Waspik en rijksveldwachter Carl uit Raamsdonk waren juist op sur veillance, de laatste met een verrekij ker bij zich die hem in staat stelde op een belangrijke afstand te constatee- ren, dat de argelooze verdachten in overtreding waren. Er was ook een derde bij. Hij sloeg op de vlucht toen de politie naderbij kwam en alleen deze twee verdachten konden worden aangehouden, terwijl de derde ver dween met het vischnet. F. bekende voor den rechter, terwijl V. ontkende. Reiden werden conform den eisch ver oordeeld tot 10.boete. Chauffeur rijdt tegen afsluitboomen. Op 29 Mei j.l. des avonds te 10 uur reed de 20-jarige chauffeur A. J. de K. uit Kaatsheuvel met zijn auto tegen de afsluitboomen van den spoorweg overgang van den Sprangschen weg onder de gemeente Waalwijk en over trad aldus de wet op de spoorwegen. Terechtstaande, had hij de reparatie kosten ten bedrage van ƒ31.50 al ver goed en werd conform den eisch ver oordeeld lol 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. Strooperij te Baardwijk. C. B„ landbouwer te Loon op zand, had op 2 Juni j.l. des namiddags te 0 uur de jachtwet overtreden, door met een jachtgeweer en zonder in het be zit te zijn van een akte zich te bevin den in den binnenpolder van Baard wijk, alwaar hij door den jachtop ziener P. Brok werd geattrappeerd. Hij staat bekend als een ras-stroo- per, blijkens het dossier. Conform den eisch werd hij tot ƒ30 boete of 30 dagen veroordeeld met be vel tot inlevering van het jachtgeweer en een dwangsom om 20 bij niel na komen daarvan. UITSPRAKEN. A. F., Sprang-Capelle, visscherij wet, 10 boete P. V., Sprang-Ca pelle, visscherijwet, 10 boete C. C. B., Loonopzand, jachtwet en loopen op andermans grond, 30 boete A. J. v. (1. K., Heusden, invaliditeitswet 150 maal 75 ct. boete J. L., Loon- op-Zand, dronken op rijwiel, 15 boe te J. M., Sprang-Capelle, rijwiel zonder reflector, 1 l>oete J. D., Loonopzand, dronkenschap, 10 boe te F. C. K., Drunen, gespan zonder voor- en achterlicht, 2 x 3 boete A. de H., Heusden, arbeidswet, schul dig verklaard zonder toepassing van straf J. A. K., Waalwijk, arbeids wet, 3 boete J. M. K., Drunen, wapenwet, 8 boete A. K., Sprang- Capelle, crisis-zuivelbesiuit, 30 hoe- te J. M. B., Raamsdonksveer, even redige vrachtverdeeling, 6 boete A. P. H., Waalwijk, loopen over ver boden grond, 2.50 boete L. K., Drunen, auto over spoorweg, 10 boete C. L., Loonopzand, links rij den, 3 boete A. N., Loonopzand, links rijden, 3 boete C. V., Sprang- Capelle, rijwiel zonder rem, 1 boete A. H. V., Loonopzand, rijwiel zon der licht, 3 boete J. W. O., Spr.- Capelle, op hoek blijven staan, 25 boete A. R., Sprang-Capelle, op •hoek blijven staan, 15 boete C. v. Z., Sprang-Capelle, op hoek blijven staan, 25 boete A. de R., Sprang- Capelle, op hoek blijven staan, 25 boete C. S., Heusden, voetballen, ,2 boete A. V., Heusden, venten, 3 boete R. A. S., Drunen, venten, 3 boete. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit- voeri g als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin. gen uit plaats en «treek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, I ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zön slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Elscht Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. "3 TB

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7