een dubbeltje Mooie, charmante zonnebruining RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND. DRUNEN I N DIT BLAD? 1 N D I T BLAD WASPIK. RUSSEN HEUSDEN. RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG. Gemengd Nieuws Marktberichten. Ongeval. Rika van Oers kwam in botsing met een fiets. Zij liep daarbij een ernstige hersenschudding op. Dr. Akkermans verleende genees kundige hulp. Geslaagd. Voor het te Utrecht gehouden exa men voor schildersgezel slaagde onze dorpsgenoot dhr. A. Lommers te Els- hout. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van het verf- vverk van de te bouwen woning voor rekening van dhr. C. van Loon werd als volgt ingeschreven: H. Brok, Drunen 535, W. van Sambeek, Drunen 455, B. de Wit, Drunen 410,— F. Hombergen, Drunen 390, G. Velthuizen, Drunen 355, Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver. Een comité. Naar men ons mededeelt bestaan er plannen om uit de bewoners een co mité te vormen met het doel zorg te dragen voor de verfraaiing van het plein voor het nieuwe Raadhuis. Deze plannen zouden zich dan hoofdzakelijk bepalen tot het laten bouwen van een lantaarn in den geest zooals er die thans een staat bij het nieuwe ontspanningshuis van Philips te Eindhoven. Alles is nog een begin stadium, zoo dal er thans nog weinig definitiefs te zeggen valt van hetgeen zal worden be reikt door dit comité. ding is men reeds aangevangen. Hieronder laten we het voorloopig programma volgen: Maandag 5 September: In den voormiddag auto-tocht voor Ouden van dagen. In den namiddag: Kinderspelen, daarna concerten van het R.K. Man nenkoor Amicitia en van de Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht", beiden van Raamsdonksveer. Dinsdag G September: In den voormiddag Historischen op tocht. In den namiddag: Volksspelen, daarna concerten van de Ghr. Gem. Zangvereengiing Excelsior, van Raams donksveer en van een in den omtrek uitstekend bekend slaande harmonie. Tot slot een schitterend vuurwerk. De leiding van den optocht is in handen van de heeren J. van der Meer, G. van der Werf, W. Dubbeldam, J. Lankhuijzen, A. Snijders en J. Mole- wijk, alwaar men zich ook kan aan melden voor den optocht. De leiding van de Volksspelen be rust bij de heeren M. Zwets, F. Zijl mans, A. Ruitenberg, J. Lankhuizen, W. Dubbeldam, J. Molewijk, I). Kom- mers, A. Stoops, Adr. Snijders, J. Be rende en W. Lankhuizen. Zondagmorgen zal de Eerw. heer Schalekamp uit Sliedrecht optre den om half tien in de Dorpsche Kerk en des middags om half drie in de kerk op 't Veer. Gedurende de maand Juli werd aan het Postkantoor alhier ingelegd 74870,00 en terugbetaald ƒ45537,71. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voerig als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin- gen uit plaats en «treek, zooals ze voorkomen En dat alles voor een niet alledaagsche, ongetwijfeld ori gineele manier. Vrouw en kind van duo gevallen De heer W., uit Utrecht die per motor waarop zijn vrouw en 5 jarig dochtertje op de duo meereden, zich naar Sche- veningen wilde begeven, bemerkte nabij Zoetermeer dat zijn vrouw en dochtertje van den motor waren verdwenen. De heer W is onmiddellijk teruggekeerd en vond op eenigen afstand beiden op den weg liggen. De inmiddels ter plaatse gekomen dr. Palthe uit Zoetermeer constateerde bij beiden een hersenschud ding, terwijl de vrouw een bovendien een schedelbasisfractuur had opgeloopen. Beide slachtoffers zijn per ziekenauto naar St Anthoniushove te Voorburg vervoerd. zij het pakje in zee moest werpen Vergezeld van een van de jongens, begaf zij zich naar het strand. De kampeerder wierp voor het meisje het pakje in het water, waarna het meisje weer vertrok. Even later spoelde het pakje weer aan. De jongens zagen dit en nieuwsgierig geworden, maakten zij het pakje open. Tot hen schrik ont dekten zij, dat het het lijkje van een onvoldragen kind bevatte. Zij hebben van hun bevindingen kennis gegeven aan den gemeenteveldwachter. De politie stelt een onderzoek in. Auto rijdt tegen boom Opden rijksstraatweg Assen Groningen is een ernstig auto ongeluk gebeurd. Een personen auto waarin vijf dames zaten passeerde op genoemd tijdstip het en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Flacon 90, Doos 50 en 25 cent. Station DrunenHeusden wordt een „Halte". Met ingang van 1 September a.s. zal het station Drunen-Heusden definitief lot „halte" zijn gedegradeerd. Alsdan zal de laatste stationschef vertrekken en de bediening worden toevertrouwd aan de twee arbeiderstelegrafisten Ivruyzen en Eibers. Predikbeurten Zondag 7 Aug. 1938: Ned. Herv. Kerk; alleen v.m. half tien Ds. G. Lans Jr. Op het te Utrecht gehouden examen voor costumière slaagden o.in. de da mes R. de Rooy en N. van Rijswijk beiden alhier. HANK. Dinsdagavond j.l. sloegen een twee tal paarden gespannen voor een wa gen, van den landbouwer J. van der Pluym alhier, op hol. Zij renden de Nieuwestecg op en kwamen aldaar in aanraking met een stilstaande luxe auto» die nog al beschadigd werd. De wagen waarvoor zij waren gespannen, was tevoren onderste boven in een sloot gevallen. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats, zoodat het heelc geval met materieele schade afliep. Dezer dagen reed een der doch ters van den landbouwer v. V. alhier, met een melkwagen achter aan de fiets gekoppeld waarop een tweetal bussen met melk over de Nieuwesteeg alhier. Plotseling raakte het wagentje los, en. liep in een sloot, gelegen langs den weg. De bussen met melk kantelden er af, aoodat een dertigtal liters melk ia den sloot liep. Op 18 Aug. a.s. zal ten gemeente huize in het openbaar worden aanbe steed de restauratie van den toren te Hedikhuizen. De collecte ten bate van het R.K. Jeugdwerk bracht ongeveer 10.op. De te velde staande gewassen op de landerijen der Godshuizen te Hedik huizen brachten bij verpachting 1100.op. - Van 31 Aug. tot en met G Sept. a.s. zal naar wij vernemen, in onze ge meente een winkelweek worden ge houden, georganiseerd door de Heus- densche Winkeliersvereeniging. Naar wij vernemen zal het Brug- plein worden verfraaid. De oude straatlantaarn zal plaats moeten ma ken voor een lichtmast met vluchtheu vel. Te Breda slaagde voor het examen Hoofdakte onze stadsgenoot, dhr. G. K. Bouwman. RAAMSDONKSVEER. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van de Oranjevereeniging Raamsdonksveer is reeds een voorloo pig programma opgesteld van de Oranjefeesten die alhier zullen worden gehouden. De Oranjefeesten zullen alhier wor den gehouden op Maandag 5 en Dins dag 6 September a.s Het zal een feest worden, zooals we dit te Raamsdonks veer gewoon zijn. Met de voorberei- Andermaal gaat de propagan- dacommissie van Geertruidenberg 725 jaar Stad Zatermiddag propa ganda maken in de omliggende gemeenten. Ditmaal gaat de route naar Was pik, 'sGravemoer, Dongen, Kaats heuvel en Waalwijk. Om half vijf wordt vanuit Geer truidenberg vertrokken met een groote zeswieler van de auto onder nemer Janus Pruijsten die deze wagen weer belangeloos disponibel heeft gesteld. Aan de tocht nemen deel de harmonie Apollo, het spreekkoor, enkele jongedames en wethouder Sassen, de voorzitter van het hoofd comité, die in de diverse plaatsen weer een opwekkend woord tot de bevolking zal spreken. Nu alles zich opmaakt om het 725 jarig bestaan van »onze goede stede« op zoo feestelijk mogelijke wijze te herdenken, wil ook »Jong Katholiek Leven« niet ten achter blijven en heeft het plan opgevat een herdenkingsavond te organisee- ren, waarin speciaal de katholieke geschiedenis van deze stad zal worden belicht. Donderdag 18 Aug, a.s. zal in het parochiehuis dezen avond gehouden worden waarop geen enkele Bergsche katholiek ont breken mag. Door een drietal be- voegde sprekers zal de kerkgeschie denis van deze plaats behandeld worden op een wijze die voor een ieder begrijpelijk zijn zal. De zeer- eerw. heer Dr. Edn. Koeken, pastoor te Hooge Zwaluwe, een zeer bekend historicus, zal de geschiedenis van onze stad behandelen tot 1853, het jaar van de Aprilbeweging. De tijd na 1853 tot op heden, een zeer gecompliceerd tijdvak in onze Berg sche politieke en kerkelijke geschie denis, zal worden besproken door Drs. G. J. Offermans, terwijl Jefde Brouwer, voor velen van ons een oud bekende, zal trachten aan te geven hoe het katholicisme in onze plaats zich vermoedelijk ontwikkelen zal. Gedurende de pauze zal het »Troubadourgezelschap«, gestoken in historischcostuum, onder leiding van den heer J. Verhulst, muziek leeraar, enkele liederen tengehoore brengen ter muzikale opluistering van dezen avond. Het belooft een zeer interessante avond te worden, de entree's zijn zoo laag mogelijk gesteld om een ieder in de gelegenheid te stellen dezen avond bij te wonen. Ieder Katholiek, die nog 't wel en wee van het katholiek leven in «Onzen Berg« ter harte gaat en den strijd van onze voorouders om hun hei-, ligste rechten en hun dierbaarst bezit weet te waardeeren, verzuime niet dezen avond bij te wonen. Zooals onze lezers bekend zal zijn is door het R.K. Werklieden verbond in Nederland een petitie gezonden aan de Regeering inzake de »Meer-Werk-Actie«. In verband hiermede worden in in de week. ABONNEERT U THANS, verschillende plaatsen van ons land bijeenkomsten gehouden van de leden der R.K. Werkliedenvereeni- gingen. Voor den Westhoek van Noord brabant zal deze bijeenkomst te Geertruidenberg plaats vinden en wel op Zondag 7 Augustus a.s. des n.m. 4 uur in den tuin van het r.k. parochiehuis, waar als spreker zal optreden Frans Hoogers, vrijge stelde van den Bosschen R.K. Werkliedenbond. De geluidsinstallatie welke voor dit doel is aangelegd, is verzorgd door den heer A. Draaijer te Geer truidenberg. Mej. H. Ofifermans alhier is in de vacature ontstaan door het over lijden van Mej. Leenaarts, benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Bij zondere Meisjesschool alhier. Voor de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan de heer J. A. van der Meiden, candidaat tot den Heiligen Dienst uit 's Gravenhage. Hooger beroep aangeteekend Naar wij vernemen hebben H. C. de R. en L. V., hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te 's Hertogen bosch, waarbij beiden wegens over treding van da Arbeidswet zijn veroordeeldde vader tot een onvoorwaardelijke geldboete van f25 subs. 25 dagen hechtenis en tot een voorwaardelijke geldboete van f75 subs. 25 dagen hechtenis met een proeftijd loopende tot 23 Maart 1939 en de impressario tot een geldboete van f25 subs. 25 dagen hechtenis. Uit stroopen Een arbeider uit Waspik had zich Woensdag j.l. te 's Hertogenbosch te verantwoorden wegens over treding van de Jachtwet. Door den rijksveldwachter H. J. Carl uit Raamsdonk was hij bekeurd omdat hij met een hond op wilde eenden aan het jagen was in ge sloten jachttijd. Toen de rijksveld wachter den man aanhield, had deze twee wilde eenden bij zich, welke in beslag werden genomen. Conform den eisch van den ambtenaar van het O.M. werd de strooper door den kantonrechter veroordeeld tot twee geldboeten van f 15 subs, tweemaal 15 d. hechtenis. Hondenstaart als vischaas Te Giethoorn, waar veel verkeer nog te water geschiedt met punters, voer een ingezetene zoo verhaalt de msb. met zijn boot door de Dwarsgracht, terwijl zijn hond op de achterplecht lustig zat te kwispelstaarten. Het puntje van den staart sleepte door het water. Eensklaps begon het dier te janken. Het stelde pogingen in het werk om van zijn plaats te komen, maar dat lukte niet, want er was iets, dat hard nekkig vasthield. Toen de Giethoorner zich op de hoogte stelde van de toedracht bleek, dat de geheimzinnige machten, die hier aan het werk waren werden ontwikkeld door een forschen snoek, die den hondenstaart blijkbaar voor een hengel had aangezien, althans het puntje ervan voor een levend stukje aas, waarin het dier zich had vastgebeten. De baas greep onmiddellijk in en toen de hond vad zijn belager bevrijd was had hij een flinke snoek gevangen, op Slachtoffers van het water. Gistermorgen is te Gorcum de 12 jarige H. van Haarlem bij het baden verdronken. De jongen had om half een de ouderlijke woning verlaten. Om 2 uur werden zijn kleeren gevonden nabij het zwembad buiten de Dalem poort. Na geruimen tijd dreggen is het lijk om half zes opgehaald. De 41 jarige garagehouder en rijwielhandelaar P. Nagelkerken uit Bergen, is Woensdagavond bij het zwemmen in zee verdronken.Hoewel de man een goed zwemmer was, is hij door een onderstroom die steeds bij landwind aan de kust valt waar te nemen, gegrepen. Zijn lijk is aan het strand te Bergen gevonden. Gisteravond waren drie jonge menschen in de Paamgracht onder de spoorbrug achter de Naald te Soest aan het baden. Op een gegeven oogenblik bleef de 22-jarige G. Sukel uit de Beetslaan te Soest, bij het duiken in het ondiepe water in de modder steken. Zijn beide metgezellen, twee broers van 14 en 15 jaar, sloegen in plaats van hem te helpen, op de vlucht. Zij liepen naar hun huis, dat op drie kwartier loopen aan de Zuidweg te Soest is gelegen. De ouders van de jongens begaven zich naar de Spoorbrug. Hulp mocht niet meer baten, het slachtoffer was in de modder gestikt. Bij het geïmproviseei de strand bad nabij de Moerdijksche brug bij Willemsdorp ontdekte gistermiddag een zwemmer dat in vrij ondiep water een man lag. Hij waarschuwde de militaire politie, die het bewuste- looze lichaam aan wal bracht. Het bleek te zijn de 31-jarige metselaar van den B. uit Breda. Men heeft gedurende een uur vergeefs getracht de levensgeesten door kunstmatige ademhaling op te wekken. Gistermiddag is de 21 jarige J. van der lest uit Grouw bij het baden nabij de spoorbrug over de Grouw verdronken. Zijn oudere broer, die hem te hulp kwam, wist hem nog tweemaal vast te grijpen, doch bleek niet in staat den drenke ling uit het water te halen. Eerst na anderhalf uur dreggen slaagde de politie erin het lijk op te halen. Gistermiddag is te Dreumel een Oostenrijksch acrobaat, verbon den aan een rondrijzend circus, bij het baden in de Waal verdronken. Hij was met de zoon van den directeur gaan baden en beiden verloren alle voorzichtigheid uit het oog. Zij vermaakten zich met ver schillende acrobatische toeren, tot eensklaps de Oostenrijker in de diepte verdween. Zijn metgezel kon nog naar de kant zwemmen. Even later werd het slachtoffer opgehaald. Dr. van de Kley heeft nog kunstmatige ademhaling toege past, doch de levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. Het lijk is naar het Liefdesgesticht gebracht. Het vliegongeluk te Rijswijk Naar wij vernemen, is de toestand van den leerling-vlieger Verheyen, die gistermiddag bij het vliegongeluk tus- schen Ypenburg en Delft ernstig werd gewond, thans redelijk wel. Wielrijder aangereden Toen de 60*jarige heer C. van der Sluys te Sint Maartensburg per fiets langs het Noordhollandsch Kanaal reed, is hij door een vrachtauto ge grepen. De heer Van der S. een bekende figuur op landbouwgebied in Noord Holland werd ernstig ver wond. Zijn toestand is zorgwekkend. Kinderlijkje in zee geworpen Eenige jongens uit Middelburg, die in de duinen bij Vrouwenpolder kam peeren, kregen dezer dagen bezoek van ten meisje. Het meisje, dat een pakje bij zich had, bleef een poosje met de jongens praten en vertelde dat dorpUbbena, waar de weg is opgebroken Op het midden van den weg lag een hoop steenen, waarin een roode vlag als waarschuwingsteeken was gestoken. De chauffeur bemerkte dit opstakel te laat en gooide het stuur om, waardoor de wagen tegen een langs den weg staanden boom vloog. Een der inzittenden, mevrouw Sshut uit Winsum bekwam een lichte hersen schudding en inwendige kneuzingen, de andere inzittenden liepen snijwonden op. Dokter Koerts uit Vries, die spoedig ter plaate waren, achtte overbrenging van mevrouw Schut en het 14 jarige meisje Trijntje Kerkstra uit Ezinge naar het academisch ziekenhuis noodzakelijk. De overigen werden ter plaatse verbonde en konden hun weg vervolgen. De auto is ernstig beschadigd. Waalwijk, 5 Aug. '38 Biggen: Gem. 1518 gulden. Ongem. 10—13 gulden. Eieren 4 cent. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 31 Juli 1938. Ingekomen Johanna Pruijssers, van Tilburg Jan van Beverwijkstr. 19 naar D 86 Johan na M. Th. van Disseldorp, van Tilburg Zomerstraat 35 naar A 30 Hendrik C. Clausen, van Tilburg Lange Nieuwstraat 23 naar H 107 Maria J. Clausen, van Tilburg Lange Nieuwstraat 23 naar H 107 Elisabeth P. A. van der Molen, van Tilburg Wilhelminapark 14 naar G 40 Alida llmer van Dordrecht Voorstraat 26 naar K 13 Adriana M. Fijneman, van Loonopzand Gasthuisstraat 26 naar J 99 Berend van de Wetering, van Geer truidenberg Markt 32 naar H 107 Adri- aan van Dongen, van Sprang-Capelle D 206 naar E 38 Adrianus B. Broeders, van 's-Hertogenbosch Hinthamerstr. 203 naar K 79 Susanna C. A. Weterings, van Tilburg Wilhelminapark 11 naar J 116 Franciscus A. Rijken en gezin van Breda Polderstraat 17 naar D 58 -- Wilhelmus A. J. Jansen, van Tilburg Si mon van der Steffstraat 11 naar J 19 Joseph A. M. van Strien, van Eindhoven Frankrijkstraal 101 naar J 152 Wil- helmina M. van der Pluijm, van Dussen Hank C 205 naar E 85 Petronclla van Ham, van Oosterbout Tilburgsche Weg 242 naar 1)112 Gijsbertus Strik, van Dussen B 224 naar H 23 Petronella M. Timmermans, van Waspik F 42 naar A 36 Gerardus M. Fijneman, van Tilburg Wilhelminapark 56 naar C 44 Teunis Smits en gezin, van Andel Achterstraat A 172 naar H 49 Lucia Kusters, vau Waalwijk Groolestraat 74 naar F 86. Vertrokken Petrus Ant. van Gils, van B13 naar Terheijden Wagenbergschestr. B 247 Marie H. M. van Rossum, van F 122 naar Geertruidenberg Plantsoen 1 Steintje van Erk, van M 29 naar Rotterdam Cool- singel 117 Gem. Ziekenhuis Johanna M. de Ruijter, van K119, naar Maasbree Blerik Baarloschestraat 153 Jacob v. Woerden, van K 83 naar Dongeli Don- genschevaart 37 Johanna Snijders, vab G 103 naar Tilburg Hoekschestraat 10 Johanna W. Le Hane, van J 12 naar Brus sel Rue des Cendres 7 Maria Raams, van L 82 naar Tilburg Hotel Suisse 116 Ida van Gils, van C 52 naar Zevenbergen Derdenweg 1) 22 Geertruida A. Oome, van E 93 naar Litb Dijk 56 d Dingeman C. Konings, van B 59 naar Gorinchem Kertendijk 2 Johannes R. Rasenberg, van aan boord naar Amsterdam Zaan- straat 70II Rosalina G. Rasenberg, van aan boord naar Amsterdam Zaan- straat 70 II Elisabeth M. Rasenberg, van aan boord naar Amsterdam Zaan- straat 70 II Johan de Wijs, van B 36 naar Geertruidenberg Markt 58 Rocus M. Kieboom en gezin, van K 33 naar Din- ther All Hendrika van Boxmeer, van C 34 naar Maasbracht Liefdegesticht Adrianus H. Oome en gezin, van aan boord naar Loosen Bocholt (België) aan boord Helena F. Poppelier, van aan boord naar Oosterhout Leijsenhoek C 121 Pieter Dekker, van C 34 naar Dordrecht Kromhout 102 .Maria P. Peters, van aan boord naar Tilburg Professor Don- derstraat 19 Karei van Ommeren en gezin, van F 18 naar Arnhem van Lowik van Rupstraat 22 Anna J. A. Rooijac- kers, van B 58 naar Bladel Markt 189 Christina van Oversteeg en kinderen (Wede. A. van den Hoek), van C 16 naar Loonopzand Kaatsheuvel Loonschendijk 137 Geertruida B. A. Bossers, van F 15 naar 's-Gravenhage Regentessenlaan 109. 1

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2