Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten BICO-PRIJZEN. Nationale feestdag, Heerenkleeding naar maat UW KRANT „De Echo van hetZuiden" Zaterdag 6 Augustus 1938 No. 62 De Echo van het Zuiden Derde Blad IEDEREEN IS BICO-KLANT II Nationale jeugdhulde. In hetfeestprogram bijgelegenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin werd door het Nationaal Comité o.m. opgenomen een afzon derlijke huldiging van Hare Majesteit door de Nederlandsche Jongeren. Nadat toezegging verkregen was, dat H. M. de Koningin bereid was een afzonderlijke hulde van Jong Nederland te aanvaarden, werd door het Nationaal Comité daartoe het volgende uniforme plan voor alle gemeenten van ons land ontworpen »Op den ochtend van den na- »tionalen feestdag (Dinsdag 6 »Septrekening houdend met »kerkelijke samenkomsten ter «plaatse, zullen in alle gemeenten «van ons land, de jongeren voor «de raadhuizen of anders op «daartoe geschikte plaatsen met «vlaggen, banieren en muziek «samenkomen. Het ligt in de be ad aeling, dat de Burgemeester van «elke Gemeente de Gemeentevlag «zal toevertrouwen aan de ver- «zamelde jeugd, waarvan een «deputatie de Gemeentevlag naar «Amsterdam zal overbrengen. «Tegen het vallen van den avond «zullen de vlaggen van alle Ge~ «meenten in Nederland voor het «Paleis op den Dam de hulde en «aanhankelijkheid van de Neder «landsche Jeugd aan Hare Majes- «teit de Koningin vertolken. Na «afloop van deze huldebetooging «zal aan de vlaggen een herinne- «ringsteeken worden bevestigd. «Daarna keeren de vlaggen naar «hun Gemeenten terug, waar zij «weer door de jeugd aan den «Burgemeester zullen worden »overgereikt«. Ter bespreking van dit plan voor de gemeente Waalwijk worden de Voor zitters (Voorzitsters) van alle in Waalwijk bestaande jeugdorganisaties uitgenoodigd op een vergadering, welke op het Raadhuis Zaal 20 gehouden zal worden op 12 Aug, e.k. ten 20 00 uur. De officieele lijst der in Nederland «Medewerkende Jeugdorganisaties« (ten getale van 87) ligt op het Bureau van dit Blad ter inzage. Namens de Burgemeester, Kap. ANT. VAN L1EROP. Nationale feestdag Door het gemeentebestuur is tot de werkgevers in onze gemeente het verzoek gericht om in navolging van de rijks engemeente instellingen en bedrijven, de particuliere bedrij ven gesloten te houden op den nationalen feestdag van 6 Sept., opdat ook 't personeel dezen feest dag kan meevieren en daadwerke lijk aan de verschillende feestelijk heden deelnemen. Bij vorige gelegenheid hebben de Waalwijksche werkgevers blijk ge geven van hunne nationale ge voelens en B. en W. meenen daarop bij deze gelegenheid wederom een beroep te mogen doen, al of niet met inhalen van den verletten tijd. Wij sluiten ons gaarne bij deze opwekking aan. Koninginnefeesten van „de Sticht". Het definitieve programma der feestelijkheden, georganiseerd door de buurtvereeniging «de Sticht« luidt als volgt 31 Augustus: Vliegerwedstrijd voor kinderen van 613 jaar in de voormiddag Meisjes en jongens, die hieraan wensen deel te nemen, moeten zich opgeven bij den heer M. v. d. Hammen, die ook verdere inlich tingen verstrekt. Prijzen zullen worden beschikbaar gesteld voor: de grootste vlieger, de kleinste vlie ger, de mooiste vlieger, de mooiste reclame-vlieger, de hoogststaai.de vlieger, de verststaande vlieger en de mooiste oranje-vlieger. Oranje avond met voordracht en dans in de zaal «Thalia« om 8 uur. Op dezen avond zal aan de jon gere dames en heeren, die meenen hiervoor in aanmerking te kunnen komen, gelegenheid gegeven worden om met zang of voordracht ten tonele te verschijnen. Dezen kun nen zich in verbinding stellen met den heer Tom Burmanje, die zich met enkele andere heeren met de verzorging van dit deel van het programma zal belasten, 6 September: Deelname van onze vereniging aan de Grote Optocht, georganiseerd door het Centraal Oranje-Comité, des namiddags om half twee. Verder is besloten gedurende he1 tijdvak van 31 Aug. tot en met 6 Sept- een etalage-wedstrijd te organiseren. Waar bij bijzondere gebeurtenissen de winkeliers gewoonlijk extra zorg besteden aan hun etalage, twijfelt het bestuur er niet aan, dat de deelname in de Stationsstraat algemeen zal zijn, temeer nog waar dit speciaal door hun eigen en in hun eigen buurt is opgezet. Ook hiervoor zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. De beoordeling geschiedt door de bewoners van de Stations straat zelf op daarvoor bestemde lijsten, welke t. z. t. zullen worden uitgegeven. Niet alleen is dit een bijzondere attractie op zichzelf, doch hiermede stelt ons bestuur zich voor ook de belangen van hun leden winkeliers te behartigen. Geslaagd. Voor het examen nuttige hand werken te 's-Bosch is geslaagd Zuster Cyrilla, onze oud plaatsgenoote Mej. Jo van Veldhoven. Waalwijks Belang. Wij hebben al meer betoogd dat de vereeniging «Waalwijks Belang« niet alleen het organiseeren of steunen van feestelijkheden enz. op haar programma heeft, maar dat reclame voor de plaats daarop een voornaam punt uitmaakt. Als men eens ziet hoeveel hon derden padvindersin onze omgeving hun tenten opslaan en niet minder het groot aantal vreemdelingen dat onze plaats bezoekt en met groote belangstelling ons mooie raadhuis, onze kerkgebouwen enz. gadeslaat, dan blijkt dat een voortdurende, goed gerichte, zij het met het oog op de financiën bescheiden reclame, aardige resultaten afwerpt. Aan het secretariaat werden dan ook de laatste maanden tientallen gidsen en verdere informaties be treffende hotels, pensions, optrekjes enz. aangevraagd o m. uit Amster dam, Eindhoven, Breda, Zaandam, Winterswijk, Boxtel, Baarn, Pernis, Botterdam, 's-Gravenhage, Schie dam, Delft, terwijl aan verschillende padvinders- en verkennersclubs de noodige gegevens voor kampeeren werden verstrekt. Een en ander geeft leven, belang stelling en vertier in plaats en om geving, wat vele middenstanders ten goede moet komen, den een meer den ander minder. Ook daarom steune men dus «Waalwijks Belang«. Ziekenkas Algemeene vergadering der Zieken kas van de R.K. Werkliedenvereen. op Maandag 8 Augustus a.s. des avonds 8 uur precies, in de boven zaal der R.K. Werkliedenvereen. Agenda 1 Opening door den voorzitter. 2 Notulen der vorige vergadering. 3 Verslag van den penningmeestei over 't le halfjaar 1938. 4 Verslag der controleurs omtrent boeken en bescheiden. 5 Voorstel van het Bestuur om een bedrag beschikbaar te stellen voor een steunactie met Kerstmis. 6 Mededeelingen. 7 Rondvraag en sluiting. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 te Waspik, is door Z. H. den Paus begiftigd met het gouden kruis Pro Ecclesia et Pontifice, in verband met haar vijf-en-twintigjarig presi dentschap van de St. Elisabeths vereeniging te Waspik, van welke organisatie zij ook oprichtster is. Verkoop van schoenen. Maatregelen tegen ongezonde concurrentie-methoden. Leverings- en betalingsvoorwaarden worden algemeen verbindend verklaard. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zal dezer dagen een door de federatie van Nederlandsche schoenfabrikantengenomen bindend besluit inzake leverings- en beta lingscondities bij levering van schoe nen op grond van art. 2 van de wet op het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van onder nemersovereenkomsten 1935 door den minister van economische za ken voor den tijd van een jaar al gemeen verbindend worden ver klaard. Het bindend besluit beoogt een einde te maken aan enkele van de ernstigste misstanden bij den ver koop vaa schoenen, welke ontstaan zijn doordat de fabrikanten bij de felle onderlinge concurrentie zich tot steeds verder gaande concessies, ook op het gebied der leverings- en betalingsvoorwaarden, moesten bereid verklaren. In verband daar mede bevat het besluit o a. bepa lingen omtrent crediettermijnen, kortingen en omzetpremies, alsme de een regeling van de onderlinge uitwisseling van credietgegevens. Als gevolg van de algemeen ver bindendverklaring zullen allen, die schoenen voor den wederverkoop in Nederland verkoopen, zich aan de bepalingen van het bindend be sluit moeten houden. Het belang van de algemeen ver bindendverklaring moet behalve in de beperking van ongezonde con currentie-methoden bij den verkoop van schoenen ook worden gezien in de saneerende werking van deze beperking op het distributie appa raat. tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Uitstapjes Morgen, Zondag gaan bestuur en leden der harmonie »St. Jan« alhier een uitstapje per touringcar maken naar Rotterdam en omgeving. Zondag 14 Augustus a.s. maakt de Liedertafel «Tot Bloei der Toon kunst» een plezierreisje naar Ant werpen. Tooneelvereeniging D V.S.V. De Tooneelvereeniging D.V.S.V., onderafdeeling van de R.K. Werk liedenvereen. heeft onder leiding van haren regisseur den heer Jac. M. Didden in studie genomen «Doodenschaduw», drama in drie bedrijven van Jac. Keijser. Pauselijke onderscheiding. Mevrouw M. Dekkers-Raaymakers aanliggende perceelen zal van den weg op normale wijze gebruik kunnen maken. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen Een damesschort, een doublé damesarmband, een rolschaats met riem, een zwart zijden das, een zwart geel gestreepte etalage zon- beschermer, een etui met zilveren rozenkrans. Henri Bakker Den Bosch maakt zich op om op eenigszins feestelijke wijze een gedenkteeken te onthullen ter eere van de nagedachtenis aan een der eerste luchtvaartpioniers, die ons land gekend heeft. Dit gedenk teeken zal geplaatst worden op een der ronddeelen in het Plantsoen en is vervaardigd door den beeld houwer Termote. Het verheugt ons dat na aan vankelijke tegenslagen het aan het «Comité ter herdenking van wijlen den eersten Bosschen en militairen vlieger Henri Bakker« is mogen gelukken zijn plannen door te zetten, waarmede Den Bosch thans een harer groote mannen de ver- eischte eer bewijst. De uitgifte van een passend gedenkboekje is een der middelen, welke Bakkers vrienden en ver eerders hebben aangegrepen om tot de oprichting van dat gedenk teeken te komen. Moge het niet lang meer op zich laten wachten. ONGEVAL. Woensdagmorgen kwam het doch tertje van dhr. T. uit Kaatsheuvel aan de Roestelberg zoodanig te vallen dat het een armpje brak. Nadat door aan wezige verkenners een noodverband was gelegd, werd de kleine per auto naar huis vervoerd, waar geneeskun dige hulp werd verleend. LUXOR BIOSCOOP. „Wanneer bent U jarig Thans heeft de vermaardste zot aller tijden ook zijn entree in de Luxor daad en beheerscht iedere situatie. Kortom, O'Brien is het type waar een vrouw zich veilig bij voelt. Hij treedt iedere moeilijkheid onbevangen tege moet en maakt vrij baan voor degenen die op hem vertrouwen. Zijn films ver tegenwoordigen dan ook een genre, dat tot het hart spreekt van jong en oud. Het is verfrisschende romantiek en gezonde ontspanning, waarbij actie de grootste plaats inneemt. THEATER MUSIS SACRUM. „San Quentin". Onder dezen titel draait in Musis ditmaal een sterke Warner Bros-film, die de gevangenis San Quentin tot achtergrond heeft. In dit tuchthuis vinden herhaaldelijk moeilijkheden plaats en de gouverneur is dan ook van meening dat een militair de ver oordeelden alleen aan orde en tucht kan doen gewennen, weshalve kapitein Stephen Jameson de plaats in moet ne men van den ouden ambtenaar kapi tein Druggin. Stephen wordt dan verliefd op de zangeres Mary Kennedy, wiens broer Red in de gevangenis zit. Stephen houdt daarom verborgen dal hij de nieuwe kapitein is. Tenslotte ontdekt zij evenwel toch zijn ware identiteit, waardoor zij niets meer van hem we ten wil, totdat zij bemerkt dat hij zich voor Red interesseert en hem weer op het rechte pad kan terugvoeren. Red intusschen is vol bewondering voor den kapitein, wanneer hij ziet met hoe veel moed hij zich tusschen een groepje opstandige gevangenen be geeft. De bewondering van Red verkeert dan plotseling weer in haat, wanneer uit jalouzie de oude kapitein hem ver telt dat Stephen zich alleen voor Red interesseert omdat hij verliefd op diens zuster is. Red tracht dan uit te breken, doch tijdig ziet hij in, dat Stephen wel degelijk de juiste man is. Vrijwillig wil hij zich dan weer naar de gevangenis terugbegeven, doch op hetzelfde moment wordt hij neerge schoten, waarmede het einde komt van dezen film die op zoo'n treffende wijze aangeeft: de zorgen van het lot van hen, die zonder vrijheid moeten leven. Kinderschopjes 5—8—10—29—35—45—65 cent IJzersterke Kinderemmertjes 24 29—34 Zonnebrandcrême12—25 Prima Lavendelwater 1434 Tandenborstel in zware celluloid koker 14 Haarschuifjes, haarknippen en diadeems. Nachtnetjes vanaf9 Eau de Cologne van 10125 Vliegertouw en vliegerpapier. Bamboestokken om vliegers te maken 8 PIJL EN BOOG IN DE VACANTIE Maak zelf pijl en boog: Bamboestok en koord, voldoende om boog en pijlen te maken 10 INMAAKGLAZEN 12-13-14-15-16 cent, compleet met ring. Gieters 39-49-59-89-98-109-119-129 TUINSLANG 25 cent per Meter. WAALWIJK Hoek Raadhuisplein. MOET ZIJN Verwacht mag worden, dat in de algemeene schoenencommissie, die met de uitvoering van het besluit zal worden belast, behalve verte genwoordigers van de federatie van Nederlandsche schoenfabrikanten, ook vertegenwoordigers van deout. siders-fabrikanten, van de impor teurs en grossiers, alsmede van de afnemers van schoenen (schoenwin keliers en inkoopcombinaties) zitting zullen hebben. Het zou verder in de bedoeling van den minister liggen zijnerzijds een vertegenwoordiger aan te wijzen, die tot taak zou heb ben bij de uitvoering der overeen- komst te waken voor het algemeen belang. Omlegging in den weg Breda-Tilburg. In verband met het verbeteren van het gedeelte van den rijksweg Teteringen (Driesprong) Tilburg, gelegen ten Oosten van de Berkdijk- schestraat te Tilburg, zal het door gaand verkeer hierlangs gestremd zijn van 4 Augustus af tot 31 Oct. a.s. of zooveel langer of korter als voor de werkzaamheden noodig mocht blijken. De omlegging van het verkeer zal door richtingsborden worden aangegeven. Het verkeer naar en van Bioscoop gemaakt om daar in de film „Wanneer bent U jarig?" de bezoe kers de lachstuipen op het lijf te halen. Joe Brown is in deze film de man van 12 ambachten en 13 ongelukken. Hij is evenwel zeer bevriend met rechter Regan en daar deze meent dat Joe ook aan astrologie doet vraagt hij hem op welk paard hij in de komende races moet wedden. Joe wijst hem er een en inderdaad het blijkt ook het winnen de paard te zijn. Door dit intermezzo staat Joe plotseling in het middelpunt der belangstelling en allerei komische scenes, de een al erger dan de ander rijgen zich nu aaneen. Daartusschen beweegt zich Joe Brown die met zijn „yell" weder een onvergetelijken in druk zal achterlaten. Het tweede hoofdnummer is getiteld: „Hollywood Cowboy", met den populairen acteur George O'Brien in den hoofdrol. Hij is de verpersoonlijking van wat vele vrouwen als den idealen man be schouwen. Hij is vóór alles de held van het drama, waarin hij is geplaatst, waarvan hij in bovengenoemden film u weer van hartelust zal laten genie ten. Hij heeft ook de gestalte van den held, een athletische figuur, is als strij der voor het recht een man van de HEVIG ONWEER. Gisteravond heerschte in plaats en omgeving een geweldig onweer: hevige donder- en bliksemslagen waren niet van de lucht, gepaard aan een stort vloed die straten en wegen onder wa ter zette. Het was een noodweer zooals we het in langen tijd niet hebben ge had. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren; wel zijn in den buitenpol der een paard met veulen van den heer Arn. v. d. Broek doodgeslagen, voorts nog een paard en eenige koeiental van hoornen zijn ontworteld terwijl de schade in fabrieken e.d. door 't water aangericht, nog al van beteekenis is. In Nieuwkuik werden palen der electriciteit vernietigd; in Vlijmen brandde een buis af; in Oisterwijk sloeg de bliksem tegelijk in 3 huizen, die alle tol den grond afbrandden. In dit ontzettende weer gaf de brand op drie plaatsen een geweldige conster natie. 1 Begrafenis Mej. Mazirel Onder zeer groote deelneming had Zaterdagmiddag de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen mej. J. E. Mazirel, aan welker nagedachtenis wij in een vong nummer eenige woorden hebben gewijd. Voor de woning had zich een groote schare belangstellenden verzameld toen de kist werd uitgedragen en dit mede leven getuigde wel duidelijk dat wijlen mej. Masirel aller sympathie had Achter de lijkbaar schaarden zich naast familie, kerkeraad en een groot aantal vrienden, de leden der kleine Meisjesvereeniging »Mirjam« en der groote Meisjesver eeniging «De Heere zij onze Banier*, waarvan de overledene oprichtster en presidente geweest Is en voorts een deputatie van de N. H. Zondagschool. Bedolven onder een schat van bloemen en kransen werd het stoffelijk overschot naar de begraafplaats der Ned. Herv Kerk te v.m. Be6oijen ge voerd. Aan de geopende groeve werd hier gesproken door den Eerw. heer Ds. A. Hoffman, Ned. Herv. predikant te vm. Besoijen. Z.E. schelste de overledene als een vrouw die zich op velerlei ge bied verdienstelijk gemaakt heeft, waar voor zij nu het eeuwige loon reeds

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9