Plaatselijke Berichten. Hebt ge U doorgezeten op de fiets? Woensdag 10 Augustus 1938 No. 63 De Echo van het Zuiden Tweede Blad OUSSEN RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG. MISSIE-ACTIE IN I)E DEKENATEN St. GEERTRUIDENBERG. WAALWIJK. Er bestaan grootsche plannen om in de twee hierboven genoemde deke naten van 12 tot en met 16 October a.s. goed georganiseerde Missiedagen te houden. Reeds zegden 16 missie orden en Congregaties hun medewer king toe voor het organiseeren van tentoonstellingen in verschillende plaatsen. Iedereen zal in die dagen mobiel ge maakt worden voor de Missie :intel- lectueelen, werkloozen, kinderen, in een woord alle standen en rangen zul len worden bewerkt. Het beloven heer lijke dagen te worden. Het comité voor deze dagen is al volop aan hel werk. Het bestaat uit: Pastoor V. C. v. d. Wee (St. Geertrui- denberg) als Voorzitter; Pastoor H. F. Heezemans (Waalwijk) Vice-Voor- zitterKapelaan P. A. van der Velden (St. Geertruidenberg) Secretaris; Ka pelaan J. Verhoeven (Kaatsheuvel) Penningmeester. ONDERNEMERSOVEREENKOMST SCHOENENBEDRIJF. Samenstelling van de algemeene schoenen-commissie. De minister van Economische Za ken heeft in verband mei de algemeen verbindend verklaarde ondernemers- overeenkomst tot verbetering van de toestanden in het schoenenbedrijf, be noemd tot leden der Algemeene Schoe nen-Commissie A. als vertegenwoordigers van de Federatie van Nederlandsche Schoen fabrikanten: le. H. Kerst, Stoomschoe- nenfabriek „Kerst en Oerlemans" le Capelle; 2e. Jos. Mannaerts, J. Man- naerts schoenfabriek, te Tilburg; 3e. C. W. Pullens, N.V. Stoomschoenfa- briek A. H. van Schijndel, te Waal wijk; 4e. P. Scheeren, Robinson schoenfabriek vh. Frans Verschuur N.V. te Nijmegen; 5e. A. Wennekes, N.V. tot Expl. van Alb. Joh. Wennekes schoenfabrieken le Kaatsheuvel. B. als vertegenwoordigers der fa- brikanten-niet-leden van de Federatie van Nederlandsche schoenfabrikan ten: 6e: Ph. van Beets, „Marion" Schoenfabriek N.V., Frans van Mie risstraat 95 te Amsterdam (Z.); 7e. G. van de Rhoer, Van de Rhoer, Frank Co. pantoffelfabriek, Delflschestr. 35 te Rotterdam; 8e. H. J. Bergmans, Noorder Parallelweg 13 te Waalwijk. C. als vertegenwoordiger van de grossiers en importeurs: 9e. Ed. Stib- be te Vught (N.-B.). I). als vertegenwoordiger van de inkoopvëreenigingen van schoenen: 10. J. van Veggel, Houtstraat 37, te Nijmegen. E. als vertegenwoordiger van de schoenwinkels: lie. H. Simonis, Haar lemmerstraat 138 te Leiden. De minister van Economische Za ken heeft aangewezen als. vertegen woordiger zijnerzijds bij deze com missie, den heer H. F. J. Weijers, Goirlescheweg 13 te Tilburg. De tekst van de overeenkomst is gepubliceerd in de Staatscourant van Dinsdag 9 Augustus 1938 en ligt ter inzage ten kantore van alle Kamers van Koophandel en Fabrieken. ZIEKENKAS DER R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Bovengenoemde instelling hield Maandag j.l. haar gewone halfjaar- lijksche vergadering. De voorzitter, de heer J. Leijtens opende de vergadering met den Chr. groet en gaf daarna het woord aan den secretaris om de no tulen van de vorige vergadering voor te lezen. Naar aanleiding van deze notulen werden verschillende vragen gesteld betreffende de uitkeeringen, totdat een der leden opmerkte, dat een be spreking van de vragen wel nuttig was, maar dat toch eigenlijk niets te toaken had met het goedkeuren der notulen. Mogelijk was bij de rondvraag gelegenheid daarop terug te komen. Vervolgens werden de notulen on veranderd goedgekeurd en vastge- sUl*. Dan kwam aan de orde punt 3 van de Agenda: Verslag van den Penning meester over het 1ste halfjaar 1938. Aan dit verslag, dat door den Secr.- v Penningm. den heer N. van Hoof werd uitgebracht ontleenen wij het volgen de: Ziekenkas Inkomsten 964.37 Uitgaven 931.39 Batig saldo 32.98 In kas op 1 Jan. 1938 7277.82 Batig saldo 32.98 In kas op 1 Juli 1938 7310.80 Steunfonds Inkomsten 338.54 Uitgaven 250.74 Batig saldo 87.80 In kas op 1 Jan. 1938 Batig saldo 2987.54 87.80 In kas op 1 Juli 1938 3075.34 Na een toelichting door den Secr.- Penningm. werd dit verslag zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Namens de controleurs bracht de heer de Jong verslag uit en zeide, dat de boeken en bescheiden van den Pen ningmeester in de beste orde waren bevonden, waarvoor hij hem dan ook een woord van dank bracht. Het voorstel van liet Bestuur om voor de steunactie met Kerstmis weer een bedrag beschikbaar te stellen, kon de volle instemming der vergadering verwerven. Ook werd besloten weder om een bijdrage te schenken voor het Kinder St. Nicolaasfeest der R.K. Werkliedenvereeniging. Bij de rondvraag zeide de Voorzitter er nogmaals op aan te moeten dringen dat de leden, die te hoog verzekerd zijn, zich moeten laten verlagen, an ders zal het bestuur genoodzaakt zijn dat te doen. Het lid P. Kelder kwam terug op de verlaagde uitkeering: hij meende dat daarin een onbillijkheid schuilde, hetgeen hij met enkele voorbeelden verduidelijkte. De heer A. Kerkhof antwoordde daarop, dat het desbetreffende artikel in het nieuwe reglement was inge- lascht om moeilijkheden te voorko men. In de notulen staat een voorbeeld dat het kan voorkomen, dat iemand bij ziekte meer uitkeering ontvangt dan wanneer hij gezond is en dat vond hel Bestuur niet in orde. Dat zou fraude in de hand kunnen werken. Het Bestuur heeft de toezegging ge daan de nieuwe bepaling soepel te zullen toepassen. De heer Kelder is evenwel van mee ning dat de nieuwe bepaling vele moeilijkheden met zich mee zal bren gen. De heer v. Gorcum was van oordeel dat de nieuwe regeling het Bestuur dikwijls in lastige omstandigheden zal brengen, en zou liever zien dat er een lijd bepaald werd, waarop de e.v. verlaagde uitkeering zou ingaan. De heer Smolders zeide, dat bij de vaststelling van een bepaalden tijd zich weer andere moeilijkheden zou den voordoen. Het is n.l. de bedoeling, dat men onafgebroken werkloos moet zijn of worden verschillende korte pe rioden bij elkaar gerekend. Dat mag z.i. wel eens goed onder het oog wor den gezien. Spreker meende, dat het 't beste was om het te laten zooals in de vorige vergadering is vastgesteld. De Voorzitter, de heer J. Leijten, zeide gewild le hebben, dat de verga dering voltallig was, dan zo,u hij de vergadering uitspraak laten doen of door het Bestuur iemand aan zijn uit keering tekort was gedaan. Hij was er van overtuigd, dat iedereen altijd zijn recht heeft gehad. Na nog eenige discussie werd be sloten het artikel, betreffende de uit keering uit het steunfonds zoo te laten als in het nieuwe reglement is vastge legd met de soepele toepassing, als door het Bestuur de vergadering toe gezegd. Hierna werden de aanwezigen ver rast met een consumptie. Niemand meer het woord verlangend en niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter daarna de vergadering met den Chr. groet. EINDUITSLAGEN TENNIS- TOURNOOI. Damessingle Half-final Mevr. L. Roos slaat mej. W. v. d. Ven met 61, 61. Final Mevr. L. Roos slaat mevr. Eibers met 63, 61. Damesdouble Final Mevr. L. Roos en mevr. Sneep slaan mevr. de Greeff en mej. Wiesman met 6—0, 3—6, 8—6. Heerensingle Half-Final: Chr. Geerkens slaat J. v. Iersel met 63, 36, 75. .1. v. Tilburg slaat W. v. d. Veil met 7.'9, 6—3, 6—2. Heerendouble Final: J. v. Iersel en R. v. Iersel slaan H. Bolsius en Chr. Geerkens met 86, 6—3. Mixed 2e ronde: Mej. T. v. Iersel en R. v. Iersel slaan mej. W. v. d. Ven en W. v. d. Ven met 60, 63. Mevr. v. Iersel en J. v. Iersel slaan mevr. Eibers en Dr. Balanyi met 46, 6—2, 6—2. Mej. W. v. d. Ven en W. v. d. Ven slaan mej. Wiesman en Fl. Timmer mans met 62, 63. Half-Final: Mej. T. v. Iersel en R. v. Iersel slaan mevr. v. Iersel en J. v. Iersel met 64, 3_6, 6—3. Final Mej. T. v. Iersel en R. v. Iersel slaan mevr. Wiesman en G. Mommersteeg met 63, 62. Begunstigd door fraai zomerweer heeft dit tennistournooi een vlot ver loop gehad. Met veel na-ijver hebben de talrijke deelnemers gestreden, waarbij meermalen van fraaie tennis sport te genieten viel. Zondagavond had in Hotel Verwiel met een toepasselijk woord de prijs uitreiking plaats door den heer Euge ne de Greeff. Namens de deelnemers sprak de heer v. Wagenberg woorden van lof en dank lot het organiseerend comité voor de keurige wijze waarop alles geregeld was. Een prettig bal onder muzikale lei ding van den heer Ger. v. d. Maessen met zijn band hield de deelnemers nog langen tijd in vroolijke stemming bij een. DE ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN VAN „ONS HUIS". De a.s. Maandag, 15 Augustus, al hier te houden Athletiek-wedstrijden hebben in sportkringen hier en elders groote belangstelling getrokken met als gevolg een 100-tal inschrijvingen. Dat zal dus op de diverse nummers een spannende strijd geven en gezien de prestaties die van verschillende deelnemende athleten reeds bekend zijn zullen deze wedstrijden op hoog peil staan. Wij twijfelen er niet aan of ook de publieke belangstelling zal a.s. Maan dag zeer groot zijn waar men hier zoo weinig gelegenheid heeft van dergelij ke mooie en spannende wedstrijden op athletiek-gebied te genieten. Wij komen op het programma a.s. Zaterdag nog nader terug. die zullen bestaan uit schieten, stan daardrijden, vendelzwaaien en trom- roffelen. Deze wedstrijden zullen Maandag middag worden voortgezet en worden gesloten met een imposant vuurwerk waarvoor kosten noch moeiten ge spaard zijn. Wij waren in de gelegenheid de schitterende prijzen-colectie te bezich tigen, die een waarde vertegenwoor digen van honderden guldens en die vanaf Zaterdag in de gildekamer in het café van den heer J. v. d. Meijs te bezichtigen zullen zijn. Wij twijfelen er niet aan of zeer velen zullen Zondag en Maandag van de gelegenheid gebruik maken om meer van nabij met het gildeleven ken nis te maken. Wij kunnen hen daarbij vele genoeglijke uren toezeggen. Uw huid of voeten stukgeloopen Purol verzacht en geneest. Tube 45 ct. Doos 60 en 30 ct L. S. GOMPEN 60 JAAR, TEVENS 40 JAAR HANDELSMAN. Het a.s. zilveren feest van „De Ainstel". Dinsdag 2 Aug. j.l. herdacht de be kende industrieel de heer L. S. Gom- pen te Amsterdam, oudste directeur der Chroomlederfabriek „De Amstel" alhier zijn 60sten geboortedag en te vens het feit dal hij 40 jaar in zaken was. De noodlottige brand van 17 Maart j.l. die nagenoeg het gelieele gebou wencomplex der chroomlederfabriek verwoestte en het feit dat nog geen nieuwe fabriek op haar ruïne is ver rezen gaven den heer L. S. Gompen aanleiding uitdrukkelijk te verzoeken van elk uiterlijk feestbetoon op 2 Augustus af te zien. Uit den'boezem van het personeel van „De Amstel" kwam echter spon taan den wensch naar voren den heer L. S. Gompen dien dag van een harte lijk medeleven te doen blijken en heeft een deputatie uit het personeel ten huize van den jubileerenden oudsten directeur in Amsterdam een beschei den doch treffende hulde gebracht door het aanbieden van een prachtig Perzisch tapijt, en een fraai bloemstuk. Voorts ontving de heer Gompen dien dag tal van bloemstukken en andere blijken van belangstelling van han dels-relaties, speciaal uit Waalwijk en uit andere kringen, zoodat deze ge- denkwaardigen dag, ook zonder ui terlijk feestvertoon, door het hartelijk medeleven van zoovelen, tot een on vergetelijke voor hem is geworden. Wij vernemen voorts dat het 25- jarig bestaan der Chroomlederfabriek „De Amstel" alhier in October a.s. om dezelfde reden als hierboven om schreven niet feestelijk herdacht zal worden. Mogelijk zal de opening der nieuw te bouwen fabriek aanleiding geven op dit feit, alsmede op het zilveren dienst jubileum van verschillende werknemers in deze fabriek nader met eenig feestbetoon terug te komen. UITSTAPJES. Ter viering van haar 25-jarig be staan maakte de biljartclub „Ons Ge noegen" gevestigd in café Jac. Passier een uitstapje naar Rotterdam. Hier werd o.m. een tochtje door de havens gemaakt en een bezoek aan Waalha ven gebracht. In café „Central", dat over een keu rige biljartzaal beschikt werden eenige partijtjes uitgevochten o.a. tusschen de beide favoriten J. Beerens en J. Rombouts 0111 de club-suprematie, dat door J. Rombouts gewonnen werd. De lieeren Fr. Slants en Th. van Weert die vanaf de oprichting lid van „Ons Genoegen" zijn werden hier met hun zilveren jubileum gehuldigd en ontvingen een herirtneringsmedaille. De dag werd verder op genoegelijke wijze in Rotterdam doorgebracht. De harmonie „St. Jan" maakte Zondag een plezierreisje naar Rotter dam, waar een boottocht door de ha vens werd gemaakt en een bezoek werd gebracht aan Waalhaven, de Kralingsche plassen, Hilligersberg (Plaswijk) en verschillende andere be- üioiiüwuiiaidiglicdcn on onlspannings- gelegenheden. RECTIFICATIE. In ons blad van j.l. Zaterdag heb ben we abusievelijk gemeld dat de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" a.s. Zondag een uitstapje maakt naar Antwerpen. De reis gaat echter via Soestdijk en Hilversum naar Amster dam. SPELDJESDAG. Aan de R.K. Vereeniging voor Kin derbescherming te 's-Bosch is ver gunning verleend voor het houden van een speldjesdag hier ter plaatse op 21 en 22 Augustus a.s. DE GROOTE GILDEFEESTEN. De gildefeesten te v.m. Besoijen be loven een festijn van den eersten rang te worden. Op het feestterrein bij den schutsboom zal een formeele kermis verschijnen met luchtschommels, danstent, draaimolen, fruit- zuiy- en gebakkramen enz., zoodat jong en oud hier vermaak van dé bovenste plank kan vinden. Zaterdagavond van 67.30 uur zal het bestuur van het jubileerende gilde in het café van den heer J. v. d. Meijs recipieeren. De feesten zullen Zondagsmorgens worden ingezet met een H. Mis in de Kerk van de H. Maria Onbevlekt Ont vangen, waarna om 12 uur de ont vangst der deelnemende vereenigingen zal plaats vinden op het raadhuis door het gemeentebestuur. Daarna zullen demonstraties vendelzwaaien gegeven worden op het Marktveld, waarna on der muzikale begeleiding opgemar cheerd zal worden naar het feestter rein. Om ongeveer twee uur zal hier met de wedstrijden worden aangevangen, ARM GEBROKEN. Aan den Winterdijk waren gister middag eenige kinderen aan het spe len, toen al stoeiender wijze het 8-jarig zoontje van den landbouwer van H. aan het Hoekeinde alhier zoo onge lukkig kwam te vallen dat het zijn armpje brak. Nadat omwonenden de kleine naar z'n ouders hadden gebracht werd ge neeskundige hulp ingeroepen. AANRIJDING. Gistermiddag ongeveer 6 uur had er aan het Hoekeinde alhier een vrij ernstige aanrijding plaats. Op genoemd tijdstip naderde van de richting Markt een luxe auto bestuurd door H. A. v. O. uit 's-Bosch, die bij het passeeren van de Putstraat onvol doende signaal gaf en geen voorrang verleende aan de luxe auto bestuurd door H. C. eveneens uit 's-Hertogen- bosch, die uit genoemde straat kwam. Een botsing was onvermijdelijk en met een flinke klap vlogen de beide voertuigen dan ook op elkaar in. J)e wagens werden zwaar beschadigd en moesten door takelwagens worden opgehaald. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Proces verbaal is opgemaakt. Nationale Jeugdhulde Wij vestigen vanaf deze plaals nogmaals de aandacht op de ver gadering die Vrijdagavond om 8 uur in zaal 20 van het gemeente huis gehouden zal worden. Op deze vergadering worden de voorzitters van alle plaatselijke jeugdvereenigingen verwacht om de nationale jeugdhulde te bespreken op den Nationalen Feestdag, 6 Sept. a.s. te A'dam. Geen enkele jeugdorganisatie mag daarom Vrijdagavond ontbreken. Plotseling sterfgeval Maandagmiddag voelde de 62- jarige Wed. G Verhoeven-v. d. Zanden in de St. Antoniusparochie alhier zich plotseling onwel worden. Ijlings werd geestelijke en genees kundige hulp ontboden en werden de familieledengewaarschuwd.doch na eenige oogenblikken was zij reeds aan hartverlamming over leden. Vereerende opdracht Aan den heer Th. van Delft, kunst schilder alhier is door de R.K. Staats partij de vereerende opdracht verleend een schilderij te vervaardigen van Z.E. Minister Mr. C. M. J. F. Goseling, oud voorzitter van de R.K. Staatspartij. In deze opdracht mag men wel een bewijs zien dat de kwaliteiten van den heer Th. van Delft in breeden kring groote waardeering en bekendheid ge nieten. RUNDVEEFOKDAG TE DONGEN OP 12 SEPTEMBER A.S. Nogmaals vragen wij Uw aandacht voor de rundveefokdag op 12 Sept. alhier te houden. Reeds verschillende fokkers en ver eenigingen hebben hun inschrijvingen ingezonden. Anderen deden ons reeds toezegging van deelname. Wacht niet langer, want zoo moge lijk hadden we gaarne vóór 15 Augus tus a.s. alle inschrijvingen binnen. Mocht er iemand zijn die deel wil nemen en door omstandigheden ver hinderd is vóór dien datum in te schrijven, stuur dan even bericht, dan kunnen wij met U rekening houden. Ook andere belangstellenden raden we aan 12 September a.s. vrij te hou den om naar Dongen te komen. De inschrijvingen zijn reeds van zoo'n aard, zoowel wat grootte als kwaliteit betreft, dat U niet teleurge steld zult worden. Daarom verwachten wij ieder, jong en oud, groote en klei ne fokkers, jonge boeren en boerinnen. Nu reeds een hartelijk welkom. Ten gemeentehuize alhier had een bijeenkomst plaats van het onder wijzend personeel, verschillende ver tegenwoordigers van vereenigingen en enkele autoriteiten ter bespreking van het programma der feestelijkheden op 6 September a.s. Deze zullen alhier hoofdzakelijk bestaan in eert kinder- zanghulde en défilé aan het gemeente huis, 't zenden van een deputatie met de gemeentevlag naar Amsterdam en een kindertractatie. Ter voorbereiding dezer feesten werd een commissie gekozen bestaande uit de navolgende personenH. A. Simonis, voorzitter, juriaanse, secretaris, leden G. van Biesen Thzn., G. Raams, L. Borstlap, Th. van Daal en mej. Schöres. Tijdens het hevige onweer dat boven onze plaats woedde, sloeg de bliksem op de woning van den heer Raes. De schoorsteen werd er geheel afgeslagen, terwijl ook in de woning veel schade aan het meubilair werd aangericht. Groote steenbrokken vielen op een bed, waarop even te voren een der kinderen geslapen had, zoodat dat bijzonder goed is afgeloopen. Op 13, 14 en 15 Augustus a.s. wordt te Dussen door de fanfare »Wilhelmina«, bij gelegenheid van haar 40 jarig bestaan een groot nationaal festival georganiseerd, waaraan een groot aantal gezelschappen zullen mede werken. Aan dit festival is tevens nog een Kermisse d'Eté verbonden, voor welker beide gebeuren 't voetbalterrein der Dussensche Boys is ingericht. Voor dit, voor onze plaats zoo bijzonder gebeuren, is een eere comité gevormd waarin de volgende personen hebben zitiing genomen: J. H. Snijders, burgemeester, E. J. M. }anssens de Hoiion, pastoor, T. W. van Vuuren, arts, J. R. Rietra, notaris, P. S Braun, dir. papierfabriek •Maasmond*, mevr. wed. J. van Steen, J. A. H. M. van Etten, Ioco-burgem ester. Het uitvoerend comité is samengesteld uit het bestuur, t w- de heeren J. H. jongbloets, A. L. van Moergestel, P- van Schendel. J. van Mierlo, C- Schal ken, A. Verhoeven. Het programma voor deze drie dagen is als volgt samengesteld Zaterdag 13 Augustus. Om twee uur rondgang der fanfare Wilhelmina door het dorp, waarna gezamenlijke optocht naar het feestterrein. Achtereenvolgens spelen dan 1 Fanfare »Kunst en Vriendschap« uit Meeuwen, 2 Gem. Zangvereeniging Excelsior", Raamsdonksveer, 3 Har monie »Kunst na Strijd», Kaatsheuvel, 4 Harmonie Terheijden, Terheijden. Des avonds om 8 uur wordt op het feestterrein een groot concert gegeven door de Kon. Erk- Harmonie «Apollo te Kaatsheuvel. Zondag 14 Augustus. Om half drie officieele ontvangst ten gemeentehuize, waarna rondgang door h?t dorp. De volgende bondsgezelschappen concerteeren dan achtereen volgens; 1 Fanfare »Wilhelmina« Dussen, 2 Harmonie *De Eendracht" Nieuw- kuiik, 3 Harmonie »St. Caecilia*, Haarsteeg, 4 Harmonie «De Volharding* Drunen, 5 Harmonie »De Eendracht* Herpt, 6 Harmonie •Concordia* Vlijmen. Maandag 15 Augustus Aanvang drie u <r, met vooraf rondgang. 1 Kerkelijke fanfare •St. Cecilia« te Hank, 2 Har monie »St. Bavo*. Raamsdonkdorp, 3 Harmonie Volksvlijt en Volksver maak" Waspik, 4 Harmonie »Eendr*chl" Oudenbosch. Des avonds te 8 uur wordt het sluitingsconcert gegeven door de Har monie »Kunst en Strijd" te Oudendijk (gem. Woudrichem). De Fanfare Wilhelmina nam onder leiding van haar eminenten directeur Snijers deel aan het mu ziekconcours, dat te Iluissen (bij Arnhem) gehouden werd, daarbij uitkomend in de eerste afdeeling. Het muziekgezelschap wist met 342 pnt. een eerste prijs te verwerven. Het corps werd Zondagavond afge haald nabij het kasteel waar aan den directeur een fraaie bloemenmand werd aangeboden namens den heer Leemans, in wiens hotel de vereeni ging haar lokaal heeft. HANK. die voor de a.s. feesten ter gelegen- heid van Geertruidenberg 7z5 iaar blad in het leven is geroepen, op om Anton van Schendel te üuidigeu'. Ook loco-burgemeester W. Sassen werd direct bereid gevonden zijn medewerking hieraan te verleenen terwijl Onmiddellijk de leden van de harmonie Apollo bij elkaar wer. den getrommeld om voor de mu zikale opluistering zorg te dragen. Omstreeks negen uur had zich dan ook de huldigingsstoat geior- meerd welke omsiuwd werd door een ontzettende menigte en die op- trok naar het Station. Toen de beroemde renners aldaar arriveerden steeg uit de menigte een luid gejuich op en uit honder den kelen weerklonk de kreet hoera, hoera. Even dreigden de renners in de verdrukking te komen doch dank zij de activiteit der gemeente-politie bleef dit bij een dreigement. De harmonie speelde het Lang zullen zij leven, en in optocht trok men op naar het ouderlijk huis van van Schendel waar loco.burgemeester Sassen de beide renners in welge kozen woorden huldigde. Met het opbouwen van Oud Geertruidenberg dat geëxploiteerd wordt door den heer W. Scholten uit Amsterdam is Dinsdagmorgen een aanvang gemaakt. In de gehouden vergadering van het sportcomité d.d. 8 Augustus werd besloten een stadsloop te organiseeren op Zondag 28 Augustus a.s De te loopen afstand bedraagd 3 KM. terwijl nog nader zal worden bekend gemaakt door welke straten deze wedstrijd wordt gehouden. Alle mannelijke personen van 18 jaar en oudei kunnen tegen betaling van een inleggeld van 25 cents per persoon aan dezen loop deelnemen. Dus ook door personen uit de naaste omgeving kan voor den stads loop worden ingeschreven. Dooi het comité zijn drie mooie prijzen beschikbaar gesteld, zoodat op een groote deelname gerekend kan wor den. Deelnemers kunnen zich schrif telijk opgeven bij de heeren S. Meijers, Veenestraat 9 en L. Bulges, Markt 19. Na 20 Augustus wordt de in schrijving gesloten, zoodat het van belang is om zich tijdig op te geven. Dezer dagen had een zoon van den landbouwer C.' alhier het ongeluk zich tijdens het maaien, met een zicht in een der beenen te slaan. Aanvankelijk scheen de verwonding niet erg, maar later begon het been veel pijn te doen, zoodat hij zich onder behanaeling van Dr. van Vuuren te Dussen moest stellen. Tijdens het zware onweer dat zich Vrijdagavond boven ons dorp ont lastte, sloeg de bliksem in een tweetal bocmen, staande aan de Nieuwesteeg alhier, waarvan een totaal werd ver- plinterd. De splinters vlogen tegen de aldaar staande woning van A. van Tilborg, die danig schrok, maar verder met den schrik vrij kwam. Als een loopend vuurtje verspreid de zich Zondagmiddag het nieuws door Geertruidenberg dan de Tour de France rijder Anton van Schen. del Zondagavond met de trein van 9,24 thuis zou komen bij zijn ouders die te Geertruidenberg in deDordt- schestraat woonachtig zijn. Zoodra hieromtrent bij de familie zekerheid was verkregen, maakte zich de Stedelijke sportcommissie, Tijdens het hevige onweer dat Zaterdagnacht boven deze gemeente heerschte, werd een paard van den landbouwer C. Langerwerf in de weide door den bliksem getroffen. Men vond het 's morgens dood in de weide. RAAMSDONKSVEER. Hoewel Maandag, de dag van de benoeming van mr. Th. H. A. M. Heere tot burgemeester onzer ge meente niet de officieele feestdag genoemd kan worden, heerschte er den geheelen namiddag en in het bijzonder tijdens de avonduren een genoeglijke stemming. Van ver schillende huizen wapperde de na tionale driekleur. Daar inmiddels bekend was ge worden, dat de beide plaatselijke harmonie-vereenigingen des avonds bij den nieuwen burgemeester een serenade te biengen, was tegen acht uur een groote hoeveelheid belang stellenden op de been. Klokslag 8 uur marcheerde de harmonie «De Eendracht» in een pittig tempo van Hotel Huis ten Deijl naar. de Kerk- straat, waar de villa van mr. Heere staat. Ook voor de villa stonden reeds talrijke menschen in afwach ting van de muzikale hulde, en voor hen was het ongetwijfeld jammer, dat de harmonie zich achter het huis in den grooten tuin opstelde, waardoor van een een ander niet veel te zien was. Na het spelen van het Wilhelmus bood de voorzitter de heer A. van Onzenoort allereerst zijn geluk— wenschen aan, terwijl hij mr. Heere tevens verzocht, het beschermheer schap over de harmonie te willen aanvaarden. Onmiddellijk daarop arriveerde de harmonie «St. Bavo» van Haams donk, die mr. Heere, bij monde van den voorzitter de heer Langerwerf, eveneens gelukwenschte. Eer.igen tijd later meldden zich de Chr. Gemengde ZaDgvereeniging »Excel- sior», en nadat ook deze vereeniging een zangnummer ten beste gegeven had, feliciteerde de heer W. Wuijten den burgemeester op hartelijke wijze met de benoeming. Mr. Heere was er zichtbaar mee ingenomen, dat reeds zoo kort na het bekend worden van het heuge lijk bericht, op zoo spontane wijze blijken van vreugde en medeleven werden gegeven. Dinsdagmiddag om ongeveer half zes was men bij de nieuwe brug over de Donge in den rijksweg Raamsdonksveer—Oosterhout bezig met het uittrekken vandedamwand rondom de nieuwbouw; een der arbeiders kwam daarbij in het snel- stroomende water te vallen. Hij kon niet zwemmen, doch slaagde er gelukkig in, zich aan een paal vast te grijpen, waardoor hij voor vei- drinken behoed werd.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5