Gemeenteraad Sprang-Capelle. SPORT maderiie prenljK falo-preDljeü INGEZONDEN STUIKEN AGENDA'0 GEMENGD NIEUWS, WILT U EEN ZAAK BEGINNEN? SPRANG—CAPELLE. WASPIK. Advertentiën Zondag 14 Augustus a.s. geeft de Hengelaarsver. t Voorntje», die gevestigd is bij J. Joore, aan de Ceutralestraat, een groot Nationaal Hengelconcours. Het concours wordt gehouden in het vischrijke visch- water «De Maas.» Er zal uitsluitend personeel gevischt worden. Evenals andere jaren zijn weer pracütige prijzen beschiKbaar gesteld, die be staan uit huisüoudeiijke artiken. De vereeniging met de meeste deelnemers zal 'n pracütige zilveren beker worden aangeboden. Tevens zal voor den oudsten deelnemer een zilveren medaille nescbikbaar wor den gesteld. Aan dit concours kan door alle hengelaars worden deei- gonomen. Inscürijvingen kunnen nog geschieden tot uiterlijk Wcens dag 10 Augustus a.s. bij den heer J. Joore, Centralestraat, alhier, Een en ander zal dus weer een heele drukte geven op het Veer. üin circa twaalf uur zal Zondag worden afgemarcheerd, met tam bours en vaandel voorop. Door de N.V. American Pe troleum Company is aan B. en VV. een verzoek gericht, toi opriichting van een ondergrondsche benzine bewaarplaats met allapiurichtingop 't terrein van de Stoomzuivelfabnek «NooilGedacht» teBaamsdonk(dorp) Luiten ambachtstraat 5. De Rijksnajaarskeuring van dekhengsten zal worden gehouden te 's Hertogenbosch, op Donderdag 27 October a.s. om 10 uur y.m.en te Bergen op Zoom op Vrijdag 28 October a.s,. om 10 uur v.m., uit. sluitend voor het type trekpaard. SPRANG. J.l. Vrijdagavond was bij den heer van Zwietenng een vergadering belegd van de buurt Oosteuide, ter bespreking van de a.s. feestelijkheden en de samenstelling van een buurt- commissie. De vergadering kon echter geen doorgang vinden, wegens te geringe belangstelling. Het aantal werklooze leden der Afd, Sprang van den Ned Bond van Chr, Fabrieks- enTransportarbeiders bedraagt momenteel 83, waarvan (55 geheel en 18 gedeeltelijk werkloos zijn; 13 leden zijn opgenomen in de steuuregeling of werkverschaffing. Begin Juli waren deze cijfers res pectievelijk 74, 57, 17 en 12. CAPELLE. De voetbalvereeniging »Excel- sior« speelde j.l. Zaterdagavond op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart voor de competitie van den Brab. Voetbalbond tegen »S.D. 0.« uit Sprang, welke wedstrijd in een gelijk spel, 0—0, eindigde. Op het j.l. Zaterdag te Almkerk gehouden Muziek- en Zangconcours behaalde de heer Alb. Christ met de Chr. gemengde Zangvereeniging liallelujah« uit Almkerk, van welke vereeniging hij directeur is, in de Eere-aldeeling met 285 punten een tweeden prijs. Tijdens het hevige onweer van j.l. Vrijdagavond is de bliksem in een woning aan de KorteNieuwstraat geslagen, evenwel zonder brand of ongelukken te veroorzaken. De postduivenvereeniging »De Luchtvaart«, gevestigd in het café van Me]. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met jonge duiven een wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand gemiddeld 145 K.M. De eerstaankomende duif, welke vloog met een gemiddelde snelheid van 1051,03 m. per min., werd geconstateerd om 3,11,01, ter wijl de laatste prijswinnende duif, die een snelheid van gemiddeld 937,78 m. per minuut bereikte, ge constateerd werd om 3,28,09. De prijzen werden behaald door Th. van Beek, leP. Nieuwenhuizen 2e, 3e, 6e, 15e; J. de Jong, 4e. 12e en 2üe; Gebr. van ünzenoort 5e en 7e; Ph. van Tilborgh 8e, 18e en 25e; J. Versteeg 9e en 11e; Adr. Klootwijk 10e en 30eJ. van Doornik 13e en 23e; Adr. Spierings 14e, 16e, 24e, 27e en 29eC. Rosenbrand 17e St. van Peer 19e, 21e en 31e; H. van Campen 22e; J. Rosenbrand 26e en E. Haverhals 28e. Eerste overduitE. Haverhals. Voor de a.s. Zondag vanaf Quie- vrain te houden wedvlucht zullen Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur de duiven in het clublokaal worden ingekorfd. In de een dezer dagen gehouden vergadering van het met het oog op den verjaardag en het kort daarop volgend 40.jarig regeeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina gevormde buurtcomité voor Kom, Winterdijk en Vaartkant is een voorloopigplan van werkzaamheden ontworpen. Getracht zal worden de noodige geldmiddelen te verkrijgen om tijdens de a.s. Oranjedagen een pas sende versiering en verlichting aan te brengen. In overleg met het per soneel der O.L. School in de Kom is besloten van de opgehaalde gelden een gedeelte beschikbaar te stellen voor het met die dagen te houden kinderfeest, zoodat dit jaar voor deze kinderfeesten geen afzonder lijke collecte wordt gehouden. Mocht de inteekening op de lijsten medevallen, dan is het comité voor nemens in samenwerking met het buurtcomité voor Nieuwevaart, Willem van Gentsvaart e.o. en dat voor het Westelijk gedeelte van de Nieuwstraat en deKorte Nieuwstraat den eersten avond derfeestelijkheden te besluiten met het afsteken van een vuurwerk. In verband met deze plannen zal a.s. Zaterdagnamiddag door het buurtcomité voor Kom, Winterdijk en V^aartkant een collecte worden gehouden. We hopen, dat ieder voor dit doel zijn warme belangstelling zal toonen en met milde hand naar vermogen zal bijdragen om het comitéinzijn voornemens testeunen. Voor het examen Hoofdacte slaagde te Breda onze dorpsgenoole mej. A. A. Schoenmakers. vo- be- In Beroep bij de Kroon. Erkentelijke woorden tot den Gemeentesecretaris. De raad dezer gemeente kwam gis teravond in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burge meester Smit. Secretaris de lieer v. d. Berg. De heeren Versteeg en Middelkoop waren met kennisgeving afwezig. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Van Ged. Staten goedkeuring wijziging Gemeentebegrooting 1937. Wordt voor kennisgeving aangeno men. b. Verzoek van het gemeentebe stuur van Oss om adhaesie te betui gen aan een tweetal verzoekschriften aan Tweede Kamer en Provinciale Sta ten om te komen tot opheffing van het Provinciaal Weggeld. B. en W. stellen voor aan dit ver zoek te voldoen. Wordt z.h.st. goedgekeurd. c. Verzoek van den Ned. Bond van Hotel,- Café- Restauranthouders en Slijters, waarin gevraagd wordt op den Nationalen Feestdag vrijstelling te ver- leencn van legesgelden voor verlenging van het sluitingsuur en verder de café houders zooveel mogelijk tegemoet te komen. De Voorzitter zegt dat de caféhou ders in deze steeds stilzwijgend op de volle medewerking van het gemeente bestuur kunnen rekenen, weshalve hij namens B. en W. voorstelt dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Wordt z.h.st. goedgekeurd. Naar aanleiding van een in de rigc vergadering gestelde vraag treffende de eventueele stichting van Landbouwschool, hebben B. en W. zich in verbinding gesteld niet het be stuur van de Noord-Brabantsche Mij. van Landbouw. Hierop werd medege deeld dat de ideeén omtrent de oprich ting nog niet zijn gewijzigd, terwijl tevens de hoop werd uitgesproken de Landbouwschool volgend jaar tot stand te kunnen brengen. Er is dus in lie geheel nog niet heslist dat de stichting hier ter plaatse niet door gaat. In Beroep bij de Kroon. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde een voorstel van B. en W. tot het instellen van een beroep bij de Kroon legen de niet goedkeuring van de ge meentebegrooting dienst 1938. Spreker zegt dat Ged. Staten weigerden de be- grooting goed le keuren omdat de raad er niet mee accoord kan gaan de opcenten op de personeele belasting le verhoogen. De lieer Verheijden: Ik ga accoord om bij de Kroon in beroep te gaan. Ik wensch eene fout in het persverslag der vorige vergadering te rectificeeren. Ik heb daarin gezegd, indien mijn huis en dal van den Burgemeester, waarvan tenminste van het mijne (van Uw huis is het mij niet bekend) de belastbare huurwaarde is 300.- aan dezelfde per sonen verhuurd zou worden deze met 200 en 250 genoegen hebben te ne men. De hooge opcenten maken deze panden op 'l agrarische platteland totaal waardeloos. Zij leiden in onze ge meente tot algeheele kapitaalvernieti ging- Het voorstel van B. en W. wordt zonder h. st. aangenomen, terwijl de burgemeester wordt aangewezen om de zaak in den Haag te verdedigen. Ontslagaanvrage Gemeente-secreta ris en Ambtennaar van den Burgerlij ken Stand. Het ontslag wordt gevraagd met in gang van 15 Augustus a.s. De Voorzitter: Thans vermeldt de genda een punt, mijne meeren, dat we met gemengde gevoelens aan de orde stellen. Eenerzijds verheugen we ons van arte dat de wenschen van onzen eminenten gemeentesecretaris in ver- ulling zijn gegaan door zijn benoe ming lot Burgemeester der gemeente Bunschoten. Ik wil aanvangen met hem daarme- in het openbaar namens Uwen Raad hartelijk geluk te wenschen en hoop uit te spreken dat zijn nieuwe Ambt hem de meeste voldoe ning zal schenken en dat God hem aarhij kracht en sterkte zal geven. Anderzijds is er reden om zijn heen gaan te betreuren, want hoewel dik- ijIs gezegd wordt dat niemand on misbaar is, neemt dit niet weg dat de gemeente een gevoelig verlies lijdt door het vertrek van den heer van den Berg. De groote massa, die slechts de oppervlakte leeft en niet meer dan goedkoope critiek heeft, zal dit niet zoo inzien als gij, mijne heeren, de meesten uwer en voornamelijk de wet houders weten van nabij, op welk een oortreffelijke wijze onze scheidende secretaris de belangen der gemeente gediend heeft; zooiets is weliswaar niet in cijfers uit te drukken, wat niet egncemt dat gezegd mag worden dat deze bij uitstek kundige en voortref felijke gemeentesecretaris de gemeen te bij meer dan een gelegenheid in groote mate heeft bevoordeeld door zijn scherp in- en doorzicht. Bijna twintig jaren heeft liij de ge- de meente trouw gediend. Eerst het voor malig Vrij hoe ve-Gapelle en daarna de vereenigde gemeente. Bij raadsbesluit van 14 April 1919 benoemd tot secretaris, Ontvanger en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der voormalige gemeente Vrij- hoeve-Capelle werd hij bij besluit van den Raad der Gemeente Sprang-Cape lle d.d. 17 April 1923 benoemd tot Ge meente-Secretaris en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, welke func ties hij tot op heden vervult. Vele moeilijkheden, schijnbaar on- overkomenlijke moeilijkheden zijn in dien tijd voorgekomen, vooral in de eerste jaren der vereeniging der drie gemeenten. Ik behoef daarop niet die per in te gaan. Op uitnemende wijze heeft Uw Secretaris er aan medege werkt om deze moeilijkheden op le lossen of tot een minimum te beper ken. Namens U zeg ik hem ook dank voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan en stel voor om hem met ingang van 15 Augustus a.s. op de meest eervolle wijze en onder dank zegging voor de vele diensten aan de gemeente bewezen, ontslag te verleenen als Secretaris der gemeente en als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Ik mag aannemen dat U hiermede accoord gaat en geen stemming daar over verlangt? Mijnheer van den Berg. Als Voorzitter van den Raad niet al leen, ook niet alleen als Burgemeester, doch ook als vriend heb ik behoefte om enkele woorden tot U te richten. Wij hebben elkaar altijd goed be grepen dus ik behoef niet zoo duidelijk te preciseeren wat ik bedoel, als ik zeg dat gij vanaf het eerste oogenblik dat ik U ontmoette, ondanks de om standigheden, op bijzonder sympa thieke wijze mij zijl legemoetgetreden. Ik herinner mij bij mijn installatie te hebben gezegd dat het gemeentebe lang is als de verhouding tusschen Burgemeester en Secretaris, een sym pathieke en vrienschappelijke was en ik sprak toen den wensch uit, dat die verhouding welke er reeds in begin sel was, bestendigd zou mogen worden en indien mogelijk nog mocht toene men. Thans kan ik constateeren dat die wensch in vervulling is gegaan. Wij hebben elkaar wederzijds het volle vertrouwen geschonken. Nimmer was er een enkele onecnig- heid tusschen ons, zoodat de verstand houding niet beter kon zijn. Daarom des te meer betreur ik Uw heengaan, alhoewel, dat weet ge maar al te goed, Uwe nieuwe Ambt.U door mij van harte gegund is en ik mij daarover met U verheug. Niemand ziet echter een goed vriend gaarne vertrekken en t -waar goede vrienden spaarzamelijk voorkomen, zult ge eenigszins kunnen begrijpen, dat ik naast blijdschap ook over leed wezen sprak. Ik dank U voor Uw hulp en vriend schap mij in deze bijna 4 jaren gege ven en ik hoop van harte, dat God U en Uw vrouw nabij moge zijn in Uwe nieuwe woonplaats; dat gij in Uw Ambt bevrediging zult vinden en dat gij nog vele jaren het Ambt van Bur gemeester zult mogen bekleeden. Het ga U wel. De heer Verheijden: Als Nestor van den Raad voel ik mij persoonlijk ge drongen, mijne welgemeende waar deering uit te spreken tot den nieuw benoemden Rurgemeester van Bun schoten den Weledelachlb. heer van den Berg. Ondanks het groote verschil in po litieke richting hebben wij jaren lang prettig samengewerkt. Wanneer ik soms voor moeilijke gevallen kwam te staan, dan waart gij steeds de wel willendheid zelve. Steeds had ik daar voor waardeering en openlijk spreek ik hiervoor mijnen hartelijken dank uit. Eindelijk is voor U de zon opge gaan en heeft men in Den Haag inge zien, dat gij gepasseerd waart dank zij het tegenwoordig Protestantsch poli tiek gekonkel, wat hier ter plaatse door een zeer groot deel weldenkende bewoners grievend is aangevoeld. Gij kunt overtuigd zijn, dat wij U zeer noode zien vertrekken. Het ga u in alle opzichten met Uwe echtgenoote wel in 't Gooi en ik hoop dat aldaar eenzelfde aangename werk kring moge gevonden worden als hier ter plaatse. Ik heb gezegd. De heer van den Berg: Na bekomen ontslag past mij een woord van dank. Een woord van dank, allereerst voor de waardeerende woorden die mij werden toegesproken en die mij in woorden gaven, wat ik in de daad in zoo sterke male steeds mocht onder vinden. Meer dan 15 jaar heb ik Sprang-Ca pelle mogen dienen. Omstandigheden en verhoudingen waren in dien tijd niet altijd even gemakkelijk. Ik heb getracht onder de verschil lende omstandigheden en verhoudin gen de plaats te vinden die mij voor den goeden gang van zaken de juiste leek. Ik heb dat gedaan met vele tekortko mingen. Beier dan wie ook, weet ik dat zelf. Daarom iemeer heeft mij steeds ge troffen liet vertrouwen dat ik mocht genieten en de medewerking waarop ik innner rekenett mocht. Mijne Heeren, ik dank U allen daar voor zeer. Mocht het ooit gebeurd zijn, dat ik tegenover al die welwillendheid, niet de juiste houding vond, wil dat dan nu nog excuseeren. Met opzet, durf ik zeggen, is dat nimmer geschied. Een bijzonder woord van dank mag ik richten tol den Voorzitter onzen Burgemeester. Door den groei der dingen was de verhouding tusschen ons, geachte Bur gemeester wel een zeer bijzondere. Doordat U met dien groei steeds hebt willen rekenen is ze tevens ge weest een zeer aangename, en meer dan ik U zeggen kan ben ik U daar dankbaar voor. En zoo ga ik thans Sprang-Capelle verlaten. Ga ik scheiden van veel dat mij lief is. Meer dan ik wel dacht, hel) ik in deze dagen gevoeld hoe ik met Sprang-Capelle en zijn bevolking ben samengeroeid en de blijken van mede leven die mij dezer dagen gewerden, hebben mij wel diep getroffen. Met weemoed in het hart ga ik van u heen en het zal heusch nog wel even duren eer ik Sprang-Capelle vergeten hen. Zóó staande tegenover mijn oude gemeente, tegenover haar bestuur en tegenover haar bevolking, kan ik zeg gen dat ik van harte wensch dat het U en de Uwen, dat het Sprang-Capelle en hare bevolking wel moge gaan en dat de donkere tijden die U en Uwe gemeente drukken, weldra mogen plaats maken voor een beteren tijd, waarin de oude welvaart terugkeeren gaat en er weer arbeid en inkomen wezen zal voor de bevolking van de gemeente die U en mij lief is. God geve U alle kracht en wijsheid om ieder op zijn plaats, in vertrouwen op Hem te doen wat plicht is. Hij ma ke Uwe paden recht. Tot waarnemend gemeentesecreta ris is door B. en W. benoemd de heer Verhoeven, die de daartoe vereischte eeden aflegt. De burgemeester zal voorloopig als eerste ambtenaar van den Burgerlij ken Stand fungeeren. Rondvraag. De heer Verheijden: Gaarne vernam ik -eens of B. en W. wel voldoende aandacht schenken aan hel tertiaire wegenplan. Dezer dagen las ik in de Echo dat de Zomerdijk Waalwijk— Drongelen is toegelaten tot de tertiaire wegen. Mij dunkt, wel bekend met plaatselijke toestanden, dat de weg Capelle-Vcer Maasmond eveneens hier voor in aanmerking komt. Tevens wensch ik hij de e.k. jaarrekening eens specifieke cijfers van het ver bruikte materiaal alsmede van de uit betaalde loonen over dit weggedeelte, die verbazend hoog moeten zijn. Ten slotte dring ik aan om deze verbin dingsweg tusschen Capelle en het Land van Altena op het tertiaire wegenplan geplaatst te krijgen. Ten opzichte van Capelle bestaat hierin een groote on billijkheid. De Voorzitter kan mededeelen, dat deze zaak de vole aandacht van B. en W. heeft en ook reeds in 's-Herlogen- bosch is besproken. Zelfs gaan de plan nen van B. en W. verder dan die van den heer Verheijden, daar B. en W. zooveel mogelijk het heele wegennet er in betrekken willen. Hierna sluiting. DAMMEN. W. D. V. De deze week gespeelde partijen voor de clubcompetitie van W.D.V. brachten de navolgende resultaten A. v. d. GouwC. de Jong 20 Fr. v. d. GouwAd. v. Cromvoirt 11 A. Schildersv. d. Hammen 20 DUIVENSPORT. „DE EENDRACHT". Zaterdag hield bovengenoemde ver eeniging een wedvlucht vanuit Dase (Frankrijk) met den volgenden uitslag: Th. Duivekamp 1,2; Chr. v. Heeswijk 3; K. Brouinels 4. Eerste overduif A. Stokwielder. Vrijdag inkorven voor Quievrain van half 7 tot half 9. RAAMSDONKSVEER. Zondag j.l. werd door de combinatie van postduivenvereenigingen G.E.O. een wedvlulht gehouden vanuit Neufvilles (België). Afstand 146 K.M. In concours waren 245 duiven, die gelost werden om 12 uifT 55 min. De prijzen werden als volgt toegekend: A. Voermans 1 19 24; J. v. d. Pluijm B. 2; N. Krooswijk 3 51; A. Cornel 4 5 41; C. Z;jlmans 6 12 30 42 43 44 48 61; A. Wintermans 7; G. van Suijlekom 8; C. P. Hommel 9 33 34 36 37; P. Damen 10; Joh. Ileere 11 29 49 50; A. de Vdies 13 59; A. M. Theuns 14 16 17 60; C. de Bont 15; R. Joore 18 21 52 53; Jac. van der Pluijm 20; C. Kerremans 22 47 57; H. Verschure 23 54; P. van Balkom 25 26 45 55; J. van der Pluijm Wzn. 27 28; J. van Alphen 31 32; G. van Wietmarschen 38 39; P. Heijmans 40; P. Goosens 35; H. van Kappel 46 58; P. Broeders 56; A. Verschure 6£. Eerste duif om 2.59.2; laatste duif om 3.13.3. £ondag 14 Augustus a.s. wordt een wedvlucht gehouden naar Quievrain (B). Afstand 165 K.M. 1 KAATSHEUVEL. Niet minder dan 900 duiven waren in gekorfd voor de T.B.C.-vlucht die heden vanuit Neufvilles gehouden werd. De le duif arriveerde om 2.55.49; de laatste om 3.17.39. De uitslag was: 1 73 82 G. de Bondt; 2 7 102 163 216 C. v. Rooij; 3 44 143 D. Donders; 4 H. v. Boxtel; 5 77 126 H. Remmeren; 6 42 113 126 J. v. d. Ven; 8 21 35 237 A. Zacht; 9 25 61 M. v. Boxtel; 10 59 Jac. v. Don gen; 11 130 134 150 188 192 224 A. Schrauwers; 12 19 52 62 92 Jan v. Don gen; 13 F. v. d. Linden; 14 131 F. Stubbe; 15 140 239 A. de Brouwer; 16 117 196 243 Jac. Hoevenaars; 17 80 136 146 170 173 183 207 234 248 Ch. Steenbergen; 18 L. Ververs; 20 38 46 101 105 A. Pijnen burg; 22 F. Damen; 23 30 85 86 87 111 171 F. v. d. Assem; 24 A. Heeffers; 26 131 169 230 241 C. Verboven; 27 W. v. d. Assem; 28 189 A. Zwaans; 29 153 J. Op perman; 25 107 122 H. Goedhardt; 31 151 225 Jac. de Wit; 32 156 163 1777 Gebr. Snoeren; 33 Th. Sulsters; 34 II. da Man; 36 48 81 125 J. v. Wanrooij; 37 A. Brekelmans; 39 222 R. v. Heesch; 40 58 246 Jan Hamers; 41 68 103 161 185 G. v. d. Linden; 41 W. Remmeren; 45 Jac. v. Dongen; 47 90 238 L. Mosselveld- Hecffer; 49 Jac. Damen; 50 206 P. v. d. Velden; 56 176 194 P. Elshout; 57 60 74 147 168 W. Oomens; 63 G. v. d. Wouw; 64 Sj. Opperman; 65 67 Jan Zijlmans; 66 C. v.'d. Assem; 69 H. Esch; 35 J. Me ter; 72 137 A. Lensveld; 76 G. v. Boxtel; 78 A. Montee; 79 96 Th. Cappetti; 83 J. Naas; 84 Jac. de Brouwer; 88 A. Dek kers; 89 M. Zeebrechts; 91 172 L. Mos- selvcld-v. Rooij; 93 J. Hoevenaars; 94 W. Bergmans; 95 182 C. v. Rooij-Broeders; 97 129 133 184 201 A. Schaafslra; 98 G. v. Dongen; 99 242 L. v. d. Ven; 104 B. Oer- lemans; 106 229 235 A. Vrinten; 108 L. Kops; 109 149 228 A. Dirksen; 110 179 F. v. Woensel; 112 208 Ch. v. Wanrooij; 114 Jac. Damen; 115 155 178 C. v. Don gen; 116 B. Pols; 118 219 J. Mosselveld; 119 M. Mandemakers; 120 138 J. Berg mans; 123 144 154 A. Vugts; 124 C. Cor- stanje; 127 M. Oosterwaal; 128 P. Ligt- voet; 132 166 L. de Bondt; 135 164 218 P. Dirksen; 139 L. Kops; 142 J. v. Box tel; 142a P. Elshout; 143 203 J. Vloe mans; 152 J. Zijlmans; 156a L. Kops; 157 204 215 M. Soeterboek; 159 J. P. de Brouwer; 160 J. Damen; 165 Jac. Damen; 167 209 C. Moreval; 171 221 224 Jos. Heeffers; 174 P. Stokkermans; 145 J. v. d. Assem; 180 187 H. Hendriks; 181 H. v. Boxtel; 186 221 Jaan Zijlmans; 193 H. Snoeren; 95 J. Witlox; 197 M. v. See- ters; 198 A. Snaphaan; 199 220 S. van Boxtel; 200 M. de Benis; 202 G. Ligtvoet; 205 J. v. Heijst; 217 J. Frederiks; 223 J. v. d. Wee; 227 J. Hamers; 231 J. Sips; 232 J. v. Heeswijk; 233 Pooters; 240 J. van Biel; 245 L. v. Boxtel; 249 W. Aus- sems; 250 W. Remmeren. LOONOPZANÜ. In combinatie met de P. V. uit Udenhout hield »De Luchtbode« alhier een wedvlucht vanuit Ottieg- nes, afstand 183 K.M. Deelgenomen werd met 130 duiven. De uitslag was alsvolgt C. Jansen 1, 29, 44, Berends-Leermakers 2, 27, 28, A. Aarts, 3, 4, 18, 34, M. Maa« 5, 41, P. Leermakers 6, Th. v. Esch 7 19 A.- v. Berendonck 9, 20, 23, 24, G. v. d! Dries 11, 39, L. Berendonck 12, 35, A. Schel- lekens 13, 14, Gebr. v. Dongen 15, L. M. v. d. Velden 16, 35, M. Vera 17, 40, 42. 43 W. Berk 21, 32, C. v. Broekhoven 26, 33! H. v. d. Linden 30, 37, M. v. d. Ven 31 H Beunis 36, G. v. d. Linden 38. Eerste duif 9,39,54. Laatste duif 9,51,40. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, In alle bladen, ook in het Uwe, kan men steeds weer lezen over de werkverschaffing. De regeering en de Kamers staaD steeds meer gelden loe en uit het Werkfonds worden meer en meer zaken gesteund die nuttig en productief zijn. Zie nu b.v. maar weer eens naar Drunen, waar een nieuw raadhuis zal verschijnen gesteund uit dat fonds en de bevloeiingswerken aldaar. Voorts in onze omgeving, de ontginning der slechte terreinen langs den weg naar Capelle, om die te herscheppen in prima wei- en bouwlanden. Dat alles is productief werk dat met grooten steun der regeering een weldaad is. Het is een weldaad, op de eerste plaats omdat het de werkloozen arbeid verschaft; en daarom vraag ik mij af, of hieraan ook in onze gemeente niet meer kon worden gedaan. Ik weet dat daarop in Uw blad reeds herhaaldelijk is gewezen, tal van goede objecten, als wegverbete- ring enz. zijn aangegeven, maar toch wil ik het nog eens herhalen, niet zoozeer om bet productieve werk dat verricht kan worden, maar voor het moreele peil van vele werkloozen, vooral de jongeren die haast nog geen werken gekend hebben. Luiheid en verveling voert tot immoralieit.'t Is hier de plaats niet om staaltjes van dit laatste aan te halen; ik zou dit anders zeer gemakkelijk kunnen en dat bepaald zich niet tot enkele gevallen. Men schaamt zich niet meer voor echtbreuk, schending van de huwe lijkstrouw; men vindt de ordinairste gesprekken gewoon en dito daden niet minder. Geachte redacteur, U is wel zoo op de hoogte van de Waalwijksche toestanden, dat U dit ergerniswek kend gevolg der werkeloosheid en leeglooperij zult willen beamen en mij de plaatsrunte wilt geven om deze klacht onder de aandacht der autoriteiten te brengen. Er kan niet gewacht worden, geen dag, geen uur. X Wij kunnen de klacht van inzen der ook uit onze informaties vol komen onderschrijven, al blijven dit natuurlijk uitzonderingen.Intusschen «daghet het ook hier in het Oosten», en geloven wij dat ook ten deze het gemeentebestuur actief is en weldra daden tegemoet kunnen worden gezien. Red. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. Vrijdagavond van 7 tot 8.30 uur inkorven voor jonge duiven voor wedvlucht vanuit Quievrain (Kring) Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop »The Music Goes Round«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »De Mysterie van de Blauwe Vaas« Redder van twee kinderen om het leven gekomen. Zaterdagmiddag heeft zich onder Alem tegenover Kerkdriel in de Maas een ongeval voorgedaan, waarbij da bijna 39 jarige P Bechtold, wonende aan de Citadellaan te 's-Bosch op wel tragischê wijee om het leven is gekomen. De heer Bechtold had met eenige kinderen, waaronder er ook waren van buren, een fietstocht je gemaakt naar de Maas om daar verfrissching te zoeken tegen de warmte in de stad. De kirderen gingen er pootje baden. Toen een tweetal meisjes zich daar mede vermaakten kwam een stoomboot voorbij. Tengevolge van de zuiging werden de kinderen de rivier inge trokken. De heer Bechtold, die het gevaar zag, bedacht zich geen oogenblik en begaf zich onmiddellijk te water. Hij slaagde er in de beide meisjes te grijpen en een er van naar den kant te duwen, waar inmiddels 'n op 't hulpgeroep toege snelde voorbijganger over den dijk, zekeren van Hirtum uit Gemonde met een stok het meisje verder op het land trok. Bechtold wilde daarna ook het andere meisje aangeven, doch op dit moment verdween hij zelf, uitgeput van ver moeienis, in de diepte en kwam niet meer boven Eerst ongeveer drie kwartier later vond men hem. Kunstmatige ademhaling werd nog toegepast do:r den veld wachter uit Alem en dr. Coppens uit Den Bosch, doch tevergeefsde heer Bechtold was slachtoffer geworden van zijn menschlievende daad. Het stoffelijk overschot is in den loop van den dag nog naar het Groot Ziekengasthuis alhier overgebiacht. ONDERTROUWD op 11 Augustus 1938 D. M. VOS Sprang A 166 en J. A. DE GOFFAU, Gemeente-secretaris, Rilland-Bath. Huwelijksvoltrekking D. V. op 24 Augustus te Rilland. Kerkelijke inzegening in de N. H. Kerk te Sprang ook op 24 Augustus, des nam. 3'/2 uur door den Weieerw. Heer Ds. J. Vroegindewey. Receptie te Sprang op Zaterdag 13 tAugustus van 6V2—8 uur. Wij hebben nieuwe monsterboeken met een keur-collectie en gereed. Bij voorkomende gele genheid gelieve deze be slist in te zien. Bij bestelling aan tus- schen-personen, gelieve men uitdrukkelijk te vragen naar het monsterboek van onze firma. Hoogachtend, aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Vraagt inlichtingen met postz. v. antw. aan Advies- en CREDIETBANK NATO MY, Hertogstraat 24, ARNHEM.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6