TIMTUR STIKSTERS, PLAKSTERS EN BUITEN STIKSTERS. MODELLEUR-STIKMEESTER kennFsTevihg. kenniTgTving. BINNENLAND. UW KRANT „De Echo van hetZuiden" SPORT. GEMENGD NIEUWS» Laatste Berichten vraagt Schoenfabriek vraagt Dat men toch bedenke, zooals ook X schrijft, dat de nood zeer hoog is. Hoogachtend, SENIOR. Het Winkelbedrijf en de Feestdag van O. L.Vr.ten Hemelopneming (15 Augustus) De hoofdbesturen van den N derl R. K. Middenstandsbond en den Nederl. R.K. Rond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden »St. Franciscus van Assisië», doen op nieuw een gezamenlijk beroep op de katholieke winkeliers om hun zaken overeenkomstig den wensch hunner Kerkelijke Overheid op 15 Augustus, feestdag van O. L. Vr. ten Hemel opneming, welke als Zondag is te vieren te sluiten en op de niet-katho- lieke winkeliers om het katholieke personeel in de gelegenheid te stellen zijn plicht na te komen en dien dag als Zondag te vieren. Genoemde besturen doen even eens dringend beroep op de katho lieken, maar speciaal op de katho lieke vrouwen, om dien dag niet «extra» te besteden aan het doen van inkoopen, doch zich als katho lieken daarvan te onthouden. Waar het katholieke winkelbedrijf het offer weet te brengen om aan het verlangen van de Kerkelijke Overheid te voldoen, spreken de organisaties het vertrouwen uit, dat zulks door de geloofsgenooten op prijs zal worden gesteld, wat niet het geval schijnt, wanneer men op 15 Aug. de gesloten zaken voorbij gaat en de geopende winkels bezoekt om zijn inkoopen te doen. Nationaalkamp Oxford groep Wij ontvingen het volgende pers communiqué In Holten waren in prachtige omgeving 1400 jongens, meisjes, mannen en vrouwen in verschillende kampen 10 dagen bijeen. Velen fietsten er heen en zoo was 'tleuk, dat de jongelui uit Waalwijk onder weg velen troffen die hetzelfde doel hadden. Een staf van mannen en vrouwen hadden al weken tevoren alles voorbereid.De Holtensche bevolking hielp mee om het tof ware feest dagen te maken, er was 'n optocht met muziek door het dorp, boeren dans door kinderen, volksspelen, boerenbruiloft, voetbalwedstrijd, filmvoorstelling en lampionoptocht. Van degenen, die uit Waalwijk dit kamp bezochten waren 4 in Bra- bantsche costuums verkleed, waai de Holtensche boeren en boerinnen erg mee vereerd waren en hun aan den koffiemaaltijd van den boeren- bruilolt noodigden. Ook is getracht een voetbalwed strijd te spelen gebaseerd op de maatstaf volkomen eerlijhheid en volkomen onzelfzuchtigheid. De eerevoorzitter van Feijenoord J. Weber had eenige spelers uitge— noodigd naar Holten te komen waaronder Bas Paauwe,Jan Linzen en spelers uit andere clubs. Na alloop kregen de meeste spelersgelegenheid zich uit|te spreken hoe hun plan was volkomen in liefde aan hun tegenspelers te denken. Bovendien werden vele vakbijeen komsten gehouden gerechtelijke macht onderwijs zakenwereld etc. Fijn was te hooren hoe een grossier in sigaren en een fabrikant in sigaren, beiden van hun ver andering vertelden en niettegen staande de sigarenindustrie zwaar getroffen is door de crisis, doen deze twee mannen nu zaken op basis van volkomen eerlijkheid en onzelfzuchtigheid. Ook kwamen groepen van ver schillende industrieën op 't podium van de groote tent die 2300 men schen kan bevatten en bijna altijd vol was. Van Hengelo, IJrauiden, Eind hoven waren directeurs, chefs, werkmenschen en boekhouders gekomen om te vertellen, hoe fijn het nu ging te werken volgens de maatstaven door Christus gegeven. Kinderen en ouders, patroons en werknemers, ambtenaren en burgers keerden blijde huiswaarts, nu zij geleerd hadden weer terug te keeren tol die eenvoudige oude waarheden, die vele van hun moeder leerden. Eerlijkheid, reinheid, onzelfzuch tigheid en liefde. Een leuk liedje wat vaak ge zongen werd eindigde Wij luisteren naar Hem Ied'ren morgen naar Hem En zoo bouwen wij Gods maat. [schappij. MOET ZIJN OVERZICHT VAN DEN ECONOMI- SCHEN TOESTAND IN HET RESSORT DER KAMER OVER HET JAAR 1937. B. Lederindustrie. De einde 1936 ingezette hausse van huiden op de wereldmarkt, voor ons land nog gestimuleerd door de plaats gehad hebbende devaluatie, gaf voor 1937 een hoopvol verschiet voor de le derindustrie. De tijdelijke sterk ople vende bedrijvigheid in de schoenindu strie wekte aanvankelijk bij velen in deze streek de verwachting, dat de lang verbeide verbetering van het economisch leven haar intrede had gedaan. Dit en de vrees voor verdere stijging van de leerprijzen bevorderden dal veel schoenfabrikanten en leder- handelaren grooten kooplust vertoon den. I)e eerste helft van 1937 was voor de lederindustrie, vooral zoolang de hausse op de huidenmarkt aan hield, dan ook vrij gunstig. Toen echter na eenige maanden de huiden- prijzen wederom een neiging tot da len vertoonden en de kooplust ten gevolge van teleurgestelde verwach tingen in dc algemeene opleving al lengs begon te luwen, trad voor de lederindustrie een sterke reactie in. De 2de helft van 1937 was dan ook over de geheele lijn slecht en voor vele bedrijven gingen de in den aanvang van 1937 behaalde voordeden geheel verloren. I)c begin 1937 aan zeer hooge prijzen ingekochte huiden leverden bij den verkoop als leder groot verlies op. Ook in de latere maanden van het jaar kwam het niet lot een opleving op de huidenmarkt, wat tot gevolg had, dat de koopers van leder in hun afwachtende houding bleven volhar den. In de maand December trad een klein herstel in, maar de ongunstige resultaten van 1937 konden daardoor niet worden goedgemaakt. Jntusschen heeft in het afgeloopen jaar ook de gunstige ontwikkeling in de verhouding tusschen den invoer en den uitvoer van leder geen verderen voortgang gehad. Kon n.l. vorig jaar tegenover 1935 worden gewezen op een teruggang van den invoer naar het gewicht met 166 ton of 9%, bet ge wicht van den invoer vertoont tegen over 1936 wederom een stijging, en wel van niet minder dan 213 ton of 13%. Ging het in 1936 door teruggang van den invoer behaalde voordeel al- zoo weer geheel verloren, de uitvoer van leder nam in 1937 gelukkig óók niet onbelangrijk toe, zoodat de ver houding tot den invoer althans niet ongunstiger werd. Naar het gewicht steeg de uitvoer in 1937 met 158 ton of 8,35%; in 1936 was in den uitvoer (gerekend naar het gewicht) tegenover 1935 vrijwel geen wijziging gekomen. De uitvoer van leder (alle soorten te zamen) bedroeg in 1937 n.l. 2050 ton met een waarde van ƒ9.703.000.te gen resp. 1892 ton en ƒ6.707.000.— in 1936; de invoer was in 1937 1848 ton met een waarde van ƒ6.811.000, in 1936 1634 ton met een waarde van ƒ4.807.000.—. Het uitvoersaldo zoo wel naar 't gewicht als naar de waar de bleef in 1937 gehandhaafd en be liep resp. 203 ton en ƒ2.892.000. Opvallend is de enorme stijging naai de waarde, zoowel bij den invoer als bij den uitvoer; n.l. naar de waarde steeg de invoer met ruim 41% en de uitvoer met ruim 44%. Gezien de be trekkelijk geringe stijging van in- en uitvoer naar het gewicht is de stij ging naar de waarde grootendeels het gevolg van de stijging van de prijzen van het leder. Deze prijsstijging van bet leder is weer voornamelijk het ge volg van de devaluatie. Een bereke ning van de prijsstijging, afgeschei den van den invloed van de devaluatie, is intusschen niet gemakkelijk, eens deels omdat de invloed van de deva luatie zich reeds in 't laatste kwartaal van '36 eenigszins deed gelden, zoodat. een vergelijking met de cijfers van 1936 niet zonder meer juist is, en an derdeels omdat bet percentage van de devaluatie en de invloed daarvan op de kostprijs van het Nederlandsche product niet in een vast cijfer is uit te drukken. Bij benadering echter is de waardevermeerdering van den invoer van 1937 tegenover 1936, ontdaan van den devaluatiefactor, vast te stellen op ƒ761.000, de waardevermeerdering van den uitvoer op 1.557.000. Dit beteekent, in percenten uitgedrukt, een waardevermeerdering van den invoer met 16.7% en van den uitvoer met ruim 24%. Bij opgeinelde berekenin gen is uitgegaan van een devaluatie van den gulden met 22% en van een grondstoffenfactor bij de leerberei- ding van 77]^%. D. Lederhandel. De grootere bedrijvigheid, die zich als gevolg van de devaluatie van Sep tember 1936 in het geheele Neder landsche industriëele leven ontwikkel de, bleef ook in de eerste maanden van het jaar 1937 voortduren. Het gevolg was, dat de Lederhandel in onze Ne derlandsche Schoenindustrie een beter afzetgebied vond dan in dezelfde pe riode van het vorig jaar. Een vrij sterke verhooging der ruwe vellen en huidenprijzen bracht uiter aard een grootere vraag naar leder en verschillende bedrijven kochten be duidend meer dan voor hun directe behoefte. Kon de lederhandel rop grond van het bovenstaande in het algemeen met tevredenheid terugzien op de eerste helft van het jaar 1937; He tweede helft van het jaar 1937 bracht groote teleurstellingen. Een geheel onver wachte prijsdaling der ruwe huiden en vellen in het derde kwartaal 1937 noopte dé industrie tot groote terug houdendheid, de schoenfabrieken ble ken zich over het algemeen te ruim te hebben gedekt en zeer spoedig onder vond men, dat zoowel de lederhandel aJs de schoenindustrie met groote pos ten ,te duur" leder zat. De gebruike lijke slapte in de schoenindustrie in de maanden Juli. Augustus en September werkte daarenboven nog verder af brokkelend op de verkoopprijzen van schoenen en leder, aangezien een veel grooter aanbod dan vraag aanwezig was. Vrij zeker kan worden aangeno men dat het goede werk van her eerste halfjaar voor het grootste gedeelte, zoo niet geheel, geabsorbeerd werd door den slechteren gang van zaken in het tweede halfjaar van 1937. Wat de artikelen betreft kan gezegd worden, dat zwart en gekleurd chroomgeitenleder, alsmede boxcalfs en suède in zwart en gekleurd verre weg de grootste artikelen voor de Hol- landsche Schoenfabrieken waren. Ros- schevreaux in de diverse fantasiekleu- ren had slechts een beperkte vraag. Boxcalfs werd eenigen tijd, vanwege den prijs, door Javabox en Mastbox verdrongen. De vraag naar lakleder, in 't bijzonder gekleurd, was tegen het eind van het jaar vrij groot te noemen. De zaken in voeringleder liepen met de andere overlederzaken vrijwel pa- ralel. de prijzen waren ook hier slecht te noemen in 't begin van 't jaar. Na turelvoering was het meest gevraagd, terwijl voeringleder in diverse kleu ren, alsmede goedkoop gekleurd chroomgeitenleder voor 't betere genre schoeisel goed verwerkt werd. Met zoolleder gingi 't- niet beter als met t overleder. De opleving van het eerste halfjaar werd door den abnor- malen toestand van de tweede helft geheel teniet gedaan. Rubber en crêpe-rubber was ook in dit jaar een groote handicap voor de zooilederindustrie. De prijzen van zoolleder gingen met die van overle der op en af, ofschoon voor het eerste artikel de doorsneeprijs wel iets beter te noemen valt. Gezien de algemeene toestand in de Schoenindustrie, in aanmerking geno men de abnormaal lage prijzen en het steeds minder wordende aantal cre- dietwaardige schoenbedrijven, zijn de verwachtingen voor 1938 niet hoog gespannen. TILBURGSCHE WIELERBAAN. Donderdag-avond hebben op de Til- burgsche Wielerbaan groote wielerwed strijden plaats gevonden, welke vooraf gegaan werden door een huldiging van Jan Pijnenburg als Nederlandscb ach- tervolgingskampioen en Jo Kremers, die 2e werd in den sprint van bet Neder landscb kampioenschap. De uitslagen zijn als volgt: Omnium tusschen Pijnenburg en Kaers Sprint: 1 Kaers, 2 Pijnenburg, tijd 2 laatste baanronden 21 3/5 sec. Tijd race over een baanronde1 Pij nenburg 10 7/10 sec.; 2 Kaers 10 9/10 s. Achtervolging man 20 ronden: 1 Pij nenburg, 2 Kaers, ingeloopen 35 M., tijd 5.11 1/5 sec. Winnaar Pijnenburg. Sprintwedstrijden over 5 ronden: le serie: 1 Bakker, 2 Pellenaars, tijd 21 4/5 sec. 2e serie: 1 Kremers, 2 v. d. Broek, tijd 22 sec. 3e serie: 1 Boeyen, 2 Buysse, tijd 21 2/5 sec. 4e serie: 1 Pellenaars, 2 v. d. Broek, tijd 21 4/5 sec. Demi-finale: le serie: 1 Boeyen, 2 Bakker, tijd 22 s. 2e serie: 1 Kremers, 2 Buysse, tijd 22 2/5 sec. Om de 3e en 4e plaats: 1 Bakker, 2 Buvsse, tijd 21 2/5 sec. Om de le en 2e plaats: 1 Kremers, 2 Boeyen (gevallen). Achtervolging over max. 30 ronden: le serie: 1 Van Schijndel, 2 Loncke met 45 M., tijd R.21 m. 1 Slaats, 2 Billiet, ingehaald na 15 ron den, tijd 3.11 2/5 m. Koppelwedstrijd over 50 K. M.: 1 KaersLoncke 10 p., 2 SlaatsPelle naars 3 p. Op 1 ronde: 3 PijnenburgKremers 9 p.; 4 Buysse Billiet 0 p. Op 3 ronden5 v. Schijndelv. d. Broek 3 p. Op 4 ronden: 6 BakkerCoomans 8 pnt. Tijd 1 uur 7 min. 12 sec. R.K.V.V. HERCULES. Het qerste elftal speelt a.s. Zondag een vriendschappelijke wedstrijd in Raams- donksveer tegen het eerste elftal van de Vecrsche Boys. Deze wedstrijd begint om 1 uur. Vertrek per fiets om 12 uur. Het tweede en derde elftal spelen thuis vriendschappelijke wedstrijden tegen bet eerste en tweede elftal van SDO Nieuwkuik. Het derde elftal speelt om 12 uur, de wedstrijd van het tweede elf tal begint om 2 uur. DAMMEN. W.D.V.-CLUBCOMPETITIE. De clubcompetitie onzer plaatselijke damvereeniging W.D.V. waaraan een prachtige prijs is verbonden wordt a.s. Dinsdag in bet clubhuis café rest.: „De Molenvliet" alhier voortgezet. De gespeelde partijen dezer clubcom petitie hebben een spannend verloop ge- bad en de krachtsverhouding der spelers loopt niet ver uiteen, gelijk onderstaande duidelijk aangeeft: v. d. Hammen 3 gesp. 6 pnt. A. v. d. Gouw 3 gesp. 4 pnt. Ad. v. Cromvoirt 3 gesp. 3 pnt. H. J. Brouwers 2 gesp. 2 pnt. A. Schilders 3 gesp. 2 pnt. Moonen 2 gesp. 1 pnt. A. Hollemans 2 gesp. 1 pnt. C. de Jong 3 gesp. 1 pnt. Fr. v. d. Gouw 1 gesp. 1 pnt. De twee nieuwelingen Schilders'en v. Cromvoirt slaan geen slecht figuur, en wanneer beiden zich nog meer toeleggen op het eindspel dan beloven het een paar goede krachten te worden voor W.D.V. W.D.V.'crs a.s. Dinsdag allen precies 8 uur present. Geweldig noodweer op Donderdagmiddag. Reeds veertien dagen duurt thans het warme zomerweer, dat zich ken merkt door vaak zeer hevige plaatse lijke onweersbuien. Zoo is Donderdag het Oosten des lands getroffen door zwaar weer, waarbij de bliksem in een aantal boerderijen is ingeslagen. Zeer hevig woedde het noodweer in het Maaskantgebied in Noordbrabant, in den Gelderschen Achterhoek, in Twello, Frieslane en Drente, terwijl Rotterdam werd afgekoeld door een wolkbreuk. Vooral het Maaskantgebied heeft van het noodweer te lijden gehad. Zoo werden boerderijen en huizen door het hemelvuur vernield o.m. in Deursen, Ravenstein, Herpen (4 boer derijen), Wijchen, Overasselt, Steen deren, Beek en Stokkum. Ook in andere gedeelten van ons land heeft dit noodweer zijn sporen nagelaten. Jongeman te Oudenrijn verdronken. Woensdagmiddag waren de heeren Van der Kr. uit Utrecht (vader en zoon) en W. wan V. uit Oudenrijn op de eendenjacht op de plassen van de uitzanderij van de firma van Broekhoven te Oudenrijn, Nadat eenige eenden waren geschoten, begaf de 21-jarige zoon zich ontkleed te water om het wild te halen. Halverwege verdween de jongeman in de diepte en verdronk. De jagers, die niet konden zwemmen, moesten het ongeluk aanzien zonder te kunnen helpen, De Nationale Jeugdhulde Da Waalwijksche deputatie naar Amsterdam. Gisteravond werd in zaal 20 van het Gemeentehuis alhier de eerste bijeenkomst gehouden van afge vaardigden der plaatselijke jeugd organisaties ter voorbereiding van de Jeugdhulde ter gelegenheid van het 40 jarig Regeerings—jubileum van H. M. de Koningin. Niettegenstaande herhaalde aan kondiging in ons blad was slechts 'n 10-tal afgevaarden aanwezig. Waar bleven de vertegenwoordigers der andere jeugdvereenigingen, on verschillig van welke richting? Men kan moeilijk aannemen dat zij niet sympathiek tegenover deze nationale jeugdhulde staan. Willen zij medewerken aan het welslagen, willen zij medezegging schap in de regeling en in de keuze van de deputatie naar Amsterdam dan zullen zij 'n volgend maal op de bespreking present dienen te zijn. Nadat de Edelachtb. Heer Bur gemeester Moonen een kort inlei dend woord had gesproken gaf hij de verdere leiding der besprekingen in handen van den Weleerw. heer kapelaan v. Lierop. Deze memoreerde allereerst het landelijke plan, dat wij reeds eerder in ons blad publiceerden, en ont vouwde daarna in ruwe trekken den plaatselijken opzet die na eenige gedachtenwisseling als volgt werd vastgesteld Op 6 September, 's morgens na de kerkelijke diensten, zullen de plaatselijke jeugdvereenigingen naar het Raadhuisplein optrekken. Ge luidversterkers zullen daar voor marschmuziek zorgen. Vanaf de gallerij van het raadhuis zullen bazuinblazers het sein voor den aanvang laten hooren. Aan een 3- tal masten zullen de Nederlandsche, de Brabantsche en de Waalwijsche vlag worden geheschen nadat de burgemeester met een toespraak den feestdag heeft geopend. Door de deelnemende jeugdver eenigingen zullen vervolgens korte demonstraties gegeven worden. Op bazu^psignaal scharen de deelnemers zich in het gelid en de deputatie van 4 jongeren die aan de Jeugdhulde in Amsterdam zal gaan deelnemen treedt naar voren. De gemeentevlag wordt omlaag ge haald en door den burgemeester aan de deputatie overhandigd. De vlag wordt bevestigd op de (liefst open) auto waarmee de deputatie naar Amsterdam vertrekt. Onder marschmuziek trekken de deelnemende vereenigingen weer af. Deze geheele plechtigheid zal slechts V» a 3/« uur in jeslag nemen. De jeugdvereenigingen moeten vóór a.s. Woensdag aan kapelaan v. Lierop aten weten wat zij eventueel kunnen demonstreeren en welke tijd dit vraagt. Deze kan dan een kort programma liervan samenstellen dat volgende week Vrijdag in de tweede bijeenkomst van deputaties zal worden vastgesteld. In die 2e bijeenkomst zal tevens een deine werkcommissie worden gekozen en tevens de deputatie worden samen gesteld uit de dan vertegenwoordigde vereenigingen. De deputatie zal uit 4 eden bestaan waarvan 1 vrouwelijk id. Zoo mogelijk zal deze deputatie uit 3 katholieke en 1 christelijke af gevaardigde bestaan. Ook van die vereenigingen, die gisteravond niet vertegenwoordigd waren verwacht men volgenden Vrijdag zeker iemand aanwezig te zien. De «Karimata« heeft het afgepaalde gebied zonder succes afgewerkt. Europeesch zwemkampioenschap 100 meter rugslag dames is gewonuen mej. Cor Hint (Nederland). Onweersbuien woeden opnieuw Hoewel het weerbeeld gisteren wel iets ander was, dan we de laatste weken hadden gekend, heb ben ook nu zware onweersbuien zich boven vele plaatsen ontlast. De gevolgen waren niet minder ernstig; blikseminslag deed ver scheidene huizen in vlammen opgaan, terwijl ditmaal ook weer een menschenleven te betreuren viel. Onder Gioot—Ammers werd de 43-jarige arbeider T. van Erkel, toen hij zich bevond op het werk aan den provincialen weg, door een bliksemstraal getroffen en op slag gedood. De man was gehuwd en vader van vijf kinderen. De Tsjecho-Slowaaksche lega tie te Berlijn heeft geprotesteerd tegen de herhaalde schending der Tsjechische grenzen door Duitsche vliegtuigen. In het gebied van Handazawa hebben Russische grenswachten een Japansch parlementslid en verschei dene andere Japanners beschoten. De »Osservatore Romano* acht aanvaarding van het Londensche plan tot terugtrekking der vrijwilligers uit Spanje bijna onmogelijk. voor de leiding der bovenwerkafdeeling. Sollicitaties schriftelijk met vermelding vorige betrekkingen, leeftijd en godsdienst. Brieven No. 227 Boekhandel KOONINGS, Eindhoven, WET VAN 31 OCTOBER 1924. Stbl. 481. RUILVERKA VELINGSWET De plaatselijke commissie inzake de ruilverkaveling van het blok genaamd „DE KLEINE OUDE STRAAT" te Capelle (N.Br.) deelt mede, dat van 15 tot en met 25 Augustus 1938 ter Secretarie der gemeente Sprang-Capelle, telkens op werkdagen van des voormiddags 9 tot 12 uur, voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen de stuk ken bedoeld in art. 58 der wet. (Plan van Ruilverkaveling.) Daarna zullen de genoemde stukken op 26 en 27 Augustus 1938 voor een ieder kosteloos ter visie worden gelegd in het Stations-Kof fiehuis van P. Pruijssers te Capelle-Nieuwe Vaart, telkens van des voormiddags 9 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur. Op deze dagen wordt op laatstgenoemde plaats de gelegenheid opengesteld voor de rechthebbenden tot het verkrijgen van monde linge inlichtingen. Voor de goede orde worden de rechthebbenden verzocht om te verschijnen volgens de volgende alfabetische groepeering: Zij wier familienaam begint met de letters A tot en met H op 26 Augustus des voormiddags, J tot en met P op 26 Augustus des namiddags, Q tot en met S op 27 Augustus des voormiddags, T tot en met Z op 27 Augustus des namiddags. Binnen dertig dagen na de verzending dezer kennisgeving kan ieder rechthebbende schriftelijk zijn bezwaren indienen bij de plaat selijke commissie (adres: B. van der Hoeven Jzn. te Vrijhoeve-Ca- pelle Verzonden, Vrijhoeve-Capelle, 12 Aug. 1938. De plaatselijke commissie voornoemd, W. D. MIDDELKOOP, Voorzitter. B. VAN DER HOEVEN Jzn., Secretaris. WET VAN 31 OCTOBER 1924. Stbl. 481. RUILVERKA VELINGSWET. De plaatselijke commissie inzake de ruilverkaveling van het blok genaamd „DE BUITENDIJKSCHE HOOIPOLDER" te Raamsdonk en Waspik deelt U mede, dat van 15 tot en met 18 Augustus 1938 ter secretarie der gemeente Raamsdonk en van 19 tot en met 23 Au gustus 1938 ter secretarie der gemeente Waspik, telkens op werk dagen van des voormiddags 9 tot 12 uur, voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen de stukken bedoeld in artikel 58 der wet. (Plan van ruilverkaveling.). Daarna zullen de genoemde stukken op 24 en 25 Augustus 1938 voor een ieder kosteloos ter inzage worden gelegd in hötel Van Iersel te Waspik, telkens van des voormiddags 9 tot 12 uur en des namid dags van 2 tot 5 uur. Op deze dagen wordt op laatstgenoemde plaats de gelegenheid opengesteld voor de rechthebbenden tot het verkrijgen van monde linge inlichtingen. Voor de goede orde worden de rechthebbenden verzocht om te verschijnen volgens onderstaande alfabetische groepeering: Zij wier familienaam begint met de letters A tot en met D op 24 Augustus des-voormiddags, E tot en met K op 24 Augustus des namiddags, L tot en met R op 25 Augustus des voormiddags, S tot en met Z op 25 Augustus des namiddags. Binnen dertig dagen na de verzending dezer kennisgeving kan ieder rechthebbende schriftelijk zijn bezwaren indienen bij de plaat selijke commissie (adres: M. van Dongen, Waspik). Raamsdonk Verzonden den 12den Aug. 1938. Waspik De plaatselijke commissie voornoemd, Mr. TH. HEERE, Voorzitter. M. VAN DONGEN, Secretaris.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10