BURGERLIJKE STAND. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING WASPIK. SPRANG-CAPELLE. KAATSHEUVEL. GEERTRUIDENBEKG. HEUSDEN. MEEUWEN. RAAMSDONK. DRUNEN. Voor een half franske, 2'/a cent! 't ls om deze redenen, dat vele Nedeilanders zich bij het maken van hun vacantieplannen allereerst afvragen hoe kom ik het goedkoopst aan de grens? Daór zijn de zorgen voorbij. We zullen ten ojizent alles moeten doen om hel groote verschil der prijzen, in hotels, ïestaurants en calé's bertkend, aanzienlijk te ver minderen. Kan dat niet, nou, dan zit er niet anders op dan ons land als vacantieooid af te boeken. Ik wil nog een ander vacantie probleem aanroeren. Iedereen geniet tegenwoordig en het is waarlijk een weldaad zijn zomersche vi ij-af. Arm en rijk. Slechts... vele winkeliers uitgezon derd. Ik had het er dezer dagen met zoo iemand over. Voor zoover een winkelier alléén werkt, zonder personeel, behoeft hij zeker niet aan vacantie te denken, 't Is, 't lijnt althans onmogelijk. En als hij personeel heeft, is het geval óók moeilijk. Hij past een roulee- ringssysteem toe, waarbij «Ie bedien den op de beurt vrij krijgen, maar het gevolg is meestal datde»baas« langen tijd voor twee moet werken en dat hij tenslotte zelf niet aan de beurt komt. Is het niet zonde en jammer, dat de concurrentiezucht de winkeliers nog steeds zoo hoekig en wantrou wend tegenover elkaar stelt, dat ze elkander zelfs geen weldaad durven bewijzen Dokters zijn onderling toch óók concurrenten, apothekers idem, maar zij stellen aan de con currentie grenzen van goede manie ren en.... nemen op hun beurt vacantie, de geachte cliëntèle intus- schen naar de collega's verwijzende Gelijk hebben ze! Waarom doen de winkeliers niet evenzoo? Als er tien slagers in een plaats zijn, waarom nemen er dan niet vijf in een bepaalde week vacan tie en de overige vijf in een bepaalde andere week? Hetzelfde kunnen kruideniers, manufacturiers enz. toch gevoegelijk met el kaar afspreken. Op die manier krijgt ook een wi.i. keiier zijn vacanliebeurt, tegelijk met zijn personeel, zoodat dus mede de besognes van vervangen of het werk van een ander er bij te nemen, komen te vervallen. Als men zulke proef nam, in den slapsten tijd, ik weet zeker, dat men er een vaste gewoonte van zou gaan maken. Oosterhout M. Glavimans, van Spr.- Capelle. Vertrokken: Pa. Ca. de Nys naar Waalwijk C. Laros en gezin naar Loosduinen A. W. M. Mansvelders naar Tilburg G. J. van Beek naar Bemmel A. G. Schön- feld naar Amersfoort Ha. Haverhals naar Eethen Aa. Aa. Ca. Toorians naar Tilburg Ga. Aa. Ma. Schraauwers naar Waalwijk A. P. v. Boxtel naar Geer- truidenberg. HEUSDEN. Geboren Johanna Josephina, dv. J. M. Fitters en J. van Dielissen. Huw. aangiften: W. J. van Valderen en A. A. van Strien. Gehuwd K. Nieuwkoop en P. C. Meerman J. Bouman en M. Faro. RAAMSDONK. Van 30 Juli tot en met 5 Aug. '38. Geboren: Cornelia, dv. Cornelis Snijders en Wil- lempje Verhoeven Hubertus, zv. Jo hannes M. Priest en Huiberdina Qui- ryns. Gehuwd Petrus de Ruijter, oud 30 jaren en Pe- tronella A. Groenendaal, oud 32 jaren. Overleden: Adriaan van Raamsdonk, echtget. van Teuntje van Tilborgh, oud 84 jaren Jacobus van Iersel, echtget. van Cathari- na A. Bossers, oud 49 jaren Cornelis Jac. Netten, echtget. van Johanna P. van Dongen, oud 81 jaren. WAALWIJK. Van 5 tot en met 12 Augustus 1938. Geboren: Johannes Gerardus, zv. G. J. v. Heesch- van Delft Gijsberta Francina Theresia, dv. M. Verdijk-Klerx Wilhelmus, zv. H. C. Korthout-van den Boom Nor- bertus Adrianus Johannes, zv. J. A. Merkx van Oijen. Overleden Aa. M. Both, oud 74 jaren Ca. Wa. van der Zanden, weduwe van G. J. Ver hoeven, oud 02 jaren W. Korthout, oud één dag J. Wilhelm, weduwnaar van Pa. Treffers, oud 83 jaren. Huw. aangiften: L. A. vaif Driel, oud 23 jaren en A. den Hartog, oud 23 jaren. Gehuwd: Geen. Ingekomen: Pa. C. de Nys, van Loon- opzand Aa. M. Maas, van Engelen E. M. B. de Vries, van 's-Hertogenbosch - Wa. F. van Boekei, van Engelen Ga. A. M. Schraauwers, van Loonopzand. Vertrokken: L. Vogels naar Veghel W. K. Op- horst naar Sprang-Capelle. LOON OP ZAND. Geboren Petronella Catharina Maria, dv. J. L. de Jong en Johanna van Loon Jo sephina Maria Johanna, dv. M. van den Schoor en Aa. Ma. Snoeren Johannus Cornelius Joseph, zv. J. C. Beerens en Ja. Aa. Ma. v. d. Velden Martinus Pe trus Paulus, zv. A. J. Vesters en Pa. Aa. Jacobs Theodora Henrica Maria, dv. J. P. Brouwers en Ma. Pa. van Wanrooy Wilhelmus Antonius Coleta, zv. J. C. Beerens en La. Ca. Broeken Antonia Johanna Petronella, zv. A. A. Heymans en Fra. Wa. v. d. Velden Adriana Ma ria, zv. J. Fr. Hoevenaar en Ha. Aa. Aus- sems Willem Albert Maria Clementi na, zv. H. W. de Jong en Ea. Ma. Ha. Loots Petronella Cornelia Maria, dv. W. Verboven en Aa. Ja. Vugts Elisa beth Johanna Maria, dv. J. L. Snaphaan en Pa. Aa. Pijnenburg. Huw. aangiften: A. Greven, oud 61 jaren en Ja. Voogd, oud 54 jaren beiden alhier Th. J. van Dongen, oud 33 jaren, wonende te Was pik en Ja. Aa. Bergmans, oud 26 jaren, alhier L. v. Bommel, oud 28 jaren wo nende te Bladel en Ja. Ma. Ma. v. Broek hoven, oud 22 jaren, alhier C. J. A. Aelen, oud 36 jaren, wonende te Tilburg en Ja. Aa. Pa. de Bondt, oud 33 jaren, alhier. Gehuwd J. Voogd, oud 22 jaren en Ba. v. Wam rooy, oud 21 jaren, beiden wonende al hier P. J. Driessen, oud 38 jaren en A. Ma. Couwenberg, oud 28 jaren, beiden wonende alhier. Ingekomen Ha. Ma. Tirion, van Oisterwijk Wa. Kemmeren, van Raamsdonk Ja. Pa. Ma. Muskens, van Drunen Fr. Aug. Zapp en gezin, van Tilburg Pa. -Ra. Ca. de Wijs, van Tilburg Wa. Ja. Linders, van Escharen L. C. J. van Veen, van Tilburg Aa. Dingemans, van SPRANG. Predikbeurten Zondag 14 Aug.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. v. d. Roest van 's-Gravemoer. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. drie uur Ds. B. A. van Lummel. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. L. Vennin, thans Adjunct-Commies bij de Directe belastingen en accijnzen te Woudrichem, is bij beschikking van het Ministerie van Financiën, met in gang van 29 September e.k. benoemd tot waarnemend ontvanger aan het kantoor aldaar. De 15-jarige J. B. alhier, werk zaam bij de fa. v. H. te Waalwijk, had dezer dagen het ongeluk met zijn hand bekneld te raken tusschen een portier van een auto, waardoor hij zoodanige verwondingen bekwam dat hij zich on der geneeskundige behandeling moest stellen. De leden der Chr. Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" alhier zullen a.s. Maandag per autobus een uitstapje maken naar België, waar o.a. een bezoek zal worden gebracht aan de Ardennen. De leden der Geref. Knapenvereeni- ging „Samuël" alhier maken a.s. Maan dag een plezierreisje naar Rotterdam. CAPELLE. In samenwerking met de Noord- Brabantsche Maatschappij van Land bouw en den Bond van Boerinnen e.a. plaatselijke vereenigingen alhier, wil men in Capelle een Landbouwhuis- houdcursus plaatsen. Deze cursus zal 1 jaar duren, 1 dag in de week, aanvangende 1 Jan. 1939. A.s. leerlingen van de Afd. Sprang- Capelle en de afd. Meeuwen en Dron- gelen kunnen zich daarvoor, liefst zoo spoedig mogelijk nog opgeven bij de plaatselijke secretarissen, die ook gaarne aangaande dezen cursus in lichtingen willen geven. A.s. Zondag des voorm. 9.30 urn en des nam. 2.30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk optre den Ds. A. Vroegindewei. De inlevering van de rijksgoede ren van de dienstplichtigen der lich ting 1923 dezer gemeente zal plaats hebben te Raamsdonksveer op 14 Oc tober 1938. A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur en des nam. 2.30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. Oos- tenbrug. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zon dag op te treden Cand. Zegers ,uit Zul ten. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Ook te dezer plaatse is de uien- campagne in vollen gang, overal wordt gejuind. Deze tijdelijke bijverdienste is in vele gezinnen welkom. Het 5-jarig dochtertje van C. H., in de Nieuwstraat, dronk uit een fleschje azijnextract. Geneeskundige hulp was direct noodzakelijk. Hel P.T.T. station te Vrijhoeve- Capelle wordt met ingang van 13 Au gustus verplaatst van perceel B 12 naar perceel B 3. Onze T.B.C.-dagen. Wij behoeven weinig toe te voegen aan t artikel dat ons door 't bestuur van de T.B.C.-vereeniging ter plaat sing werd aangeboden en dat een op wekking inhoud aan allen om mede te werken om de dagen alleszins te doen slagen. Ook het programma dat in lange lengte tot in finesses uitvoerig is, behoeft geen aanvulling of nadere bespreking, daar 't zoo uitgebreid mo gelijk is. Wij kunnen er niets aan toe voegen, dan de hoop, dat de T.B.C.- dagen, zooals ze thans zijn georgani seerd een succes zullen worden even redig moet de moeiten en kosten hier van gespendeerd en vooral niet min der, dan de andere jaren, dat de be weging op straat geboden werd. Wie eenmaal een kijkje in en om het pa tronaat genomen heeft, zal ongetwij feld een tweeden gang naar dit at tractieve aantrekkingspunt niet kun nen achterwege laten. t/ Het Regeeringsjubileum. Zaterdagnamiddag in de buiten wijken Zondagmorgen wordt onder de burgerij een collecte gehouden, om gelden bijeen te krijgen om een waar dige voering van het a.s. Regeerings jubileum van H.M. de Koningin moge lijk te maken. Met een circulaire, die huis aan huis verspreid werd, is deze collecte voor bereid, zoodat iedereen het doel van de collecte kent en de collectanten geen noodelooze tijd met uitleg be hoeven te verspillen. De collecte wordt gehouden door de leden der jonge standsorganisaties, Jeder in de wijk niet bijzonder tot zijn stand behoorend. Ook worden de buitenwijken met de jgeheele parochie Berkdijk bewerkt ;door de leden van de Jongen Boeren- stand en wel op Zondag 14 Augustus. De Verlengde Hoofdstraat tot Horst, de Tramlaan en Gasthuisstr. tot Julianastraat, de Leostraat, Prins Hendrikstraat, Wilhelminaplein, Mgr. Völkerstraat, Sprangschestraat, Sta tionstraat, Kruisstraat, Brekdijksche- straat, Hilschestraat, Heulstraat en Marktstraat zijn het deel van de Jonge Werkman, terwijl de Jonge Midden standers de rest zullen bezoeken. De collecte moet slagen, anders wordt het comité voor 't feit gezet, dat niets kan georganiseerd worden. Er wordt gecollecteerd onder 't devies: Allen geven wij sympathiek, ieder naar vermogen. Zoodoende wordt van de beter gesitueerde bij deze gelegen heid iets meer verwacht, doch ook 't penningske van den werklooze steun trekker sympathiek gegeven is ons welkom. Fino-revue. Voor de derde maal liep Donder dagavond in de zaal van dhr. Jan van Dun, de Fino-revue, opnieuw voor een uitverkocht huis. Er is genoten, ge lachen en gezongen van spel, muziek, zang, dans, moppen en gijn, waarvan de revue met een passende reclame voor het artikel samenhangt. De decor en costumeering getuigen van kunstzinnige smaak. Bijzonder de hulde aan onze regeerende Koningin is hoogst kunstzinnig van opvatting en uitvoering en sloeg geweldig bij 't pu bliek in. Alleen reeds dat tableau vi- vant met de bloemen- en zanghulde daaraan verbonden is een gang naar de Fino-revue waard. Bliksem ingeslagen. Tijdens een der onweren van de laatste week is de bliksem ingeslagen in de St. Bernardusschool alhier Waar tijdens de vacantie niet iederen dag een inspectie plaats heeft tot in alle hoeken en kasten van boven tot onder, werd het feit eerst Woensdag geconsta teerd. Het hemelsvuur schijnt te zijn ge slagen op het topanker van de Ooste lijken gevel en daar door naar binnen te zijn gedrongen. Langs de nok en Koningsstijl, waaruit armendikke splinters zijn gerukt die meters ver op den zolder lagen verspreid, is hij over gesprongen op een bloemenbakje staande op de trapleuning, om daar dwars doorheen zijn afleiding te vin den op een koperen kraantje van de waterleiding tegen deze leuning be vestigd. Sporen van brand zijn niet aanwezig. Kooruitstapje. Het zangkoor van de Par. St. Jan maakte deze week een uitstapje naar België. Over West-Weezei en Ant werpen werd met een kort oponthoud en een bezoek aan Mechelen, waar de groote feesten van O.L. Vrouw van Hansweyck juist opgevoerd werden naar Brussel gereden, waar de avond gezellig werd doorgebracht. Maandag volgde een bezoek aan het oude Gent met zijn oeroud graven steen, zijn Belfort, waaruit de klokke Roelant klept, zijn prachtige kathe draal en vele oude gebouwen, om van daar naar Brugge te gaan, dat in schil derachtige middeleeuwsche bouwkun.st nog boven Gent uitgaat en waar een drom van toeristen straten en pleinen belegerden. De eindspurt ging naar Blanken berg, waar een drukte heerschte voor een groot Scheveningen om te benij den. Daar echter geen oude kunst, doch n kijkje op 't moderne en mon daine badleven van 1938. Het zang koor had een gezellige, doch meteen, interessante reis. LOON OP ZAND. Ongeval. In den vroegen morgen van j.l. Dinsdag werden de bewoners van den hoek Kasteellaan-Kerkstraat uit den slaap gewekt door een verschrikkelijk lawaai. Ten ongeveer 4 uur kwam uit de richting Waalwijk een vrachtwa gen beladen met flesschen melk. De wagen werd bestuurd door zekeren S. uit Raamsdonksveer en was op weg naar Tilburg. Op vernoemden hoek nabij café Herman schoven, vermoe delijk doordat in te snelle vaart werd gereden een 160 tal flesschen gevuld met karnemelkscl'iepap naar beneden, die met geweldig geraas op de keien naast den weg stuk vielen. Nadat het glibberige goedje een paar uren de be langstelling van jong en oud had ge trokken werd de witte massa door de Gemeentelijke en Provinciale reini gingsdienst verwijderd. In een kelder gevallen. Dinsdagnamiddag had een zoontje van den heer L. v. d. S. alhier, het on geluk in een kelder te vallen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bijz. Vrijw. Landstorm. Vorige week werd de uitslag vast gesteld van de eerste vijf schietwed strijden van den Bijz. Vrijw. Land storm. De behaalde punten zijn als- volgt Jos. Dankers 255, Jos. van Rooij 253, W. Vugts 250, N. v. Dooren 249, Alph. de Kort 247, C. Boere 246; H. Dingemans 245, A. v. Hest 245, C. Dingemans 237, C. v. Veldhoven 235, W. v. Iersel 233, Jos. v. d. Velden 233, A. v. Vugt 233, C. de Bondt 232, A. Span 231, M. v. Laarhoven 229, Jos. van Berkel 227, N. v. Dongen 223, Jos. Beunis 222, P. Klein 218, W. Broeders 214, J. Freijher 214, M. Brands 208, P. v. d. Hoven 203, M. van der Aa 194, J. v. Noije 193, C. Jansen 189, Jan de Kort 182, P, Stal pers 177, Arn. Brands 161, C. v. d. Made 157, H. Beunis 127. sluiting vuurwerk. De verschillende punten van clit programma werden uitvoerig be. sproken. Een commissie werd be noemd voor de Volksspelen. Besloten werd een etalage wed strijd uit te schrijven voor de Heus- densche winkeliers tijdens de Oranje Winkelweek en hiervoor enkele prijzen beschikbaar te stellen. De verdere plannen zulten door het bestuur worden uitgewerkt. Kasoverzicht der Vereen, voor Ziekenhuisverpleping v.h. Land van Heusden en Altena,voor het tweede kwartaal 1938. Ontvangsten Saldo postrek. 1 April '38 I 49.36 Premie terief A f 98.09 Premie iarief B f785.19 Op rengst reglementen f 3.70 Restitutie van bet. onkosten f 1. f937.34 Uitgaven. Uitkeeringen f 386 Onkosten f 183.34 Restorno f 0.65 Saldo postrek. 1 Juli 1938 f367.35 f937.34 Belegd bij banken f 1906,25. Aantal ziekenh.opn. 2e kwart.: 10 Aantal leden op 1 Juli 1938; 2090 Mijnhardt's Poeders per stuk 8 cc. Doos 45 ct' „Mijnhardcjes"(cachetsj2stuks lCct.DoosöOct Zooals onze lezers weten was op het verzoek van de Sinte Geerden Berghe Stichting om ter gelegenheid van de feesten Geertruidenberg 725 jaar Slad op 31 Augustus a.s een wielercriterium te houden,afwijzend door Gedeputeerde Staten beschikt wegens ongeschiktheid van hel par cours. Naar wij thans van de Stedelijke Sportcommissie vernamen, gaat dit criterium toch door, omdat de be schikking is verkregen over een voor dit doel zeer gunstig gelegen particulier terrein, waarvoor de toestemming van Gedeputeerde Sta ten niet vereischt is. Dit besluit mag voor Geertruiden berg zeej heuglijk worden be schouwd omdat, nu de le prijs 1 150 bedraagt, men cp een keurkorps van renners kan rekenen waardoor het aantal bezoekers naar aller ver wachting zeer groot zal zijn. De aantrekkelijkheid v or de feesten wordt door deze beslissing ook alleszins verhoogd. In café Nooten werd een alge- meene ledenvergadering gehouden der «Oranje Vereeniging». Daar be halve de leden ook de nesturen der plaatselijke vereenigingen waren uit genoodigd, was de opkomst vrij groot. Na opening door den voor zilter, den heer G. G. Carpay, bracht de secretaris de notulen uit. In de vacature, ontstaan wegens ontslag name van den heer v. Laarhoven, werd tot bestuurslid gekozen de heer C. van Sintruijen, Hierna had een uitgebreide en langdurige bespreking plaats over de plannen der a.s. feestelijkheden. Het programma werd vastgesteld. Op 5 Sept. tractatie der kinderen en des namiddags kinderspelen, op 6 September saluutschoten, van 8-9 uur plechtige kerkdimst in de R.K. Kerk; op de stadhuistoren wordt zoo mogelijk het Wilhelmus gebla. zen. Van 10 11 uur officieele ont vangst van het eere-comité ten stad- huize, om half elf ontvangst der ver. schillende vereenigingen uit Heus den— Herpt om de gelukwenschen aan te bieden van Groot Heusden aan den burgemeester, daarna rond gang door de gemeente. Om half 1 aanbieding der gemeentevlag aan de afgevaardigden der jeugd-orga- nisaties, welke naar Amsterdam ver trekken. Om 2 uur volksspelen, concerten, filmvertooning op de Vischmarkt, des avonds fakkeloptocht en tot De Fanfare »Kunst en Vriend schap» behaalde op het concours te Loevestein een lsfe prijs in de 2e afdeeling alsmede een 2e prijs inde Eere-wedstrijd. Zeer zeker een succes dat tot aanmoediging stemt. Woensdagmiddag ontlaste zich boven onze plaats een kort doch hevig onweeer, waarbij de bliksem met een feilen knal een telefoonpaal vernielde. Vervolgens sloeg de vuurstraal door de huisdeur der woning van T. B. binnen, waar een vloermat geheel verschroeide. De hevig verschrikte bewoners bekwa men gelukkig geen letsel. Ook verder werd geen schade aangericht. Bij den molenaar V. werd terzelfder lijd een telefoontoestel van den muur gerukt, terwijl in verschillende omliggende woningen de zekeringen van het electrische net vernield werden. RAAMSDONKSVEER. De Missienaaikring «Raamsdonks veer® zal dit jaar weer een Missie tentoonstelling houden. Reeds zijn de datums vastgesteld wanneer de tentoonstelling zal worden gehou den, en wel op 25, 26 en 27 Sep tember a.s. in het St. Henricusge- houw. Aan de tentoonstelling zijn weer diverse attraclies verbonden, en ook een groote verloting, waar. voor weer prachtige prijzen beschik baar worden gesteld. Zondag 14 Augustus a.s. zullen alhier bloempjes verkocht worden, waarvan de opbrengst komt ten bate van de T.B C. bestrijding Her. wonnen Levenskracht. Voor dit mooie doel zal eenieder wel een dubbeltje over hebben. De alhier sedert kort bestaande Zwemclub zal naar we vernemen a.s. Zondag 14 Augustus deelnemen aan de zwemwedstrijden te Ooster hout. Predikbeurten Zondag 14 Aug. Ned. Herv, Kerk v.m. half tien en n m. half drie Ds. G. Lans Jr. Postdienst op Maria Hemelvaart. Op 15 Augustusa.s. (Maria Hemel, vaartj is het hulpkantoor na 12 uur voor den Postdienst gesloten. De avondbestelling ko nt te ver. vallen. Het publiek I eeft k >steloos gelegenheid de aangekun en c >rres- pondentie van 19—19 30 aai het hulpkantoor af te halen. De telegraaf- en telefoondienst functioneert normaal als op werk dagen, terwijl ook de verzendingen als op werkdagen worden uitgevoerd. Zwemwedstrijden. A.s. Zondag n.m. 2 uur zullen in het natuurbad »de Pleune Wiel« groote zwemwedstrijden gehouden worden, waarbij o m. den heer H. Brok Azn zijn kampioenstitel '37 zal veroedigen. De Bossche Red. dingsbrigade zal diverse demonstra ties geven. Geslaagd. Voor het examen hoofdacte slaag de onze dorpsgenoot, de heer Fr. Peters. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Hoofdpijn, Kiespijn, hdpenhlïrbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2