BICO-PRIJZEN. H.deBont-v.Hulten Geertruidenberg 725 jaar stad. Plaatselijke Berichten. F MMS DAN HELUOIRT INGEZONDEN STUKKEN Heerenkleeding naar maat WASPIK. Zaterdag 13 Augustus 1938 No. 64 De Echo van het Zuiden Derde Blad AANGESLOTEN BELGISCHE ANTHRACIET IEDEREEN IS BICO-KLANT !l Postdienst op Maria Hemelvaart. Op 15 Augustus a.s. (Maria He melvaart) is het P.T.T..kantoor na 14 uur voor den postdienst gesloten. De derde (avond)bestelling en de laatste lichting der bijbussen (uit gezonderd de laatste lichting van de bus aan het spoorwegstation) komen te vervallen. Het publiek heeft gelegenheid van 19.30 tot 20 uur de correspondentie kosteloos aan het loket af te halen. De postagentschappen te Baard wijk en te Besoijen zijn op genoem den datum eveneens na 14 uur voor den postdienst gesloten. Voor den telegraaf- en telefoon dienst, alsmede voor de postverzen ding functionneert de dienst als op werkdagen. Verbindendverklaring Leverings- en Betalingscondities voor den Nederlandschen Schoenhandel. Op 8 Aug. 1938 werd bij ministe- rieele beschikking Nr. 45904 I, JA/N, algemeen verbindend ver klaard het Bindend Besluit der Fe deratie van Nederlandsche Schoen fabrikanten inzake Leverings- en Betalingscondities bij levering van schoenen, waarvan op 27 Juli 1937 door genoemde Federatie algemeen verbindend verklaring werd ver zocht, zulks met het doel te komen tot verbetering van de toestanden in het schoenenbedrijf. Als datum van inwerkingtreding werd vastgesteld Woensdag 10 Au gustus 1938, zoodat vanaf dien da tum alle Nederlandsche fabrikanten van, grossiers in en importeurs van schoenen, laarzen en pantoffels ge bonden zijn aan de bij genoemde beschikking vastgestelde condities. De tekst van het Bindend Besluit en van de condities werd gepubli ceerd in de Nederlandsche Staats courant van Dinsdag 9 Aug. 1938 Nr. 153. HET TIJDELIJK VESTIGINGS VERBOD VERLENGD. De Staatscourant van 3 Augustus 1.1. bevat een beschikking van den Mi nister van Economische Zaken waar hij hel Tijd. Vestigingsverbod voor Schoenherstellers, Maatschoeninakers, Orthopaedische schoenmakers en Schoenwinkeliersbedrijven, welk ver bod 8 Aug. 1938 afliep, met zes maan den is verlengd. Tenzij de vestigingseischen voor bo vengenoemde bedrijven door den Mi nister eerder worden afgekondigd, duurt dus het verbod lot 8 Februari 1939. Wij meenen te weten, dat het af kondigen der Vestigingseischen wei niet zoo lang meer zal duren, waar mede het vestigingsverbod automa tisch vervalt. De atletiekwedstrijden van »Ons Huis«. Maandag 15 Aug. 2,30 uur, zullen bovengenoemde athletiekwedstrijden op het WSC sportterrein plaats hebben. De deelname is schitterend. On geveer een 100 tal inschrijvingen kwam binnen, zoodat de nummers goed bezet zijn. Het baldribbelen zal wegens te weinig deelname moeten vervallen. Als prijzen zijn niet minder dan een vijftal waar devolle bekers beschikbaar gesteld, benevens nog 25 medailles en daarbij nog een aantal mooie luxe voorwerpen. Het Bestuur van WSC was zoo welwillend haar sportterrein voor de athletiekwedstrijden af te staan. De entreeprijzen zijn behoorlijk laag gehouden om zoodoende een ieder de gelegenheid te geven, deze wedstrijden te kunnen bijwonen. (Men zie verder de advertentie in dit nummer.) Het publiek neemt plaats op de tribune, zoodat iedereen een zitplaats heeft en niet in de zon behoeft te staan. De athletiekwedstrijd zal zooveel mogelijk voor de tribune worden afgewerkt. Hef programma vermeldt de vol gende wedstrijd-nummers 1 100 Meter hardloopen 2 Los hoogspringen 3 Los verspringen 4 Polstok hoogspringen 5 Kogelstooten 6 Speerwerpen 7 Touwtrekken 8 Stadsloop 5 K.M. 9 Los hoogspringen 10 80 Meter hardloopen 11 Los verspringen. (Nos. 9, 10 11 voor aspiranten 14—16 jaar.) Wat betreft de 5 K.M. stadsloop kan worden medegedeeld dat deze begint op het voetbalterrein. Een. maal het terrein rond, vervolgens Parallelweg, Putstraat, Grootestraat, Kerkstraat, Burgemeester v. d. Klok- kenlaan, Mr. van Coothstraat, Juli- anastraat,Stationsstraat, Parallelweg, om te besluiten met een rondje om het WSC terrein. Gezien de groot s deelname en de betrekkelijke nieuwigheid voor onze plaats kunnen wij een bezoek aan deze wedstrijden warm aanbevelen. Er zal van fraaie en spannende sport te genieten zijn. op Telefoonnummer 336 Café Putstraat 14 WAALWIJK. Het beste adres voor eerste soort en andere Steenkolen en Cokes. Beleefd aanbevelend. 50 JAAR KORIST. In November a.s. op het jaarlijksche St. Ceciliafeest zullen de heeren Chr. Thijssen en. L. Pullens hun gouden jubileum als lid van bet kerkkoor der St. Clemensparochie vieren. Reeds zijn plannen besproken om deze jubilarissen op passende wijze te huldigen bij dit zeldzame j.ubilé. film bij uitnemendheid, die danig op de lachspieren der bezoekers zal wer ken. De geschiedenis waaraan deze film ontleend is beweegt zich rond Bill Austrie (George Brent) die probeert een betrekking te vinden. Hij zal wor den aangenomen bij een groote hout handel mits hij er in slaagt de proef met de blauwe vaas te doorstaan. Dit is een feitelijk onmogelijke proef, die de houtmagnaat Cappy, toepast op alle mensehen die voor een belangrijke post in aanmerking komen. Zoo op 't eerste gezicht lijkt 't niet moeilijk, maar wanneer Bill aan de opdracht begint, ontdekt hij, dat de vaas zich niet in de étalage van de winkel, die Cappy opgegeven heeft, bevindt. Dat de winkel, waar deze zich werkelijk bevindt, gesloten is geduren de 't week-end dat de eigenaar zich niet in de stad bevindt, dat de assis- tent-magnager golf speelt en dat een politie-agent een speciale attentie juist voor die winkel aan den dag schijnt te leggen, wanneer hij juist besloten heeft om een steen door 't raam te gooien. Als hij eenmaal den assistent- magnager gevonden heeft, bemerkt*hij dat de prijs van den vaas niet te beta len is en dat hij op allerlei manieren aan geld moet zien te komen en daar door de trein mist, waarin Cappy ge zeten is, om de vaas in ontvangst te nemen. Maar Bill geeft zich niet gewonnen; hij gaat naar een aviateur-vriend van hem, die hem naar een land vlak bij den trein brengt. Hij weet de trein tot staan te brengen en levert de vaas af aan den verwonderden Cappy. Dit is nu wel vlug vertelt, maar be- Haarrollers 8, 25 ct. Haarschuifjes 1 2» 1. 2, 3 ct. enz. Diadeems 7, 12, 17, 19 ct. enz. Koper verchroomde portretlijstjes 55 ct. Vertinde lepels 5 ct. Koffiezeefjes 10 ct. Verchroomde lepels 14 ct. Prima boodschaptasschen 39. 69 ct. Lederen portemonnaies 19. 24. 34. 39. 44, 49, 59, 65, 69. 79, 85, 125. 135, 159, 175 ct. Prima gummiballen, gekleurd en ongekleurd 5, 6, 8, 10, 12, 15. 16, 22 ct: Groote broodmessen vanaf 29 ct. Aardappelmesjes vanaf 10 ct. Manchetknoopen 12, 20 ct. Zware boordeknoopjes 2'/j, 4 ct. Dashouders 10. 12 ct. Boordhouders 6 ct. Zonnebrillen en -kleppen 8, 9, 14 ct. Vlieg enklappers 9, 10, 19 ct. Rammelaars 10, 14, 19 ct. Rolschaatsen vanaf 175 ct. Kinderschopjes 5, 8, 10 ct. Strandschoppen 10. 29. 35, 45. 65 ct. IJzersterke kinderemmers 24. 29. 34 ct, NIEUWE SORTEERING SCHILDERIJEN 29, 39. 45. 49. 69. 79. 98 ct. WAALWIJK Hoek Raadhuisplein. HOLLAND IA FLOR EAT. Zondag 14 Augustus a.s. zal de on langs opgerichte Reisvereeniging „Hollandia Floreat" van chefs en kan toorpersoneel, werkzaam bij de N.V. Ned. Schoenenunie Bloch Stibbe- Hollandia, alhier, haar eerste trip ma ken. De reis gaat per twee autobussen naar Hal (België), waar de zusteron derneming bezichtigd wordtverder staat een bezoek aan Brussel en Ant werpen op het program. GEVONDEN VOORWERPEN. Op bet politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen Een hondenpenning, een zwart hondje. IN- EN UITVOER VAN SCHOENEN. Wij ontleenen aan het Maandblad voor de Statistiek over 1938 dat in de maand Juli werd ingevoerd aan schoe nen, laarzen en pantoffels in 1938: 21791 paar voor 58000 in 1937: 28010 paar voor 70000 Over de maanden Januari tot en met Juli in 1938: 247884 paar voor 736000 in 1937: 282253 paar voor 784000 Uitgevoerd werd in 1938: 17307 paar voor 35000 in 1937: 11772 paar voor 49000 Over de maanden Januari tot en met Juli in 1938: 80857 paar voor 228000 in 1937: 56199 paar voor 226000 THEATER „MUSIS SACRUM". De titel zou kunnen doen vermoeden dat in Musis Sacrum ditmaal weer eens zoo'n akelig geheimzinnige speel film draait. Niets is echter minder waar dan dat. „Het mysterie van de Blauwe Vaas" is een humoristische grijpelijk ging het niet zoo makkelijk en allerlei komische avonturen ko men er bij te pas eer Bill in zijn op dracht geslaagd was. Het is evenwel onze bedoeling dat U den aard van die avonturen zelf maar eens gaat zien. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast LUXOR BIOSCOOP. Het eerste hoofdnummer dat hier draait heeft tot ondergrond de wereld beroemde schlager „The music goes round" is géén zui vere musical, doch veel meer een ro mantische comedie met muziek. De film brengt zeer veel variatie: een Mississipi-showboat; een oude too- neeldraak, waarom het publiek harte lijk zal lachen; een Broaclway-revue (met het uiterst populaire liedje „The music goes round") en buiten dat al les: een aardige liefdesgeschiedenis envele komische inmezzi. Het tweede hoofdnummer is van een geheel ander genre doch daarom niet minder aanbevelenswaardig. Het is Nog twee weken en Geertruidenberg gaat zijn glorieus verleden herdenken. Acht dagen lang n.I. van 27 Augustus 4 September zal er feest worden gevierd omdat het dan 725 jaar geleden zal zijn waarop Geertruidenberg van Graaf Willem I haar stadsrechten ver kreeg waardoor zij tot tweede stad van Holland werd gepromoveerd. Dordrecht was haar voorgegaan, Rotterdam zou haar volgen want deze laatste bekrach tiging vond te Geertruidenberg plaats in juli 1328. Wel een bewijs dat Geertruidenberg toen in die Jaren algemeene bekenheid had, doch in den loop der eeuwen is die bekendheid verminderd en wel zoodanig dat Geertruidenberg geisoleerd werd. De suikerfabriek Statendam werd op geheven, het garnizoen vertrok, het postkantoor werd vervangen door een hulppostkantoor en gefortuneerde men- schen verlieten Geertruidenberg. Uit dit isolement wil het nu weer verlost worden en daarom heeft zich maanden geleden een comité gevormd tot feestelijke herdenking van haar 725 jarige stadsrechten. Deze week werd in hotel Jansen een persconferentie gehouden waar door enkele comite leden mededeeling over de a-s. feesten zou worden verstrekt. Na maanden van gestagen arbeid, propagandatochten enz. is Geertruiden- steeds meer in de belangstelling komen te staan. Maar ook aan critiek ontbrak het niet- 725 jaar stadsrechten, wat een datum- Dat men feest bij 700 of 750 jaren, maar 725, neen dat is nu heelemaal geen jaartal om te feesten. Zoo begon het al Maar zij die er zoo overdachten begrepen het niet. 25 jaar terug had men dergelijke her denkingen nog niet. Die zijn pas van van de na - oorlogsche jaren. En om nu nog eens 25 jaar te wachten dat duurt te lang want in deze 25 komende jaren moet er al meer industrie gevesttgd zijn dan thans, moet er nieuw bloed, nieuw leven in de gemeente zijn ge komen. En daarom moet er nu gefeest worden. Geertruidenberg moet nu in het middelpunt der belangstellingkomen te staan. Het wil vooruit en zal alle middelen te baat nemen om vooruit te komen. Een gezond motief dat geen critiek duldt. Ook de Bergenaren waren in het begin niet erg enthousiast voor het feest te krijgen. Alleen door Oud-Bergenaren en de in de gemeente gevestigde industrie werd veel medewerking verleend. Bedragen van f 10. tot f50.kwamen binnen terwijl o.m. de firma Spijer—Brothers en de N-V. Tankfabriek f 200,- schonken. Het comité uitte hterover zijn grootste dankbaarheid. Maar langzamerhand is ook de mede werking van vele Bergenaren verkregen. De ambachtslieden stelden zich gratis disponibel en zoodoende heeft men poorten, bogen, luchtzuilen, een fontein en diverse versieringen kunnen maken waarvan het materiaal ook grootendeels gratis werd verstrekt. Wethouder Sassen uitte hierover zijn tevredenheid. Ook hij zelf heeft zich ten doel gesteld Geertruidenberg op te werken op een hooger plan, meer in dustrie moet er komen, meer leven, opnieuw in de belangstelling staan van het groote publiek in Nederland. Als dit door de feesten wordt bereikt dan is ook het doel bereikt. Daarna kragen we van den secretaris van het comiié, de heer Allard Jr. het voorloopig programma der feestelijk heden te hooren en gehoord dit pro gramma beloven de Bergsche feesten heel wat te worden. Zaterdag 27 Augustus vindt de offi- cieele ontvangst ten gemeentehuize plaats van de verschillende autoriteiten zoowel uit binnen- en buitenland, waar de champagne rijkelijk zal vloeien dank de familie de Bruijn die haar gratis aan de gemeente schonk. Bij deze opening zal door een daartoe gevormd zangkoortje enkele liederen gezongen worden. In de hal van het gemeentehuis alsmede in de raadzaal zal terzelfder tijd een een uitermate Westfilm waarin de be faamde comboy acteur Ken Maynard in actie komt, hetgeen natuurlijk niet minder beteekent dan een regen van vuistslagen en kogels en spannende staaltjes van ruiterkunst. Mortimer en Slater liggen reeds jaren met elkaar overhoop over een landsgeschil. Sla- ter heeft een dam in de rivier laten bouwen om het water te beletten Mor timer's land te bereiken terwijl zijn handlangers tevens Mortimer's om rastering vernielen. Nu komt Ken er tusschen die Mary, Mortimer's doch ter eenmaal van den dood redde, doch hij werd door Slater na een spannend gevecht gevangen genomen en in een schuur opgesloten. Mary heeft inmiddels gehoord, dat Ken naar Slater is gegaan. In haar angst, dat den man dien ze lief heeft schilderijen-tentoonstelling worden ge opend van Bergsche Kunst waar hoofd zakelijk de werken van de Bergsche schilders Jac Stal en dokter jaspers geëxposeerd zullen worden. Deze Berg sche schilders, die lid van St Lucas zijn hebben reeds verschillende malen hun werken geëxposeerd en een goede pers verworven. De heer Jan Engelman zal op dezen Zaterdag in de raadzaal een voordracht houden over Bergsche Kunst. Vervolgens zal de Oudheidkundige Kamer G. A. M. de Bruin die door de zorgen van den heer Busch thans provisorisch als oudheidkamer is ingericht feestelijk worden geopend, waarbij een troubadourgezelschap, ge stoken in historische kleedij eveneens enkele liederen ten gehoore zal brengen. Vervolgens vindt de overdracht plaats van de fontein in het Plantsoen die door Bergsche vaklui gratis is ver vaardigd. Daarna vindt opening van Oud Den Berg plaats en zal de rest van den Zaterdagavond worden gewijd aan muzikale opluistering door een harmo niegezelschap. Zoo mogelijk vindt tevens de gala-voorstelling plaats van het historisch openluchtspel »De Lantère van Sint Geerten* dat gemaakt is door den Bergenaar W. Mulders, hoofd der RK. Jongensschool en waaraan ruim 70 executanten hun medewerking in historische kleedij verleenen. Dit open luchtspel dat in de feestweek meerdere malen opgevoerd zal worden, wordt gespeeld in het voormalige Bolwerk met daarom heen prachtige vesting grachten, welk geheel onder loezicht staan van Monumentenzorg. De Zondag wordt ingezet met de uitzending van een plechtige H. Mis door de KRO vanuit de St. Gertrudis- kerk en een herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk De rest van den dag zal gewijd worden aan feestviering op Oud Den Berg en een muzikale opluistering van een vooraanstaand harmoniegezelschap uit de omgeving. Op de andere dagen zullen eveneens verschillende harmoniegezelschappen uit den omtrek concerteeren waaronder ook naar alle waarschijnlijkheid het 120 man slerke muziekkorps de «Ware Vrienden* uit Antwerpen. Een vestloop wordt gehouden, his torische ommegangen met sprookjes- groepen vinden plaats, een gondelvaart op de wateren rond en in G'berg, zoo mogelijk vendelzwaaien, een wielercriterium op 31 Augustus op een daartoe alleszins geschikt terrein achter de Veenestraat, paardensport, zwem sport, voetbalsport, kortom alle moge lijke spelen en aantrekkelijkheden die den vreemdeling zullen toeroepen »Komt naar Den Berg*. Op het marktveld verschijnt naast Oud Den Berg een tentoonstellingshal waarin landbouw, handel en nijverheid vertegenwoordigd zullen zijn en voor welke tentoonstelling de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat subsidie verleende, alsmede diverse inrichtingen van kermisver makelijkheden. De dames steken zich in historische costumes en heel de gemeente zal tijdens die dagen deftig versierd zijn. Na afloop der vergadering werd een wandeling door de gemeente gemaakt waar o.m. de Ned. Herv Kerk met zijn massale gemeentetoren werd bezichtigd alsmede het Oudheidkundig Gebouw G. A. M. de Bruin waardoor de heer Busch alle uitzendingen die het zien ten volle waard zijn, keurig waren verzorgd. Geertruidenberg gaat feesten zooals nooit gekend en wij twijfelen er niet aan of de .verwachtingen van 't comité voor de toekomst zullen niet beschaamd worden. Medegedeeld zij nog dat wethouder Sassen a.s. Zaterdagavond van 7,35 tot 8 uur in de actueele aetherflitsen van den KRO enkele nadere mede— deelingen nog zal doen over de a.s feesten. iets zal overkomen, gaat zij ook daar heen. Maar Slater vertelt haar, dat Ken daar niet geweest is. Ondertusschen beeft de dam, mede door een hevig onweer, den druk van het water niet langer kunnen weer staan en met donderend geweld baant het water zich een weg naar de vallei. Ken's leven is in de schuur in ernstig gevaar. Z'n paard Tarzan helpt hem echter uit zijn getraliede verblijf plaats. In woesten galop rijdt Ken naar het huis van Slater, waar hij Mary nog op het nippertje kan redden, ter wijl achter hem de boerderij door het kolkende water wordt meegesleept. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. »Brabanders op z'n Brabants» Elk vogeltje zingt, zooals 't gebekt is Dat is speciaal in onze nationale anti revolutiebeweging merkbaar. Enthousiaste huldigingen hebben plaats, opklaterende oranjevreugd entrouwbetoonaan vorsten, huis en vaderland, allerwegen: luid en luidruchtig; verstandelijk stijf en joviaal- grootsteedsch. In West- en Oost-Noord-Brabant heeft heeft 't zelfs nog een tikje onderscheid t Oosten is nog ronder en royaler, vooral opener. Juist deze mentaliteit heeft de B.V.L. Afd. Eindhoven-Noord iWoensel) den durf verschaft, geheel op eigen initiatief, maar gesteund dooreen machtig Eerecomité van Geestelijke en Wereldlijke Autoriteiten uit onze grootste Brabantsche Industriestad 'n Schietfeest op touw te zetten, wat uiteindelijk bedoeld is en beloofd te worden een grootsche manifestatie van BV.L,paraatheid en enthousiast huldebetoon aan vorstin en vaderland. Vooral waar 1938 èn om 't 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin èn om 't 20 jarig bestaan van't Instituut van den B.V.L., zich bij uitstek eigent voor een dergelijke manifestatie, wordt een algemeene deelname van Autoriteiten en B-V.L.ers uit de Provincie aan deze zijde der Maas tegemoet gezien. De Brabander is enthousiast maar zonder vertoon. Hij is blijmoedig en opgeruimd, een vijand van officieel gedoe. Maar officieus heeft dan ook »De Meierij-Zuid» ziju Landdag, al heet het dan maar een Schietfeest te zijn. Geen défilé, geen ambstketens en uniformen, maar Brabantsch Burgemeesters en Officaen uit het Meierijsche zullen present zijn en hun mannen toespreken. De afdeelingen van het B-V/.L. Korps «De Mijerij-Zuid» mobiliseeren hun leden op 15 Augustus 1938 van 12—20 uur in Einhoven-Noord. nuwii v'B' Hoewel reeds eenige tenten en ander materiaal op het feestterrein der fanfare «Wilhelraina» tegenover 't Liefdegesticht waren opgeslagen heeft het bestuur der fanfare ter elfder ure een ander terrein moeten huren, daar de toegang tot 'teerste terrein niet geschikt was voor de zware vrachtwagens die't materiaal voor de kermesse d'eté aanvoerden. Deze wagens konden 't terrein niet bereiken. In allerijl *is nu door 't bestuur der fanfare het weiland gehuurd van den heer P. Heijmans aan de Lonval. Hierop zullen nu de feestelijk heden plaats hebben. De eenige dagen alhier over leden P. Uithoven heeft een legaat van 7 H.A. land geschonken aan de Ned. Herv. Kerk alhier en 5 H.A. aan die te Almkerk. In de laatst gehouden leden vergadering van de R. K. Ver. «Oefening en Vermaak» alhier werd besloten in de tweede helft van October een «Bonten avond» teor- ganiseeren. Voor dezen avond zal een bekend muziek ensemble worden aangezocht. Door de jeugdafdeeling, zal alsdan worden opgevoerd »Een dag huis knecht.» Ds. Hooijkaas alhier heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Waverveen. Door het plotseling uitwijken van een kind kwam den heer J. P. met zijn rijwiel te vallen juist op het moment dat hij 'n groote vrachtauto van de 3 Hoefijzers Brouwerij pas seerde. Hij kwam met de auto in aanraking waardoor hij enkele kwetsuren opliep en zijn rijwiel totaal vernield werd. Dokter en politie waren spoedig ter plaats. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, Opdat het onderstaande steeds meer en steeds weer onder ieders aandacht kome, verzoek ik U om opname van het volgende Het Tweede Blad van Woensdag 10 Aug. j.L bevat een ingezonden stuk van X, dat wel de moeite waard is gelezen, verspreid en vooral door Geestelijke en Wereldlijke Autori teiten besproken te worden. Het is geen ziekte meer van één dag; spreek toch alstublieft niet meer van uitzonderingen. Ondergeteekende is van oordeel, dat alles wat hier de laatste jaren op sociaal terrein geschiedt en dit is overigens gelukkig zeer veel, op een scheef fundament dreigt te komen staan hoe meer er aldus gedaan wordt zonder eerst de gesig naleerde decadentie in den wortel aan te tasten, hoe verder men af- Laat ons niemand beschuldigen en zeker de slachtoffers zelf niet. Hier is een verzuim goed te maken; hier spreekt een strenge plicht. Is het inderdaad altijd wel nood zakelijk dat werk productief is l „HET MYSTERIE VAN DE BLAUWE VAAS". „THE MUSIC GOES ROUND", zoo luidt trouwens ook de titel van dezen film, die de avonturen weer geeft van een ouderwetsch tooneelge- zelschap, dat voor een hypermodern publiek komt te staan.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9