uenegenuioordiger. wisluiM ..nmutuni". J BUITENLAND SPORT PRIMA VERTEGENWOORDIGER. Laatste Berichten Muggen, mieren, vliegen enz. WEG ER MEE. Dina Dumoulin mm HEUSDEN. Agenda's Advertentiën. Notaris Middelkoop veilen en verkoopen „Insectendood" Jubileum-feesten. Gisterenavond werd ten gemeente huize Kamer No. 20 de tweede vergadering der Jeugdvereenigingen in onze gemeente gehouden, teneinde vast te stellen wie in deputatie zou worden uitgezonden omdegemeente- vlag naar Amsterdam over te bren gen en om aan het défilé voor H, M. de Koningin deel te nemen. Bij loting werden daartoe aange wezen de K. J. V., de K. J. M. V., Chr. Gymn. Vereeniging »Kracht en Vlugheid», de R.K. Gvmnastiek- Vereeniging »Kunst en Kracht«. BEGIN VAN BRANT7. Gistermiddag (Vrijdag) ontstond door een vonk uit den schoorsteen, be gin van brand in het rieten dak van de woning van K. in de Min. Loeff- straat te v.in. Baardwijk. Door tijdig ingrijpen konden om wonenden het vuur met enkele em mers water blusschen. AANRIJDING. Gisteravond had in de Grootestraat te v.m. Besoijen een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een 14-ja- rige jongen. De wielrijder, J. v. H. uit Tilburg, die hier was komen visschen kwam daarbij zoo ernstig te vallen dat hij een hoofdwonde alsmede een gebro ken rib opliep. Nadat Dr. Langemeijer de eerste hulp had verleend is hel slachtoffer per auto van den G.G.D. uit Tilburg naar zijn woonplaats vervoerd. De knaap bekwam geen letsel. RIJWIELDIEFSTAL. Donderdag werd hij de gemeente politie alhier door R. aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwiel dat voor zijn woning aan de Stations straat geplaatst was. HET WERKFONDS. Aan hel halfjaarlijksch verslag van het Werkfonds ontleenen wij, dat on der de plannen, die geheel of gedeelte lijk in uitvoering zijn, 0.111. de volgen de werken voorkomen in ons gewest: Spoorwegovergang te TJilburg ad; 390.000, straten- en rioleeringsplan te Den Bosch 560,300, verbetering van wegen te Drunen 25,000. Deze plannen maken deel uit van een to taal van 135 in uitvoering zijnde wer ken, tot een totaal bedrag van ruim 39 millioen. Voorts kwam nog in uitvoering de uitbreiding der overdekte veemarkt- hallen te Den Bosch ad 175.000. Over de arbeidsvoorwaarden werd op 1 April nog onderhandeld ten aanzien van een nieuw belastinggebouw te Tilburg ad 220.000. LUXOR BIOSCOOP. „Annie Oakley", de vermaarde scherpschutster van Circus Buffalo Bill. Het programma dat de Luxor ditmaa biedt laat U de sterkste staaltjes van schietkunst zien, die maar le bedenken zijn. De scherpschutters zijn Tobey Walker en Annie Oakley, die maar weinig voor elkaar onder doen, alhoewel Annie wel iets beter schiet, maar dit niet laat merken, daar zij op Toby verliefd is Op zekeren dag bemerkt de manager van Circus Buffalo Bill, Jeff Hogarth, de kwaliteiten van dit tweetal en engageert hen. Ook Jeff wordt op Annie verliefd, methetgevoig dat hij en Toby eikaars heftige tegen standers worden. Wanneer Toby een Indianen-opper hoofd het leven redt, lijdt door den kruitdamp zijn gezichtsvermogen, met het gevolg dat hij Annie in haar arm raakt wanneer hij een geldstukje tusschen haar vingers uit wil schieten. Jeff zegt dat Toby opzettelijk misschoot om zich van zijn concurrente te ontdoen en ontslaat hem. Annie vertrekt dan naar Europa om daar aan de vorstenhoven haar kunst te demonstreeren. Annie Oakley is nu 'n internationale ster geworden, wat niet wegneemt, dat zij haar hart nog steeds aan Toby heeft verpand en direct bij haar terugkeer in Amerika alle maatregelen treft om hem terug te vinden. Met hulp van het Indianen-opperhoofd wordt Toby in een schiettent gevonden, waarmee hij thans zijn brood verdient. Zoo wordt Annie vereenigd met den eenigen man, waar van zij ooit gehouden heeft. Nieuwe Voorrangsweg Ged. Staten van Noordbrabant hebben besloten met ingang van 1 November 1938 als voorrangs wg aan te wijzen o.m. den weg van Waalwijk over Loon op Zand naar Tilburg, aanvangende aan de Zuidzijde van den spoorweg overgang te Waalwijk (Besoijen) en eindigende aan de gemeente-keibe strating te Tilburg (Lijnsheike). ADLER OPPENHEIMER A.G. Tijdens werkzaamheden aan de Vischbank geraakte het houtwerk bij het afbranden van de verf in brand. Gelukkig was men spoedig ter plaatse en met behulp van een dichtbijzijnde aflapkraan der water leiding kon men erger voorkomen. Naar wij vernemen zal de Oranje-Winkelweek op Dinsdag 31 Augustus a.s. des voormiddags 10 uur door den burgemeester officieel ten gemeentehuize worden geopend. Onze oud-kantonrechter mr. C. W. van Ommeren, die een zeer ernstige operatie heeft ondergaan in het Groot Ziekengasthuis te 's Her. togenbosch, zal die inrichting na een verpleging van vijf weken, einde dezer week hersteld verlaten. Ten- einde weer geheel op krachten te komen, zal hij nog eenigen tijd in een hooge luchtstreek gaan verblij ven. Restauratie toren van Hedikhuizen. Bij de aanbesteding te Heusden van de restauratie van den torenis als volgt ingeschreven J. v. Wijk, Heusden f 12895 Gebr. Dankers, Heusden f liöüO P. A. Kramer, Genderen f 10200 G. Merkx, Drunen f 9031 A. P. Kramer, Heusden f 9425 G. J. C. Hermes, Helmond f 11785 L. Kooien en G. v.d. Zanden,Waalwijk f 8685 W. Vos, Hellouw f 8915 Van Erp en Goesten, Kerkdriel f 9884 A. J. v. Alphen, Drunen f 10280 Schipper en Zn., Wierden (O.) f 10400 M. Drijvers, Den Bosch f 9845 J. v. Rosmalen, Den Bosch f 9300 Jb. Prett, Oostzaan f 8282 J. v. Laarhoven, Raamsdonksveer f 9490 P. J. Penningsen Lamoen, St. Michiels-Gestel f 8950 Luijben-M. J. de Kroon, Vlijmen f 13190 Gebr. de Bont. Nieuwkuijk f 8900 P. Huigen, Zeist f 9750 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. W.D.V. Dinsdag clubavond 8 uur Café-Best. »De Molenvliet». GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen le bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen: Een beursje met inhoud, een hand schoen, een vulpotlood, een snoer, een hondenpenning. Theater Musis Sacrum." „Wereldstad." Aldus luidt de goed geslaagde titel van de film die deze week in «Musis Sacrum'' draait en waaraan befaamde slerren hunne medewerking verleenen. Wij noemen slechts Luise Rainer (Anna Benton) en Spencer Tracy [Joe Benton). De stof van deze film werd gevonden in een verbifterenden strijd tusschen twee taxi ondernemingen, de zgn. On- afhankelijken en het Cornet concern in New Vork. De oorzaak van dien strijd is een gangsterbende onder leiding van een zekeren Beecher, die allerlei misdaden tegen de Cornet organiseert en de schuld dan tracht te schuiven op de O.nafhan- hankelijken met het doel het Cornet- concern te laten inzien dat het bescher ming tegen deze Onafhankelijken noodig heeft, welke bescherming dan natuurlijk Beecher en zijn mannen kunnen ver schaffen. De zwager van Joe Benton, treedt dan bij de Cornet in dienst om zoo doende achter de oorzaak van de her haaldelijk plaats vindende misdrijven te komen. Dit wordt hem noodlottig, want op den dag van zijn indiensttreding wordt hij reeds neergeschoten. Zijn zuster Anna, tevens de vrouw van Joe, alhoewel onschuldig, wordt genoodzaakt het land te verlaten, daar bij het onder zoek betreffende den moord geïnsinueerd werd dat zij een bom in de garage van de Cornet wilde smokkelen. De rechter is wel overtuigd van haar onschuld, maar aangezien zij een Hongaarsche is en niet genaturaliseerd, moet zij het land uit. Juist als de boot op het punt staat te vertrekken komt de verrassende tijding dat zij mag blijven, daar de moordenaar van haar broer zich vrijwillig bij de politie gemeld heeft. Deze film met tal van ontroerende momenten geeft wel weer een zeer duidelijk beeld van de schitterende spelkwaliteiten van Luise Rainer en Spencer Tracy, die hierin ook weer nieuwe triomfen vierden. I)e „Tel." verneemt van haar Ber lijnsche correspondent d.d. 13 Augus tus j.l.: De algemeene vergadering van de Adler Oppenheimer A.G. te Berlijn, waarop van hel R.M. 18 millioen be dragende aandeelen-kapitaal R.M. 16.167 millioen was vertegenwoordigd heeft de reeds vermelde balans goed gekeurd en besloten over het afgeloo- pen jaar een dividend van 6 procent uil te keeren. Van het vertegenwoordigde kapi taal stamde het grootste deel van de Amsterdamsche Leder Maatschappij en van de Handelsmaatschappij „De Financieele Unie" te Amsterdam. In het kader van de „ariseering" der on derneming is een nieuwe raad van commissarissen gekozen, waarin o.a. zitting hebben: prof. Kaag, Tilburg en dr. Woltmann, Den Haag. De directie deelde verder mede, dat de omzet in de eerste helft van hel loopende jaar bijna dezelfde hoogte heeft bereikt als in de overeenkomsti ge periode van het vorige jaar. De orders uit het buitenland zijn even wel in het loopende jaar aanzienlijk gedaald en wel lot op ongeveer de helft van het voorgaande halve jaar en lol nog iets minder dan de helft van het eerste halve jaar 1937. Indien de grondstoffenverzorging dezelfde blijft, kan evenwel desondanks weer op een bevredigend financieel resul taat over het loopende jaar worden gerekend. 9e NOORD-BRABANTSCHE SCHAPENFOKDAG. Te Den Bosch werd in de veehallen de negende Noord-Brabantsche Scha- penfokdag gehouden vanwege het Texelsch Schapenstamboek voor N. Brabant. Prijzen o.m. als volgt: Rammen ge boren in 1937; 2e YV. van Gammeren Drongelen. Drietallen van een Vader; le Snoek te Nieuwendijk, 2a R. P. Lu ij ben te Luttelherpt, 2b V. A. Ver schoor te Almkerk. Tweetallen van een vader: 1 P. J. de Bont te Raams- donk, 2a A. van Rijswijk te Genderen. Ooien geboren voor 1937 met min stens 2 in 1938 geboren lammeren: 11) A. v. d. Kolk te Eethen, 2a H. v. Suijlecom te Capelle, 2b J. Borstlap te 's-Gravenmoer, 2c A. v. d. Kolk te Eethen. Groepen van minstens drie ooien, geboren in 1936 of vroeger: lb E. v. d. Beek te Genderen, 2b A. D. v. d. Schans te Andel. Groepen van minstens 2 ooien, ge boren in 1937: lb P. de Bont, Raams- donk, 21> E. v. d. Beek te Genderen, Groepen van minstens twee of drie ooilammeren van denzelfden vader, drietallen: 2 E. v. d. Beek te Genderen. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente kwam Donderdagavond in openbare ver gadering bijeen. Een voorstel van B. en W. be treffende wijziging der politieveror dening werd goedgekeurd, alsmede enkele begrootingswijzigingen 1938. Van den heer A. J. Kemie was een verzoek binnengekomen om tege moetkoming in de reiskosten van zijn kind, dat de B. L. school te 's Hertogenbosch bezoekt, B. en W. stellen voor op dit ver zoek gunstig te beslissen, hetgeen werd goedgekeurd. Aan de onderwijzeres der O. L. School, mej. D. Benjaminse, werd op haar verzoek met ingang van 1 Oct. a.s. eervol ontslag verleend onder dankzegging voor de vele goede diensten die zij het onderwijs bewezen heelt. Een gemeentewoning te Hedik- huizen werd voor f4.verhuurd aan den heer P. Swinkels. Voor de restauratie van den toren te Hedikhuizen en voor uitvoering van het stratenplan zal een reke ning-courant overeenkomst gesloten worden met de Bank van Neder- landsche Gemeenten voor een be drag van respectievelijk f12 000 en f34.000. De restauratie van den toren is na gehouden openbare inschrijving opgedragen aan de fa. Pret te Oost zaan voor f8282 De voorstellen van Praag afgewezen. In een conferentie tusschen de Cechoslovaaksche regeering en de afgevaardigden van de Sudeten- Duitschers, welkeeerstgistermorgen gehouden zou worden, doch tot 's middags werd uitgesteld, heeft de gevolmachtigde van de Sudeten- Duitsche partij, dr. Kundt, medege deeld, dat de voorstellen van de regeering, die wij Woensdag in ons blad afdrukten, voorde Henleinisten onaanvaardbaar zijn. De Sudeten- Duitschers laten echter de deur voor verdere onderhandelingen open. Reuter meldt, dat de besprekingen op normale wijze voortgezet worden, doch wanneer de eerstvolgende bijeenkomst gehouden zal worden is op het oogenblik nog niet bepaald. ADVERTEERT IN DIT BLAD. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag, Luxor Bios coop »Annie Oakley«. Zaterdag en Zondag, Theater Musis Sacrum «Wereldstad». Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. 1 jymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der '1 oonkunst". Postduivenver. «De Eendracht«. Het kampioenschap oude duiven tot en met Orleans van bovengenoemde vereeniging werd gewonnen door den heer G. Schoemans met 1729 punten. 2 M. Leijten 1529 3 Jos van Bladel 1374 4 K. Broumels 1342 5 Th. Duivekamp 1329 Het kampioenschap oude duiven tot en met St. Vincent. 1 K. Broumels met 1250 punten 2 Th. Duivekamp 927 3 C. Witlox 569 4 Th. de Ronde 488 5 Jos. van Bladel 478 Algemeene stnnd is 1 K. Broumels. 2 Th. Duivekamp. 3 Jos. van Bladel. Degenen, die in aanmerking komen voor kampioensduif toten met Orleans, moeten deze opgeven met diploma's er bij. Stand jonge duiven tot en met Quiévrain van de le 10 liefhebbers. 1 C. Witlox 860 punten. 2 K. Broumels 764 3 J. Verhagen 752 4 C. Verhulst 729 5 M. Leijten 727 6 P. Schoemans 722 7 A. Stokwielder 570 8 P. L Pullens 555 9 J. van Bokhoven 533 10 P. van de Velden 452 Hedenmiddag van 2 tot 4 uur in- korven jonge duiven voor oefeningsvlucht vanuit Tilburg. Mr. C. Ridder van Rappard overleden. Vrijdagmiddag is op het departement van buitenlandsche zaken in den Haag bericht ontvangen, dat de Nederlandsche gezant te Berlijn, mr. C. ridder van Rappard, aan de verwondingen, welke hij bekomen heeft bij het auto ongeluk tusschen Minden en Bueckeburg is overleden. Ernstig motorongeluk bij Kerkrade. Twee menschen om het leven gekomen. Donderdagavond heeft zich in de Duitsche gemeente Würselen een ernstig motorongeluk voorgedaan, waarbij twee menschen om het le ven zijn gekomen. Door nog onverklaarbare oorzaak is de 39-jarige motorrijder M. J. Scheilen, woonachtig te Kerkrade, met zeer groote snelheid tegen een boom gereden. Zoowel de bestuur der van het motorrijwiel als de op de duo gezeten vrouw werden op slag gedood Aangezien deze vrouw, die waarschijnlijk een Duitsche is, geen papieren bij zich droeg, kon haar identiteit tot op heden nog niet worden vastgesteld. De stoffelijke resten der slachtof fers zijn naar het lijkenhuisje te Würselen overgebracht. Door een vrachtauto aangereden en gedood. Gistermiddag omstreeks half vier is het vierjarige zoontje van de fa milie D. Rutgers te Varsseveld bij het spelen op den rijweg door een vrachtauto uit Nijmegen aangereden. Het kind werd op slag gedood. Moord te Amsterdam. Vanmiddag te ruim 12 uur is in de Koestraat te Amsterdam een daar wonende 33-jarige vrouw, die sinds eenige weken gescheiden van haar man leefde, door dezen met een mes zoo ernstig in den hals slagader gestoken, dat zij na enkele oogenblikken dood gebloed was. Monteur doodgevallen. Gistermiddag is de bijna 49-jarige monteur bij de gemeentebedrijven, J. P. F. Rip, te Goor, bij het ver. richten van werkzaamheden aan het electrische net, bij den overweg in de Kerkstraat, van den ladderwagen gevallen. Op last van dr. Lieneman is R. per auto naar zijn woning vervoerd, waar hij kort na aankomst is over leden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. Ongeluk op eon onbewaaklen overweg. Gistermorgen omstreeks half 12 is op den onbewaakten overweg tusschen Oudenbosch en Zegge het 15-jarige meisje Kuystermans, dat boodschappen had gedaan, door een trein overreden en op slag gedood. TT ALIA ANSCH WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. v. Dertien dooden. Gistermiddag vijf uur is een water vliegtuig M.C. 94, van de vliegtuigfa- hi iek Macchi te Varese, dat bestuurd werd door den invlieger van die fa briek Guiseppe Burei, door tot nog toe onbekende oorzaak, tegen den grond geslagen en verbrand. Aan boord be vonden zich de prefect van Varese, Marioa (.hiesa, en zijn familie. Alle leden van de bemanning en alle passagiers, dertien in totaal, zijn om gekomen. AANVAL OP BARCELONA. Tot dusver 18 dooden en 100 gewonden. Barcelona heeft gistermorgen den oigsien luchtaanval meegemaakt, waaraan deze stad in de laatste twee maanden onderworpen werd. Men telt reeds 18 dooden en 100 gewonden. Het was nog nacht tegen 4 uur toen het alarmsignaal gegeven werd. Eerst om kwart voor zevenen werd de alarm toestand weer opgeheven I)e luchtaanval werd ondernomen door vijf vliegtuigen, die driemaal te rugkeerden en, aldus United Press, een groote hoeveelheid brandbommen op het centrum van de stad wierpen. Verscheiden huizen werden vernield". WERELDRECORD VAN SLAATS VERBETERD. Battesini rijdt 5 K.M. in 6.20.4. De Italiaansche renner Fabio Batte sini verbeterde op de Vigorellibaan 't wereldrecord over 5 K.M., door dezen afstand af te leggen in den tijd van 6 min. 20 2/5 sec. Het oude wereld record stond op naam van onzen land genoot Frans Slaats, die op 20 Sep tember 1937 op dezelfde baan de 5 K.M. in 6 min. 21 sec. aflegde. te Capelle, zal op Vrijdagen 2 en 9 Sept. 1938, telkens des avonds om 6 uur in het Stationskoffiehuis van den heer P. PRUIJSSERS te Capelle, ten verzoeke van den heer J. M. OERLEMANS c.s. te Vrijhoeve-Capelle in het open baar Het woonhuis met tuin in de kom van Capelle,thans bewoond door den heer Ah. Oerlemans, kadastraal bekend Capelle, Sectie H No. 641. Huis, tuin en kade groot 9.25 Aren. Te aanvaarden 17 Sept. a.s. Lasten van 1 Jan. 1939. 59909 WEET RAAD. Een probaat middel is flesjes vanaf 25 ct. Per liter zeer voordelig. Tevens ver krijgbaar de bekende merken FLIT, RIDS, FLUKS enz. met spuiten. Beleefd aanbevelend, Grotestraat 327 - Telefoon 246. GROTE FABRIEK IN NEDERLAND ZOEKT Alleen zij die bewijzen kunnen overleggen in Heren schoenen ingevoerd te zijn komen in aanmerking. Brieven onder No. der advertentie Bur. v. d. blad. 59910

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10