SPORT BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. A DUSSEN. ORUNEN. WASPIK. r< Leur, behaalde een prijs als oudste deelnemer. De le prijs werd toegekend aan C. Heur. van het Bliekje, uit Oosterhout; 2e prijs C. van Dooremaal, van de vereeniging H.I.O.Z.; 3e prijs A. Roza van het Baarsje, te Gorinchem; 4e prijs P Verhoeven; 5e prijs J. van Rijtho ven, van het Bliekje, te Oosterhout; 6e prijs Jos Machielsen; 7e prijs R. van Hemert; 8e prijs A. Bakker; 9e prijs A. van Aperen; 10e prijs D. van der Ploeg; He prijs H. de Vos; 12e prijs B. Kieviet; 13e prijs C. van Zundert; 14e prijs W. Aarde; 15e prijs P. Ma- gilsen; 16e prijs P. Jollie. Nationale Jeugdhulde. Naar we vernemen zal ook de ge meente Raamsdonk vertegenwoordigd zijn op de Nationale Jeugdhulde in Amsterdam op 6 September a.s. ter ge legenheid van de jubileumfeesten van H.M de Koningin. De deputatie, welke omstreeks des middags per auto met de gemeentevlag van hier vertrekt, is samengesteld uit vier jongeren: drie katholieken en een protestant. Aanstelling Marechaussee. Onze plaatsgenoot dhr. A. de Wit is aangesteld als marechaussee, met als voorloopige standplaats het depot der Koninklijke Marechaussee te Apel doorn. Concert. Onze Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" heeft Woensdagavond een concert gegeven op de kiosk staande op het Heereplein. Onder de bekwame leiding van hun directeur N. Snijders werden verschillende nummers ten ge- hoore gebracht. Een groot aantal mu ziekliefhebbers woonden het concert b iHet is hard noodig dat de harmonie eens een nieuwe kiosk aanschaft, want de bestaande begint leelijk af te takelen. Maar wie helpt de harmonie aan centen, want daar zal het wel op aan komen. Collecte. In den loop der volgende week zal aan de huizen der ingezetenen een col lecte worden gehouden, ten bate van den 15en diocesanen Katholiekendag, die op 18 September a.s. te Nijmegen wordt gehouden. De collecte wordt gehouden door enkele leden van de Katholieke Jonge Middenstandsvereeniging alhier. Bij de verloting der prijzen van het festival der fanfare Wilhelmina» alhier werden deze als volgt toege wezen 1 Waspik, 2 Raamsdonk, 3 Herpt, 4 Hank. Bij het passeeren geraakte een zware vrachtwagen in den Achter sten Hoek alhier te water. Een gedeelte der vracht, welke bestond uit graan, viel te water. Pogingen om met een andere wagen de vrachtauto wederom op den weg te krijgen faalden, waarna de takel wagen van de GraafT en Co. uit Waalwijk werd gerequireerd. Na eenigen t<jd slaagden men erin de vrachtwagen op den weg te brengen. Behalve aan de vracht, had de wagen zelf niet veel averij opge- loopdn. Majoor Alers was kort na het gebeurde aanwezig. Nieuwe Jonge Wacht groep. Door Pastoor Th Goossen werd in de kloosterkapel van het St, Fran siscusgesticht 'n nieuwe J. W.-groep geinstalleerd, die de naam zal dragen vau »Dr. Ariënsgroep.» Handboog. Zondag 21 Augustus hnuden»De Wetszonen» hun jaarlijksche prijs- verschieting op haar banen bij café Pulles—de Wit. Aanbesteding Bij de heden alhier gehouden nanbesteding van een woonhuis voor rekening der kinderen de Gouw alhier ondei architecteur van den heer van Huiten uit Waalwijk was de laagste inschrijver de aan nemer Jan Snijders alhier voor f3137 aan wien het werk werd gegund. De misère begint al. De rij wielbelastingmerken zijn nog geen twee weken oud of ze ver dwijnen al spoorloos. Bij het zwembad raakten reeds eenige plaatjes zoek. Een waar schuwing voor de anderen, Predikbeurten Zondag 21 Aug. Ned. Herv. Kerk v-m. half 10 en n-m. half drie Ds. G. Lans Jr. Vergadering van den Gemeente raad van Waspik op Vrijdag. 19 Aug. 1938 des namiddags zeven uur. Onder werpen ter behandeling: 1. Mededeelingen. 2. Vaststelling Gemeenterekening 1937 3. Subsidie inzake stichting landbouw- huishoudschool. 4. Wijziging Gemeentebegrooting 1938 Tennistournooi. Vervolg uitslagen van het tennis tournooi gegeven door de Tennisclub Kaatsheuvel op de banen achter Café- Restaurant Euphonia. Heeren enkel 1ste ronde: Houthuizen slaat Dr. Capetti 61, 6—3. 2de ronde: G. v. d. Meer slaat A. Oerlenians Sr. met 63, 75; Hout- huizen slaat P. v. Iersel met 61, 6-3. Dames enkel 1ste ronde; Mevr. Roos slaat R. Hofman met 6—4, 6—2. Dames enkel 2de ronde J. Lampe slaat J. de Gouw 63, 63; I). Schalken slaat H. Riesling 6—0, 6—2. Heeren dubbel 1ste ronde: Hout huizen en C. Antes slaan Dr. Vercau- teren cn G. Vekemans met 60, 60; Th. v. Delft en R. v. Iersel slaan Jos. Schalken en W. v .d. Ven 63, 16, 6—3. Heeren dubbel 2de ronde G. v. d. Meer en G. Lampe slaan W. Musters en H. Musters met 6—2, 6—1 M. v. Nieuwstadt en A. Schalken slaan Dr. Wijffels cn S. Oerlemans Sr. met 6—4, 6—0. Dames dubbel 2de ronde: De dames 13. Hofmans en B. v. d. Ven slaan R. Witlox en W. Moonen met 62, 64; Mevr. Vercauteren en mevr. Schenk slaan mej. C. Vloeinans en mej. B. Vloemans met 68, 64, 63. Gemengd dubbel 1ste ronde: Mevr. Vercauteren en A. Schalken slaan mej. Wiesman en N. Pessers met 64 62; Mevr. Timmermans en Jos. Schalken slaan mej. R. v. Heeswijk en Sjef v. Nieuwstadt met 97, 63. Mevr. Wennekes en Dr. Capetti slaan mej. T. Leenaarts en W. v. Nieuw stadt 68, 61, 63. WAALWIJK. Van 12 tot en met 19 Augustus '38. Geboren Maria Theresia, dv. W. J. Klerkx-van Heesch Johannes, zv. W. H. S^hoon- dermark-van Herwijnen Cornelia, dv. W. H. Schoondermark-van Herwijnen Maaijke Geertruida, dv. J. D. de ltooij- van Esch Catharina Francisca Theo dora Maria, dv. G. H. Driessen-Lenssen. Overleden: Johanna van Delft, weduwe van A. Voogd, oud 79 jaren A. Hensen, echt genoot van Ha. van Disseldorp, oud 74 jaren. Huw. aangiften; M. van der Bruggen, oud 30 jaren, te Helvoirt en Ja. A. Pullens, oud 40 jaren te Waalwijk S. H. J. van Alphen, oud 26 jaren, te Dussen en Ma. de Ruijter, oud 24 jaren, te Waalwijk M. v. Wanrooij, oud 23 jaren te Loon op Zand en Ja. Ga. Timmermans, oud 26 jaren, tè Waalwijk A. J. Bakkers, oud 33 jaren en Ja. C. van Huiten 23 jaren. Gehuwd J. R. M. Priems, oud 27 jaren te Loon- op-Zond en Ha. Chra. van Engelen, oud 24 jaren te Waalwijk. Ingekomen; Aa. van Tuijl van Tilburg A. P. van Woensel, van Wieringermeer J. W. Robeerst, van Maastricht G. de Brou wer, van Venlo. Vertrokken A. J. Kleijberg naar Vught J. J. Tiers naar Amsterdam Ha. Ch. van Engelen naar Loonopzand Ga. A. Broe ders naar Raamsdonk L. J. J. Mudde naar Goes G. W. Duquesnoij naar Til burg. LOON OP ZAND. Van 12 t.m. 18 Augustus 1938. Geboren Cornelia Henrica Sehastiana, dv. A. P. Vermeulen en Ca. Ca. van Dongen Helena Johanna Maria, dv. J. H. Bie- mans en Aa. Ma. Ligtenberg Josepha Cornelia Adriana Maria, dv. C. C. Soijer en Ea. Ha. Timmers Huhertus Chris- tianus Maria, zv. C. Voogd en Ma. Ga. Dam en Wilhelmina Evelina Carolina, dv. P. J. Elshoul en Ha. Aa. Ha. Beerens. Overleden: Ca. Aa. Pa. Snoeren, dv. M. J. Snoeren en Ja. Fra. van Veen, oud 12 jaren. Huw. aangiften: J. C. A. Biemans, oud 30 jaren en Ma. Pa. Ha. de Kort, oud 27 jaren beiden alhier. Ingekomen: A. J. C. v. Beek, van Goirle Aa. Pa. Kimenai, van Dongen J. J. Ma. Ver hiel, van Hilvarenheek Wa. v. d. Ven, van Vlijmen Ma. Ja. van Woensel, van 's-Hertogenbosch. Vertrokken W. A. M. v. d. Burght naar Eindhoven Ca. v. d. Hoven naar Budel E. Ha. Ma. Pessers naar Tilburg A. J. M. Gircour naar Den Haag J. I. v. d. Zwet naar Den Haag H. M. Janssen naar Maasbree M. Th. M. van Eert naar Boxtel J. Henselmans naar Obdam Aa. Ca. Ma. Jansen naar Udenhout. Rectificatie. Uit de vorige opgaaf moet vervallen de huwelijksaangiften van A. Greven en Ja. Voogd. PASTOOR A. D. M. AELEN f Bij een auto-ongeval om het leven gekomen. Te Tilburg werd Woensdagmiddag bericht ontvangen, dat de zeereerw. heer A. D. M. Aelen, pastoor der pa rochie Koningshoeve aldaar, bij een auto-ongeluk in Luxemburg, om het le- ISSÏIll De president van het seminarie te Warmond, Z.H. Exc. Mgr. H. J. M. Tuskin, vierde zijn 5üsten verjaardag. De burgemeester van Warmond, de heer A. J. Ketelaar spreekt den jubilaris toe. Rechts: Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem. ven was gekomen. Pastoor Aelen was in gezelschap van den heer en mevrouw Maessen, eveneens uit Tilburg, in een door hem bestuurde auto. Woensdagmorgen uit Tilburg vertrokken met het doel een reisje van enkele dagen door Luxem burg te maken. Voor zoover uit tot heden ontvan gen berichten valt op te maken, is de auto in het Noorden van Luxemburg tegen een boom gereden, waarbij pas toor Aelen op slag moet zijn gedood. De heer en mevrouw Maessen kwa men er met lichte verwondingen af. Pastoor Aelen werd in 1882 te Til burg geboren. Na in 1908 tot priester te zijn gewijd, was hij gedurende 12 jaar kapelaan te Oss. In 1920 kwam hij naar Tilburg, waar-hij werd belast met de stichting van de nieuwe pa- rachie Koningshoeve. Pastoor Aelen was o.m. directeur van de Broeder schap St. Christoffel en geestelijk ad viseur van de R.K. Werkgeversver- eeniging in het diocees den Bosch en van de R.K. Ver. van werkgevers in de Brabantsche steenindustrie. Pastoor Aelen die zeer muzikaal was, vervulde in Tilburg ook de func tie van beijaardier van 't carillon van de porochiekerk van St. Jozef op het Heuvelplein' Omtrent het auto-origeluk jte Weis- mampach in Luxemburg, waarbij pas toor A. D. M. Aelen het leven verloor, weet de N. Tilb. Crt. nog de volgende bijzonderheden mee te deelen. Het ongeluk had «plaats in een naar rechts afhellende bocht. Ongetwijfeld heeft door onbekend heid met de situatie deze bocht den be stuurder volkomen verrast, zoodat hij den wagen niet meer meester kon blij ven en over een afstand van ongeveer dertig meter naar links uit de bocht gleed om tenslotte met een hevigen klap tegen een boom tot stilstand te komen. Op den hevigen klap kwamen verschillende omwonenden toege sneld. Een passeerend automobilist reed onmiddellijk door om in het na burige dorp hulp te halen. Pastoor Aelen zat zwaar gewond en bewuste loos achter het stuurwiel. De borstkas bleek te zijn ingedrukt, hij bloedde hevig uit de ooren en had tevens een schedelbasis-fractuur opgeloopen. Reeds na enkele minuten gaf hij den geest. Men kan zich de consternatie voor stellen van den heer en mevrouw Maessen, die hij den pastoor in de au to zaten. Daarbij kwam, dat de heer M. een zijner armen had gebroken en een hoofdwonde had bekomen door den stoot tegen de voorruit. Mevr. M., die alleen achterin zat, was er het bes te afgekomen met verschillende schaafwonden en lichte inwendige kneuzingen. Er was vanzelfsprekend aanstonds een groote oploop rond de plaats van het ongeluk en daaronder bevonden zich verscheidene andere Nederlandsche touristen, die allen mogelijken hijstand verleenden. Het ongeluk is gebeurd des middags twee uur. Na tien minuten waren de gen darmen ter plaatse, die den weg ge deeltelijk afzetten en de eerst noodige maatregelen troffen. Ook de pastoor van het dorp was binnen een kwartier aanwezig en diende het H. Oliesel toe. Evenzoo kwam de geneesheer, die slechts den dood kon constateeren en voorts hulp verleende aan het gewon de en danig geschokte echtpaar. De auto werd nagenoeg geheel vernield. Na het langdurig onderzoek werd het stoffelijk overschot voorloopig over gebracht naar het lijkenhuisje bij de dorpskerk. Woensdagavond laat zijn het lijk en de auto vrijgegeven. Voorts vernam het blad, dat Woens dagavond eenige familieleden van den pastoor nog naar Weismampach zijn gereden om de noodige voorzieningen te treffen en de familie M. op te ha len. Er is tevens een lijkauto gezonden om het stoffelijk overschot te halen. Heden namiddag wordt het stoffe lijk overschot in de kerk opgebaard, waarna er voor de parochianen vanaf vijf uur gelegenheid zal zijn langs de baar te defileeren. De begrafenis vindt plaats Zater dagmorgen tien uur. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Op den Boschdijk te Eindhoven is ter hoogte van het kerkhof een auto ongeval gebeurd, dat voor een der in zittenden van het vernielde voertuig ernstige gevolgen heeft gehad. De 31-jarige expediteur j. Lek uit Langer Aar kwam met zijn zeswielige truck met oplegger naar Eindhoven gereden, waar de wagen eenige her stellingen moest ondergaan. Hij hield le veêl rechts en vloog in volle vaart tegen een boom. De motorkap werd geheel ingedrukt, terwijl de cabine van het chasis werd geworpen. Het was een ontzettende ravage, waaruit de bestuurder even wel ongedeerd te voorschijn kwam. Erger was de naast hem zittende 23- jarige C. van Lammeren er aan toe. Hij kon slechts met veel moeite be vrijd worden. In ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis overgebracht. Ds. GUNNING OVER PASTOOR PERQUIN. In „Pniël" schrijft de bekende Ds. Gunning: „Pastoor Perquin. f Vaak heb ik met stichting naar dezen vromen radio prediker geluisterd. Och, konden wij, Protestanten, een vasten, boeienden, geloovigen radio-redenaar aanstellen! Maardan had je natuurlijk de vrome popjes aan het dansen! Ethisch? Confessioneel? Gerefor meerde Bonden? Kohlbruggiaan? Her vormd? Gereformeerd of Hersteld Dito of Christelijk Gereformeerd? Om van de andere kerken en kerkjes maar te zwijgen. Ach, hadden wij iets van Rome's eenheid en samensluiting. Ik heb nog een aardige herinnering aan Pastoor Perquin. Toen ik in een courant las, dat hij in Goes de een of andere kerkelijke plechtigheid zou bij wonen, of verrichten, zond ik hem een briefje met verzoek de Protestantsche lijderes, Keetje Tang (thans overle den), te willen bezoeken, omdat zij vaak zooveel zegen onder zijn toespra ken had. (Zij was goed gereformeerd). Ik heb haar meermalen in haar bed stee zien liggen, die volstond met boe ken, een radio en met portretten, o.a. van Pastoor Perquin, en mij, broeder lijk naast elkander, vanwege de radio. Hoewel de goede man zeer in zijn tijd beperkt was, heeft hij dit toch gedaan en de kranke verkwikt met een echt vertroostend en heerlijk bezoek. Zou den ze elkaar reeds in de heerlijkheid ontmoet hebben? Avete, piae animae!" Dertig dorpen afgebroken. Dertig dorpen len Noorden van Wcencn in de O ostent ijksch-Tsje- choslowi.akuhe grensstietk zijn naar Ha as meldt afgebroken. Men is daar op hetoogenbiik bezig mei het aanleggen van versterkin gen. l)e bewoners dezer dorpen worden naar het Burgenland over gebracht op stukken grond, ver kregen door verkaveling van groot grondbezit foebehooi ende aan graaf Esterhazy. Toch brutaal 1 De «Standaard» meldt, dat het gemeentebestuur van Spa, waar de koning Maandag a.s. de troepen die aan de manoeuvres in de Ardennen deelnemen, zul ^chouwen, op ver- schillendeplaatsen Fransche vlaggen naast de Belgische heeft doen hij- ^hen. Zoo zijn vóór de tribune waar de koning zal plaats nemen, masten opgericht, die afwisselend met Belgische en Fransche vlaggen getooid zijn. Aldus de houding van dit Waal- sche gemeentebestuur, dat doet wat Luiks burgemeester Neuiean eischte en niet wat zijn eigen burgemees er verklaarde te zullen doen. De «Standaard» spreekt van een ongehoorde beleediging \an een koning en de regeering. Vergiftige bessen. Vergiftigingsverschijnselen bij kinderen Hoe voorzichtig men moet zijn met het eten van braam- en boschbessen, blijkt wel uit eenige vergiftigingsgeval- len.die zich in dezen tijd van het jaar voordeden. Twee jeugdige Ossenaartjes, de jongen Van Tilburg en Vos, uit de Arendstraat te Oss, hadden hun vacantiemiddag doorgebrbacht met het plukken van braambessen. Thuis gekomen, waren de jongens niet erg lekker. Hun toestand werd hoe langer hoe ergtr Zeer t«>t senrik van hun familieleden, gingen de jongens teekenen van verstandsverbijs tering geven. De ijlings gewaarschuwde arts deed den jongen Van Tilburg naar het St. Anna ziekenhuis te Osa overbrengen. Het andere jongentje kon thuis w orden verpleegd. Ook te Keldonk-Erp deed zich een vergif.igingsgeval voor. Na het eten van braambessen werd het zoontje van den heer Van den Brand ernstig ziek Het kind vertoonde geen teeken van leven meer. Doorcat medische hulp spoecig ter plaatse was kon hel kind van een wissen dood gered worden. Verdronken Gistermiddag is het 3- jarige zoontje van de f jmilie Stekelenburg, te Kwints- heui, bij het spelen, in een sloot geraakt achier het oudeilijke (huis en ver dronken. Ernstig ongeluk op onbewaakten overweg. Donderdagmiddag omsireeks drie uur heett zich op den onbewaakten overweg bij Groessen (gem. Duiven) een zeer ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij twee pe sonen het leven hebben gelaten. Een met zand geladen vrachtauto, bestuurd door dei 25-jarigen F Pdrran uit Groessen, is door den locaaltrein, welke om 14,58 van Zevenaar naar Arnhem was vertrokken, aangereden. De auto werd meer dan 75 meier medegesbeurd en totaal vernield. De bestuurder werd op slag gedcod- De 27 jarige B- Janssen uit Groessen. die naast deri chauffeur zat. werd in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Zevenaar vervoerd, waar hij een uur na aankt mst is overleden. Het uitzicht ter plaatse wordt geers- zins beien.merd. Het schünt, dat de machinist op het laatste oogenblik getracht heett te remmen, doch toen was het rceds te laat. Zeer waarschijnlijk heeft de bestuurder oeen acht geslagen op de naderenden trein waarvan de machinist meerde, dat de auto die een vaart van ruim 40 K M. had, t';dig zou stoppen. De trein heeft rnet ruim een kwartier vertraging de reis voortgezet.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7