KERKNIEUWS. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT BURGERLIJKE STAND BOEKBESPREKING. Een onderwerp, dat aller belangstelling verdient j KAATSHEUVEL. SPRANGGAPELLE. De Dioc. Katholiekendag te Nijmegen. i. Welk is dit onderwerp?? Het bouwspaarwezen. Dit heeft nl in enkele jaren tijds ook Nederland veroverd, heigeen wel haast niet anders kón, gezien de zéér belang rijke uóórdeelendie het den deel nemer financieel, maar ook anders zins nog, biedt. Ofschoon dit systeem in Nederland voor enkele jaren nog vrijwel onbekend was, en de soliditeit ervan vooral veelvuldig in twijfel werd getrokken (beide zijn hier en in de omgeving nög het geval 1), toonen debereikteresultaten toch a/doende het tegendeel aan 1 Zij, die er aanmerkelijk sceptisch tegen over stonden, zuilen nu moeten erkennen, dat dit systeem zijn bestaansrechtnaast de gewone hy- poineek, ten voLe heeft bewezen en de aantoonbare /ellen hun pessimis tische verwachtingen geheel hebben gelogenstraft, willen zij althans een eerlijk oordeel vellen 1 Welke nu is feitelijk doelen wer king van het bouwspaarwezen Het doel is niet minder dan een aan trekkelijk systeem te bezitten voor het bouwen aan de toekomst van ons volk 1 leder rechtgeaard Neder lander toch heeft de wensch een eigen-huis b.u. te bezitten, hetwelk, wat ligging en comfort betreft aan redelijke eischen voldoet. Veelal heelt een gehuurd huis niet die aan trekkelijkheid van een eigen-huis. Warneer men bovendien alle reeds jaren betaalde of nog te betalen huren bijeen telt, bv. over een pe riode van 13 yuar, zoo komt men tot de frappante slotsom dddruooi zélf een tiuis te hebben kunnen bouwen of koopen l meestal véél geriefelijker, en meer aanpassend aan zijn persoonlijke behoeften 11 Eigen bezii toch vormt voor een groot deel de welstand eener natie en wat dit nu betreft, is het zeer verwonderlijk te moeten constateeren, dat slechts 10 pCt. onzer bevolking bezitter is ÏJvau een eigen woning, terwijl in Sandere landen dit cijfer veelal be- aduidend hooger iszoo heeft in Wingeland lielst 80pCt. der bevolking zijn eigen huis, dank zij het bouw spaarwezen I Voorheen dan ook was het voor de meesten, wegens geheel geen of on voldoende aanvangskapitaal, alsook voor de te hooge lasten, bijna on mogelijk het hierboven geschetste ideaal te verwezeulijken dan door jaren volhardend te sparen. Welnu, die gedachte ligt óók juist aan het bouwspaarwezen ten grondslag, echter met dit verschil, niet ieder voor zich, doch met wederkeerige hulp, naar den gulden regel«Allen voor één, één voor allen.» Daardoor nu is het mogelijk een eerste hg pothecaire leening te verstrekken op conditie's, waarvan men nooit ge droomd zou hebben, nl. renteloosen onopzegbaar„Maar dkt kèn toch nietl", zal men direct opwerpen, doch wanneer men een en ander eens grondig bestudeerd heeft wordt het vanzelf duidelijk, en erkent men: „Wat eenvoudig, het ei van Co lumbusl" Inderdaad het is ook ver bluffend eenapudig, voornamelijk, omdat het zich ontworsteld heeft aan den grooten last in het maat schappelijk leven de rente. Daardoor moest eenieder toch reeds voldoende het groote nut van het bouwspaarwezen inzien. (Wordt vervolgd.) Arbeid voor ons volk is actie voor God Opdat de deelname aan den Diocesanen Katholiekendag te Nijmegen op Zondag 18 September zoo groot mogelijk zij, heeft het Uitvoerend Comité in overleg met de Ned. Spoorwegen besloten extra treinen te doen loopen vanaf Tilburg en Eindhoven. Op zoveel mogelijk plaatsen zal worden gestopt, zoodat ook de kleinere plaatsen van deze reisgelegen heid kunnen profiteeren. De prijzen voor deze extra treinen zijn door de welwillende medewerking van de Ned. Spoorwegen bijzonder laag. De kaartjes kunnen aan de Stations worden gekocht op vertoon van de deelnemerskaart. Zooala bekend moeten de organisaties het aantal deelnemers van hun organi satie en het aantal gewenschte program ma's opgeven aan het secretariaat van den Katholiekendag, Groesbeekscheweg 162 Nijmegen- Nadat het bedrag gestort is op het gironummer 169715 van den Penningmeester Mr. L. W M. Overes, Berg en Dalscheweg 57 Nijmegen, worden de deelnemerskaarten en pro gramma's aan het opgeven adres der deelnemende organisatie toegezonden. De treinenloop word in het program ma gepubliceerd. Bovendien zal deze tijdig aan de besturen der diocesane organisaties worden bekend gemaakt, die hun afdeelings-besturen van deze gegevens op de hoogte zullen brengen. De voorbereidingen van den Katho liekendag vorderen gestaag- Op het Wedrenterrein wordt een machtig groot altzar gebouwd als centraal punt van het geheele terrein. Een waar dige aankleeding en versiering zal het geheele trein omlijsten, dat voor een goede orde zoo deskundig mogelijk wordt ingedeeld Het terrein kan aldus gemakkelijk duizenden en duizenden bevatten. Er wordt dan ook gerekend op een massale deelname. Nogmaals richten we een oproep tot deelname aan alle diocesanen De Katholiekendag kan allen slagen wanneer men in massa naar Nijmegen komt. Door de persooonlijke opkomst van vele wordt het groote vraagstuk der opheffing van de werkloosheid met vrucht behandeld. Daar hangt veel van af niet alleen voor het godsdienstig maar ook voor het maatschappelijk leven. De ordening van de m-atschrppij zal pas goed zijn tot stand gebracht als ook de laatste werklooze aan den arbeid is gegaan. Helpt daarom mede door den Katholiekendag te bezoeken. Koopt ook allen zonder uitzondering steunkaarten, wanneer die worden aangeboden Deze kaarten kan men overigens bestellen bij denpenningmeester hier boven genoemd- Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Dinsdag 30 Aug.. a.s., des avonds om 7 uur ten gemeentehuize en zoo noodige voort zetting op volgende werkdagen. Agenda 1Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling der ge- meenlerekening over het jaar 1937 met de daartoe betrekke lijke bedrijfsrekeningen van het gasbedrijf en de exploitatie dei- drainage velden. 3. Aanbieding der gemeente-be grooting voor het dienstjaar 1939 met de begrootingen van' het gasbedrijf en van de exploi tatie van de drainagevelden. 4. Benoeming van 2 commissies, respectievelijk bestaande uit 7 en 6 raadsleden tot onderzoek dezer begrootingen. 5. Schrijven van de afd. Kaatsheu vel van den R.K. Bond van café-, restauranthouders en Slijters St. Joseph, verzoekende het slui tingsuur voor de cafe's op Za terdag en Zondag op 12 uur des nachts te willen stellen. Prae-advies: Gelijk verzoek als hier wordt ge daan werd reeds vroeger door uwen vergadering behandeld. Op de toen ontwikkelde gronden, waaraan wij ons mogen refereeren, meenen wij u ook thans wederom te moeten adviseeren om ,op het verzoek een afwijzende beschikking te nemen. 6. Rondvraag. SPRANG. Predikbeurten Zondag 28 Augus tus 1938: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. Oostenbrug van Capelle. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. drie uur Ds. B. A. van Lummel. Het 8-jarig dochtertje van den heer A. B. uit Amsterdam, dat alhier bij haar grootouders gelogeerd is, had het ongeluk van den zoldertrap te val len, waardoor het wonde aan het hoofd opliep, welke door Dr. Winkelman moest worden verbonden. Later bleek dat het kind ook een lichte hersen schudding had bekomen. Als juryleden, ter beoordeeling van den kinderoptocht bij gelegenheid van de kinderfeesten op Zaterdag 3 September a.s., hebben zich op verzoek van het Oranje-Comité beschikbaar gesteld: de Edelachtb. heer Burgemees ter Smit, de Weled. Heer J. L. van Santen en den Weled. Zeergel. heer Dr. H. Winkelman. In den namiddag zullen op een wei land van de B. aan het Zandvliet al hier, dat als feestterrein zal worden in gericht, kinderspelen worden georgani seerd. Het voorloopig programma voor de feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin op Dinsdag 6 Sep tember a.s., is door het feestcomité als volgt samengesteld: 6 uur: Reveille door hoornblazers. 8.30 uur: Aantreden aan het Oost einde, door de burgerij, waarna den stoet, voorafgegaan door tromslagers, accordeonclub, gymnastiekvereeniging, voetbalvereenigingen enz., naar het Gemeentehuis marcheert tot het uitge leide doen van de gemeentevlag naar Amsterdam. Van 2 tot 6 uur: Volksspelen op het feestterrein aan het Zandvliet. 7.30 uur: Concert door het Kinder koor Klein-Excelsior en de Chr. Gem. Zangvereeniging Excelsior, onder lei ding van den directeur, den heer Alb. Christ. 9 uur Lampion-optocht. Vervolgens concert door een harmo nie. BEPERKING POSTDIENST OP KONINGINNE VERJAARD AG. Op Woensdag 31 Aug. a.s. is het Poststation te Sprang en Vrijh.-Capelle voor zooveel den Postdienst betreft, opengesteld van 9 tot 10 uur, terwijl op dien dag geen postwissels, postbe- wijzen, belastingbetalingen, girostor tingen of cheques worden behandeld. Wel worden gedurende de open stelling behandeld telegrafische post wissels en girostortingen met spoed- behandeling of cheques met spoedbe richt. Ter voorkoming van misverstand wordt er tevens de aandacht op ge vestigd, dat ten centraal girokantoor op Koninginneverjaardag stortingen met spoedbehandeling alleen worden geboekt, voor zoover deze aldaar vóór 11 uur aanwezig zijn. Quitantiën worden op dien dag niet ingevorderd, terwijl slechts één brief en pakketpostbestelling wordt uitge voerd. Verzending van corresponden tie zal op Koninginnedag niet plaats vinden, behalve van de corresponden tie uit de eerste buslichting. Na de correspondentie, uitgereikt in de eerste bestelling, wordt dien dag geen post meer ontvangen. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst blijft normaal als op werkdagen. Vorenstaande regeling geldt even eens voor Poststations te Sprang en Vrij hoe ve-Capelle. VRIJHOEVE-CAPELLE. Zaterdagmiddag zal op de be graafplaats der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk de overdracht plaats hebben van een grafsteen voor wijlen den heer Adr. Spierings, door de besturen van den C.B.B. Sprang- Capelle, N.C.W.B. en Afd. Sprang- Capelle van laatstgenoemden bond. CAPELLE. In den oorspronkelijken opzet van het Algemeen FeestCómité tot viering van de jubileumfeesten ter herdenking van den verjaardag en het 40-jarig re geeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina is door onvoorziene om standigheden een belangrijke wijziging gekomen. Lag het aanvankelijk in de bedoeling zoowel te Vrijhoeve Capelle als aan de Nieuwevaart een feestterrein voor volksspelen in te richten, thans is be sloten de feestelijkheden te organisee- ren op één terrein, op een weiland van den heer G. Stam aan de Nieuwevaart. Op dit terrein zullen Zaterdag 3 Sep tember a.s .des morgens voor de leer lingen der Bijzondere school in de Nieuwstraat en des namiddags voor de kinderen der O. L. school in de Kom kinderspelen worden gehouden, terwijl des avonds om 6 uur een demonstratie van de Chr. Gymnastiekvereeniging ,,Pro Patria' zal plaats hebben. Deze eerste dag zal besloten worden met een concert op de muziektent over de Bin nenhaven, welk concert verzorgd zal worden door het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid' en de gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje". In den morgen van den 6en Septem ber zal de overhandiging van de ge meentevlag aan de deputatie naar Am sterdam plaats hebben, terwijl des na middags op het feestterrein de volks spelen voor grooteren zullen plaats hebben. Des avonds wordt op dit ter rein door de plaatselijke vereenigingen een concert gegeven, waarna tot slui ting dezer jubileumfeesten een schitte rend vuurwerk, geleverd door de Kon. Ned. Kunstvuurwerkfabrieken A. J. Kat v.h. John Loeff te Leiden, zal wor den ontstoken. Indien het weer medewerkt beloven het drukke dagen te worden. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Oos tenbrug en des namiddags half drie Ds. Hooykaas uit Dussen. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Vroeg in de Wey. SPRANG. N. E. O. Morgenmiddag (Zaterdag) speelt NEO 1 een thuiswedslrijd voor de Za terdagmiddagcompetitie van den Brab. Voetbalbond en wel tegen Stormvogels 2 uit. Woudrichem. Hier geven wij NEO, wanneer zij van het begin tot het einde flink aanpakt, de beste kansen op een overwinning, temeer daar zij het voor deel heeft van eigen veld. NEO 2 speelde gisteravond (Don derdag) een thuiswedstrijd voor de Zo meravondcompetitie van den Brab. Voet balbond tegen haar plaatsgenoot SDO 2. NEO 2 heeft in dezen wedstrijd weten te zegevieren, hoewel dat juist op het nip pertje af was. Het was een wedstrijd die vol spanning zat en waarin mooie staal tjes van voetbalspel werd vertoond. Bei de elftallen wogen goed tegen elkaar op. NEO 2 wist eenmaal het SDO-doel te doorboren waarmede zij de overwinning behaalde. S. D. O. Morgenmiddag (Zaterdag) gaat SDO de reis maken naar Andel om tegen Sparta aldaar een wedstrijd te spelen voor de Zaterdagmiddagcompetitie van den Brab. Voetbalbond. Het wordt tyd dat de SDO- ploeg zich eens hersteld, want een paar maal achtereen heeft zij moeten toezien dat haar de beide puntjes werd ontno men. Wij hopen dat SDO nu eens alles in het werk zal stellen om dezen wed strijd tot een goed einde te brengen, om daarmede te laten zien dat zij ook nog tot eenige prestatie in staat is. Gisteravond (Donderdag) speelde SDO 3 een thuiswedstrijd voor'de Zomer avondcompetitie van den Brab. Voetbal bond tegen Sparta 2 uit Wyk. Zooals wy eenigszins hadden verwacht heeft SDO 3 deze wedstrijd niet tot een goed einde weten te brengen. Toch was het een wedstrijd welke van het begin tot het einde vol spanning zat. Sparta 2 wist een maal den SDO-doelman te verschalken, en daarmede de overwinning te behalen. VRIJHOEVE CAPELLE. V.V. Sparta, A.s. Zaterdag 27 Augustus zal onze ver- eeniging wederom een thuiswedstrijd voor den Brab. Voetbalbond spelen en wel tegen Stormvogels 1 uit Woudri chem. Dit belooft een zeer spannende match te worden daar Stormvogels al les in het werk zal stellen om dezen wed strijd te winnen. Maar wij hopen natuur lijk ook van onze jongens dat ze al hun krachten zullen geven om de 2 punten in Vrijhoeve te houden. Lukt hun dat, dan stijgen onze kansen voor het kam pioenschap aanmerkelijk. Wij zullen ho pen dat het een sportieve wedstrijd mag worden, waarop iedereen met genoegen kan terugzien. De leiding berust bij den heer Braspenning. Aanvang half zqs. Voetballiefhebbers van Sprang-Capel- le vandaag staat u weer een pracht-wed- strijd te wachten. ZANDSCHEL. A.s. Zondag speelt Zandschel in het door haar uitgeschreven nederlaagtour- nooi, haar eerste wedstrijd en wel tegen het sterke W.V.O. uit Oosterhout. Dat: dit een spannende wedstrijd zal worden is aan te nemen, want W.V.O. beschikt over een goed elftal; dus het zal voor onze jongens niet meevallen om daarvan te winnen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. J.l. Donderdag speelde het tweede elftal van Zandschel voor de Zomer avond-competitie tegen Capelle 2. Na een spannenden wedstryd moesten onze jon gens het loodje leggen en verloor met BILJARTSPORT. Soliën. Een belangrijk gebeuren heeft a.s. Za terdag 27 Augustus op het gebied van Biljart-sport plaats. Nederlands sterkste Biljart-professor Martin Francois Soliën speelt dien dag tegen Waalwijks sterksten speler in café de „Korenbeurs" bij den heer Sjef Sars. Partijen cadre worden gespeeld 35 45 71 2 2 2 Voor de echte biljartliefhebbers, sport van de bovenste plank welke slechts wei nige gaarne zullen willen missen. WAALWIJK. Van 19 tot en met 26 Augustus 1938. geboren: Petronella Mftria, dv. P. L. van Enge len-van de Wiel Jansje, dv. H. Ver- steeg-de Raden Gysberdina, dv. J. Verhoofstad-van Tilborgh Wilhelmus Adrianus, zv. F. J. A. Dekkers-Kleyssen Maria Hendrika, dv. H. Kampman-van Baardwijk Gerarda Maria, dv. Th. A. van de Wiel-van de Leur. OVERLEDEN Catharina Francisca Theodora Maria Driessen, oud een dag. huw. aangiften: A. J. M. A. van Tilburg, oud 26 jaren, wonende te Amsterdam en Eth. F. Th. Eibers, oud 27 jaren, te Waalwijk. gehuwd: Sj. Dijkstra, oud 31 jaren en Ga. A. Slaats, oud 23 jaren G. C. Hens, oud 30 jaren en Ma. C. A. Aarts, oud 26 jaren L. A. van Driel, oud 23 jaren en A. den Hartog, oud 23 jaren. INGEKOMEN Ga. Ja. C. Wagemakers, van Saventhem (B.) Ca. A. M. Wouters, van Breda C. Kramer en gezin, van Eethen Ha. J. Krapels, van Rotterdam J. A. Buys, van Goirle. VERTROKKEN Ra. M. Nouws naar Waspik J. J. Faro naar Rotterdam N. J. v. Raap horst naar Heerlen Ca. A. van Muile- kom naar Loonopzand Pa. Ca. van Weert naar Amsterdam H. Scheffer naar Breda J. M. Maijers naar Sprang- Capelle Aa. D. van Zeist naar Sprajig- Capelle. LOON OP ZAND. Van 19 tot en met 25 Aug. 1938. geboren; Elisabeth Aleida, dv. J. J. v. Drongelen en La. Ra. van Oosterhout Gerardus Johannes, zv. C. J. van Loon en Ja. Ha. Beerens Maria, dv. C. J. Snoeren en Aa. Pruijmboom Leonardus Walthe- rus Wilhelmus, zv. W. A. v. d. Oord en Ma. Ca. Heijs. OVERLEDEN Ja. Snoeren, oud 66 jaren, weduwe van W. v. d. Velden Je. Zwijgers, echtg. van W. v. d. Schans, oud 70 jaren. gehuwd 1 h. J. v. Dongen, oud 34 jaren, wonen de te Waspik en Ja. Aa. Bergmans, oud 26 jaren, alhier. huw. aangiften: Fr. v. d. Bragt, oud 31 jaren, wonende te Esch en Pa. Chra. van Tilborg, oud 36 jaren, alhier. ingekomen A. J. M. van Rooy, van Heeswyk Fr. Pigmans, van Tilburg Ha. Chra. van Engelen, van Waalwyk M. H. W. van Berkei, van St. Michielsgestel W. A. J. Musters, van St. Michielsgestel V. Fl. Renier, van Ganshoven (België). VERTROKKEN J. de Kok en gezin naar Amsterdam A. .1. Hoevenaars en gezin naar Sprang- Capelle A. J. Scholtze naar 's-Bosch J. H. Claassens naar Tilburg G. H. v. Vondcren naar Vlijmen J. Hermans naar Tilburg D. Dooms naar Terneu- zen A. M. Rombouts, naar Tilburg C. Schaafstra naar Doetechem Ja. Aa. Bergmans naar Waspik Ja. Ca. Dinge- mans naar Apeldoorn C. Broeks naar Sprang-Capelle Ga. Ha. Cremer, naar Tilburg P. Nieuwenhuizen naar Spr.- Capelle A. J. H. Kuijlaars naar Nij megen Ha. Wa. Geenen naar Sprang- Capelle Fra. Ha. Pha. Kruis naar Tilburg. RAAMSDONK. Van 13 tot en met 19 Aug. 1938. geboren: Jacobus A., zv. Jacobus Schipperen en Elisabeth M. Dingenouts Gerardus M., zv. Marinus J. Vissers en Petronella W. Waas Dirk, zv. Adriaan Ottevanger en Elisabeth van Arkel Johanna C. M., dv. Cornelia A. Blom en Maria A. Kor- nel Jacobus H. A., zv. Christiaan J. G. Schapers en Maria G. Scheepers Teunis G., zv. Gijsbertus Sas en Woute- rina Schmidt. gehuwd: Geen. OVERLEDEN Maria van Dongen, echtge. van Hen- dricus A. Zijlmans, oud 48 jaren. G EERTR UID EN B ER G geboren: Theodorus Antonius, zv. Th. M. Cor- nelissen-Michielse Johannes Cornells, zv. C. Heesters-van de Rijken Huber- tus Sebastianus Nicolaas Maria, zv. I. H. Meyers-de Beer Philomena Christia na, dv. A. A. Joore-Scheepens. mxi I Mill I M— EEN SCHITTEREND GEDENKBOEK. Bij Van Holkema Warendorf N.V. te Amsterdam verscheen het,.Officieel Gedenkboek 1938", dat is uitgegeven ter gelegenheid van het veertigjarig re geeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina, en dat staat onder redac tie van gep. majoor W. G. de Bas, en onder toezicht eener redactie-commis sie, waarvan Dr. H. Colijn voorzitter is. Dit werk vormt feitelijk een vervolg op de Gedenkboeken, die in 1923,'ter gelegenheid van het zilveren regee ringsjubileum van Hare Majesteit de Koningin verschenen over de eerste vijf en twintig jaren van Hr. Ms. Regee ring. Het vormt minder een levensbe schrijving der jubileerende Konings- vrouwe dan wel een beknopt overzicht betreffende de politieke-, economische-, sociale-, cultureele-, kerk-, kunst- e.a. geschiedenis van het Nederlandsche Volk gedurende het tijdperk 1923— 1938. Het „Officieel Gedenkboek 1938" is verschenen in één deel van ongeveer 800 pagina's. Het werk is geïllustreerd met tal van grootendeels onbekende platen en met aparte bijlagen, waaron der de portretten van de Leden der Ko ninklijke Familie, speciaal voor deze uitgave afgestaan en van een handtee- kening voorzien, terwijl ook een oor konde in vier kleuren is opgenomen. Dit officieel gedenkboek heeft, be knopt weergegeven, den volgenden in houd: Het Koninklijk Huis: Neerlands posi tie in de wereldgeschiedenis; Binnen- landsche geschiedenis des rijks: Buiten- landsche politiek des rijks; De overzee- sche deelen des rijks; 's Rijks weer macht; Volkswelvaart, geld- en bank wezen; Handel, Nijverheid, Mijnbouw; Landbouw en Visscherij; Verkeerswe zen; Godsdienst; Onderwijs; Sport; Kunsten en Wetenschappen; Justitie, Politie en Overheidszorg; Reddingswe zen, Roode Kruis, Padvindersbewe ging, Algemeen Nederl. Verbond. De prijs van het werk bedraagt in linnen gebonden 17.50, terwijl tevens een genummerde editie verschenen is, en wel in geheel lederen band a 30. (101200) en in echt kalfsperkament a 40.(1100). De editie in ge heel lederen band is bij inteekening reeds uitverkocht. De inhoud van dit gedenkboek, ver lucht met talrijke foto's van roemruch te personen, gebeurtenissen, enz. is in elk opzicht waardevol en stempelt het beslist tot een standaardwerk. Ieder die belang stelt in de geschiedenis van ons vaderland op verschillend terrein, het leven en werken onzer Vorstin en haar huis, moet zich in het bezit stellen van dit grootsche werk. De uitvoering van dit gedenkboek is geheel overeenkom stig den inhoud, kloek en waardig en kenmerkt de opvattingen ten deze der bekende uitgevers-maatschappij, die met deze uitgave het Nederlandsche volk opnieuw een groote dienst be wees.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7