Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten BICO-PRIJZEN Inmaakglazen Groote Prijsverlaging 31 AUGUSTUS EN ONS BLAD, Heerenkleeding naar maat 1 - 1' 2 Liter Zaterdag 27 Augustus 1938 No. 68 De Echo van het Zuiden Derde. Blad 12 12 12 13 15 I6cent Fl. 2.25 IEDEREEN IS BICO KLANT. Waalwijk Hoek Raadhuisplein. HEUSDEN. Agenda's Marktberichten. Waar op Woensdag 31 Augustus slechts één postverzending plaats heeft *h.l. ten 7.42 uur voormiddag, zal het volgend nummer van ons blad, wat de POST-EDITIE betreft DINSDAGAVOND verschijnen. In WAALWIJK en door de COL PORTEURS wordt ons blad Woens dagochtend besteld. Wij verzoeken heeren adverteerders en correspondenten rekening te hou den met het bovenstaande en hun ad vertenties en berichten uiterlijk DINS DAGOCHTEND op te geven. Speciaal heeren berichtgevers wor den hierop nadrukkelijk attent ge maakt. RED. BEPERKING POSTDIENST OP KONINGINNEVERJAARDAG. Op Woensdag 31 Aug. a.s. wordt het Postkantoor, voor zooveel den Postdienst betreft, niet later openge steld dan tot 10 uur. Voorts zal het kantoor op dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van te legrafische), postbewijzen en quitan- liën en voor de aanneming van be lastingbetalingen, alsmede voor den pasmuntdienst. Voor den Postcheque en Giro dienst zal het kantoor op dien dag tol 10 uur alleen geopend zijn voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt gevraagd, het uitbetalen van chèques, op welker adviezen ten giro- kantore spoedbehandeling is toege past of waarvoor telegrafische mach tiging tot het doen uitbetalen is ver leend, alsmede voor het doen van uit betalingen op reispostchèqueboekjes. Ter voorkoming van misverstand wordt er tevens de aandacht op ge vestigd, dat ten centraal girokantoor op Koninginneverjaardag stortingen met spoedbehandeling alleen worden geboekt, voor zoover deze aldaar vóór 11 uur aanwezig zijn. De uitbetaling der ouderdomsrente zal geschieden tusschen 9 en 10 uur. Quitantiën worden dien dag niet in gevorderd, terwijl slechts één brief- en pakkelpostbéstelling wordt uitgevoerd, (regeling geldt in het geheele land.) Verzending van correspondentie zal op Koninginnedag niet plaats vinden, behalve van de correspondentie uit de eerste buslichting (hoofdkantoor 7.25 v.m.) welke correspondentie te 7.42 v.m. zal worden doorgezonden. Na de correspondentie, uitgereikt in de eerste bestelling, wordt dien dag geen post meer ontvangen. Het afhalen van correspondentie door busrechthouders blijft ongewij zigd. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst is normaal als op gewone werkdagen. Bovenstaande regeling geldt ook voor de Postagentschappen te Baard- wijk en Besoijen. „Waalwijks Belang." Concert „Concordia.'' Wij laten hieronder volgen bet programma van het concert dat de bekende harmonie »Concordia» van Loon.op-Zand a.s. Zondag 8 uur geeft op de kiosk op 't Raadhuisplein. Het is een zeer mooi programma, dat vele muziekliefhebbeis uit Waal wijk en omgeving naar het Raad huisplein zal trekken om daar te genieten van de prima muziek die dit keurcorps ons steeds voorzet, 'y Het programma luidt dan als volgt: Programma 1 Mandara, Marsch S. W. Hume. 2 Ouverture, Heimkehr a. d. Fremde, F. Mendelsohn 3 Legendes du Danube J. Fu^ik. 4 Suite Oriëntale (4 deelen) F. Popy. PAUZE. 5 Prin?- Eitel Friedrich, Marsch, Blankenberg. J- ^-Divertissement Champêtre, F. Roussau. a. Valze b. Mazurka c. Pas de Quatre d. Polka. 7 Slavische Rhapsodie, C. Friedeman. 8 Neerlands Taptoe, Militair Fantasie, A.J. Roeien. De R.K. Huishoud- en Industrieschool. Het blijkt voor velen nog niet terecht duidelijk te zijn wie er fei telijk voor plaatsing op bovenge noemde school in aanmerking kun- nen komen. Daarom vestigen wij er de aan dacht op dat meisjes, die minstens 12 jaar en 8 maanden oud zijn en de 6e klas van de lagere school met succes beëindigd hebben, het onderricht aan de Huishoudschool .kunnen gaan volgen. Door dit te doen komen zij niet in strijd met de leerplichtwet, die gebiedt dat tot Iden 14-jarigen leeftijd het onderwijs |aan de lagere school gevolgd wordt. Ongetwijfeld zal dit dus voor ve llen een stimulans zijn om de peri. ode van het beëindigen der 6e klas tot het bereiken van den 14-jarigen leeftijd meer productief te maken. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Kinderspelen „Oranjehuis" Waalwijk Centrum op Koninginnedag 31 Augustus. Alle kinderen van Waalwijk Cen trum, die vóór de vacantie éénder lagere scholen bezochten doen,even- evenals voorgaande jaren, mee aan de kinderspelen op Woensdag 31 Augustus. De jongens moeten op de speel plaats van de Broedersschool, de meisjes op de speelplaats van de Zustersschool aan de Grootestraat aanwezig zijn uiterlijk 2 uur des middags. Allen getooid met Oranje Des avonds om 8 uur worden alle kinderen, ook zij die nog niet de lagere scholen bezoeken, die op één of andere wijze met oranje of nationale kleuren zijn versierd en zoo veel mogelijk voorzien van lampions, op het Raadhuisplein getracteerd. „Trouw aan Oranje". De feestelijkheden voor 1938 in de St. Anloniusparochie zijn samen gesteld als volgt 1.30 uur. Tractatie der bewaar schoolkinderen in de school. 3 uur. Kinderoptocht. De opstel ling hiervan geschiedt in de le Zeine bij het klooster. 4 uur. Kinderspelen. Deze hebben plaats op het H.E C.-terrein, Paral lelweg. Prijsuitreiking in de school der Eerw. Zusters. 8 uur. Groot Oranje-bal in »De Lindeboom«. Dansmuziek »The Darling Band« in volle bezetting. Het bal is voor leden en huisge- nooten gratis toegankelijk. Vereeniglng „Koninginnedag" Besoijen. De feestelijkheden welke boven genoemde vereeniging dit jaar bij gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s, zal organiseeren zullen bestaan uit a. 2 uur Kinderoptocht door v.m. Besoijen waarna, op het door de Ver. R.W.B. welwillend beschik baar gesteld terrein, kinderspelen gehouden zullen worden. b. 7 uur Zanguitvoering door het Kinderkoor »Hosannah« o.l.v. den heer v. d. Kolk. c. 7.30 uur Zanguitvoering door de Gemengde Zangvereeniging »Vooruitgang Zij Ons Doel« Direc teur de heer Nelis. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- o mstandighedenaangepast d. 8 uur Zanguitvoering door de Chr. Gemengde Zangvereeniging »Halleluja« Directeur de heer v. d. Kolk, deze vereeniging zal eenige nummers gezamelijk met het kin derkoor zingen. e. 8.30 uur Groot avondconcert te geven door de Harmonie »De Volharding« uit Drunen. f. Na afloop van het avondcon. eert taptoe door v.m. Besoijen. Buurtvereeniging „De Sticht" Blijkens ingekomen opgaven is de de deelname aan de Vliegerwedstrijd zoo groot, dat dit deel van de a.s. Oranjefeesten een succes zal worden wanneer de weergesteldheid tot het welslagen zal medewerken. De deelnemers moeten zich Woens dag 31 Augs. 's morgens half negen, verzamelen aan de Burg. van der Klokkenlaan, alwaar beoordeeling der vliegers plaats vindt. Vandaar wordt met muziek door de Stations straat gemarcheerd naar den Dijk en worden de vliegers op enkele naast elkaar liggende weilanden achter het gemeentehuis opgelaten. Hier zal dan nog vastgesteld worden, welke de hoogst- en welke de verst- staande vlieger is. De prijsuitreiking geschiedt inde zaal Thalia" om 11 uur. Dien avond viert de Buurtver. eeniging haar Oranjefeest in genoem. de Concertzaal met muziek, voor dracht en dans, terwijl aan de leden consumpties en feestartikelen zullen worden aangeboden. Een welver zorgd programma is reeds door de leiders van den avond, de heeren Th. Burmanje en W. Klein samen gesteld. Dit belooft voor de Sticht weer 'n gezellig samenzijn te worden en naast de leden kunnen nog even- tueele verloofden na opgave aan het Bestuur toegang verleend worden. De etalage-wedstrijd in de Stations straat geniet eveneens een algemeene deelname en inmiddels zijn reeds enkele winkeliers met hun feest versiering in de etalages gereed. Zooals bekend gemaakt is, zal de >eoordeeling geschieden door de >ewoners van de Sticht zelf op bil jetten, welke dezer dagen uitgereikt en ook weer door het Bestuur op gehaald zullen worden. Met dit al heeft de Buurtvereeni ging ,,De Sticht" een keurig pro gramma samengesteld alsaanvulling zonder eenige inbreuk te doen aan het offïcieele programma van het Centraal Oranjecomité. „Waalwijks Belang" - Concert „ConCOrdia" - Zondag 8 uur. PROGRAMMA KONINGINNEFEES- TEN VAN v.m. BAARDWIJK. Het programma voor de Koningin- nefeesten te v.m. Baardwijk op 31 Augustus luidt als volgt: 4 uur: Kinderoptocht met véVsierde fietsen, autopeds e.d. Ieder deelnemend kind ontvangt een aardige prijs. 8 uur: Concert te geven door de har monie S't. Jan op de Muziek- nis. 9 uur: Bal Champetré op een plan- cher voor de muzieknis, waar na taptoe met medewerking van St. Jan. Het vertrek van den directeur van het P. T. T. bedrijf. Zooals wij vroeger reeds mede deelden zal de heer L. L. Blokzijl, directeur van het P. T. T. bedrijf alhier op 1 September a.s. in gelijke functie treden te Roermond. Ter gelegenheid van dit feit ver zamelden zich Woensdagavond in een der lokalen van het Postkantoor het volledige personeel der P. T. T. alsmede de heer L. L Blokzijl met zijne echtgenoote, alwaar door den scheidenden directeur een afscheids- fuifje werd aangeboden. Hierbij werd het woord gevoerd TRAGISCH VERDRINKINGS- GEVAL. Gistermiddag is in het kanaal Den Bosch Drongclen het lijk gevonden van den 32-jarigen Strengers-v. Vucht, geboren te Vlijmen en wonende in de Hooisteeg alhier. Hij was sedert Don derdagmiddag niet in zijn woning ge weest, en toen dit ter oore kwam van zijn schoonvader, den groentenkoop- man Th. v. V., wilde deze zich via den Kanaaldijk naar Vlijmen begeven, om te onderzoeken of S. misschien bij zijn ouders was. Wie schetst echter zijn schrik toen hij op ongeveer 1 K.M. afstand van de spoorbrug in den Overlaat het rijwiel van zijn schoonzoon vond. Direct ging hij de gemeentepolitie van zijn bevin dingen op de hoogte stellen, die ter stond met hem naar de bewuste plaats ging- Het onderzoek dal daar werd inge steld had tot gevolg dat de politie een spoor ontdekte dat door het riet naar het water leidde. Op het ergste voor bereid, begon men direct te dreggen, met het gevolg dat nauwelijks enkele minuten later, om ongeveer half vijf het ontzielde, geheel gekleede lichaam van S. werd opgehaald. Hij was sinds een jaar weduwnaar, Compleet met deksel en ring ONDER VOLLE GARANTIE 1 3 4 2 ZWARE GEGALVANISEERDE INMAAKKLTELS geheel compleet met beugels en prima thermometer Steeds voorradig ORIGINEELE WECKGLAZEN EN RINGEN EERSTE KWALITEIT BRUINE INMAAKPOTTEN Voorradig in 6 verschillende malen. Prijzen reeds vanaf Fl. O 89 Koopt Uw cadeautjes bij de BICO Goed en goedkoop door den heer O. de Rouw, in de functie van waarnemend directeur, die den heer L. Blokzijl loemde als een hartelijk superieur, waar mede het steeds prettig samenwerken was. Het is dan ook met een zekere reserve, dat zijn vertrek wordt gade geslagen, doch spr. hoopte dat 'tden heer Blokzijl in zijn nieuwe stand plaats in alle opzichten wel moge gaan. Als blijk van hoogachting bood sprekei een waardevol cadeau aan, terwijl Mevrouw Blokzijl een fraaie bloemenmand in ontvangst had te nemen. De heer Blokzijl dankte getroffen voor dit blijk van medeleven, dat door hem op zeer hoogen prijs werd gesteld en waarin hij een tastbaar bewijs zag voor de goede verstand houding die er wederzijds steeds gebeerscht heeft. Spreker hoopte dat dit onder zijn opvolger bestendigd zal mogen blijven. In vroolijke stemming bracht men verder den avond door, den tijd kortend met zang en voordracht. Vooral de heeren H. van Engelen, W. Swinkels en H. Schouten hadden daarin een groot aandeel. Wel zeer dui lelijk is dezen avond de goede onderlinge geest onder het P. T. T. personeel alhier tot uit drukking gekomen I Magazijnuitbreiding der Schoen fabriek A. en J. de Kort Naar wij vernemen zullen de magazijnen der schoenfabriek A. en J. de Kort een belangrijke uitbrei ding ondergaan. Door gebrek aan plaatsruimte ziet men zich namelijk genoodzaakt, haaks op de tegenwoordige fabriek een ruimte bij te bouwen van 28 bij 10 M., waarin dan de maga zijnen zullen worden ondergebracht Tegelijk met deze uitbreiding zullen nog enkele andere noodzakelijke veranderingen worden aangebracht. Ongetwijfeld zullen deze verbete ringen bet aanzien en de outillage dezer bekende schoenfabriek zeer ten goede komen. Opdracht. Het plaatsen van een podium van pl m. 170 M2 op de Markt te's Bosch voor de a.s. Koninginnefeesten op 6 September, is opgediagen aan den heer Sjef Mahieu, aannemer alhier. Telefoon-aansluiting. In ons vorig nummer werd ver meld dat onder No, 283 telefonisch was aangeloten de heer J. de Vocht- Didden, Grootestraat 283, dit laatste is niet juist en moet zijn 270. laat 4 onverzorgde kinderen achter en gat den laatsten lijd meermalen blijk van totale moedeloosheid. Hel lijk is naar het lijkenhuisje over gebracht waar door Dr. Kolster de schouwing verricht werd. »W.G. V.« In aansluiting op heigeen wij reeds mededeelden met betrekking tot het uilstapje van bovengenoemde ver eeniging op a-.s. Zondag naar Am sterdam, kunnen wij nog berichten, dat het bestuur dezer vereeniging er alsnog in geslaagd is, een rond leiding te reserveeren in de nieuwe K B.O.studió te Hilversum. Ongetwijfeld zal dit de aantrek kelijkheid van deze vacantiereis, vooral voor de longeren, verhoo- gen. Het vertrek is bepaald op half acht. Bezoek K.B.O. om 10 uur, waarnanogeenigen tijd in Hilversum zal worden vertoefd en na de mid dag om 3 uur zal het vliegveld Schiphol bezichtigd worden. Excursie ^e,,tm,er?UOrbcha ^hnfinmakprs en -Winkeliers vereeniging maakte Donderdag onder leiding van den heer J. Verschuur een excursie naar de Timtur schoenfabrieken en de Lederfabriek der fa. P. van Loon Gzn., beiden alhier. Ongeval Donderdagmiddag kwam een zekere S. uit Drongelen, arbeider op de Van Haren's Lederfabrieken alhier stoeiendei wijze door een ruit te vallen van de woning van dhr. R., waarbij hij een bloe Jende wond aan zijn pols opliep. Na op de fabriek verbonden te zijn, kon hij per rijwiel huiswaarts keeren. Waartoe een trouwplechtigheid leiden kan I Een der gewichtigste feiten in 's menschenleven is zeer zeker de dag dat het huwelijksbootje zijn reis door het roerige levenswater gaat aanvangen. Men merkt dit aan I het nerveus glimlachend gezicht van de toekomstige echtgenoote, aan de ernstige gelaatsuitdrukking van de tegenpartij en tevens ook aan de gewichtigheid van de be trokken familieleden, allen waardig in feestkleedij gestoken. Niet het minst komt de belang rijkheid van een dergeliiken dag echter tot uitdrukking in de be langstelling van de buurtgenooten. Zoo gebeurde het dezer dagen ui eau onzer parochiekerken dat een j.onge man zijn toekomstige vrouw plechtig ten altaar ieidüe. Na afloop der kerkelijke diensten verzamelden zich op bei Kerkplein enkele belangstellenden om het gelukkige echtpaar, zooveel als uit geleide te doen. Het vrouwelijke element was hteibij natuuilijk ook tegenwoordig en gespannen wachite men het verschijnen van man en ega af Daar komen ze«, klonk het en reikhalzend gingen üe UoolUen ue hoogte in om als gebruikelijk cntiseerend het toilet vau die oi die te bezien. Wanneer men dan niet al te groot van stuk is, niet vooraan staat en toch graag veel en goeü ziet, rekt men zich de ledematen en strekt de teeuen 1 Aldus deed ook een der vrouwe lijke belangstellenden. Waarschijnlijk waren haar schoenen daar evenwel niet op berekend, want het gevolg was dat op onverklaarbare wijze er eentje de teeuen ontglipte en daar het staan op een 3choentje met een niet al te laag hakje lastig is, kwam de juffrouw in kwestie te vallen en... loopt thans met een gespalkte en gebroken arm, Of het bruidstoilet mooi was heb. ben wij haar niet gevraagd 1 Ernstige val. Woensdagmiddag kwam het 10- jarig zoontje van den heer v.T. uit Sprang Cupelle bij het braambessen plukken zoo ernstig te vallen, dat het diepe verwondingen aan den buik opliep. Dr. Winkelman, die zeer spoedig Ier plaatse was, achtte opname in het St. Nicolaas ziekenhuis alhier uoodzakelijk, waar terstond opera tief moest worden ingegrepen. Alhoewel aanvankelijk hel etgsle gevieesd werd, is de toestand san het patiëntje, naar wij nader ver nemen, goed vooruitgaande. Baldadigheid. Herhaaldelijk komen hij de politie klaenten binnen over de baldadig heid der jeugd. Dezer dagen was het al wel heel bar, daar verschillende ruiten van de consumptietent op het W.V.B.- terrein en van de woning van den heer v. d. H. het moesten ontgelden. De jeugdige deliquenten zijn bij de politie bekend. ^Lantaarnpaal omvergereden. Door onachtzaamheid van den bestuurder reed bij het achteruitrij den een vrachtauto op het Hoog- einde legen een lantaarnpaal, die daardoor danig beschadigd werd. Getracht zal worden de kwestie minnelijk te regelen. Gevonden voorwerpen Op liet politiebureu alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een zakmes, een zilveren rozen krans, idem, een heerenrijwiel, een oadhanddoek met twee badcos tuums, THEATER MUSIS SACRUM. „SUZY". Onder de titel van deze film ver bergt zich een Amerikaansch danse resje dat zonder werk in Londen ronddoolt en daarbij in kennis komt met een jong mecanicien Terry Moore, die in het geheim aan een beteekenis- volle uitvinding voor vliegmachines werkt, in de fabriek van Mrs. Schmidt, die weer in cjnnectie staat met een spionne, Mad. Eyrelle. Wanneer deze- laatste merkt, dat Terry misschien ge vaarlij k voor haar kan worden schiet zij hem op den avond van zijn huwe lijk met Suzy neer. Suzy denkt niet anders dan dat Ter ry dood is en gaat naar haar vriendin Maisy in Parijs. Op den dag van haar aankomst daar wordt de oorlog ver klaard. Suzy is nu spoedig weer ge trouwd met den beroemden Fran- schen vliegenier André Charville, met wien toevallig Terry in aanraking komt, wanneer hij een nieuw vlieg tuig aan André moet afleveren. Het noodlot wil dat Mad. Eyrelle op tin moment weer op zijn weg ver schijnt en het gevolg is dat thans An dré wordt doodgeschoten. Dan ont moet Terry ook zijn vroegere vrouw- weer, met wie hij na verschillende ex plicaties, weer op goeden voet komt te verkeeren en wanneer zij dan door bijzondere omstandigheden het kun nen doen voorkomen alsof André bij een vliegtuigongeval om het leven ge komen is, dan staat niets hun verder geluk meer in den weg. Zooals men uit bovenstaanden kor ten inhoud kan zien is het een sensa- lioneele, doch tevens zeer spannend verhaal, waarin de hoofdrollen door beroemde filmsterren vervuld worden, zooals de onlangs overleden beroemde Jean Harlow, verder Cary Grant, Franchot Tone, Lewis Stone e.m.a. Een goed verzorgd bij programma met een actueel journaal maakt het geheel voor de liefhebbers tot een avond van gezonde ontspanning. LUXOR BIOSCOOP. Tarzan's gevaarlijkste avonturen Deze film is gebaseerd op een der wereldberoemde romans van Edgar Rice Burroughs. De rol van Tarzan wordt er in vervuld door den be kenden all-round alhleel en Olym pischen kampioen Herman Brix. Tarzan dan, is in de binnenlanden van Guatemala op zoek naar den verdwenen luitenant-vlieger d'Arnot, waarvoor hij zich aansluit bij den expeditiereiziger Majoor Martlino dal »ah I eCU tl' vinden dat geheel met edels,eenen gevuld moet zijn. Een zekere Raulan Maagt erin de waardevolle expeuitie documenten te stelen en sleehls door ue nulp van laizan koon de expe ditie iegelijk aan bel algoUsbeelu als Raglan, hier blijkl evenwel een üeeizucblige beigbtam te wonen, die kost wat kost t beeld zal verded.gen Een gewelüige suijü ontslaat dan in ue oude binnenstad - een strijd die vooi ue leden dei expeditie den dood zou beteekend hebuen, indien met een banütge bediende heiineliik n machinegeweer bad meegenomen dat tensluiie de leading brengt' waarna de expeditie de kostbaar heden in ontvangst kan nemen, terwijl larzan bovendien als ce vangene van den bei gstam den ver dwenen d Arnot vindt. liet tweede hooldnummer is ge titeld B („De Geheimzinnige Wreker" Dit is weer een spannende Cowboy him, waarin gevechten tusschen veedieven en Cow-boys aan de orde van den dag zijn. Daar tusschen in slaat dan de geschiedenis van twee anch-eigenaars die elkaar verwijten dat zij veedieven zijn. Dooi de tusschenkomst van Ranny (Charles Hariet) blijkt dan, na allerlei span nende avonturen, dat een bende, bestaande uit verschillende cowboys van de beide ranches, de werkelijke dieven zijn, en na een spannende klopiacht slaagt men er dan in deze bende uit te roeien. INLEVERING RIJKSGOEDEREN. In ons nummer van 1.1. Zaterdag ves tigden wij er de aandacht op dat de in levering van rijksgoederen voor hen die 1 Oct. 38 naar de aanvullingsre serve overgaan, moet plaats hebben op 17 October a.s. Wij vermeldden toen abusievelijk dat dit betrekking bad op de lichting 1918, dit moet echter zijn lichting 1923. Kaatsheuvel-Capelle wordt Capelle-Vrijhoeve Naar wij vernemen zat ingaande 2 October a.s denaam van't slation Kaatsheuvel-Capelle, liggende aan de lijn 's Hertogenbosch Lage Zwaluwe gewijzigd wordtn in Capelle-Vrij hoeve. Pastoorsbenoemingen in het Bisdom Den Bosch. Naar wij vernemen is benoemd tot Pastoor te Tilburg, in plaats van den zoo ongelukkig om het leven gekomen Pastoor Aelen, de Zeereerw. heer J. v. Erp, professor van het Klein Seminarie en tol Pastoor te Allforst de Weleerw. heer L. Vltkke. Rijwielpad in den Overlaat. Aan de aannemtrsfa. G. Vissers, te Drunen, is opgedragen hel ma. ken van een rijwielpad en bijko. mende werkzaamheden in den Overlaat lusschen Drunen en Baard wijk, voor de som van f 4285. Wegverbetering naar Cromvoirt De barde weg tusschen Vughten Cromvoirt is thans gereed; inder daad een reusachtige verbetering voor liet gewone verkeer. Geslaagd. Geslaagd voor teekenen M.O. Akte M.A. üe heer van Opslal te Loon op Zand. Donderdagavond vergaderde dc gemeenteraad onder leiding van loco burgemeester A. W. Verhoeven. Op een desbetreffend verzoek van dc Oranjevereeniging stellen B. en W. voor, in vérband met de noodlijdend- heid der gemeente een subsidie toe te staan van 20.—. De heer Meijer vindt het bedrag wel zeer gering, doch op verzoek van den Voorzitter licht de secretaris toe dat wegens noodlijdendheid van de ge meente niet meer onkosten gemaakt kunnen en mogen worden. ö»cio*»r\ wordt een en ander .aan het beleid van B. en W. over te laten. Hierna ging de raad in geheime zit ting ter bespreking va nde plannen tot het bouwen van een ambtswoning voor den burgemeester. Na heropening werd goedgekeurd dat daartoe werd overgegaan, waar voor een maximum-crediet van 8000 zal worden beschikbaar gesteld. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag, Luxor Bios coop »Tarzan's Gevaarlijkste Avon turen«. Zaterdag en Zondag, Theater Musis Sacrum »Suzy« Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal ü.h Dinsdag 78.30 uur. Gymnastie) dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S W.D.V. Dinsdag clubavond 8 uur Café-Rest. »De Molenvlietcr. Waalwijk, 25 Aug. '38 Biggen: Gem 10—19 gulden. Ongem. 8—13 gulden. Eieren 4'/» cent.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9