sport! Het najaar staat weer voor de deur D r u kwe r k BURGERLIJKE STAND RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS. BOEKBESPREKING. NIEUWKUIJK, 'S-HERTOGENBOSCH, HEUSDEN. Antoon Tieten Stoomdrukkerij Waal wijksche J De drukkerij voor I I I i I I I I I I I I het betere werk! OP ELK GEBIED Donderdagnamiddag 4 uur had alhier tegenover café van der Geld een ernstige aanrijding plaats. Het 6-jarig dochtertje van van Rijn uit den Bosch dat bij familie in de Peperstraat alhier woonachtig is, stak bij het uitgaan der school plotseling en wellicht zonder uit kijken den drukken straatweg over, juist toen uit de richting Drunen de motorrijder van Son uit Drunen naderde met als duo-passagitr zijn zuster. De bestuurder van het motorrijwiel kon een aanrijding niet voorkomen. Het meisje liep pardoes tegen den motor op en werd tegen den grond geslingerd waar het bleef liggen. Door toege schoten hulp werd 't slachtoffertje opgenomen en hevig bloedend bij de eerwaarde Zusters binnenge dragen waar door inmiddels bijge komen Dr. Weijers en Dr. Martens uit Vlijmen geneeskundige hulp werd verleend. Het meisje had een flinke hoofd wonde en een beentje gebroken. Per auto is het later naar het Ziekenhuis in den Bosch vervoerd. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. De Willemsbrug voor voetgangers geopend. De in aanbouw zijnde Willemsbrug over de Dommel, is gisteren voor het voetgangersverkeer geopend. Wij hopen dat ook het rijverkeer weldra kan worden toegelaten, daar vooral de Langstraat groote hinder van de afsluiting ondervindt. Maandag 3 October zal de dam club uit Genderen ontvangen worden voor het spelen van'n vriendschappelij kenwedstrijd. De clubcompetitie van den Noordbr. Districtsbond begint 17 October a.s. De damclub V.D. ontvangt Excelsior II uit den Bosch. Gespeeld zal worden tegen de le klas clubs uit Rijsbergen, Ginneken, Raamsdonksveer en Waspik, zoowel uit als thuis. De heer Ant van Alphen is be noemd als Broedermeester der processie Heusden—Kevelaer, der processie Oud- heusden Brielle en van de broederschap van het H. Hart. Een 50 tot 80 lal arbeiders zul len weldra werk vinden bij de werk zaamheden tot verbetering der Waar den, die m 3t 1 Januari onder de cen trale werkverschaffing wordt ge bracht. LOON OP ZAND. Van 2 tot en met 15 Sept. 1938. Geboren Johanna, dv. C. v. Wanrooij en Fra. Ligtvoet Adrianus, zv. H. Klis en Ja. Brok Johanna, dv. H. Netten en Ha. Zeebregts Helena, dv. H. M. Pijnen burg en Ma. Ca. Fra. Knijpers. Overleden Ja. Maasdam, weduwe van W. Kloot wijk, oud 75 jaren Cla. Ea. v. Greuns- ven, weduwe van J. Brands, oud 74 jaren. Gehuwd L. v. Bommel, oud 28 jaren, wonende te Bladel en Ja. Ma. Ma. v. Broekhoven, oud 22 jaren wonende alhier J. C. A. Biemans, oud 30 jaren en Ma. Pa. Ha. de Kort, heiden wonende alhier. Huw. aangiften C. A. Wilmont, oud 31 jaren, te Waal wijk en Ea. Ca. v. d. Boom, oud 30 jaren, alhier. Ingekomen H. W. Heesheen, van Gilze-Reijen D. Meijaard en gezin, van Budel Fr. Groothuis en gezin, van 's-Gravemoer Eth. de Leeuw, van 's-Gravemoer. Vertrokken: Ja. Balvers, naar Oirschot Ha. Ma. IJpelaar naar Rosmalen J. A. L. Tim mermans naar Oirschot J. P. v. Heese naar Antwerpen J. H. J. v. d. Lee en gezin naar Oisterwijk Pa. Ja. Em mers naar Tilburg Aa. v. Heese naar Kloosterzande H. W. de Kort naar Tilburg P. v. Boxtel naar Dordrecht J. P. Maassen naar Ravenstein B. Ver meer naar Vlijmen Aa. v. Buren naar Tilburg J. Klis naar Amersfoort F. Grootswagers naar Amersfoort C. J. Huijben naar Oosterhout G. A. J. Schraauwers naar Amersfoort J. J. H. Goten naar Sittard Ma. Wa. Aa. Ver meer naar Tilburg J. de Bont naar Tilburg. WAALWIJK. W.S.C.Helmondia. Een lastige puzzle. Ongetwijfeld stelt de eerste ronde dezer competitie reeds zware eischen aan on zen herboren tweede klasser W.S.C. Hel- mondia immers is een tegenstander die zich de tweede helft van het vorig sei zoen niet meer heeft laten slaan en als derde eindigde op het ranglijstje, na De Valk en V.V.V. Nu kan men wel beweren dat er sinds het vorig seizoen veel veranderd zal zijn, en wij zullen wel de laatste zijn dit te bestrijden. Ook bij Helmondia is veel ver anderd, doch slechts ten goede. Dit heb ben de resultaten Van de wedstrijden die zij na afloop der competietie speelde zeer WERELDCONFERENTJE INTERLAKEN Japan en China ontmoeten elkaar in de Oxford-groep. Mr. Takasumi Mutsui var. Japan, Dr. Frank Buchman en Bisschop Roots van Hankow. duidelijk uitgewezen. Zoo slaagde zij er o.m. in de kwart finale te hereiken in de wedstrijden om den K.N.V.B. beker, terwijl zij een twee tal vriendschappelijke wedstrijden speel de tegen P.S.V., waarvan er een eindigde in eeii gelijk spel en de andere slechts op het nippertje verloren werd! In het or gaan van P.S.V. schreef men dan ook zeer terecht dat Helmondia, wanneer zij haar vorm wist te handhaven, ongetwij feld de sterkste ploeg harer afdeeling zou zijn en daardoor een goede kans maakt voor kampioenscandidaat in aanmerking te komen Wij meenen dat uit bovenstaande wel zeer duidelijk blijkt voor wat voor vuren W.S.C. morgen zal komen staan. Daar komt dan nog bij dat W.S.C. in deze af deeling geheel vreemd is, want de jaren van het vorige tweede klasserschap be hoeven we niet meer als maatstaf voor een of ander naar voren te brengen, (taai er sindsdien te veel veranderd is. Wij houden ons er evenwel van verze kerd dat de W.S.C.'ers zich niet zullen laten inmaken. Daarvoor is in het afgc- loopen seizoen te ijverig getraind en daar is ook den vastberaden wil om alles te geven borg voor. Niettemin zullen de Zwarthemden toch danig op moeten passen, vooral op een tweetal spelers, die, we mogen het wel zeggen Helmondia „rijk" is. We bedoelen hiel de gebroeders van Reek, die respectieve lijk de midhalf en de linksbinnenplaats innemen. Dit zijn twee spelers wier plaats in een vertegenwoordigend elftal zeker niet tot critick aanleiding zou geven. De vorige Zondag tegen Fluks gespeel de vriendschappelijke wedstrijd heeft ons, zooals we reeds schreven geen on verdeelde bevrediging geschonken. We kunnen evenwel mededeelen dat de op stelling eenige wijzigingen heeft onder gaan, die naar we hoopen even zoovele verbeteringen zullen zijn. W.S.C. zal morgen namelijk in de vol gende opstelling uitkomen: Doel: J. Bouwman. Achter: Chr. Aarts, Cor Aarts; Midden: J. Klaassen, C. v. Oostrum, H. Snijders; Voor: M. v. d. Bogaart, J. v. d. Ven, M. Brok, A. de Jongh, J. v. Kempen. Het lijkt niet onwaarschijnlijk dat met deze gewijzigde opstelling de achterhoe de flink versterkt is. Dit is tactisch zeer goed gezien, want het zal vooral Je ach terhoede zijn, waarvan in deze competitie veel zal afhangen. Wij gelooven echter wel dat deze in genoemde samenstelling haar boontjes wel doppen zal. Met groote belangstelling zien wij den wedstrijd van morgen tegemoet en on getwijfeld velen met ons. Velen zullen na de gedwongen zomersche voetbal-rust periode thans hun favorieten weer aan het werk willen zien en de wedstrijd tegen Helmondia zal een gang naar het W.S.C.-terrein zeker ten volle waard wezen. Aanvang half drie! JULIANA. Zondag a.s. moet het eerste elftal naar Zaltbommel om den eersten com petitie-wedstrijd te spelen tegen Z.B.- V.V.. Genoemde vereeniging is op ei gen terrein een gevaarlijke tegenstan der en zullen onze geel-zwarten op sterken tegenstand kunnen rekenen. Wij vertrouwen echter dat er Zon dag alles opgezet zal worden om dezen eersten wedstrijd in een overwinning om te zetten. Wanneer er wordt ge speeld zooals Zondag j.l. tegen T.O.P. dan is er mogelijk succes te behalen: Met belangstelling zien wij den uitslag tegemoet. R. W. B. Zoo staan wij dan aan den voor avond van het nieuwe voetbal-seizoen 1938-'39. Er zijn voor onze vereeniging ook reeds wedstrijden vastgesteld voor a.s. Zondag. Het eerste elftal krijgt de zware op gaaf om de vereeniging Haaften le gaan bekampen in eigen huis. Dit zal 'een pittig partijtje worden en onze jongens zullen hun beste beentje voor moeten zetten om met succes dezen proef te doorstaan. RWB'ers laat zien dat uw training van dezen zomer vruchten afwerpt. Speelt allen voor wat gij waard zijt. RWB 2 speelt thuis tegen het sterke LONGA 3 voor de reserve tweede klas. Ook voor haar een zware wedstrijd, waarin zij zich geheel moeten geven om succes te bereiken. Met het oog op den thuiswedstrijd van onze zustervereeniging W.S.C., zullen deze wedstrijden zooveel mogelijk om 12 uur aanvangen. Supporters die de uitwedstrijden van ons eerste elftal wenschen mee te maken moeten zich steeds voor Donderdag op geven bij onzen Secretaris, den heer van der Hammen; dit om teleurstelling te voorkomen. I. V. C. B. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Daar er voor a.s. Zondag nog geen competitie-wedstrijden voor de 3e klas l.V.C.B. zijn vastgesteld, wordt op hel Hercules-terrein de ontmoeting Hercu les 1Uno Animo gespeeld welke wed strijd Zondag j.l. wegens omstandigheden niet gespeeld kon worden. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. Het tweede elftal speelt in Drunen tegen V.J.C. een vriendschappelijke wed strijd. Aanvang 2 uur. Vertrek 1 uur hij café De Lindeboom. Het A-elftal der junioren speelt om 12.30 uur thuis tegen de V.J.C.-junioren. KAATSHEUVEL. D.E.S. Zondag a.s. begint de competitie voor de eerste en tweede klas van den l.V.C.B. D.E.S. heeft vrijaf en kan dus eens rustig bekijken hoe de concurrenten zich ont plooien. Voor Zondag 25 September staat echter een zware uitwedstrijd op het pro gramma tegen Sarto in Tilburg. Sarto was het vorig 'seizoen heel lang kam pioenscandidaat. maar kon het tegen D.E.S. nooit tot een overwinning bren gen. Zal D.E.S. het weer zoo ver bren gen? In ieder geval komt er door deze ontmoeting de spanning volop in. De lagere eftallen beginnen ook op 25 September; de wedstrijden zijn echter nog niet vastgesteld. Tevens begint over enkele weken de jeugdcompetitie, zoo dat deze maand nog alle elftallen in het geweer komen. Voetballers die zich nog hij D.E.S. wil len aansluiten worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk hij de bestuursleden op te geven. Een D.E.S.-combinatie leed j.l. Zondag 'n 7-2 nederlaag tegen een in grootschen vorm spelend ïI.E.C.-elftal. Dit was een zeer koude douche op de groote overwin ningen tegen Loon op Zand en Hercules behaald. In de j.l. Maandag gehouden ledenver gadering werden een drietal nieuwe le den aangenomen. Tevens werd bekend gemaakt dat met het penningmeester schap in het vervolg is belasrt de heer G. Hendriks, Vaartstraat. In de elftalcom missie werden gekozen de heeren, Wil ly v. Nieuwstadt, Jos. Lugters en Jan Smit. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Naar we vernemen is de R.K.V.V. Dus sensche Boys in de a.s. competitie inge deeld in het district Oosterhout en wel in de 2e klas. DAMMEN. W. I). V. De alhier in café lest.„De Molenvliet" gevestigde damvereeniging W.D.V. zetle j.l. Dinsdag haar clubcompetitie voort met de navolgende partijen: A. SchildersFr. v. d. Gouw 02 C. de Jongv. d. Hammen (12 De overige vastgestelde partijen kon den door afwezigheid niet worden ge speeld. Aanrijdingen te Waalwijk. Op 16 Juni j.l. heeft op het Hoek- einde te Waalwijk een aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door G. P. en een auto bestuurd door een inwoner van Den Bosch, die de aanrijding heeft ver oorzaakt, door zonder noodzaak links te rijden. De schade, die 75 gld. bedroeg, is vergoed. Woensdag stond verdachte terecht voor den kantonrechter te's Herto genbosch, die hem conform den eisch van den ambtenaar van het O. M. veroordeelde tot t 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Een chauffeur uit Sprang- Capelle stond terecht wegens het niet vrijlaten van den doorgang met zijn vrachtauto, waardoor hij op 28 Mei te 3 uur op den Capel- schendijk een aanrijding heeft ver oorzaakt met den heer KL R. uit Waalwijk. Veroordeeld tot f 15 of 15 d. De boomen van den overweg waren niet gesloten. Voor den Kantonrechter te's Fier. togenbosch werd voortgezet de be handeling van de strafzaak tegen een spoorwegwachteres te Waalwijk tegen wie de Ambtenaar van het O. M. wegens overtreding van de spoorwegwet f 30.boete subs. 30 dagen hechtenis had geëischt. De vrouw, die belast is met de en daarmee de tijd van lezen, de tijd waarop men z'n lijfblad weer met meer zorg en ambitie ter hand neemt. Waalwijkers, Langstraiers Welk blad is het Uwe. 4 Het blad dat U voor 10 centen in de week alles geeft wat ge verlangt, wat ge noodig hebt, Pittige artikelen over vragen van den dag op elk gebied, overzichten van binnen- en buitenland, uitvoerige raadsverslagen uit Uwe plaats, verslagen en berichten over alle gebeurtenissen, ingezonden stukken, agenda's, aankondigingen van verkoopingen der ge- heele streek, vraag en aanbod van personeel uit Uwe industrieën, familieberichten, enz., kortom DIT BLAD KUNT GE NIET MISSEN, MAG IN GEEN ENKEL HUISHOUDEN ONTBREKEN. Wie zich thans voor minstens 3 maanden abonneert ontvangt alle nummers van September gratis. bediening van deafsluithoomen van den spoorwegovergang te Waalwijk, heelt in den vroegen morgen van 21 Mei de hoornen niet gesloten toen een trein passeerde. De vrouw had zich dien moigen verslapen. Haar man was z»ek en meermalen was zij dien nacht uit bed geweest om haar man te ver plegen. Tegen den morgen was zij in slaap gevallen en had den wekker niet houren atloopen. De Ambtenaar van het O.M. rekening houdend met deze om standigheden, eischte thans een geldboete van f 20.—suhs 20 dagen iiectitenis. De baldadigheid te Sprang-Capelle. Drie jongelui uit Sprang-Capelle, waren in verzet gekomen tegen een vonnis van den KaïitonrecUter te 's Herlogenbosch, waarhij zij zijn veroorueeld tot een geldboete van f 25. - suhs. 25 dagen hechtenis. Zij waren geverbaliseeid omdat zij te Sprang-Capelle op den hoek van een straat waren blijven staan, alwaar zij zich aan zéér ernstige baldadigheid hebben schuldig ge maakt. De Ambtenaar van hel O. M. eischte bevestiging van het vonnis. De verdediging werd gevoerd door mr. E. van Zinnicq-Bergmann, die op juridische gronden ontslag van rechtsvervolging bepleitte. De Kantonrechter onmiddelijk uitspraak doende, veroordeelde ieuer der verdachten lot f 25,— boete subs. 25 dagen hechtenis. Nederlandsche auto in Beigië verongelukt. Een doode, een gewonde. Op den straatweg tusschen Antwerpen en Turnhout is gisternacht omstreeks 5 uur te Westmalle, ter hoogte van het Trappistenklooster een Nederlandscne auto bestuurd door den 33-jarigdn M. ee Visser uit Tilburg, die eigenaar is van een taxibedrijf, tegen een boom gebotst. De Visser is op slag gedood Het ongeluk op dezen weg welke kaarsrechtis, moet waarschijnlijk worden toegescherven aan het feit, dat de bestuurder boor den slaap overmand werd. In den auto bevond zich voorts de 32 jarige mej van der Weyer uit Antwerpen, die ernstige verwondingen opliep. Zii verkeerd echter niet in levensgevaar, en is naar familie U Turnhout gebracht. Door een personenauto aangereden en ernstig gewond. Op den Rijksweg Markelo Goor is gisteren een wielrijder die order den Invloed van sterken drank verkeerde, ernstig door een auto aangereden en gewond. De man reed zigzag over den weg, toen een personenauto naderde. De bestuurder gaf signalen waarna de wielrijder een ogenblik zijn koers hield en rechts van den weg ging rijden. Plotseling evenwel zwenkte den man weer naar het middengedeelte van den weg, waarop den bestuurder van den auto geen kans meer zag een aanrijding te voorkomen. De wielrijder liep een zware hersen schudding op en is in bedenkelijken toestand naar het Algemeen Ziekenhuis te Hengelo gebrecht. Brand te Delfzijl. Twee personen verJacht van brandstichting aangehouden- Gisternacht is brand uitgebroken in de brandstoffenloods van de gebrs.van der Baar. De loods ig geheel uitgebrand, Verdacht van brancstichting zijn door de politie van Delfzijl twee personen aan gehouden. „TREIN H.B.S.'ers". door: Henrietta van der Kop. Illustratie: Rie Reinderhoff. Ing.: f 2.Geb.: f 2.75. Uitg.: Van Holkema Wa- rendorf N.V., Amsterdam. Dit keurige boekwerk geeft een ver- frisschenden kijk op het leven van de doktersfamilie van Laer uit het dorpje Bosch en Duin, waarvan Jos en Hans, de H.B.S. in de stad bezoeken en daarvoor iederen dag met het lokaaltreintje op en neer reizen. Overtuigend is de karakter schildering van Hans, vooral wanneer deze in aanraking komt met Kitty Libois, op wie hij verliefd wordt. Tal van we derwaardigheden worden er in dit boek beschreven, die zich rond de treinreizi gers afspelen, waarbij vooral treffend is de wijze waarop Kitty en Hans zorgen dat een werklooze jongeman wederom aan den arbeid kan gaan. „GROENE SLANGEN". door: Krans Lelie. Illustratie: u. Loog. Ing.: f 1.20; Geb.: 1.90. Uitg.: Van Holkema Wa- rendorf N.V., Amsterdam. Een Amerikaansche film-expeditie is op weg door de binnenlanden van Britsch-lndië om daar een exclusieve natuurfilm te maken van een nog nage noeg onbekenden dwergstam. Na een tocht vol avontuurlijke wederwaardig heden, waarbij de expeditie bedreigt wordt door een geheim genootschap dat „Groene Slangen" heet, weet zij 't dwerg dorp te bereiken. Nu beginnen de moei lijkheden pas voor goed want de voor mannen van de expeditie verdwijnen spoorloos. Een der aanvoerders, Werry geheeten gaat dan op weg en'slaagt erin het hoofdpunt van het geheime genoot schap te vinden en zijn vrienden, die daar gevangen zaten te bevrijden. Een dermate spannend hoek dat men het in een adem zou willen uitlezen! „DE POSTZEGELDIEFSTAL". door: Annie Wolters Dawson. Illustratie: Rotheiv. Ing.: 1.25; Geb.: 1.90. Uitg.: Van Holkema Wa- rendorf N.V., Amsterdam. Reeds in het eerste hoofdstuk van dezen spannenden detectieve roman valt men van de eene scnsationeele gebeur tenis in de andere, door de geheimzin nige verdwijning van een aangeteeken- den brief die een zending postzegels ter waarde van 3000.bevatte. Een 2- tal pientere knapen, Hans Heemstra en Piet Hamilton bemoeien zich met het ge val en stellen geheel op eigen houtje een onderzoek in. Dit leidt hen via een pin da-chinees en een ruwe zeebonk tot een zeer verrassende ontknooping, waarvan wij het geheim aan de lezers zelf willen overlaten. i i i i i i i

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7