Plaatselijke Berichten ZORGT VOOR DEN WINTER!!! nergens goedKooper en Heler dan Dij ons i H.deBont-v.Hulten SCHUDT UW LEVER WAKKER RECHTZAKEN, BURGERLIJKE STAND, Wie weet wat de tiid ral brengen?? In voorraad 500 BRUINE INMAAKPOTTEN. 3000 WECKGLAZEN. Heerenkleediog naar maat Zaterdag 17 September 1938 No. 74 De Echo van het Zuiden Derde Blad i i- Velen hebben een DEMON-kachel, laat ze U ook demonstreeren. Fa. ANTON HOLTGREFE DRUNEN. ONZE BURGEMEESTER MET VERLOF. De burgemeester onzer gemeente is met verlof gegaan; hij wordt vervan- gen door wethouder Eibers, loco-bur gemeester. INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN LICHTING 1939. Onderstaande dienstplichtigen der lichting 1939 uit deze gemeente zijn bestemd te worden ingelijfd in het tijd vak en bij het corps achter hunne na men vermeld: P. A. v. Alphen (Venlo 17 R.I. 22- 31 Oct. '38 11 mnd.)G. v. d. Anker ('s-Hage Grenadiers 1-10 April 39 11 mnd.); A. v. d. Avoordt idem; J. van Balkom (Venlo ÏT^R.I. 22-31 Oct. 11 mnd.); H. Blom (Gorinchem Bat. Ge- neesk. troepen 1 10 September 1939, 11 mnd.);W. Blom (idem); J. v. Bok hoven, ('s-Hage, Grenadiers 1 10 Apr. '39, 11 mnd.); M. v. Bokhoven (Venlo, 17 R.I., 22—31 Oct. '38, 11 mnd.); J. de Bruin (Venlo 17 R.I., 11 10 April 39, 11 mnd.); J. Buddingh (Utrecht, Genietroepen, 1 10 Oct. '39, 11 mnd.); A. Dekkers ('s-Hage,. Grenadiers, 2231 Oct. '38, 11 mnd.); M. Dollekens (Venlo, 17 R.I., 2231 Oct. '38, 11 mnd.); J. van Dommelen, ('s-Bosch, 2e Regt. Huzaren-motorrij ders, 110 April '39, 12 mnd.): A. Duister (Venlo, 17 R.I., 2231 Oct. '38, 11 mnd.)J. v. d. Dungen (Middel burg, 7e Regt. Bereden Artillerie. On derofficier-Administrateur, 1 10 Sept. '39, 12 mnd.); A. Duquesnoy (Venlo, 17 R.I., 1 10 April '39, 11 mnd.); J. v. Eeuwijk (idem); H. v. Heesbeen (idem); P. v. Herpen (Gorinchem, Ba taljon Geneesk. troepen. 1 10 Sept. '39, 11 mnd.); A. Hooijmaijers (Venlo, 17 R.I., 1 10 Apr. '39, 11 mnd.); J. van Kempen, (Breda, 2e Regiment Wielrijders, officier, 14 mnd., 1 10 Sept. '39); A. J. Kipping ('s-Hage, Ja gers, 2231 Oct. '38, 11 mnd.); J. Klij- berg (Utrecht, le Regt. Luchtdoelart., officier, 14 mnd.); A. Kuijsten (Mid delburg, lie Reg. Onb. Artill., onder officier-administrateur, 12 mnd.), 1 10 Febr. '39); J. Kuijsten (Venlo, 17 R.I., 22-31 Oct. '38, 11 mnd.); C. Leijtens (idem); F. v. Liempt (idem, 1 10 April '39); A. v. Loon (idem); M. v. Loon (Venlo 17 R.I., 2231 Oct. '38, 11 mnd.); L. de Louw ('s-Bosch, le Regt. Wielrijders, 1 10 Nov. '38, y 11 mnd.); M. Maas (Venlo, 17 R.I., 11 mnd., 1 10 April '39); P. Masuger (idem); L. v. Oudheusden (idem, 22 31 Oct. '38); H. Oudkerk (Middelburg 7 Regt. Ber. Artillerie, onder-officier administrateur, 1 10 Febr. '39, 12 mnd.); A. v. d. Pennen ('s-Hage, Gre nadiers, 110 Apr. '39, 11 mnd.); N. Proveniers (Venlo, 17 R.I., 22-31 Oct. '38, 11 mnd.); H. Pullens (idem); A. Pijnenburg (Gorinchem, Bat. Gen. troepen, 110 Mrt. '39, 11 mnd.); R. de Ruijter (Venlo 17 R.I., 1 10 Apr. '39, 11 mnd.; J. Schaap (idem, 22 31 Oct. '38); A. Schoofs ('s-Hage, 3e Reg. Huzaren, 16—25 Nov. '39, 15 mnd.); C. Spitters (Venlo, 17 R.I., 1 10 Apr. '39, 11 mnd.); M. v. d. Steen( idem); J. v. Tilburg (idem); G. Verhoofstad (Dordrecht, Pontonniers, 14 0 Oct. '39, 11 mnd.); L. v. d. Wiel (Breda, 2e Regt. Ber. Art., 1 10 Oct. '39, 12 mnd.); F. Wilmont (Venlo 17 R.I.,'22 31 Oct. '38, 11 mnd.); J. v. Zeist (idem). Het Roode Kruis afd. Waalwijk, De Waalwijksche afdeeling van 't Algemeene Nederlandsche Roode Kruis heeft momenteel ernstige plannen in voorbereiding voor een beduidende uitbreiding van haar diensten. Bestaan de werkzaam heden dezer afdeeling momenteel, nog uit hulpverleeningbijongevallen, het disponibel zijn bij wedstrijden of andere gebeurtenissen, wanneer de bestaande plannen werkelijkheid worden en in het belang van Waal wijk hopen wij zulks, dan zal onze plaatselijke afdeeling zich hier met terdaad onmisbaar gaan toonen. De afdeeling Waalwijk heeft thans het volgende getal actieve leden transportcolonne 30(ploegcomman. danten de heeren E. v. d. Pluijm en D, J. van Oss); helpsters colonne 25 leden (ploegcommandante mej. M. van Iersel). Het aantal personen dat door zijn lidmaatschap de afdeeling daadwer kelijk steunt bedraagt 135. Het ligt nu in de bedoeling dat door het beschikbaar krijgen van een rijwiel-brancard een permanente Roode Kruis dienst in het leven zal worden geroepen. Deze dienst zal dan daaruit bestaan dat op ieder uur van den dag of van den nacht het Roode Kruis ter assistentie kan worden gevraagd, bij ongevallen, plotselinge ziekten e.d. Het Roode Kruis draagt dan tevens zorg voor het vervoer naar het Ziekenhuis, wanneer zulks noodig is. Men zal wel kunnen begrijpen dat een dergelijke dienst voor onze gemeente van groot nut is, temeer wanneer men bedenkt dat alle diensten door het Roode Kruis verricht geheel kosteloos zijn. De leden van deze afdeeling stellen zich geheel belangloos voor di tmooie werk beschikbaar. Dit valt zeer zeker te waardeeren, maar men bedenke wel dat voor de voortzetting van dit werk geldelijke steun onmisbaar is. Voortdurend moeten er namelijk nieuwe materi alen worden aangeschaft, terwijl het ook in het belang van dezen dienst is dat ieder lid behoorlijk geünifor meerd kan worden, iets waartoe we gens gebrek aan middelen tot dus verre nog niet kon worden overge gaan. Zeer zeker valt dit te betreuren en wij vertrouwen dan ook dat velen hunne waardeering voor net mooie Roode Kruis werk meer daadwer kelijk zullen gaan toonen door zich als lid op te geven, Waalwijk kan niet anders dan er mee gebaat zijn. Een woord van hulde aan hei actieve bestuur is zeer zeker op z n plaats. DE HEER J. BONIS 25 JAAR AMBTENAAR DER P.T.T. De heer J. Bonis herdacht heden. Vrijdag, het heugelijk feit, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad van het P.T.T.- bedrijf, ten kantore Waalwijk. Begrijpelijk kon deze dag niet zon der meer voorbij gaan en om goed elf uur verzamelden zich dan ook, voor zoover de dienst het althans toeliet, het geheele personeel in de bestellers kamer, waar de heer en mevrouw Bo nis werden toegesproken door den waarnemend-directeur en plaatselijk vertegenwoordiger van het Staatsbe drijf der P.T.T., den heer O. de Rouw. Deze bood namens de administratie de meest hartelijke gelukwenschen aan ter gelegenheid van dit zilveren ambts jubileum. Het verheugde de administra tieve afdeeling ten zeerste dat juist een harer trouwste ambtenaren thans dit zilveren jubileum mocht herdenken. Spr. zeide dat de jubilaris steeds zijn dienst heeft uitgevoerd zooals het P.T.T.-be drijf dat van hare ambtenaren ver wacht: nauwgezet, gewetensvol, eerlijk en correct. Als zoodanig was de heer Bonis een voorbeeld voor allen. Spr. wenschte hem dan ook nqmens de ad ministratie nog vele jaren in dit Staats bedrijf toe om zoodoende er aan te kunnen medewerken het hooge peil waarop het staatsbedrijf staat, te hand haven. Niet alleen namens de administratie, doch ook namens het geheele overige personeel, technische dienst en nacht- telefonie, wenschte spr. den heer Bo nis geluk. Hij is immers voor allen een trouw kameraad en goed vriend. Thans bestaat de gelegenheid dit meer dan anders nog te laten blijken, door den heer Bonis naast de beste gelukwen schen een fraai stilleven aan te bieden van den kunstschilder van Zoest, leerling van den oud-Waalwijker, thans Tilburgschen kunstschilder Jan van Delft. Spr. hoopt dat dit schilderij een eere plaats in de woning van den jubilaris zal mogen innemen. Tot mevrouw Bo nis sprak spr. verder nog een hartelijk woordje, daarbij tevens haar geluk- wenschend met het 12J^-jarig huwe lijksfeest dat morgen gevierd zal wor den. Als bewijs van hoogachting had zij een fraaie bloemenmand te aanvaar den. Zichtbaar onder den indruk dankte de heer Bonis voor deze treffende hul de. Hij wenschte allen alle goeds toe en hoopte dat zij in onderlinge vriendschap nog lang werkzaam zullen mogen blij ven in het belang van het groote pu bliek en tot eer van dit zoo mooie staatsbedrijf. Namens 't bestellerspersoneel sprak de heer H. van Engelen nog enkele uit het hart gegrepen woorden, den ju bilaris huldigende voor zijn onver woestbaar enthousiasme en groot op timisme, waardoor hij tevens voor al len een goed vriend was. Spr. noemde den heer Bonis een der grootste scha kels tusschen de bestellerskamer, het middelbaar en hooger personeel en hij sprak de hoop uit dat de jubilaris nog tot in lengte van jaren hier moge werk zaam blijven en dat het hem tevens wel moge gaan ook in zijn verder leven. Hiermede was deze treffende plech tigheid ten einde. De eigenlijke feestelijke herdenking zal in meer intiemen kring plaats vin den op Zaterdag 24 Sept. a.s. in de zaal van den heer A. v. d. Pluijm. Ook wij bieden den geachten jubila ris onze hartelijke gelukwenschen. T. B. C.bestrijding. Zondag 18 September 1938 zullen weder ten verkoop worden aange boden de bekende bloempjes, waar van de opbrengst bestemd is voor het Provinciaal fonds ter Bestrijding der T. B. C. Daar dit fonds geregeld bijdraagt in de kosten van uitzending van patiënten naar sanatoria waar door de uitzending van menig Waalwijksch patiënt mogelijk is, wordt ieder aanbevolen dit bloempje te koopen. De ijverige verkoopsters zullen zich niet onbetuigd laten. bestaan voor dit goede volkstooneel. Nadere bijzonderheden: zie adver tentie. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Een zilveren ring, een gouden me daille, een bruine damestasch met in houd (o.a. rijwielbelastingmerk)witte gymnastiekschoen, een paar kousen, een benzinedop van auto, een geel groen vulpotlood, een zilveren arm band. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Waalwijk waarschuwt bij dezen namens den Of- De koude dagen breken weldra aan Wat kunt U beter doen dan 'sa/onds een DEMON-gaskachel van ons gebruiken? Enkelo centen petroleumverbruik, veilig, zuinig, reukloos; kan rustig blijven branden als U de deur uitgaat! KACHELPIJPEN, ELLEBOGEN, ROOSTERS, ENZ ENZ. Wij leveren U kachels en haarden van elk fabrikaat. Vraagt onze prijscouranten. v. h. Bierlaagh—v. d. Heijden „DE GROOTE IJZERHANDEL' Hoek Raadhuisplein, W A A L W IJ K - TEL. 72 Aanbesteding uitbreiding Van Harens Schoenfabriek. Donderdagmorgen had in Hotel Verwiel de aanbesteding plaats voor het uitbreiden van de bestaande schoenfabriek onder architectuur den heer J. A. Lelieveld, Hilligers- berg. Er werd ingeschreven als volgt: Hengstman, \vierden f G7.3Ü0.—- Timmermans, Wieiden f 67.000. Zweerts, Winterswijk f 65,150. v. d. Ven, Tilburg, f 64 900.— Wierckx, Brtda f 64.300. Meerendonk, Tilburg t 62 900.— Sondermeijer. Rotterdam f 62.640.— Struik, Baamsdonk f 61.800.— v. Tienen, Nijmegen f 59 000.~- Smits, Schiedam f 58.772.— de Wit, Schijndel f 57.390.— Vermeer. Waalwijk f 56.873. Aarts, Waalwijk f 56.240.— Baeten, Waspik f 55 500.— Pennings, St. Michiels gestel f 55.250.— Leijtensj Raamsdonk f 54 300.— Gebr. de Bont, N'kuijk f 53.477.— L. Kooien, Waalwijk f 49.779 In deze aanbesteding waren niet begrepen de kosten van ijzercon- stiuctie, het glasdak en de parket' vloeren. De totale bouwkosten zullen rond f90.000 beloopen. Het werkisgegund aan den laagsten inschrijver, den heer L. Kooien te Waalwijk. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- mstandigheden aangepast PROCESSIE BOKHOVEN. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer omtrent de processie naar Bokhoven, die zal plaats hebben op Donderdag 22 September a.s. GEZELSCHAP JAN NOOY. A.s. Donderdag 22 dezer zal het tooneelgezelschap van Jan Nooy, Hol- landsche Schouwburg, Amsterdam, één uitvoering geven in Musis Sacrum, met „Blonde Marie en Blonde Sophie Amsterdamsche schets en zang in 6 bedrijven. Waar dit bekende gezelschap zoo pas op de kermis te 's-Bosch en ook op tal van andere plaatsen met dit stuk een uitbundig succes gehad heeft, zal ook hier zeer zeker veel belangstelling ficier van Justitie te s-Hertogenbosch tegen de praktijken van personen die namens of voor het Handelsbedrijf „Victoria" of Minerva" te Nuenen (N.Br.) zoogenaamde premieaandeelen of loten trachten te verkoopen, waarbij men na betaling van ettelijke maande- lijksche termijnen of stortingen tevens in het bezit zou komen van een rijwiel. Alvorens hierop in te gaan verdient het aanbeveling zich omtrent de waarde der loten en betrouwbaarheid der ver- koopers te vergewissen, daar het hier meestal waardelooze stukken betreft en van een reëele handel geen sprake is. THEATER MUSIS SACRUM. „Vorstelijke Emigranten". Een fijn gevoelige comedie. Het verhaal speelt zich af in Parijs, waarheen Groothertogin Ta- tania en haar gemaal Prins Mikail (Claudette Colöert en Charles Boyer) gevlucht zijn, na de Russische Re volutie. Zij verkeer en in groote ar moede. Generaal Brekenski komt hen dan met den Gouverneur van de Fra sche Rank opzoeken, om het geld op te eischen, dat Mikail daar voor de regeering in veiligheid heeft moeten stellen Mikail weigert dit echter daar hij verneemt dat het dienen moet voor een tegen- revolutie. Zij besluiten dan werk te gaan zoeken en vinden dat als ka mermeisje en butler len huize van den rijken bankier Dupont; hun ware identiteit verzwijgen zij. Nu doet zich het vermakelijke geval voor dat de vader en de zoon des huizes verliefd worden op Tatiana en de moeder en de dochter op Mikail Alles gaat goed en wel tot dat op zekeren dag hij een diner, waaraan de Russische Volkscom missaris Gorotsjensko aanzit, deze laatste hun ware identiteit ontdekt en deze openbaart. Wanneer Go rotsjensko hen dan de juiste situatie uitlegt blijkt hen dat Ruslandrecht heeft op het meegenomen geld en Mikail staat de veertig millioen af. Tatiana en Mikail blijven evenwel bij de Dupont's in dienst en zijn zeer verheugd zoo'n goed tehuis gevonden te hebben, nu er in hun Vaderland geen plaats meer voor hen is. Wij kunnen eenieder aanraden deze zeer fijne, comedie, niet te missen, te meer niet daar zij ge speeld wordt door een uitgelezen »cast«. LUXOR BIOSCOOP. „De dans aan den galg". Een schitterende kleurenfilm. De film met bovenstaanden titel is een amusementsfilm van de bo venste plank. Hij vereenigt in zich alle goede kwaliteiten van een ope- en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. rette klucht-, musical comedie-, revue-en sensatiefilm. Daarbij is hij geheel opgenomen in natuurlijke kleuren volgens het geheel nieuwe technicolor-systeem. De geschiedenis speelt zich af in 1820, wanneer een zekere Jonathan Pride in Amerika de nieuwe Euro- peesche dans, de wals, komt iustru- eeren. Hij wordt evenwel doorzee- roovers gevangen genomen en wan neer hij er in slaagt te ontsnappen, valt hij in handen van de bewoners van Las Palonias, die hem ook voor een zeeroover aanzien en hem daar om tol den galg veroordeelen. Men wil hem echter een kans geven te bewijzen dat hij dansleeraar is, doordat hij op het schavot zijn kunst zal moeten demonstreeren. Zijn demonstralie is overtuigenden hij wordt begenadigd op voorwaarde dat hij de dochter van den burge meester Seralina leert dansen. Hij wil dit doen, doch als hij zijn hand om Seratina's middel wil leggen, ziet men dit aan als een onbe schaamdheid en men werpt hem, ondanks Seratina's beden, in de ge vangenis. Des nachts komt deze laat ste hem echter bevrijden en dan dansen zij samen op het dorpsplein, waar vele andere paartjes zich bij hen voegen, zoodat een nachtelijk dansfeest ontstaat. Nu slaagt hij er nog in, na een gevecht, waarbij zelfs indianen te pas komen, deschoone Serafina voorzich te winnen, waarna de bruiloft gevierd wordt met zang, dans en veel muziek. De Spoorwegstations in de Langstraat. Met de opheffing van het station Drunen Heusden als zelfstandig station en inrichting tot halte, be diend door een ambtenaar-telegra fist, werd opnieuw een afwikkeling gemaakt van het streven op de lijn den Bosch Lage-Zwaluwe 't aantal stations te reduceeren tot twee, nl. Waalwijk en Geertruidenberg. Als zelfstandige halte beslaan thans nog Vlijmen, onder toezicht van een eersten halte-chef en Hooge-Zwaluwe onder toezicht van een halte-chel. De voormalige stations Drunen, KaatsheuvelCapelle, en Capelie Nieuwevaart resorteeren hierdoor direct onder Waalwijk de halten Baamsdonk, Waspik en Made Drimmelen onder Geertruidenberg. De derde spoorlijn werd inmiddels aan diverse halteplaatsen opgebro ken, hetwelk ook binnenkort te Drunen zal plaats hebben. De leegstaande goederenloodsen blijven evenwel intact en zullen zoo noodig t.z.t. voor defensie doeleinden kunnen dienst doen. D. v. N. Vestigingsmogelijkheden in Noordbrabant) In een te Tilburg gehouden ver gadering van den N. B Waterschaps- bond. hield Ir. Sesu een uiteenzet, ting over de vestigingsmogelijkheden ten plaltelande van Noord-Brabant. Hij wees er op dat de behoefte aan landbouwgronden in Nederland zeer gioot is. Intusschen is een behoor, lijk rendement onmogelijk De toe siand is vrijwel hopeloos. Niettegen staande is de aanvrage van gegadig den zoo groot dat er bij lange niet aan kan worden voldaan. Een enquête wees uit dot 10.060 boeren en tuinders, waarvan 3009 met vol doende kapitaal, zonder eigen bedrijt zijn. Op instigatie van Prof. Minder- houdt is vastgesteld dat jaarlijks minstens 2400 H.A. verloren gaat aan stadsuitbreiding. Het fanatiek optreden van natuurbeschermers let niet meer op sociale en economische nooden ten plaltelande. In een adres aan de regeering wordt nu aange. drongen op doelbewuste politiek ontginning, hebossching, afwatering en ruilverkaveling. Deze laatste mogelijkheid werd door spr. zeer uitvoerig belicht. Na aftrek van ongeschikte terreinen resten nog ca. 30 000 H A. ter ontginning. Bij be hoorlijke organisatie kan dit alles in 10 a 15 jaar ontgonnen zijn en vestigingsmogelijkheid bieden aan 290 bedrijven per jaar. Wat de verbetering van afvalwater betreft is er geen andere provincie waar zoo veel te doen is, als juist Brabant. Een productie vermeerdering, over eenkomende met 40.000 H.A. land- winstkan er door verkregen worden. Hier ligt een geweldige taak voor de waterschappen. Voor ruilver kaveling komen nog in aanmerking 103.000 H.A. Voor verbetering van polder, en tertiaire wegen ligt ook nog een belangrijke taak open. Ten slotte besprak de inleider heront ginningen en drain age. Sa men va tiend concludeerde hij dat 117.500 H. A. in Brabant braak ligt en dat hiervan jaarlijks 6300 H.A. kan gecultiveerd worden. Rijk, gemeente, provincie en waterschap wacht een verleide lijke welvaarlstaak. Zie verder Prov. nieuws aan de ommezijde. Vischclub. In hotel Vissers alhier werd een vischclub opgericht, waarvan het bestuur als volgt werd samengesteld G. J. Vissers, voorzitter, Jan Vellman, secretaris, M. J Veltnian, penning meester. Sluiting Zwembad. Na een zeer druk seizoek zal het zwembassin »De Pleune Wiel« vanaf Mqandag 19 Sept. a.s. gesloten zijn. Met genoegen kan men terug zien op dit eerste seizoen. De Wets zonen Zondag 25 Sept. a.s. zullen De Wets zonen op haar banen bij café Pulles-de Wit schieten om den koningstitel. Het kermisdrama Hilvarenbeek. De rechtbank te Breda heeft gis. terochtend uitspraak gedaan in de zaak legen den 29-jarigen weger A. G. K. en den 41-jarigen logement houder E. C. T., beiden uit lilhurg, die terecht hadden geslaan wegens zware mishandeling van den opper wachtmeester A. Huizer en den marechaussée J. W. G. Vlemingh in den avond van 14 Juni j.l. toen het ter gelegenheid van de kermis te Hilvarenbeek in het café van C. P. Goes aldaar lot zulke ernstige ongeregeldheden kwam, dat de ma rechaussée van zijn revolver gebruik moest maken, waarbij een Tilburgsch caféhouder op slag werd gedood, terwijl enkele bezoekers licht wer den gewond. De rechtbank veroor. deelde A G. K. conform den eisch tol twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf en E. C. T.. tegen wien een jaar en zes maanden was geëischt, tot één jaar WAALWIJK. Van 9 tol en niet 10 September '38. Geboren Johannes Adrianus Antonius, zv. P. A. A. van Hoof-van Bijswijk Aric Adria nus, zv. J. A. Ophorst-van Drongelen Jenneke Hendrika, dv. A. Treffers-van Helvoirt Johannes Jacobus, zv. M. Fa-- ro-Mandemakers. Overleden: Geen. Huw. aangiften; Geen. Gehuwd M. van der Bruggen, oud 30 jaren, wo nende te Helvoirt en Ja. A. Pullens, oud 10 jaren, wonende te Waalwijk S. H. J. van Alphen, oud 20 jaren, wonende te Dussen en Maria de Ruijter, odd 24 jaren, wonende te Waalwijk M. van Wan- rooij, oud 23 jaren, wonende te Loonop- zand en Ja. G. Timmermans, oud 20 ja ren, wonende te Waalwijk. Ingekomen Ja. H. Kivits, van Loonopznnd II. I.. J. van den Oever, van Engelen W. Tb. SI regels, van Tilburg Ja. Ha. van Engelen, van Vlijmen Ca. C. Leenen, van Sprang-Capelle C. A. Pullens, van Teteringen A. A. van der Meijden. van Vlijmen B. A. V. van Mil, van Turn hout. Vertrokken: J. Cb. H. M. Hoffmans naar St. Mi- chiels-Gcstel Ma. A. M. Hoffmans naar 's-Bosch E. E. van .der Hammen naar Sprang-Capelle Aa. C. van Gennip naar Princenhage E. J. Mulders naar Kuilenburg E. A. Hurkmans naar Loonopzand C. Laros en gezin naar Loonopzand C. Kramer en gezin naar Eethen c.a. Ha. Koenen naar Eind hoven K. II. Langemeijer naar Utrecht J. M. 11. Melis naar Gemert.' KYNOLOGENCLUB DE BARONIE 1923 BREDA. 1938 18 September a.s., 't oogenblik is daar, waarop zeer velen in den vroegen mor gen zich zullen beijveren binnen de gast vrije muren van het gebouw „Concordia" te Breda te geraken! Hier viert dan dc-Kynologcn Club „De Baronie" haar vijftiende verjaardag met een Kampioenschapstentoonstelling van alle rassen met ruim 300 honden van al le leeftijden (minimum 0 maanden), en gezien alle voorgaanden (15), belooft de :c een unieke voorstelling te zijn van de besten die binnen- en buitenland kunnen schenken. Men zal zich kunnen verlustigen in den aanblik van ea. 00 jachthonden, 14 St. Bernerds, 100 Terriers (o.a. 24 Airedale, 24 Foxen, 8 Bedlington. enz.), 40 Dames hondjes en nog vele andere soorten; men zal er honden kunnen bewonderen wier namen wijd cn zijd met eerbied genoemd worden, zoomede van toekomstige ster ren en van hen, die hoe jong ook, reeds zeer veel belovend zijn! ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.75. 13161 JL. - wi.ij.ii i.\

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 9