Mijnhardtje Het najaar staat weer voor de deur SCHUDT UW LEVER WAKKER jDru kwer k j BURGERLIJKE STAND GEERTRUIDENBERG. WASPIK i RAAMSDONK. DRUNEN. DUSSEN- HEUSDEN. OP ELK GEBIED j Antoon Tielen Stoomdrukkerij Waalwijksclre I I I I I I De drukkerij voor het betere werk hoofd der O. L. school, gelegenheid namens de gemeenteambtenaren den heer van den Berg een blijvend aandenken aan te bieden, waarbij spr. zich als volgt tot den scheiden den collega richtte Zeergeachte Secretaris. Toen mij enkele weken geleden verzocht werd een kort woord van afscheid tot U' te willen richten namens uw mede ambtenaren in Sprang Capelle, heb ik die taak gaarne aanvaard. Niet, omdat ik dat baantje prefereerde, doch vanweg de sympathie, die U allerwege onder ons verworven hebt. Toen wij Uw benoeming tot burge meester van Bunschoten vernamen, was de vreugde niet onverdeeld. Eensdeel gunden wij U deze pro motie gaarne, temeer daar wij U gaarne begroet hadden als burge meester in eigen gemeente, zonder daarmede iets kwetsends te bedoelen ten opzichte van den huidigen Burgemeester, doch wij hadden U indertijd zonder onderscheid van politieke, en godsdienstige nuan ceeringen algemeen gaarne de be vordering ter plaatse gegund.'t Was ons, als goede vrienden, een bevre diging van ons rechtsgevoel ten opzichte van uw persoon. Anders- deels voelden wij Uw heengaan als een verlies voor de gemeente en werden we ons bewust, dat wij in U een goed vriend gingen verliezen, die als hoogste ambtenaar ter secre tarie warm voelde voor de belangen zijner medeambtenaren. U had een scherp omlijnd eigen oordeel,doch nimmer ontbrak het U aan waar deering voor het oordeel vanande<- ren. Onze belangen waren veilig bij U en we hebben U zeer leeren waar. deeren om Uw welwillendheid,gcol- legialiteit en vriendelijke tegemoet komendheid. Niemand onzer deed ooit tevergeefs een beroep op Uw hulp. Een bij en daarmee de lijd van lezen, de tijd waarop men z'n lijfblad weer met meer zorg en ambitie ter hand neemt. Waalwijkers, Langstraters Welk blad is het Uwe. Het blad dat U voor 10 centen in de week alles geeft wat ge verlangt, wat ge noodig hebt, Pittige artikelen over vragen van den dag op elk gebied, overzichten van binnen- en buitenland, uitvoerige raadsverslagen uit Uwe plaats, verslagen en berichten over alle gebeurtenissen, ingezonden stukken, agenda's, aankondigingen van verkoopingen der ge- heele streek, vraag en aanbod van personeel uit Uwe industrieën, familieberichten, enz., kortom DIT BLAD KUNT GE NIET MISSEN, MAG IN GEEN ENKEL HUISHOUDEN ONTBREKEN. Wie zich thans voor minstens 3 maanden abonneert ontvangt alle nummers van September gratis. des nachts erg vraatzuchtige honden rondloopen bleek wel hieruit, dat den volgenden nacht een heel stuk van het achterste gedeelte der koe was afgevreten. Later is 't cadaver opgeruimd door den destructor te Son. Er sterft hier den laatsten tijd nog al veel vee. Alhier bestaan plannen tot het oprichten van een ziekte- en doktersfonds. Als de plannen door gaan, wordt in een langgevoelde behoefte voorzien. Eén „Mijnhardtje" 5 et. 12 stuks 50 ct Wij hadden behoelte U bij dit afscheid met weinig doch welgemeen de woorden dank te zeggen voor alles, wat U voor ons hebt willen zijn. En niet alleen in woorden ook in de daad willen we dat toonen, door U als blijvend aandenken een vaas en een album met de hand- teekeningen uwer mede ambtenaren aan te bieden met het verzoek dit een plaatsje te willen geven in Uw nieuwe woning en met ons aller wensch, dat het U en Uw vrouw alleszins goed moge gaan in Uw nieuwe gemeente en dat Uw nieuwe functie voor U een bron van steeds meerdere levensvreugde moge zijn.» Ten slotte werd nog het woord gevoerd door den oudsten ambtenaar ter secretarie den heer B. Verhoeven die meer namens het secretarieper- soneel nog een kort afscheidswoord sprak. Zichtbaar geroerd dankte de heer van den Berg voor de tot hem gesproken woorden, alsmede voor de schitterende cadeaux hem aan geboden. Voor de Ned. Herv. gemeente hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des n.m. half drie op te treden Ds. Oostenbrug. - Door de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm wer den in den loop van dezen zomer we kelijks schietoefeningen gehouden op de schietbaan te Kaatsheuvel. Aan deze oefeningen was meteen een wedstrijd verbonden, waarbij de prijzen werden vastgesteld naar het gemiddelde van de vier hoogste series in den loop van het seizoen geschoten. De leden waren in twee klassen ver deeld. De uitslag voor ieder klasse is de volgende: Klasse A: J. v. Herpen le prijs met 48 punten: H. A. van Vuuren 2e pr. met 48 punten: P. van der Schans 3e pr. met 48 punten; Burgemeester A. Smit 4e pr. met 47% punt; E. Haver- hals 5e pr. met 47% punt; A. Keyne- mans 6e pr. met 47% punt; A. van der Werken 7e pr. met 46% punt; G. Ver steeg 8e pr. met 46% punt: A. M. Ver steeg 9e prijs met 46% punt; M. W. Verhagen 10e pr. met 46 punten; Joh. Vos 11 pr. met 46 punten; C. J. van Dongen 12e prijs met 46 punten; T. v. Dongen 13e pr. met 45% punt; Jac. v. Zeist 14e pr. met 45% punt; C. Ster renburg 15e pr. met 45% punt; W. J. Zwart 16e pr. met 45% punt; Dr. Winkelman 17e pr. met 45% punt; C. Klaasse 18e pr. met 45% punt; J. C. Varrossiau 19e r. met 44% punt; C. Braspenning 20e pr. met 44% punt; J. den Hollander 21e pr. met 44% punt; D. van der Werken 2e pr. met 44% punt; J. J. Vos 23e pr. met 44 punten en A. Hommel 24e pr. met 44 punten. Klasse B J. Rosenbrand le prijs 43% punt; J. Schiedon 2e pr. met 43% punt; P. Huysman 3e pr. met 43% punt; J. van Dongen 4e pr. met 43 punten; K. Brouwers 5e pr. met 42% punt; D. J. Kuysten 6e pr. met 42% punt; A. Nieuwkoop 7e pr. met 42% punt; C. Kruyf 8e pr. met 42% punt; P. van Dommelen 9e prijs met 42 punten; J. D. van Oversteeg 10e pr. met 42 punten; H. Rosenbrand lie pr. met 41% punt; G. S. Both 12e prijs met 41% punt; M. Mouthaan 13e prijs met 41 punten; A. Oerlemans 14e pr. met 40% punt; A. H. v. Beek 15e pr. met 40% punt; A. Faro 16e pr. met 39% punt; A. Goedhart 17e pr. met 37% punt; A. Rijken 18e pr. met 36% punt; H. Mayers 19e pr. met 36% punt; J. D. Overeem 20e pr. met 36 punten; G. Boer 21e pr. met 35% punt; J. Tim mermans 22e pr. met 34 punten en M. Spierings 23e prijs met 33 punten. De prijzen zullen op een afdeelings- vergadering op nader te bepalen da tum aan de winnaars worden uitge reikt. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Wey. De rij der openluchtconcerten op de muziektent over de Binnenhaven zal besloten worden met een concert op Zaterdag 1 October a.s. In de raadzaal van het gemeente huis te Geertruidenberg had Don derdagmorgen om 10 uur het offi- cieele afscheid plaats van den heer A. van der Linden als majoor van de rijksveldwacht, die 1 October a.s. 's Rijks dienst met pensioen gaat verlaten. Het woord werd gevoerd door burgemeester Bianchi, oud-majoor van den Elshout en veldwachter Karl. Verschillende geschenken wer den aangeboden en bloemen aan mevr. v. d. Linden. Majoor v. d. Lin den sprak een hartelijk dankwoord. Majoor van der Linden heeft 44 jaren lang trouw dienst gedaan. Aanvankelijk als artillerist te Schoon hoven en Gorinchem, daarna 6 jaar als marechaussee waarvan de laatste l'/a jaar als onderofficier, vervolgens 3'/2 jaar als gemeente-veldwachter te Katwijk aan Zee waarna 30 jaar als rijksveldwachter in het arron dissement Breda met als standplaat, sen Hooge-Zwaluwe, Baarle-Nassau- Ulecoten en Princenhage waarna bijna 9 jaar als majoor der rijks veldwacht te Geertruidenberg. Met majoor v. d. Linden gaat heen een stoere werker, een humaan chef en een in alle opzichten goed poli tieman. Aangezien voor het nieuwe schooljaar van de Geertruidenberg- sche Avondnijverheidsschool voor jongens zich reeds 33 leerlingen hebben laten inschrijven zal deze cursus wederom doorgang vinden. De eerste lessen vangen 29 Sep tember a.s. aan. Woensdag j.l. bracht de be roepen predikant, de Eerwaarde heer De Bruin van Polsbroek, een bezoek aan de Ned. Herv. Ge meente alhier. Na verwelkoming door Kerkeraad, Kerkvoogden en Notabelen, werd door Zijn Eer waarde en diens verloofde, kerk en pastorie bezichtigd. Predikbeurten Zondag 25 September 1938. Ned. Herv. Kerk voorm. half 10 Ds. G. Lans Jr. (bediening van het H. Avonemaal). Nam. half 3, even eens Ds. G. Lans. RAAMSDONKSVEER. Woensdagavond werd in de Naai school bij de Eerw. Zusters de tilm afgedraaid, die gemaakt is bij gele genheid van de jubileum feestenen de installatie van den Burgemeester. De groote zaal was geheel bezet. Vermoedelijk zal de film nog wel een keer afgedraaid worden, om toch maar eenieder in de gelegen heid te stellen, deze mooie film te gaan zien. Door den Burgemeester Mr. Th. Heere zijn Woensdag de school kinderen van alle scholen in de gemeente getracteerd, hetgeen Mr. Heere de kinderen toegezegd had bij zijn benoeming tot burgemeester. De kinderen hebben zich uitste kend geamuseerd. Ze zijn getracteerd op chocolade terwijl bovendien de burgemeester gezorgd had vooreen goochelaar, zoodat de kinderen een buitengewoon gezelligen dag hebben gehad. Tot pastoor te Ledeacker is benoemd, onze oud-dorpsgenoot, de weleerw. heer J. P. F. Snijers, Rec tor van Assisië te Udenhout. Handboog Zondag 25 September houdt de handboogschutterij »Constantia« een schietconcours op haarbanen achter café Th. Elshout. Uitbreiding Schoenfabriek De Rex schoenfabrieken der Gebr. Elshout alhier, zullen wederom een belangrijke uitbreiding ondergaan. Met den bouw hoopt men binnen een paar weken te beginnen en het nieuwe gedeelte nog dit jaar in gebruik te stellen. Uitbreiding der bevloeiings werken Met de uitbreiding der bevloei ingswerken heeft men bereids een aanvang gemaakt. De nieuwe in deeling der Honderd Bunders krijgt zijn beslag, terwijl met de algeheele uitbreiding binnen afzienbaren tijd hoopt gereed te komen. In ieder geval zal het volgend seizoen het nieuwe gebied van de uitbreiding kunnen profiteeren. In ons blad van Woensdag j.l. werden een drietal berichten, be treffende arbeidsgeschil, mond en klauwzeer en paard op hol abu sievelijk onder Drunen geplaatst en willen we thans de noodige rectificatie aanbrengen. HANK Voor een paar weken werd een koe van den landbouwer W. S. te Nieuwendijk zwaar gewond in een achterbeen, door een scherp voor werp, in de weide gevonden. Het dier had zooveel bloed verloren, dat het op last van den veearts moest worden afgemaakt. Daar aan kwaadwilligheid werd gedacht werd de Brigadier der Rijksveldwacht de Ridder, onmid dellijk hiervan in kennis gesteld. Na een uitgebreid onderzoek en langdurig verhoor is het hem mogen gelukken den dader van deze laag hartige streek op te sporen en tot bekentenis te brengen. Het bleek te zijn een zekere S. boerenknecht, wonende alhier. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Dezer dagen lag een koe van den landbouwer H. van Honsewijk, dood bij diens woning. Dat hier Op de in de gemeente gehouden Najaarskeuring werden goedge keurd, de roodbonte stier van E. Nieuwkoop te Aalburg en twee zwartbonten van G. C. Vink te Wijk. De totale aanvoer bedroeg 24 springstieren. Om 't persoonlijk kampioen schap van Noordbrabant speelt de heer de Graag morgen tegen den heer Ponsijn uit Breda. Het zoontje van v. L. kwam dezer dagen zoo ongelukkig te vallen dat het zijn linkerarm brak. Dr. Schimmel verleende genees kundige hulp. De restauratie van den toren te Hedikhuizen is thans definitief gegund aan de firma Prelt te Oost- zaan voor de som van f8282,— Aan het postkantoor alhier zijn een tweetal zegelautomaten aangebracht, respectievelijk voor postzegels voor l'/2 en 5 cent. Zeker een mooie aanwinst, die door de klanten van tante Pos zal worden gewaar deerd. Morgenmiddag (Zaterdag), zal om drie uur de opening plaats vinden van de tentoonstelling van het werk der leerlingen der Nijver heidsschool. Uit het werk dat op deze tentoonstelling geexposeerd zal worden kan men een goeden indruk krijgen van het hooge peil waarop het Nijverheidsonderwijs in deze gemeente staat en het groote nut dat er van kan uitgaan. Men kan er de lessen volgen in de teekenvakken voor de ver schillende branches, als smeden, timmerlieden e.a. in algemeene ontwikkeling enz Op deze tentoonstelling zullen tevens de diplomo's aan de ge slaagde cursisten worden uitgereikt. MISSIE-ACTIE IN DE LANGSTRAAT. Noodsignaal. Heeft U de noodroep gehoord van de millioenen? Van de millioenen én hier in Europa én ginds in de andere werelddeelen? Hier in Europa, dat wegzinkt naar 't heidendom, ginds in de heidenlanden. waar Christus' Kruis nog niet werd geplant. De noodroep om hulp, want we doen nog veel te weinig. Volgens de gegevens die 't Bureau van de Statistiek van den Volken bond uitgeeft, worden eiken dag on geveer 500.000 menschen geboren en 40.000 daarvan worden opgevoed zon der Christus. Dat rechtvaardigt de vraag: „Doen wij wel voldoende? Voeren wij wel uit het testament van onzen Stichter, dat luidt: gaat en onderwijst alle volke ren?'' Neen, in de verste verte niet. Dat is jammer, dat is tragisch in zijn con- sekwentie's! Op de vergadering van den Natio- nalen Raad van den P.M.B. (Priester- Missie-Bond) met de leden der D.M.C. (Dioc.-Missie-Commité's) sprak onze Aartsbisschop in Zijn openingswoord ongeveer als volgt: „Met groote dankbaarheid mogen wij erkennen, dat de missie-actie in Nederland krachtig leeft: veel wordt er gegeven, niet alleen aan de Pause lijke Genootschappen, ook aan andere missiewerken. Maar deze erkenning mag ons niet beletten duidelijk te zien dat er veel meer kan worden gedaan dat er veel meer moet worden gedaan: de belangstelling, het meeleven der Geloovigen d.i. zoowel de offerzin als de financieele hulp, moeten nog ster ker worden. Dat is van groot voordeel voor de Christelijke mentaliteit der geloovigen. Dat is een eerste rang der Katholieke Actie". Nog altijd zijn er betrekkelijk veel Katholieken, die te egoïstisch leven, die alleen maar schijnen te denken aan eigen ziel en zaligheid of erger nog: die om den broode Gods wetten en ge boden vermijden en verachten. Dat is gebrek aan idealisme. Als wij allen echte idealist enwaren van het zuiverste ras, dan zouden wij begrijpen de woorden van Mgr. Ro bert Mader: Een „idee fixe" moet ons beheerschen: Christus! Een groote liefde ons bezielen: de Kerk! Een groote hartstocht ons voortdrijven: de ziel van onzen medebroeder! Een groot ideaal ons leven richten: dat van den Paus: katholiceering der gansche we reld door geloofsboden en leeken- apostelen". Een groot ideaal: de wereld katho liek maken! Geeft daarvoor Uw beste krachten en Uw mildsten steun. Dat ideaal is zooveel waard. Laat de Langstraatsche Missie-dagen een succes worden, een overweldigend succes voor Christus' Bruid: de Kerk. Kap. v. d. V. WAALWIJK. Van 16 tot en met 23 Sept 1938. Geboren: Martinus Wilhelmus Bernarclus, zv. M. de Nijs-van Hiel, wonende te Loonopzand Pieternella, dv. I). Rozenbrand-van Heijst Adriaan Louis, zv. P. M. Kreu- gel-Hoederop Johanna 1 heodora Ma ria, dv. J. A. Wagemakers-Schapendonk Petrus Laurentius, zv. J. van den Broek-Klerkx Laurentius Petrus, zv. .1 van den Broek-Klerkx Adriana Maria Elisabeth, dv. E. H. Hoevenaars-v. Rijswijk Hendrika Maria, dv. M. A. A. Wagemakers-va n R ij sw ij k Overleden Ja. Ga. van Daelen, oud 62 jaren, echt- genoote van C. J. van Es. Huw. aangiften: J. A. van de Ven, oud 28 jaren en Ca. J. Th. Verheijden, oud 25 jaren A. P. C. Gulikx, oud 24 jaren, wonende te Iiel- voirt en Wa. P. M. Klerkx, oud 26 jaren, te Waalwijk. Gehuwd: A. J. M. van Tilburg, oud 26 jaren, wonende te Amsterdam en Eth. Fr. Th. Eibers, oud 27 jaren, te Waalwijk. Ingekomen: J. H. A. Vrinte, van Doornik Ja. M. Wildeman, van Zutphen Aa. M. B. A. van Turnhout, van Heerlen1. Schaer- laekens, van Breda Ca. Ma. Bouwens, van Oosterhout Ja. F. Jansen, van Den Bosch. Vertrokken: L. L. Blokzijl en gezin naar Roermond Aa. A. Eijkens naar Wassenaar Fr. J. G. Ooms naar Eindhoven H. J. Konst naar Amsterdam J. P. van Kollenburg naar Vught A. F. van den Dungen en gezin naar 's-Bosch. DRUNEN. Geboren: Franc. J. Timmermans-Pulles Mart. H. Jehoel-v. d. Water Joh. M. Stevens- Lommers. Overleden: Jozef Verhoeven, echtgen. van A. M. de Kort, oud 55 jaren Adr. Muskens, echtgen. van J. v. Herpt, oud 78 jaren Cath. v. Ravenstijn, wed. van A. van Hoofstad, oud 90 jaren. Gehuwd: Marius, M. Verdonk, oud 28 jaren en Cornelia Lambrechls, oud 25 jaren. RAAMSDONK. Van 10 tot en met 16 Sept. 1938. Geboren: Elisabeth J. M., dv. Hubertus H. Boe laars en Elisabeth H. Boonaerts Eli sabeth M. C. M., dv. Cornelis A. de Ruij- ter en Adriana Fr. van Kuijk Adria- nus M. A., zv. Simon Broeders en Dvinpli- na C. Verhagen Jan L., zv. Eildert Boekholt en Johanna E. Sturrus Adri aan, zv. Antonie Pruijssers en Cornelia Arend se. Gehuwd Adrianus P. C. Jansen, oud 23 jaren en Hendrica P. A. Kanters, oud 25 jaren. Overleden Anna M. de Bruijn, echtge. van Adria nus P. van Besouw, öud 75 jaren. GEERTRUIDENBERG. Geboren Frederik Johannes, zv. F. J. de Vries- Zijlmaiis Goverdina Helena, dv. F. H. Rouwhorst-Mekes. Ingekomen: Huherdina Nederlof, van Utrecht Margaret ha A. de Boer, van Amsterdam Maria E. Gerwers, van Enschede Maria A. van Strien, van Breda Maria H. J. Huijbregts, van TilburgElisabeth M. Verhoeven, van Made. Vertrokken: Gerardina J. Mulders naar Arnhem - Wilhelinina Berende naar Oudenhosch Jan Noorlander en gezin naar Breda Joseph Everares, naar Weert. Ét ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende Is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.75. Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen, Spit Rheumatick, Kou en Maandbezwaren

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7