KEI DAGMEISJE. NET DAGMEISJE. MEISJES VOOR DE OPHALERIJ E.BRINCKMAN Fa. A. Frederiks, Mag. „De Zon" ADVERTENTIEN, Notaris A. SCHAAP O ndergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan Burge meester en Wethouders, de directie en fabriekspersoneel der bedrijven, voor de hartelijke huldiging en mooie geschenken hem toebedacht bij zijn 25-jarig jubileum als stoker-plaatswer ker der gemeente-gasfabriek. GEVRAAGD: GEVRAAGD Twee doozen \CaUetongen samen var> b-'i - HOLLAN DIA, BOEKSTERS, PLAKSTERS EN STIKSTERS. Musis Sacrum. BENJAMINO GIGLI verpachten GedipL Pedicure Loonopzand KAATSHEUVEL Oisterwijk richten voor huishoudonderwijs. Men dringt er in het schrijven op aan dat de raad een besluit neemt, waarin hij het geven van dit onderwijs noodzake lijk acht. De gemeente zal dan moeten zorgen voor lokaliteiten, verwarming, licht e.d. 70 Procent der kosten wor den door het Rijk gedragen. De ove rige 30 procent, dat is in dit geval 493,55 komen voor rekening van de gemeente. De voorzitter zegt dat dit bedrag niet geheel in baar geld behoeft te worden uitbetaald, daar de gemeente zelf lokaliteiten, vuur en licht heeft. Gezien de noodzakelijkheid dat hier ook eens aan geschikt huishoudonder wijs voor meisjes de aandacht wordt besteed stellen B. en W. voor om op dit adres goedkeurend te beslissen. Spreker zegt dat deze school niet het zelfde is als de dagschool voor Land bouw en ook niet als de Tuinders cursus die hier reeds ter sprake ge bracht is. Als lokaliteit is het Gym nastieklokaal wel geschikt, dal toch twee avonden per week vrij is. Dc heer Michael zou het veel beter vinden wanneer daarvoor een ander lokaal kon worden gevonden. In het gymnastieklokaal zijn reeds te veel vereenigingen en cursussen onderge bracht. Spreker is van oordeel dat het oude raadhuis bv. heel goed aan het gevraagde doel zou beantwoorden en dat het voor 2 per week wel te krijgen zou zijn. De heer Verheijden kan zich daar ook mee vereenigen. In den tijd dat er uitvoeringen zijn en 't lokaal meer dere avondden gebruikt wordt loopt de boel daar hopeloos in de war. De heer J. Vos is van oordeel dat het voorstel van B. en W. toch wel het beste is, daar er dan nog een fi nancieel voordeeltje aan verbonden is. De heer Kerst vraagt of de cursus doorgaat, ongeacht het aantal leerlin gen. De voorzitter zegt dat de cursus is opgezet.voor 16 leerlingen en hij ge looft wel dat dit aantal zal worden be reikt. Tot den heer Michael zegt de voor zitter, dat B. en W. deze zaak heel goed bekeken hebben en dat men niet bevreesd behoeft te zijn voor het feit dat de boel in de war zal loopen. De landbouwcursus is overdag. De tuin ders-cursus kan gegeven worden in het lokaal van de gewone school in Capelle. Het gymnastieklokaal is drie avonden per week bezet cn de overige twee avonden zijn dus heel geschikt voor het te geven huishoudonderwijs. B. en W. hebben zich op het standpunt gesteld dat zij geen geld moeten gaan uitgeven voor iets wal ze al hebben. Waarom moet men nu een ander lo kaal gaan huren als de gemeente zelf een heel geschikt heeft. De heer Michael zegt dat de vereeni gingen er zeer zeker door in moeilijk heden zullen geraken. Wanneer er les gegeven moet worden moet toch alles er iederen keer worden uitgesjouwd cn waar moet men er mee naar toe. Spreker kan niet begrijpen hoe men het klaar wil spelen hier nog iemanu binnen te laten. De heer Verheijden: Mijnheer de voorzitter. Ik zal nog eens even iets in het midden brengen, hoewel men wel weer zal zeggen of denken, dit zijn weer een paar oude koeien uit den sloot gehaald. De voorzitter. Geen oude koeien meer als 't U belieft. De heer Verheijden. (Opstuivend). Waarachtig wel. Altijd ben ik tegen stander geweest het vrije lokaal der Heislraatsche School af te breken, be nevens de Vrijhoevensche School te verkoopen, omdat men nooit weet waar men deze gebouwen nog eens voor noodig kan hebben. Nu ziet meïi dat wij ruimte noodig hebben voor landbouw-, tuinbouw- en huishoud scholen, die men dan in het midden der gemeente had. De avonden voor muziek en zang, voor eventueele coueoursen en uitvoe- ïingen komen danig in het gedrang. De heer Kraak. Ik vind het een ver schrikkelijk verschijnsel dat in Sprang-Capelle de huismoeders niet eens meer capabel zijn om haar kinde ren het huishouden te kunnen leeren. Ik zal dan ook zeker tegen stemmen. Ik vind het een schandaal dat in een plattelands-gemeente als de onze een dergelijke inrichting noodzakelijk wordt geacht. De heer Michael handhaaft zijn voorstel om het oude raadhuis voor dezen curs.us in te richten. Daar dit voorstel alleen door den heer Verheij den wordt ondersteund kan het niet in stemming gebracht worden. De voorzitter brengt hierna 't voor stel van B. en W. in stemming dat met 5 tegen 2 stemmen werd aange nomen. Tegen stemden de heer Michael en Kraak. 3. Verbetering „Eikendijk". De voorzitter zegt dat op den slech ten toestand van den Eikendijk meer malen in den raad de aandacht geves tigd is. Nu is hier een plan gemaakt om tot verbetering over te gaan. De kosten zullen 1100.bedragen, waarvan 850.aan arbeidsloon. De heer Michael zegt dat aan den Eikendijk al veel geld besteed is ge worden. Ia 1930 is er aan gewerkt, in 1936 ook al en dit allemaal in werk- verschafing. Wat het in 1930 gekost heeft weet spreker niet meer. In 1936 waren de kosten evenwel slechts 280. Om nu 250.te betalen plus 20 pet. van 850.wordt een veel te groot bedrag, dat niet waard is om aan den Eikendijk ten beste te worden gelegd. Waarom moet nu de Heidemaatschap pij weer zooveel geld daarvan beuren. Spreker vond het het veel heter wan neer een gewone aannemer met de uitvoering ervan belast werd. De heer Kraak heeft indertijd zelf eens een plannetje gemaakt, waarin tot uiting kwam dat het greppeltje langs den weg verlegd moest worden. Dat was de hoofdzaak. De heer Verheijden vraagt wat het plan inhoudt. De voorzitter zegt dat de weg ver breed moet worden, terwijl tevens een voetpad moet worden aangelegd. Bo vendien ligt het in de bedoeling het greppeltje wat op te halen. De heer Michael is van meening dat de kosten veel te hoog zijn. Spreker zou willen vragen of het niet wat goedkooper kan. De weg is toch van weinig belang voor het verkeer. De heer Verheijden vraagt of 't niet gevonden zou kunnen worden dat er een sintelpad van gemaakt kon wor den; men was dan voor weinig geld klaar. De heer Kraak zegt dat de sloot daar overbodig is. Men moet deze dichtgooien en daar dan een fietspad op maken en een andere sloot daar weer naast graven. De voorzitter zal van dit plan nota nemen en dit eens nader met de be voegde personen bespreken. De voorzitter brengt dan in stem ming het voorstel of verbetering nood zakelijk is, volgens het gemaakte plan, met de bepaling dat rekening zal wor den gehouden met de opmerking van den heer Kraak. Dit voorstel wort met 6 tegen 1 stem aangenomen. Alleen de heer Michael stemde tegen. 4. Verkoop gemeente-eigendom het z.g. „Vaartje". De voorzitter zegt dat dit een per ceel moeras en hooiland is dat slechts 3.per jaar opbrengt. De heer J. C. Timmermans uit Over- schie wil het koopen voor de som van 400.B. en W. zijn van meening, dat, wanneer lot verkoopen wordt be sloten, ook anderen in de gelegenheid moeten worden gesteld, als gegadigden op te treden. B. en W. stellen dan ook voor tot verkoop over te gaan en te trachten een voor de gemeente zoo voordeelig mogelijken prijs te krijgen en tot schatters te benoemen de hee- ren A. v. d. Hoeven, J. v. Beek en B. v. d. Hoeven. De heer Verheijden. Waren B. en W het in deze eens? De voorzitter. Ja. De heer Verheijden. Is het de bedoe- iing de verkooping in een publieke vei ling te doen geschieden? l)e voorzitter. Nee, want dan be hoefden geen schatters benoemd te worden. De heer v. d. Hoeven heeft gezegd tegen Timmermans dat 400.veel is, wanneer men den huidigen pacht prijs bekijkt, maar ten opzichte van het land is het veel te weinig. Spreker is er dan ook niet voor om het voor dien prijs te geven. De heer Michael zou maar op het bod van 400.ingaan. Voor zoo'n akelig stukje land, dat bovendien nog door hel land van een ander loopt wordt toch slechts 3.pacht ont vangen, terwijl voor rekening van de gemeente dan nog de polder- en grond lasten komen. Wanneer de gemeente het voor 400.verkoopt is dit een mooie prijs en zij is bovendien van de lasten af. De heer Kerst vraagt waarom de voorkeur gegeven wordt aan een on- derhandschen verkoop, inplaats van een publieken. De voorzitter vreest dat het bij een publieke veiling niet zooveel zou op brengen. Spreker vraagt of het nu niet het beste zou zijn thans de schatters maar te benoemen en dan in de vol gende vergadering aan de hand van het schattersrapport te zien of het voor dat geld gegeven kan worden. Wordt met algemeene stemmen stemmen goedgekeurd. 5. Goedkeuring wijziging begroo ting Burgerl. Armbestuur Sprang over 1937. Aldus geschiedt. 6. Goedkeuring rekeningen Burger lijke Armbesturen Sprang en Ca pelle over 1937. Aldus geschiedt. 7. Goedkeuring begrooting Burger lijk Armbestuur Capelle over 1939. De voorzitter heeft hierbij nog te zeggen dat op de begrooting 1939 500.meer aan subsidie over het armbestuur is uitgetrokken, zoodal deze thans gebracht is op 2400. De heer Kraak vraagt waarom dit noodig was. De voorzitter zegt dat dB moest om dat gebleken is dat het Armbestuur meer noodig had dan in hel afgeloo- pen jaar, toen men zelfs aan 2400. nog niet genoeg bleek te hebben, ter wijl de uitgaven nog steeds toenemen. Wordt goedgekeurd. 8. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1937. De gewone dienst sluit met een na- deelig'saldo van 2328.95, de kapi- laaldienst met een voordeelig slot van 642.84. Tot leden van de commissie voor het nazien van deze rekening worden be noemd de hceren Kraak, J. Vos cn Verheijden. 9. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1939. De voorzitter kan tot zijn genoegen mededeelen dat de begrooting sluitend is gekregen, waarbij gebruik is ge maakt van de achterstallige inkomsten die nog binnen moeten komen. De gewone dienst sluit op een be drag van 184.758,30: de kapitaal- dienst op een bedrag van ƒ47.724,75. Tot leden van de commissie gelast met het nazien hiervan worden be noemd de heeren G. Vos, C. Timmer mans en A. M. Verheijden. De heer Michael heeft tot zijn spijt maar een heel gering bedrag gevon den, n.l. 200.voor de beide ha vens. Dit jaar is er in het geheel niets aan gedaan. Voor den Eikendijk wil men zooveel geld beschikbaar stellen, terwijl men de havens zou laten ver zanden. Spreker wil niet op de zaak vooruitloopen maar de aandacht van de begrootings-commissie toch wel terdege op dit punt vestigen. 10. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede dat, a. bericht is binnengekomen van 't kerkbestuur van Capelle dat 't afziet van 't zelf exploileeren van de begraaf plaats en deze aan de gemeente zal overdoen. B. en W., nota nemend van de voorstellen in de vorige vergadering gedaan, zullen nu trachten of er niet een stukje land bijgekocht kan worden om de begraafplaats grooter te maken. b. Een sirene is aangeschaft ten ba te van de luchtbescherming. Het ligt in de bedoeling dit getal uit te breiden tot 4 of 5. De heer Kerst vestigt bij de rond vraag de aandacht op het feit dat dc straatverlichting nog niet ontstoken wordt. Spreker meent dat dit met de maan op en neer gaat, maar het was toch beter dit anders te regelen. An dere gemeenten hebben alle een doel treffende verlichting. De heer Michael zegt dat de lan taarns aangestoken worden na de eer ste volle maan in October. Hij is er echter van overtuigd, dat in de veror dening staat September. De voorzitter zegt dat voorzoover valt na te gaan, de lantaarns altijd in Octdber werden ontstokken. Spreker wil wijzen op de kosten. Dit jaar was voor de verlichting 2650.uitge trokken. Vorig jaar 2550.Vol gens de laatste rekening is echter reeds 2803— uitgegeven. Dit was dus ver boven de begrooting, Nu wij, aldus spreker, de begrooting met veel moeite hebben kloppend gekregen, konden wij ons geen uitbreiding ver oorloven. Wanneer de begrooting evenwel in behandeling genomen wordt kan hier nog nader op worden terug gekomen. De raad ging hierna in geheime zit ting. De dag van 1 October is voor hem tot een onvergetelijke gemaakt. PIET VAN EETEN. Waalwijk, October 1939. Brieven onder No. der adv. Bureau v. d. blad. 60102 Eenigszins bekend metkooken. L. v. ENGELEN, Stationsstraat Waalwijk. 40 voor »-» N.V. NED.SCHOENENUNIE BLOCH STIBBE WAALWIJK urooaf en verder Vrijdag, Zaterdag, Zondag in zijn beste film Een ontroerend mooie zangfilm van grote waarde. te Waalwijk, zal bij i n s c h r ij v i n g Voor de Ge meen te WAAL WIJK voor onbepaalden tijd Opgespoten land aan de Oosterhavenkade te Waal wijk, groot 6.10.00 H. A. in 5 perceelen. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht ten kantore van Notaris A. SCHAAP te Waal wijk uiterlijk Dinsdag 11 Oct. a s voorm. 11 uur, alwaar de voor waarden terinzageliggen. 60104 Achter het Stadhuis 30 TELEFOON 1631 s~HERTOGENBOSCH is steeds DES MAANDAGS in Waalwijk, de Langstraat en omgeving aan huis te ontbieden ter verzorging van de voeten als Exsteroogen, Eeltballen nagelingroeiing enz. 58700 Marga 7/rrT Woensdag Donderdag CO "O TJ Xfl ■- -c W W N* Int. dames direct. 25 dames lijfjes 48 hemden 48 nachtp.139 onderj. 75 piama's 98-108 kindernachtp.79 met kt. stijging Gemoltonn. kinder- nachtp. div. 9 Flanel dames nachtpon 98 Flanel kinder piama's 96 Wollen dames onderjurken 245 Gemoltonn. dames directoires 49 Wollen Jaeger dameshemden 168 Int. heerenhemden 48-58 Int. heerenbroeken 19-39 Jaeger heerenbroe- J-i,ken lange pijp 54 Zw. kwal. 58-79-89 Int. heerenborst rokken 1. m. 89 Heereifcy-piama's 175-235 Gem. heeren borstrokken 89 Gem. heeren broeken 89 Wollen Jaeger heerenborstr. 185 Gezondheids Jaeger heerenbroeken 95

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 4