LA een dubbeltje Bakkersbediende LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN. MEISJES DRl een nette Dienstbode. I N DIT BLAD? I N DIT BLAD een flinke R. K. gevraagd mei Lar Na] E naji K.M der D uitz zoe schi wat de mai nac dan Me' Ber Mo de tocl Enr nae Loo Jr., Ber A de pos ma; f63 H 214 D gad Toe gesl O A An Kra A d e »Ni A TtJ »M( li evei lent gest hoe reik 12'/s pat; wer E pati stee ond doo gesl E doo aan A.N 's G daa B den schi hari hed aan geg' ten- E Mei verj R.K pre D deri riep gr<>' har in 1 zen! D aalr en gev; bed aan van N den onz hij krat ten miji de t het dat Aldaar zal Zondag om half drie een wedstrijd gespeeld worden tusschen DESK 1 en een combinatie van de elf tallen van HEC, Hercules, WVB, Rapid en Uno Animo. De opbrengst van dezen wedstrijd zaï in zijn geheel ten goede komen aan het comité der Lamida. Wij mogen alle Roomsch Katholieken hierbij dus wel aansporen dien dag naar Kaatsheuvel te gaan om dien wedstrijd by te wonen, waar men eens kennis kaü maken met de R.K. Sport en tevens door zijn entree-geld de Missie steunt. Zondag a.s. dus allen op naar Kaats heuvel. I. V. C. B. R.K. W.V.B. Na een meer spannenden dan fraaien wedstrijd slaagde WVB 1 er ook Zondag j.I. niet in tegen OSC 1 te Orthen eenig winstpunt in de wacht te sleepen. Hoewel de hevige van doel tot doel staande wind oorzaak was, dat het ont plooien van behoorlijk spel uiteraard ernstig belemmerd werd, hielden de spe lers van beide partijen doorgaans weinig rekening met dezen factor. Er werd te gen wind in veelal te hoog gespeeld, waardoor het leder maar al te dikwijls een prooi werd van de hevige windvla gen. Spannend is de strijd daarentegen wel geweest en tot nog kort voor het einde hadden beide partijen hun lot nog in eigen handen. Dubbel jammer was het daarom, dat ongeveer een kwartier voor het eindsignaal twee oogenschijnlijk on schuldige schoten door het effectvolle terrein van richting veranderden en tergend langzaam in het WVB-doel rol den. Hiermede kwamen de Orthenaren op wel wat al te gelukkige wijze aan hun overwinning. Voor de rust, met den wind in de rug was WVB uitgesproken de meerdere, doch de OSC-achterhoede met den ex. BVV'er van Rooij aan het hoofd, weerde zich krampachtig. De OSC'ers trachtten toen met snelle uitvallen den balans in evenwicht te houden, wat hun slechts ten deele gelukte. Uit een dezer attaque* wisten zij zelfs de leiding te nemen, wel ke evenwel direct daarop door den WVB- linksbinnen werd te niet gedaan. Na de hervatting was de WVB-helft tooneel van den strijd. De achterhoede hield echter moedig stand en had zelfs nog gelegenheid de voorhoede in 't spel te betrekken. In deze periode kreeg de linksbinnen een dot van een kans, maar op enkele meters afstand van een vrij doel wist hij nog naast te schieten. Na dat de OSC-keeper nog op schitterende wijze een vrije schop uit een der hoeken had geranseld, kwamen de hierboven vermelde sof-goaltjes, waarmede tevens de tweede nederlaag bezegeld was. Het tweede elftal leed een groote ne derlaag tegen Zigo 1. Mogelijk dat hier de onvolledigheid als excuus kan gelden en zullen we dus maar afwachten of een volgende gelegenheid een beter kunnen van onze reserves voor den dag zal bren gen. De junioren deden het nog het beste en sloegen de dito's van Hercules met 21. R.K.V.V. HERCULES. Het was Zondag j.I. een buitengewoon goede dag voor Hercules. De vier wed strijden die werden gespeeld werden al le in een overwinning omgezet. Het eerste elftal behaalde in Schijndel een 53 overwinning. Over dezen wedstrijd het volgende: Hercules trapt af en brengt reeds di rect een bezoek aan den Schijndel-docl- man; echter zonder resultaat. Na 7 minu ten spelen doelpunt de linksbinnen van Hercules uit een voorzet van rechts 01. Schijndel beantwoordt dit doelpunt met enkele tegenaanvallen en al spoedig brengt het den stand op gelijken voet 11. Even later krijgt Schijndel een pe nalty te nemen; deze wordt echter naast geschoten. Na een kwartier spelen neemt Hercules opnieuw de leiding, een schot van den mid voor wordt door den doel man onvoldoende gestopt en de links binnen plaatst den hal in het doel 12. Schijndel doelpunt daarna uit een cor ner en de stand is weer gelijk, 22, en nog voor de rust neemt zij weer de lei ding, 32. De eerste 20 minuten in de tweede helft is Schijndel overwegend sterker en het is dan ook aan het goede werk van onzen doelman te danken, dat er in deze periode niet gescoord wordt. Uit een on- verwachten aanval doelpunt de Hercu- les-midvoor op schitterende wyze, 33 en even later bezorgt dezelfde speler zijn club de leiding. Hierdoor is Schijn del zeer ontmoedigd en de laatste 10 mi nuten is dan ook Hercules grootendeels de meerdere, hetwelk het nog in een doelpunt van den rechtsbuiten weet uit te drukken. Zoodoende komt het einde van dezen fair en sportief gespeelden wedstrijd met een 53 overwinning vooi* Hercules. Het tweede elftal won na een goed ge- speelden wedstrijd met dezelfde cijfers van Roda 2 uit Tilburg. Het derde elftal behaalde, zij het dan een magere, een 1overwinning op WSC 2 uit Waspik. Hier werd ook door heide partijen goed gespeeld en de wed strijd had een sportief verloop. Het A elftal der junioren won met 61 van DES b. Het B-elftal speelde Zaterdagmiddag tegen WVBA. Deze wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor WVB. spannende partij, die van alle spelers het uiterste vergde. In deze periode was de HEC-voorhoede het beste op dreef en bracht, hoewel tegen den storm op getornd moest worden, herhaaldelijk 't HVC-doel in het nauw. Om beurten namen beide partyen de leiding, totdat hij de rust de stand weer gelijk was (44). Na de thee kwam het nog tot enkele aanvallen van Heesch, maar dat was ook de laatste opflikkering. De HEC'ers waren meester over hei geheele terrein, zoodat slechts op de helft van HVC gespeeld werd. Haar verdedi ging weerde zich nog geducht, wat even wel niet kon verhinderen, dat nog vier maal de bal in het middenveld afgetrapt moest worden. De doelpunten werden ge maakt door den linksbinnen (4), links buiten, linksbinnen, centervoor en rechtsbuiten, ieder één. De reserves konden het niet verder dan een 74 nederlaag brengen tegen WSC, Waspik. Het A-elftal der adspiranten kwam daarentegen heel wat beter voor den dag, door een mooie 50 overwinning op DESK A, te Kaatsheuvel. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys 1—Zevenbergschen Hoek 1 90. Zondag j.I. speelde de Veersche Boys I haar eerste competitiewedstrijd op eigen terrein tegen Zevenbergschen Hoek I. Beiden elftallen verschenen onvol ledig op het terrein, de Veersche Boys met drie invallers en Zevenbergschen Hoek met 10 spelers. tn het begin van den wedstrijd werd cr nog al flink aangepakt, maar het spel van de gasten kon nog niet in de schijn staan van onze Boys, wat wel bewees de stand van 2na tien mi nuten spelen. Daarbij kwam nog dat Zevenbergschen Hoek na een kwar tier spelen nog een speler moest mis sen, die uitviel, zoodat er nog negen spelers in het veld waren. De rust ging in met 40 voor de Boys. Na de rust had de wedstrijd het aantrekkelijke totaal verloren, daar een tweede speler der gasten uitviel, er bleven dus nog acht spelers over. Van mooi voetbal kon er dus geen sprake meer zijn, er werd maar een beetje op en neer getrapt. De eindstand was niet minder dan 90 voor de Boys. Ncerlandia I—Veersche Boys II 1—0. Het tweede elftal der Veersche Boys speelden Zondag j.I. haar eerste uitwedstrijd tegen Neerlandia I te Dorst. De Boys bleken de minderen te zijn, want zij verloren met 1 0. DUSSEN. R.K.V.V. Dusschensche Boys. Hoewel de competitie reeds eenige weken aan den gang is, staat 't bij de R.K.V.V. Dusschensche Boys nog steeds niet vast of zij al of niet hieraan kan deelnemen. Door verschillende ooizaken hebben zij een speler tekort, zoodat voorloopig aan deelname nog niet behoeft te worden gedacht. Tweede klasse B. Alleen de wedstrijd Heracles-Spor- ters 2 ging hier door en zooals te ver wachten was, bleven de Bosschenaren hier met 32 de baas, al hadden wij 'n grootere nederlaag voor Drunen ver wacht. St. JOACHIMSMOER. S. D. Z. De uitwedstrijd tegen Hekos 2 in Tilburg heeft voor onze blauwwitten geen succes gebracht. Met een 40- nederlaag keerden ze huiswaarts, na flinke tegenstand geboden te hebben. Al is de overwinning der gastheeren geflatteerd, zij hebben ze volkomen ver diend. Toch zou een 20 uitslag de sterkte der beide teams beter weerge geven hebben. S.D.Z. trapt af en onderneemt eenige aanvallen. Ze tracht uit de geboden kansen eenig voordeel te putten, doch haar aanval is te slap. Hekos speelt veel beter voetbal en haar attaques zijn dan ook telkens zeer gevaarlijk. Toch duurt het geruimen tijd alvorens zij de lei ding kunnen nemen. Deze voorsprong van 1—0 weten de gastheeren tot rust te handhaven. De tweede helft begint met een He- kos-offensief, nadat S.D.Z. eerst aan het woord is geweest. Doelpunten zit ten in de lucht en op eminente wijze ziet een der Hekos-forwards kans de voorsprong van zijn club te vergrooten. Keer op keer komen de blauwwitten terug, maar de tegenpartij houdt het hoofd koel. Nog tweemaal weet Hekos onzen doelman te verschalken. S.D.Z. probeert alles nog om de eer te red den. Het gelukt hen niet. Met S.D.Z. in den aanval fluit de scheidsrechter het einde van deze pittige, faire wed strijd. De zege is aan de partij ten deel ge vallen, die er krachtens het best ver toonde spel ook het meeste recht op had. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 2 October hield de Postduivenvereeniging „De Jeugdige Vliegers" een wedvlucht vanuit Maas tricht, afstand 102 K.M., los om 9 uur, met sterke Z.W. winl. Ie duif 10-26-37, laatste prijsduif 10-46-29. De prijzen werden behaald als volgt: M. Leijten 1; G. Strijk 2; H. Knip- pels 3, 4; Jos. de Peffer 5, 6, 10; Kra mer 7, Joh. Verhoofstad 8; van Heu- men9. R.K.V.V. Be Ready. De R.K.V.V. Be Ready dat beslo ten heeft na de reorganisatie in de eerste klas uit te komen, heeft tot op heden nog geen enkele wedstrijd ge speeld. Laten we hopen dat hierin spoedig verandering komt. DISTRICT DEN BOSCH. R.K.V.V. H.E.C. De tweede thuiswedstrijd, ditmaal tegen Heesch, werd eveneens een groo te overwinning voor onze geel-zwar- ten. De uitslag 84 spreekt voor zich zelf, zoodat de HEC'ers op het goede pad zijn. Dat het aantal gemaakte doelpunten (12) zoo groot is, had zijn oorzaak voornamelijk in de wind, waardoor de schijnbaar gemakkelijkste ballen moei lijkheden opleverden voor de keepers. Voor de rust, toen HRC tegen den wind op speelde, was het een fraaie en Uitslagen Zondag 2 October. Eerste klasse. ODI 2Zwaluw 2 36 ODC 2Juliana 03 Concordia St. Michiels Gestel 21 Tweede klasse A DVG Blauw Geel 2*4 Wijbosch Helvoirt 7—4 Tweede klasse B. Heracles—Sporters 2 3—2 Overzicht. Eeste klasse. De nederlaag, die wij voor Zwaluw 2 in Rosmalen hadden voorzien is niet gekomen. Met mooie cijfers namen deze reserves de punten mee naar Vught. De derby in Boxtel had een span nend verloop, doch de gasten zijn alle veel sterker geweest dan hun gast heeren. Met 30 behaalde Juliana de overwinning, wat een schitterende in zet voor het seizoen genoemd mag worden. Het Bossche Concordia bleef ander maal baas in eigen huis. Na een span nenden wedstrijd moest het sterke Gestel met een 2—1 nederlaag haar huis opzoeken. Tweede klas A. D.V.G. heeft zich wel hersteld, maar nog niet kranig genoeg. Veghel 2 kon met een kleine over winning de punten meenemen. Helvoirt was als gast bij Wijbosch, maar dat is hen daar niet meegevallen. Met een 74 nederlaag moesten zij de punten in Wijbosch laten. Daladier's verklaring aan het Fransche Parlement Daladier beeft gisteren in de Fransche kamer, Chautemps in den senaat, verantwoording afgelegd van het regeeringsbeleid gedurende de achter ons liggende weken van internationale spanning. Daladier heeft de kwestie van vertrouwen gesteld en de Kamer heeft met 535 tegen 75 stemmen bij drie onthoudingen toegestemd in verdaging van de interpellatie van Chichery. Tegenstemmers waren de commu nisten, de socialist Bloch tn de Kerillis. Frankrijk zal te Rome een Ambassadeur benoemen. Dinsdag kort voor den aanvang van de buitengewone zitting van het Fransche parlement, heeft minister president Daladier den Italiaanschen zaakgelastigde bij zich ontboden, om dezen er van in kennis te stellen, dat de ministerraad met algemeene stemmen besloten heeft, aan Mus solini de gevoelens van groote dank baarheid van de Fransche regeering en van het Fransche volk te doen overbrengen voor het groote be middelings- en vredeswerk, dat hij te Munchen heeft verricht. Voorts om hem in kennis te stellen van den wil van Frankrijk zonder ver wijl de diplomatieke betrekkingen tusschen de beide landen te nor- maliseeren, en daartoe zonder meer over te gaan tot de benoeming van een ambassadeur bij de regeering van Z. M. Koning - Keizer Victor Emanuel III. De Fransch Duitsche vriendschapsverklaring. Poncet, de Fransche ambassadeur te Berlijn, is op zijn standplaats terug gekeerd, en in verband daarmede trad heden weer de kwestie van de Fransch- Duitsche vriendschaps verklaring in de politieke besprekingen op den voorgrond Men neemt aan, dat Poncet zijn medewerking aan de totstandkoming van eene verklaring zal beschouwen als de bekroning van zijn werkzaamheden te Berlijn. Amnestie in Oostenrijk zou worden overwogen. Naar verluid overwegen de Duitsche autoriieiten amnesiie te verleenen aan alle politieke gevangenen, behalve aan Schuschnigg, dit uit vreugde over het verkrijgen van het Sudetenland. Het proces tegen Schuschnigg, die nog steeds te Weenen is, zal in ieder geval voortgaan en niet later dan de volgende mand plaats hebben. Engelsch - Italiaansch overleg inzake Spanje Besprekingen van Ciano en Perth. Lord Perth, de Engelsche gezant te Rome, hteft in de laatste 36 uren tot tweemaal toe besprekingen met Graaf Uano gehad. De staatslieden hebben 2ich voornamelijk bezig gehouden met de Spaansche kwestie in verband met de i iwerkingtreding van het Engelsch— Italiaansche accoord. Naar verluid zou ook de mogelijkheid van een wapenstil stand in de Spaanschen ourgeroorlog ter sprake zijn gekomen. Vier nieuwe regimenten onbereden artillerie. Het ligt volgens de nieuwe indee- lingsbeschikking in de bedoeling van den minister van Defensie de onbereden artillerie tereorganiseeren en wel vier nieuwe regimenten in te stellen, nl het 9e, 10, 11e en 12e regiment onbereden artillerie. Voor de gemeente Utrecht zal het aangenaam zijn te vernemen, dat voor het verlies van het le regiment veld artillerie een ander regiment in de plaats komt, nl. het 10e regiment onbereden artillerie, terwijl 's-Her togenbosch het 11e regiment onbe- reden artillerie binnen de stads grenzen krijgt Het 9e en 12e regiment komen resp te Naarden en Ede in garnizoen. Buitenwerkingstelling uitvoer verboden In verband met de in den inter nationalen toestand ingetreden ont spanning heeft de Nederlandsche regeering besloten de op 28 Sept. j.I. afgekondigde uit/oerverboden, in afwachting van een definitieve intrekking hiervan, die binnenkort te verwachten is, voorloopig buiten werking te stellen. Dientengevolge is bij beschikking van den minister van oeconomische zaken van heden algemeene dispen satie verleend van alle uitvoerver boden, afgekondigd in de buiten gewone Nedeilandsche Staatscou tanl van 28 September j.I. Alle onder die verboden vallende goederen kunnen van het tijdstip dezer bekendmaking af derhalve zonder vergunning worden uitge voerd. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag 8.15 uur Luxor Bioscoop »De kandelaars van den Keizer« Vrijdag Theater Musis Sacrum Moederlied Wielrijder door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is de vijftigjarige S. Verbij in de Hoofdstraat, nabij de r k. kerk te Sassenheim door een personenauto aangereden, welke uit de lichting Leiden kwam. Het slachtoffer, dat rechts van den weg reed, werd tegen den grond gesmakt en ernstig gewond. Nadat dokter Le Grand geneeskundige hulp had verleend, is de man naar het St. Elisabelhziekenhuis te Lei den vervoerd, waar hij later is overleden. De man laat een vrouw en tien kinderen achter. Door een trein aangereden en gedood. Gistermiddag was op de veiling De Tuinbouw, gelegen tusschen Bovenkarspel en Grootebroek t e achttienjarige tuinder C. Ligthart uit Lutjebroek bezig met bloemkool Dellen, toen een trein uit de richting Enkhuizen naderde. Vermoedelijk door den sterken wind heeft de jongen den trein niet looren aankomen en doordat hij zich te dicht bij de rails bevond werd hij door de locomotief gegre- )en en met een hoofdwond langs de rails neergesmakt. Dokter Steenhuizen uit Boven karspel verleende de eerste hulp. L. is naar het ziekenhuis te Lutje broek vervoerd, doch onderweg is hij- aan zijn verwondingen overle den. Jongen overreden te Dordrecht. In de Oranjelaen te Dordrecht is Zater dagavond omstreeks half 7 een ongeluk gebeu'd dai aan een 17 jarigen jongen het leven heeft gekost. Op dattiidstip reed een auto bestuurd door zekere A. uit Dordrecht in de richting van de stad. Waarschijnlijk tengevolge van de spoorrails, die daar liggen, slipte de auto en reed de 17 jarige J. Dorstman uit de Merwedestraat aan De jongen kreeg inwendige kneu zingen en eenigen bloedende verwonding en aan het hoofd en den pols. De G- G. D. vervoerde het slashtoffer naar het ziekenhuis Nog de zelfde overleed de jongen. De politie maakte tegen de bestuurder van den aulo proces verbaal op en nam den wagen in beslag. Doodelijk ongeluk te Breda. Gistermorgen vroeg heeft zich te Breda een tragisch ongeluk voorgedaan. De 36 jarige Janssens uit De Zeisstraat chauffeur der Posterijen, wilde om 4 uur zijn fiets halen uit den kelder van het nieuwen postkantoor bij het station. De zware ijzeren deur viel uit haar heng sels, waarbij het slachtoffer tusschen muur en deur bekneld geraakte, terwijl hij de deur op zijn lichaam kreeg. Kort daarna is de ongelukkige overleden. Hij laat een vrouw en een kind achter. Een zeil ongeluk op het IJsselmeer. Op het IJsselmeer is een ernstig on geluk gebeurd. Tusschen Marken en Uitdam is een jacht omgeslagen. Aan boord bevonden zich twee dames en twee heeren, allen uit Weesp. Het jacht is door een hevige wind vlaag omgeslagen. De heer en mevr Heideman wisten op den zijkant van de omgeslagen jol die nog slechts ongeveer 10 c M. boven water uitstak, te klimmen. Mej Lodewijks en de heer Veldhuyzen, beiden goede zwemmers' wilden trachten zwemmend de Noord Hollandsche kust te bereiken. Met een luik dreven zij af en men heeft van hen niets meer gezien. De twee personen die op het omge slagen jacht waren gebleven, zijn na zeer veel inoeite door een jacht opgepikt. In welk blad vindt U berichten, verslagen, inge zonden stukken uit uw eigen gemeente, zoo uit voering als Waar aanvragen om of aan biedingen van personeel, aanbestedingen, verkoopin- gen uit plaats en streek, zooals ze voorkomen En dat alles voor in de week. ABONNEERT U THANS, VOOR DIRECTGEVRAAGD bij C. v. MIERLO-v. BLADEL Putstraat 68 Waalwijk. Gevraagd met 1 Nov. as. Ned. Herv. Pastorie, 60105 Raamsdonksveer. CARTONNAGEFABRIEK MEIJER EN COUVÉE (LEERLINGEN) Grootestraat 2 Waalwijk V VOO I

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 8