Plaatselijke Berichten. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Voensdag 19 October 1938 No. 83 De Echo van \ret Zuiden Tweede blad DRUNEN. BUSSEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. KEUSDEN. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. Geslaagd L. Lambrechtse alhier, sterie. arisen De Iieer atautoaa8^e voor ^iet diploma van den ord le[&- Ned- Politiebond. am is Broodprijsverlaging j naar De Vereenigde NVaalwijksche lerche^kkers hebben besloten den brood- "ingeniijs met één cent te verlagen. Ial. de itstapje Oefening en Vermaak wild- Een 50-tal leden van de Lieder noord ,)Oefening en Ver maak maakte ,zoekondag een uitstapje naar Ant- s P-erpen, waar de opvoering van ZOj aust in de Koninklijk Vlaamsche pera werd bijgewoond. /oond 5 %cr" Het behoeft geen betoog dat allen ol lof waren over het dien dag rz°elJ sbodene. eedn Muzikale rondwandeling lig uit De harmonie »St. Jan« maakte uden, ondagmiddag een muzikale rond- publi- randeling door v.m. Baardwijk, rhoorulks ter compensatie van 't concert ichter at Zondag 9 October wegens de daar lechte weersomstandigheden moest t den /orden afgelast, i. Een bijzonder jubileum. 'dorp Heden herdenkt mej. de Graaff- deenhoff, Putstraat alhier, het feit, lat zij gedurende 12'/2 jaar in de 1 dat K. Kerk van St. Jan werkzaam is. brief ;eker een jubileum der vermelding 2I\u^yaard. ^ere Vergadering R K. Onderwijzers- Bond. ■endé De heer CarPaV gehuldigd, toffer Maandagavond vergaderde de Deze katholieke Onderwijzers-Bond afd. ennis iVaalwijk-Heusden in Hotel Verwiel ilhier. Nadat de voorzitter de heer XIII. "roklage, de vergadering, die zeer »oed bezocht was geopend had, verden enkele huishoudelijke pun- nning en afgehandeld, waarna de heer Zuid- 3arpay uit Heusden gehuldigd werd Op ^oor het feit dat bij dezer dagen eden sijn zilveren jubileum als hoofd land Jer school te Heusden mocht her- nog denken, terwijl hij tevens 20 jaar moe- ils penningmeester zijn beste krach- felijk en aan de afdeeling gewijd had. van Allereerst werd de jubilaris toe t. gesproken door den voorzitter die ie groote verdiensten van den heer Carpay in het licht stelde, niet alleen als onderwijzer maar ook als bestuurslid van de afdeeling. Verder werd nog het woord ge roerd door den geestelijken advi seur, den Zeereerw. heer Pastoor van Erp en door den heer Broos, hoofd der school te v.m. Besoijen. Als stoffelijk blijk van waardeering had de heer Carpay, wiens naaste familieleden tevens aanwezig waren, een fraai geschenk in ontvangst te nemen, waarvoor hij in Hartelijke bewoordingen dankte. Na dit meer officieele gedeelte werd de avond verder in een zeer opgewekte stemming genoegelijk doorgebracht. Een groot aandeel had hierin het optreden van den gevierden humorist, den heer H. van Engelen aan de piano begeleid door den heer van Straaten. Deze twee heeren oogstten met hun af wisselend, met zorg gekozen reper toire veel* bij val. Het is zoowel voor den heer Carpay als voor de afdeeling een avond geweest die nog langin aan gename herinnering zal blijven. Waalwijks eerste piloot. Naar men ons mededeelt is de sergeant leerling-vlieger bij de mili taire luentvaart te Soesterberg, de de heer D. Boxs, Vrijdag 1.1.geslaagd voor het klein-militair brevet en daarmede tevens bevorderd tot sergeant-vlieger. Wanneer we ons niet vergissen is dit de eerste Waalwijker die dit #moeilijke examen met succes heeft volbracht, waarvoor wij hem onze gelukwenschen aanbieden. Het be halen van het klein-militair brevet geeft de bevoegdheid om zelfstandig als piloot vluchten te maken en als dusdanig is het niet uitgesloten, dat de heer Roxs dezer dagen, bij gunstig weer, zijn woonplaats een groet zal brengen door verschillende malen boven het centrum dezer gemeente cirkelen. Jubileum Biljartvereeniging ,,Ons Genoegen". Zaterdag a.s. zal het jubileum- tournöoi van de biljartvereeniging »Ons Genoegen« aanvangen. 25 Jaar bestaan is voor een amu- «ameutsvereeniging in dit genre zeker geen feit dat onopgemerkt voorbij kan gaan. Veel heeft deze vereeniging gedaan voor de edele biljartsport Denken wij maar eens terug aan de onvergetelijke avonden in de competitie van den Tilburg- scheri biljarthond, daarna in den Langstraatschen biljartbond, welke op haar initiatief werd opgericht. brengen, dat toen ter tijd overal triomphen vierde, ja, het zelfs klaar speelde in 2 jaar tijd 8 bekers en twee lauwerkransen aan de tro- phëenkast toe te voegen. Frans Slaats en Dorus van Weert hebben hun volhouden Beloond ge zien in' het voortbestaan van een thans nog zeer amicale en bloeiende biljartvereeniging, welker leden overal gaarne geziene gasten en sportieve tegenstanders zijn. Voor het concours schreven in 10 eerste- en 13 tweede vijftallen. Menig spannende en opwindende strijd zal dus dezen winter in café Passier gestreden worden. Onze hulde en gelukwenschen aan deze vereeniging en aan hare jubileerende leden Slaats en van Weert (nog steeds een gevaarlijk koppel op het groene laken). Haar oudste zustervereeniging de W B.C. (v Berkel) heeft haar de eer aangedaan om Zaterdag a.s. het tournooi te komen openen met haar eerste vijftal. Deze twee rivalen kennen elkaar reeds lang en menige strijd om de supi imatie van Waalsvijk is tusschen deze twee uitgevochten met wisse lende kansen. Ook a.s. Zaterdag zal het er weer spannen.' De opstelling van het vijftal der W.B.C. is zeer typisch, Fr. Slaats en A. v. Berkel Sr. met zijn 3 zoons Kees, Louis en Christ. De partijen zijn als volgt: Ons Genoegen J de Graaff Th. v. Weert Jos Klerks Th. Zwaans Jac. Passier Om 8 uur - De tijden zijn slechter geworden en vele goede, opkomende krachten moesten hunne geliefde sport door omstandigheden vaarwel zeggen. Ook »Ons Genoegen« leed onder $en druk der tijden, maar de emi nente vooizitter Frans Slaats is niet iemand, die het hoofd op de orst laat hangen, want op het ment dat het ledental tot 2 was ruggeloopen, heeft hij met zijn rouwen strijdmakker Dorus van Veert een nieuwe poging gewaagd n binnen 14 dagen slaagden zij er een prima zestal op de been te W.B.C. Fr. Slaats. L v. Berkel. Kees v. Berkel. Christ v. Berkel. A. v Berkel Sr. officieele opening, waarna aanvang van den wedstrijd. Nu mannen Good Luck a.s. Za terdag. Biljarten Zaterdag 1.1. speelde de tweede zestallen der Biljartverenigingen van »Het Bandspel« en »B.J.C.« in het café van den heer Frans van Helvoirt met den volgenden uitslag B. Hornes 48 H. Rombouts 40 P. van Hilst 70 K.v d. Schans 68 B. v.d. Pennen 75 C. v. d. Wiel 75 M. Klerkx W. Vissers Fr. Vissers P. Willemse A. v. Leest J. Willemse 75 75 75 75 75 72 De bekende familie Hofmann, die den lOen Postavond op Zate:dag 5 November in Musis Sacrum te Waalwijk verzoigt. Kaarten verkrijgbaar bij J. Muis, Burg. v. d. Klokkenlaan 23. 446 »Het Bandspel« 376 Hoogste serie K. van der Schans 16. Hoogste serie »B. J. C.« W. Vissers 22 Zeldzame aardbeienbloei. In den tuin van dhr. Heine in de Putstraat alhier valt het merkwaar dige feit te conslateeren dat een aardbeienveld thans voor de^ derde maal in vollen bloei staat Wel een bewijs van den zachten nazomer, die thans door de opkomende herfst buien echter wel voor goed ver dreven zal zijn. J. KOOLEN f Zondag j.l. overleed te v.m. Baard wijk in den ouderdom van 51 jaar, de heer J. Kooien. "De overledene was een algemeen geacht ingezetene die zich in verschil lende functies ook voor het algemeen belang verdienstelijk maakte. Hij was o.a. brandmeester, lid van de commissie van toezicht op het Nij verheidsonderwijs, bestuurslid der R.K. Kiervereeniging en secretaris der studie- en propagandaclub der R.K. Kiesvereeniging parochie St. Clemens. Voor zijn gezin, dat in hem een zorg zame man en vader verliest en ook voor zijn timmer- en aannemersbedrijf, beteekent dit heengaan een groot ver lies. THEATER „MUSIS SACRUM". „Honderd Mannen en één Meisje" Het schitterend winterprogramma van Musis", dat werd ingezet met het fenomenale filmwerk ..Moeder lied" zal Zondag vervolgd worden met een film, die bij zijn verschijnen aller- wege opzien baarde en tot titel heeft: Honderd Mannen en een Meisje". Men zal hierin kunnen bewonderen de schitterende zangkwaliteiten van de jeugdige Deanne Durbin, naast de meesterschap van den- beroemden diri gent Leopold Stokowski, die met zijn Phyladelphia Symphonieorkest een on vergetelijke indruk zal achterlaten. Van den inhoud van deze film, die ook Maandag nog vertoond zal wor den zullen wij in ons volgend nummer eeu kort résumé geven. B V.L. KRING DE LANGSTRAAT. .Zondagmiddag werden in den tuin v.^n café v. Hoorn te Elshout de laat ste wedstrijden gehouden van den B. V L. Kring de Langstraat. De uitslagen waren als volgt: Afdeelingsprijzen: 1 Elshout 446 pnt. levens wisselbeker): 2 Vlijmen 432 pnt.; 3 Herpt 431 pnt.; 4 Nieuwkuijk 4}30 pnt.; 5 Haarsteeg 423 pnt.; 6 Dru nen 423 pnt.; 7 Hedikhuizen 418 pun ten. iPersoneele prijzen: 1 C. Brok, Dru nen. 30 pnt.; 2 A. v. d. Dungen. Vlij- mer 30 pnt.; 3 M. Brok, Drunen 30 pnt/: 4 C. Pelders, Elshout 30 pnt.; 5 L. <He Wit, Drunen 30 pnt.; 6 G. v. Ooijetr, Haarsteeg 30 p.; 7 J. v. d. Wa ter. Nieuwkuijk 30 pnt.; 8 L. Klijn, Elshout 29 prKt.; 9 A. Merkx, Elshout 29 pnt.; 10 Gd de Kort, Herpt 29 pnt. 11 M. Muskens\Elshout 29 pnt.; 12 C. de Wit, Elshout\29 pnt.; 13 C. Ha- mers, Elshout 29 pnt.; 14 J. Pauw, He dikhuizen 29 pnt.; 15 v. Ooijen, Haarsteeg 29 pnt.; 16 A. Kempenaars, Elshout 29 pnt.; 17 C. v. Wezel, Dru nen 29 pnt.; 18 A. Smulders, Haar steeg 29 pnt.; 19 A. v. Heivoort, Vlij men 29 pnt.; 21 M. Buijs, Herpt 29 pnt.; 22 H. Huiten, Nieuwkuijk 29 pnt.; 23 A. de Pauw, Hedikhuizen 29 pnt.; 24 J. Buijs, Herpt 28 pnt.; 25 J. Brok, Elshout 28 punten. Korps: Afdeeling A: 1 H. Muskens, Vlijmen 94 pnt.; 2 C. Pelders. Elshout 93 pnt.; 3 L. Klijn, Elshout 93 pnt.; 4 C. Hamers, Elshout 92 pnt.; 5 C. Beekmans, Vlijmen 92 pnt.; 6 W. Kuijs, Vlijmen 92 pnt.; 7 A. Smulders, Haarsteeg 92 pnt.; 8 Th. Buijs, Herpt 90 pnt.; 9 G. de Hart, Herpt 90 pnt.; 10 C. Klijn, Elshout 88 pnt.; 12 A. v. Heivoort, Vlijmen 88 pnt.; 13 A. Kem penaars, Elshout 88 pnt.; 14 J. Brok, Elshout 87 pnt.; 15 A. v. Kuijk, Vlij men 87 punten. Afdeeling B: 1 L. de Wit, Drunen 93 pnt.; 2 J. v. d. Water. Nieuwkuijk 91 pnt.; 3 F. Moonen, Vlijmen 91 pnt.; 4 J. v. d. Bosch, Drunen 91 pnt.; 5 A. Klerks, Elshout 90 pnt.; 6 A. v. d. Lee, Nieuwkuijk 89 pnt.; 7 M. v. Son. Nieuwkuijk 88 pnt.; 8 C. v. Wezel, Drunen 97 pnt.; 9 M. de Wit. Drunen 87 pnt.; 10 H. v. Spijk, Nieuwkuijk 85 pnt.; 11 P. de Bont, Nieuwkuijk 85 pnt.; 12 J. v. Son, Nieuwkuijk 84 pnt.; 13 C. Brok, Drunen 80 punten. R. K. W V. Dinsdagavond kwam deR K.W.V. afdeeling Drunen, onder presidium van den heer H. Maas in algemeene vergadering bijeen, gezien de belang rijkheid der agenda waren de leden in groote getale opgekomen. Behoudens een enkeleaanmerking werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Vanwege de afdeeling zal ook dit jaar een St. Nicolaas- feest voor de kinderen der leden worden georganiseerd. Het voorstel van het bestuur om hiervoor alle kinderen tusschen de drie en tien jaar in aanmerking te doen komen werd na eenige discussie met meerderheid van stemmen aangenomen. Het bestuur zal daarvoor worden bijgestaan door een tweetal com missieleden. Van de vier candidaat gestelde leden N. v. Son, J. Scha pendonk, Th. Leijlen en J. Look werden daarvoor de twee eerstge noemde leden bij stemming geko zen. Het voorstel van het bestuur om f 35,— uit de kas beschikbaar te stellen om met Kerstmis de werk- looze leden steenkolen te verstrek ken werd met algemeene stemmen aangenomen Na enkele vragen in het kader der rondvraag te hebben afgehan deld, sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. Fabrieksarbeidersbond. Ter viering van het Patronaals- feest zal de Fabrieks arbeidersbond op 7 November a.s. des avonds in vergadering bijeen komen. Gouden bruiloft. Op Zondag 23 October hoopt het echtpaar Th. v. d. LeeKlerks hun gouden bruiloft te herdenken. De buurt is druk in de weer en de noodige versieringen zullen worden aangebracht Rooken mag weer. Ter opluchting van vele harts tochtelijke rookers, kunnen wij mededeelen, dat het rookverbod in de Drunensche heide bij besluit vau B. en W. voor tijdelijk (tot 't voor jaar) is opgeheven. Dit neemt niet weg, dat nog groote voorzichtigheid wordt gevraagd om de bosschen niet onnoodig aan brandgevaar bloot te stellen. Baldadigheid. Reeds een week ongeveer wordt min of meer regelmatig 'n lijn van de radio-distributie gestoord tusschen 7 en 12 uurn.m. Door de monteurs wordt ijverig gezocht en gespeurd waar de tout kan rusten, doch men vermoed sterk, dat men hier met baldadigheid te doen heeft. Strenge maatregslen zullen wordengenomen. Opdracht. Het bouwen van een boerderij voor rekening van Adr. Pulles, onder architecteur van Nico de Boni Jr. te Nieuwkuijk is opgedragen aan de Gebr. van Delft, alhier. Het bouwen van een woonhuis voor rekening vvn H. Knippels op de Drunensche heide onder archi tectuur van Hub. Baaijens uillleus- den is opgedragen aan de firma v. Bergeijk uit Wijk en Aalburg Groote drijfjacht De groote drijfjacht voor de graven van d'Outremont zal dit jaar gehouden worden op Maandag 24 October a.s. Filmavond H. L. De Filmavond over en ten bate van Herwonnen Levenskracht zal gehouden worden op 14 Nov. a.s. Biljarten In de zaal der Jongens-Congre gatie werd de eerste nederlaag- wedstrijd gespeeld tusschen B.J.C, en E.B.C. uit Elshout. 77 J. de Munnik A Klijn Besselaar M. Klerks M. Merkx H. Tausch Klerks 100 100 100 73 10P 100 386 573 Hoogste serie H. Brok 33 car. Werkloosheid In de afgeloopen maand Sept. stonden bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling 96 werkzoeken den ingeschreven, waarvan 79 mannen en 2 vrouwen geheel en 15 mannen gedeeltelijk werkloos waren. In de werkverschaffing waren 53 personen te werk gesteld. ELSHOUT Wonderkalf Bij den landbouwer A. Robben is een kalf geboren met 2 koppen. Dat deze pasgeborene veel belang stelling trekt behoeft geen betoog. Alleen is het jammer, dat 't diertje slechts eenige minuten heelt geleefd. De O.L. Vrouwe Schutse Zondag schoot de O.L. Vrouwe Schuts voor de laatste maal in dit seizoen op den boom. Het ging om prijzen en de animo was groot en den strijd spannend. De uitslag luidt 1 K. Klerks, 2 W de Hart, 3Jos Rombouts, 4 Jan Klerks, 5 M.v. d. Wiel, 6 Muskens, 7 J v. d. Wiel, 8 Th. v. d. Wiel, 9 v. d. Wiel (aan den dijk) 10 W. v. d. Wiel, 11 B. Klerks, 12 W. Klerks, 13 P. Lom- mers, 14 J. Klerks, 15 J. Klerks en 16 J. Tausch. In de schutskamer sprak voor zitter v. d. Wiel bij de uitreiking der prijzen een pittig woord tot de gildebroeders, met een aanmoedi ging voor het nieuwe seizoen. In de laatst gehouden ledenver gadering der Pluijmvee- en Konij- nenfokvereeniging werd besloten op 7 en 8 December a.s. een groote tentoonstelling te organiseeren. HANK. Zaterdag n m. omstreeks 4 uur, had op den Rijksweg lhier, een ernstig verkeersongeval plaats. Op dat tijdstip kwam een luxe auto uit de richting Gorinchem, met tame lijke vaart aangereden in de richting brug Keizersveer. Ongeveer ter hoogte van café de Gast, liep plot seling het 7 jarig dochtertje van A. van Dortmont wonende aldaar op den Rijksweg. Een aanrijding was onvermijdelijk. De bestuurder van bedoelde auto, remde nog uit alle macht, inaar kon niet voorkomen, dat het kind door de voorzijde der auto werd geraakt en eenige meters ver over den weg werd geslingerd. Zwaar gewond bleef de kleine lig gen. Spoedig was een dokter uit Raamsdonksveer aanwezig, latei- bijgestaan door Dr. v. Vuuren uit Dussen, onder wiens toezicht het kind werd vervoerd naar het R.K. Ziekenhuis te Raamsdonksveer. Rij onderzoek bleek dat het een sche- delbasisfractuur had bekomen, ter wijl een bovenbeen was gebroken. De toestand is ernstig, doch niet hopeloos. De bestuurder der auto, een zekere M. uit Naarden, die met zijn vrouw alleen in de auto zat. was zeer onder den indruk. Door Rijks- en gemeentepolitie, die spoedig ter plaatse waren, is een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval. Zondagmiddag circa half een kwam een zekere O. wonende te Raamsdonksveer, op den Rijksweg, alhier met zijn rijwiel te vallen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij bleef liggen. Voor bijgangers, hebben de verpleegster van het Wit-Gele Kruis te Hank gewaarschuwd, die den man die bloedend was gewond aan het hoofd heeft verbonden, waarna hij per auto naar zijne woning is vervoerd. Zondagmiddag werd de Eerw. Zuster Matheo, die a.s. Vrijdag haar 50-jarig kloosterfeest hoopt te her denken, door de meisjes van het Maria Patronaat, waarvan de jubi laresse de oprichtster is, gehuldigd. Hierbij werd Zuster Matheo een blijvende herinnering aangeboden. Ook de leden van het Patronaat ontvingen een stoffelijk blijk van herdenking. De dag werd gevuld met zangen voordracht dat zeer zeker in den smaak viel. Tot majocr v. d. Riiksveldwacht ter standplaats Geertruidenberg in de vacature van v. d. Linde, is benoemd de heer Verdun uit Weert. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg op Vrijdag 21 October 1938, des namiddags zeven uur in het ge meentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Onderzoek geloofsbrieven en installatie van het op 21 September 1938 benoemd lid van den Raad, de heer F. A. van den Kieboom. 2. Benoeming van een wethouder wegens ontslagname ean den heer A. J. C. de Kroon. 3. Aanbieding der gi.meentebe- grooting en de daarbij behoorende bedrijfsbegi ootingen dienst 1939. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot conversie van een een geldleening. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening tot beffing van 75 op centen op degemeentefondsbelasting 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol aansluiting bij het Bouw-, Woning- en Welslandtoe- zicht in West-Noord-Brabant 7. Benoeming van een Gemeente- Opzichter. 8. Ingekomen stukken. Ontslag. Met ingang van 8 November a.s. heeft Mej. M. van Besouw, onderwij zeres alhier, ontslag gevraagd, om in het klooster in te treden. Hondendemonstratie T. B. C. Ten bate van de plaatselijke T.B.C.- vereeniging werd op het terrein bij den heer L. van Berkel aan den Horst he den in samenwerking van een viertal dresseervereenigingen een honden-de monstratie gegeven. Na de Hoogmis werd de demonstratie door den voor zitter van de T.B.C.-vereeniging ge opend. Onder de aanwezigen was o.m. de Weledelachtb. heer Burgemeester, die nagenoeg de geheele vertooning bij woonde. Er werd keurig werk ver richt door de vijf opgekomen honden, die door den Weled. heer v. Helsland beoordeeld werden volgens het keu ringsreglement van de K.N.P.V. Na afloop om ongeveer 5 uur wer den de deelnemers, helpers en bijzonder den keurmeester, door den secretaris van de T.B.C.-vereeniging. den heer J. Witlox, met een hartelijk woord dank gebracht. De uitslag was: 1 v. d. Griendt, Waalwijk met 215 pnt.; 2 Brekelmans, Kaatsheuvel met 208 pnt.; 3 v. Raven- stein, Waalwijk met 20714 pnt.; 4 v. d. Velden, Kaatsheuvel met 205 pnt. en 5 Kroot, Waalwijk met 201 pnt. In café v. Berkel werden de prijzen uitgereikt. Uitbreiding politiecorps. Eindelijk 'zal onze gemeente over gaan tot de uitbreiding van het politie corps. De behoefte hieraan is reeds ja ren gevoeld, doch het steeds toene mende werk heeft eindelijk gedwon gen een besluit tot uitbreiding te ne men. Een gemeente van de uitgestrekt heid als Loonopzand-Kaatsheuvel met slechts een inspecteur en 4 agenten kan toch zeker niet roemen op overbo dig personeel. LOON OP ZAND. Bonte avond. Zondagavond gaf de Jonge Werk man in het parochiehuis alhier een groote Bonte avond voor de- ouders der J. W.'ers en meerdere genoodig- den uit onze plaats. Deze avond mag schitterend ge slaagd heeten. De zaal was nagenoeg geheel bezet. Het was een sterk varieerend pro gram, waarbij zoowel zang en decla matie, afgewisseld met instrumentale muziek, als de komische voordrachten, uitstekend werden uitgevoerd. Zeer voldaan gingen eerst te om streeks 11 uur de bezoekers huiswaarts. Versterking kerkkoor. Volgens mededeeling vanaf den kansel zal er alhier een Eerw. frater een 15-tal jonge mannen opleiden tot koorzanger. Het ligt in de bedoeling het kerkkoor te gelegenertijd met zangers hiervan aan te vullen. ST. JOACHIMSMOER. Vervolgcursus. Maandagavond is de wintercursus begonnen, die als een voortzetting en tevens herhaling moet beschouwd worden van den onlangs gegeven landbouwcursus, gedurende twee ja ren. De lessen zullen worden gegeven door dhr. v. d. Zande uit Tilburg in het schoollokaal alhier. De Graag Damkampioen van Noord-Brabant. Zondag j.l. speelde onze stadgenoot de heer A. de Graag zijn laatste partij dammen om het damkam. pioenschap van Noord Brabant 1938 tegen den heer C. Kortlever te Eindhoven in café »Modern« alhier. Deze partij eindigde met remise. De heer de Graag heeft hiermede 7 punten behaald en daardoor het damkampioenschap van Noord- Biabant gewonnen. Wel moet nog een partij gespeeld worden tusschen de heeren Kortlever en Ponsijn, doch beiden kunnen geen 7 punten meer veroveren. Zondagnamiddag omstreeks 4 uur had de vrachtrijder Kuis uit Vlijmen het ongeluk bij de kromming van den weg aan den spoorwegovergang mei zijn vrachtwagen tegen een der masten van het electrisch lichtnet op te rijden. De botsing was zoo hevig dat de dubbele mast werd versplinterd en aan den grond totaal afknapte. De chauffeur no*h de in zittende bekwamen leisel, terwijl de nog nieuwe vrachtwagen slechts weinig averij bekwam. DeP.N.E.M. werd van een en ander in kennis gesteld, alhoewel er geen storing van het licht ontstond. Door het polderbestuur is besloten de bestaande rioleering langs den grooten verkeersweg geheel te ver nieuwen. Met het uitzetten vaneen en ander is reeds een begin gemaakt RAAMSDONKSVEER. De speldjesverkoop ten bate van de T.B.C. bestrijding Zonnegloren hee fiopgebrFcht ruim f46,-,die ten bate van 't Groene Kruis f 52,70. Bij den handelaar v. W. is door de marechaussee een '/i hec toliter in beslag genomen, daar deze bij controle niet bleek te voldoen aan de eischen gesteld in de IJkwet. v. W. was niet alleen zijnen '/2 hec toliter kwijt, maar kreeg bovendien nog een proces-verbaal op den koop toe. De tijden van de buslichtingen aan het Postkantoor te Raamsdonks veer zijn alsvolgt vastgesteld: 5,55; 6,55 14,10; 17,10; 18,05 en 20,10. De laatste buslichting geeft nog aansluiting op de nachlposttreinen. Donderdagavond is alhier in het St. Henricusgebouw een propa- gandavergadering gehouden van den U.K. Vrouwenbond. Na opening van de vergadering gaf de presidente het woord aan Mej. de Bie, propagandiste van den R.K. Vrouwenbond, bisdom 's Her togenbosch, die de dames, die nog geen lid zijn van den Vrouwenbond alhier, aanspoorde, zich als lid op te geven. Hierna werden eenige huishoude lijke punten behandeld,o.a. verslag van de secretaresse. Daarna werd het woord verleend aan den heer P. Dovens, die een demonstratie gaf met de Wichel roede. Deze demonstratie was hoogst interessant, en werd dan ook met belangstelling gevolgd door de tal rijke aanwezigen. De opkomst was grooler dan bij andere vergaderingen, wat wel te begrijpen was, daar velen den spre ker P. Dovens wel eens wilden zien en hooren. Na afloop bedankte de presidente de beide sprekers voor hun schit terende lezing. In het gebouw Rehoboth aan de Julianalaan alhier zal op Don derdag, 20 October a.s. de T.B.C. film afgedraaid worden, en wel om 5 uur namiddag voor de kinderen en om 7,30 uur voor de volwasse nen. De opbrengst komt ten bate van de T.B.B. bestrijding, alhier. Ook de gemeente Baamsdonk zal zijn verduisteringsoefening krij gen naar we vernemen. De datum hiervan is vastgesteld op Dinsdag 25 October a.s. en zal worden ge houden van des namiddags 8,15 uur tot 10 uur. De straatverlichting zal tijdens de oefening worden gedoofd. De ver lichting moet binnenshuis ook wor den gedoofd, of zoodanig worden afgeschermd, dat niet de minste lichtuitstraling naar buiten kan plaats hebben. Aan de achterzijde der huizen, alsmededoor dakramen en dakvensters mag ook geenlicht- uitslraling plaats hebben. Aller medewerking wordt ver zocht, om de oefening toch maar in alle opzichten te doen slagen. Men wordt verzocht reeds nu de noodige maatregelen te treffen, ten einde het doel, algeheele verduiste ring, die van zoo groot belang is in tijden van luchtgevaar, te berei ken. Zondagmiddag werden door de rijkspolitie verschillende vis- schers aan het Oude Maasje gecon troleerd. Tegen een hunner, die een De uitslag was: E. B. C. B. J. C. 92 J. Brok 79 L. Kuypers 60 H. Brok 100 H. Verhoeven 78 Kuypers Li

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5