NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. DUSSEN. DRUNEN. KAATSHEUVEL. eA /.LEVERTRAAN- RAAMSOONK. SPRANG—CAPELLE. verant woordelijke taak van een baameesier hegiijpt, moet het vol doening wekken ie weten dat in die ze en |aar onder zij toezicht geen enkel vermeldenswaardig ongeval is voorgekomen, hetgeen zeker een pluim waard is. Wij wentellen den heer Frötscher in zijn vaderland het he-»te tor De Lips Schroevenfabriek. Voor enkele maanden werd in den Raad een besluit genomen omtrent den verkoop van grond aan de firma Lips te 's-Bosch voor den bouw van een fabriek. Terwijl men ging geloven, dat, alles op niets zou uitdraaien zijn er in de loop van vorige week opmetingen ver richt, terwijl men meent te weten, dat de transactie zeer binnenkort zal plaats hebben. Verder beweert men, dat nog voor Nieuwjaar met den bouw begonnen zal worden en dat het geheele bedrijf van Den Bosch naar Drunen zal worden overgeplaatst. Gouden Bruiloft. De Wolfshoek vierde twee dagen feest. Dat vieren van gouden bruiloften mag voor het jubileerend paar iets buitengewoons zijn, maar de buurt bewoners plegen dat doorgaans op nog grootschere wijze te vieren. De Wolfshoek heeft daarvan weer eens een staaltje laten zien. Zondag en Maandag is men daar in een feeststem ming geweest, die vele niet-buurtbe- woners echt jaloersch heeft gemaakt. In enkele dagen tijds was in nauwe eensgezindheid dit feest voorbereid. De buurt was met dennenboomen ver sierd, terwijl voor de woning van het gouden paar een eerepoort was opge richt. Zondagmorgen werd door pastoor Goossens in de parochiekerk ,,St. Lambertus" een jubileum-Mis opge dragen, die door ongeveer alle buurt bewoners werd bijgewoond. Het feestcomité was het gouden paar in de ochtenduren gaan felicitee- ren en heeft hun daarbij enkele ge paste geschenken aangeboden. Om vier uur in den namiddag be gon de groote hulde. Een groot aantal menschen uit Drunen en Elshout wa ren op de scheiding samengestroomd om deze hulde bij te wonen. Den jubilarissen werd een serenade gebracht door de Kon. Erk harmonie ,De Volharding" onder leiding van den heer A. van Huiten en door een buurt-dameskoor dat onder leiding stond van den heer Th. van Huiten. Dat deed de oudjes goed. Was Dorus aanvankelijk alleen aanwezig, spoedig werd zijn echtgenoote, ge steund door twee harer kinderen naar buiten gebracht en getweeën genoten de gouden jubilarissen van de hun ge brachte hulde. Dat was een feest en daar leefde Dorus en Anna nu echt in mee. Ze kenden 't nog van vroeger. Nu hadden zij er niets geen spijt van, dat de buurt de dingen voor mekaar ge bokst had. Mej. Kruyssen sprak het gouden paar in zeer toepasselijke woorden en op vlotte wijze toe. In den loop van den dag waren vele vooraanstaande personen uit Drunen, Elshout en daarbuiten het gouden paar komen feliciteeren en daaronder merk ten wij o.m. op burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden en echtgenoote. De bloemen waren niet vergeten. Dorus en Anna hadden van veel ken nissen mooie bloemen ontvangen. Het gouden paar is de buurt zeer dankbaar voor hetgeen de buurt voor hen gedaan heeft. De buurt heeft Zondag en Maan dagavond gefeest op een wijze, die meer dan gezellig en gemoedelijk was. Wij gaan daar niet over uitwijden, maar willen toch wel zeggen, dat vele buurtschappen daar jaloersch op mo gen zijn. S. D. J. C. De uitslag van de eerste ronde is: Frans v. LeestB. v. Huiten 10 Ed. IJsseldijkTh. Kouwenberg 10 M. v. HuitenWim Brok Yi Yi Frans BoelenH. Kouwenberg 10 Biljarten. Uitslag nederlaagwedstrijd tusschen BJC 2 en EBC 2: BJC 2 F. Vissers 75: A. v. Leest 44; W. Vissers 75; C. v. d. Hoven 75; M. Klerks 75. Totaal 344 car. EBC 2 H. Pulles 69; B. Klerks 75; C. Pulles 28; A. Lambbrechts 27; L. Klerks 38. Totaal 237 car. Hoogste serie W. Vissers 23 car. Gouden bruiloft op Huiten. Zondag j.l. kwam de buurt voor de feestelijke viering van het gouden hu welijksfeest van het echtpaar P. Lom- mers-van Dommelen in café P. Klerks in vergadering bijeen. Een voorstel om het gehucht „Sempke" bij de buurt te trekken werd afgestemd. Het bestuur werd als volgt gekozen: H. de Wijs, J. v. d. Brand, H. de Wit, M. v. d. Lee en C. v. Loon. ELSHOUT. 5-jarig knaapje door vrachtauto overreden. Spelenderwijze geraakte gisteren middag tegenover de R.K. Jongens school te Elshout het 5-jarig zoontje van dhr. B. v. d. L. van de scheiding te Drunen onder een vrachtauto, waar bij een der beide beentjes werd ver brijzeld. Het knaapje werd in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. Vrijdag 21 Oct. j 1. herdacht de Eerw. Zuster Matheo, ir. de wereld Mej. Jaspers, geboren te Stratum, haar 50-jarig kloosterfeest. Dit heugelijke feit werd Vrijdag door de schoolkinderen, Zaterdag door de Eerw. Zusters en Zondag door de ftmilie der jubilaresse in intiemen kring gevierd Begrijpelijk mocht Zr. Matheoop dezen voor haar zoo gedenkwaar- digen dag, ontelbare blijken van belangstelling en waardeering ont vangen. Moge God haar nog vele jaren geven om aan de schooljeugd en ook de anderen, haar beste krachten te kunnen schenken. HANK. In een slecht bezochte vergadering der R.K. K'esvereeniging te Hank werd de vereeniging geheel gereor ganiseerd, waarbij het hestuur als volgt werd samengesteld: H.T.van Daal,.I. van Velthoven, F.Hanegraaf, A. Leeggangers, A. v. Hees, B. van Biesen en J. v. d. Pluijm. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loonopzand te hou den op Maandag 31 October 1938 des voormiddags 11 uur. Agenda: 1. Huldiging van den heer M. A. van der Wee bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als secretaris der gemeente Loon opzand. 2. Rondvraag. Boerinnenbond. In de bestuursvergadering van de N.C.B. alhier is besloten tot oprichting van een boerinnenbond. Mej. Hoeze- laar inspectrice van de R.K. Boerin nenbond der N.C.B. zette het doel en de werkwijze uiteen. In een deze week te houden oprichtingsvergadering zal Mej. H. een spreekbeurt vervullen. Scherpschutters Burgerwacht. De scherpschutters van de Kaats- heuvelsche Burgerwacht hielden Zon dag op den schutsboom bij de schiet baan het jaarlijksche Koningsschieten. De uitslag was: 1 L. v. Cromvoirt 14 punten Koningskruis; 2 G. v. d. Hoven 13 punten; 3 H. v. Dun 10 punten; 4 W. Smit 7 punten; 5 M. Mikkers 7 punten; 6 H. Molenschot 7 punten; 7 Fr. Kolsteren 6 punten; 8 W. Span 6 punten; 9 L. v. Berkel 5 punten; 10 C. Kolsteren 4 punten. Na afloop had bij den heer L. van Berkel de uitreiking van het Konings kruis plaats, waarna de schutters zich aan een gastmaal vereenigden. Liefdadigheidsconcert. De Harmonie Apollo gaf Zondag haar jaarlijksch armenconcert ten bate van de St. Vincentiusvereeniging. De Harmonie had voor deze gelegenheid eenige nummers van meer dan gewone beteekenis op haar programma staan, die zoowel aan de directie als aan de executanten groote eischen stellen o.a. La Joconde Ballet des Heures van A. Ponchielli en Silvia, Selection de Ballet van Leo Delibos. Buiten het muzikale programma zorgde het duo Wolko uit Rotterdam voor het amusementsgedeelte van den avond. De bruto opbrengst van den avond was p.m. 70. Keuring speurhond K.N.P.V. Dinsdag j.l. had in het R.K. Sport park alhier de keuring plaats voor het certificaat Speurhond van de K.N. P.V. Er werden twee honden voorge leid n.l. van den heer Driessen Opper wachtmeester Kon. Mar. Strijbeek en van dhr. de Bruin Agent van politie te Rotterdam. De jury bestond uit de heeren J. v. DRAISIflA-vAN-VALKENBURG 'S-: Ö^ZACHT VAN SMAAK - PRUS 70 cl* - Helsland Inspecteur van Politie alhier, de heer Harms Hoofd van de Rijks Speurhondenschool te Den Haag en de heer v. d. Griendt Brig. Rijksveld- wacht te Waalwijk. Beide honden werden afgewezen. Nog slechts een bond behaalde het certificaat speur hond van de K.N.P.V. tot heden. Aangehouden. Zondagavond werd bij de gemeen tepolitie aangifte gedaan van het ver missen van een rijwiel op de Drie- stapelenstoel alhier. De politie, die naar aanleiding van enkele gegevens direct vermoeden had, ging op zoek en mocht reeds denzelfden avond het ver miste rijwiel ontdekken in de Brand- sche straat, achter de woning van ze kere B. die werd aangehouden, voor geleid en hedenmorgen op transport naar Breda wordt gesteld. LOON OP ZAND. R.K. Werkliedenbond. Zondagavond had in de groote zaal van het nieuwe parochiehuis de eerste winteruitvoering plaats van de R.K. Werkliedenvereeniging. Na een korte inleiding van den regiseur der Too- neelvereeniging St. Jozef voerde laatst genoemde vereeniging op, het bekende Tooneelspel in drie bedrijven van Jan Grosveld ,,Als je alles kwijt bent". Dit tooneelspel zal menig toeschou wer hebben doen herinneren aan een vroeger door denzelfden schrijver ge geven stuk „Offerande". Op schrille wijze doet eerstgenoemd tooneelspel ons zien hoe de wanhoop ïemar.d die niet den troost van den H. Godsdienst kent vervoeren kan tot moord op zijn eigen kind. De tooneelvereeniging St. Jozef die momenteel wederom over uitstekende krachten beschikt voerde dit spel keu rig op. De zaal van het parochiehuis was tjokvol. Tooneeldecor en grimé waren goed verzorgd. De regiseur die in ongeveer vijf we ken een en ander voor elkaar kreeg komt ook een hartelijk woord van hulde toe. Het kluchtspel SOS deed het pu bliek onbedaarlijk lachen. Het dank woord van den voorzitter der Werk liedenvereeniging aan het slot van den avond vertolkte dan ook wel het ge voelen der aanwezigen. De gehouden T. B. C.-collecte bracht 11.73 op. ST. JOACHIMSMOER. Zondag vond een ontmoeting plaats tusschen de eerste zestallen van Willem Teil uit Berkdijk en Onderlinge Vriendschap alhier op de overdekte banen van laatstge noemde vereeniging. De uitslag van den tweeden wed strijd om den beker, die ditmaal voor den tweeden keer gehouden is, luidde: Willem Teil 210 punten. Onderlinge Vriendschap 222 pnt. Het totaal resultaat van deze jaar Iijksche bekerwedstrijd wordt resp. 4.5 p. en 447 p., waardoor Onder linge Viiendschap de zege behaald hei ft. Reeds driemaal achtereen heeft ons kruisbooggezelschap haar su perioriteit getoond over hare zus tervereniging. Onderlinge Vriend schap heeft zich nu definitief in het bezit gesteld van den fraaien wisselbeker. Na atloop bleef men nog in ge zellig samenzijn bijeen. Dinsdagmorgen 974 uur ontstond een begin van brand in de woning van M. Zijlmans aan de Knibbelsteeg. De woning stond spoedig in lichte laaie, zoodat aan blusschen niet viel te denken. Daar de bewoners niet thuis waren, de man was op zijn werk en de vrouw en de kinderen waren naar de kerk, is van den inboedel zoo goed als niets gered Toen de brandweer, die direct aan wezig was, arriveerde, was de brand inmiddels reeds overgeslagen naar de woning van P. de Ruijter, waarvan de bewoners ook niet thuis waren. Door krachtdadig ingrijpen van de brandweer mocht het deze gelukken het woonhuis van P de Ruijter te behouden, wel heeft deze woning veel waterschade bekomen en het dak was ook reeds gedeeltelijk verbrand. De woning van oe Wed. v. (Jijden veikeerde ook in gevaar, maar deze heeft men ook weten te behouden. De woning van M. Zülmans is geheel af gebrand. De oorzaak van den brand is onbekend, verzekering dekt gedeeltelijk de schade. RAAMSDONKSVEER. In Hotel «Huis ten Deijla had de jaarvergadering plaats van de Kon Ei k. Harmonie »de Eendracht» De aftredende bestuursleden, de heeren P. de Jong. C. Bouwens en E. van Dongen weiden met alge- meene stemmen herkozen. Daaina werd door den Secretaris, den heer F. J. Vermeer, verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Dank werd gebracht aan de inteekenaren op üe door de vere niging uitgeschreven rentelooze geldleenmg ad f5u0. De penningmeester, de heer P. de Jong, bracht daarna verslag uit. Bij monde van den voorzitter werd beide heeren dank gebracht voor hun keurig verzorgd verslag. Uit het verslag van den penning meester bleek dat de financiën der harmonie veel te wenschen over laten, daarom werd besloten bij den gemeenteraad aan te kloppen om een subsidie. Besloten werd in principe tot het houden van een onderling solisten concours, waarvoor als juryleden zullen fungeeren de directeur der harmonie de heer N. Snijers en nog een vooraanstaand musicus uit deze omgeving. Te beginnen Woensdag 26 Oct. en dan iederen Woensdag in de maanden November, December, Januari en Febiuari a.s. zaJ in de St. Theodorusschoul van 71 9 'snamiddags een ontwikkelingscur sus gegeven worden. De cursus die toegankelijk is voor de leden van de B. K. Werkliedenvereeniging »St. Josephuit deze gemeente, zal worden gegeven door drie Eerw. Fraters onderwijzers en wel Frater Directeur, Ronulfus en Hubertinus en door de heeren Suurmeijer en van Gerwen. De lessen worden gegeven in Apologie, Practische Eleclriciteit, Belastingwezen, Geschiedenis, Meet kunde, Nieuwe Spelling en Aard rijkskunde. Wij raden de leden dringend aan deze ontwikkelingsavonden bij te wonen. In den Buitendijkschen Hooi- polder zijn uit deze gemeenle 20 werkloozen tewei k gesteld aan werk zaamheden der ruilverkaveling. Donderdagavond is in het ge bouw »Rehoboth« de T. B. C. film vertoond. De film is tweemaal afge draaid, om 5 uur voor de kinderen en om half acht voor de volwas senen. Er was veel belangstelling voor de schitterende film. De baten van deze vertooning komen geheel ten goede aan de vereeniging «Draagt elkanders lasten« in deze gemeente, voor de bestrijding der T.B.C. Gevonden een portemonnaie en een jongensjas Terug te bekomen aan het bureau der maiechaussee. Zondagavond had in het St. Henricusgebouw een vergadering plaats van de afdeeling Raamsdonks- veer der R. K. Staatspartij, voor de benoeming van een geheel nieuw bestuur. De opkomst der leden was slechts matig. De voorzitter, de heer Fr. van Gerwen, deelde mede, dat deze vergadering moest be schouwd worden als een voortzetting van die, welke in het vorige jaar is gehouden, waarbij het bestuur reeds ontheffing van z'n taak had gevraagd om deze te iaten vervullen door jongere krachten. Aangezien de grootste moeilijkheid zat in het vinden van een geschikten candidaat voor het voorzitterschap en hier voor destijds niem ind beschikbaar was, is het bestuur voorloopig aange bleven. Thans meent het Bestuur een geschikt persoon gevonden te hebben in den heer W. C A. Willems eerste -mbtenaar ter secretarie dezer gemeente, die als candidaat voor 't Voorzitterschap door het Bestuur wordt voorge ragen. Overgegaan tot de stemming bleek de heer Willems met ongeveer alge- meene stemmen tot voorzitter der afdeeling gekozen Desgevraagd ver klaarde hij de benoeming aan te nemen. Nadat de afgetreden voor zitter, de heer van Gerwen, den nieuwbenoemde had gelukgewenscht werd overgegaan tot stemming voor de benoeming van de overige bestuursleden. De afgetreden voor zitter en leden, de heeren F. van Gerwen, J. J. de Jong en N.A. van Seeteis stelden zich niet meer beschikbaar. Na de stemming en verdeeling van de functies is het ieuwe bestuur samengesteld als volgt Voorzitter: W. C A Willems; 2e voorzitter: J C. A. M. Nollen (aftr. Bestuurslid); Secretaris: G. A. van Rooii; 2e secretaris: J. H. A. M, van Strien penningmeester: J. H. C van Gerwen leden: M.M Blom, P. J. Broeders (aftr Secretaris), M. J de Ruiter en J. J. Simons Poppe- lier De heer P. J. Broeders opperde bezwaar, dat in het bestuur niet meer arbeiders vertegenwoordigd waren, waarop kapelaan Bijnen terecht opmerkte, dal de arbeiders het zeifin hun hand hadden, doch door wegblijven van de vergadering hierop hun recht verloren. De nieuwe voorzitter nam de leiding der vergadering over, sprak eenige dankwoorden en een woord tol aanmoediging, beloofde alles te do« n om den bloei der vereeniging te bevorderen en spoorde de leden aan mee te werken en vooral de vergadeiihg hij te wonen. SPRANG. Heden (Woensdag)-avond van 5 tot 8 uur za) in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk db verkiezing laats hebben van leden in het Kiescollege, wegens periodieke aftre ding zan de heeren Aar. de Roon, J. Vos Spuijbroek en W. Timmer mans en ter vervulling van één bestaande vacature De afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium kwam j.l. Maandagavond in de zaal van de Chr. Volksbond in vergade ting bijeen Na opening, het lezen der H. Schrift en gebed, heette de Voorzitter de aanwezige ledtn har- telijk welkom op deze eerste ver gadering in dit seizoen en wees daarbij vervolgens op de taak van Patrimonium om de beginselen voor het maatschappelijk leven naar den eisch van GodsWoord te bestudeeren en uit te dragenwaarvoor hij de medewerking van alle leden inriep. Spr. herinnerde er aan dal de af deeling over enkele weken 30 jaar bestaat, welk feit in het a.s. voorjaar feestelijk zal worden herdacht. Na behandeling van enkele inge komen stukken, waarhij het practi sche werk voor het Verbond trr sprake kwam, werd door den voor zitter een onderwerp ingeleid over ,.Het economisch leven in verhand met de technische ontwikkeling." Op dit onderwerp volgde een breed voerige en aangename gedachten, wisseling. Verschillende klachten betreffende dew erk verschaffing kwa- men ter sprake, waarbij uit de ver gadering de meening werd geuit als zou een en ander pen gevolg zijn van het feit dat de betrokken maat schappij te groote eischen stelt wat* be'reit de af te werpen baten. Bij de rondvraag werd verzocht voortaan meerdere dergelijke ver gaderingen te houden, wat werd"* toegezegd. Aan het slot dankte de voorzitter voor de opkomst en wekle tevens op de vergaderingen trouw te be zoeken, waarna de geannimeerde vergadering werd gesloten en de heer W. M. Dalmaijer in dankgebed voorging. Wij vernemen dat door het College van Kerkvoogden bij de Ned. Herv Gemeente alhier besloten is lol den bouw van een nieuwe pastorie Deoude pastoriezal worden gesloopt en de nieuwe zal op dezelfde plaals verrijzen. Toen jl. Maandagmorgen om streeks half zes een melkauto uit Tilburg, welke voor »De Toekomst» reed om melk te laden, de bocht hij de smidse van dhr. Brouwer alhier te kort nam, gleden enkele fiesschenhouders van den wagen, en vielen een 150-tal flessche'n over den weg in stukken. Gelukkig dat de flesschen nog niet gevuld waren. De afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond hield jl Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene ledenvergadering, onder leidirgvan den voorzitter, de heer H. Bogers. Na opening heetle de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer van As, van het C.N.V prodagandist van 't C. S. D. Bij de ingekomen stukken werden enkele interne afdeelingsaangelegen- heden besproken. Verder kwam de winterpropaganda aan de orde, waarbij den leden werd gewezen op den radio-avond van 't C. N. V. op Donderdag 27 October a.s. en op de November-nropaganda- ve'gadering van den Chr Resturen- bond Sprang-Capelle op lbNovember aans'aande. De heer van As zette hierna breedvoerig de actie voor de Chr. pers uitpen. Spr wees op het z. g. „neutraal" zijn. wat ten epnen male niet bestaat, alsmede op wanchris ten-zijn" beteekent. Een commissie werd gevormd, die de leden voor.* het Chr. Dagblad zullen bewerken Na de rondvraag werd de verga dering met dankgebed gesloten. -i

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6