KANTONGERECHT, SPORT. SPRANG—GAPELLE. Door de Gemeenteveldwachters te Sprang Capelle is in den morgen van Dinsdag 25 October 1958, een wildslrooper op heeterdaad in het veld betrapt, terwijl hij bezig was m 't het plaatsen van wildstrikken. Dit betreft hier dus een overtreding der Jachtwet. Verschillende vet houders in deze gemeente, wier vee lijdende is geweest aan mond- en klauwzeer verzuimen soms aan de verplich tingen te voldoen aan te geven, wanneer hun vee genezen is. Opgemerkt zij nog dat het vee niet vrij is voor vervoer e.d. voor dat het door den Inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst is vrij verklaard. VRIJHOEVE—CAPELLE. De collecte voor »Jong Holland snaakt naar werk» heeft opgebracht in 's Grevelduin—Gapelle f98.60; Vrijhoeve Capelle f35.65; Sprang f58.49 en Waspik f23.— Totaal'n bedrag van f215.74. Jeugdige werkloozen van 16 tot en met 24 jaar. welke geplaatst wenschen te worden in het werk kamp „Putven" te Chaam, alwaar 14 November een nieuwe kamp periode van 9 weken aanvangt, kunnen zich hiervoor opgeven bij den secretaris van het comité. CAPELLE. De voetbalvereeniging „Excelsior" speelde jl. Zaterdagmiddag voor de le klasse B. V. B. op eigen terrein tegen „Andelsche Boijs" uit An- del, welke wedstrijd door de Ca- pelsche vereeniging met 4—1 ge wonnen werd. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Donderdag des namiddags half vier ter gelegenheid van een huwelijksinzegening voor te gaan Ds. Oostenbrug. De wekelijksche oefeningen van de Capelsche damvereeniging zullen in het vervolg weer geregeld des Vrijdagsavonds worden gehouden. A.s. Vrijdag begint de winter com petitie. I er opening van het seizoen zal door den heer A. de Rooii uit Dussen een simultaan.seance worden gegeven waaraan door ieder dam liefhebber kan worden deelgenomen Nieuwe leden kunnen zich op dezen eersten oefenavond bij het bestuur opgeven. Voor de eerste klasse Brab, Voetbalbond speelde de voetbalver, „Neerlandia" aan de Zandschel op eigen terrein een competitiewedstrijd tegen de voetbalver „Haarsteeg", welke wedstrijd door de gasten met 6—0 werd gewonnen. De landbouwer II. J. de K. uit Waalwijk had de veewet overtreden, door er geen aangifte van te doen, dat zijn vee met mond- en klauw, zeer was besmet, terwijl de dieren reeds meer dan 7 dagen die ziekte hadden. Comform den eisch werd hij veroordeeld lot f 30.— boete of 30 dagen hechtenis. A. P. uit Eetben had op 1 Aug. j.l. onder Dussen artikel 39 van het Motor- en Bijwielreglement over treden, door zich op den provin cialen weg aldaar te bevinden met een tractor, waarvan de wielen niet voorzien waren van rubberbanden Het gevolg daarvan was, dat het wegdek stuk was gegaan. Hij werd veroordeeld tot f6 boete ol 6 dagen hechtenis. De kantonrechter wees o.m. de volgende vonnissen C. Z., Baamsdonk, auto niet ver licht f20.— boete. F. v. d. H., loopen over weiland, f3.boete. J. R., Waalwijk, loopen op ver boden grond fl.boete. G. C. L Waalwijk, paarden op weide, f4— boete. C. M. D.. Eelhen, vee laten loopen op eens anders grond, f6 boete. W N. R.. Sprang, vee laten loopen op andermans grond, f7 50 boete. J. S.t Sprang, over tijd in herberg f3.— boete J. B., Sprang, over tijd in herberg f3.boete. L. H Waalwijk, leerplichtwet, f3 boete. A. v. D., Raamsdonk, twee per sonen op rijwiel, f3.boete. Politierechter Den Bosch. Vonnissen. A. v. d. S„ grondwerker te Drunen, diefstal f4.boete. P. A T., arbeider te Hank, f2. boete of 2 dagen hechtenis. ABONNEERT U OP DIT BLAD. WAALWIJK. W. S. C. W. S. C.—HERO. R. W. B. SPRANG. N. E. O. S. D. O. H. E. C. W. V. B. DENEMARKEN—NEDERLAND. Een teleurstellende wedstrijd. De eerste interland-wedstrijd van Ne derland, tegen de niet al te sterke Denen is op een teleurstelling uitgeloopen, daar het een der slechtste wedstrijden van 't Nederlandsehe elftal uit de laatste jaren geweest is. Met het gelijke spel 22 mag de Oranje-ploeg dubbel en tiwars tevre den zijn. Een overwinning heeft het Ne derlandsehe elftal zeker niet verdiend. Immers Denemarken speelde, met uitzon dering van het eerste kwartier van den wedstryd, beter en aantrekkelijker voet bal, was over het algemeen meer in den aanval, kreeg ook veel meer scoringskan sen dan de Hollandsche voorhoede, maar aan het afwerken van de aanvallen ont brak veel, zeer veel zelfs. Dat de wedstrijd een teleurstelling werd is vooral ook te wijten aan de har slechte leiding van den Noorschen scheidsrechter Nordboe, die absoluut niet voor zijn taak- berekend was. Voor ieder duwtje floot hij zoodat hij bij een dames-ontmoeting beter op zijn plaats was geweest. De wedstrijd. Het begin was veelbelovend. Een vrije trap, een van de vele, welke nog zouden volgen, werd door Paauwe voor doel ge plaatst. Joergensen kopte het leder weg, Anderiessen zorgde er echter voor, dat de bal weer voor het Deensche doel te rugkwam. Éven een misverstand in de D.eensche verdediging, enkele Denen en Nederlan ders stonden vlak voor elkaar, maar van dit moment van aarzelen profiteerde van Leur, die heelemaal naar binnen geko men was en hij trapte den bal keurig in het net. (01). De Denen kwamen nu langzamerhand beter op dreef, waarvan enkele aanvallen het gevolg waren. Na 20 minuten zette Caldenhove den rechtsbuiten Soebirk stevig, doch fair op zij. Natuurlijk floot de heer Nordboe. De vrije trap, halverwege de cornervlag ge nomen, werd keurig voor het doel ge plaatst. Van Male vergat uit te loopen, Uldaler werkte den bal keurig in het Ne derlandsehe doel (11). Dit doelpunt prikkelde het Nederland sehe elftal dermate, dat enkele snelle aanvallen werden opgezet. Uit één daarvan belandde de bal bij Dumortier. Zwaar gehinderd door Joer gensen, die hem volkomen schaduwde, zag de Utrechtenaar nog kans den bal met een tikje naar den vrijstaanden Van der Veen te geven, die van wel 20 meter afstand onmiddellijk inschoot. Het goed- gerichte schot Irof doel. (12). De tweede helft was getuige van een doorloopend Deensch overwicht. Zij slaagde er echter door de beruchte schotloosheid voorals nog niet in te doel punten. Eerst vyf minuten voor tijd kwam de gelijkmaker. Weber onderbrak een snellen aanval van den linkervleu gel, hij zag evenwel geen kans om den bal behoorlijk weg te werken. Calden hove trachtte in te grijpen doch ook hij wist den bal niet op te ruimen. Daar kreeg de Deensche midvoor plotseling ziin kans. Van vrij verren afstand lostte hij een kogel, mooi in den rechterboven hoek, buiten het bereik van de lange ar men van Van Male (22). Een schitte rend doelpunt. Even reageerde Nederland fel, doch aan den anderen kant zat men ook niet stil, zoodat het einde kwam met een pun- tenverdeeling. NEDERLAND B—CONTINEN TAAL ELFTAL 1—2. Een goede wedstrijd der B-ploeg. Belangrijk was hier dus niet het eind resultaat belangrijk was alleen het spel van het Continentale elftal. Er viel voor den liefhebber veel te genieten. Vele trekjes van fijn, verstandig spel, kleine stukjes- echte voetbalvirtuositeit van een Braine, een Piola, de bravoure van een Olivieri. De hoogstens 25.000 toeschou wers zullen over het algemeen niet te leurgesteld zijn. In de eerste helft vatten de continen talen de zaken wel zeer rustig op. Zij namen natuurlijk geen risico en, hoewel de technische meerderheid spoedig dui delijk was, kon van een uitsluiten van het bondselftal niet gesproken worden. Er werd aan beide zijden weinig gescho ten. In de Nederlandsehe voorhoede was het binnentrio niet al te sterk en Blom- vliet en van Ierland hadden aardig het oog op de continentale aanvallen. In de tweede helft was Dijkstra, die zich voortreffelijk geweerd had, in het Nederlandsehe doel vervangen door Oli vieri, terwijl Raftl het continentale doel ging verdedigen. In deze helft werd het tempo plotseling opgevoerd en aan beide zijden kwamen de doelen in gevaar. Na een kwartier ongeveer kon Brustad uit een voorzet van Piola doelpunten (01) en twee minuten later schoot Foni in eigen doel (11). Toen kreeg Olivieri gelegenheid om zijn prachtige capacitei ten te demonstreeren. Zijn teamgenooten losten eenige „gloeiende kogels", die hij meesterlijk hield. Na 35 minuten echter kon Hahnemann den stand op 21 voor het continent brengen en met dien stand kwam ook het einde. K. N. V. B. Uitslagen Tweede klasse B. HelmondESV 5—1 Derde klasse D. GWVlijmen 6—1 HaaftenHeusden 2—3 ZBW—Nevelo 1—4 OisterwijkZaltbommel 4—4 PazoBaardwijk 1—6 Derde klasse E. Devo—DAW 0—0 Top—WVVZ 1—3 TongelreTivoli 0—6 BoxtelTrallust 0—2 Reserve tweede klasse B. RWB 2—WSC 2 2—2 Noad 4—BW 3 1—3 Longa 3—PSV 4 0—2 Tweede klasse B. Van het drietal ontmoetingen in twee B werden ter elfder ure WSCPicus en HeroHelmondia ook nog afgelast, zoo dat slechts overbleef HelmondESV. De 51 waarmede de thuisclub de punten in de wacht sleepte, verwondert niets. De Helmondsche aanval zal waarschijn lijk wel de sterkste in deze afdeeling zijn. D" stand luidt: VVV 4 4 0 0 19— 3 8 Helmond 5 4 0 1 17— 8 8 Picus 5 3 1 1 19— 9 7 Wilhelmina 5 3 1 1 11— 9 7 Tegelen 5 2 1 2 9—11 5 Helmondia 4 1 1 2 7—8 3 WSC 5 1 1 3 10—13 3 De Valk 4 1 1 2 3—7 3 ESV 5 1 0 4 7—15 2 Hero 4 0 0 4 5—21 0 Derde klasse D. Eigenlijk behoev en de groote overwin- ningen van Baardwijk geen verwonde ring meer te baren. Toch valt de 16 tegen Pazo weer op. Nevelo blijft echter een groote concurrent voor de Baardwij- kers. De Oisterwijkers klopten ZBW met 14. Heusdcn behaalde tegen Haaften een zeer verdienstelijk resultaat, 23. Vlijmen heeft het in Geldermalsen weer leelijk laten liggen, 61Oisterwijk en Zaltbommel deelden de punten met 44. De stand is: Baardwijk 5 5 0 0 30— 7 10 Nevelo 4 4 0 0 13— 4 8 RWB 5 4 0 1 19- 7 8 Zaltbommel 6 3 1 2 20- -15 7 Heusden 5 2 1 2 14- -23 5 Oisterwijk 6 2 1 3 14— -23 5 GW 5 2 0 3 15- -14 4 Haaften 4 1 0 3 8- -12 2 Pazo 5 1 0 4 14— -15 2 ZBW 6 1 0 5 7- -30 2 ZBW 6 1 0 5 7— -30 2 Vlijmen 3 0 1 2 7- -13 Reserve tweede klasse B. De derby RWB 2WSC 2 eindigde na een spannende kamp evenals de eerste maal op een gelijk spel. Bij de overige twee wedstrijden zegevierden de bezoe kers. BVV*3 won met 13 van NOAD 4 en PSV 4 met 0- -2 van LONGA 3. De stand is: Wilhelmina 2 3 3 0 0 11— 5 6 PSV 4 4 3 0 1 13— 2 6 BW 3 5 3 0 2 21— 9 6 BWB 2 5 2 2 1 1214 6 Zaltbommel 2 4 2 0 2 7—7 4 WSC 2 5 1 2 2 10—12 4 Longa 3 5 1 0 4 9—13 2 Noad 4 4 1 0 3 4—18 2 Voor het eerste elftal stond er 1.1. Zon dag geen wedstrijd op het programma, daar de match tegen Picus was uitge steld geworden. Het tweede ging een returnmatch spe len tegen de reserves van R.W.B. en deze wedstrijd eindigdê evenals de eerste maal op het WSC-terrein in een 22 ge lijk spel. In de allerlaatste halve minuut eerst slaagde BWB erin den gelijkmaker te scoren, daarmede een zekere neder laag voorkomend. WSC 3 leverde een zeer goede presta tie door van het sterke BW 6 in eigen huis te winnen. Zou dit de eerste stap zijn op het pad van beterschap? De jongste garde heeft den weg naar succes nog niet gevonden, alhoewel het Zondag een haartje scheelde of Heusden 2 had de punten hier moeten laten. Met slechts 32 bleef Heusden in de meer derheid. Deze belangrijke wedstrijd is vastge steld voor a.s. Zondag. Inderdaad mag hier van een belangrijke wedstrijd ge sproken worden, daar beide elftallen in de lagere regionen verblijven. HEBO wist tot nu toe nog geen enkel succes te bereiken, terwijl WSC reeds op verschillende mooie prestaties kan bo gen. Daaruit de couclusie trekken dat de Zwarthemdcn dan een makkelijke wed strijd tegemoet gaan zou een groote ver gising zijn, want het zijn juist de clubs als IIEBO c.s. die voor de meest verras sende uitslagen zorg dragen en zeker wanneer zij onderaan de ranglijst benge len is het dubbel oppassen voor hen. Wij zouden daarom de WSC'ers den raad willen geven de tegenpartij toch vooral niet te onderschatten want in dat geval ligt een zekere nederlaag in het verschiet. Wordt cr evenwel van het be gin tot het eind met energie en volhar ding gewerkt dan zien wij met vertrou wen den uitslag tegemoet. Hero zal uitkomen in de volgende op stelling: A. van Raay. P. Gelens, P. Hopstaken. P. de Boer, H. Panis, J. de Bruin. A. v. Bavel, G. Oomens, A. Broeders, M. de Bruin, A. v. Dongen. Dit is hetzelfde elftal, waarmede Hero vorig seizoen het kampioenschap behaald heeft. Om 12 uur wordt gespeeld WSC 3 BW 6. Wij vernemen dat de training voor taan zal plaats vinden op Donderdag avond van 7 tot 8 uur. JULIANA. PAZO—Baardwijk 1—7. Op ondubbezinnige wijze heeft Baard wijk ook deze moeilijke klip omzeild en niet minder dan 7 maal hebben de tal rijke Baardwijk-aanhangers, er waren ongeveer 100 supporters aanwezig le Oisterwijk, kunnen juichen. Mede dank zij het zenuwachtige begin der G.Z. had Pazo gedurende de eerste helft bijna het heft geheel in handen, ofschoon de uit vallen der onzen ook niet van gevaar ont bloot waren. Na ongeveer 20 minuten spelen neemt Baardwijk bij een zeer snel len aanval de leiding door haar rechts binnen met een prachtig schot 01. Dit was echter het sein voor Pazo om nog harder te gaan werken waardoor vrij spoedig de stand op gelijken voet werd gebracht door een prachtig vleugelschot van den linksbuiten, 11, waarmede de rust inging. Na de thee zien wij een ge heel andere G.Z.-ploeg te voorschijn ko men. De spelers hebben hun zelfvertrou wen weer teruggevonden en het geheele elftal klopt weer. Pazo wordt dan ook geheel op haar eigen helft teruggedron gen, en waneer er ongeveer 10 minuten gespeeld zijn geeft de rechtsbinnen zijn club wederom de leiding 12. Steeds komen de onzen terug en hebben nu den smaak voorgoed te pakken. Vrij spoedig wordt het dan ook 13 wanneer een goed genomen corner door de Pazo-ach- terhoede het veld wordt ingezonden en terecht kwam hij onzen midhalf, die zirh geen oogenblik bedacht en met een for midabel hard schot de leiding vergrootte door den bal door een kluwen van spe lers in het doel te jagen, terwijl even la ter de rechtsbinnen de overwinning vei lig stelt door een goed gericht schot 14. Dezelfde speler ziet bovendien nog kans de score op te voeren tot 17, waarmede Baardwijk een verdiende overwinning behaalde. Pazo toonde zich faire verlie zer en gaf een zeer goed spel te zien, waarmede terdege nog rekening moet worden gehouden. Ook het tweede elftal ging met haar overwinningenreeks voort, door voor de derde maal in successie haar tegenstan der te slnan. In dit geval was het SVK 1 dat met 10 op eigen terrein het onder spit moest delven. In deze wedstrijd speelde vooral de G.Z.-achterhoede een solide partij terwijl aanvoerder Koeken enkele minuten voor het einde met een goed gericht en geweldig hard schot de overwinning tot een feit maakte. Zondag wederom een uitwedstrijd voor het eerste elftal en wel VlijmenBaard wijk. Hierop hopen wij Zaterdag nog even terug te komen. De ontmoeting BWB 2WSC 2 is even als de 1ste maal op 't WSC-terrein geëin digd in een gelijk spel 22. Dit gelijk spel geeft de verhouding goed weer, al hoewel de onzen meer gelegenheid heb ben gehad tot scoren dan de bezoekers. Maar daar ook 't schieten één van de be langrijkste factoren voor een voetballer is, en deze over 't algemeen bij ons ont brak, mogen wij daarom dan ook al di rect, geen aanspraak maken voor de over winning. De wedstrijd stond, wat betreft voetbal capaciteiten, op zeer behoorlijk peil, en ook dezen plaatselijken derby, kenmerkte zich door een faire en vriend schappelijke verhouding. .Wat de supporters beider vereenigin- gen betreft, van hen zon ik willen vragen, hun aanmoedigingen sportiever te doen zijn, en niet 't tegenovergestelde, daar dat irriteerend werkt op de spelers. Over den wedstrijd 't volgende Direct na den aftrap, zien we van bei de zijden enkele goed opgezette aanval len, maar 't laat direct aanzien, dat de achterhoedes in prima conditie zijn, en deze bezweren voorloopig 't gevaar. ,Tot na een 15 min. WSC 2 't eerst succes behaalt. Een goede voorzet van links, wordt verkeerd door de achterhoede be oordeeld, en de centervoor der bezoekers neemt de kans waar 01. Lang hebben zij van hun voorsprong geen plezier, want reeds na 10 minu. wordt bij een aanval van RWB, de bal goed van rechts voorgezet, deze belandt bij den linksbui ten, die met een onberispelijk schot de gelijkmaker scoorde 11, waarmede dan ook de rust wordt ingegaan. Na rust zien we 't eerste kwartier een meerderheid van WSC, maar de achterhoede met den keeper aan 't hoofd weten van geen wij ken. Daarna weet BWB zich los te wer ken en bij een aanval der onzen, wordt cie bal door een WSC-speler. met de hand bewerkt, en krijgt BWB een penalty die jammerlijk wordt overgeschoten. Na 30 min. spelen kan WSC een voorsprong boeken, door een goed schot van den rechtsbinnen 12. RWB valt nu fanatie ker aan, en 't is haast onbegrijpelijk hoe enkele opgelegde kansen verloren gaan. Er is dan nog maar een halve minuut te spelen, als door een fout der WSC-ach- terhocdc, onze rechtsbinnen de gelijkma ker kan scoren 22, waarna 't einde wordt gefloten, door den heer Kwaks, die zeer goed leidde. A.s. Zondag komen voor onze vereeni ging de wedstrijden Zaltbommell-RWB 1 en RWB 2Zaltbommel 2, maar daarop komen wij terug a.s. Zaterdag. J.l. Zaterdagmiddag speelde onze ver eeniging een thuiswedstrijd voor de Za- tei dagmiddag comp. van den B.V.B. te gen Wilhelmina uit Aalburg. Na een goed gespeelden wedstrijd wisten onze jongens dezen belangrijken wedstrijd met 51 le winnen. SDO heeft j.l. Zaterdagmiddag haar laat-ste uitwedstrijd naar Rijswijk voor de Zaterdagmiddag-competitie van den B.V.B. niet tot een overwinning kunnen brengen. Onze jongens moesten zich te vreden stellen met een gelijk spel 22. R.K.V.V. HERCULES. OSCHercules 33. De wedstrijd OSCHercules is in een draw geëindigd, waarmee OSC wel iets meer kreeg dan haar toekwam. Vooral wanneer we de kansen van heide ploegen onder de loupe nemen, hebben we kun nen constateeren dat die van Hercules veel talrijker waren. Van den aftrap af zet Hercules direct 'n stevig tempo in, het is te zien dat zy OSC trachtcui te over rompelen wat hen inderdaad gelukt. Het spel is nog geen 5 minuten oud of 'n snelle doorbraak van links bezorgt Her cules de leiding met een keurig schot van den linksbuiten. Hierdoor aangemoedigd, scheppen zij talrijke kansen die tenslot te beloond worden met een tweede goal. De linksbinnen die den bal van den spil keurig krijgt toegespeeld manoevreert handig tuschen de twee backs heen en voor dat de doelman cr aan te pas be hoeft te komen, ligt de bal in het doel. OSC vindt het thans genoeg en tracht 't spel te forceeren en het lukt inderdaad om in deze periode den stand op 12 te brengen. /Toch blijft Hercules dominee- ren, ondanks het forsche spel van OSC. Keurig samenspelend trekken zij telken male opnieuw ten aanval, maar s'eeds is het weer de lat of paal die voor OSC red ding brengen. Nog voor de rust brengt de midvoor den stand op 13 met 'n on verwachts schot, wat den doeiman totaal verrastte. Hiermede treedt de rust in. Na de rust is het te zien dat OSC zich nog niet gewonnen geeft en met man en macht wordt gewerkt. Spoedig hebben zij succes. Met 2 pracht-goals brengen zy den stand op 33. Ook de Hercuïes-aan- vallen alhoewel minder talrijk dan voor de rust zijn niet van gevaar ontbloot. Van beide zijden weet de achterhoede met den doelman aan 't hoofd, iederen aanval te bezweren en zoo komt 't einde met 'n gelijk spel 33, wat een goed re sultaat genoemd mag worden. Het 2e elftal behaalde een 82 over winning op de reserves van WVB. Deze wedstrijd werd ondanks de groote ne derlaag voor WVB in de beste verstand houding gespeeld. De WVB'ers toonden y.ich waardige verliezers. De wedstrijd van het 3e elftal tegen Adelaars 2 eindigde in 'n gelijk spel 2-2. Bij een ietwat meer schotvaardigheid van de Hercules-voorhoede had hier de stand evengoed 5—2 kunnen zijn. De beide junioren-elftallen verloren. Het A-elftal met 3—1 van HEC en het B-elftal met 10—2 van WVB. Met een 51 overwinning op Blauw- Geel Yeghel bleef HEC op de goede weg voortgaan, en mede doordat de concur renten door gelijke spelen puntenverlies opliepen, staat de Waalwyksche l.V.C.B.' er met 3 punten voorsprong op no. 2, aan den kop. Hoewel ne uitslag een eenzijdige wed strijd zou doen vermoeden, is niets min der waar. De Veghelsche combinatie bleek n.l. van het goede hout gesneden te zijn, wat duidelijk bleek, toen kort na de rust de stand tot 50 werd opge voerd. In plaats van onunoediging werd cr nog eens energiek aangepakt, waar door de liEC-achterhoede nog handen vol werk kreeg. Verder dan een tegen- punt konde'n cle Blauw-Gelen het even wel niet brengen, welk doelpunt hen ten volle toekwam. Het begin van de match was geheel voor dc thuisclub, waartegen de gasten niet veel in te brengen hebben. Door toe doen van links- en rechtsbinnen is wel dra een 20 voorsprong verkregen. De HEC'ers nemen het dan wat kanner op en krijgt Veghel ook eens gelegenheid de geel-zwarte achterhoede aan den tand te voelen. Hoe aardig zij echter vaak in 't veld combineeren, voor de goal raken ze de kluts kwijt, en zelden krygt onze doelman een moeilijke situatie op te knappen. Dat kunnen onze jongens beter, want diverse fraaie aanvallen over de rechter vleugel geleid, trekken de Biauw-gele verdediging uit elkaar. De rechtsbuiten maakt hier dankbaar gebruik van, door met een mooie hooghal 3—0 te maken. Nog voor dc rust is het 4—0 door mid del van de linksbinnen. In de tweede helft is het spelbeeld ge heel gewijzigd. iToch kan de centervoor de voorsprong nog tot 5—0 vergrooten, maar dan zet Veghel de tanden op elkaar en beginnen het de HEC'ers thans zeer lastig te maken. Werkelijk hebben zij na een poosje succes, wanneer een hoogc hal door zijn effect bij onze keeper uil zijn handen draait. Dit prikkelt Blauw- Geel nog meer, en hij harde schoten moet de doelman al zijn talenten toonen, om onheil te voorkomen. Deze is echter nu zoo safe als de bank, zoodat de bal niet meer naar het middelpunt verwezen be hoeft te worden. Deze prettig gespeelde ontmoeting le verde dus HEC een 51 overwinning op. De reserves verloren bij Sarto met 42, wat nog niet zoo bar slecht is. En kele minuten voor het einde was de stand zelfs nog gelijk, maar ook de laatste oogenblikken tellen mee, waarmede wel rekening gehouden mag worden. Het A-elftal won met 31 van Hercu- les-A, waardoor deze thans eveneens de leiding hebben veroverd. De overwin ning, die vorige week behaald werd, was niet op Hercules-A, zooals abusieve lijk vermeld werd, maar op Desk. B. In den eersten thuiswedstrijd is het WVB 1 niet mogen gelukken zelfs maar één winstpuntje te veroveren. Met niet minder dan 40 werden onze jongens door de Schijndel-reserves geslagen. Geheel onverdiend is deze nederlaag niet, al drukken de cijfers misschien het wedstrijdbeeld wel ietwat geflatteerd uit. De oorzaak van dit echec dient in hoofd zaak te worden toegeschreven aan het betere ploegverband wat de bezoekers demonstreerden. Hun elftal was een be ter geheel dan het onze, de aanvallen werden systematischer opgebouwd en het plaatsen was over het algemeen be ter verzorgd. In het veld wogen beide partijen vrijwel tegen elkaar op, doch voor de goal waren de gasten doortas tender en schotvaardiger dan de WVB' ers, hetgeen tenslotte de uitslag duidelijk illustreert. De voorhoede der oranjeman nen moge in het veld geen onverdienste lijk werk verricht hebben, voor goal ge komen waren de heeren de kluts kwijt en ontbrak de zoo noodige finishing touch. Kwam het af en toe tot een schot, dan wist dc eminente Schijndel-doelman deze wel cffectloos te maken. Voor de rust was WVB een tikje in dc meerderheid en hadden we minstens eenige doelpunten verwacht. De eenigste goal kwam echter aan de andere zijde, toen uit een misverstand in de WVB- achterhoede de Schijndel-centervoor maar voor het intrappen had. Na de thee kwam het betere ploegver band van de bezoekers duidelijk tot uiting. Zonder een zichtbaar overwicht te demonstreeren, werden hun aanvallen geleidelijk aan gevaarlijker en het was dan ook niet te verwonderen, dat de W VB-achterhocde tenslotte moest capitu- leeren. Driemaal werd de roos getroffen, waaronder eenmaal uit een penalty. Het was een opluchting, toen de scheidsrech ter het einde blies. Het tweede elftal deed al niet veel be ter. Ofschoon met een drietal invallers spelend, hadden we toch een heter resul taat verwacht, dan de 82 nederlaag. Alleen de juniores zorgden voor een overwinning. De uitslag 102 op Hercu les B laat aan duidelijkheid niets te wen schen over. I

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7