Gemeenteraad Dussen* Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid GEMENGD NIEUWS. 3, E 1.91 3,91 6,4' gee en Air is l COI plii uit ste 1 An reg aai na zoi Uj i tot An on teg pol me exi uit be: mi zo te. op to vc ee to tic \K te si A ei di De raad dezer gemeente kwam Dinsdagmiddag in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Snijders. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergade ring werden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat de perceelen in den Zijlmanspolder en de Molenkade verpacht zijn aan den heer P. Hij mans voor resp. f93,85 en f 141,65. Voorts zijn ingekomen a. Dankbetuiging van H.M. de Koningin voor de aangeboden ge- lukwenschen bij gelegenheid van haar regeerings.jubileum. b. Verslag over 1937 van de Commissie voor Handel en Nijver heid. c Verslag van het Middenstands- borgstellingsfonds voor kleine mid denstanders. d. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. e Balans en begrooting van den keuringsdienst v. Waren te 's Bosch f. Een tweetal verzoekschriften, resp. van de vereeniging »Hank Vooruit« en van de buurtbewoners van den »Perenboom«, waarin ver zocht wordt tot electrificatie van dat gedeelte over te gaan De voor zitter zegt dat over deze kwestie reeds lang geleden met de bevoegde instanties door B. en W. onder handeld is. maar dat de zaak toen is afgeketst. De bedoeling is dat ook de Waterstaat medewerking verleent, daar dan tegelijkertijd een electrisch gemaal zou kunnen worden aan gelegd. Deze medewerking kon nog steeds niet worden verkregen. De heer van Daal is van meening dat in deze toch voorzieningen dienen getroffen te worden, daar er in bedoelde wijk ongeveer 105 huizen zonder voldoende verlichting zijn. De voorzitter wil deze zaak nog wel eens nader bekijken. g. Een aantal verzoeken om sub sidie, die in handen zullen worden gesteld van een te benoemen com missie van onderzoek der gemeente begrootir.g. h. Een tweetal verzoeken om tegemoetkoming in de reiskosten van de kinderen van A. van Berkel en G. van Beek, die de school voor B.L.O. te Breda bezoeken. Deze worden aangehouden omdat nog verschillende subsidie-aanvr gen in behandeling zijn van B L.O -scholen in Gorinehem, Werkendam, Waal wijk. B. en W. willen trachten hierbij tot een uniforme regeling te komen. i. Een verzoek om subsidie van het Wit Gele Kruis wordt in han den gesteld van de begrotings commissie. De voorzitter zegt dienaangaande dat het Wit-Gele Kruis f612,50 te kort komt en dat het niet opgaat dat dit ten laste komt van de ge meente. De heer van Daal zegt dat ge tracht moet worden in deze tot een bevredigende oplossing te komen, daar wegens het nut van deze vereeniging, instandhouding van het grootste belang is. Voorts keurt de raad goed dat een perceeltje grond langs de Nieuwe Steeg, eigendom van A. Schel, wordt overgedragen aan de gemeente. Dit perceeltje is vrij ge komen toen ter plaatse een bocht uit den weg gehaald was. Het is reeds door de gemeente betaald, maar de overdracht moet nog plaats vinden. De huur Rijkswoning langs Kei- zersveer, bewoond door v. Tilburg, zal voor de huursom van f 96 worden gecontinueerd. Evenwel zal getracht worden de huur iets ver laagd te krijgen. Vaststelling Rekening Burgerlijk Armbestuur over 1937 en aanbieding begrooting Burgerlijk Armbestuur '39, wordt voorloopig aangehouden Vervolgens werden de gemeente- rekening over 1937 en de begrooting voor 1939 aangeboden en in handen gesteld van een Commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Berm, v. Vugt en Heesters. Enkele ingekomen reclames op de belastingen zullen in besloten ver gadering worden behandeld. De Voorzitter deelt mede, dat er in het vervolg premies kunnen worden toegekend voor de verbete ring van ai beiderswoningen. De verbeteringen moeten betrek king hebben op een betere inrichting, beperking van brandgevaar, vol doende sanitaire installaties, water leiding, ele triciteit enz De regeering draagt in de kosten bij fonds perdue, doch hoogstens tot een derde van het totaalbedrag of maximum f165. Wanneer het zeer ingrijpende wijzigingen betr.efl, dan kan gegaan worden tot een maximum vergoe ding van f240 Oe wijzigingen mogen evenwel niet van dien aard zijn, dat het kajakter van arbeiderswoning ver loren gaat, bovendien moet de helft van de Rijkspremie, gedragen wor den door de gemeente. De raad kan zich daarmee ver eenigen en juicht het voorstel ten zeerste toe. Dan zijn ingekomen een aantal verzoeken om tegemoetkeming vol gens art. 13 L O^wet 1920. De volgende personen meenen daarop aanspraak te kunnen maken Willigen, Konings, van Drunen, van Staal, Bouwman, Groen, Klok en v. d. Assem. De behandeling er van wordt voorloopig aangehouden, zoodat eerst de Oegrootings commissie deze zaak kan bezien. Goedgekeurd wordt het verlengen van 'n kasgeidleening groot f 440^.0.- bij de N.V, Nationale Mij. voor kas- geldleeningen tegen 7/8 pet., voor den tijd van 3 maanden. De Aai- sterdamsche Bank, waar voorheen deze leening gesloten was, wenscht deze niet meer te coniinueeren. De Voorzitter zegt, dat in de vorige vergauering is aangehouden een verzoek van het R. K. Kerkbestuur om gelden beschikbaar te stellen voor uitbreiding van de Lagere School, Volgens een rapport van den Inspecteur is verbetering en uitbreiding dringend noodig, daar de school overbevolkt is en er geen eanleiding bestaat om te verwachten dat het leerlingen-aantal binnen verloop van tijd zal afnemen. Ook dit punt zal in handen worden gesteld van de begrootings-comm. De heer v. d. Souwen heeft al lang uitgezien uaar de verbouwing van het kasteel tot gemeentehuis, doch spr zegt dat er nog steeds niets van gekomen is. De Voorzitter zegt dat de geld kwestie nog afgewerkt moet worden. Was eerst gedacht dat de verbouwing in werkverschaffing uitgevoerd zou kunnen worden, thans blijkt dit niet het geval te zijn, daar de inspecteur van het Werkfonds mede deelde dat dit een werk was voor uitvoering in het vrije bedrijf. Getracht zal nu worden Provinciale subsidie te krijgen alsmede een bijdrage van t departement van Kunsten en Weten- sohappen. De kosten zullen voor de gemeente op ongeveer f30000. komeu. De heer van Rijswijk dringt aan op verhooging van het uurloon in ill. «W Het wrak van den logger „Sch. 102", eenige weken geleden jammerlijk gezonken, is gelicht en naar de haven van Scheveningen gesleept. Onder groote belangstelling van het publiek wordt de logger gelost. Wonderlijk zooals dAt helpt zoowel bij kinderen als volwassenen. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. werkverschalfing, dat momenteel 20 cent bedraagt. De Voorzitter zal pogingen daartoe in net werk stellen. Hierna sluiting. EEN KRANIGE DOMINÉ EN EEN DAPPER VLIEGER. In den avond te ongeveer negen uur reed nabij het vliegkamp „De Kooy' een auto, bestuurd door den 63-jarigen dominé H. E. Witkop, predikant van de Nederlandsche Herv. Gemeente te Schagerbrug, tengevolge van den mist in het Noord-Hollandsch kanaal. De bestuurder had de tegenwoordigheid van geest zijn auto vol te laten loopen en daarna het portier te openen. Door dat zijn jas ergens aan bleef haken, kon hij echter den wal niet bereiken. Staande op zijn auto, kwam hij met het hoofd juist boven water. Op zijn hulpgeroep stopte een passeerende auto waarvan de bestuurder terstond hulp ging halen op het vliegveld. De leer ling-onderofficier-vlieger A. Otten sprong onmidellijk te water en slaagde erin den drenkeling op het droge te brengen. Ds. Witkop werd in het vlieg kamp van droge kleeren voorzien en daarna naar zijn woning gebracht. Zijn toestand is bevredigend. MAATSCHAPPELIJKE STEUN TE AMSTERDAM VOOR 2000 OPGELICHT. De politie van het bureau Pieter Aertsstraat te Amsterdam heeft op ver zoek van Maatschappelijke steun een gewezen caféhouder aangehouden, die De kappers zetten hun beste beentje concours gehouden. Een voor. In den Dierentuin te Den Haag werd een groot nationaal kappers kijkje in de zaal, terwijl de schoonste kapsels worden gewrocht. reeds twee jaar geregeld steun genoot. Thans is echter uitgekomen dat de man andere bronnen van inkomsten had. Hij was n.l. in het bezit van een vergun ning krachtens de Drankwet op zijn naam. Deze vergunning had hij ver pacht.-De inkomsten die hij hiervan ge noot verzweeg hij tegenover M.S. en zoo ontving hij in den loop der jaren een bedrag van 2000 teveel aan steun. BRAND IN EEN MAALDERIJ TE BERGAMBACHT. Woensdagochtend om 4 uur is brand uitgebroken in de groote graanmaalde- rij van de firma Schouten te Bergam bacht. De brandweer was spoedig ter plaat se, maar moest wachten met haar werk totdat de lichtfabrieken te Gouda, waarvan de firma rechtstreeks stroom betrekt, den electrischen stroom had af gezet. Het gebouw stortte in elkaar en de brandweer moest toen met vier stralen water het vuur in den grooten graan voorraad, die erin was opgeslagen, be strijden. De aan de graanmaalderij dit jaar bijgebouwde twee groote graansilo's konden behouden blijven. De schade is zeer groot, maar wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is vermoedelijk kortslui ting. BOERENARBEIDER VERONGELUKT. De 70-jarige arbeider T. Schaalma, in dienst bij den landbouwer M. J. Ub- bens, is op de opslagplaats te Uithuizer- meden van een volgeladen bietenwagen gevallen. Hij was op slag dood. De man was gehuwd. DE SCH. 102. De Sch. 102, de ramspoedige logger, die Zondag voor acht dagen nabij het Scheveningsche noorderhoofd is ge strand, is gisteren naar de tweede bin nenhaven versleept en op de sleephel- ling gezet om gerepareerd te worden. Daarbij is wel gebleken, hoe zwaar het scheepje het te verantwoorden heeft gehad. Onder de waterlijn is het zwaar beschadigd. Vooraan en ter hoogte van het nettenruim heeft het groote ga ten en het roer is eraf. Het zal nog na der blijken of het de kosten loont het schip te herstellen. Zoo niet dan zal het worden gesloopt. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is de 72-jarige onge huwde mej. H. Zwakenberg uit Nun- speet, op den Zuiderzeeschestraatweg bij Oldebroek, toen zij uit een winkel komende, voor een ter plaatse gepar keerd staanden vrachtauto langs plot seling den weg overstak, door een pas- seerenden vrachtauto, bestuurd door den heer G. J. uit Beverwijk, gegrepen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot van de vrouw is per roode kruis-auto naar haar woonhuis te Nunspeet gebracht. Gisteravond is te Deventer in de Hallenstraat het 7-jarig zoontje van de familie Jonker, uit de Raamstraat, bij het spelen op straat achteruitgeloopen tegen een rijdenden vrachtauto van de expeditiefirma Ipenburg. Het kind kreeg een der wielen over zich heen en was op slag dood. AUTOBUS VAN DEN DIJK GEREDEN. Omstreeks kwart voor zes gisteren avond is, op het Pernisser gedeelte van den Heyschendijk te Rotterdam, een ongeluk gebeurd, dat, gezien de om standigheden, goed is afgeloopen. Een autobus van de Rotterdamsche Electri- sche Tram, die den dienst tusschen Per nis en den Linker Maasoever onder houdt, is, toen de bestuurder voor een tegenligger moest uitwijken, te ver op den zachten berm geraakt. Na in botsing-te zijn geweest met een boom, is de autobus van den ongeveer vijf meter hoogen dijk afgereden. Hal verwege de glooiing is de autobus ge kanteld en op zijn rechterzijde terecht gekomen. Er was spoedig assistentie ter plaatse en toen men de twaalf pas sagiers, die in de bus zaten, er uit had gehaald, kwam men tot de ontdekking, dat één jongen slechts eenige lichte snijwonden had opgeloopen aan de rechterhand. De andere elf passagiers, alsmede de chauffeur van den bus, wa ren ongedeerd. „ARMLASTIGE" DROEG 7000 GULDEN BIJ ZICH. Een Zwollenaar, die wegens open bare dronkenschap opgebracht was, bleek, bij fouilleering, in het bezit te zijn van 7000 gulden. Bij een onderzoek kwam aan het licht, dat de man onder steuning van het kerkelijk armbestuur ontving en dat hij zich voor rekening van de gemeente in een ziekenhuis had laten verplegen. Van het armbestuur had hij in totaal 152.50 ontvangen, terwijl hij de gemeente voor 56.25 benadeeld had. Het onrechtmatig ge trokken steunbedrag, alsmede de zie kenhuiskosten werden van de 7000 afgehouden. Voorts werd een vervol ging tegen den man ingesteld. EEN KLUIFJE VOOR DE VEE HOUDERSCENTRALE. Bij den landbouwer A. Loobeek te Barlo (gem. Aalten) werd dezer dagen een big geboren die vier ooren had. Aan de eene zijde van den kop zit een normaal oor en aan de andere zijde zijn drie kleine ooren aanwezig. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Sill VO' CO! da fin ste ën jus ov he nil Su ve au da bu is 01 'iL'.vWvf

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 8