„Dokter Hartje' NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. GEMENüD NIEUWS. SPRANG—CAPELLE. /~v4 KAATSHEUVEL, aan het hoofd houdt echter stand tot de niNa de thee is het D.E.S.-elftal omgezet. I)e Benis gaat linksbinnen, v. d. Ven mid- voor en v. Nieuwstadt rechtsbinnen spe len. Het gaat thans heel wat vlotter en bij een aanval over rechts schiet de Benis in den uitersten hoek 11. Weer komen de D.E.S.'ers terug, v. Nieuwstadt zet strak voor, v. d. Ven raakt den bal nog juist aan, waardoor Disco mist en van Laarhoven kanjert nummer twee in het net, 12. Van Nieuwstadt trekt zich dan in de achterhoede terug en S.V.D. komt geweldig opzetten. Vlocmans ranselt ech ter alles uit zijn doel. Dan ongeveer 10 minuten voor het einde weer een penal ty! Weer plaatst Meeuwese zich achter den bal en schiet.meters naast. Spoe dig hierop komt het einde. DES 2 klopte SSS met 61. DES 3 won van Hekos met 10 en DES 4 verloor van Hekos 2 met 31. A.s. Zondag D.E.S.—St. Mich.-Gestel. Jongens open spel en niet te licht op nemen. SSS—DES 2 Zigo—DES 3 DES 4Adelaars 2 WAALWIJK. R. K. W. V. B. Het eerste elftal der oranjehemden gaat morgen een bezoek brengen aan de Vlij- mensche Boys te Vlijmen. Deze wedstrijd, die tot een der zwaarste van de compe titie behoort, biedt normaal gesproken voor de WVB'ers weinig kans op succes. De Vlijmensche Boys immers hebben, gezien de recente prestaties, getoond over een krachtig elftal te beschikken en mo gen zonder twijfel tot de runners-up der afdeeling beschouwd worden. Daarbij schijnt het een soort traditie, dat deze heeren ten aanschouwe van eigen publiek haast ongenaakbaar zijn en de bezoeken de club weinig kans laat op winst. Biedt dit eenerzijds voor de WVB'ers weinig bemoedigende perspectieven, anderzijds kunnen we toch een zeker gevoel van op timisme niet van ons afzetten. Na de ver dienstelijke prestatie van j.l. Zondag ver wachten wij, dat de oranjemannen op den ingeslagen weg zullen voortgaan. Zij hebben getoond in dit millicu tot goede dingen in staat te zijn, wellicht dat hier door het noodige zelfvertrouwen voor de nog komende wedstrijden teruggevonden is» In ieder geval zal bij eenzelfde spel opvatting als j.l. Zondag een eervol re sultaat zeer wel mogelijk zijn en zullen Oremans c.s. een eventueele overwinning zeker niet cadeau krijgen. WVB 2 ontvangt Berkel 1. Gepasseerde Zondag wisten onze reserves in Berkel tot nog 7 minuten voor het einde den stand gelijk te houden, waarna tenslotte met 42 werd verloren. Op grond van deze omstandigheid is de verwachting gewettigt, dat de WVB'ers de beste kan sen hebben en minstens tot een punlcn- verdeeling in staat zijn. Aanvang 2 uur. R.K.V.V. H. E. C. Als eerste van de t plaatselijke wed strijden welke HEG te spelen krijgt is de ontmoeting HerculesHEG aan de beurt. Dat dit een zeer belangrijk treffen wordt springt direct in het oog. Vorig jaar wist HEG twee maal gemakkelijk te zegevierei maar alles wijst er op dat de mannen van Hercules ditmaal hun huid duurder zullen verkoopen. Het gepres teerde is van heel wat beter gehalte dan het vorige seizoen. De plaatselijke riva liteit spreekt natuurlijk ook een woord je mee, zoodat de HEC'ers zich op een wedstrijd kunnen prepareeren waar het hard om hard gaat. Wij hebben wel zooveel vertrouwen in beide elftallen, dat er niets voor valt wat in het nadeel is van de Katholieke Sport en hopen op een pittige, interessante wedstrijd. Het tweede elftal speelt op eigen veld tegen Hieronymus uit Tiburg. Wordt dit de eerste overwinning van het seizoen? De mogelijkheid is aanwezig en is het woord nu aan de reserves om deze ge legenheid te benutten. SPRANG. Predikbeurten Zondag 6 Novem ber 1938: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. Oostenburg van Capelle. Bediening H. Doop; dank stond voor het gewas. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard-' houdt a.s. Dinsdagavond 8 uur, in de Consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk eene ver gadering. Aan de orde: onderwerp Ge wijde Geschiedenis over Lukas 12 1 22, in te leiden door den heer C. B. Timmermans. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de afgeloopen maand October 1938 voor de Rijkspostspaar bank ingelegd 5762.26 en terugbe taald 12931.79. J.l. Woensdagavond kwamen de besturen der afdeeling Sprang Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, afd. Sprang Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders en den afd. Sprang- Capelle van den Ned. Chr. Werk- meestersbond, onder leiding van den voorzitter van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, den heer C. Braspen ning in gecombineerde bestuursverga dering bijeen, ter bespreking der in de ze maand te voeren huisbezoek-propa- ganda voor het Chr. Nat. Vakverbond. Besloten werd een 35-tal personen te bezoeken en hen tot toetreding tot de organisatie op te wekken. De voor j.l. Donderdagavond vastgestelde vergadering der afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, kon vanwege de geringe belangstelling (in verband met het samenvallen der feestvergadering in de Chr. School) geen doorgang vinden en is thans uit gesteld tot Maandag 21 Nov. a.s. Met den heer van As, die zou spre ken voor het C.S.D., werd de te voe ren propaganda-actie voorbereid. De Afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond komt a.s. Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond al hier in vergadering bijeen, ter bespre king der propaganda, terwijl de heer G. J. van Riet, secretaris-penning meester van genoemden bond aanwezig zal zijn in verband met de behandeling van interne afdeelings-aangelegenhe- den. A.s. Woensdagavond zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een demonstratie worden gehouden van de producten van de N.V. Levers' Zeep-Mij., te Vlaardingen. VRIJH OE VECAPELLE. Op de ledenvergadering van de Ned. Herv. Mannenvereeniging „Filo- logus" is de heer A. Paans, als secreta ris herkozen, terwijl in de vacature G. Paans, die zich niet herkiesbaar stelde, is gekozen de heer M. Vos, die be noemd is tot tweede voorzitter. In de Geref. Kerk hoopt Zon dagmorgen half tien op te treden Prof. I. v. Dijk van Zwolle, des avonds half zeven Cand. E. J. Dijk van Zwolle, de nieuw beroepen predikant. Intrede. De echtgenoote van G. W. had op de Hoogevaart het ongeluk zooda nig met haar rijwiel te vallen, doordat een hond dwars over den weg liep, dat zij een lichte hersenschudding bekwam en eenige scheurwonden. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond bedraagt momenteel 54, waarvan 47 geheel en 7 gedeeltelijk werkloos zijn. Hieronder zijn 39 schoenfabrieksarbei ders, 4 steenfabrieksarbeiders, 5 ge wone fabrieksarbeiders en 6 transport arbeiders. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des avonds half zeven op te treden Ds. Oostenburg. De voetbalvereeniging „Excelsi or" speelt a.s. Zaterdag voor de Zater dagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart tegen de Werkendamsche voetbalvereeniging. De landbouwerszoon E. v. P., die met een kunsmeststrooier aan het kunstmestzaaien was, kreeg een slag van het paard voor het voorhoofd met het noodlottig gevolg, dat hij opgeno men moest worden in het ziekenhuis te Breda. De heer J. Huysman alhier is niet benoemd tot lid van het Pachtbureau, doch tot lid van de Pachtkamer bij hej^ kantongerecht te 's-Hertogenbosch. Voor de afd. 's-Grevelduin-Ca- pelle van het Ned. Bijbelgenootschap hoopt Woensdag 9 dezer des avonds half acht in de Ned. Herv. Kerk alhier als spreker op te treden Ds. G. J. Kool haas uit Huizen. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Lonoschendijk des morgens half tien en des namiddags twee uur op te treden Ds. Vroeg in de Wey. Naar wij vernemen zal de op ini tiatief van de plaatselijke tuinbouwver- eeniging te geven tuinbouwcursus on dergebracht worden in een der zalen van het voormalig gemeentehuis en niet in een der lokalen van de O. L. school in de Kom. zooals aanvankelijk in het voornemen lag. Gedurende de maand October 1938 werd op het hulppostkantoor te dezer plaatse in de Rijkspostspaarbank ingelegd 13485,31 en terugbetaald 9187,85. Het aantal inlagen bedroeg 68. dat der terugbetalingen 45. Aanbesteding. Woensdagmorgen werd alhier ondei architectuur van dhr. H. J. v. d. Heu vel aanbesteed het uitbreiden van de schoenfabriek N.V. v.h. J. C. Stokker- mans. l)e uitslag was: Massa zonder schilder- en loodgie ters werk. J. \V. Nieuwenhuizen, Sprang 4000 Gebr. v. d. Hoven, Kaatsh. 3914 J. Michael, Vrijh.-Capelle 3890 M. Kleingeld, Waalwijk 3840 1). v. Oversteeg, Capelle 3803 F. Pennings en v. Lamoen, St. Michielsgestel 3800 Jac. en W. v. d. Broek, Waspik 3800 Gebr. Boom, Raamsdonksveer 3780 G. Paans, Vrijh.-Capelle 3775 Adr. Kleingeld, Kaatsheuvel 3760 A. P. Kramer, Heusden 3725 P. A. Kramer, Genderen 3700 A. Spapens, Loonopzand 3640 Fr. Mutsaers, Loonopzand 3012 A. Roovers en Zn., Waspik 3598 Bouwbedrijf van Alphen, Drunen 3588 J. Hoogendoorn, Waalwijk 3584 L. Filters, Waspik 3582 J. Blankers, Nieuwkuik 3575 A. J. Pepping, Kaatsheuvel 3509 Ml. Wijnands, Waalwijk 3547 Th. en A. de Grauw, Waspik 3538 H. M. Kramer, Waalwijk 3525 H. Molenschot, Kaatsheuvel 3474 Receptie ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van den heer M. A. van der Wee, als gemeente-secretaris van Loon-op-Zand. Burgemeester Mallens en wethouder J. van Lier ter receptie. J. F. Cornelissen, Kaatsheuvel 3429 L. Luxemburg, Kaatsheuvel 3428 H. Brok, Oud-Heusden 3400 Gebr. Brekelmans, Kaatsh. 3395 ,1. v. Liempde, Nieuwkuik 3380 W. Eikhout, Dussen 3375 A. W. Verhagen, Grevelduin-Capelle 3323 Gebr. v. Berkel, Tilburg 3199 C. J. v. Hest, Loonopzand 3194 Loodgieterspost: W. Hieltjes, Kaatsheuvel 540 H. P. Dekkers, Kaatsheuvel 475 W. J. Jacobs en Zn., Dongen 400 Post glas- en verfwerk: Jan Smit, Kaatsheuvel 301 G. J. Smit, Kaatsheuvel 278 M. C. Smit, Kaatsheuvel 207 P. Merkx, Kaatsheuvel 238 A. H. J. Schutjes, Kaatsheuvel 227 Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers: C. J. v. Hest, Loonopzand, W. J. Jacobs, Dongen en A. H. Schut jes, Kaatsheuvel. Wisselprijs niet verdiend. Nader kunnen we mededeelen, dat de wisselprijs, welke Zondag j.l. tus- -schen de weerbaarheidcorpsen ver schoten is, en die toen werd toegekend aan de B.V.L. Kaatsheuvel met 514 punten blijkt door dit vijftal niet ver diend te zijn, daar in Kaatsheuvel een schutter heeft meegeschoten in het 1ste vijftal, die hiertoe niet gerechtigd was, terwijl de aangegeven reserveschutter van het eerste vijftal in het 2de vijl tal meeschoot. De B.V.L. verliest hierdoor de wis selprijs, die nu definitief in handen komt van de B.V.L. Loonopzand met 507 punten. Hobo. Blijkens een advertentie in dit blad, heeft Hobo ook zijn intrede gedaan in Kaatsheuvel. Hobo is een afkorting van de alom in den lande bekende in kooporganisatie van St. Homobonus, waarbij Magazijn „de Zon" alhier sinds jaren is aangesloten. Deze firma begon reeds in 1938 met - een bescheiden afdeeling Eenheids prijzen in samenwerking met een 10- tal collega's. Na ruim een jaar van voorbereiding heeft St. Homobonus thans een collectie artikelen bijeen ge bracht uit alle deelen der wereld, die werkelijk stuk voor stuk staaltjes zijn van scherpen handelsgeest. Er wordt naar gestreefd, dat de een heidsprijs van 10, 25 en 50 ct. in die ar tikelen gebracht worden, die ieder voor zich een reclame-artikel zullen zijn voor hun zaak. Rommel-artikelen worden scherp ge weerd. Alles wordt scherp op kwaliteit getaxeerd. Wij verwachten, dat de expansie van dit bedrijf, ondanks de moeilijke tijden met dit nieuw initiatief niet zal ophouden. Nieuwe Secretarie. De eerste phase van verbouwing van ons gemeentehuis is thans een feit ge worden. Niemand, die de achterbouw van ons gemeentehuis gewoonlijk betiteld met achterzaal goed kende, zal verwacht hebben, dat daarvan nog kon gemaakt worden, wat er thans van gepresteerd wordt. Opzichter Tirion heeft hier knap werk verricht. Wij waren dezer dagen bij gele genheid van de receptie van het Ju bileum van onzen Gemeente-Secretaris in de geleg'. nheid hier een kijkje te nemen en hebben verbaasd gestaan van hei mooie, doch vooral prachtige werk, dat hier is geleverd. Het is een ruimte geworden van voldoende afme ting om alle afdeelingen onder te bren gen. Rijkelijk voorzien van licht op de Oostzijde; rustig gelegen langs den zij ingang van het gemeentehuis en in aankleeding en uitvoering gehouden in een sfeer van rustige degelijkheid. Be vloering, wanden en plafonneering practisch, eenvoudig, doch degelijk en zonder luxueus te zijn den indruk ge vend van solidariteit en smaak. Aan de Noordzijde zijn de loketten aangebracht, door een aparten ingang langs de Oostzijde voor het publiek te bereikten. De kamer van den gemeente- Secretaris ligt aan de Zuid-zijde, met loket en deuren met de secretarie ver bonden. Langs den wand staan de di verse opbergkasten, allen volgens het meest practische systeem van Samsons secretarie-inrichting. De meubileering, voor zoover deze moest worden aangevuld is van de zelfde firma dus prima practisch. De verwarming evenals in het ge- heele gemeentehuis is centraal met als verwarmingsmateriaal ons eigen pro duct gas. De radiatoren zijn VEHA's weinig ruimte benemend en zonder stofhoeken. Het geheel geeft een indruk van grootsteedschheid en als wij daarbij mogen wijzen op de weinige kosten, waarmede deze practische verbetering is klaar gekomen, dan mogen we een eere-saluut niet onthouden aan de initiatiefnemers B. en W., aan den Raad die zonder hoofdelijke stemming het voorstel deputeerde aan den ont werper dhr. Tirion en aan de uitvoer ders de heeren W. den Teuling, en C. Kolsteren als bouwers, P. Merkx als schilder en de heer Tennissen Dir. van de Gemeente Gasfabriek als techniker van de centrale verwarming. Het moet een lust zijn hier te arbeiden! LOONOPZAND. Opening Sociale cursus. Woensdagavond had in het Paro chiehuis de opening plaats van den So cialen cursus die op initiatief van den Z,eereerw. Heer Pastoor Schoenma kers dit jaar alhier zal worden gegeven. Toen te ongeveer 6 uur de ongeveer 140 deelnemers aanwezig waren, sprak pastoor Schoenmakers de aanwezigen toe. ZijnEerw. bepleitte de noodzake lijkheid van een dergelijken cursus ook voor zijn Parochie, waarna hij een spe ciaal woord van welkom toeriep aan Rector Morel, aalmoezenier van den arbeid in ons Diocees en vervolgens aan Pater Damacenus O.M.C., die de lessen (ongeveer 20 in getal) zullen geven. Terwijl de presentielijst, werd geteekend. ving Rector Morel zijn eer ste les aan met als onderwerp: „De mensch in zijn betrekking tot zijn eind bestemming, God". De aangename wij ze van voordracht gepaard aan helde ren betoogtrant, maakte het lesuur aan genaam. Wij twijfelen dan ook niet of dezen cursus, die voor onze parochie in een dringende behoefte voorziet, zal slagen. Kapelaan v. Vugt deelde na de eerste les mede dat er gelegenheid zal bestaan tot het stellen van vragen de behandelde stof betreffende. Been gebroken. De 83-jarige mej. Dankers in het Gasthuis alhier, had Donderdag het ongeluk haar been te breken. BERKDIJK. Voetbalsport. Zondag wist Berkdijk ondanks haar invallers een 43-overwinning te be halen tegen Velocitas en zoodoende nog in de running te blijven voor het kampioenschap. Vooral A. van Gooi was op dreef in dezen wedstrijd en nam verschillende goals voor zijn rekening. Zondag wordt gespeeld tegen Wik. Ook deze wedstrijd kan door onze jon gens gewonnen worden. BERKDIJK. Berkdyk's Belang. In een gehouden vergadering van het hoofdbestuur zijn de functies der be stuursleden als volgt verdeeld: A. v. d. Ven, voorzitter, P. Robben, vice-voorzitter, G. van Boxtel, secr., Fr. Oosterwaal penningm., A. Snoeren, J. v. d. Houdt en J. Hamers commissaris sen. Bij controle der leden bleek, dat zich reeds ruim 150 gezinnen aanmeld den voor het lidmaatschap. Mond- en Klauwzeer. Ook hier heerscht in hevige mate het mond- en klauwzeer onder het vee. Aan deze gevreesde ziekte zijn reeds verschillende beesten bezweken wat voor de betrokken landbouwers groote schade beteekent. LOON OP ZAND. Van 28 Oct. tot en met 2 Nov. 1938. Geboren Antonius Simon, zv. Alb. Willebr. Wit- teveen en Catha Anna van Aert Maria Serva Antonia Wilhelmina, <tv. P. J. A. Snoeren en Maria Lombarts Petronel- la Johanna Maria Josephina, dv. P. J. A. Snoeren en Ma. Ca. Lombarts Ber- narclus Johannes Baptisi Josephus, zv. j. W. C. Mutsaers en Chra. Ca. Paans. Overleden: W. Snoeren, echtgenoot van Wilhelmi na Jansen, oud 07 jaren. Gehuwd: J. M. Brands, oud 24 jaren, wonende te Baarlc-Nassau en Sophia van der Vel den, oud 22 jaren, wonende alhier. ingekomen Aa. van Wezel, van Goirle Ila. P. j. M. Knuyver, van Tilburg. Vertrokken: F. van Gorkom naar Berkel-Enschot N\. YYeissenteis naar Uerdingen (Duitsch- lanü) i'. Ai. G. Snoeren en gezin naar Dongen La. Ala. van Bokhoven naar Dongen. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks half vijf is op den rijksweg 's-Hertogenboscü Nijmegen onder de gemeente Rosmalen de 60-jarige arbeider W. Weslerlaken bij het oversteken van den rijweg door een militairen vrachtauto gegrepen, welke uit de richting Nijmegen kwam. De man werd omstreeks 25 meter met den wagen medegesleurd, en liep ernstige eerwondingen op, Het slachtoffer is een nabijgelegen café binnengedragen en is later naar een ziekenhuis in den Bosch over gebracht. Daar is hij kort na aan komst overleden. Brand te Heerlen. Tengevolge van onvoorzichtigheid van een dienstbode. Te Heerlen heefl gisteren een ernstige brand gewoed als gevolg van onvoorzichtigheid van een dienstbode. Deze dienstbode het Duitsche meisje U. wilde van de de gelegenheid, dat haar meesteres mevr. Wobbe omstreeks vier uur in den middag ergens een bezoek was gaan brengen, profiteeren door op haar kamer een sigaret te rooken. Zij stak de sigaret aan en wierp de lucifer gedachtenloos uit het raam van haar kamer naar buiten. Deze lucifer kwam terecht op het rieten dak, dat onmiddellijk vlam vatte. Door den sterken wind aange wakkerd, greep het vuur om zich heen, zoodat binnen een uur het geheele stroodak van de groote dubbele villa bewoond door de heeren mr. Wobbe, directeur van het Algemeen Mijnwerkersfonds, en Hom,eigenaar van het huis, brandde als een fakkel. Fransch vliegtuig verongelukt. Zes dooden. Te Loupiac de la Reole is van middag een vliegtuig neergestort. Zes inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen. Het ongeluk betreft de familie Garric. De heer Carrie is industrieel en zat met zijn vrouw, dochter, zoon schoondochter en een kennis in het vliegtuig. Allen zijn gedood. Door autobus overreden. Vanmorgen is te Eist op den rijksweg Arnhem Nijmegen de 47-jarige directeur der ElsterKwee- kersveiling te Bessen, de heerH.P. Ederveen op zijn motorrijwiel ge grepen door een uit de richting Nijmegen komende bus van de Geldersche Tramweg Mij. De heer Ederveen kwam onder de wielen van de bus terecht en werd onmid dellijk gedood. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Over enkele dagen open ik mijn praktijk. Aan een ieder geef ik geheel gratis en kosteloos advies. Allicht dat ik helpen kan, want ik bezit meer dan 25 jaar ervaring. Bundels dankbe tuigingen kan ik U voorleggen van menschen, die opgetogen zijn over miin hulp en ik popel van verlangen om ook aan U mijn beste krachten te geven.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 7