Plaatselijke Berichten. NIEUWS UIT UE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Woensdag 9 November 1938 No. 89 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN. St. Nicolaas-Ziekenhuis. Naar aanleiding van een dezer dagen elders gelanceerd bericüt, kunnen wij mededeelen dat er in derdaad Dij net tverkoestuur van ^St. Jan plannen Destaau tot aan zienlijke vergrooting en verbetering van bet pas acüt jaren bestaanue St. Nicolaas-Ziekenüuis. Het blijkt nu reeds te klein te zijn en bovendien zijn de klasse-kamers niet zoo geriefelijk als bestuur en patiënten zulks wenscüen. Ook zal gezorgd worden voor een betere wacntkamer, vooral met het oog op de talrijke moeders die haar kleinen geregeld laten controleeren, terwijl tevens alle aandacht besteed zal worden aan de verbetering van den toegang naar het niet 111 alle op zienten gunstig gelegen ziekenhuis^ Postavond. Voor een stampvolle »Musis- Sacrum» zaai werd Zaterdagavond de iüde Postavond gegeven, ditmaal verzorgd door de familie riotlmaun met medewerking van The Musical Fnends». Na eeu hartelijk openingswoord van den voorzitter van het comité, den heer O. de Houw, waarin hij A «vooral den Edetacbtb, heer Burge meester en familie, den postdirecteur den heer ftieunissen eo de per betrok, zeide hij er van overtuigd te zijn dat deze avond aan aller verwachtingen ruimschoots zou voldoen en dit kunnen wij ten volle beamen evenals alle anderen die de uitvoering hebben bijgewoond. »fne Alusical Friends», hadden ons reeds van enkele vroolijke en pittige nummertjes muziek lateu genieten toen de familie Hofmaan haar intrede deed. De roep, die dit gezelschap vooraf ging,is werkelijk niet te groot geweest en wij meeuen, dat het comité ditmaal geen geiukKiger keuze had kunnen doen. Van den beginne af aan bestond er contact tusscnen zaal ec-n podium en de lacnsalvo s die telkens op- klaterden bewezen wel, dat het publiek ten zeerste reageerde op lederen kwinkslag die van 't tooneel uitging. En deze kwinkslagen waren velerlei, ook in verscheidenheid. De vroolijke moppen van coh.fe» r^encier en humoristGeorge Hof mann vielen al evenzeer in den smaak ais de komissche samenspraken en de djjietten van het »duo», het optreden van Truus en Jeanne, zoowel als hel community singing, dat niet vlotter en spontaner kou geschieden. Groot ook was het succes van Truus en Jeanne Hofmanu, die zich waarlijk muzikale virtuozen toon den. Dit echter niet alleen. Hoe hartelijk is er ook gelachen om de kostelijke Run-imitaties, waarvan vooral die van Stan Laurel en Oliver Hardystormachtigen bijval oogstten, terwijl ook hun zanguumroerijes hf waren. Het duo Hofmann liet ons voorts nog genieten van een transformatie blijspel in 1 bedrijf en 7 tafereelen, getiteld: «Een secretaresse gevraagd» In dit blijspel volgden de komische situaties eikaar zoo snel op dat men schier niet uitgelachen kwam. Na afloop sprak de hear fepper, penningmeester van het Kinderfonds nog een dankwoord, speciaal tot het comité, dat telkens weer op zoo'u uitnemende wijze de postavonden weet te organiseeren, waardoor al heel wat T.B.C. lijdertjesgeholpen zijn kunnen worden. Spr. hoopt dat op den ingeslagen weg zal kunnen worden voortgegaan zoodat nog een Jange reeks van jaren het T. B.C.*- fonds zal kunnen worden gesteund. Op het bal na afloop ging het zeer gezellig toe en na veler meening nog te vroeg kwam ten slotte het einde. Het was weer een gezellige, ouder, wetsche postavond! Jaarfeest R. K Werkliedenvereeniging. „Uoodenschaduw" Zondag 1,1. vierde de R.K. Werk liedenvereeniging haar jaarfeest met als inzet een gezamenlijke H. Mis, met algemeene H. Communie des morgens in de parochiekerk van St. Jan. Aanvangende 6.30 uur n m, werd "de feestvergadering gehouden, die zich in een schier ongekenae be langstelling mocht verheugen, zoo dat de toch ruime zaal alle aan- 4 >"ezigen waaronder ook de geeste- '*4kheid dezer gemeente, nauwelijks fon bevatten. In zijn openingswoord, heette de Voorzitter, de heer Passier allen, speciaal de Eerw. Heerengeestelijken hartelijk welkom. Verder bracht spr. dank aan de leden die 's morgens gehoor hadden gegeven aan den oproep om ge zamenlijk de H. Mis bij te wonen en ter H. Tafel te naderen.. Het winterprogram met de ontwikke lingsavonden dat a.s. Maandag zal aanvangen, beval spr. ook nog eens speciaal in de aandacht van de leden aan, terwijl hij tevens aller medewerking inriep oin het Kinder- St. Nicolaasleest naar behooren te doen slagen. Hierna werd het lied »Roomscbe Blijdschap» gezongen, waarna het doek opging voor het eerste bedrijt van »Doodenschaduw.» Dit is een drama in 3 bedrijven van Jac. Keijzers, dat zich alspeelt in het woonvertrek van een schamel huisje, dat ergens aan den rand van een klein stadje vlak bij de Zuid grens ligt en-tot woonplaats dient voor Bren met zijn beide zoons een verarmde familie van groot- ooeren-afkomst. Onder de bekwame leiding van den heer Jac M. Dictuen. heelt de de tooneelver. »D. V.S. V.», met haar erkende krachten van dit werk een vertolking gegeven, die ieder aangreep, De basis van het geheel wordt gevormd door een smokkelaffaire, waarin, tegen zijn wiiookGiel Bren (M. Beerens) belrukken wordt, daar de smokkeikouing Versteeg (Fr. Kelder) hem anders met ontslag ureigt. De fam. Bren heeft het geld hard noodig daar de zieke zoon Peter (A. de Werd) ernstig ziek is en de verpleging veel kosten vraagt. Het noodlot wil echter dat in den eersten nacht dat Giel er op uit trekt, zijn broer Peter sterft. Qp zeer treffende en aangrijpende wijze werd deze scène belicht. Peter sterft, een broer op het smokkeipad, gierende storm en regen (op frap pante wijze nagebootst)een vader bleef alleen achter. Dit was het begin van het conflict, dat uitgioeide tol een drama, door de schuld van den smokkelkoning, die steeds maar weer Giel tot dwazer slrekch wil overhalen. Deze twee yogren onderling een hevigen strijd, die tensioRe tof een uitbarsting komt doordat Giel Ver steeg neerschiet waarna uij door de politie wordt meegevoerd. Met deze uitvoering heeft »D. V. S. V.» voor de zooveelste maal ge toond. tot groöte prestaties in staat te zijn. Over alle linies was net spel af; ook zij die een mindere rol hadden te verzorgen, maakten er het beste van. De stof werd door allen tot in de puntjes beheerscht. terwijl de juiste grimeering van J. Hombergen, hel geheel vervolmaakte, Waone§r a.s. Zondag dit stuk nogmaals, nu voor bet ppbliek, zal worden opgevoerd, kunnen wij een ieder raden deze kansom werkelijk goed tooneelspel te Zien, niet te missen. Hoe hoog in deze de ver wachtingen ook mogen zijn, wij twijfelen er niet aan of zij zullen overtroffen wordeu. Ky nologen-Vereeniging Waalwijk en Omstreken. Maandagavond hield de Kyuologen Vereeniging «Waalwijk en Uuisire- keu« Onder Jeidiug van haar voorzitter den heer Jan Tieten, eene goed hezoente algemeene vergade ring in »iJe Twee Kolommen«. Na keuze van êen hesiuui slid ter voorziening in de vacature ontstaan door het met-aannemen van eeu bestuursfunctie door den heer Jan Beerens en waarhij gekozen werd de heer A. Verhoev u, kwam men aan de behandeling van t hoofdpunt der agenda Bespreking eventüeele tentoonstelling in 1939. Het hestuur keek nogal sceptisch aan tegen de organisatie van eene tentoonstelling in deze tijden, gezien de resultaten over het afgeloopen jaar in tal van steden. Wel zijn de vorige bier gehouden tentoonstel lingen goed gesjaagd, maar men vreesde thans voor voldoende gel delijke bijdragen, inschrijvingen en dergelijke, terwijl ook de kas niet zoo heel veel weerstandsvermogen had en de animo ouder de leden den laatsten tijd niet zoo groot was. Waar de lielhebberij in Waalwijk blijkbaar thans weer aan 't opbloeien is, besloot men in 't a.s. seizoen, waarschijnlijk in Maart, een club- match Ie houden, mede ter herden king van 't 15 jarig bestaan. Een of meer bekende keurmees ters zullen dan worden uitgenoodigd om de honden der leden en invités te keuren en de noodige aan wijzin gen te geven, wal zeer leerzaam is en de ware kynologie kan bevor deren, terwijl ook prijzen zullen worden toegekend. Mogelijk is dat bij groeiende am bitie en ledental 't volgend jaar een tentoonstelling kan gehouden wor den. Tot slot dezer geanimeerde ver gadering werden als nieuwe leden aangenomen de heeren J. Lammers en W. v. d. Meerakker. Bridge-drive, De bridgerdrive, georganiseerd door het Daraes Comilé ten bate der T. B. C.-bestrijding en kinder uitzending in onze gemeente, zal niet plaats hebben op Zaterdag 12 November maar op Zaterdag 26 Nouember a.s. Er zijn reeds talrijke inschrijvin gen, doch deze blijven nog steeds opengesteld bij Mej. M. Wiesman, Waalwijk. St Nicolaas-viering. Naar wij vernemen ligt net bij de afdeeling Waalwijk der R K. Werk- raeesters-vereeoiging in de bedoeling dit jaar ook een St Nicolaasfeest voor de kinderen te organiseeren op een Zondagmiddag, terwijl de ouderen desavonds bijeenkomen om dit feest te vieren. Afd. Waalwijk R.K. Staatspartij. Pater Henricus voor de jongeren. Op 15 November a.s. zal de Zeer eerw. Pater Henricus een propa* gandarede houden, speciaal voor de jongeren, onder den titel: «Pei ling en Uilzichta. Hiervoor zullen worden uitgenoodigd de leden van de studie- en propagandaclubs, Jon ge Middenstand, de Jonge Werk man en de K.J.V. Ook anderen, die dezen begaafden redenaar, nog zoo wel bekend van de schitterend geslaagde propagan- davergadering van Mei 1937, nog graag eens zouden hooren, kunnen de vergadering bijwonen. In het nummer van Zaterdag a.s. nog nader bericht. R.K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING. De R.K. Middenstandsvereeniging kwam gisteravond in Hotel ,,De Twee Kolommenin vergadering bijeen. Daar de opkomst slechts matig was, vooral van de zijde der winkeliers werd het belangrijkste punt van de agenda betreffende'de St. Nicolaas- actie aangehouden. Morgenavond zal dan speciaal voor de winkeliers nog een vergadering ge houden worden om de plannen betref-, fende de St. Nicolaas-actie nog nader te bespreken. Een drietal nieuwe leden werd aan genomen. Besloten wefd drie bestuursleden af te vaardigen naar de Diocesane ver gadering die op 15 Nov. a,s, in Den Bosch gehouden zal worden. Door deze afdeeling zullen daar ter sprake worden gebracht de overgangsmaat regelen voor behoeftige middenstands ouden van dagen, die op het oogenblik geen ouderdomsrente ontvangen; op de tweede plaats een doelmatige organi satie met regeeringsgaraütie voor de verstrekking van lang-crediet vp.or het Kleinbedrijf. Vooral laatstgenoemd punt maakt reeds lang deel uit van de besprekin gen in de vergaderingen der diocesane bondei^. Op het laatst van Januari zal weder om een feestavond worden georgani seerd, waarvoor een commissie werd samengesteld. De juiste datum zal nog nader worden bekend gemaakt. Ten aanzien van de morgenavond te houden speciale winkeliersvergadering kan nog worden meegedeeld, dat dan ook getracht zal worden, de winke- liersvereeniging, die thans een kwij nend bestaan leidt, nieuw leven in te blazen, door de verkiezing van een be stuur, het maken van een plan van actie e.d. Ter vergadering werden ook inlich tingen gevraagd aangaande de werking van het Middenstandsborgstellings- fonds. Er bleek ten deze weinig en veel al verkeerd inzicht té bestaan en na ee- nige discussie werd besloten het be stuur van het MiddenstandsborgsteL lingsfonds voor de Langstraat, geves« tigd te Waalwijk, te verzoeken op een volgende vergadering een vertegen woordiger van het fonds een uiteenzet ting te doen geven over doel, werkwij ze en verkregen resultaten. BEWUSTELOOS LANGS DEN WEG GEVONDEN. Gisteravond werd aan de gemeente politie door garage de Graaff telefo nisch medegedeeld, dat langs den Zo merdijk een man in bewusteloozen toe stand was aangetroffen, Terstond begaf men zich ter plaatse, terwijl ook Dr. Kolster spoedig aan wezig was. Bij nader onderzoek bleek het te zijn de 20-jarige M. Wagema- kers, uit de Besoijenschestraat alhier. Vermoedelijk is hij door een vracht auto aangereden, die zich niet verder om het slachtoffer bekommerd heeft. Dr. Kolster achtte overbrenging naar het St. Nicolaas-ziekenhuis nqocl- zakelijk, Hier bleek dat de man er met enkele schaafwonden was afgekomen. De politie stelt een onderzoek in. GESLACHT VEE IN BESLAG GENOMEN. Door de Kon. Marechaussee, alhier is Zaterdag bij een particulier te v.m. Baardwijk een hoeveelheid frauduleus geslacht vleesch in beslag genomen, dat van een slager, een zekeren B. uit Almkerk afkomstig was. Procesverbaal werd opgemaakt. ABONNEERT U OP DIT BLAD. D ui ven-tentoonstelling te's Bosch Fraaie Waalwijktche successen Te 's Bosch is 11. Zondag een groote Nationale Duivententoon- stelling gehouden, waar de beste duiven uit den lande waren inge- zonden. Niettegenstaande deze zeer zware concurrentie wist de heer C. Witlox, alhier met zijn inzendingen mooie successen te boeken. In klasse 1, boven 600 K.M. een zeer eervolle vermelding; In klasse 5, boven 400 K.M. een zeer eervolle vermelding; In klasse 7, jonge doffers boven 200 K.M. een derde pr\js; In klasse 8, boven 2u0 K.M. een tweede prijs; ln klasse 9, boven 100 K M. een eerste prijs In klasse 10. jonge duiven boven 100 K.M. een zeer eervolle vermel ding; In klasse 11, doffers beneden 100 K.M. een eerste prijs; In klasse 12, duiven beneden 100 K.M. een derde prijs; klasse 15, doffers onbevlogen, een eerste prijs; klasse 16, duiven onbevlogen, een eerste prijs. In jong, In jong, BILJARTTOURNOOI „ONS GENOEGEN". I)e uitslagen van het voortgezet bil- jarttournooi van „Ons Genoegen", ge vestigd in het café van den heer Pas sier zijn als volgt: Zaterdagavond: jaar zijn gepleegd. Maandagnacht zijn opgehelderd. Meermalen werd het waschgoed van de bleek of van de drooglijn ont vreemd. Korte of langere tijd daarna werd dan het gestolen goed, meestal gedeeltelijk vernield, teruggevonden in de omgeving van Drunen. Maandagavond had vrouw de Mun- nik op de Drunensche heide de wasch in het water gezet in een kuip achter het huis. Men was zich van niets be wust, tot men in den avond eenig gestommel hoorde naast de woning. De bewoners liepen naar buiten en zagen iemand het hazenpad kiezen. De wasch was uit de kuip verdwenen, doch de dief had in zijn haastige vlucht zijn rijwiel en de wasch moeten achter laten. De Munnik zette het karretje binnen en stelde de politie van het geval op de hoogte. Daar men vermoedde, dat de dief zijn fiets wel zou komen opzoeken werd de wacht gehouden bij de wo ning. En jawel tegen half een verscheen de dief wederom op het tooneel. Hij kwam zijn fiets zoeken, doch viel in de handen van de politie. Het bleek te zijn een zekere van B. uit Waalwijk, die na een verhoor een volledige be kentenis aflegde, terwijl bleekA dat hij zich ook schuldig had gehaakt aan de andere diefstallen. Men kan raaai: ergens plezier hebben, dqch de kruik gaat..,,,,... W.S.C. R- de RrtRtW A. v. Eijk P. v. Eètén, J. Pullens. A.' „Ons Genoegen' J. Passier Th. Zwaans F. Slaats J. Klerks L Reerens 60 100 05 39 94 358 100 68 100 100 100 Aanbesteding. Onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. te Waalwijk had de aanbesteding plaats van een woonhuis voor rekening van den heer G. van Huiten in de Stationsstraat te Drunen. De uitslag was als volgt: 468 Hoogste serie A. v. Baal 27 car. Dinsdagavond: B.J.C. 2 Drunen H. v. Delft P. Willemse P. Vissers A. v. Lees( \\r. Vissers M. Stiphout, Elshout A. Snijders, Elshout J. Snijders, Drunen H. de Wit, Drunen J. v. d. Loo, Elshout L. v. Oers, Drunen F. Fressen, Drunen Gegund aan den laagsten inschrij ver. 3198 3180 3177 3170 3087 2927 2921 75 50 75 42 70 „Ons QeiwegeiV* I). Hornman (L Rom bouts J, Rambouts W. v. d. Heijden Jac. Passier Hoogste serie: W. Vissers 14 312 63 75 68 75 75 356 Jac. Passier 21. Tilburgsch Stedelijk Orkest Op Donderdag 17 November a.s. zal het Tilburgsch ^tedelyk Orkest, dat is samengesteld uit 60 Brabant- sche musici onder leiding vanStan Donders van Eijck, een gala-concert geven. Solist is Sam Swaap. Uitgevoerd wordenOuverture van de opera »Iphygenie in A"l»s« van GluckVinol-Concrt Ddur L. von Beethoven en de le Sym- phonie van L. v. Beethoven. Ernstig ongeluk bij het voetballen. Wij lezen in de Msb Zondagmiddag omstreeks 12 uur had op een voetbalveld te Kaats heuvel een ernstig opgeval plaats. Zekere A. J.ansen, uit de Beuken- straat t? Tilburg, die keeper was, werd bij het stoppen van een bal door epn andere speler tegen het hoofd getrapt. De jongeman viel bewusteloos neer. Een ijlings ont boden geneesheer constateerde een zwaie hersenschudding, Per zieken auto van den G. G. en G. D. dienst werd bij naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg vervoerd. Spreeuwenplaag. De spreeuwen zijn in Drunen dezen herfst zeer lastig. Met heele zwermen strijken zij neer op de pas gezaaide korenvelden en pikken d.e versch- schietende korrels op. Het gevolg is, dat verschillende akkers opnieuw gezaaid moeten wor den. Men tracht dit euvel dan te voor komen door het koren met de machine te zaaien, waardoor het dieper in den grond valt. Hij had het op het waschgoed gemunt. Of het manie was of baldadigheid is nog niet komen vast te staan, maar een feit is, dat de verschillende diefstallen van waschgoed, die in het afgeloopen Uitvoering, Maandagavond gaf de tooneelver- eeniging „Kunst na Arbeid" uit Baard wijk onder regie van den heer Q, Mol een schitterend geslaagde uitvoering. Voor deze uitvoering bestond een zeer groote belangstelling en in de tot in alle hp,eken gevulde zaal merkten wij verschillende notabelen op uit Drunen. De propagandaclub van de R.K. Werkliedenvereeniging afd, Drunen „Steeds Vooruit' had dezen avond ge- organiseert en naast het succes, dat zij met hun propagandawerk in de afge loopen maanden hebben gehad, mag dit als de kroon op het werk worden beschouwd. Voor den aanvang der uitvoering riep voorzitter Maas de aanwezigen een hartelijk wejkom toe en prees het werk van propagandaclub. Namens de tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" werd het woord gevoerd door den heer Mulder, De vertolking van „de Gouden Clown" van Grosfekt en v. d. Berg was goed. De inhoud van het stuk is boeiend, maar zou hier en daar mis schien eenvoudiger en vlotter verwerkt hebben kunnen worden, 't Was echter zoo weinig hinderlijk, dat het geen moment afbreuk heeft gedaan aan het goede geheel. Na de herhaalde op voeringen in Baardwijk willen wij er niet toe over gaap, om de verschillende personen apart te bespreken. Wij mee- nen te_ kunnen volstaan met hetgeen Wij hiervoor schreven met er aan toe te voegen, dat de rolverdeeling zeer juist gekoteb was. Vooral de hoofd personen, vielen op door hun keurig werk-, terwijl van de bijrollen een goede keus was gedaan. Met de betrekkelijk primitieve en enge ruimte op het tooneel kwam het stuk toch door het goede spel van deze dilettanten tot zijn recht. Er werd goed gespeeld, doch een ding willen we op merken, laat de spelers zoo weinig mogelijk met „vreemde woorden" werken. Dat was meermalen een mis lukking^ die zeer onprettig aandeed. Het publiek heeft genoten al moet het- misschien nog leeren goed een tooneeluitvoering te volgen, en te be grijpen. Lachen als er reden is om te lachen, maar nie( om de een of andere kleinig heid- Dat is hinderlijk voor spelers en publiek. „Steeds Vooruit" kan terug zien op een geslaagden avond. Zulke uitvoe ringen zijn zeer welkom in de winter avonden. Begrafenisfonds „St, Lambertus". Zondagmiddag hield het begrafenis fonds „St, Lambertus" een algemeene vergadering waarin de rekening en ba lans onveranderd werden goedge keurd. De aftredende leden C. Vesters en H. Jehoel werden herkozen. Een voorstel om in bijzondere om standigheden 4 weken uitstel van con tributie te geven, vond geen steun, ter wijl een voorstel om een bedrag uit te trekken om H. Missen te laten lezen voor overleden leden van het fonds werd aangenomen. Algemeene vergadering N.C.B. De .Onderlinge Veeverzekering" hield Zondag haar algemeene jaarver gadering waarin verslag werd uitge bracht over het afgeloopen boekjaar. We ontleenen hieraan het volgende: Het aantal leden waarbij verzeke ringen loopen bedroeg 41. Bij de schat ting van Dec. 1937 waren 201 stuks verzekerd en 19 kalveren met een ge zamenlijk geschatte waarde van 40940. Op 1 Mei 1938 bedroegen deze cij fers resp. 204.23 en 424.60. Ontvangen aan premie 106,73. Uitgekeerd voor 3 ongevallen ƒ176. De ontvangsten bedroegen 1207,90. De uitgaven 1207,90. Reserve 339,33. Het „Mond- en Klauwzeer" drukte zijn nadeeligen stempel op het eerste halfjaar. De resultaten waren voor de vereeniging zeer ongunstig. Het altredende bestuurslid P. Brok werd bij acclamatie herkozen. De datums waarop de schatting zal worden gehouden werden gesteld op 14 en 15 November a.s. De aandeelen werden vastgesteld als volgt: Volwassen vee 1,en 0.50 voor kalveren. Nieuw toetredende leden zullen een bedrag aan inleg moeten betalen gelijk aan j/2 c/o. De heer de Rooij jubileerde. Donderdag 3 November was het 12]/2 jaar geleden, dat de heer de Rooij uit Waalwijk als boekhouder in dienst trad bij de Déwé-schoenfabriek te Drunen. In het kantoor werd de jubilaris op eenvoudige, doch zeer hartelijke wijze gehuldigd. De he»r de Wijs sprak den jubilaris toe en prees zijn werkzaamheid. Na mens het personeel sprak mej. Neeltje Nelis en bood bloemen aan. Met een kleine tractatie werd deze plechtigheid besloten. In Mei 1939 als den jubilaris zijn ko peren bruiloft viert zal een en ander teestelijk worden herdacht. B.V .L.-Motorcorps. Donderdagavond zijn de cursussen van het B.V .L.-motorcorps der afdee ling Drunen wederom begonnen. De lessen worden dit seizoen wederom ge geven door Adjudant Thiery uit Den Bosch in de zaal van café Th. Elshout. Werkverschaffing op particuliere terreinen. Door de gemeente Drunen is men begonnen met het uitvoeren van wer ken in werkverschaffing van gronden van particulieren. Onder leiding der heidemaatschappij is men begonnen met egaliseeren van gronden, onder Vlijmen, die eigendom zijn van den heer E. de Gouw. Tevens is een begin gemaakt met het uitvoeren van werken in werkver schaffing op de terreinen waar de Lips schroevengieterij gebouwd zal worden. Cursus Vestigingswet. De belangstelling voor het behalen der vereischte diploma's voor de vesti gingswet in onze gemeente is zeer groot. Ook dit seizoen is men begonnen met een cursus, welke onder leiding staat van de heeren Th. v. Delft en W. Roozen. Uurloon werkverschaffing. Met ingang van deze week is het uurloon der werkverschaffing met een cent verhoogd. Zoodat de tewerkge- stelden thans een uurloon hebben van 24 cent. De »Vak« vierde haar patroons feest. Zondag na de Hoogmis kwam de Fabrieksarbeider(sters)bond van de afdeeling Drunen in de zaal der Meisjes-congregatie in vergadering bijeen ter viering van het jaarfeest van zijn patroonheilige Des mor gens was er een H. Mis opgedragen door kapelaan Vogels voor de leden en overleden leden van de afdeeling, terwijl het meerendeel der leden had deelgenomen aan de algemeene H. Communie. Voorzitter H. Maas riep de tal rijke aanwezigen op deze vergade ring een harUlijk welkom loe. Nadat enkele agendapunten be sproken waren had de traditioneele tractatie plaats. Voorzitter H. Maas maakte van de gelegenheid gebruik om de propagandaclub van den R.K. W.V. «Steeds Vooruit« hartelijk dank te zeggen voor haar werkzaamheden. Kranig is door deze menschen ge werkt. Het succes is niel uitgebleven, want een veertigtal nieuwe leden konden in het afgeloopen jaar worden genoteerd. Door den heer P. Buickx uit Waalwijk, vrijgestelde van den voor noemden fabrieksarbeiders(sters)- bond werd daarna een zeer interes sante causerie gehouden Spreker besprak daarin het ethische karak ter in de organisatie en wees op de plichten en rechten van de leden. De vacantie-regeling bij de C.A.O. werd door den heer Buickx duide- in

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 5