SPORT. DAGMEISJE BURGERLIJKE STAND. AGENDA'S. KANTONGERECHT. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIE!!. DUSSEN. GEtMRUIüENBERG. RAAMSDONK. VLIJMEN. gevraagd lijk uiteengezet, terwijl nog enkele andere haugende kwesties werden afgehandeld en besproken. Verder werd medegedeeld dat een schrijven was binnengekomen van de firma G. van Drunen en Zn. en Co. dat het achterstallige loon aan de arbeiders die daarvoor in aan merking kwamen was uitbetaald. Het bleek dat dit aan alle arbeiders die hier recht op hadden niet was geschied o.a. betreffende vacantie. dagen. Toegezegd werd dat deze aange legenheid onderzocht zou worden en de noodige maatregelen die noodig blijken tot regeling van dit geschil te zullen treffen. Met een hartelijk dankwoord tot den spreker en de aanwezigen sloot voorzitter H. Maas deze zeer vrucht bare vergadering. Constantia uit R.K. verband? De Handboogschutterij «Constan- tia«, gevestigd in café Th. Elshout, besloot in haar Zondag gehouden algemeene vergadering de kwestie betreffende uittreding uit den R.K. Rond »St Sebastian« aan te houden. Verder werd besloten dezen winter wederom een tooneeluitvoering te geven en uit te zien naar een ge schikte vereeniging, Zwemclub „D. Z. C." In de Zaterdag gehouden alge meene vergadering der Zwemclub »D. Z. C.« werd het bestuur met algemeene stemmen herkozen. De Voorzitter sprak er zijn vol doening over uit dal, dank zij het moderne gemeentelijk natuurbad »de Pleune Wiel« üe zwemsport vooral het laatste seizoen zoo'n groote opgang heeft gemaakt. De initiatiefneemster i.e. het gemeente bestuur komt in deze zeer zeker een woord van lof toe. In hotel Heessels alhier is een" dansvereeniging opgericht met aan vankelijk 18leden. Delessen worden gegeven door den heer Crielaars uit Waalwijk. A.s. Zaterdag zal de be stuursverkiezing plaats hebben. HANK. De collecte ten bate der T.B.C. bestrijding heeft te Hank ruim 150 opgeoracht. Op verzoek van Jong Katholiek Leven werd door prol. dr. Molken- boer O.P. in het parochiehuis alhier een spreekbeurt vervuld over de groote waarde en het hooge nut van de U.K. Universiteit te Nijmegen. De belangstelling wasslechis malig. In een voor ieder begrijpende rede toonde Prof. Molken boer aan dat de woordenWat deert mij een eigen Universiteit, mijn kinderen, mijn familie, die gaan er toch niet naar toe, duslaat ik de steun maar over aan hen die er wel van profi- teereu«, blijk geven dat inenabsoluut niet doordrongen is van het groote nut van een eigen universiteit. Wij hebben weldegelijk een groot belang daarmee. De katholieke grondbe ginselen moeten ook eigendom zijn van diegene aan wien wij onze be langen toevertrouwen. Neem b.v. een geneesheer, die in de intimiteit van ons huisgezin komt. Is het niet van zeer groote waarde wanneer deze zija studie heeft doorgemaakt op katholieken leest geschoeid Is een advocaat, jurist, burgemeester, leeraar enz. die ziju studie heeft gemaakt aan de R.K. Universiteit niet te prefereeren? Wij allen heb ben er wel degelijk belang bij en daarom ook moeten wij door gebed en linancieele steun er voor zorg dragen dat wij onze Universiteit kunnen uitbouwen. Hameren en nog eens hameren, trapper loujours, zal ons doen overwinnen. Daardoor alleen zal in de hoofden van de katholieken het Ned. Universiteits- -idee worden ingeheid. Spr. sprak dan ook den wensch uit dat de aanwezigen het nut van de R K. Universiteit zouden naar voren brengen, waar zij ook kunnen. Zoo veel hebben wij gekregen door strijd, bloei, tranen en heroïsche moed, dank zij ons voorgeslacht. Dank zij hen leven wij hier in een vrij Nederland dat gewaarborgd wordt door den naam van onze geëerbiedigde Koningin. Laten wij hun voorbeeld volgen om groot schreeuwers den mond te stoppen met: «Jullie katholieken zijn maar schaapskoppens En dat kunnen wij verkrijgen, mede door onze eigen Universiteit. Een langdurig applaus bewees wel hoe men de lezing van prof. Mol- kenboer waardeerde en de vragen, na atloop gesteld, werden door spr. tot tevredenheid beantwoord. Een woord van lof tot den voor zitter van Jong Katholiek Leven, Drs. G. Offermans, die zich op zoo een keurige wijze van zijn taak als leider der vergadering kweet en tot het Oosterhoutsch Missie-orkest dat keurige muziek ten gehoore bracht, willen wij niet onthouden. RAAMSDONKSVEER. Donderdagavond had alhierin de Hoofdstraat een aanrijding plaats dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Mej. v. G. kwam per fiets van de richting Keizersdijk en wilde zich naar huis begeven. Ter hoogte van het café van K. in de Hoofdstraat reed zij een boerenkar achterop. Op hetzelfde moment dat zij de boerenkar rechts wilde passeeren, wilde de bestuurder van de boeren kar ook rechts een zijweg inslaan, het gevolg hiervan was dat Mej. v. G. door de kar werd aangereden. Het rijwiel werd geheel vernield, en Mej. van G. bekwam een tamelijk ernstige verwonding aan haarbeen. Zij werd binnengedragen in de wo ning van de Gez. R. Na verbonden te zijn, de dokter constateerde een bloeduitstorting aan het been, kon zij naar huis vervoerd worden. De politie zal wel uit te maken hebben, wie hier schuld heeft. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van de Gez. van Onzenoort, aan de Dubbeldamstraat is opgedragen aan de aannemers Mertens en Weterings, alhier; dat van de woning van G. Wuijten,aan het Fort, aan P. van Suijlekom. De gaarkeuken bij de Eerw. Zusters alhier is Maandag weer be gonnen. Vorige jaren is de gaar keuken alhier een groot succes ge weest, honderden kinderen hebben er toen aan deel genomen. Om de gaarkeuken geheel den winter in stand te kunnen houden, moet er ook geld in hetlaadje zijn. Zoolang de gaarkeuken duurt, zal Zondags voor de H. Missen in't kerkportaal gecollecteerd worden hiervoor. De Damvereeniging D. G. V hield de laatste onderlinge com- petitiewedslrijd. De uitslag is als volgt: W. Wesselius_N. Snijders 1 1 M. Timmermans—Joh. Faro 2—0 M. D. Rarel - J. C. Schott 0 2 Uit de 25 wedstrijden heeft dhr. J. C. Schott 42 punten behaald, welk aantal niet meer te bereiken is door de andere deelnemers, zoodat hij dus de eerste plaals inneemt van de competitie 11138/1939. Hij heeft dus beslag gelegd op den prachtigen wisselbeker, die voor de eerste maal aan Schott zal worden uitgereikt. Tevens is hij in de gelegenheid den kampioen den heer J. Sleigenga uit te dagen in een tienkamp. Zondagavond had alhier in het St. Henricusgebouw een propaganda- vergadering plaats der K. A. V. (Katholieke Arbeiders Vrouwen ür. ganisatie.) De vergadering was druk bezocht. De voorzitter der R.K. Werklieden vereeniging »St. Joseph», opende de vergadering, en sprak een woord van welkom tol de aanwezige vrou wen en meisjes, en ook tot de pro- pagandisteMej. Reijntjes uit'filburg, die als spreekster zou optreden. Na hei zingen van een lied, werd 't woord verleend aan Mej. Reijntjes, die de aanwezige vrouwen en meisjes aanspoorde zich op te geven als lid der K.A.V., deze mooie organisatie Nadat nog een tooneelspel was opgevoerd, werd overgegaan tot een gratis verloting, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. Na alloop werd de vergadering door den geestelijken adviseur kapelaan Kolsteren gesloten. Tot godsdienstleeraar aan de handelsavondschool alhier is be noemd kapelaan v. d. Velden uit deze gemeente. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag, 10 November 1938 des n.m. ten 7 uur precies ten Raadhuize dezer ge meente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Rurgemeesteren Wethouders tot het verleenen van eeüe tegemoetkoming in de reiskosten van een te 's-Her togenbosch schoolgaand kind. 3. Voorstel van Rurgemeester en Wethouders tot aan vulling van het ambtenarenreglement. 4. Voorstel van Rurgemeester en Wethouders tot aanvulling van de verordening, regelend de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veld wachters. 5. Voorstel van Rurgemeester en Wethouders tot bepaling van hei bedrag, dat over 1938 voor R-steun beschikbaar wordt ge steld. 6. Goedkeuring van de rekening van de burgerlijke armbestu ren over 1937. 7. Voorloopige vaststelling van de rekening van de gemeente over 1937. 8. Aanbieding van de begrooting van de Rurgerlijke armbestu ren over 1939. 9. Aanbieding van de begrooting van de gemeente over 1939 en beschikking over de daarbij behoorende verzoekschriften. 10. Wijziging van de begrooting 1938. 11. Voorstel van Rurgemeester en Wethouders tot beschikking op bezwaarschriften tegen den aanslag in het schoolgeld over 1937. Maandag 14 Nov. a.s. hoopt de heer v. d. Vorst den dag te herden ken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma v. Wagenberg. Festen, alhier. WAALWIJK. R.K.V.V. W. V. B. ST. JOACHIMSMOER. S. D. Z. V. J. c. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. RAAMSDONKSVEER. SPRANG-CAPELLE. NI Woensdag 7—8.30 uur. Gyranastiel aspiranten K. en V. Gymnastiek!, 8 Woensdag 8 u. Cursus Transport Colonne Roode Kruis O. L. School W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30—, 6.45 uur Adspiranten III en van 7.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag 8.15 uur Luxor Bioscoop »De Geliefde Vagebond«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »Tazantella«. De kantonrechter te Den Bosch wees o.m. de volgende vonnissen C. J. O., Sprang, te veel personen in cabine, f 2 boete. A. K., Waalwijk, rijwiel zondei licht, 2 x f 2,50 boete. A. P., Waalwijk, geen reflector, f 2 boete. M. V., Sprang, geen reflector, f 2 boete. W. G. K., Waalwijk, geen reflec tor, f 2 boete. A. R., Loon op Zand, op voertuig in slapende houding rijden, f 3 boete. J. H., Waalwijk, sigaret rooken, f 3 boete. m x Hernienwde strijd tegen de Joden Een storm van verontwaardiging is in de Berlijnsche bladen opge stoken over den aanslag in de Duitsche ambassade te Parijs. Ter wijl de bladen van gisteravond slechts een kort en zakelijk berichl over den moordaanslag publiceer den, voorzien de ochtendbladen de kolommenlange berichten vol nadere bijzonderheden met uitvoerige com mentaren, welker strekking er op wijst, dat deze aanslag het signaal zal zijn voor een nieuwe, grool opgezette perscampagne tegen hel «internationale Jodendoma, een signaal ook voor een nieuwe actie tegen de nog in Duitschland levende Joden. De strijd tegen het Jodendom treedt daarmede in een nieuwe phase en Duitschland zal er naar streven dezen strijd op een breed!* w op een internationalen grondslag tv plaatsen. De Engelsche Troonrede e» Engeland bereid tot bemiddeling in Spanje en het Verre Oosten Gistermiddag heeft koning George VI de nieuwe parlementszitting ge opend met o.m. de volgende woor den «Mijn betrekkingen met't buiten land blijven van vriendschappelijken aard; mijn regeering zal doen, wat zij kan, om een goede verstand houding te bevorderen in den geesl van de Engelsch Duitsche verkla ring van München van 30 Sept. »De overeenkomst, waarover in April tusschen mijn regeering en de Italiaansche is onderhandeld, zal thans binnenkort van kracht worden. Ik geloof, dat deze h nde- ling de gebruikelijke goede be trekkingen, die zoolang en zoo gelukkig hebben bestaan tusschen onze beide landen, zal bevestigen en derhalve den Europeeschen vrede verder zal dienen. «Mijn ministers betreuren hel voortduren der vijandelijkheden in Spanje diep. Terwijl zij vasthouden aan de politiek van niet-inmenging. zullen zij op alle mogelijke manieren hun hulp verleenen hij het her stellen van den vrede in dat land^" «Mijn regeering zal, zoo de par tijen in het conflict in het Verre Oosten dit wenschen, ten allen tijde bereid zijn, te belpen bij 't streven naar een regeling, die een duur. zamen vrede in die streken zal verzekeren. Intusschen zullen mijn ministers alles doer, wat in hun vermogen is om de Britsche be langen in de genoemde streken te beschermen. EEN HALF MILLIOEN VERDWENEN Het schijnt, dat bij de verduistering, welke de inmiddels te Le Havre aan gehouden procuratiehouder N. van het filiaal der Nederlandsche Midden-^, standsband te Maastricht zou hebben gepleegd, met de rekening van een der cliënten, den heer M. Weiss, die een wijnzaak te Maastricht drijft, is gtv manipuleerd, waardoor een bedrag v s( bijna een half millioen gulden niet v-u» antwoord is. >H. ABONNEERT U OP DIT BLAD. voor klein gezin Heele of halve dagen. Brieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 60272 Het is WVB1 Zondag j.l. in Vlijmen niet gelukt eenig telbaar resultaat te be halen. Met 41 werd van de Vlijmensche Boys verloren. Laten we er echter di rect aan toevoegen dat deze cijfers veel en veel te gunstig zijn voor de Vlijmena- ren, die zeker niet meer hadden verdiend dan een overwinning met één goal ver schil. Zonder een zweem van chauvinisme kan gezegd worden, dat een gelijk spel zeer zeker binnen het bereik der onzen heeft gelegen. Twee van de Vlijmensche doelpunten kwamen zeer fortuinlijk tot stand. Het eerste uit een geheel ten on rechte toegekende penalty en het laatste uit een blunder van den WVB-linksach- ter. Vanaf het begin pakken beide partijen enthousiast aan en wordt van weerskan ten behoorlijk spel te zien gegeven. Na een half uur komt er een geducht Vlij mens overwicht, doch de WVB-achter- hoede, in het bijzonder Dalleu, weert zich uitstekend. Jammer was het, dat hij juist door een sof-penalty werd gepasseerd. Vlak voor de rust maakt de rechtsbinnen met een hard schot gelijk. Na de hervatting zijn de WVB'ers sterk in den aanval en beleeft het Vlijmensche doel gevaarlijke momenten. Ieder oogen- blik wordt een doelpunt verwacht en zelfs de Vimmen-supporters moedigen on ze jongens aan. Hoe er evenwel ook ge schoten wordt, steeds weer staat een vij andelijk been in den weg om de onzen het scoren te beletten. Ongeveer 25 mi nuten na de rust forceeren de Vlijmen sche Boys uit een doorbraak een hoek schop, welke Oremans keurig inkopt. Dit doelpunt brengt een verslapping teweeg bij de WVB'ers, waarvan de Boys pro- fiteeren om den stand op 31 te bren gen. Vijf minuten, later scoren de gast- hecren nogmaals met de hierboven ge noemde hulp van den WVB-back, waarna het einde komt van deze faire, voor onze jongens ietwat teleurstellende match. WVB 2 verloor met 36 van Berkel 1. Deze uitslag valt ons bar tegen. We had den gedacht, dat onze reserves zeker een der winstpunten zouden veroveren. De A-junioren deden het beter en won nen van HEC b met 20. R.K.V.V. HERCULES. Hercules—H.E.C. 2—5. Onder groote belangstelling werd Zon dag j.l. de plaatselijke wedstrijd Hercu les—HEC gespeeld, welke eindigde in een verdiende 52 overwinning voor HEC. Deze uitslag doet vermoeden dat Hercules verre de mindere was van HEC hetgeen evenwel niet het geval was, ze ker niet in de eerste helft. Zij heeft HEC zeer goed partij gegeven. In het veld was het spel van Hercules niet minder als dat van haar tegenstander; ook de aan vallen waren even talrijk, doch voor het doel misten de Hercules-spelers het noo dige zelfvertrouwen, hetgeen bij de HEC- ers in groote mate aanwezig was, hetgeen uiteindelijk den doorslag heeft gegeven. Over het geheel heeft de Hercules-ploeg geen slechten indruk achtergelaten. Wan neer zij den goeden geest, welke momen teel in de vereeniging heerscht, weet te handhaven en er wordt steeds flink ge traind, dan is er met deze ploeg in de toekomst nog wel iets te bereiken. Het spel der HEC'ers verrastte ons zeer. Ie dere speler was voor zijn taak berekend en maakte daardoor het geheele elftal tot een goed sluittend geheel, dat aldus tot meer dan gewone prestaties in staat is. Over den wedstrijd, welke dank zij de uitstekende leiding van scheidsrechter v. Hout een buitengewoon goed verloop had, het volgende: Direct na den aftrap wordt in een snel tempo gespeeld, met beide doelen beur telings in gevaar. Na 10 minuten spelen neemt Hercules de leiding met een doel punt van den midvoor. Even later komt HEC op gelukkige wijze aan den gelijk maker. Bij een der HEC-aanvallen komt de bal voor het doel. De keeper stompt den bal onvoldoende weg, n.l. juist voor de voeten van den HEC-linksbinnen, die niet aarzelt en den bal in het net trapt, 11. Nog voor de rust neemt HEC de leiding door een goed schot van haar midvoor, 12. In de tweede helft is HEC het meest in den aanval. Bij een dezer aanvallen trapt de rechts-back van Hercules den bal ongelukkigerwijze in eigen doel, 13. Door dezen tegenslag zijn de Hercules spelers even den kluts kwijt. HEC profi teert hiervan en de linksbinnen brengt den stand op 14. Thans weet Hercules zich te herstellen en door een prachtig doelpunt van den linksbuiten verkleint zij den achterstand, 24. Door dit suc ces aangemoedigd komt Hercules even opzetten, doch doelpunten blijven uit. Dan is het woord weer aan HEC; een kwartier voor het einde doelpunt zij ge heel onverwachts. Een voorzet van links wordt door den rechtsbinnen keurig in gekopt, 25. Wel worden in het laatste kwartier van beide zijden nog eenige aan vallen ondernomen doch verdere doel punten blijven uit en zoo komt het einde met een 52 overwinning voor HEC. Ook de lagere elftallen brachten het er niet al te best af. Het tweede elftal ver loor met 31 van Uno Animo 2 en het derde elftal met 10 van Uno Animo 3. Het A-elftal der junioren verloor met 2—1 van HECA. R.K.V.V. H. E. C. Ook in hun zesden wdstrijd hebben de HEC'ers hun ongeslagen record weten te handhaven. Hiermede is weer een lastige klip omzeild, want plaatse lijke wedstrijden willen nog wel eens een struikelblok vormen. Met een 5—2 overwinning kwamen de leiders zegevierend uit den strijd, welk succes ruimschoots door beter spel verdiend is. Hercules gaf vooral voor de rust goed partij en wist in deze periode door zeer hard werken het spel mooi verdeeld te houden. Na de thee moest zij echter voor de goed opgezette aanvallen der HEC'ers zwichten. Door de strakke leiding van de scheidsrechter is het een faire partij geworden. Zijn kijk op buitenspel was minder gelukkig, waardoor twee zui vere HEC-doelpunten wegens ver meend off-side ongeldig verklaard werden. Door de resultaten van Zondag j.l. staat onze vereeniging momenteel num- men een op den ranglijst met vier pun ten voorsprong op de anderen. Voor het wedstrijdverslag zie men onder Hercules. De reserves waren tegen Hiero- nybus, Tilburg, lang niet opgewassen. Met een 72 nederlaag moest de kleedkamer opgezocht worden. Het A-elftal der junioren deed het beter. Met 21 wist zij Hercules A op eigen terrein te bedwingen. KAATSHEUVEL. D.E.S. I—St. Michielsgestel 5—0. Als ongeslagen leiders hebben de Sport parkbewoners zich aan den kop van den lijst weten te handhaven. Gedurende den geheelen wedstrijd hebben zij zich, als een goed sluitend, gevaarlijk elftal, waar dige kampioenscandidaten getoond. Heeds van den aftrap nemen zij het spel in handen. Voorloopig weten echter de Gestelsche backs met forsche trappen het gevaar voor doel te bezweren. Vooral de linkervleugel van DES blijkt gevaar lijk te zijn. Uit een voorzet van links scoort de Benis het eerste doelpunt. Di rect hierna een voorzet van rechts, door van Nieuwstadt prachtig opgebracht, en van der Ven maakt er 2van. Slechts zelden komen de Gestelsche jongens in deze periode op de DES-helft, waar de achterhoede echter altijd goed op zijn post is. Plotseling weer een keurige voor zet, nu van v. Laarhoven, en v. d. Ven maakt met een schitterende kopbal 30. Hiermede gaat de rust in. „Het is nog niet verloren" beweren de gasten en voorwaar, het krijgt er den schijn van -dat Gestel nog heel wat in haar mars heeft en niet van plan is zich met zoo'n nederlaag huiswaarts te laten zenden. Daarbij schijnt bij DES de groote voorsprong reden te zijn om de zaak wat kalmer op te nemen. Keer op keer zien we dan den bal keurig naar voren gebracht, doch voor doel heeft Gestel niet veel te vertellen, daar het hpn blijk baar aan goede schutters ontbreekt en daarbij het achtertrio van DES weer in bijzonder goede vorm is. Meermalen ko men dan de DES'ers weer keurig naar voren. Uit een goede voorzet van v. Box tel maakt de Benis 40. Bijna direct daarna is het v. Nieuwstadt, die niet een onhoudbaar schot het vijftal compleet maakt. Hiermede kwam het einde van een wedstrijd, waarin de scheidsrechter opvallend veel de fluit liet hooren. Zondag trokken onze blauw-witten met een onvolledig elftal naar Waspik, om aldaar WSC 2 te gaan bekampen. Ge zien de sterkte van het SDZ-team dat slechts uit 9 spelers bestond en d enslech- ten toestand van het terrein in acht ge nomen, behoeft het niet te verwonderen dat de SDZ'ers met ledige handen huis waarts keerden. Ondanks hun groote veldniinderheid hebben de blauw-witten gestreden tot het laatste signaal. Zij had den voor hun volharding zeker een paar tegenpunten verdiend, maar paal en doel- verdediger hielden er alles uit. De stand met rust was reeds 6—0 voor WSC 2. De tweede speelhelft bood al niet min der aantrekkelijks dan de eerstè drie kwartier. Nog zeven maal kreeg SDZ's keeper het nakijken. DRUNEN. SPORTERS. O.S.C.—Sporters 2—3. Sporters maakten Zondag een goede beurt. Met een kleine overwinning wis ten zij in Orthen beslag te leggen op twee kostbare punten Sporters wisten de hun geboden kansen goed te benutten en in het laatste geval wist ook de verdediging goed op te ruimen. De wedstrijd. Reeds binnen 5 minuten kregen de Sporters al een pracht gelegenheid om te doelpunten en mooi wordt hiervan ge-* profiteerd. Dan wordt weer een bal cor ner gewerkt doch overgeschoten. Een zeer mooi schot op doel juist in den linkerbovenhoek weet de doelman, Hen driks van Sporters, zeer prachtig weg te stompen. Bij een volgende aanval wordt een der spelers van ÜSC in den rug aan gevallen en hiervoor kent de scheids rechter een strafschop toe die in een doelpunt wordt omgezet en de stand is gelijk. Maar OSC heeft hier niet lang ple zier van want als weer is afgetrapt ko men de gasten al vrij spoedig voor het doel van de thuisclub eo hier begaat een der spelers de fout den bal met de hand aan te raken. Dit ontgaat den scheids rechter niet zoodat hij ook hiervoor een strafschop toekent. Ook hieruit wordt ge doelpunt zoodat Sporters weer de leiding hebben, waarmee de rust komt. De thee schijnt goed gedaan te hebben want na de rust is het spel veel vlugger. Sporters zijn de eerste 10 minuten in de meerderheid en zij weten allen een paar corners te nemen. De OSC'ers beginnen na een kwartier ér ook beter in te komen en de rechts binnen weet dan ook den stand gelijk te maken. Hierna blijft het spel een tijd lang op het middenveld op en neer gaan. Doch het laatste kwartier beginnen de Sporters nog eens extra aan te vallen en zij hebben succes. Zij juichen reeds als de keeper uit doel is en een der spelers hem te vlug is, doch als de bal bijna in het verlaten doel is, redt Verhoeven prachtig. Maar dit is slechts uitstel, want bij een andere aan val wordt de bal tegen een der achter spelers zijn hand getrapt en ook hiervoor kent de scheidsrechter een strafschop toe die mooi wordt ingeschoten. Met een 23 overwinning voor Sporters komt dan het einde. Sporters—Heracles 5—6. Het tweede Sporters-elftal heeft kranig partij gegeven tegen de Bosschenaren, die met de volle overtuiging naar Dru nen waren gekomen van te kunnen win nen. Zeker, in het begin viel hun dit niet mee. Sporters boden hevig tegen stand en het was te voorzien dat zij hun huid zeer duur zouden verkoopen. Kort na den aftrap heeft de thuisclub reeds een 20 voorsprong. Een zware Heracles-aanval levert de Bosschenaren verdiend het eerste tegenpunt op. Dan zijn Sporters weer aan bod; zij voeren hun voorsprong op tot 41, waarmede rust ingaat. Na de rust is het echter Heracles dat den toon aangeeft. Zij loopen snel hun achterstand in en in minder dan geen tijd is de leiding aan Heracles met 64. Pas vijf minuten voor het einde komen Sporters nog eens los en scoren het vijf de doelpunt. Het is voor hen een ver loren wedstrijd en Heracles heeft de ge nomen revanche verdiend door met 65 te winnen. Het eerste elftal van VJC moest in Vlij men spelen, doch de Boys bleven daar vergeefsch wachten. Hoe het geval in el kaar zit is ons onbekend. Het tweede elftal speelde op eigen veld een derby tegen Sporters 3. Het was een prettige wedstrijd, waarin de sterkste ploeg tenslotte heeft gewonnen. Voor de rust gingen beide partijen goed tegen el kaar op, doch na de rust was de thuis club duidelijk in de meerderheid. VJC nam de leiding, waarna om beurten ge scoord werd tot de ruststand aanbrak met 22. VJC benutte na de rust haar scoringskansen veel beter. Zij scoorde viermaal, tegen Sporters tweemaal. Zoo werd deze derby een succes voor de V J C-reser.ves. Be Ready speelde Zondag j.l. haar eer ste competitie-wedstrijd tegen Neerlan- dia uit Dorst. Na met 30 te hebben voorgestaan verloor zij ten slotte toch nog met 43. Veersche Boys. Veersche Boys 1 was j.l. Zondag de gast bij Groen Wit 1 te Princenhage. Na den aftrap komt Groen Wit geducht opzetten wat een doelpunt tot gevolg heeft, 1Dit schynt echter de Boys niet erg aan te staan, want direct daarop komt de gelijkmaker, 11. Kort voor de rust maken er de gastheeren 21 van. Na de rust weten de gastheeren den stand nog op te voeren door een buiten spel-doelpunt, 31, en hiermee hebben de gastheeren al hun kruit verschoten, want nadien krijgen ze niet meer de min ste kans. De Boys blijken nu pas op volle kracht te zijn; geregeld zwerven negen spelers der gasten voor het doel der gast heeren. Groen Wit heeft niets meer in te brengen, de Boys zijn overwegend ster ker. Tientallen corners worden op he» doel der gastheeren genomen. Van een mooi voorgegeven corner profiteert een der backs van de Boys door het leder met een onhoudbaren kopbal in het doel der gastheeren te werken, 32. Hierna zijn de gastheeren zoo goed als ingeslo ten, maar hoe ze ook zwoegen, verdere doelpunten blijven uit. De wedstrijd ein digt met een 32 overwinning voor Groen Wit. Een gelijk spel zou echter de verhouding beter weer gegeven hebben. Veersche Boys 2 was ook weer de ver liezende partij. Op eigen terrein verloren ze van RAC 2 uit Rijen met 16. ZESDAAGSCHE OP DE BILJART. De stand van de Zesdaagsche van de Eerste Baardwijksche Biljartclub is na den vierden dag als volgt: M. PullensJ. Vermeulen 400. Op een ronde: G. PullensC. Pullens 333. Op twee ronden: Th. KlijnJ. Vermeulen Jr. 351. Th. PullensK. Leijtens 341. Op drie ronden: A. VerheijdenTh. Slaats 289. Op vier ronden: L. v. d. GeldM. v. Mierlo 341. WAALWIJK. Van 28 Oct. tot en met 4 Nov. 1938. Geboren Hendrika Johanna, dv. F. L. v. Delft van Eeten Jacobus Johannes, zv. J. Brekelmans-de Graaff Johannes Her manns Hend'rikus, zv. R. Treffers-Wage- makers. Overleden: H. Herman, oud "80 jaren, weduwnaar van F. van den Oever Aa. M. H. Lou- wers, oud 76 jaren, weduwe van W. M. van Daelen La. Verbruggen, oud 86 jaren J. Kuijsten, oud 88 jaren, we duwnaar van D. van den Broek. Huw. aangiften: J. J. A. Marks, oud 24 jaren en Aa. C. A. Emmen, oud 22 jaren Jan Blok, oud 29 jaren te Sprang-Capelle en Ma. J. van der Aa, oud 29 jaren te Waalwijk J. Chr. Wassenaar, oud 31 jaren en Ba. van der Loo, oud 25 jaren M. Oerlemans, oud 29 jaren en Ma. E. Rom- bouts, oud 29 jaren Th. C. van dei- Geld, oud 31 jaren en Aa. Ma. Mahieu, oud 27 jaren. GehuwdGeen. Ingekomen L. Mainz, van Amsterdam E. W. Brunner, van Amsterdam M. Trom melen, van Tilburg Ga. Wagemakers, van Sprang-Capelle M. J. M. Gabrieel, van Weert. Vertrokken: H. H. Frotscher en gezin naar Plauen (Dl.) L. J. A. Slaats naar Arnhem Ca. J. Th. Verheijden naar Tilburg. Over de maand October 1938. Geboren Arie, zv. J. G, de Rooij en M. Heijstek Johannes Pieter, zv. A, J. Pols en P. Molewijk Simon, zv. A. J. Pols en P. Molewijk Jcnnekc Adriana, dv. A. van der Schans en A. Paans Dirk Adria- nus, zv. D. A. Pruijssers en J. de Jong Johannes Jacobus, zv. D. R. Ie Sage en F. A. van der Schans Christoffelina, dv. L. Timmermans en C. Ivruijf Hen drika Elisabeth, dv. M. A. van Peer en G. J. van der Schans. Gehuwd F. C. van de Laar, oud 24 jaren en G. Kruijf, oud 22 jaren H. A. Horst, oud 26 jaren en D. Benjamins, oud 28 jaren A. de Rooij, oud 28 jaren en H. E. de Roon, oud 28 jaren D. van de Werken, oud 28 jaren en J. Faro, oud 24 jaren A. Nieuwkoop, oud 25 jaren en P- A. Oostdijck, oud 23 jaren A. Verhoofstad, oud 26 jaren en G. Wage makers, oud 22 jaren. Overleden: H. de Rooij, oud 64 jaren, echtgenoote van A. van der Stelt. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30- 6.45 uur Adspiranten II. 1

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 6