SPORT LAATSTE BERICHTEN. een bekwaam Machinale Houtbewerker, Agenda's MACHINALE HOUTBEWERKER. grijpelijk moeizame arbeid is, waar over men zich te voren, noch door verhalen van missie-paters, noch door missie-lectuur in voldoende mate een idee kan vormen. „De Zwarte Zuster" is echter niet alleen een inslaande propaganda voor het missie-werk. Dit geluidsfilmwerk, dat onnoemelijke offers aan geld, in spanning en doorzettingsvermogen ge- eischt heeft, is uitgegroeid tot een spannend spel van list en tooverij, hei- densche haat en christelijke naasten liefde, een spel waarin de tegenstellin gen van het huidige Zuid-Afrikaan- sche leven op een hoogst-dramatische wijze tot uiting komen. Naast deze hoofdfilm werden ook nog een zeer leuke teekenfilm en een komische 2-acter gedraaid en kregen we ook een film over Curagau waar Dominicaner Paters zulk een succes vollen arbeid hebben verricht. Een volledig bioscoop-programma; dus dat bij alle bezoekers zeer in den smaak zal vallen en hedenavond on getwijfeld een stamp-volle zaal zal trekken. Middenstandsdiploma Voor de te Tilburg gehouden examen betreffende het Midden standsdiploma slaagden de heeren P. Hendrickx te Tilburg, W. Ver hagen te Capelle en Joh. Kamp te Waspik. Geslaagden genoten hunne op leiding bij den heer J. J. A. van Drunen alhier. Waarschuwing De Hoofd-Commissaris van Politie te Amsterdam geeft in overweging, alvorens relaties aan te knoopen met de Commanditaire Vennoot schap Advies Bureau M. J.J.Ivens, gevestigd N. Z. Voorburgwal te A'dam, inlichtingen in te winnen aan het hoofdbureau van politie te A'dam. KATHOLIEKE ECONOMISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heeren J. P. v. Poppel, Gilze; A. J. Wintermans, Duizel; W. P. A. van Bommel, MoergestelF. B. A. M. Ver hagen, Eindhoven en M. E. J. C. Ver zijl, St. Michiels-Gestel. Geslaagd. De heer M. van Beijnen alhier slaagde dezer dagen te Breda voor het diploma vakkennis (theoretisch en practisch) voor bakkerij, terwijl hij enkele weken geleden slaagde voor het Middenstandsdiploma (al- gemeene handelskennis). Met de oudjes op stap. De „Ouden van dagen-dag" nog eens tot werkelijkheid gemaakt. De pers was Donderdagavond te gast bij den heer Schuurman, in wiens smaakvol atelier een voor- verlooning werd gegeven van de film, door hem in samenwerking met den heer Kila vervaardigd, van den Ouden van Dagen-dag, die op 28 Juli 1.1. was georganiseerd. Wij moeten eerlijk bekennen, dat onze verwachtingen ten aanzien van deze film niet al te hooggespannen waren, daar wij van meening waren een serie opeenvolgende flitsen te zien, die op zich misschien wel goed, toch het noodzakelijk verband voor een geheel, wat een film juist aan trekkelijk maakt, zouden missen. Het is evenwel geheel anders uit- gekomen. Van den eersten tot den laatsten meter trok aan ons oog voorbij een verhaal, dat werkelijk een verhaal was, doorspekt met tal van close-ups, grappige scènes naast ernstige, het geheel voorzien van toepasselijke teksten, die het volgen van deze film, dat op zich reeds een genot was, nog vergemakkelijkte. Het bleek ons dat de heer Schuur man met meesterlijke hand de ca mera bediend moet hebben, terwijl de samenstelling van het draaiboek door den heer Kila werkelijk af was. Met trotsch verklaarde deze laatste ons dan ook, dat voor de keurings commissie deze film begiftigd was met het praedicaat «documentair». Wij zien op de eerste plaats de voorbereidende werkzaamheden van het ijverig comité, naderhand bijge staan door een damescomité. De blijde ontvangst van de uitnoodi- gingen door hen, die daarvoor in aanmerking kwamen, de onrust wanneer de groote dag daar is, of de auto's nog niet komen, de rit naar het schoone Oisterwijk, de aangename verpoozing daar, waar de heeren v. Engelen en v. Straaten hun beste krachten ten beste gaven, schitterende natuuropnamen, de kof fietafel, danswedstrijd, enz. enz.En daar tusschendoor merkt men dui delijk het steeds stijgend enthousi asme der deelnemers, naarmate de dag vorderde, een enthousiasme, dat eerst op den terugweg zich vol ledig ontplooide en na een grootsche intocht in Waalwijk,, op het raad huisplein tot uitbarsting kwam in een vroolijke algemeene danspartij, waarbij het gemeentebestuur en het bestuur van W. B. acte de présence gaven. Deze film is er een die recht tot het hart spreekt en zeer groot moet wel de propagandistische waarde er van zijn voor een volgende «Ouden van Dagen-dag», die zoo mogelijk nog grootscber, nog spontaner van opzet zijn zal, hetgeen tegenover de oudjes volkomen verantwoord zal zijn. Deze film maakt reclame voor zichzelf en wij zouden op ieder die hem niet ging zien, meewarig neer zien, omdat hij een zoo uniek spon- aan Waalwijksch feest heeft willen missen. DE HARMONIE „ST. JAN" BESTAAT 15 JAAR. Viering in intiemen kring. Onze jongste plaatselijke harmonie viert haar 3e lustrum. Zij werd 16 Oc tober 1923 opgericht door den WelEw. heer v. Berkel, destijds kapelaan der parochie St. Clemens. Zij heeft zich in deze 15 jaren steeds beijverd om het muzikale peil van het corps op te voeren, om de inwoners door uitvoeringen, volksconcerten en tal van andere gelegenheden een gewaar deerde afwisseling te bezorgen, steeds stond zij klaar om muzikale opluisterin gen bij diverse gebeurtenissen te ver- leenen. Zij mag zich dan ook in de algemee ne sympathie der ingezetenen, speciaal bij de Baardwijksche burgerij, verheu gen, hetgeen reeds herhaaldelijk tot uiting kwam, o.m. bij 't aanbieden door een comité uit de burgerij van een be drag voor een instrumentenfonds en van een fraaie muzieknis, alsmede bij het festival dat bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan is gehouden. Wat haar muzikale prestaties betreft mag de volgende staat van bekroningen op concoursen, voor zulk een jeugdige vereeniging met eere vermeld worden. In 1925 te Zevenbergen in de 4e af- deeling 1ste prijs met lof der jury. In 1928 te Boxtel in de 3e afdeeling den 2en prijs en te Roosendaal in de 3e afdeeling den len prijs. In 1931 te Oss in de 2e afdeeling den len prijs met lof der jury. In 1935 te Grave in de 1ste afdeeling den len prijs. Waar het festival van 1933 nog versch in het geheugen ligt en zelfs vo rig jaar in Baardwijk nog een festival door de Liedertafel werd georgani seerd, heeft men gemeend dit 3e lus trum slechts op bescheiden wijze, spe ciaal in intiemen kring, te moeten vie ren. Daartoe zijn alle eere-, bestuurs- en werkende leden der harmonie, met hun ne dames, uitgenoodigd tot een feest avond op a.s. Maandag in de zaal van den heer W. van Helvoirt. Blijkens het keurig verzorgde pro gramma belooft dit een zeer vroolijk feest te worden. Er zal volop muziek zijn en een varieerend programma van komische scènes, zangsoli en andere voordrachten zal worden afgewerkt. Ook de inwendige mensch zal daarbij niet vergeten worden. Het wordt ongetwijfeld een hoogst gezellige jubileumavond die niet zal na laten den prettigen geest die onder het geezelschap steeds heerscht te ver sterken. Het is zeker goed gezien van het be stuur om ook de dames bij deze feest viering te betrekken en daarmede warm voor de harmonie te stemmen, daar zij de ambitie der leden vaak in zoo groo te mate kunnen bevorderen. Al wordt dit 15-jarig bestaan dan ook niet met officieel feestbetoon naar bui ten gevierd, toch hebben vele ingezete nen door iets voor dien feestavond be schikbaar te stellen van hun medeleven blijk gegeven en zullen zeker ook an dere particulieren en vereenigingen bij dit jubileum nog hun belangstelling too- nen. Wij bieden het sympathieke mu ziekcorps, met zijn voortvarend be stuur en zijn bekwame directie even eens onze felicitaties aan bij dit 3de lustrum met de beste wenschen voor een succesvolle toekomst. LUXOR BIOSCOOP. „Hollywood zoekt een prinses". Ziehier hel duo Fred Mac Murray en Carole Lombard uil „Handen boven tafel" opnieuw vereend in een pittige comedie. „Hollywood zoekt een prin ses" zal voor velen intusschen nog aantrekkelijker blijken, doordat de film eensdeels meer in een operette sfeer is gehouden en een fraae muzi kale scène bevat, anderdeels boven dien een groote spanning ontleend aan de geheimzinnige moorden, die er in plaats vinden. Carole Lombard is mooier dan ooit, en geeft o.a. een zeer vermakelijke Garbo-imitatie ten beste. Naast haar staat de charmante „he- man" Fred MacMurray,wiens roem dagelijks stijgende is (en die door Pa ramount telkens weer in belangrijker rollen wordt geplaatst) en onder de overige spelers zien wij er talloozen, die oude rotten in het vak zijn en ons ook nu weer van prachtige typeerin gen laten genieten. Een zéér charman te film! „Prairie gangsters". Het tweede hoofdnummer verplaatst ons naar het Wilde Westen, waar een bende veedieven het voorzien heeft op het vee van een groote ranch. Na spannende achtervolgingen, knok- en revolutiegevechten, komt tenslotte de ontknooping. Een spannende sensatiefilm, die U ongetwijfeld zal bekoren! Gevonden voorwerpen. Op het Politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: Een paar regenpijpen, een cein tuur, een motorbril, een doublé horlogeketting (met goud oplaag), een zwart lederen acte-tasch, een binnen- en buitenband van een vrachtauto, een paar bruine glacé- dameshandschoenen, een zilveren rozenkrans in etui. ZET DE KAKEN AAN HET WERK. Tegenwoordig geven de meeste werkgevers zich er rekenschap van, dat uitbreiding van fabrieken en het aanschaffen van steeds moderner ma chines, niet de eenige methode is om de productie op te voeren. Gelijke re sultaten kan men vaak verkrijgen door verbetering van de omstandig heden, waaronder de arbeiders wer ken. Hoe vaak hoort men niet van ge vallen, waar luchtververscbing, heter licht en kortere werkuren, dubbel en dwars zich zelf betaald maken. Om dezelfde reden raden thans vele kantoor- en fabriekschefs hun perso neel aan, Wrigley's te kauwen. Zij weten uit ervaring, dat het een volko men natuurlijk instict is, de kaken aan het werk te zetten wanneer men zich moet inspannen. De zenuwen worden door het kauwen gekalmeerd en, door dat de speeksel-afscheiding wordt be vorderd, wordt de mond gezuiverd en frischt men heelemaal op. Dokters en psychologen zijn het er dan ook over eens, dat zoowel zij, die met hun hoofd, als zij, die met hun handen hun kost moeten verdienen ,hun werk heter zullen doen, indien men ze iets aangenaams geeft, waarop zij kunnen kauwen. R.K.V.V. W. V. B. Als we ooit in een voorbeschouwing kunnen gewagen van een wedstrijd met weinig perspectief, dan is dat zeer zeker van de ontmoeting van morgen, die de heide zusterverenigingen HEC en WVB op het terrein van eerstge noemde tegen elkaar brengt. Een ding zouden wij evenwel van de WVB'ers willen vragen. Tracht den wedstrijd van morgen met eenzelfde élan te spelen als de beide voorafgaan- den en laat bij een eventueelen achter stand den moed niet zakken. Speelt voor wat ge waard zijt en houdt voor al voor oogen, dat een kleine neder laag tegen deze tegenstanders immers ook reeds een succes beteekent. WVB 2 speelt in Tilburg tegen Zigo. Herinneren we ons goed, dan was het deze vereeniging, die onze reserve's in den eersten competitie-wedstrijd een smadelijke nederlaag toebracht. Er is dus iets goed te maken. Mogelijk dat dit een aanleiding kan zijn voor een extra krachtsinspanning. Hulp aan de Joden. Minister Goseling verklaarde nog maals in de Kamer dat de regeering evenveel deernis voelt met de ver volgde Joden dan wie ook, maar dal hij de belangen van het land in het oog moet houden. Er worden aan zijn departement eiken dag 300 verzoeken behandeld. Wij kunnen wel enkele duizenden toelaten, maar wat beteekent dat op 7 5 800.000. België heeft steun toegezegd. Zwitserland alleen als doorgangsland Naar de nieuwe gemeenschap. HetR.K. Werkliedenverbond heeft besloten een krachtige 3 jarige actie te voeren tot propageering van de gemeenschapsgedachte in het maat schappelijk leven. Deze actie zal zoo mogelijk in samenwerking met geheel georganiseerd katholiek Ne derland worden gevoerd, dat tot deze samenwerking dan ook zal worden uitgenoodigd. Moordaanslag op een meisje in Den Haag. Gistermiddag ongeveer drie uur heeft in de Zeestraat ter hoogte van de Kortenaerkade, schuin tegenover hoofdkantoor van de P. T. T., te Den Haag, een moordaanslag plaats gehad. Een 30-jarige chauffeur, C. B. uit de Laan van Meerdervoort, heeft met een revolver de daar wandelende 26-jarige mejuffrouw D- ernstig door een schot achter het oor verwond. Nadat de dader de vlucht had ge nomen, heeft hij bij zijn achtervol ging door enkele omstanders op dezen een tweetal schoten gelost zonder iemand te treffen. Teen hij geen kans meer zag om te ont snappen, is hij in het water van de Kortenaerkade gesprongen, waaruit hij met veel moeite is gered. Me.j D. is door de Eerste Hulp dienst naar het Roode.Kruiszieken- huis vervoerd. De moordaanslag welke midden op straat ten aan schouwen van tientallen voorbij gangers plaats vond, wekte een ge weldige consternatie. ELF DOODEN BIJ DE KATAFALK VAN ATATURK. Het geweldige gedrang, ontstaan toen honderdduizenden Turken gister nacht voorbij de katafalk van Ataturk wilden defileeren, heeft ongewoon ernstige gevolgen gehad. Niet minder dan elf personen zijn hierbij gedood, terwijl vele anderen in zorgwekkenden toestand verkeeren. Een duizendtal vrouwen en kinderen hadden het zoo hard te verantwoorden, dat zij het be wustzijn verloren. DIECKHOFF NAAR BERLIJN ONTBODEN. Om rapport uit te brengen over de eigenaardige houding der Vereenigde Staten. Nu de Amerikaansche ambassadeur te Berlijn op last van president Roose velt, om te Washington rapport uit te brengen, Duitschland heeft verlaten, heeft ook de Duitsche regeering haar ambassadeur te Washington, dr. Hans Dieckhoff, naar Belijn ontboden, om rapport uit te brengen. De ambassadeur zal den rijksminis ter van buitenlandsche zaken uitvoerig op de hoogte brengen van de stemming in de Vereenigde Staten en de eigen aardige houding tegenover binnen- landsch-Duitsche gebeurtenissen welke spreekt uit verscheidene verklaringen van Roosevelt en andere toonaange vende persoonlijkheden der Vereenig de Staten. NEDERLANDSCH STOOMSCHIP GESTRAND BIJ BAYONNE. Het Nederlandsche stoomschip Wal- borg, met een lading kolen van Gdnia naar Bayonne bestemd, is ten noorden van den mond van de rivier de Adour gestrand. Het schip wordt als totaal verloren beschouwd. Een der opva renden is verdronken. De achttien an dere leden der bemanning zijn gered en aan land gegaan. Zaterdag en Zondag, Luxor Bios coop «Hollywood zoekt de Prinses. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »Kom je ook bij de Brandweer« Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondagl2 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiet' dames K. enV. Gymnastieklokaal O. Op de scheepswerf der Fa. DE HAAN OERLEMANS te HEUSDEN kan geplaatst worden kunnende fraisen, zagen, schaven en alle voorkomende werkzaamheden zelfstandig kunnen verrichten. Sollicitaties schriftelijk of persoonlijk. 60321 De senaat van het Rotterdamsch Stud entencorps heeft ter gelegenheid van het corps aan de burgerij van Rotter dam een fraaien katheder aangeboden, welke door de burgemeester Mr. P. J. Oud ter plaatsing in de Burgerzaal werd aanvaard. Tijdens de toespra ak van den burgem.; links de praeses van den senaat, dhr. J. M. Fehmers.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 10