H.deBont-v.Hulten Perzische tapijten en antiek. JAN VAK MIL. Grootestr.243, WAALWIJK Ingezonden stukken. Plaatselijke Berichten. Heerenkieediog naar maat W4 claicch.cn iicc&tó 3 dag.cn «ECHTZAKEN, SPORT, Een leger van meer dan 100 000 actieve Ivorol-sctuiim- CORRESPONDENTIE, GEMENGD a tm DUSSEN. WASPIK. DRUNEN. NEUSDEN, ÜEEUTRUIDENBERG. ■ilESIHHBBIHIS&iüllïl Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- mstandigheden aangepast l I I I I S i i i i i Andere dagen te bezichtigen in onze toon kamer. Rooms Tooneel Brutaal. Schaken. Geslaagd DOOR EEN RANGEERLOCOMOTIEF OVERREDEN EN GEDOOD. DOOR EEN TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Berlijn een nieuwe poging om weg te komen. Ze boekten passage voor Lon den. De reis ging via Schiphol, waar ze dus Maandagavond weer zouden neerstrijken. Maar ja, het toestel raakte te vroeg den grond. De stum- perds, die in 24 uren vol angst en vrees drie maal het traject tusschen de Duit- sche en de Nederlandsche hoofdstad hadden gevlogen, uit- en opgedreven, lagen Maandagavond gespreid van el kaar in de ongeluksweide, waar de „Ijsvogel" neerstreek. Het meisje van 7 jaar kon, slechts licht gewond, uit het wrak kruipen. De vader werd zwaar gewond naar 't ziekenhuis vervoerd. Moeder was dood. Moeder trof misschien het beste lot! GEMEENTERAAD VAN WAALWIJK. Openbare vergadering te houden op Vrijdag, 25 November 1938, om 19 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1. Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurd raadsbesluit van 28 October 1938 tot onderhandsche verhuring van een schoolgebouw met gymnastieklokaal aan de ver- eeniging „Ons Middelbaar Onderwijs in Noordbrabant" te Tilburg. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 28 October 1938 tot sluiting ecner rekening-cou- rant-overeenkomst met de Nederlandsche Handel-Maat- schappij. 3. Goedgekeurde raadsbesluiten van 28 October 1938 tot wijziging der begrooting 1938. 4. Goedgekeurde gemeente- en bedrijfsrekeningen over 1937. 2. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding in gevolge artikel 101 der lager on derwijswet voor de R.K. meisjes- ULO-school over de laatste vier maanden van 1938. 3. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van pre cariorechten. 4. Voorstel tot wijziging der be grooting 1938. GESLAAGD. De heer M. E. J. F. van Dissel te 's-Gravenhage (vroeger te Goes), slaagde bij het laatst gehouden examen voor candidaat-Notaris. PASTOOR VAN ERP. Naar wij vernemen is de toestand van den Zeereerw heer Pastoor van Erp steeds vooruitgaande. Zijn Eerwaarde hoopt reeds komen de week het ziekenhuis te 's-Bosch te mogen verlaten en in zijn parochie te rug te keeren. Als plaatsvervanger van den Z.Ew. heer pastoor van Erp, die in het zie kenhuis te Den Bosch verpleegd wordt, zal de W.Ew. heer kapelaan Allard dc jubilarissen huldigen en de cadeaux aanbieden. Het verdere gedeelte van den feest dag wordt gevuld met een aardig pro gramma van zang- soli en voordrach ten en niet te vergelen hel welverzorgd diner dat zal worden opgediend. Voor de jubilarissen, zoowel als voor de overige koristen zal het van daag ongetwijfeld een heugelijke dag zij n. BAZAAR TE v.m. BESOIJEN. Volgende week van 21 Nov. tot Za terdag 20 November wordt er in hel gebouw voor Chr. Belangen. Besoijen- schestraat 3 een bazaar gehouden ten bate van de delging van de schuld, welke nog op de pastorie rust. Ma.andag 21 November zal de ope ning van de bazaar plaats vinden door i)s. A. Hoffman in genoemd gebouw- des avonds te half acht. Om acht uur wordt het publiek toegelaten. Er zijn verschillende aardige attracties, sjoel- hak, schiettent, spijkerblok, koekhak- blok, rad van avontuur, renpaarden- spel, grabbelton, enz. Er is een groole sorteering in nutti ge en fraaie handwerken en een ruime keus uit practische en luxe ge bruiksvoorwerpen. Woensdag gratis toegang voor de TWEE GOUDEN JUBILARISSEN ONDER HET ZANGKOOR VAN ST. CLEMENS. Hel jaarlijksche St. Ceciliafeest van het kerkkoor der St. Clemensparochie dat vandaag in de zaal van den heer P. van Cromvoirt gevierd wordt, zal ditmaal in het teeken staan van het het gouden jubileum van 2 zijner le den. Het zijn de heeren Chr. Thijssen en Laur. Pullens, die in 1887, beiden op 17-jarigen leeftijd als kerkzanger in functie traden. Beide verdienstelijke zangers heb ben dus een halve eeuw lang hun beste krachten aan dit kerkkoor en daarmee aan de verhooging van den luister der godsdienstige plechtigheden gewijd. Dc heer Chr. Thijssen, die op muzi kaal gebied in onze plaats steeds als een bekende persoonlijkheid gold, en vele jaren directeur, voorzanger en de laatste jaren vice-president van het zangkoor is geweest, is nog steeds actief actief zanger en een der steun pilaren van het koor. De heer Laur. Pullens, die den laat- sten tijd door ongesteldheid weinig in de gelegenheid was zijn plaats in het koor te bezetten, mag evenzeer een uitnemend korist en muziekkenner worden genoemd die op dit gebied zijn sporen ook wel verdiend heeft. Zulk een zeldzaam gouden jubilé van een dergelijk verdienstelijk tweetal mocht natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan en reeds enkele maan den geleden werd door de overige le den van het zangkoor spontaan be sloten hun een welverdiende hulde te bereiden en een huldeblijk aan te bie den. Deze plechtigheid heeft hedenavond plaats als onderdeel van het program ma van het Ceciliafeest, dat dit jaar, met het oog op dit jubileum extra ver zorgd is. moeders met haar kinderen, van twee tot vijf uur. Behalve de Maandagavond zal de bazaar de overige avonden om 7 uur geopend zijn tot 11 uur. Toegang 10 cent per persoon. Week kaarten 40 cent per persoon. Voorverkoop van toegangsbewijzen en weekkaarten heden Zaterdag bij den heer G. M. van Zeist, Besoijen- schestraat 10. Wij bevelen een bezoek aan de bazaar dringend aan. Onze dorpsgenoot den heer A. van Dijk Bzn. slaagde te Breda voor 't diploma vakbekwaamheid voor bakkers, vanwege de Nederl. Bakkerij-Stichting. De heer Joh. van Dijk alhier is benoemd tot bestuurslid van 't Waterschap »De Bleek en()ostkil«. Predikbeurten Zondag 20 Nov. 1938: Ned. Herv. Kerk n.m. twee uur Ds. A. Vroegindeweij van Loon- opzand. -— Woensdagochtend jl. ont dekten de omwonende buren dat in de nog onbewoonde pastorie der Ned. Herv. Kerk alhier, een drietal ruiten waren ingegooid. Onmiddel lijk werd door de politie een onder zoek ingesteld, hetgeen echter, voor zoover we weten, nog tot geen re sultaat heeft geleid. Het is onder- lusschen te hopen dat de dader(s) van deze ergerlijke baldadigheid ge straft wordt(en). humoristische filmpjes werd de film ge draaid, vol natuuropnamen, „Het Testa ment van een Missionaris". Tot slot sprak kapelaan Vogels een op wekkend woord. De Kras. Zondagavond om half negen houdt de spaarvereeniging Krasnapolsky een alge- meene ledenvergadering in haar clublo kaal in hotel Vissers. De vlag is terecht. Bij den heer Kruijse was ongeveer een week geleden de Ned. driekleur te dro gen gelegd op dc bleek. Ze verdween spoorloos. Donderdag werd de vlag teruggevon den op ongeveer 25 nieter van de plaats waar ze te drogen was gelegd. Dc kleu ren waren door elkaar geloopen. Zondagavond gaf Rooms Toneel uit den Bosch onder regie van den heer Kees Spierings in de zaal van café Th Elshout op uitnoodiging van de Kon. Erk. Harmonie »de Volharding^ een in alle opzichten geslaagde tooneeluitvoeiing. Opge voerd werd het Vlaamsch Volks stuk »Amor in de Pastorie«. De zeer talrijke bezoekers ge c. L. Rutges. 10. Ingekomen stukken. 11. Reclames. GERODDEL TE WASPIK. H. A. B., schoenmaker te Waspik, verscheen voor de rechtbank in ver zet van een vonnis van 27 October j.L, waarbij hij veroordeeld was tot 25 boete of 25 dagen hechtenis ter zake, dat hij te Waspik in April 1938 eer en goeden naam van gemeenteveld wachter de Moor had aangetast door in café van Oyen, in de gelagkamer tegenover publiek kwaad var» dezen veldwachter te spreken. Verdachte voerde aan dat hij niet heelemaal toerekenbaar was omdat hij niet goed bij zijn hoofd is. Hij wist er niets meer van dat hij die kletspraat jes verteld zou hebben. Van de getui gen meende de een,, dat verdachte in liet dorp wel au sérieux werd geno men, terwijl de ander meende van niet heelemaal. Verdachte beweerde niets gezegd te dat weer gaan ten koste van een be paalde club en wat heeft in Godsnaam de meening van t Waalwijksche pu bliek en of dit nu al of niet veel ver wend is, met uw zienswijze en verge lijkingen te maken, 't Is er alles zoo met de haren bijgesleept! RED. R.K.V.B. DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s. Eerste klasse. Zwaluw 2VFC ODC 2Nieuwkuyk J. v. Arkel—St. Mich.-Gestel AvantiMSV ÖDI 2Juliana Tweede klasse. Concordia 2Sporters 2 TVCVJC HeraclesSVD 2 Vlijm. BoysHerpt. Boys Derde klasse. Sporters 3Concordia 3 SVD 3Zwaluw 3 HinthamHelvoirt 2 Nieuwkuyk 2OSC 2 blaasjes dringt bij elke poetsing rr.et Ivorol reinigend door tot in de gevaarlijke schuilhoekjes tusschen tanden tn kiezen en in de onzicht bare barstjes en gaaijes waar de borstel en gtwone tandpasta niet temt. Zóó voerkomt U Undbtdcil. 1ub< 60 40 25 ct Di os 20 et. Missie-film. In de zaal der meisjes-congregatie werd een filmvoorstelling gegeven voor de Miva. Het bezoek was goed en na een paar noten van een kunstvollen avond. Ieder speler apart bespreken is ondoenlijk en daarom willen wij volstaan met te vermelden dat ieder onderdeeltje tot in de puntjes verzorgd was en dat degenen, die thuisbleven gerust grooten spijt daarvan mogen hebben. Zij hebben tooneelspel gemist zooals het maar zelden in Drunen werd vertoond. Deze uitvoering was geopend dooi den waarnemend voorzitter van »De Volharding», den heer Piet Elshout Thzn., die allen een harte lijk welkom toeriep. Onder leiding van den heer A.v. fluiten werden door de Kon. Erk, Harmonie een d.'ietal muzieknum mers op keurige wijze uitgevoerd. Het was een geslaagde avond. O Landbouwer P. Pullens had zijn ploeg in het veld laten staan. Toen hij den volgenden dag terug kwam was de ploegrol verdwenen. Een tamelijk brutale streek zouden wij zoo zeggen. S. D. J. C. speelde haar derde ronde in de zaal der Jongens-Con gregatie, waarvan de uitslag is: M. van Huiten F. van Leest 1-0 W. Brok - H. Kouwenberg 1—0 Ed. IJsseldijk- B. van Hullen 1—0 B v. Huiten-H. Kouwenberg 0 1 Voor het op Maandag te Amster dam gehouden examen van de Na. tionale Federatie voor Vakopleiding in den Schoenhandel slaagde onze oud-dorpsgenoot J. A. v. d. Broek voor het diploma »Onder Rijkstoe- zicht Gediplomeerd Schoenwinke lier.» ELSHOUT. R.K.W.V. Onder presidium van den heer A. Merkx kwam de afdeeling Elshout in algemeene ledenvergadering bijeen in de zaal der meisjescongregatie. Diverse zaken werden besproken, terwijl de heer Hoogers uit Den Bosch uitvoerige inlichtingen gaf over de loo- nen der arbeiders. Tevens deed hij de toezegging een onderzoek te zullen in stellen naar de huidige loonen in de werkverschaffing te Drunen. Het St. Nicolaasfeest kwam ter sprake, evenals de jaarlijksche feest avond. Het eerste zal op de gewone wijze gevierd worden, terwijl de feest avond werd vastgesteld op 3 Jan. '39. De heeren B. Stap en J. van Wijk zijn herkozen tot notabel der Ned. Herv. Kerk. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zon dag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. W. 1' ten Rruggenkate. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 21 November 1938, des namiddags zeven uur in het gemeentehuis. Agenda 1. Vaststelling besluit tot instandhouding van de openbare lagere school (art. 22 bis, 2e lid der lager onderwijswet 1920). 2. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 dei- Lager onderwijswet 1920 over 1937, voor de bijzondere scholen. 3. Goedkeuring begrooting der Stedelijke Gods huizen dienst 1939. 4. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1939 en de daarbij behoorende bcdrijfsbegrootingen. 5. Vaststelling van het bedrag per leerling voor de openbare lagere school voor gewoon lager onderwijs over 1939 (art. 55 bis der L.O. wet 1920). G. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening op de heffing eencr belasting op vermakelijkheden. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol wringing van het hcffingspcreentage der straatbelasting. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vernieuwing der Rekening-Courant-overeen- komst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 9. Aanvragen voor aankoop terreinen door: a. L. Simons b. B. van Berkel; hebben. De Officier van Justitie meende, dat hoewel verdachte misschien niet hee lemaal toerekeningsvatbaar is, er toch maar eens een einde moet worden ge maakt aan al die roddelpartijtjes op de dorpen. Wegens het niet verschij nen van een getuige werd daarop dc zaak op verzoek van den Officier van Justitie drie weken aangehouden. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Raadsvergadering Sprang-Capelle van 11 Nov. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik eenige plaats ruimte in Uw blad om het vinnige de bat tusschen den Voorzitter en onder- geteekende eens recht te zetten inzake belegging van gelden. De Voorzitter zeide. dat er zooveel geld te krijgen is als men maar hebben wil en wel tegen 3/s (drie-achtste procent). Ik ant woordde hierop, meenend als ter zake eenigszins deskundig, dat dit voor kort- loopend papier was. kleine- of kasgeld- leeningen. Gemeenten betalen nog steeds voor langloopend papier 2>Y2 a pari. dat regelmatig door de levens verzekeringen wordt gegeven, zoowel als door de Pensioenfondsen, die met de geïnde premiën geen raad weten. Het is al zóóver gekomen dat Pen sioenfondsen er over praten om pre miën te gaan beleggen in obligaties van industrieele ondernemingen, wat als ze kerheidsstelling voor Weduwen en Weezen ongeoorloofd is. (Hebben de Nederlandsche Spoorwegen al geen leergeld genoeg gegeven hunne pen sioengelden in de bekende „Zeeland te beleggen?). Ik antwoordde tevens op dit finan cieel dispuut, dat Effectenkantoren te genwoordig hunne onkosten niet meer verdienen, nu de groote conversies achter den rug zijn. Het is absoluut uit gesloten dat particulieren, behoudens de groote fortuinen, nog iets bij vrije inschrijvingen kunnen opnemen, daar het onmogelijk is door velerlei directe en indirecte veel te hooge belastingen, nog over te sparen. Het was mijn vol ste recht dit naar voren te brengen, en neem dit den Voorzitter absoluut niet kwalijk in deze doodzieke maatschap pij. Alle jonge Bucgemeesters zijn hier te lande reeds besmet met de aller nieuwste Rooseveltiaansche „newdeal" baccilü Ik kan inzake belegging toch zeker een woordje meepraten. De groo te fortuinen danken er voor hunne dui ten in Gemeentelijke leeningen te ste ken. Indien er eene Regeering komt, die zegt, dat ieder Gemeente-huishouden zijn eigen potje weer moet koken, wat dan met renten en aflossingen? Minis ter de Wilde begint reeds een stokje te steken inzake uitkeeringen uit de Ge meentefondsbelasting en hierin sta ik aan zijne zijde. Moreel achtte ik mij verplicht, deze zaak eens wat uitvoeriger te behande len, wijl de pers dit of eenigszins scheef of „en bagatelle-' heeft weergegeven. Dit heibeltje is in onze gemeente nog al in opspraak gekomen, reden waarom ik dit even nader toelichtte. Voor de plaatsing dankzeggende, Hoogachtend, Uw abonné, A. M. VERHEIJDEN Adr.zn. s-Grevelduin-Capelle, 24 Nov. '38. J. J. A., Kaatsheuvel. Wij zullen uw Ingezonden Stuk niet opnemen. Wij vinden het uitstekend dat U propaganda maakt voor uw eigen club, voor den I.C.V.B.; ook kunnen wij er mee accoord gaan dat U overtuigd is en 't publiek tracht te overtuigen, dat de 2e klas I.C.V.B. desnoods veel be ter speelt dan de 2e klas K.N.V.B.'ers. Maar we vragen ons af, waarom moet OVERZICHT. Eerste klasse. De Vughtsche derby zal na de 41 nederlaag bij VFC thans een overwinning worden voor de Zwaluw-reserves. Nieuwkuyk zal hel morgen beter stel len dan in haar eerste competitie-wed strijd. Zij zullen met minstens een der beide punten naar huis komen. De Jan tjes zullen ook thans niet met ^ich laten gaan lachen en Gestel 2 een nederlaag toedienen. Avanti zal het niet hol kun nen werken tegen MSV. en zoo zullen de punten mee naar Maliskamp gaan. Het is voor Juliana een zware ofgaaf om in Rosmalen te gaan voetballen. Zij kunnen winnen, maar op een gelijk spel is meer kans. Tweede klasse. De Sporters-reserves zullen ook nu weer een nederlaag oploopen bij de Con- cordia-reserves in Den Bosch. VJC zal het niet veel beter vergaan en een neder laag zal wel de belooning zijn voor haar verre reis naar Kerkdriel. De derby in Den Bosch wordt een overwinning voor Heracles. De Herpt. Boys kunnen in Vlij men rekenen op een nederlaag. Derde klasse. Sporters 3 hebben kans dezen keer de punten voor zich te houden in den wed strijd tegen Concordia 3. Zwaluw 2 zal het niet meevallen hij SVD 2 en ook daar een nederlaag oploopen. Het kost de Hci- voirt-reserves een nederlaag hij Hintham. De Nieuwkuyk-reserves zullen starten in deze klasse en daarmede een overwin ning behalen op de OSC-reserves uit Orthen. DRUNEN. SPORTERS. Sporters wacht morgen een spannen de wedstrijd. Zij spelen om twee uur op eigen veld tégen Hercules uit Waalwijk. Wij kennen de Waalwyksche ploeg als een zeer vlugge, en daarom moeten Spor ters morgen dubbel op hun hoede zijn om een der heide punten te kunnen be machtigen. Gistermiddag wilden op den Benne- komscheweg te Ede de ongeveer 21- jarige dochter van den boschbaas de Gooyer, van het landgoed Hoekelum, per rijwiel de laan naar dit landgoed inrijden, waartoe zij de tramrails moest oversteken. Het meisje, dat zeer doof is, bemerkte niet, dat een ran geerlocomotief achter haar naderde. Juist op den overweg werd zij door deze locomotief gegrepen en totaal vermorzeld. Het lijk is naar het zie kenhuis te Bennekom gebracht. Gisteravond is, tengevolge van den mist, even buiten de kom van de ge meente Terneuzen, de 60-jarige wed. J. de Putterde Zeeuw, die bij de halte het Zwaantje de tram van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij. afwachtte, door deze tram gegrepen en een eind meegesleurd. Deze stopplaats is geen vaste halte en de vrouw had zich, ten einde den bestuurder te waarschuwen, op de tramhaan bege ven. Het slachtoffer werd naar het zie kenhuis te Terneuzen vervoerd, waar zij spoedig na aankomst is overleden. Op den rijksweg TilburgDen Bosch bij het café de Druiventros on der de gemeente BerkelEnschot lie pen gistermiddag twee mannen achter een handkar in de richting Tilburg. Een van hen, de 60-jarige vodden koopman P. van Loon uit de Oerle- schestraat, liep iets terzijde achter den wagen, toen hij door een uit de rich ting Tilburg komende auto werd aan gereden. De man kwam te vallen en liep een hovenarmfractuur, een dij beenfractuur en een zware hersen schudding op. Door den geneeskundigen dienst uit Tilburg is hij naar het St. Elisa- bethziekenhuis te Tilburg gebracht, waar hij een uur later is overleden.

Echo van het Zuiden | 1938 | | pagina 2