NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING, KANTONGERECHT RECHTZAKEN 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, DUSSEN. KAATSHEUVEL. HAAMSDONK. SPRANG—GflPELLE. WASPIK. Onder zeer groote belangstelling uit de society werd te Maarn het huwelijk voltrokken tusschen FM. van Panthalcon baron van Hek, gemeentesecreta ris van Maarn, en J. E. baronesse van Haersolte. De kerkelijke inzegening geschiedde door Prof. Berkelbach van de Spren kel, in de St. Joriskerk te Amersfoort. Het bruidspaar met de bruidsmeisjes bij het verlaten van de kerk. gen, van J 45 naar Rosmalen Gesticht Meeuwen Geertruida J. van Seeters, van G 80 naar Rotterdam Natalstraat 8a Maria Raains, van L 82 naar Amster dam Heerengracht 318 Jacoba J. Ma- ton, van J 73 naar Tilburg Pres. Stein- straat 3 Petronella J. kuijsters, van A 2 naar Waspik Benedenkerk A 9 Jaco ba H. D. knaap, van H 21 naar 's-Graven- hage Dokter van Welyiaan 2 Marinus van Bennekom, van E120 naar Vught A 82 Gornelis Sneep en gezin, van H 18 naar Maartsendijk Prof. van Bem- melenlaan 47 Tuindorp Hendrik Ver- duijn, van H 40 naar Aarle Rixtel C 73 Adriaan Raams, van L 82 naar Avereest 1 302a Grada M. Bertelink, van C 34 naar Eindhoven Woensel kloosterdreef 25 Johanna P. Marceiissen, van D 30 naar Zwijndrecht Ringdijk 201 Mar- tinus J. P. Verklaren, van H 57 naar Berg en Terblijl Couberg 311 Wilhelmina Berkelmans, van C 34 naar Haps A 38 Johanna inner, van K 104 naar Tilburg Korenbloemstraat 57 Michael H. van Leeuwen en gezin, van aan boord naar Rotterdam aan böord Leeuwenhaven Oostzijde tegenover 78 - Martha A. de Bodt, van K109 naar Goirle St. Elisa beth Gesticht Adrianus H. Schoenma kers, van D 113 naar Oosterhout Zand heuvel 1) 236 Anna M. van Zoest, van F 34 naar Oude Tonge aan boord Kaai •30 Bastiaan den Rooijen en gezin, van aan boord naar Sliedrecht aan boord Broedertrouw 2 A 229. In hotel Heessels hield dhr. W. G. de Waard uil Werkendam voor de leden van de afd. Dussen van de Noord- Brabantsche Mij. van Landbouw een jezing over de crisis-maatregelen in 1939. Voor deze lezing bestond bij de landbouwers, om haar practische waarde groote belangstelling en zeer vele toehoorders hebben er dan ook hun nut mede kunnen doen. Door dhr. de Waard werden tol slot verschillende vragen dezer crisis-rege ling betreffende, beantwoord. HANK. Door de rijksambtenaren in samen werking met de Rijksveldwacht werd alhier op den Rijksweg een zekere de L. uit Made aangehouden, die een hoe veelheid Belgisch sigarettenpapier vervoerde. Het papier en rijwiel wer den in beslag genomen en proees-vér- baal opgemaakt. Door A. D. wonende alhier, Rijks weg, werd bij den brigadier der rijks veldwacht de Ridder aangifte gedaan, dat bij hem uit de woonkamer een portemonnaie met een bedrag aan geld was ontvreemd. Voornoemde brigadier en veldwachter Keiler, heb ben een ernstig onderzoek ingesteld en zijn den vermoedelijken dader op bet spoor. Riljartsporl. Woensdagavond had de tweede ont moeting plaats tusschen de biljartclub gevestigd bij dhr. Jan van Dun en Moulin Rouge gevestigd bij dhr. P. Hoefnagels in Tilburg. De eerste strijd was met 505 punten tegen 435 gewon nen door Tilburg. Op het groene la ken bij dhr. Jan van Dun was Kaatsheuvel echter sterk de meerdere. De uitslag van deze tweede matche was: F. de Jong, TilburgW. v. Haren, Kaatsheuvel 7545, hoogste serie 10-9, 24 brt.; J. v. d. WaariK, TilburgP. de Gouw, Kaatsheuvel 7375, hoogste serie 9-12, 30 brt.; J. JacobsJos Schalken 01100, hoogste serie 12-19, 18 brt.; P. ZomersW. Kamp 17—100, hoogste serie 844 5 brt.; P. Raaijma- kers—J. v. d. Kaa 35100, hoogste se rie 12-48, 10 brt.; L. HoedjesJ. de Ëondt 87100, hoogste serie 11-24, 20 brt.; MutsaersH. v. Dun 91100, hoogste serie 9-17, 39 brt. Totaal Tilburg 439 punten, Kaats heuvel 020 punten. Samen Tilburg 944 punten, Kaatsheuvel 1055. Geslaagd. Voor het diploma onduleeren, wa tergolven en knippen van de Breda- sche vakschool slaagde o.m. mej. Annv van Trier alhier. BERKDIJK. Berkdijk's Belang. Zondag hield Berdijk's Belang in het' café van dhr. Th. van Boxtel een alge- meene vergadering voor de leden van wijk I. De voorzitter van wijk I. dhr. P. Robben opende de goed bezochte vergadering en gaf hel woord aan den voorzitter van het hoofdbestuur dhr. v. d. Ven. Deze wenschte allen een Za lig Nieuwjaar en ontvouwde de plan nen van Berdijk's Belang voor dit jaar. Hierna gaf de secretaris een verslag van het sinds de oprichting verrichtte werk. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Zondag heeft een algemeene ver gadering plaats in het café van dhr. v. Dinteren voor de leden van wijk II. Belangrijke agenda. Aangesteld. Aan de R.K. Bijz. Jongensschool al hier is als onderwijzer tijdelijk aange steld den heer v. d. Broek uit Herpl. Willem Teil. Het kruisbooggezelschap Willem Teil hield Zaterdag zijn jaarlijksche statie dag. Om 5 uur was het des middags reuni in het clublokaal. De middag en avond werden genoeg lijk doorgebracht en de leden deden het goed verzorgde feestmaal en de koffietafel alle eer aan. De volgende heeren keerden nog met een prijs huis waarts wat een mooie herinnering is: I J. Zebreehts 573 p.; 2 G. van Wan- rooy 449 p.; 3 J. van Wanrooy 397 p 4 H. Kops 367 p.; 5 J. van Wanrooy 321 p.; 5 L. v. d. Linden 310 p.: 7 II. v. d. Houdt 299 p.; 8 H. v. d. Dinteren 277 p.; 9 W. van Wanrooy 259 punten. Benoemd. Onze oud plaatsgenoot dhr. G. Pa gemakers is tot hulpkommies benoemd te Ramelbeek (O.) waar hij inmiddels in functie is getreden. RAAMSDONKSVEER. Dinsdagavond hield de heer de Gruyter, propagandist van den R.K. Bakkerspatroonsbond in hotel „Ten Deijl" te Raamsdonksveer, voor de bakkers uit Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksveer, Geertruidenberg, Dussen en Hank, een lezing over de nieuwe regeling der omzetbelasting en de minimum broodprijen. Spreker had bij deze materie een groot en aandachtig gehoor. Op het einde der vergadering werd voorge steld kapelaan Beijnen te Raamsdonks veer als adviseur van den Kring voor te stellen. De Damvereeniging D.G.V. speel de een wedstrijd tegen D.D.V. te Don gen, voor de le klas van den Nederl. Dambond, waarvan de uitslag was als volgt: J. SteigengaL. Emmen 20 J. C. SchoitA. Diekens 1l P. BlomA. Claassen 20 C. van StrienA. Haagh 20 M. D. BarelS. Veregghen 1l M. TimmermansC. Wiesje 20 C. J. SchoitJ. van Tilburg 11 H. BlomA. van Dongen 20 N. SnijdersJ. Vermeulen 20 Joh. FaroA. Kouters 02 Totaal 155 SPRANG. Predikbeurten Zondag 22 Jan.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst en n.m. 2 uur Ds. Oost van Raamsdonksveer. Geref. Kerk. v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. De Afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond houdt a.s. Dinsdagavond 8 uur een ledenvergadering in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde komt o.a.: Jaarverslag penningmeester. Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren C. Pomper en J. van Tilborgh, en Bespreking jaar feest. De afdeeling Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal a.s. Woensdagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene ver gadering houden. Als spreker zal dien avond optreden de burgemeester van Clinge (Z.), terwijl door'den Korps- commandant, Luitenant Kolonel Hafke- meijer de prijzen zullen worden uitge reikt aan de winnaars van de gehou den schietwedstrijden. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard" kwam j.l. Dinsdagavond in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk in vergadering bijeen, onder leiding van haar 2en voor. zitter dhr. Nic. van Ommeren. Door den heer E. Barbier werd na de gebruikelijke opening enz. een on derwerp Gewijde Geschiedenis behan deld over Lucas 12 49—59, waarop een aangename gedachtenwisseling volgde. Nadat nog enkele interne vereeni- gingsaangelegenheden waren afgedaan werd de vergadering met dankgebed beëindigd. Op 3 Februari a.s. hoopt op uit- noodiging der Geref. Jongelingsver- eeniging „Timotheus" alhier in de Ge reformeerde Kerk als spreker in ver band met het 40-jarig jubileum op te treden Prof. Dr. K. Dijk, hoogleeraar aan de Teologische School te Kampen. Het aantal werklooze leden der Afd. Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders bedraagt momenteel 67, waarvan 52 geheel- en 15 gedeeltelijk werkloos zijn; 10 leden zijn opgenomen in de werk verschaffing of steunregeling. De vori ge maand waren deze cijfers resp. 70 45. 25 en 11. CAPELLE. In het café van den heer J. Quiryns aan de Vaart kant hield de Onderlinge Tuinbouwvereeniging j.l. Dinsdag avond 7 uurf onder leiding van dhr. G. J. v. d. Hoek haar jaarvergadering, welke zich in een goede belangstelling mocht verheugen. Na een welkomstwoord van den voorzitter en voorlezen der notulen, bracht de secretaris-penningmeester, dhr. J. den Hollander, een keurig ver zorgd verslag uit omtrent den toe stand der vereeniging, dat dank aan den samensteller werd goedgekeurd. Blijkens de rekening en verantwoor ding over 1938, welke door de heeren P. Spuybroek en P. Sterrenburg Joh.zn. werden nagezien en in orde bevonden, sloot de kas met een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de hee ren J. den Hollander en H. Mouthaan, werden herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun benoeming aan. Tot bode, belast met het afhalen en bezorgen der veilingbrieven, werd na gehouden stemming benoemd dhr. H. van der Laar. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt en waarbij o.m. besloten werd tot het ma ken van een excursie dezen zomer, werd de vergadering door den voor zitter gesloten. In den na afloop der ledenvergade ring werd tot voorzitter benoemd dhr. J. den Hollander en tot secretaris- penningmeester dhr. C. J. van den Hoek. De heeren H. Mouthaan, M. v. Pelt en A. Rijken werden als com- missarissen aangewezen. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Lpon- schendijk op te treden Ds. Vroeg in de Wey. VRIJHOEVE—CAPELLE. De afdeeling van den Chr. Fa brieks- en Transportarbeidersbond komt Vrijdag 27 Januari in het ge bouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje, des avonds half acht, in le denvergadering bijeen. Als spreker noopt op te treden uur. H. Van As, van utrecht. kerkeraad der Geref. Kerk alhier, heelt besloten de kosterswo ning, welKe naast de kerk staat, te doen sloopen, welk werk is opgeüragen aan M. Koenen. in ue Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. J. Dijk. in liet lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. ln het gehouw voor Chr. Belan gen aan het bruggetje, komt a.s. Don derdag, des avonds half'acht de Ant. Rev. Kiesvereeniging Nederland en Oranje in vergadering bijeen, in welke samenkomst ook de bestuursverkie zing zal plaats hebben. Door het Kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschen- dijk is besloten gasverwarming in de kerk aan te brengen, waarmede be reids een aanvang is gemaakt. Dinsdag 1.1. werd des middags voor de dames en des avonds voor de hee ren de film-reportage van het 25-jarig bestaan van Herwonnen Levenskracht vertoond. Als amusement werd toege voegd een aanschouwing van het mooie land Canada en gezichten op enkele groote steden zooals Rome, Pa rijs, Londen e.d., terwijl dbk het hu moristisch gedeelte niet werd verge ten. In de pauze werd een met cijfers ge staafd overzicht gegeven wat er in het verleden gedaan is en wat er op heden gedaan wordt voor de tuberculosebe strijding. Het resultaat was dat zich 26 perso nen opgaven als lid der z.g. stuivers- actie. Met degene die reeds lid hiervan waren lelt onze gemeente 60 leden die op deze manier dit mooie doel steunen. Op de scheepswerf van de firma Ruitenberg had de werkman H. Nijsen het ongeluk een gloeiende klinknagel tegen zijn gezicht te krijgen. Na voor- loopig verbonden te zijn kon hij zich onder behandeling van Dr. Wijffels stellen. De autoverhuurder Roksnoer raakte op onverklaarbare wijze met zijn auto in een sloot aan de Kade- straat. Met behulp van eenige omstan ders was het euvel spoedig verholpen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Predikbeurten Zondag 22 Jan. 1939: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien Ds. R. de Bruin. Naar we vernemen zal de jaar vergadering der Chr. Gem. Zangver- eeniging Ó.K.K. plaats hebben op Woensdag 23 Januari a.s. in de con sistorie der Ned. Herv. Kerk. De agen da vermeldt o.a. rekening en verant woording over 1938 en bestuursverkie zing. Alhier werden ontvreemd enkele brooden en drie vischtuigen. De ma rechaussee te v.m. Besoyen heeft de zaak in onderzoek. DEN BOSCH. Uitspraken. De Kantonrechter te 's-Hertogen- bosch wees o.m. de volgende vonnis sen: J. A. J. B., Heusden, mond- en klauw zeer 25.— boete. J. V., Eethen, mond- en klauwzeer, 20 boete. A. M. H., Sprang, dronken rijwiel bestu ren 15 boete. G. v. O., Waalwijk, geen achterlicht, 3 boete. F. C. K., Waalwijk, geen achterlicht 3 boete. P. v. O., Waalwijk, geen achterlicht 3 boete. P. S., Drunen, geen ach terlicht 3 boete. Ca. Pa. P. Loon- op-zand, venten, 3 boete. H, G. J. B., Waalwijk, dronken op rijwiel 15 boete. C. J. H., Loon-op-zand, vei ligheid verkeer 5 boete. H. S., L.- op-zand, niet behoorlijk uitwijken 2 boete. P. P. v. B., Loon-op-zand, auto met verblindende verlichting 10 boete. H. B. Pa. F., Geertruidenberg rijden over gesloten weg 2 x 3 boete. F. I. L. v. d. L., Waalwijk, geen sig naal geven 1 boete. - J. A. D., Heus den, rijwiel onbeheerd 3 boete. H. K. Sprang-Capelle, rijwiel zonder ach terlicht 2 x 5 boete. J. F. B., Waal wijk, geen achterlicht 3 boete. DE OPLICHTINGSZAAK TE GINNEKEN. Drie jaar voor den zoon, twee voor den vader. Fel was het requisitoir, dat Donder dagmiddag de subst.-officier van Jus titie, mr. G. J. B. van der Dussen te Breda, heeft uitgesproken in de straf zaak tegen de beide Dreyers, vader en zoon. Tegen dezen laatste, den 21-jari gen koopman C. H. Dreyer uit Haar lem, luidde de eisch de maximum straf voor oplichting, n.l. drie jaar gevange nisstraf zonder aftrek van voorarrest: tegen den vader, den 58-jarigen mijn- bouwkundige C. H. F. A. Dreyer uit Amsterdam, vorderde de officier twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. DE BOSSCHE VUILNISBELT. Voor de civiele Kamer van de recht bank te s-Bosch diende 1.1. Donderdag middag de zaak van den eigenaar van ,.De Hut" in 't Vlijmensche Veld" tegen de gemeente Den Bosch, waarbij deze zich beroept op ,,de Hinderwet", ter zake den vuilnisvelt der gemeente Den Bosch, die een kwalijk riekenden geur verspreid, waarvan de daar wonenden en passeerenden grooten last ondervin den. Er verschenen elf menschen voor den rechter-commissaris. Allen verklaarde dat de belt een ver pestende stank veroorzaakte, die op 100—300 M. te ruiken was, broeinest van ratten en ongedierte. Een kantoor bediende die er geregeld langs kwam, is een paar maal onpasselijk geworden: een ander had zelfs de lucht in Vlijmen waargenomen. Mr. van Leeuwen is raadsman voor klager, mr. G. van Zinnicq Bergman voor de gemeente. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG. ADVERTEERT IN DIT BLAD Steeds lager is het parool van deze hoogwerkende schoorsteensloopers, die de taak hebben de groote schoorsteen van de meel- en broodfabriek aan de Vij zelstraat te Amsterdam steen voor steen af te breken. Deze schoorsteen opblazen was niet mogelijk, door het enorm drukke verkeer, dat er onderlangs gaat. Zooals de Amsterdammers het slooperswek zien. maar Moeder wist raad. Zij haalde 's avonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen waren ze alle 5 weer beter. Doos 30 ct

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7