NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING OHUNEN. algemeene stemmen goedgekeurd, zoodat ons 5 Maart a.s. een inte ressante Kynologendag wacht. Als nieuwe leden werden aange nomen de heeren P. van Dun en W. van Wezel, heiden uit Kaatsheuvel. In opgewekte stemming werd voorts net 15-jarig bestaan op be scheiden wijze herdacht. „Was dat ook niet iets voor ons'' Naar aanleiding van ons artikeltje »Was dat ook niet iets voor ons« onder «Plaatselijke berichten« in hel vorig no. van ons blad, deelde men ons van de zijJe van net bestuur van de U.K. Werkliedenvereeniging alhier mede dat reeds in December van bet vorig jaar een contereutie heeft plaatsgehad uiet een ambtenaar van net Departement van Sociale Zaken, over de cuilureele en licha melijke werkloozeuzorg in onze plaats en dat men nadien nog in voortdurende correspondentie is over de hier bedoelde aangelegen heid, ook met de cuilureele werk- loozenzorg commissie uit netbestuur van den Bosschen Diocesanen Werk.iedenbond, die is aangewezen iu het Bossche diocees om in overleg met het Departement van Sociale Zaken, dit werk voor te bereiden. Nog deelde men ons mede dat op den werkloozendag, zijnde8Febr. a.s zoo goed als zeker een ambtenaar van het Departement van Sociale Zaken voor de werkloozen een uit eenzetting zal geven van dit nieuwe werk, om zoo mogelijk daarna tot een practisch begin te kunnen komen. Een mededeeling, die wij met genoegen pubiiceeren, als zijnde o.i. van groot belang. Uitvoering RK. War kliedert vereen. Zondagavond werd in de zaal van den U.K. Gildenbond aan de leden der U.K Werkliedenvereeniging een uitvoering aangeboden. Hieraan werkten mede de Harmonie St. Crispijn onder leiding van den heer G. Duy velaar en de Liederialel »De Vereenigde Zangers» onder leiding van den heer J. Kooien. Zooals wij dat van beide muzikale gezelschap pen gewend zijn stond de uitvoering van de diverse nummers op zeer hoog peil. De zeer vele belangstel lenden hebben dan ook naar harte lust ,van het gebodene kunnen ge nieten en het applaus na ieder nummer bewees wel dat hetgebodene hoogelijk werd gewaardeerd. Ook enkele komische duetten deden het bijzonder en brachten de lachspieren danig in beweging. Men kan op een genoegelijken en goed geslaagden avond terugzien. Algemeene vergadering K.O B. De' Katholieke Onderwijzersbond efdeeling Waalwijk en omstreken hield Maandagavond in Hotel Verwiel een goed bezochte algemeene leden vergadering. In de secretarisvacature, ontstaan door het aftreden van den heei J. van den Broek uit Heusden werd benoemd de heer C. van Booij, al hier, Ook de Penningmeester de heer Garpay uit Heusden was niet meer herkiesbaar. In deze vacature is nog niet voorzien daar een der bestuurs eden deze functie zal moeten ver- zullen. De periodiekeaftredende bestuurs leden Mej. van Delft uit Waalwijk en de heer Nollen uil Raamsdonks- veer werden herkozen. Door den secretaris en penning meester werden de jaarverslagen uitgebracht die werden goedgekeurd. Nadat nog enkele onderwijsaan- gelegenheden met gustig gevolg waren besproken werd deze ver gadering gesloten. J gemaal is verbroken. Het woon wagenkamp is met hebben en hou der. moeten vluchten. Aanbesteding. Uitslag aanbesteding, uitbreiding schoenfabriek M. v. d. Hammen te Waalwijk. Architect A. van Huiten Jr. Hoog water. Door den sterken Noord-Westen wtnd is de buitenpolner achter onze gemeente (behalve achter v. m. Besoijen) geheel geinudeerd. De comunicatie naar het spoor- Operette „De Bloemenkoningin". Het oesluur der liederialel «Oefe ning en Vermaak« heelt gemeend voor ditmaal van haar gewoonte te moeten al wijken om op haar concert van 29 Januari een solist te enga- geeren, en wel om meer dan een reden. Eerstens heelt O. en V. op du gebied reeds jaar in jaar uit hel beste van het heste gegeven zoodal, teneinde het eenigszins verwende publiek te kunnen blijven bevredi gen en om niet in herhalingen te vervallen, de keuze uil onze solisten uiterst klein en moeilijk geworden is. i weedens om aan den wensch van het hedeudaagsch auditorium tegemoet te komen, dat meer variatie in de programma's wenscht.Besloten is daarom om den avond te ver deelen in zang en operette, zoodat de liefhebbers van beiue hun hart kunnen ophalen. Zooals wij reeds meldden zal hiervoor door gezamenlijk optreden van St. Cecilia uit TilbuYg en Oefening en Vermaak de uitvoering van a.s. Zondag bestaan uitmannen-, gemengde en dameskoren,afgewis seld door soli met na de pauze de operette »De Bloemenkoningin«, welke op meerdere plaatsen reeds geweldig insloeg, getuige de goede recenties, die zij mocht verkrijgen. Wij raden een ieder aan het pogen van onze oudste vereeniging te steunen, door een bezoek aan de uitvoering van a.s. Zondag. Slaagt deze avond, wellicht is er kans, dat meerdere dergelijke volgen en we nog eens de gezellige en kunstvolle avonden terugkrijgen van een »Fran- chemont de Marskramer«, «Klokken van Corneviilea, «Madame Angot«, »i\Iascolie« en dergelijke. St. Clemens Jeugdvereeniging. „Van den Dood, die bijna stierf..., 1'' Zoo luidde de zonderlinge titel van de Vlaamsche klucht die de tooneel- club der St. Clemens Jeugdvereeni ging j.l. Zondag voor het voetlicht bracht. Deed de titel reeds heel eigenaardig aau, het stuk zelf schelste ons een niet minder vreemde geschiedenis. Stel U voor Pietje de Dood, zoo als hij meestal wordt uilgebeeld, n.l. als een geraamte met de zeis, ineen aller gemoedelijkste omgeving met een paar aardsche stervelingen, die heel zonderlinge avonturen met die «goeie ouwe dood» beleven. In de vijf scènes schilderen de Vlamingen J. Vervaecke en M. de Ghelderode ons het menschdom in z'n verschillende types in z'n strijd tegen den dood, die noch met rede neeren, noch met list, noch met ge weld overwonnen wordt. Het is een uitzonderlijk siuk dat om zijn vreemdsoortige handeling, die zoo geheel buitén een dagelijksch leven staat, niet door elk publiek ten volle wordt verstaan en mee geleefd, doch overigens vermakelijke verwikkelingen genoeg bevat om allen een aardigen avond te be zorgen. YVe hebben hier kennis gemaakt met een 4-tal spelers die we tevoren nog niet of weinig op de planken hadden gezien en met het werk van een regisseur van wien we op dit gebied nog niet gehoord hadden. Voor deze spelers en hun leider, den heer W.v d. Mee, niets dan lofI G. Maas, als de pbilosoof, voelde zijn rol uitstekend aan en ontpopte zich als een veelbelovend speler. C de Kloe, als vriend van den phi losoof, gat van dit vroolijke straat type een kostelijke creatie. E. Ver hoeven als de dood, vertolkte deze geheimzinnige figuur op zeer verdienstelijke wijze, terwijl Jos de Gouw in zijn vrouwenrol een echte helleveeg was, die de lachspieren danig in beweging bracht. De violist Jos Bielefeld uit Veghel, van een vroeger optreden hier nog wel bekend, zorgde voor zeer mooie entre-acte-muziek en droeg daarmee niet weinig bij tot het welslagen van dezen avond. is luistert ieder met ademlooze span ning naar de lezingen. Waalwijk blijft I niet achter. Dank zij de schitterende voorbereidingen van de hoofdpropa gandisten bijgestaan door een legertje propagandisten is de organisatie in de juiste banen geleid en dit werpt nu de voordeelen af. De belangstelling die er in onze gemeente voor de vormings- Week bestaat, is enorm en gaat iedere verwachting te boven. Uit een kaartsysteem kan men dui delijk uitmaken, wie er wel en wie er niet geweest zijn, en wat komt hier door aan het licht? Dat nagenoeg alle meisjes tusschen de 1 7 en de 25 jaar zijn bereikt. Nauwkeurige gegevens ontbreken ons nog, maar met groote zekerheid mag worden aangenomen, dat niet min der dan 97 de eerste dagen aanwe zig is geweest. De meisjes toonen dus dat zij het schitterende werk weten te waardeeren. Vanaf deze plaats willen wij nog maals een oproep richten tot de meis jes, om niet te verslappen, doch om iederen avond present te zijn. Het per centage mag niet zakken, maar moet nog verder stijgen. Ook voor de jongere generatie wordt gezorgd. Deze zullen namelijk ieder in haar parochie Woensdag. Donderdag en Vrijdag een toespraak te hooren krijgen, die ongetwijfeld haar volle be langstelling zal hebben. Wij schrijven: in iedere parochie. Dit is echter slechts ten deele juist, want de parochie van Onze Lieve Vrouw zal in het K.J.V.-Huis samenkomen met de parochie van St. Jan. Ook hier verwachten wij een groote belangstelling. LUSTRUM K.J.V. Zooals wij reeds in ons blad van Zaterdag hebben aangekondigd, vierde Zondag 22 Janugri de K.J.V. haar eer ste lustrum en het verheugt ons, thans te kunnen mededeelen, dat deze lus trumviering naar' aller wensch is qe- slaagd. Zondagavond werd er in het K.J.V.- Huis een feestavond gegeven, waarop ook de ouders vah de leden aanwezig waren. Hier werd allereerst het verslag van de afgeloopen 5 jaar voorgelezen, ter wijl daarna een revue werd opgevoerd, door de leden zelf geschreven. Een woord van hulde aan de leden aptrices is hier zeker op zijn plaats, want er is gebleken, dat er Onder de K.J.V.-leden uitstekende actrices zitten die dan Zon dag ongetwijfeld ook hun beste beentje hebben voorgezet. Verder werd de avond gevuld met zang en declamatie. In de pauze hield de Zeereerw. heer Pastoor H. Heezemans een toespraak tot de aanwezigen, waarin hij o.m. dank bracht aan de ouders van de meisjes, voor de medewerking die zij steeds ver- leenen. Tal van bloemen en felicitaties wer den bij deze gelegenheid ontvangen. DE VORMINGSWEEK. Mochten wij in ons blad reeds enkele malen melding maken van de vormings- week voor de meisjes tusschen de 17 en de 25 jaar, die nu wordt gehouden, thans kunnen wij tot onze vreugde me dedeelen, dat het zich laat aanzien, dat deze grootsche actie schitterend zal slagen. Deze vormingsweek beoogt, de meis jes een juist inzicht te geven in de groo te moeilijke levensvragen, die juist te genwoordig in dezen tijd van zeden verwildering zoo uiterst belangrijk zijn. In Italië waar de vormingsweken zijn ontstaan, werd er door tienduizenden meisjes aan deel genomen, en ook in ons bisdom, waar nu deze actie bezig Vergadering R.K. Kies vereeniging' Men stelt ons thans eerst op de hoogte van een onjuistheid of on volledigheid in 't verslag der R.K. Kiesvereeniging vorige week gehou den, n.l. betreffende de rondvraag in zake de contributie-betaling te v m. Besoijen. Het verslag ter zake moet luiden als volgt Bij de rondvraag heeft niet de heer Roxs gesproken over de niet inning der contributie in vm Be soijen, maar heeft de heer van Oudheusden de vraag gesteld of het waar was, dat over 't algemeen de contributie der leden slecht geïnd werd. Hij meende dat het bestuurslid Smolders daaromtrent meerdere ge gevens zou kunnen verstrekken. Waar dit niet geschiedde, heeft de heer van Oudheusden nader zijn bewering gepreciseerd door te zeg gen dat zulks in hoofdzaak in v.m. Besoijen het geval zou zijn. De heer Roxs, bestuurslid van de afdeeling Besoijen, heeft daarop ge antwoord dat de contributie aldaar stipt wordt geïnd bij degenen, die op de ledenlijst vermeld staan, dat hij er zelfs de moeite voor over heeft om herhaaldelijk terug te gaan, maar dat hij niet tot het on eindige kan blijven loopen. «De Sticht». In de Maandag 1.1. gehouden be stuursvergadering der buurtvereeni- ging «de Sticht» werd besloten den verjaardag van Prinses Beatrix op 31 Januari a.s. luisterrijk te vieren, door het houden van een Oranje bal in Thalia. Het zal opgeluisterd worden door talrijke attracties, en 't muziek- ensemble van de Sticht zal zijne medewerking verleenen. Ook zal dien avond optreden de Operette-club, onder leiding van den ijverigen instructeur, den heer Tom Burmanje. Voor de kinderen der leden is ook goed gezorgd. Op Woensdag middag zal een film-voorstellingge- geven worden. De heer Jos. de Bont, fotograaf alhier, heeft een prachtig, modern film-apparaat aangeschaft en zal de kinderen daarmee een paar uur aangenaam bezighouden Burgerwacht. Bij de Zondag gehouden schiet- oelcuingen der sectie »Baardwijk« met iv. S. O. patronen, werden de neste resultaten behaald door de volgende ledtn P. van Esch 92 punten, L. van Esch 9U p., L. van YY'oensel 38 p„ J. de Folter 88 p., A. Leijtens 84 p Hoogste serie P. van Esch met 47 punten. Ned. Herv. Kerk Waalwijk. Vijlde lezing Donderdag 2b Jan. l93U des -avonds te 8 uur precies. Spreker: de YVeleerw. Heer Ds. P. J de Jong, Pred. der Ned. Herv. Geiu, te Amsterdam. Underweip: Toekomstverwach ting in Oud- en Nieuw Testament en in onzen tijd«. De lezing wordt gehouden in de kerkzaak 't Werkkamp. Op Maandag Februari wordt het werkkamp 't Putven te Chaam weer geopend voor nieuwe deelnemers. Z.1J die werkloos zijn en van chr. huize en den leeftijd van lö tot 24 jaar hebben, kunnen zich melden uij den heer J. A. Mandemakers, Grootestr. 95 b. Ook hel werkkamp »Elfbergen« te Oude Mirdum (Fr.) heelt de cen trale geopend en daar is begonnen met opleiding tot melkknecht en van |ongens voor plaatsing aan boord van een rijn of kustvaartuig. Na den cursus zorgt de Centrale Werk- loozenzorg voor plaatsing. Ook hiervoor kan men zich mel den tot bovenstaand adres Groote straat 95 b. Keesje en Hennie de Ruyter gefilmd. Het in de pers verschenen bericht dat het jeugdige hiljartfenomeen Keesje de Ruyter naar Amerika zou gaan heeft aanstonds de Polygoon maatschappij actief doen zijn om^ een niéuwe film van liét spel van dit biljart-wonder te komen maken. Zoo was het thans wanneer we ons niet vergissen, de derde maal dat het bekende café City aan de markt in een ware filmstudio was her schapen. Een zestal schijnwerpers waren rond het biljart opgesteld, een complete installatie voor het opnemen van geluid was aanwezig, de camera stond opgesteld, terwijl talrijke electrische geleidingen over den grond lagen uitgespreid. Het was bijna een heusche filmstudio! Natuurlijk kon zoomaar niet; begonnen worden, want Keesje had instructies noodig. Het had nogal wat voeten in aarde eer hij wist wat er van hem ver langd werdmaar toen acteerde hij ook als een echte artist. Een at tractie was ook het spelen van de 9 jarige Hennie die reeds een «won dertje in den dop is». Spoedig zal men dan ook hem op het witte doek kunnen bewonderen, alhoewel hij amper boven het biljart uitkomt en er meer op zit en ligt dan er omheen staat. Met belangstelling zien wij het verschijnen van deze lilmin«Musis Sacrum» tegemoet. Dienstvak der Directe Belastingen. Bij resolutie van den Minister van Financiën zijn de rijksklerken P. M. Kruegel ter inspectie der Directe Belastingen te Waalwijk en A v.d. Hoven ten kantore der Directe Be lastingen en Accijnzen te Geertrui- denberg, bevorderd tot schrijver le klasse. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 26 JANUARI 1939. Deze verhooging heeft een ave- rechtsche uitwerking. Sinds 1 Janu ari zijn door een asyl en gemeente werken reeds meer dan 100 honden afgemaakt, waartegen door Dieren bescherming en Kynologen-Club ernstig wordt geprotesteerd. Michelinfabrieken te Den Bosch Gunning aan de Brab. Beton Mij. v. h. Vriens. Wij vernemen uat aan de Bra- baiiLsche Beton Maatschappij v. h. Vriens opüracht is verieenu tol uen bouw van üe «Micheiin«-lal»ileken le s Hei togenUosch voor ue N. V. xViicheiin Auto-, Motor- en lianüen- maalscnappij. Lie uitvueiing van dit bouwwerk voiUerl een neurag van ruim drie honuerd auizenu guiuen. Met groote vooi tvaienuheid pakt de aannemer zijn zaken aan, want leeds zijn de zware transportwagens op hei leriein vooigeieuen om de nenoodigoe materialen en werktui gen te lossen. liet gebouw wordt geheel als shadoouw uitgevoeid mei kantoren en portiersloge aan oe lionizijoe. Lie In ma Deinel uit Leeuwarden is reeus volop weikzaam voor oe bo ring van een euormen waterput, want de fabriek zal een eigen water- leidingsinsialiatie hebben. Zonder tegenvallers hoopt men over circa tien maanden de nieuwe fabrieken te kunnen betrekken. Bereids is een zeer groot deel der machineiieën op het terrein geloot ol in speciale bergruimten opgeslagen. Prov. Crt. Candidaatstelling der Christ. Mist. Unie voor Prov. statenverkiezingen. In het Protest. Militair Tehuis te Breda kwamen op Zaterdag 21 Ja nuari jl. de besturen der Staienkrin- gen van de Chr. Hist. Unie in Noord- Lrabant bijeen met de algevaardig, den der diverse kiesvereenigingen tot het vaststellen van de groslijst der candidaten bij de a.s. verkie zingen voor de Provinciale Maten. De vergadering stond onder leiding van den heer J. Faber tel-sHeito- genbosch. Na gehouden stemming werd de candidalenlijst in de pro vincie Noord-Brabant voor de Chr. Hist. Unie bij de a.s. Provinciale Matenverkiezingen als volgt vastge. sleld I C. Dane, Willemstad; 2 J. W. Putman-Cramer, Eindhoven; 3 S. H. Bax, Woudnchem; 4 Mr, C. Verhoeven, Waalwijk; 5 B. Diesher- gen, Eindhoven; 6 G. Maatjes,'s Her togenbosch 7 D. Lankhuyzen, Raamsdonk, 8 J. Valkenburg, Fij naart; y D, Smits, 's Gravenmoer 10 P. M.Tutein-Noltenius,Princen- hage. ERNSTIGE AANRIJDING. Voor de R.K. Bewaarschool had een ernstige aanrijding plaats. Bij het uit gaan der school stak het 3J^-jarig dochtertje van den heer v. O. alhier ondoordacht de straat over, met het ge volg dat het tegen de burrie van den juist passeerenden kolenwagen van den heer E. v. d. P. opliep, waarna het on der een der wielen terecht kwam. Met enkele bloedende wonden en een gebroken dijbeentje werd de kleine opgenomen en naar het St. Nicolaas- ziekenhuis alhier overgebracht. De toestand is thans goed te noemen. Den wagenvoerder treft geen schuld. Honden-verdelging in Breda. Ged. Staten hebben met het oog op den slechten financieelen toe stand van Breda o.m. voorgeschre ven dat de hondenbelasting daar aanzienlijk moest worden verhoogd. Gebruikshonden van f 1 op f 5; luxe honden van f 4,50 op f 9. De Rfivereeniging. Vrijdagavond hield de rij vereeni ging de Echo haar algemeene jaarver gadering in de zaal der meisjescon gregatie onder presidium van dhr. Lamb, de Gouw. Na het openingswoord van den voorzitter bracht dhr. C. Klijn ver slag uit over de werkzaamheden der vereeniging over het afgeloopen jaar. 1938 is voor „de Echo" een groot suc ces geweest. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende bestuurslid C. Klijn bij acclamatie herkozen. Bij de plannen voor liet nieuwe sei zoen werd 0.111. besloten dezen zomer een onderlingen wedstrijd te organisee- ren. Op 29 Januari zal een rondrit ge houden worden, terwijl bij gelegen heid van den Vastenavond een vossen jacht zal worden georganiseerd. Door enkele leden zal worden deel genomen aan de lessen en het examen ter verkrijging van het bewijs van rij vaardigheid. De deelname aan het in- dividueele dressuurnuminer bij de ru iter wedstrijden e.a. werd uitvoerig besproken. Een en ander zal nauw keurig geregeld worden. Door kape laan Vogels werd de vergadering ge sloten. Levensgang. Maandagavond werd in de zaal der meisjescongregatie naast enkele na tuur- en humoristische films liet be kende filmwerk Levensgang vertoond. De aanwezigen, allen gehuwden, heb ben genoten, terwijl op een gepaste wijze propaganda werd gemaakt voor den Bond voor groote Gezinnen. Th. de (ïrauW, Waspik f 3574 L. Fitters, Waspik f 3543 M. Kletjngeld, Waalwijk f 3499 H. Maas, Waalwijk f 3475 Gebrs. Spierings, Capelle f 3446 A. d^n Teuling, Waalwijk f 3420 C. Treffers, Waalwijk f 3410 A. van Huiten, Waalwijk f 3349 A. van den Broek, Dussen f 3348 Gebrs. de Graauw, Waspik f 3338 J. Nieuwenhuizen, Sprang f 3218 A. P. Kramer, Heusden f 3187 A. Hoefnagels, Capelle f 3185 M. Wijnands, Waalwijk f 3165 H. Kramer, Waalwijk f 3160 W. Eijkhout, Dussen f 3145 L. van Campen, Waalwijk f 3100 J. van den Broek, Waspik f 3032 A. Roovers, Waspik f 2999 J. Hoogendoorn, Waalwijk f 2952 A. J. Spuibroek, Waalwijk f 2888 Gegund aan den laagsten inschrijver.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6