DUSSEN. HERPT. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. Sport KAATSHEUVEL. D.E.S.K.—S.V.D. Schaakclub S. D. J. C. De schaakclub SDJG hield een alge- ineene ledenvergadering. Het regle ment werd aangevuld en gewijzigd, terwijl dhr. v. Huiten als secretaris- penningmeester herkozen werd. R. K. W. V. Vrijdag 27 Januari a.s. des avonds om zeven uur houdt de R.K.W.V. een vergadering voor de vrouwen der le- M den. Zooals bekend wil de afdeeling Drunen van de R.K.W.V. zich aanslui ten hij de Coöp. van Kaatsheuvel. Een' en ander zal op deze belangrijke ver gadering worden besproken. De agen da ziet er als volgt uit: 1. Opening door den Voorzitter. 2. Mededeeling over Coöperatie van haar doel en streven en haar sociale en practische beteeke- nis. 3. Filmvertooning over Coöperatie. 4. Tracatie koffie met koekjes. 5. Rondvraag. 0. Sluiting. B. V. L. Donderdag 26 Januari a.s. des avonds om half acht houdt de afdee ling Drunen van den B.V.L. een pro- paganda-vergadering in de zaal der meisjescongregatie. Daar zal als spre ker optreden kapitein A. Rabou uit Den Bosch. Tevens zullen op deze ver gadering de prijzen worden uitgereikt. Aanrijding. Door de gemeente-veldwacht wordt een onderzoek ingesteld naar de aan rijding en de overtreding der ver keersregels van een automobilist, die den melkwagen van v. Spijk aan de rechterzijde passeerde en daardoor een ernstig ongeval had kunnen veroorza ken. Uitvoering. Donderdagavond gaf de Gymna stiek vereeniging St. Herman Joseph met medewerking van enkele humo risten een uitvoering in de zaal der jongenscongregatie. Het geheel mag goed geslaagd heeten en het publiek was tevreden. ELSHOUT. Tooneelvereeniging St. Norbertus. De tooneelvereeniging St. Norber tus heelt voor den a.s. Vastenavond in studie genomen het tooneelspel: De Zonen Stendhal, en de klucht: Bureau- Succes. Tijdens afwezigheid van den heer Dekker werd uit zijn woning een por- temonnaie ontvreemd met ongeveer vijf gulden inhoud. De politie stelt een onderzoek in. HANK. Hoofdaalmoezenier Morel hield voor de leden van de R.K. Werkliedenver- eeniging een lezing over het politieke Christendom. Op duidelijkewijze zette spreker het standpunt der R.K. Kerk inzake de politiek uiteen. Spreker had een aandachtig gehoor. De handboogschutterij Ons Genoe gen gevestigd in het café De Ploeg van 1 h. van Horen alhier heeft hare jaar vergadering gehouden. I)e aftredende bestuursleden Jac. Luijben, Piet Fitters, G. de Wilt Jzn. en W. van Sprang resp. voorzitter, ondervoorzitter, secretaris en penning meester werden herkozen. Er werd besloten lid te blijven van den R.K. Bond St. Sebastianus zoodat de vereeniging thans definitief een vereeniging is op R.K. grondslag. Ook werd besloten het 25-jarig bestuurs lidmaatschap van dhr. P. Fitters eenigszins feestelijk te herdenken wat vermoed lijk met Vastenavond-Maan dag zal gebeuren. Op Zondag 29 Januari zal namens de vereeniging een uitvoering worden gegeven door de R.K. Tooneelvereeni ging O. N. A. uit Teteringen. Geslaagd. Voor het examen candidaat-dieren- arts slaagde te Utrecht o.m. de heer A. de Bruijn alhier. Benoemd. Tot bouwkundig opzichter-teekenaar bij de Gemeentewerken te Oosterhout is benoemd de heer Hub. Teunissen, al hier, die in gelijke betrekking werkzaam wa£. °P het ingenieurs-bureau Geenen te eindhoven. Benoemd. Tot agent van de N.V. Ato v.h. v. Gend en Loos alhier is als opvolger van den heer Dankers, die verplaatst is naar Helmond, met ingang van 1 Maart a.s. benoemd de heer A. J. Lammers uit Amsterdam, geboortig uit Oisterwijk. Statiedag Apollo. Zaterdag hield de Kon. Erk. Harm. ApoHo haar statiedag. Zooals gewoon lijk begon het onder groote belangstel- ling met een muzikale trip door de kom, waarbij twee zilveren jubilarissen aan huis een kleine serenade te incasseeren hadden. Na de wandeling waren be stuur en leden in een gezellig reünie bij den hospes Joh. Smit bijeen, waar bij een glaasje, een geluksbiljart en een prima maal de avond gesleten werd. In dit samenzijn werden de jubilarissen, de heeren M. v. Best en Chr. Steenbergen door den President gecomplimenteerd en vereerd met de zilveren herinne ringsmedaille van Apollo. BERKDIJK. Zuster Cunegundis. Onze bekende en beminde Zuster Cunegundis, de enquetrice van 't Wit- Gele Kruis, die reeds onafgebroken 18 jaren de Kaatsheuvelsche menschheid als ziekenverpleegster in den buiten- diénst ontelbare weldaden heeft bewe zen, vierde heden haar 40-jarig kloos terjubileum. Begrijpelijk mocht deze dag niet ongemerkt voorbij gaan, al is het dan ook de gewoonte niet, dat bij de Eerw. Zusters van Schijndel een 40- jarig jubileum herdacht wordt. Voor Zuster Cunegundis moest daarop een uitzondering gemaakt worden en spe ciaal het bestuur van het Wit-Gele Kruis nam deze gelegenheid te baat om de ziekenzuster, zooals ze in den om gang gewoonweg heet, te huldigen. De notabelen uit de kerkwijk Berkdijk met aan het hoofd de Zeereerw. heer Pas toor v. Enschot waren bij de huldiging present. De Voorzitter van het Wit- Gele Kruis de Weled. heer M. A. v. d. Wee, bracht in welgekozen woorden zuster Cunegundis namens de vereeni ging en namens geheel Kaatsheuvel dank voor het ontzaglijk vele goede, dat zij in bijna de helft van haar klooster loopbaan gedaan heeft voor de lijden de menschheid van Kaatsheuvel. Als blijk van herinnering biedt hij de jubi- laresse een gouden ring aan, die voor haar het symbool moge zijn van den band welke haar aan het Wit-Gele ruis en de zieken van aatsheuvel bindt. Van zeer vele particulieren waren bloemstukken en felicitaties in alle vor men binnen gekomen, waaruit de groo te sympathie, die de geheele plaats voor deze zachte en bescheiden Zuster zie kenverpleegster heeft, wel duidelijk blijkt. ST. JOACHIMSMOER. De voetbalvereeniging SDZ kwam Zondag in buitengewone ledenverga dering bijeen ter bespreking van een critieke aangelegenheid betreffende het elftal. De besprekingen werden door den voorzitter zoo geleid, dat althans voorloopig voor leden en vereeniging een gunstige beslissing werd genomen. De wensch een barakconcours te geven voor S.D.Z. werd door het be stuur ter vervulling voorgelegd. 'Met dank voor de drukke opkomst en de genomen beslissing sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze. VRIJHOEVE-CAPELLE. Door de Ned. Herv. Vrouwen vereniging „Dorcas" werden 235 stuks kleeren aan de behoeftigen der Herv. gemeente uitgedeeld. Onder groote belangstelling hield de Ned. Herv. Jongel. Ver. ,,Im- manuël haar 14e jaarvergadering, wel ke door den eere-voorzitter Ds. P. H. Oostenburg geleid werd. Na het uit brengen der jaarverslagen hield dhr. J. v. Beek een inleiding over Lucas 10 25—37, waarop een goede bespreking volgde. Vervolgens brachten afgevaar digden van verschillende vereenigin- gen hun gelukwenschen over Onder werpen werden nog ingeleid door de heeren P. Dekkers, H. Spierings, J. de Poorter en een voordracht door P. Hommel, M. v. Es en G. Wagemakers. Puim 11 uur sloot Ds. Oostenburg deze uitnemend geslaagde jaarvergade ring met dankgebed. 5 In het gebouw voor Chr. Belan gen hield de Koleninkoopvereer.iging v. d. Chr. Besturenbond Vrijdagavond haar jaarvergadering, onder leiding van haar voorzitter dhr. J. Vos. De secre taris dhr. P. Wagemakers bracht een goed verzorgd jaarverslag uit omtrent den toestand der vereeniging. Het le dental bedraagt 150, de omzet was 155 ton. De penningmeester dhr. J. Haver- hals gaf een financieel overzicht. De boeken waren door de commissie in orde bevonden. De aftredende be stuursleden de heeren J. Haverhals en K. Roseenbrand werden herkozen. Na bespreking van eenige punten van huis- houdelijken aard en de rondvraag werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. Werklooze jongens van 16—24 jaar in de gemeente Sprang-Capelle, die deel willen nemen aan de kamp periode, die 6 Febr. a.s. aanvangt in het werkkamp „Het Putven" te Chaam kunnen zich hiervoor opgeven bij dhr. Jac. Vos, Hoogevaart, alhier. In den voornaamsten wedstrijd dezer klasse heeft SVD, door voor haar Geluk kige fouten van de DESK-achterhoede, waarvan' dankbaar geprofiteerd werd, een gelijk spel in de wacht gesleept! DESK heeft over een groot deel van den wedstrijd heter spel te zien gegeven, maar de SVD'ers wisten door forsch en hard verdedigen geregeld aan doelpun ten te ontkomen. Het gevolg hiervan was, dat de aan lichaamskracht zwakkere DES'ers herhaaldelijk gevloerd werden door de SVD-reuzen. Na enkele DESK- aanvallen trekken de Bosschenaren naar voren, de linksback mist en een flink schot bezorgt hun de leiding, 01. Even later is het v. Nieuwstadt, die met een op verren afstand uitnemend geplaatst schot, gelijk maakt, 11. Even later valt bij DESK het eerste slachtoffer v. Es, die tot de rust het veld moet verlaten. SVD komt hierdoor natuurlijk wat meer in den aanval en met een goed doorstane druk op het DESK-doel treedt de rust in. Na de thee hetzelfde beeld; behoorlijk en vlug spel van DESK tegen hard on derbroken wegtrappen van SVD. Een mooie voorzet van de Benis geeft v. Box tel kans met een onnavolgbare kopbal de leiding aan DESK te geven. Het DESK- publiek is nog niet uitgejubeld of Vloe mans grijpt mis en het is 22. Hierna wordt de wedstrijd nog forscher. Zefs komen op een gegeven moment twee SVD'ers met elkaar in harde botsing, zoo dat een ervan plaats moet maken voor een nieuwe SVD-reus. Nog verschillende malen wordt de wedstrijd onderbroken, waarmede de scheidsrechter, die overi gens dezen zwaren wedstrijd goed leidde, niet voldoende rekening hield, zoodat 't publiek en de beide clubs hun verwon dering te kennen gaven toen het eind signaal floot, juist toen DESK in een nieuwen aanval stond, zelfs volgens de meening van velen met een penalty in Kaatsheuvels voordeel. DESK heeft 'zich onverdiend een puntje af laten snoepen. DUSSEN. R.K.V.V. BE READY. Be Ready nam voor den vorigen Zon dag geleden nederlaag thans revanche en wist het bezoekende Veersche Boys 2 een 53 nederlaag toe te brengen. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys 1Groen Wit 1 01. Om circa 2 uur werd door scheids rechter v. d. Pas het sein gegeven voor den aanvang. Het spel ging in het begin geregeld op en neer. Na tien minuten spelen kwam de linksbuiten der Boys te vallen en bezeerde zich zoo ernstig aan zijn knie, dat hij het- veld moest verlaten. De invaller moest het voor rust ook op geven doordat hij door den rechtsbui ten der gasten een paar malen tegen de vlakte .was gewerkt. Het gelukte de Boys tot aan de rust den stand blanco te hou den. Na de rust zijn er de Boys nog niet in; ze krijgen wel verschillende kansen die jammer genoeg niet goed benut worden. Groen Wit krijgt dan een corner te ne men, die goed voorkomt; het doel wordt op zoodanige wijze belegerd dat de doel man der Boys het uitzicht geheel wordt ontnomen. De doelverdediger wordt zoo in het nauw gedreven dat doelpunten niet kunnen uitblijven. Hij werkt den hal nog weg maar niet ver genoeg, want van een paar meter afstand van het doel weet een der gasten den bal in de touwen te jagen, waarmee Groen Wit de leiding heeft, 01. De Boys zetten er alles op, maar het lukt hun niet gelijk te maken. De gasten breken alle aanvallen af, door de ballen geregeld over- de zijlijn te de- poneeren, en daardoor tijd te winnen. De stand blijft ongewijzigd, zoodat Groen Wit 1 den wedstrijd heeft gewon nen met 01. DRUNEN. SPORTERS—O.S.C. 4—3. ^Sporters hebben op meer dan fortuin lijke wijze een 43 overwinning behaald op een lang niet zwak spelend OSC. De stand, met de rust 31 in 't voor deel der thuisclub, gaf alstoen de ver houding zeer goed weer en vooral het eerste half uur, toen de thuisclub reeds een 30 voorsprong had, ging het er op lijken of het een klein inmaakpartij- tje zou worden. Doch van dat tijdstip af raakten de OSC'ers beter ingespeeld en namen allengs een overwicht, hetgeen even voor de rust in een verdiend tegen- punt werd uitgedrukt. Na de rust waren de gasten voortdu rend in het offensief en waren voor de Sporters-veste niet weg te krijgen. Hoe de achterhoede zich ook weerde, zij was niet bij machte het spel te verplaatsen. De oorzaak hiervan lag in de onvoldoen de steun van de halflinie. Zoowel ver dedigend als aanvallend schoot deze in haar taak te kort. Nu is het waar, dat Sporters erg gehandicapt zijn door het op de ziekenlijst staan van niet minder dan drie linkshalf-spelers, n.l. Sigmans, van Ravesteyn en v. Huiten, en na half time Stiphout op de linkshalf-plaats weer moest uitvalen. Iets dergelijks moet zich wreken op het spel. Daarenboven was de rechtsbuiten van OSC bijzonder goed op dreef en zijn voorzetten waren immer zeer gevaarlijk. Het tweede doel punt werd geboren uit een voorzet van dezen speler. De gasten maakten even later gelijk en de thuisclub kwam op fortuinlijke wijze aan het winnende doelpunt door een misgreep van den keeper, waarop Cales, zonder dat hij er zelf misschien van be wust was een doelpunt scoorde. B(j de thuisclub was het vooral deze speler die op een buitengewone wedstrijd kan te- i n per tS' 1 Va? ^S,Selt van Enkh"i«n „aar Stavoren op Za- terdag De veerboot van de Veluwe-Enkhuizen-Stavoren-lijn trachtte den dT°r9ent f-iiS Van Enkhuizen Stavoren te 'komen. Door oenLdlJ U e" u,S 9craakte ,men st«ds uit den koers, waardoor men genoodzaakt was geregeld met een ..slagaard" (maatstok) te peilen. De heen reis duurde 3 A uur. Vele autoriteiten maakten de reis mede. o.a. de burge- dThéer Tc E"khmzen- d<j h«r J. C. Haspels, de directeur van de reederij de heer J C. Koppen en de havenmeester van Enkhuizen, de heer J. Sonta die hier allen op het achterdek staan. rugzien, evenals v. d. Zanden. De middenlinie was al bijzonder zwak, terwijl de achterhoede bergen werk heeft verzet en in menig hachelijke situatie redding heeft gebracht. Voogd en Ver hoeven verstonden elkaar bijster goed en speelden een sublieme partij. Keeper Hendriks maakte twee fouten die hem even zoovele malen deden visschen, doch wij vergeven hem dit gaarne, daar de safes die hy verricht heeft zoo talrijk en van goed gehalte waren, dat de balans verre in zijn voordeel is. Van de gasten was de achterhoede het sterkste deel der ploeg. Twee backs die zeer trapvast waren en ook hun kopwerk viel te loven. De keeper was goed en had alleen aan het laatste doelpunt schuld. De halflinie viel niet bijzonder op doch speelde een nuttige partij, terwijl in de voorhoede de rechtsbuiten de gevaarlij ke man was. Ook hier was het weer het oude liedje„Schutters gevraagd". De wedstrijd: Reeds na 1 minuut zet Cales op een voorzet van v. d. Zanden hard in, doch de OSC-keeper stopt meesterlijk. Spor ters komen weder over links terug en als v. d. Zanden een scherpen voorzet geeft is het Maas die onhoudbaar inschiet. Het spel is nauwelijks 10 minuten oud en weer is de bal in het bezit van den linksbuiten; een hoogen voorzet, Cales kopt door naar Maas en deze schiet, hoe wel in moeilijke positie, resoluut in, bui ten bereik van den keeper. Even* komen de gasten los doch van eenig overwicht is geen sprake. Enkele gevaarlijke aanval len der thuisclub worden afgeslagen, doch als na een verren voorzet van v. d. Zanden v. Gelder en de keeper van OSC beiden naar den bal loopen en de kee per mistrapt en struikelt, deponeert van Gelder kalm no. 3 in het net. De gasten komen iets meer in den aan val en weten enkele corners te Forcee- ren en uit één daarvan weet een minuut voor de rust hun midvoor te doelpunten, 3—1. Na de rust is er van een Sporters-over- wicht geen sprake meer. De OSC'ers zit ten stevig op den bal en oefenen een ge weldigen druk uit op het Sporters-heilig dom. Door slecht schieten en subliem verdedigen der achterhoede weet deze eenigen tijd stand te houden. Bij een voorzet van den rechtsbuiten, scherp voor doel geplaatst, wacht de keeper iels te lang en OSC schiet van 1 meter af stand in, 32. Als nog 25 min. te spelen zijn plaatst de midhaif van OSC van grooten afstand den bal hoog in het doel, deze ketst tegen de bovenlat, de keeper raakt hem half en slaat hem voor doel van welke kans OSC profiteert en gelijk maakt. De thuisclub neemt van den aftrap den bal mee naar voren. Een voorzet, waar op de keeper mis grijpt en Cales tusschen verschillende spelers ingesloten, raakt den bal en zonder dat deze speler er zich ten volle van bewust is, maakt hij, zoo als later blijkt, het winnende doelpunt. De OSC'ers blijven in den aanval, doch hoe zij ook zwoegen en ondanks ver op dringen van halfs en backs blijft de stand ongewijzigd. Een geflatteerde, {Toch dankbare zege voor de thuisclub. R.K.V.B. DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l.: Eerste klasse. ODC 2—MSV 1—2 Zwaluw 2Nieuwkuik 41 ODI 2J. van Arkel 32 Avanti—YFC 2—5 St. Mich. Gestel 2Juliana 34 Tweede klasse. Concordia 2VJC 42 Heracles—TVC 3—2 SVD 2Vlijmensche Boys 2 15 Derde klasse. OSC 2—SVD 3 7—0 HinthamConcordia 3 113 Zwaluw 3Vlymensche Boys 3 200 Nieuwkuik 2Helvoirt 2 33 OVERZICHT. Dat MSV de punten bij ODC 2 zou mee nemen, hadden wij voorzien. ODC 2 fun geert derhalve nog keurig als hekken sluiter voor deze afdeeling. Nieuwkuik moest in de Zwaluw-reserves andermaal haar meerdere erkennen en hoewel de nederlaag dezen keer niet zoo groot was, is het voor Nieuwkuik toch een teeken op te gaan passen met het oog op een mogelijke laatste plaats. De ODI-reserves leverden de mooiste prestatie van alle ploegen. Zij dienden de Jantjes de eerste nederlaag toe in deze competitie. De overwinningsroes is gebroken en hoe zal het vervolg verloopen? YFC was eveneens goed op dreef en hield er Avanti op eigen veld met 52 onder. Juliana wist bij de kampioens- candidaten te blijven en nam dus de bei de punten bij de Gestel-reserves mee. De stand is: J. v. Arkel 9 6 2 1 14 31—11 Juliana 9 f, 1 2 13 46—19 M.S.V. 9 5 2 2 12 17—14 X£o* 7 5 1 1 11 27—10 0DI 2 9 5 1 3 11 2417 Zwaluw 2 9 5 0 4 10 30—23 Concordia 9 4 2 3 10 20—30 Nieuwkuik 4 1 1 2 3 9—16 7*?$ u 7 115 3 14—26 St. Mich. Gestel 2 9 1 1 7 3 1725 O.D.C. 2 9 0 0 9 0 1041 Tweede klasse. VJC kon het in Den Bosch niet bol werken en kwam dus met een neder laagje naar Drunen. Heracles deed meer dan iemand had durven denken en stuur de 1 C met een 32 nederlaag naar Kerkdriel. De reserves van de Vlijm. Boys hielden hun verliespunten register blanco en wonnen bij SVD 2 met 5—1. De stand is: Vlijm. Boys 2 10 10 0 0 20 50—14 Concordia 2 9 7 1 1 15 28—14 Heracles 8 5 2 1 12 27—21 T.V.C. 10 3 3 4 9 21—18 S.V.D. 2 8 2 2 4 6 20—18 Sporters 2 9 3 0 6 6 26—33 Herpt. Boys 7 0 16 1 6—26 V.J.C. 9 0 18 1 13—49 Derde klasse. SVD 3 leed de verwachte 70 neder laag bij OSC 2, terwijl Hintham sych aan de leiding handhaafde en Contordia 3 een 113 nederlaag toediende. De Boys 3 verloren met reuze cijfers (20—0) bij de Zwaluw 3. Nieuwkuik stelde teleur en deelde de punten met 33 met de Hel- voirt-reserves. WIELERSPORT. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. SLA ATS—PELLEN A ARS WINNEN. Zaterdag is de strijd met groote hevig heid voortgezet. Na de sprinten van 8 uur lagen de koppels Slaats—Pellenaars, v. Schijndel—v. d. Broek en R. en S. Maes aan den kop met een ronde voorsprong. Voortdurend echter veranderde de situ atie. Na 5 dagen rijden was nog geen enkele renner uitgevallen, hetgeen wel een bijzonderheid is. Zaterdag te middernacht was het al gemeen klassement: 1 BuysseBilliet; op een ronde: 2 SlaatsPellenaars; op twee ronden: 3 KaersDebruycker, 4 WalsBoeyen, 5 v. Schijndelvan den Broek, 6 WambstDiot en de rest tot 3 op 18 ronden. Zondagmidag is er weer fel gejaagd, vooral echter door de mindere goden, die gemakkelijk een ronde inhaalden. In de avonduren werden LapebieIgnat uit den strijd genomen. Na de premie sprints ontketende een uitlooppoging van Debruycker een groote jacht, waarin veel ronden gewonnen en verloren wer den en vooral de zwakkere koppels een zwaren dobber hadden. Eenige hunner gaven op of werden uit den strijd ge nomen. Toen er wat kalmte begon ie komen, bleek dat er zes koppels aan de leiding waren. Plotseling ging toen Pel lenaars er van door, gevolgd door Billiet die goed gesteund werden, zoodat Slaats- Pellenaars en BuysseBilliet alleen aan den kop kwamen. De Nederlanders wij ten nog een ronde uit te loopen doch deze werd later door de anderen inge haald De eindstand werd: 1 SlaatsPelle naars 253 punten, afgelegd 3032.850 K.M. 2 BuysseBilliet 152 punten; met een ronde achterstand: 3 KaersDebruyc ker 301 punten; 4 WalsBoeyen 207 punten; 5 v. Schijndelv. d. Broek 103 punten; 6 DepauwNaye 168 punten; met twee ronden achterstand: 7 Deneef- Huys 188 punten; 8 OlmoGuerra 137 punten; 9 Silver MaesRomain Maes 78 punten; met vier ronden achterstand: 10 DiotWambst 60 punten. De andere koppels hebben opgegeven. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7