UILENSPIEGEL ALMANAKKEN DRUKWERK NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. RECHTZAKEN Er zijn nog slechts enkele DUSSEN. ÖEERTRÜIOENBEHG. HERPT. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. a 015. SPORT Stoomdrukkerij Antoon Tielen en horlogewinkel van de Gebroeders Kan, Spuistraat 12a, is voor 10.000 aan briljanten armbanden, halssnoe ren en andere kostbaarheden gesto len. De inbrekers zijn klaarblijkelijk in hun werk gestoord; de waarde der achtergebleven kleinodiën is nog grooter. Daar er nauwelijks een week is ver streken sedert de vorige groote in braak in de residentie, neemt het ge- 'voel van onveiligheid toe. De inbraak bij de firma Kan is om kwart over acht ontdekt door een juffrouw van de aan de overzijde gevestigde cafetaria. Zij zag, dat een vitrine kapot was. De bedrijfsleider van de juwelierszaak woont boven de zaak. Hij werd gewaarschuwd, stelde een onderzoek in, en het bleek dat de linkervitrine, die voor een hooge waarde aan juweelen, colliers, arm banden, gouden horloges en andere kostbaarheden bevatte, was gefor ceerd. Het stalen beschermingsraam was verbroken en de sloten van de vi trine waren geforceerd. De inbrekers hadden blijkbaar van te voren de situatie goed opgenomen, want de kostbaarste stukken, welke in het midden van de vitrine lagen, hebben zij het eerst weggenomen. Daartoe behooren twee armbanden met briljanten van ƒ2500 en een aan tal colliers en ringen met diamanten in waarde varieerend van 800 tot 100. Bij elkaar schatte een der fir manten dat het totaal gestolen bedrag de 10.000 zal naderen. Het onderzoek heeft nog aan het licht gebracht, dat de vermoedelijke inbreker een bruine jas en een treepjcsbroek droeg. Vermoedelijk heeft hij niet met handschoenen ge werkt, want men heeft vingerafdruk ken gevonden. OPLICHTING TE PARIJS. Te Parijs is een oplichtersaffaire aan het licht getreden, waarbij ten na- deele van de Société Privée de Banque voor zes millioen aan fondsen is ver dwenen. De hoofdschuldige in dit mis drijf is een zekere Robert Bacquié, zich noemende de Bianza, 30 jaar oud, die er in geslaagd is, alle verhandel bare fondsen, welke door de cliëntèle van de bank in de safe waren gedepo neerd, mede te nemen. Dit werk was des te eenvoudiger voor hem, omdat hij de functie van administrateur bij de bankinstelling bekleedde. Dal deze man, die reeds drie veroordeelingcn achter den rug had wegens oplichting en misbruik van vertrouwen, er in geslaagd is, deze belangrijke positie te verwerven, grenst aan het ongeloofelij ke. Op 23 Maart 1938 werd de buitenge wone algemeene vergadering van de bankinstelling gehouden. Op deze ver gadering werd besloten, om het kapi taal, bestaande uit frs. 3.900.000, te brengen op frs. 4.900.000. Ten einde dit nieuwe bedrag te vinden, trad de bank in relatie met Robert Bacquié de Bianza, die gewoonlijk samen werkte met zijn vader, Louis Bacquié de Bianza, een man van 65 jaar met niet minder dan achttien veroordee lingen achter den rug. Deze lieden, die zich beriepen op hechte financieele relaties in Neder land, en met name Amsterdam en Den Haag, stonden er voor in, het bedoelde bedrag te vinden. Nadat de opdracht was verleend, gunde Bacquié, die zijn plan blijkbaar goed had berekend, zich allen tijd om zijn belangrijke operatie uit te voeren. Allereerst verkreeg hij van het bank- bestuur machtiging om de brandkast te openen. Aangemoedigd door dit succes poogde hij de leden van den raad van beheer te winnen voor de idee om een tweede brandkast te hu ren, waarvan hij dan alleen den sleu tel zou hebben. Men stemde toe... Na inmiddels benoemd te zijn tot administrateur, vertrok hij naar Ne derland, in het bezit van een sleutel van beide brandkasten. Niemand maakte zich ongerust, want Maandag j.l. ontvingen de bankdirecteuren nog een brief van den oplichter, afkom stig uit een groot hotel in Den Haag. De schrijver deelde hierin mede, dat hij eenig oponthoud had gehad en zich nu naar Amsterdam begaf om dan te gen Woensdagavond in Parijs terug te keeren.^Donderdag was hij evenwel nog niet in Parijs gearriveerd. Men begon zich nu inderdaad eenigszins ongerust te maken, te meer, omdat Vrijdag, den dag der liquidatie, de fondsen getoond moesten worden aan den raad van beheer. Gelukkig werd er een tweede sleutel ontdekt, die op de brandkast paste, welke het laatst £>as- gehuurd. Deze werd ge opend en inderdaad, zij was niet ge heel leeg, bevatte zelfs nog eenige do cumenten, doch de 6 millioen francs aan schuldbewijzen waren verdwenen. Er werd veronderstelddat dit be drag misschien in de andere brand kast zou hggen, doch ook deze werd na openbreking leeg bevonden. Aanvankelijk dacht men nog aan een vergissing, hetgeen blijkt uit de omstandigheid, dat een employé van de bank nog per vliegtuig naar Ne derland is vertrokken om de heeren op te sporen, doch toen dit niets op leverde, werd de politie gewaar schuwd, die spoedig de ware identi teit van den administrateur en zijn vader wist vast te stellen. Het bevel lot aanhouding der oplichters is de wereld ingezonden, doch zij zijn nog niet gearresteerd. De diefstal zal waar schijnlijk tot gevolg hebben dat de Société Privé de Banque, die in 1929 werd opgericht met een kapitaal van frs. 10 millioen, hetgeen in 1933 werd teruggebracht tot frs. 3.900.000 zal woraen geliquideerd. (Tel.) Aanvaring op de Nieuwe Maas te Kotterdam. Op de Nieuwe Maas, ter hoogte van de VVesterkade te Rotterdam, heeft zich een scheepsdrauia alge- speeld, waarhij een sleepboot is gezonken en één der opvarenden, de 33 jarige J. bruts, wonende in de Walravenstraat aldaar, is ver dronken. De sleepboot, de «Herdi 1» van de reederij en sleepdienst Th. van der Werf te Rotterdam, is in hotsing gekomen met een zware Rijnaak, de »Maria» uit Waspik, tengevolge wiarvan de machine kamer onder water liep. Door den schok is de dekkuecht in het water geslingerd en zonder dat men den ongelukkige in de duisternis hulp kon bieden, verdween hij in de diepte. Slechts met grootste moeite wisten de kapitein en de machinist van de sleepboot zich te redden. Beiden zijn ongedeerd. Fietsend meisje botst tegen autobus. Op den Haarlemmerdijk bij het Haarlemmerplein is een óiigeluk gebeurd, waarbij een 2l-jarig meisje op slag werd gedood. Het meisje reed met haar ver looide op de fiets. Bij het passeeren van een stilstaanden auto kwam een pedaal van haar rijwiel in aan raking met de treeplank van dezen wagem Zij verloor hierdoor de macht over het rijwiel, met het gevolg, dat zij tegen een rijdende autobus afkomstig uit IJ muiden, botste, Het meisje kreeg een slag tegen het hoofd tengevolge waarvan zij een schedelbasislracluur opliep. Na enkele oogenblikken overleed zij. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis vervoerd. Op deze vergadering diende tevens de voorzitter zijn ontslag in en naar wij vernemen heeft ook de heer Allard Jr. inmiddels als bestuurslid ontslag genomen. Er blijven dus nog maar twee bestuursleden over zoodat er een heele aan vulling moet plaats hebben. Wil zulks echter met succes geschieden dan dient de belangstel!.Dg voor de staatspartij grooter te worden dan ze tot dus ver in deze gemeente is. Vooral het bezoeken van vergaderingen der afdeeling kan zeer slecht genoemd worden. Aangezien echter het voortbestaan van de staatspartij urgent is, is tegen Vrijdagavond 8 uur een alge. meene vergadering uitgeschreven welke in het parochiehuis zal plaats vinden. Men hoopt dan tot aanvul, ling der vacatures te kunnen gera ken. HANK. Den heer E. de Klomp alhier, is tot voorzitter gekozen van de zang- vereeniging »Zang en Vriendschap» gevestigd aan de Buitenkade te Hank. Op den rijksstraatweg Oosterhout Raamsdonksveer is Zaterdagmid dag omstreeks half vier een 15 jarig meisje, woonachtig in deze gemeente door een onbekend manspersoon, naar schatting 35-37 jaar oud,' aangerand. Aangifte van deze aan randing is gedaan bij de gemeente politie van Geertruidenberg die een onderzoek naar den dader instelt. Toen bet personeel van de machinefabriek Gebrs. Speetjens alhier bezig was met het plaatsen van een Deutz motor in een groot schip, brak plotseling de takel waarin de motor was opgehangen met het gevolg dat de 8 ton zware motor van een hoogte van ongeveer 3 meter in het schip terecht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor doch begrijpelij kerwijs is de materieele schade (de motor kost f 10.000,—groot. De motor moet opgezonden worden naar de fabriek terwijl het schip dat eveneens averij had opgeloopen naar een scheepswerf zal moeten worden overgebracht. Schipper v. S. alhier wilde eens kijken of er nog voldoende brandstof in zijn motor aanwezig was. Hij deed zulks op een zeer ontactische manier door met een lucifer boven het reservoir bij te lichten. Het gevolg was dat een ontploffing ontstond waardoor v. S. zware brandwonden opliep aanzijn gelaat, waardoor medische hulp moest worden ingeroepen. V Vrijdagavond sprak onzestad- genoot W. Sassen Jr. voor de Vlaamsche Radio-Omroep. Zaterdag 11 Februari tusschen 3_4 uur en 's avonds tusschen 6 7 uur zal zulks wederom plaats vinden. Hij zal dan geintervieuwd worden over het historisch tooneelwerk Jacob van Artevelde-van Cyril-Verscbave welk stuk Vrijdag 17 dezer des avonds om 8 uur in de Koninklijke Nederlandsche Schouwburg te Gent door de Gentsche studenten onder zÜhyTegie zal worden opgevoerd. Zooals onze lezers uit ons laatste verslag van de vergadering der r.k. staatspartij, afdeeling Geer truidenberg bekend is, moesten in de laatst gehouden vergadering in een 3 tal vacatures worden voorzien. De afdeeling Herpt van de R. K. J. B. hield hare jaarvergadering in tegenwoordigheid van den geeste lijken adviseur pastoor W. Timmer mans en den edelachtb. heer Stee- mers, burgemeester, üp één na waren alle leden tegenwoordig, ook enkele donateurs. De aftredende bestuurs leden P. Timmermans en Mart. Buijs Izn. voorzitter en secretaris werden met meerderheid van stem men herkozen. De ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f112 25, de uitgaven 1 95.46, alzoo een batig slot van f16.79 De vereeniging telt momenteel 26 leden en 6 donateurs. De geestelijke adviseur en de bur gemeester richtte nog enkele woor den tot de leden. De toewijzing van subsidie voor proefvelden gewassen wedstrijd over 1938 bedroeg 100 pCt. Plannen bestaan om uit deleden een tooneelvereeniging op te richten. Des morgens weid door den gees telijken adviseur namens de afd. een H. Mis gelezen. Voor een tjokvolle zaal gaf de fanfare der H. Familie Zondag j.l. in het Patronaatsgebouw een uit voering Na een openingswoord van den voorzitter, werd tot afwerking van het programma overgegaan. De fanfare was in vorm, terwijl het Helvoirlsche Mannen koor ook eenige verdienstelijke nummers ten beste gaf. Ook de Helvoirtsche tooneel vereeniging wist het talrijke publiek danig te vermaken. Het kan wederom een succesvolle avond voor de Fanfare genoemd worden. Geboren Bernardus, z. van B. v. Wijk en Cl Fitters Henni J., d. van J. Bouman en M. Faro Maria J. d. van A.'A. de Kort en E. de Looijer Francisca M. J. d. van Ch. A. J. v. Herpt en M. A, B. Veroude. In de zaal van het Bondsgebouw werd Zondagavond door de gym- nastiekvereeniging »St. Jan» een in alle opzichten welgeslaagde uitvoe rig gegeven. De zaal was flink bezet toen de zeereerw. heer pastoor een woord van welkom sprak tot de aanwezigen. Spr. bracht verder een woord van dank aan bestuur en leiders dezer vereeniging voor de vele opofferingen en moeiten die zij zich hebben getroost tot heil en opvoeding der jeugd. Hiefna sprak de voorzitter der vereeniging de heer M. Hornman een dankwoord tot den pastoor voor het nieuwe vaandel waarvan de vereeniging in het bezit kwam door diens ^bemoeiingen. De gym nasten gaven onder leiding van den heer Knuist aardige staaltjes van kunnen te zien. Onder regie van den heer Arn de Gouw werd op gevoerd het drama »Een plicht ver geten vader», hetgeen zeer vlot en goed werd vertolkt. Het was een genoeglijken avond waarvoor aan het slot door den weleerw. beer kapelaan een welver diend woord van dank werd ge bracht. Bureau van dit blad. I. v. c. B. E itslagen van Zondag: Sporters—WVB OSC—HEC Schyndel 2—Blauw Geel 5—0 7—1 4—1 3—6 hr?nMUoleS uvr Zon(,ag een bezoek ge in acht aan H\C en zooals wel te voor- fprI!„W^S' ket'rd? ZÜ '"et leege handen krppa' nederlaag die zy in Heesch Kreeg te slikken was bovendien ook nog niet zoo klein. Sporters kreeg WVB on bezoek en met een dikke nederlaag wer- iWaalwykers nog wat dichter ge bracht by de degradatie. Stevig zitten zij «hans in handen van dit spook. Als „dritter im Bnnde" kwam ook HEC met een nederlaag naar Waalwijk terug. De leiders moesten met niet minder dan 1—4 t onderspit delven in Orthen. Niet temin heeft IIEC nog een grooten voor- sprong op den volgende op de lyst. n.I. ODC. Maar dat neemt niet weg dat zii moet spelen voor wat zij waard is. De volgende maal verwachten wij een beter resultaat. Blauw-Geel wist tenslotte in deze klasse, tegen alle verwachtingen in. Schyndel 2 een geduchte nederlaag toe te brengen. De stand is thans als volgt: HEC 13 li o 2 22 67—24 ODC li f, 2 3 14 35—22 Sporters 13 5 4 4 14 41—43 HVC 13 6 1 6 13 41—32 Schyndel 2 12 6 1 5 13 32—42 Vlym. Boys 11 5 2 4 12 26—21 Hercules 13 5 1 7 11 28-31 OSC 13 5 1 7 11 28—31 Blauw Geel 13 4 3 6 11 33—39 ^VB 13 0 2 11- 2 17—58 WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Het eerste elftal heeft Zondag j.l. van het uitstapje naar Heesch weinig plezier beleefd. Met een 5—1 nederlaag keerde zy huiswaarts. Hoewel deze uitslag eenigszins geflat- leerd is, heeft HVC dezen wedstrijd ver diend gewonnen. Zy was in dezen wed strijd verre de meerdere van de llercu- les-ploeg, die een slechten wedstrijd speelde, hetgeen wel eenigszins te wijten was dat zy in verband met de twee in vallers genoodzaakt was, met een gewij zigde opstelling te spelen. Direct na den aftrap scoort HVC het eerste doelpunt, direct daarna gevolgd door een tweede, hetgeen zeer ontmoedi gend werkt op de Hercules-spelers en nog voor de rust doelpunt HVC voor den derden maal, zoodat de rust ingaat met een 30 achterstand. Direct na de tweede helft is Hercules wel iets meer in den aanval, doch doel punten blijven uit en als na 20 minuten spelen HVC op gelukkige wyze het vier de doelpunt scoort, speelt Hercules een verloren wedstrijd. Wel wordt er nog hard gewerkt om de eer te redden maar ook dat lukt Hercules niet. Tegen het ein de doelpunt HVC nogmaals en zoo komt het einde met een verdiende overwinning voor HVC. De wedstrijd Hercules 2—Sarto 4*ging wegens terreinafkeuring niet door. R.K.V.V. H. E. C. De HEC'ers zijnj er daar in Orthen zoo maar bekaaid afgekomen. Een stevige 4-1 nederlaag werd hen mee naar huis ge geven, zoodat thans nog slechts 1 punten voorsprong overblijven met een program ma dat nog vele moeilijkheden op zal leveren. ODC zorgde wel zelf te winnen en wordt zoodoende de naaste concurrent. De wedstrijd zelf werd van HEC-zyde slecht gespeeld, al moet vermeld wor den dat voor den linksbinnen een inval ler stond opgesteld, terwijl na de rust de spil wegens een blessure het veld moest verlaten. Toch kan dit het gedemon streerde snel niét verontschuldigen. Nadat OSC door een ongelukje in onze verdediging de leiding had genomen, schenen de gecl-zwarten de kluts kwijt te zyn waardoor het verband grooten- deels zoek raakte. Zoodoende konden de Orthenaren den voorsprong zelfs vcr- grooten. Veel geluk hadden onze voor- waartsen niet, want verschillende malen werd tegen den paal of juist over ge schoten. Direct na de rust werd door OSC een vrije trap ineens ingeschoten. De HEC'ers fabriceerden direct daar op eveneens een doelpunt, maar verder kwam het toch niet. Het spelpeil daalde hoe langer hoe meer, zoodat de g«>sthee- ren nog een vierde goal konden maken. DRUNEN. SPORTERS—W.V.B. 7—1. Gezien tyet vertoonde spel voor de rust, zal wel niemand vermoed hebben dat 't voor de gasten op zoo'n zware nederlaag zou uitloopcn. De thuisclub kreeg voor de rust twee penalty's toegewezen, waar van er een door v. Gelder werd benul en de eerste door den WVB-keeper tot twee maal toe werd gestopt. Dat was keurig werk. Minder goed was deze invaller in zijn uitloopen en opstellen by aanvallen over de vleugels. De ploeg in zijn geheel stelde, vooral na de rust, toen de thuisclub haar tem po verhoogde, in zekeren zin teleur. In hoofdzaak mag zulks geweten worden aan het feit dat WVB met vier invallers verscheen, welke zich hij de „vaste kern" slecht, althans onvoldoende wisten aan te passen. Het verband was ten eenen- male zoek en het plaatsen onzuiver. Voor hun linksachter C. de Jongh, mag een uitzondering worden gemaakt. Deze speelde een sublieme party, ook al kon hy de gevaarlijke Sporters-aanvallen over zijn vleugel niet altijd onderbreken. De zwakheid van andere steunpunten in de verdediging was hier debet aan. Het mag WVB als een eer aangerekend worden dat zij ondanks een technisch te kort als ploeg, tot het einde moedig vol hield, wat de aantrekkelijkheid van den wedstrijd ten goede kwam. De thuisclub had haar linkshalf v. Ravesteijn wederom in haar gelederen, waardoor de halflinie aan kracht gewon nen had en weder een sluitend geheel vormde. Zoowel verdedigend als aanval lend paste zij zich goed aan. Aan 't plaat sen mag iets meer aandacht worden be steed. De achterhoede met keeper Hen driks in het doel, vormde een bijna on doordringbare muur. Voor de WVB-voor- hoede om ty- moedeloos onder te worden. De voorhoede had een zeer productie- ve bui Vooral de linkerwing v. Gelder- v. d. Zanden was uiterst gevaarlijk en wisten herhaaldelijk verwarring te stich ten in de WVB-verdediging. De wedstrijd. De wedstrijd is nauwelijks 5 minuten oud als de bal na een vrijen trap in het bezit komt van v. Gelder, deze geeft door naar Maas, deze passeert de acnterhoede en schiet onhoudbaar in. De gasten nemen het initiatief over en aanval op aanval wordt ondernomen. De verdediging houdt stand en in laatste in stantie weet Hendriks alhoewel niet zonder moeite een ver hard schot van esters te stoppen. Het luks Sporters zich uit deze omklemming te bevrijden, waarbij v. d. Zanden een kans krijgt. Het publiek juicht reeds, doch de Jongh weet zy het ten koste van een penalty te red- i n\ Vc PenaBy door Maas genomen, stopt de W VB keeper meesterlijk. Maas bemachtigt weliswaar het leder nog. doch kan niet over den op den grond' hggenden keeper schieten en deze weet liet schot onschadelijk te mal#n. De gasten treden hierna weer 't meest aanvallend op en hebben na 20 minuten succes uit een aanval overl inks, waarbij de bal in het uiterste hoekje van van de Sportersveste belandt. Even voor rust krygen Sporters wederom een penalty toegewezen welke door v. Gelder in een doelpunt wordt omgezet. Rust 21. Na de thee zet de thuisclub aanstonds een hoog tempo in en weet een duidelijk overwicht te demonstreeren. By een dezer aanvallen zet rechtsbuiten Pulles afgemeten voor en v. Gelder benut deze kans, 3—1. De gasten weten enkele ma len los te komen, doch gevaar leveren deze aanvallen niet op. Er is ongeveer een half uur gespeeld als v. Gelder ten tweede male een pass van Pulles op af doende wijze benut, 4—1. WVB tracht 't spel te forceeren door ver op te dringen. Dit wordt haar onmiddellijk noodlottig als bij een verre pass de keeper uit zijn doel loopt, doch v.d. Zanden iets eerder by den bal^ is en met een kalm boog schot je no. 5 in het doel deponeert. Even daarna een herhaling, doch nu is het v. Gelder, alhoewel sterk gehinder, die deze kans benut, 61. W VB weet zich nog tweemaal los te werken, doch Hendriks onderschept dezen gevaarlijken aanval. 1 ol slot benut v. Gelder een voorzet van den rechtsbuiten en de thuisclub heeft een verdiende 7—1 overwinning geboekt. DUSSEN. R.K.V.V. BE READY. Be Ready kreeg in den return-match te Dongen tegen Concordia aldaar een groote nederlaag te slikken. Met 5—0 moest zij het onderspit delven. Dat loopt mis geel-zwart enVolhouden hoor! WIELRENNEN. NEDERLANDSCH VOORSTEL OP U.C.I.-CONGRES AANGENOMEN. De Nederlandsche Wielren Unie heeft op het U.G.I.-congres een fraai succes be haald een voorstel om een wereldkam pioenschap persoonlijke achtervolging voor beroepsrenners over maximaal 5 kilometer in te stellen, is door het con gres aangenomen. Voor de eerste maal zal dit nieuwe nummer worden verreden op de wereldkampioenschappen, welke in Augustus a.s. te Milaan plaats vinden. KANTONGERECHT DEN BOSCH. Uitspraken. De kantonrechter wees o.m. de vol gende vonnissen: G. E. v. d. B., Eethen, te veel paarden geleiden, 2.— boete. - Fa. Ja. M., Heusden, geen achterlicht 3.boete. Ma. Sa. B„ Waalwijk, geen achter licht, 2.boete. P. v. L., Drunen, weg ontreinigen, 2.50 boete. Doodelijk ongeluk op den onbewaak- ten overweg te Vlijmen. Verdachte vrijgesproken. Het gerechtshof te s-Hertogenboscb heeft arrest gewezen in de strafzaak tegen Th. van S., expediteur te Dru nen, door de rechtbank te 's-Herto- genbosch veroordeeld tot een maand hechtenis voorwaardelijk en 25, boete of 10 dagen hechtenis, omdat het op 13 Juuli 1938 te Vlijmen aan hem als bestuurder van een zes-wieli- ge vrachtauto was te wijten geweest, dat M. van Beurden, die bij hem in die auto zat, bij een aanrijding met een trein op den onbewaakten overweg aldaar om het leven kwam. De advo caat-generaal had tegen verdachte be vestiging van het vonnis geëischt. Verdediger Mr. Scheefhals, Den Bosch had vrijspraak gepleit. Het Hof heeft verdachte vrijgesproken hij gebrek aan bewijs. OP ELK GEBIED Hvr Ti De,rde klasse E- WVC—Hercules

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3