n r 1 D Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Woensdag 8 Februari 1939 No. 11 De Echo van hetfZuiden TweedeiBlad •*- IU! tuin ,0.90, .1.50.' >5. 1.1. - IIBES, 1ESIA, TRUM 10 ct. >0 ct., onze orten 0.60. ïrsen, 1.4 50 ,4.- iCTUS N0NG 1.0.90 30 ct. 5 ct. 1.— 1.— oem- \nne- Look. ETS t vpr- kun! t ver- -EM. Benoeming van een tijdelijken derden ambtenaar. Pacht gemeente-landerijen. De Kaad deelt straatnamen uit. Gunning bouw Gemeentehuis Maandagavond kwam de raad der gemeente Drunen in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van den Edelachtbaren heer Burgemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden. Secretaris de heer M. J. Veltman. De vergadering was voltallig. De voorzitter opende deze eerste vergadering in dit jaar met den Chris- telijken groet en sprak daarna een ope ningsrede uit. De burgemeester sprak als volgt: oudste raadslid den burgemeester voor zijn nieuwjaarswenschen en wenschte namens den geheelen raad den burge meester en zijn gezin van harte een za lig en gelukkig Nieuwjaar. De notulen der vorige vergadering werden hierna met uitzondering van enkele kleine administratieve wijzigin gen onveranderd goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. a. Mededeeling van Ged. Staten d.d. 18 Jan. 1939, dat de wijziging der ver ordening tot heffing van hondenbelas ting koninklijk is goedgekeurd; b. Besluit van Ged. Staten d.d. 11 Jan. 1939, houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 15 November '38, tot aankoop van een perceel grond van de Wed. G. Pijnenborg; c. Besluit van Ged. Staten d.d. 28 Dec. 1938, houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 15 Nov. 1938, tot het aangaan van een kasgeldleening; d. Besluit van Ged. Staten d.d. 7 December 1938, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 15 Nov. j.l., tot conversie van een geldleening ad 23297.50; e. Besluit van Ged. Staten d.d. 7 Dec. 1938, houdende goedkeuring van de raadsbesluiten d.d. 15 Nov. 1938 tot het aangaan van twee rekening- courant-overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten; f. besluit van Ged. Staten d.d. 28 Dec. 1938, betreffende verdaging be slissing gemeentebegrooting 1939; g. Besluit van Ged. Staten d.d. 28 Dec. 1938, inzake machtiging tot het ontvangen van inkomsten en het doen van uitgaven op de begrooting 1939; h. dankbetuiging van dhr. P. Jans sen te Elshout voor zijne benoeming tot leeraar aan de vakschool voor schoen makers; i. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger gehouden op 29 December 1938. Al deze ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Een adres van den bond voor groote gezinnen afdeeling Drunen, tot wijziging van de politie-verordening wordt z.h.st. goedgekeurd. 3. Eveneens een verzoek om voor schot op de gemeentelijke vergoeding voor 1939 van de diverse schoolbestu ren. De voorzitter deelt mede, dat de R.K. Jongensschool in Drunen een vergoe ding krijgt van 1668.-—, de R.K. Meisjesschool in Drunen 1681..de R.K. Jongensschool in Elshout 576 en de R.K. Meisjesschool aldaar 560.—. 4. Thans komt aan de orde de be noeming van een lid van de commissie van toezicht op het nijverheidsonder wijs, wegens periodieke aftreding van den heer A. Obbens. De voorzitter deelt mede, dat de heer Obbens zich niet meer herkiesbaar stelt. De vergadering kiest thans de heer H. Spee als lid in die commissie, terwijl voorts 3 stemmen worden uit gebracht op d enheer J. de Munnik, die ook op de voordracht was ge plaatst. 5. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke aftreding van den heer Adr. Mus- kensde Wilt. Op de voordracht zijn ge- laatst de heeren Adr. Muskens-de Wilt en Pulles-Robben. De heer Muskens wordt met 8 stem men gekozen, terwijl 2 stemmen worden uitgebracht op den heer Pullens en 1 stem ongeldig is. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van: a. de jaarwedde van den controleur der werkverschaffing en steunverlee ning; b. post nr. 20 der begrooting 1939 voor de aanstelling van een tijdelijken derden ambtenaar. De voorzitter deelt hierbij mede, dat het werk van den controleur als zoo danig niet voldoet. Het ligt niet aan de capaciteiten van den controleur en ook niet aan zijn ijver, maar aan tijdgebrek. De controleur heeft nog verschillende andere werkzaamheden te verrichten. In de afgeloopen jaren nu zijn zijn werkzaamheden sterk uitgebreid en daardoor heeft hij thans veel te weinig tijd de controle van de steunverleening en werkverschaffing naar behooren te vervullen. In overleg met de departe ment van Sociale Zaken wil het college van B. en W. thans zijn werkzaamhe den verlichten, opdat de controleur meer tijd heeft voor de controöle. De minister wil, dat hij het grootste ge deelte van zijn geheele dagtaak daar aan besteed. Derhalve dient zijn sala ris verhoogd te worden tot 700, ter wijl bovendien door het werk wat hier door vrij komt een tijdelijke derde ambtenaar noodig is geworden. Deze tijdelijke ambtenaar zal dan een salaris crijgen van 750. Verschillende leden uiten hun ont stemming over het feit, dat het salaris van den derden ambtenaar hooger zal worden, dan dat van den controleur, die reeds eenigen tijd in dienst is bij de gemeente. Zij vinden dat een onbillijk heid. T De voorzitter deelt naar aanleiding hiervan mede, dat men rekening moet houden met het feit, dat de derde amb tenaar maar tijdelijk benoemd wordt, want zoodra de heer Peters uit den dienst komt zal hij plaats moeten ma ken voor dezen. Daar komt nog bij, dat men het salaris van een derden ambte naar niet moet gaan vergelijken met dat van een controleur van de werkver schaffing en de steunverleening, want voor den derden ambtenaar verlangt de gemeente dat de candidaat in het bezit is van het diploma gemeente-admi nistratie, terwijl voor de betrekking van controleur geen diploma's vereischt zijp. Daar komt nog bij, dat het hier slechts een tijdelijke betrekking betreft, zoodat het salaris wel wat hoog moet zijn, aangezien men anders geen can- didaten zal krijgen. Het zal, aldus de voorzitter, toch al niet meevallen. De heer van Oers merkt bij deze uit eenzetting op, dat de controleur geen tijd kon vinden om een vergadering te beleggen van de B-steun. De voorzitter zegt nogmaals, dat de controleur daar onmogelijk tijd voor onderling overleg regelen, wie de op volger van den pachter zal zijn. Een en ander klopt ook met artikel 43 der Pachtwet. De pachtopvolger moet behooren tot hetzelfde gezin of tot hetzelfde bedrijf. Door deze regeling wordt het hooge opbod, dat men anders krijgt, voorko men. De voorzitter deelt verder nog me de. dat de juiste redactie van deze be palingen nog niet is gevonden, maar in dezen geest zal het moeten geschieden. De heer van Drunen wil weten, bij wie de nabestaanden hiervoor moeten aankloppen. De voorzitter deelt mede. dat men hiervoor bij B. en W. moet zijn. Maar deze hebben echter niets te beslissen, want wanneer zij niet trachten de pacht te verlengen moeten wij ons tot den kantonrechter wenden met het verzoek de pacht te ontbinden. B. en W. be slissen niet, maar de nabestaanden on derling. De heer van Drunen voorziet groote moeilijkheden, aangezien het vaak voor zal komen, dat onderling tusschen de betrokkenen geen overeenstemming voorgesteld. Ook dit voorstel van den heer v. d. Wiel komt in stemming en de meerderheid van den raad beslist om genoemden weg Molensteeg te noemen. Het gedeelte vanaf de Wed. J. Brok tot A. Vissers wordt in overeenstem ming met het voorstel van de commis sie genoemd: Kleine straat. Ook de naam Schoolstraat, die de commissie had gegeven aan den weg vanaf Dr. v. Seters achterom de school ondervindt steun en wordt derhalve zoo genoemd. Het kerkpad bij W. van Os wilde de commissie noemen Kerkhofstraat, aan gezien er geen kerk is maar wel een kerkhof. De raad besluit z.h.st. dit voorstel aan te nemen. Het voorstel van de commissie om de straat vanaf het café Vissers tot den Dijk Pr. Julianastraat te noemen, ont moet eenige tegenkanting van den heer Veltman, die hiervoor liever den naam Torenstraat had gezien. Dit voorstel ondervindt steun en komt in stemming. De raad beslist dan om genoemde straat te noemen Torenstraat. Het Semke blijft in overeenstemming met het voor stel van de commissie het Semke An ders was het echter met het gedeelte kon vinden. De heer van Drunen laat ook nog eens het licht vallen op het feit, dat hij het salaris van den derden ambtenaar te hoog vindt. Ook thans deelt de voorzitter mede, dat de heer van Drunen in aanmerking moet nemen, dat het hier slechts een tijdelijke betrekking is zonder vooruit zichten. Hierbij komt nog, dat het werk op het secretarie hier zeer lastig is, aangezien men herhaaldelijk wordt ge stoord. De heer van Drunen zegt, dat wan neer dit salaris niet te hoog is, dat hier op neerkomt, dat het salaris van den controleur die men destijds benoemde te laag was. Bovendien betoogt spre ker, dat door deze regeling de derde ambtenaar boven den controleur wordt gesteld. De voorzitter zegt dat men in aan merking moet nemen, dat het werk van den derden ambtenaar zwaarder en moeilijker is dan dat van den contro leur. De heer W. v. d. Wiel komt dan naar voren met het voorstel om de werkzaamheden te ruilen. De contro leur het werk van den toekomstigen derden ambtenaar laten verrichten en omgekeerd. De voorzitter deelt mede, dat het eerste werk is, om te zoeken naar een geschikte candidaat voor derden ambtenaar. De tegenwoordige contro leur kan het werk van den toekomsti gen derden ambtenaar onmogelijk over nemen. Bovendien moet men met de salarisbepaling rekening houden met 't feit, dat wanneer Peters terug komt, de derde ambtenaar op straat staat. De heer van Drunen is van meèning, dat er candidaten en ook goede candi- daten genoeg zullen zijn, want ,,er loo- pen er tegenwoordig zat met de zak ken vol diploma's". De heer Veltman komt dan tenslotte met de opmerking, dat het salarisver schil bovendien maar zeer gering is. De voorzitter zegt, dat men allang heeft gewacht met de benoeming van dezen ambtenaar. Wij hebben de zaak al lang sleepende gehouden, maar thans zet de minister ons het mes op de keel. Toen onlangs een controleur van het departement op de secretarie kwam, was het eerste wat hij vroeg, waar nu toch die derde ambtenaar was. Anders zouden wij kunnen wachten, totdat Pe ters terug kwam. Thans gaat dit niet, en moet in deze behoefte worden voor zien. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte, voor wat a betreft z.h.st. goedgekeurd, terwijl ook punt b onder den hamer doorgaat, met de aanteeke- ning, dat de heeren van Drunen en van de Wiel tegen zijn. 7. Pacht gemeente-landerijen. a. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver- pachtingsvoorwaarden in verband met de inwerking treding van de nieuwe pachtwet. b. Verzoek van Adr. van de Wiel te Elshout om ontslag van pacht. De voorzitter deelt mede, dat de nieuwe pachtwet op 1 November 1938 in werking is getreden. Voor onze ge meente vloeien hieruit verschillende moeilijkheden voort die wij hebben trachten te ondervangen door de vol gende bepalingen. a. Alle pachtovereenkomsten moe ten voor 11 November eindigen. b. De betaling van de pacht moet geschieden op 2 Januari. c. De gemeente houdt de bevoegd heid om voor den kantonrechter opzeg ging te verzoeken. d. De gemeente is bereid, bij over lijden goed te vinden, dat een van de nabestaanden of bedrijfsgenoten de pacht overneemt, zonder dat deze pu bliek behoeft te worden verkocht. Wanneer er meerdere nabestaanden of bedrijfsgenoten zijn, dan moeten zij in wordt bereikt. De voorzitter zegt, dat zij het onder ling eens zullen moeten worden, aan gezien de termijn is gesteld van 2 maan den voor de ontbinding der pacht. 7a wordt hierna z.h.st. aangenomen. Bij het punt 7b deelt de voorzitter mede, dat van den heer van de Wiel het verzoek is gekomen tot ontheffing van de pacht wegens vertrek naar Mill. B. en W. stellen voor aan dit ver zoek te voldoen, onder voorwaarde, dat de heer van de Wiel bijbetaalt hetgeen de pacht bij publieke inschrijving min der opbrengt dan de heer van de Wiel thans betaalde. De heer Vughts merkt op, dat de heer van de Wiel dan van het eene stuk land veel zal moeten bijbetalen, terwijl hij van het andere zal overhou den. De voorzitter deelt mede, dat men daarom de bepaling heeft gemaakt, om de opbrengst van de twee landerijen in totaal te nemen. Hetgeen zij dus totaal minder opbrengen zal moeten worden bijbetaald. Zoodoende houdt het eene stuk grond het andere in evenwicht. Het lid van Drunen bepleit voor dit bijzondere geval ontheffing van de pacht, aangezien het niet meer zal voor komen, want hier ondervindt thans de betrokkene het nadeel van de juist in werking getreden nieuwe pachtwet. De voorzitter kan dit echter niet goedvinden, aangezien men dan een precedent zou scheppen, dat zeer ge vaarlijk is. De gemeente zal in dit bij zondere geval de grootst mogelijke cou lance betrachten, maar geen precedent scheppen. Wij kunnen wel de meest gemakkelijke betalings-voorwaarden voorstellen, maar geen kwijtschelding geven, want dit zou te gevaarlijk zijn voor de toekomst. Aldus wordt besloten. 8. Rapport van de commissie belast met de herziening van de straatnamen, houdende voorstel tot wijziging van de straatnamen in de gemeente. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. liever hadden gehad, dat de com missie wat meer rekening had gehouden met de traditie. B. en W. leggen zich echter bij het voorstel van de commissie neer. Ook de heer Veltman was van mee ning, dat vele oude straatnamen niet veranderd behoefden te worden en duidt hierbij op de groote moeilijkheid die er aldus ontstaat voor de zakenlie den, die gedrukte briefhoofden enz. hebben. De voorzitter deelt.mede, dat dit niet als argument kan gelden. Het bezwaar van B. en W. is, dat de traditie thans niet bewaard is, nog duidelijker komt dit tot uiting ten aanzien van de stra ten, die al zeer oude en beteekenisvolle namen hebben. Ook wethouder van Halderen zegt, dat hij liever de namen met traditie be waard had gezien. De heer de Wijs deelt namens de commissie mede, dat zij wel aan tradi tie heeft gedacht en haalt hierbij enke le voorbeelden aan. Spr. wijst o.a. op de Mariëndonkstraat, een naam die toch wel vol traditie is. Het ontwerp van de commissie komt dan artikelsgewijs in behandeling. Vanaf den Dijk tot de R.K. Kerk wordt Grootestraat genoemd. Het voorstel van de commissie om den weg vanaf den Dijk tot Drunensche Sticht Molenwijk te noemen, doet de heer v. d. Wiel opmerken, dat hij hier liever den naam Parallelweg had ge zien. Het voorstel van den heer v. d. Wiel wordt gesteund en komt in stem ming. Uit de stemming blijkt dat de meerderheid van den raad is voor de benaming Parallelweg. Eveneens in afwijking van het voor stel van de commissie wil de heer v. d. Wiel den weg vanaf Favorite tot Lam- booij Molensteeg noemen, terwijl de commissie de naam Veldstraat had weg vanaf het te bouwen raadhuis tot Elshout. De commissie had hier den naam Prins Bernhardstraat voorgesteld. De heer van der Wiel zegt echter, dat hiervoor de naam Stationsstraat be ter is. Dit gevoegd bij het feit, dat ook de naam Julianastraat geschrapt is, be sluit de raad na stemming om deze straat Stationsstraat te noemen. Vanaf de Wed. v. Venrooij tot C. J. v. d. Hoven had de commissie den naam Achterstraat voorgesteld. Aldus wordt besloten. Evenals de naam Hoofdstraat voor het gedeelte vanaf M. van Drunen tot de v.m. tramremise in overeenstemming met het voorstel Hoofdstraat blijft. De weg vanaf C. Bruurmijn tot H. Pdders wordt in overeenstemming met het voorstel Hoogeweg genoemd en Vanaf P. Klerks tot H. Liefting- Duin weg. Ook het voorstel van de commissie om het gedeelte vanaf de remise tot Overweg (Wolfshoek) Badhuisstraat te noemen wordt z.h.st. aangenomen. Vanaf P. van Son tot aan den Kei weg wordt Groene Woud genoemd en vanaf P. Klerks tot café Pullens Bos- scheweg. Voor het gedeelte vanaf café Pulles tot Overweg hacf de commissie twee namen geadviseerd en wel: Nieuwstraat en Heistraat. Weth. van Halderen wil er Nieuw straat van maken, doch de raad besluit om dit gedeelte Heistraat te noemen. Met het voorstel om den weg vanaf Wachtpost Elberse tot Wachtpost de Wit Stationsstraat te noemen kan de raad zich niet vereenigen, aangezien er al een straat van gelijkluidenden naam is. Dit gedeelte wordt genoemd Vei lingstraat. Vanaf de oude school tot Rombout§ blijft het in overeenstemming met het voorstel Wolfshoek, maar het voorstel om de naam Veilingstraat te geven aan het gedeelte tusschen Wethouder Mus kens en W. Wolfs, wil er bij den raad begrijpelijkerwijs nu niet meer in. Zoo wordt deze straat genoemd Scheiding straat. Verder komen er in het voorstel van de commissie geen veranderingen meer en worden de volgende namen aan de straten gegeven. Vanaf A. Rombouts tot W. Snelders Mai iëndonkstraat. Vanaf J. Klerks tot L. Hamers Kerk straat. Vanaf A. Rombouts tot v.m. Fort Heusdensche Weg. Vanaf J. van Boxtel tot W. Wolfs en Schans, Schanswijk, Vanaf G. v. d. Sanden tot den Dijk Kapelstraat. 9. Thans komt aan de orde hét ver zoek van het Wit-Gele Kruis te Els hout om over de jaren '38 en '39 100 subsidie te verleenen om haar werk zaamheden te kunnen voortzetten en uitbreiden. De voorzitter wil dit verzoek voor- loopig nog aanhouden en nog niet in behandeling nemen, aangezien B. en W. in onderhandeling zijn getreden met het bestuur van de vereeniging. Aldus wordt besloten. Rondvraag. Van de rondvraag maakt de heer v. Drunen gebruik om het licht te laten vallen op den slechten toestand van den fietspad in de bosschen en in het Groene Woud. Hij bepleit verbetering. De voorzitter zegt toe de zaak in on derzoek te zullen nemen. Verder heeft dezelfde spreker klach ten vernomen over de sloten in deze gemeente die thans worden gedempt. Dit zou geschieden met gewoon zand. Spreker vraagt of dit gebeurt in werk verschaffing en of hier geen zwarte grond op gebracht kan worden. Ver der vraagt spreker hoe het zit met de hangende kwestie van den wegenbouw van Wilgers. De voorzitter deelt mede, dat deze Gemeenteraad Drnnen. Mijne Heeren. Deze eerste vergadering in 1939 zoude niet tot haar recht komen, indien niet een, zij het kort, overzicht over den toestand onzer ge meente in 1938 daaraan voorafging. De vooruitzichten voor 1938 waren aan het einde van 1937 zeer ongunstig. De Schoenin dustrie, welke naast-den landbouw voor de in woners onzer gemeente hoofdbron van het be staan vormt, verkeerde in de eerste helft van 1938 in uiterst moeilijke omstandigheden. Was de tweede helft nog lang niet goed, toch was k er een kentering ten goede waar te nemen. De werkloosheid in de schoenindustrie was op het einde van het afgeloopen jaar dan ook aan merkelijk minder dan einde 1937. Dit neemt niet weg, dat het aantal werkloozen, dat via steunverleening en werkverschaffing moest worden geholpen, in den lbop van 1938, be houdens gedurende de zomermaanden, weinig verandering heeft ondergaan. Intusschen stemt hel tot tevredenheid, dat de werkloosheid in 1938 niet, zooals aanvankelijk werd gevreesd, beduidend is toegenomen. De uiteindelijke resul taten van den land- en tuinbouw verschillen niet veel met die van 1937. De tuinbouwgewassen leverden een overvloedige markt, wat de prij zen niet ten goede kwam, terwijl het fruit ten gevolge van strenge vorst in de bloeiperiode zeer schaars was. De landbouwproducten on dervonden in de prijsnoteeringen en de steun normen weinig verandering, waartegenover het vee betere resultaten opleverde, welk echter, evenals in 1937, wedrom door mond- en klauw zeer grootendeels werden teniet gedaan. De gemeentebegrooting bleef in zijn cijfers nog zeer gedrukt en zal eerst meer ruimte gaan bieden, indien de werkloosheid beteekenend gaat afnemen. Dit neemt niet weg, dat de finantieele positie van onze gemeente nog volkomen gezond is, dank zij haar belangrijk grondbezit en den betrekkelijk geringen niet-productieven schul denlast. In het afgeloopen jaar zijn door den gemeen teraad verschillende belangrijke besluiten geno men. Zoo werd overgegaan tot inrichting en opening van een zwembad, dat - ondanks de on gunstige weersomstandigheden een volledig geslaagd experiment mag worden genoemd. Voor het gebruik van het bad werden afgegeven 18 abonnementen, 370 boekjes van 10 toegangs bewijzen, 160 boekjes van 5 toegangsbewijzen, 4222 eenmalige toegangsbewijzen, zoodat het bad zich mocht verheugen in een bezoek van 10200 personen. Ook de finantieele resulta ten waren, niettegenstaande de uiterst lage en- trée-prijzen, bevredigend en dekten de uitgaven ruimschoots. Plannen tot verdere verbetering van het bad zijn in voorbereiding. De gemeenteraad besloot verder over te gaan met den steun van het Werkfonds, tot den bouw van een nieuw gmeentehuis, dat wij onvoorziene omstandigheden voorbehouden nog dit jaar hopen te kunnen betrekken. Ook werd overgegaan tot verdere verbete ring, door uitvoering in werkverschaffing, van de eigendommen de gemeente, terwijl in aan sluiting daarop voor verschillende belangrijke landwegen een grondige vernieuwing werd ont worpen. Dit laatste werk, waarmede bereids een flink begin is gemaakt, beoogt naast ver gemakkelijking van het verkeer tusschen de ver schillende deelen der gemeente een doelma tige en meer fraaie ontsluiting van en toegang tot ons onvolprezen natuurschoon, de Drunen- sche Duinen. Dit voor vreemdelingen zoo aan trekkelijke deel onzer gemeente, dat daarom voor een meer economische ontwikkeling van het vremdelingenbezoek ongetwijfeld gunstige pers pectieven biedt, kan door een voorzichtige aan passing aan de eischen des tijds nog aantrek kelijker gemaakt worden. Tot slot memoreer ik nog den verkoop van een perceel grond aan de N.V. 's-Hertogenbos- sche Schroevengieterij, waardoor onze gemeen te een belangrijke industrie en daarmede een ruimere werkgelegenheid rijker is geworden. Niettegenstaande de overplaatsing van een groot aantal verpleegden uit het St. Norbertus- gesticht te Elshout naar elders steeg het inwo nertal met 21 en klom alzoo van 4630 op 1 Januari 1938 tot 4651 op 1 Januari 1939. Het aantal geboorten bedroeg 114, waarvan 2 in een inrichting buiten de gemeente, zoodat de ge boortetoename mag worden gesteld op 24.5 per 1000 inwoners. Het aantal huwelijken beliep 19. Alles bijeen genomen kunnen wij, rekening houdend met de slechte tijdsomstandigheden, over het verloop van 1938 tevreden zijn, terwijl in vertrouwen op Gods onmisbaren zegen voor 1939 de verwachtingen hooger mogen worden gesteld. Dit korte overzicht wil ik niet beëindigen zon der den welgemeenden wensch, dat het U eii de Uwen in 1939 wel moge gaan en dat wij, Gij en ik, tesamen Jn het aangebroken jaar in een eendrachtige samenwerking heilzaam werk voor onze gemeente zullen mogen verrichten. De heer de Baay dankte hierna als Dampo-verkoudheids-balsem, Pot 50, Doos 30 ct. Dampo-hoes.bonbons. Doos 25 C. Dan,p.-neu,druppel,. F|acon met druppelspuitje 60 Ct.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5