SCHUDT UW LEVER WAKKER DRUKWERK H. kleijn-tummers BEZOEKT ONZE AUTOMATIEK AUTOMATIEK uEERTBÜiDENBEHG. HEUSDEN. V WASPIK INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN BINNENLAND LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEÜ TUTTI FRUTTI 22 cts. po„d, Warme en Koude Hapjesa Elec. Luxe Bakkerij Pulles-Heesbeen TEL. 99. f Stoomdrukkerij Antoon Tielen KAATSHEUVEL. Sport STATIONSSTRAAT 21. EXTRA VERZORGD. Komt even smullen. 5 CENJ GEBAKJES deur. De R. K. Kiezers zullen 26 Februari worden opgeroepen, om de volgorde te bepalen voor den Gros lijst bij de definitieve verkiezing. Laten alle R. K. Kiezers degelijk beseffen, dat deze van groote waaide is, omdat hieraan afuangt, welke plaats de candidaat op den groslijst dus den de/initieuen lijst zal hebben. Zal hij een verkiesbare plaats in nemen, dus menschelijker wijze gesproken zal hij no. een of o. twee op dezen lijst voorkomen, daar een derde afgevaardigde wel tot de illu sies zal behooren, of zal hij een lager nummer krijgen, dus geen veikiesbare plaats? Allen dus Louw ter stembus, om Uw candidaat een goede plaats te verzekeren Iedere stem is van groote waarde. Wat het politiek advies voor de provinciale Staten betreft is dit van zeer ondergeschikt belang en wordt uitsluitend meer beschouwd als een kwestie van formaliteitdaarom zijn, o.a. zooals in Kring Breda gebeurd is, de ho ifdbesturen van oordeel geen advies uit te brengen. De kiezers blijven dus vrij om te stemmen zoo ze wenschen. Waarom zouden wij dan in onzen Kieskring Hensden niet onze stem uitbrengen op de t vee aftredende, leden, diereeds hun sporen verdiend hebben, bewezen hebben, de mannen e zijii op de rechte plaats! In Statenkringen gaarne geziene per soonlijkheden, wiens adviezen op zeer hooyen prijs worden gesteld!! Van hen meten wij dat onze bela/gen ueüig zijn Allen dus eenparig de twee af tredende leden gestemd, plus nog een der candidalen. daar om geldig te stemmen drie candidaten moeten worden aangewezen, door helzwart maken van het «bewuste» hokje hij den naam van den candidaat die men wenscht. Hierop kwamen de getuigen a déchar-reheS^t^^^n^ch^iijrprnTaa^diïÏÏK- ge aan dó beurt. Als eerste werd gehoord Overtroffen om de gal te doen stroomen. de journalist J. v. d. D. uit Waalwijk, die dro'lSen^ü^f Leverpilletjes bij apothekers en op den bewuston avond met verdachten in een danszaal was geweest. Daar waren ook beide verbalisanten. Te ongeveer elf uur was getuige weggegaan met L. v. S. in de richting van diens woning. Getuige had toen gezien, dat verdachte W. kwam aanrijden en dat diens hroer op hem af gegaan was terwijl twee personen in uni form den dam opkwamen. L. had tegen W. gezegd, op te passen. W. wilde daar op naar de agenten terug, doch werd daarbij tegengehouden door zijn broer. Vele weldenkende R.K. Kiezers. De algemeene jaarvergadering van K,,„.het Wit-Gele Kruis afdeeling Heusden $j|;al worden gehouden op 24 Februari in hel patronaatsgebouw des avonds »^om 8 uur. .■V De collecte in de H. Familie ten bate voor de fanfare der H. Familie; heeft 14,39 opgebracht. Naar wij vernemen is de heer A. Verschuur-Baert benoemd tot lid van de St. Vincentiusvereeniging. Deanna Durhin.hoofdrolvertolkster in de film »W i 1 d z a n g«, welke Maapdag en Dinsdag loopt in Theater Musis Sacrum. Was hel enkele jaren geleden een zeldzaamheid wanneer er een nieuwe woning gebouwd werd, de laatste jaren schijnt men de schade te willen inhalen. In 1938 heerschte er een ware bouwwoede en pas is 1939 goed en wel begonnen of ei staan al weer een drietal woningen op het program, waarvan er twee zullen worden gebouwd op hel Kerkpad. Opmerkelijk is echter wel het volgende. Vroeger was in de Kom der Gemeente geen bouwge- legenheid, doch maakte die dooi een oud pand te her-of verbouwen doch bouwde niet op het Kerkpad dat toch mooi gelegen is tusschen Kerken en spoorweg en aan de Kom der Gemeente grenst. Nu heefi men in de Kom der Gemeente de mooiste gelegenheid tot bouwen, doch bouwt daar nu niet, maar wel op het Kerkpad. Het menschdom kan raar doen, doch wie kan dii raadsel oplossen Predikbeurten Zondag 19 Febi j 1939: Ned. Herv. Kerk v.m. hall tien de heer C W. Begeer, gods- Ni dienstonderwijzer te 'sGravemoer. Naar we vernemen heeft de heer Jac. van der Wiel voor zijn benoeming als ouderling der Ned Herv. Kerk alhier bedankt. Donderdag 23 Febr. a.s des avonds om 7 uur, hoopt voor de Chr. Jongelingsvereeniging alhier Jop te treden Ds. P. Monster van Aalburg. Waalwijk Februari 1939 Hooggeachte Redactie. Beleefd verzoeken wij U opname voor onderstaande, waarvoor bij voorbaat onzen besten dank. De stemming voor de Provinciale Staten van Noord Brabant staat in de R. K. Kiesvereeniging voor de Aankomst Helmond Supporters Opbrengst der Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in Jan. opgebracht f38.420.286, hetgeen ruim f5 millioen meer is dan over Januari 1938 en ruim f 1.5 millioen meer dan de raming was. St. Homobonus Zilveren feest herdacht. Donderdagmorgen is te Rotterdam het 25 jarig bestaan van de Coöpera tieve inkoopvereeniging van de R.K. middenstanders Sint Hon.obonus gevierd met een Heilige Mis van dankzegging in de kerk aan den Provenierssingel. Deze mis werd opgedragen door pastoor H.Bartels In het nieuwe gebouw aan den Slatenweg had vervolgens een her denkingsbijeenkomst plaats, waarin de voorzitter de heer J. Koets een herdenkingsrede heelt uitgesproken. Verschillende geschenken werden de jubileerende vereeniging aange boden. Bij de officieele opening, die in den namiddag plaats had in degroote beurs zaalvan het gebouw, die tot de laatste plaats gevuld was, heeft minister mr. M. P. L. Steenberghe het woord gevoerd. Minister Steen- berhhe was vergezeld van dr. W. L. Groeneveld Meijer, regeeringscom- missaris voor handel en nijverheid leider van de afdeeling Middenstand van het departement van oecono- nomische zaken. Voorts waren er nog verschillende autoriteiten aan. wezig. Na de moeilijkheden, die het kleinbedrijf overwonnen heeft, ge memoreerd te hebben, sprak de minister den wens-h uit, dat de vereeniging met Gods hulp en Zegen de perspectieven, welke zich in ait jaar voor haar openen, mag ver wezenlijken, opdat de leden als krachtige zelfstandige middenstan ders hun taak in de maatschappij kunnen blijven vervullen. Daarna vei klaarde hij het gebouw voor geopend. Nadat den heer Koets den minister dank gezegd had voor zijn woorden heeft wethouder de Zeeuw uit Botterdam een woord van felicitatie gericht tot de organisatie. Verschillende sprekers voerden verder nog het woord. Te München is de katholieke theologische faculteit gesloten. Pierlot, de Belgische kabinels- formateur, doet thans weer pogin gen, om een drie-partijen-regeering samen te stellen. Chineesche troepen zijn er in geslaagd, zich een doortocht te ba nen door de Japansche linies en de provincie Tsjabar binnen te dringen. Aanslag op Mussolini verijdeld. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen,dat Mussolini Woensdag ochtend aan een aanslag ontsnapt is. Vlak voor zijn residentie te Home, de villa Torlonia, heeft een krankzinnige een van de particu liere detectives van den Duce neer geschoten, enkele minuten, voordat deze zich naar het Palazzo Venezia zou begeven. Een particuliere detective, die op het vertrek van den Duce wachtte, nam een verdacht uitziend persoon waar, juist tegenover den voornaam- sten ingang van de villa. Toen hij de man vroeg, wat hij daar deed, antwoordde deze met een schot, dat hij afvuurde uit een revolver, die hij in zijn jaszak verborgen hield. I De detective kreeg een schot in de maagstreek en viel op den grond I)e dader is de Italiaan Simone Bruno, oud dertig jaar, geboren te San Giorgio di Piano, die twee weken geleden uit een krankzinni. gengesticht was ontslagen. In zijn zakken vond men o.a. papieren die aantoonden, dat hij eensontoe.' rekenbaar was verklaard Een scherpe toon van de Japansche bladen nopens Hainan. In de Japansche bladen is een campagne begonnen om de Japan sche regeering er toe te brengen Hainan te gebruiken als middel om druk uit te oefenen op Frankrijk en Engeland. Tezelfdertijd wordt de minister van buitenlandsche zaken Ar ita heftig gecritiseerd door zekere bladen wegens de gematigdheid van zijn antwoord op de stappen van den branschen ambassadeur, Jules rlenri, en den ambassadeur van Engeland, Craigie, gedaan na de ontscheping van troepen op Hainan. De Osaka Asaki laat zijn gebrui kelijke reserve varen en schrijft; «Met Hainan bezet te houden, be zitten wij het recht van leven en dood over Hongkong en brengen wij Indo Lhina in onze werkings sfeer. Frankrijk en Engeland zijn voortaan niet meer in staat een krachtige houding tegen ons te heb-*" bon Zij zullen meer en meer ge voelen, welken hinder de bezetting van Hainan door de Japanners voor hun rijken beteekent. Een ander land zal het eveneens voelen Nederland, dat zich meester maakte van Nederlandsch Indiëzon- der met de minste opoffering voor de verwerving ervan te betalenLaat ons afwachten totdat dat land,zich bewust van den nieuwen toestand, ons den verkoop van Nieuw Guinea' zal voorstellen.» KOOS en LIEN VAN LOON- SCHRAUWERS geven met vreugde kennis van de geboorte hunner dochter JENNY. Waalwijk, 17 Febr. 1939. OP ELK GEBIED DEZE WEEK GEVEN WIJ NOG: MOOIE JAFFA wftnr 0(- rnnnTP a nn—7 8 voor 25 cent. rTRH,v.No VOOr 25 cent' 30 voor één gu'den CIIROENEN 3 voor lOcent - 8 voor 25 cent FYFFES BANANEN ,7 cent pond 32 een, kUo Verder voor zieken: FIJNE HANDPEREN, Fransche Druiven, fijne Handappel enz enz. Een ander koopje is: G E D R O O G D E ZUIDVRUCHTEN ooi elk KWAB 1JE wat U bij ons besteedt, krijgt U een STUK CHOCOLADE voor de kinderen 1 Beleefd aanbevelend, is onze Gedurende de CARNAVALSDAGEN De grootste keuze zooals: KALFSVLEESCH CROQUETTEN, BITTERBOLLEN, NIERBROODJES, WORSTEN-BROODJES, BLINDE VINKEN, PATATES FRITES, APPEL BOLLEN, APPELFLAPPEN, CHOC. BOLLEN MET SLAGROOM ENZ, ONZE zijn uiterst fraai afgewerkt en van de allerfijnste kwaliteit. r 1. 2. 3. 4. 5. 6. 9. 10. 11. 12. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loon-op-Zand, te hou den op Woensdag 22 Februari, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: Vaststelling notulen der vorige vergadering. Ingekomen stukken. Voorstel benoeming leden stem- bureaux voor de verkiezing van leden der provinciale staten en van den gemeenteraad. Voorstel tot wijziging van de ver ordening regelende de indeeling der stemdistricten en de aanwijzing van de lokalen waarin de stem- bureaux zullen zitting houden. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van het huis staande aan de Molenstraat nr. 102 te Kaatsheu vel, toebehoorend aan de kinderen Hendrikus Josephus en Adriana Maria Teurlings. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over de jaren 1934, 1933, 1936 en 1937 waarop de be sturen der bijzondere lagere scho len in deze gemeente, overeenkom stig het 8e lid van artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, in af-'| rekening rechten kunnen doen gel den/ Voorstel om aan de besturen der bijzondere lagere scholen een voor schot toe te kennen op de vergoe ding bedoeld in artikel 103, 3e lid der Lager Onderwijswet 1920 in de exploitatiekosten der. scholen. Schrijven van den heer A. M. Ti- rion, verzoekende de huur van de dor hem bewvoonde gemeentewo ning staande aan de Verlengde Hoofdstraat nr. 19 te Kaatsheuvel te willen verminderen op gelijke wijze als zulks met de naast hem gelegen woning is gebeurd. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening groot 40.000. Verzoek van het bestuur der R. K. jongensschool te Loonopzand om overeenkomstig artikel 72 der La ger Onderwijswet 1920 de noodige gelden te willen disponibel stellen voor verharding van de bij de school behoorende speelplaats. Verzoek van het bestuur der R. K. Meisjesschool te Berkdijk om over eenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 de noodige gelden te willen disponibel stellen voor verharding van de bij de school behoorende speelplaats. Rondvraag. 7. hij hem zou voorgeleiden voor den hulp officier van justitie. Toen deze waar- waarschuwing niet hielp pakten zij ver dachten beet ter arrestatie en voorgelei ding, maar verdachte W. rukte zich los van Hellings die hem vasthield en greep v,?n ..G^nd vast. Hellings trok hierop zfjn sabel en bracht een paar sla- -^.tr.nr, gen toe. Daarop kwamen de zusters van ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN verdachten die vroegen W. los te laten en zult 's morgens „kiplekker" en hem onder hevig verzet binnen brach- uit bed springen. ten. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal Getuige J. Peters, commandant dei Uw ,nSewa"flen doen stroomen. Wanneer deze RiiWvfdrlwonï^ st,roorï? vaP gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel 1 yksyeldwacht te Drunen, verklaarde, niet. het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt dal hij de getuigen zeer nauwkeurig on-ZerstopV Uvv lichaam is vergiftigd en u bent dervraagd had en iedere mopplVVlinid ,1"TneunS» vpeIt U ellendig en ziet alles somber in. «O. vergissen uitgesloten is. g Hij had daarop wel gepoogd los te ko men maar er was geen sprake van een Y oor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur Ds. Ver meulen uil Moerdiik een vacature uil Moerdijk beurt te vervullen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) DEN BOSCH. Een onverkwikkelijke geschiedenis. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch verschenen W. en L. van S. uit Waalwijk, aan wie was ten laste gelegd, dat zij op 20 November j.l. te Waalwijk verzet had den gepleegd tegenover de dienstdoende polilieambtenaren L. v. d. Griendt en A. Hellings, die hen wilden arresteeren en voorgeleiden, wijl de politie-verordening was overtreden. Béide verdachten ontkenden dat zij te voren de politie-verordening hadden overtreden. W. gaf te kennen dat de po litie hem altijd zoekt. Als eerste gcluige werd gehoord de rijksveldwachter L. v. d. Griend, die ver klaarde dat hij op den bewusten avond te kwart over elf op surveillance was mei zijn collega Hellings en, gekomen in de buurt waar de gebroeders S. wonfen, verdachte W. v. S. zag komen aanrijden op de fiets, zigzag-bewegingen makend. Nabij zijn woning gekomen, maakte hij een zwenking den dam bij het huis op en terstond daarop hoorden de politieman nen hem vallen. Get. was er toen naar toe gegaan en had gezegd „Pak de fiets en ga naar binnen". Verdachte was echter met gebalde vuisten op hen afgekomen. 'Iegelijk kwam er ziin hroer L. aan en riep de politie toe „Wat doen jullie hier op den dam? Jullie hebben hier niets te maken". Hij probeerde daarop zijn broer Ie weerhouden, op de politiemannen af te gaan, waarop de twee broers samen aan het vechten sloegen, waarop tot ar restatie werd overgegaan. Toen kwamen uit h"t huis drie of vier zusters van ver dachten en smeekten haar broer los te laten, wat de politiemannen toegaven. Als volgende eeluige werd irehoord de agent van politie te Waalwijk, A. Hel lings. Deze verklaarde, dat hij met zyn collega den verdachte W. niet had staan opwachten, maar dat zij zich toevallig iuist bij diens woning bevonden toen hij daar kwam aanrijden. Toen hij den dam opgereden was hoorden zij ulo's een plof en zeiden tegen elkaar: „Hij valt op den dam". Toen zij daarop naderbij kwamen was W. juist bezig op te staan. Toen deze de politiemannen zag staan, kwam hij op hen af. De weg ter plaatse wordt beschouwd als een openbaren weg en verdachte's gezegde, dat zij daar niets te maken hadden, was dus onjuist. Ge tuige had daarop gezegd: „Van S., neem je fiets op en ga naar huis". Dit ontkent verd. ten stelligste. Beide verd. zeggen dat de agent onwaarheid spreekt. In middels kwam de hroer van verdachte W. den dam opgeloopen en poogde zijn broer er van terug te houden op de po litie af te gaan. De politie rieu hij toe: „Wat komen jullie hier doen? Jullie heb ben op den dam niets te vertellen". Hij raakte echter met zijn broer slaags, die door hem tegengehouden werd. Tenslot te zeide de agent, dat als 't niet ophield, gevecht. L. riep hem toe dal hij op eigen erf moest blijven en W. tierde wat terug, waarop de agenten, als het ware een strafbaar feit constaterend zeiden Brocdcrgevecht. Zij wilden daarop de broers van elkaar halen en daarop'had eefuige een slaande beweging gezien. Een zuster van verdachten kwam daarop en nam W. mee het huis in. Er was slechts een zuster bii tegenwoordig. Bei de verbalisanten blijven erbij, dat er meerdere vrouwen waren. Getuige vertelt ook nog dat even la'er door verbalisan ten ongemotiveerd erop geslagen is. Ge tuige zeide, op het punt waar hij stond alles goed te hebben kunnen waarne men, daar in een winkel vlakbij het icht aan was. Hierop werden ook dc zusters van ver dachten als getuigen a décharge ge hoord. De eerste verklaarde, dat zij dien avond hoven op haar kamer was toen zij buiten haar hroer hoorde roepen. Zij was toen uit bed gestapt en had door hef raam buiten gekeken. Het was helder licht op het erf door den naburigen win kel. Zij zag haar broer L. op W. afgaan en zeggen: Politie. L. hield W. tegen. Daarop kwam de politie cn zeide: Broe- dergevechf. Alleen een zuster was be neden geweest en had W. naar binnen gebracht. Later had zij gezien, dat haar broer L. terugging om de fiets te halen, toen kreeg hij nog slagen. De tweede was uit haar slaap gewekt door de stemmen en het rumoer buiten en had eveneens door het raam buiten gekeken. Zij had toen gezien dat twee personen haar hroer sloegen. Later had zij haar zuster gezien, die haar broer W. mee naar binnen nam. De verbalisanten bleven er bij dal er meerdere vrouwen bij aanwezig waren. De derde zuster van verdachten ver klaarde, dat zij beneden stemmen van haar broers hoorde. Zij ging naar hene den en zag dat haar broer L. geslagen werd. Zij vroeg wat er te doen was. Broe dertwist. antwoordde een der verbali santen. Zij zei toen: Laat mij mijn broer maar meenemen, maar daarop had zich een der politiemannen tegen haar ge keerd en gezegd: Ga weg. Zij was toch den dam opgekomen en had haar broer meegenomen. Van een bidden en smeeken tot de politiemannen was geen sprake geweest. De Officier van Justitie, requisitoir nemend, zeide, dat de politie gebruik kan maken van haar bevoegdheid, men- schen te arresteeren, welke zij belrapt op eenig strafbaar feit. Het staat uitsluitend ter beoordeeling van de politie wie zij arresteert. Er was door verd. een klacht ingediend tegen de politie als zou deze zich noodeloos "aan mishandeling hebben schuldig gemaakt. Doch het onderzoek naar aanleiding van deze klacht heeft niets opgeleverd. Spreker eischte legen L. 20.boete of 20 dagen hechtenis. Tegen W. eischte hij twee weken gevan genisstraf. Verdediger Mr. Gerrits, Den Bosch, was van meening dat het geheel anders was gegaan dan de Officier van Justitie voorstelt. Er was tusschen de twee broe ders geen gevecht, dus ook de overtre ding naar aanleiding waarvan de politie tot arrestatie zou hebben willen over gaan, had niet plaats gehad. Spr. achtte het, afgezien van de verklaringen der getuigen a décharge, onlogisch te ver onderstellen dat de twee broers zouden gaan vechten, als de een den ander wilde sauveeren. Spr. wijst ook op onjuisthe den in het proces-verbaal. Het kan voor komen, dat men meent meerdere perso nen te zien, terwijl er slechts één is, maar moet men dan in het proces-verbaal ook nog het verbaal neerschrijven van een naar binnen sleuren van verdachte W. door meerdere personen, terwijl blijkt dat daarvan niets heeft plaats gehad? Spr. irekt het ernstig in twijfel of de po- 'itic hier wel met tact opgetreden is. Het ten laste gelegde verzet blijkt volgens spr. niet. L. is nog eens apart vastgehouden om een paar klappen te beuren toen hij naar hoed en fiets ging zoeken. Spr. vraagt zich af welk een waarde °en dergelijk proces-verbaal heeft. Van overtuigend bewijs kan hier geen sprake ziin. Spr. pleit vrijspraak, subs, voor W. een andere dan een gevangenisstraf. Von nis over twee weken. OVERTREDING DER VEEWET. De rechtbank wees vonnis tegen de landbouwers A. -v. K. Itm r» •'•- o... wo nende te Dussen, die door den kanton rechter waren veroordeeld ieder tot 30 boete of 30 dagen hechtenis wegens het niet tijdig kennis geven, dat hun vee door mond-en klauwzeer was besmet. De rechtbank heeft beiden veroordeeld" tot 30 boete of.30 dagen hechtenis. Geldermalscn is steeds moeilijk te over winnen, ook in haar uitwedstrijden. Daarbij komt nog dal zij morgen terrein voordeel heeft hetgeen in de klei een zeer groote factor is. Bovendien is deze vereeniging op het oogenblik in een uit stekende vorm, getuige de fraaie resul taten den laatstcn tijd. Alleen echter haar ongelukkig geleden nederlaag tegen Ne- velo spreekt boekdeelen.-Alles resumee- rende kan men dus zeggen dat Zondag alleen met de grootst mogelijl\i inspan ning succes Ie behalen zal zijn. Jongens, wees daarvan overtuigd en vecht voor je kampioenskans waarop nog een goede aanspraak maakt. De reserves, welke eveneens met kam- pioens-illusies rondloopen, ontvangen Devo. Dit beloof! een aardige wedstrijd te worden, welke door de Geel-Zwarten gewonnen kan worden. Tenslotte gaat het „derde" een bezoek brengen hij WSC 4. Twee tegenstanders van gelijke sterkte en een gelijk spel ligt het meest in den lijn der verwachtingen. Of denken jullie nog meer te halen, jon gelui, gezien je fraaie overwinning van i.l. Zondag? Wij zullen hopen en afwach ten. R. W. B. De voor het eerste elftal vastgestelde wedstrijd tegen Vlijmen gaat wegens Carnaval niet door. Dus zal nu worden gespeeld op Zondag. 26 Februari om 12 uur. Voor het tweede elftal staat er een uil- wedstrijd op het program, ditmaal gaan onze recerves hij LONGA 3 op bezoex. Hoewel het hier een tegenstander betreft die niet tot de sterkste wordt gerekend, zal men toch goed doen dezen wedstrijd niet te licht op te nemen, daar LONGA iedere gelegenheid zal aangrijpen om haar positie op den ranglijst te verbete ren en men dus op sterken tegenstand kan rekenen. Zijn allen hiervan ten volle overtuigd, dan zien wij dezen wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Vertrek om 1 uur vanaf het clublokaal per auto-bus. Er zijn nog enkele plaatsen vrij zoodat zij, die zich hiervoor interesseeren, zich kunnen opgeven bij den secretaris, den heer van der Hammen. Men doet dit ech ter om teleurstelling te voorkomen zoo spoedig mogelijk. Tenslotte speelt het derde elftal een thuiswedstrijd tegen S.V.K. 2. I. V. C. B. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor morgen Hercules 1Sporlers 1 DES 3Hercules 2 Hercules aDES a Voor het eerste elftal slaat a.s. Zondag een belangrijke thuiswedstrijd op 't pro gram, n.l. tegen de Sporters uit Drunen. De wedstrijden tusschen Hercules en Sporters kenmerken zich steeds als zeer spannend. Hel zijn twee ploegen die van gelijkwaardige kracht zijn. De vorige ontmoeting eindigde in een 44 gelijk spel. En daar Hercules thans op eigen terrein speelt zouden wij haar de beste kans op de overwinning moeten geven, maar dat zal echter niet zoo gemakkelijk gaan daar zij er van overtuigd kan zijn dal de Sporlers met hun grooten aanhang a.s. Zondag met den vasten wil om te winnen naar Waalwijk komen om de 3e plaats die zij thans bezét, bezet, te behou den. Ook Hercules zal alles in het werk stellen dezen wedstrijd te winnen, om zoodoende te trachten een hoogere plaats op de ranglijst in te nemen, zoodat a.s. Zondag een belangrijke wedstrijd op het Hercules-terrein te verwachten is. De wedstrijd vangt aan om half drie. En daar deze de eenigste IVCB-wedstrijd is die in Wan'wiiV «fos^epl'i wordt ver wachten wij veel belangstelling. Het tweede elftal speelt een. uitwed strijd tegen I)ES 3. Thuis verloor Hercu les met den oneven goal, zoodat onze re serves a.s. Zondag niet geheel kansloos zijn. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. Vertrek per fiets om 11 uur. Het A-elftal der junioren speelt om 12 uur tegen DES a uit Kaatsheuvel. Naar wij vernemen zal de extra trein, die de tallooze Helmond supportersnaar Waalwijk zal voeren om 13.49 uur in Waalwijk arriveer en. Ook 't vertrek van de supporters zil per extra trein geschieden, en wel om 16.53 uur. JULIANA. I)e voor morgen vastgestelde wedstrijd GeldermalsenBaardwijk, kan men ge rust rangschikken onder één van de zwaarste zoo niet de moeilijkste ontmoe ting van het geheele seizoen. Immers, OMZETBELASTING ZEER HOOG. Sinds vele maanden is de opbrengst van de Omzetbelasting niet zoo hoog geweest als in Jan. 1939: 9.736.681.70. Belangwekkend is een vergelijking met vorige overeenkomstige maanden. Zij volgt hieronder: Januari 1939 9.736.000 4.357.000 December 1938 6.015.000 December 1937 6.864.061 Januari 1939 leverde dus 3.721.000 meer op dan December 1938 en 5.379.000 meer dan Januari 1938. Frappant is ook het verschil tusschen Jan. 1939 en Dec. 1938 aan den eenen, en Jan. 1938 en Dec. 1937 aan den an deren kant. Januari '39 was 3.721.000 hooger dan zijn voorganger, terwijl Jan. 1938 2.507.000 lager was dan zijn voorganger. r tl ki

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10