BURGERLIJKE STAND. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN 0MGEu,KIP DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. RAAMSDONK. KAATSHEUVEL. en de zorgelijke gezichten van onze „cliënten" klaarden kennelijk op, toen men het doel van zijn reis be reikt, de hegeerde gasmaskers in zijn bezit had. Deze landgenooten vonden hij ons, wat ze zocnten: betrouwbare, door het Rijk goedgekeurde, passende mas kers. Nog konden wij helpen, 't Had niet veel langer moeten aanhouden of ook onze voorraden waren uitgeput geweest. Dit korte maar hevige stormtij heeft ons geleerd. Het braclit ook een nadere verkla ring voor de aarzeling in wat wij thans „normale tijden" noemen. Na melijk dat het onverantwoordelijk problematiek stellen van het nut van gasmaskers, die aarzeling in belang rijke male beinvloedt. Dat dit niet alleen bij ons ge- chiedt, maar ook in Zwiterland, blijkt uit ontboezemingen, welke ons uil het hart gegrepen zijn, van den Zwitser- schen specialisten Ernest Naef in een bijdrage getiteld „Over de gebieden de noodzaak van passieve Luchtbe scherming" Naef schrijft daarin o.m.: „De eerste voorwaarde 0111 de groot massa aarzelenden tot han delen te brengen is, dat zeer hooggeplaatste personen zich be reid verklaren, niet langer non sens over het nut van gasmaskers in dagbladen, enz. te schrijven, hetgeen slechts tot verhooging van de algemeene verwarring op dit gebied kan leiden". Er moet ons nog iets anders uit de pen. Men heeft dezer dagen kunnen le zen de verklaring van den Britschen Lord Grootzegelbewaarder, dat in Engeland in de afgeloopen twaalf maanden veertig millioen gasmaskers aan de burgerbevolking zijn uitge reikt! De Britsche overheid is gewoonlijk goed ingelicht over hetgeen zij in een eventueelen oorlog te duchten heeft. Schuilt er ergo laten wij Neder landers ons daarover eens heraden voor ons geen waarschuwing in dit Britsche voorbeeld van doortastend heid, tegenover ons aarzelen terzake van iels dat niet meer of minder dan een levensbelang voor ons kan betec- kenen? Onzes inziens moet die vraag onvoorwaardelijk bevestigend beant woord worden. Wie een gasmasker wenscht kan zich dat thans aan schaffen. Het is in verscheidenheid van soor ten verkrijgbaar tot allerlei prijzen in den handel en men kan het zich tegen den uniformen prijs van vijf gulden aanschaffen door onze bemiddeling en door die van de thans reeds tal rijke instellingen en zaken, die met ons samenwerken tegen de aarzeling op het gebied van dit onderdeel der passieve luchtbéscherming. Wie eindelijk zoover is, dat het geen probleem meer voor hem vormt, dat het bezit van een goed en door de overheid goedgekeurd gasmasker hem behalve wellicht tot redding in tijden van nood, tot verhooging van zijn rust in deze tijden van toch altijd ze kere spanning en min of meer druk kende onzekerheid ten aanzien van de toekomst kan strekken, kan bij of via hel Syndicaat „Gasmaskers" nu het masker krijgen waarom hij wellicht morgen hij ons en bij anderen ver geefs zal moeten vragen. Daarom nog eens en weer eens: wien het ernst is wachte niet en be- stelle daar waar hij uit voorraad ge leverd krijgt. Hij bestelle heden, 0111 morgen zijn masker in huis te hebben. Dat is activiteit in een passieve aangelegenheid. Activiteit, die den besteller te stade komen kan en waardoor ook het land, dal er veiliger op wordt naarmate meer landgenooten van gasmaskers voorzien zullen zijn, gedien wordt. Wij blijven steeds gaarne bereid op vragen te antwoorden (Syndicaat „Gas maskers" Nieuwe Spiegelstraat 0-8) maar met meer vreugde nog zien wij hestellingen tegemoet. Men weet, dat het Syndicaat geen winst beoogt. Wel heeft het zich tot doel gesteld een behoorlijke bijdrage te leveren tot het beter paraatmaken van ons land tegen oorlogsgassen. Dat doel kan het alleen met veler me dewerking bereiken. WAALWIJK. Van 10 tot en niét 17 Februari 1939. Geboren Gertruda Catharina, dv. M. J. Hurk- mans-de Peffer Jan Johannes, zv. J. van den Heuvel-de Jongh Petronella Antonetta Maria, dv. A. G. J. M. van Ier- sel-Hens Marius Franciscus Christof- fel, zv. J. L. Dumoulin-Thijssen He lena Maria, dv. J. G. Inpermann-van de Leur Adriana Engelina, dv. W. M. de Peffer-Satter Huberdina Maria Cor nelia, dv. Th. J. van Dongen-van Hcesch. Overleden J. L. van Blader, echtgenoot van Aa. H. van den Elshout, oud 44 jaren J. J. van den Heuvel, oud 3 dagen J. B. Maaijwee, oud 21 jaren. Huw. aangiften: Geen. Gehuwd L. M. de Jong, oud 28 jaren en Pa. van Tuijl, oud 24 jaren, beiden te Waal wijk. Ingekomen: L. G. E. Patings, van Zaandam Ca. van Boxtel, van Loonopzand A. van Meegen, van Arnhem C. A. Anemaat en gezin, van Sprang-Capelle Ca. M. Bogers, van Den Haag H. J. Koster en gezin, van Oisterwijk. Vertrokken: G. H. Willcmsen naar Berlicum J. L. Klefjberg naar Diemen It. J. Wak ker naar Rotterdam A. Kleijssen naar Heusdcn J. van Bentem naar Drunen C. J. Kloonen naar Breda J. J. van Hoof naar Den Haag G. W. A. L. van Os naar Druten. LOON OP ZAND. (ysaY3- Van 9 tot en met 16 Februari 1939. Geboren: Henrica Francisca Maria, dv. J. P. Brekelmans en A. W. Laros Johannes Adrianus Cornelis, zv. J. F. Brouwers en P. J. Jansen Johanna Adriana, dv. J. A. Verbovcn en W. A. Akkermans Elisabeth Maria Gertruda Sophia Johan na, dv. L. T. J. de Leyer en T. E. G. Pes- sers AntoniusJosep hus Maria, zv. J. A. .C Smit en E. D. M. Schalken Jaco bus Johanna, zv. M. M. Aarts en E. Smul ders Petrus Franciscus Emile, zv. E. H. J. den Nieuwenboer en A. W. M. van den Heuvel. Overleden: Adrianus Vermeer, echtgenoot van C. W. Schoenmakers, oud 84 jaren Jo hanna Adriana de Man, ec.htgenoote van J. J. van Wezenbeek, oud 53 jaren Wilhelmina Maria van Roessel, echtge- noote van P. J. Schellekens, oud 74 jaren. Gehuwd Cornelis Josephus van Dongen, oud 25 jaren en Martina Schapendonk, oud 28 jaren, beiden wonende alhier - Adria nus Maria Verboven, oud 39 jaren en Johanna Maria van Nofje, oud 32 jaren, beiden wonende alhier Johannes Ja cobus Lammers, oud 24 jaren, wonende te Waalwijk en Cornelia van Boxtel, oud 26 jaren, wonende alhier. Ingekomen J. de Jong, van Oosterhout T. W. ALTIJD RHEUMATISCHE RUGPIJN. Nu is zij beter en ziet er jaren jonger uit. Deze dame werd hevig gekweld door rheumatische rugpijn. In onderstaan- den brief vertelt zij, hoe zij van haar lijden werd verlost door Kruschen Salts. ..Ik begon eenige maanden geleden met Kruschen Salts tegen mijn rheu- mathiek. Mijn rechterarm kon ik niet gebruiken en de pijn in mijn rug hield geen oogenblik op. Ik las een adver tentie van Kruschen Salts en besloot het ook te probeeren. Tot mijn blijd schap voel ik mij nu niet alleen veel beter, maar zie er ook jaren jonger uit. Mevr. N. N. De oorzaak van rheumatische rug pijn ligt meestal in de opgehoopte af valstoffen, welke in het organisme ach terblijven. Hieruit ontstaat o.a. het urinezuur. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen zacht maar zeker aan tot regelmatige werking, waardoor alle schadelijke stoffen worden verwijderd en de oorzaak van Uw pijnen is ver dwenen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. R K. Jongen Boerenstand De R.K. Jongen Boerenstand kwam in jaarvergadering bijeen onder presidium van den heer Jos. Pijnen borg. Na het openingswoord van den voorzitter werden door den secretaris, den heer Corn. Brok de notulen der vorige vergadering In de hierna volgende bestuurs vergadering werd de heer W. v. Delft tot voorzitter der afdeeling gekozen. Biljarten. Het tweede vijftal van Prins Bernhard speelde een returnwed strijd bij O.O.Ü. in café Th. Elshout. Het was een zeer spannende wed strijd welke met mooie cijfers door de reserves van OOO werd gewon nen. De uitslag van den wedstrijd werd Prins Bernhard W. v. d. Wiel 92, G. van Gorcum 55, L v. Dom melen 51, Jo Vissers 75, H, Kruissen 100 punten. Totaal 371 punten. O O.O.P. Elshout 100, M. Els hout 75, Th. Elshout 75, J. van Venrooij 66, J. Bergmans 100 pnt. Totaal 416 punten. Winstpunten O.O.O. 45. Uitvoering. In de zaal der Jongens Congre gatie zal ook gedurende de Vasten avonddagen wederom een uitvoering worden gegeven Het is echter nog niet bekend wat er ten beste zal gegeven worden. Wij meenen echter wel te weten, dat het van dien aard zal zijn dat men er zich best zal kunnen vermaken zoodat onze jeugd hun verzet heusch niet ergens an ders zal behoeven te zoeken. Een mooi succes. Poor onzen dorpsgenoot den heer J .n Merkx werd deelgenomen aan hc' groot Nationaal solistenconcours te Eindhoven. Evenals reeds zoovele ma n het geval was had ook deze goede muzikant thans succes. Hij kwam naar huis met den eersten prijs in de hoogste afdeeling met of der jury/ Akkermans, van Tilburg H. A. Hees been, van Gilze c.a. M. Dingemans, van Tilburg J. F. Bienert en gezin, van Tilburg J. P. de Jong, van Waspik P. J. Spoor, van Haarlem A. v. d. Scbans, van Peursum W. J. J. Brands, van Heeswyk A. M. Meercn, van Til burg H. A. M. Verhelst, van Best A. de Jong, van Roermond A. L. Ver meer, van Tilburg A. L. M. Montée en gezin, van Gilze c.a. P. J. A. de Kort, van Venraij C. Weikert, van Heug- stererben F. M. van den Broek, van Herpt M. F. Hendriks, van Oss J. v. d. Velden, van TilburgJ. Klijn, van Oosterbout J. Klis, van Amersfoort E. M. Grootswagers, van Amersfoort H. M. van Bokhoven, van Vlijmen M. T. van Bokhoven, van Vlijmen A. L. Spanjers, van Herpen II. van Gorkum, van Waalwijk J. J. M. Jansen, van Eindhoven A. van Es, van Renkum C. H. Smits, van Drunen P. L. Bo- gaarts, van Drunen J. W. H. Musters, van Haaren A. Mathijssen, van Uden- houl A. Snoeren, van Tilburg M. A. A. Hejjs, van Oisterwijk J. M. de Wijs, naar Gilze c.a. Vertrokken J. v. d. Hoven en gezin, naar Sprang- Capelle C. van Boxtel, naar Waalwijk J. M. v. d. Lee (Wed. van F. v. Loon) en gezin, naar Goirle T. F. de Jong, naar Ginneken. RAAMSDONK. Van 4 tot en met 10 Februari 1939. Geboren: Maria C. H., dv. Simon P. C. van Dongen en Lamberta M. Smits Suzanna M. C., dv. Adriaan D. van Suijlekom en Suzanna Dijkgraaf Cornelia J., dv. Paulus A. van den Elshout en Elisabeth J. M. van den Kieboom Cornelia, dv. Pieter Chr. Spuijbroek en Adriaantje van Dijke. Gehuwd Cornelius Steenhagen, oud 30 jaren en Hendrica M. Heesters, oud 23 jaren. Overleden Theresia Snijders, echtge. van Johan nes Jac. Vissers, oud 34 jaren. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Johannes Baptist, zv. J. Gulickx-van den Bosch Antonius Wouter, zv. L. J. Verschuuren-van Groezen Adriaa/i Wilhelmus, zv. P. C. J. Boot-Willemse Elisabeth, dv. C. J. Krooswijk-Zijlmans Petrus Cornelius Adrianus, zv. A. C. v. d. Berk-Goossens Maria Johanna, dv. J. J. van Schijndel-Sehouten Wil helmina Maria, dv. A. Domenie-Hansen. Gehuwd Carlo A. M. Guulzatta, oud 36 jaren en Antonette J. Kroon, oud 36 jaren. Overleden: Hendricusi A. Franssen, wed. van M. J. van Osta, oud 85 jaren Johanna van Venrooij, echtgen. van A. van Kaam, oud 82 jaren Martina W. Barel, wed. van H. van Bracht, oud 82 jaren Maria S. van Schijndel, wed. van J. van Alphen, oud 89 jaren Laurentius A. de Vries, echtgen. vanl A. W. de Bont, oud 37 jaar. Ingekomen: Arie A. Kant, van Amsterdam Fre- derik Visser, van Loosdrccht Mathias A. en Johanna A. van Strien, van Brielle Johannes C. van den Bosch, van Dord recht Cornelia M. Hansen, van Baren- drecht Antonetta M. van Zon, van Terheijden. Vertrokken Johanna C. van Haaren naar Weert Arnoldina E. M. Janssen naar Valkens- waard Aleida C. Th. Hendrickx naar Nijmegen. gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij Uitvoerig werden de verschillende prettige en droeve dingen uit het afgeloopen jaar besproken, terwijl hij tevens aanstipte de verschillende cursussen welke in het afgeloopen jaar wer den gegeven. Het ledenaantal bedroeg op 31 December 1937 48 werkende leden en 9 donateurs. Op 1 Januari 1939 bleek dat de vereeniging drie leden sterker was geworden. I11 kas was op 31 December 1937 f75,76 en op 1 Januari 1939 f77,31. Het batig saldo was dus over 't afgeloopen jaar f 1,55 Na deze uiteenzetting van den secretaris waarvoor hij een harte lijk dankwoord van den voorzitter in ontvangst mocht nemen werd een uiteenzetting gegeven van den gewassenwedstrijd welke in het afgeloopen seizoen werd gehouden Door 15 leden werd daaraan deel. genomen. De eerste prijs werd ge wonnen door het lid H. van Noort, nummer twee werd G. Brok. Onder toepasselijke woorden wer den hierna de prijzen uitgereikt. Bij de bestuursverkiezing bleken aftredend te zijn de heeren C. Brok, C. Brekelmans, Jos Pijnenborg en J. Knippels. De heeren C. Brok en C. Brekelmans werden bij acclama tie herkozen. In de twee andere vacatures werden de heeren W. v. Delft en L. de Gouw gekozen. De nie'uw benoemden aanvaarden hun functie en zeiden naar beste weten de belangen van de afdeeling te zullen behartigen. Door den secre taris werd vervolgens mededeeling gedaan van de vruchten welke in het komende seizoen op de proef velden verbouwd moeten worden. Door den heer B. Kamp werd den scheidenden voorzitter dank gebracht voor hetgeen hij in al die jaren had gedaan in het belang van den R.K. Jongenboerenstand. De heer Pijnenburg dankte den heer Kamp voor deze mooie woorden van waardeering. De heer Kamp gaf vervolgens als technisch adviseur van de afdeeling nog een uiteenzeting van grondon derzoek, maisteelt, het inkuilen van groenvoeder, en het stoomen van aardappelen. Uitvoerig toonde dhr. Kamp de verschillende voordeelen aan van een fok en controle ver eeniging. Te zijner tijd zal de heer Kamp over dit onderwerp een uit voerige bespreking houden. Tenslotte maakte de heer C. Brok van de gelegenheid gebruik om een hartelijk woord van dank te bren gen aan de scheidende bestuursle den, met wien hij zoovele jaren aangenaam had mogen samenwer ken. De vorst. De vorst heeft ook op den weg naar Nieuwkuijk zijn sporen ach tergelaten. De keien zijn daar met een dun laagje basaltgedekt. Waar schijnlijk door den strengen vorst is hier een deel van los en kapot gevroren. Het gevolg is geweest, dat er gaten kwamen in het wegdek. Men heeft er echter korte metten mee gemaakt. Onmiddellijk is men met de heistelling der gaten be gonnen. Woensdagavond werd in het r.k. parochiehuis alhier een vergade ring gehouden van de r.k. staatspartij afdeeling Geertruidenberg. Deze ver gadering was in hoofdzaak belegd ter voorziening in vijf van de zeven vacatures van bestuurslid. De voorzitter, de heer G. du Pont, die tevens als zoodanig ontslag had genomen leidde nog deze vergadering hield een inleiding over de eenheid in de r.k. staatspartij en herdacht tevens het overlijden van Z. H. Paus Pius XI. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren G. van Alphen, Th. Goes J. G. Bakx, S. Meijers, N. van Gelab- beek en mej. M. Allard. Door burgemeester Bianchi, pas toor V. C. van de Wee en den heer Mulders werd den aftredende voor zitter dank gezegd voor al hetgeen hij gedurende zijn voorzitterschap voor de r.k staatspartij heeft verricht. De vergadering werd bijgewoond door 56 personen, een aantal dat gelet op het aantal rk. kiezers zeer weinig genoemd mag worden. Donderdag 16 Februari her dacht onze stadgenoot de heer A. Spoor den dag warrop hij voor 25 jaar werd aangesteld als agent van de N. V. Singer Maatschappij. Des morgens werd hij aan zijn woning afgehaald en per auto naar Breda gebracht waar hij door de directie van de N. V. Singer op groolsche wijze werd gehuldigd. Den jubilaris werd een blijvend aandenken in de vorm van een horloge geschonken terwijl hem tevens een gesloten couvert en bloemen werd oveihan- digd. De directie dankte de beer Spoor voor zijn stoere werkkracht gedurende de afgeloopen 25 jaren en sprak den wensch uit dat hij nog vele jaren zijn werklust aan deMij zou schenken. RAAMSDONKSVEER. Het was'n goede gedachte geweest van het bestuur der Kon. Erk. Harmonie «de Eendracht» om haar derde en laatste uitvoering van dit seizoen te besluiten met het optreden van de harmonie zelf. Het is altijd heel aardig dat we een tooneel uitvoering en'11 cabaret avond krijgen, doch het is toch ook wenschelijk dat de uitvoeringen blijven binnen het kader van het muziek gezelschap. Deze uitvoering dan, die Woens dagavond in de Harmoniezaai «Huis ten Deijl» gehouden was, werd ge opend door den Secretaris, den heer/ P. Vermeer, wegens verhindering van den voorzitter. Uit de manier van voordracht der onderscheidene nummers, en de buitengewone goede stemming der diverse partijen, bleek wel dat deze vereeniging nog steeds cresendo gaat, ook wat haar ledental betreft, en we twijfelen er niet aan of onze plaatse lijke Harmonie zal dit jaar op het concours te Soestdijk, waarin zij in de afdeeling Uitmuntendheid optreedt eervol uit den strijd komen. Maar niet alleen had het bestuur voor een muziekuitvoering gezorgd, ook een zeer gewilde afwisseling stond op het programma en wel 't optreden van oen zoo gunstig be kende goochelaar Prof. Vennilius uit Eindhoven. K. J. M. V. Dinsdagavond hield de K. J. M. V. haar jaarlij ksche oudersavond met installatie van nieuwe leden. Met de jeugdgroet werd door den voorzitter geopend, waarbij een woord van wel kom aan de ouders en het bestuur van de Middenstandsvereeniging. Hierop volgden de jaaroverzichten van secretaris en penningmeester, waarop de installatie van 9 nieuwe leden volgde. De moderator hield hierbij een toepasselijke rede, waarin hij het doel der vereeniging uiteenzette en de le den aanspoorde om trouwe leden te zijn en alle vergaderingen bij te wo nen. De voorzitter van de middenstands vereeniging, de heer L. Schraauwers feliciteerde de nieuwe leden, spoorde aan 0111 degelijke leden te zijn 0111 la- Ier de gelederen van de middenstands vereeniging te komen versterken. Het verdere deel van den avond werd ver zorgd door enkele K.TMV'ers met de clamatie en de KJMV-O.K.-Boys, welke er de stemming wel inbrachten met hun liedjes, grappen en tap-dance. De K.IMV kan op een welgeslaagde avond terugzien. Incasso-Bank. Het pand waarin tot heden geves tigd was het bekende Hotel-Café- Restaurant A. Snoeren-van Heesch, naast de R.K. alhier is aangekocht door de Incassobank. Na verbouwing, welke echter nog geheel moet bekeken worden, zal daarin het kantoor Kaats heuvel worden ondergebracht. Hooge bekroningen. Dezer dagen kwam de officieele prijzenlijst uit van de groote interna tionale Pluimveetenloonstelling C. R. Na een verblijf van eenige maanden in Indië, keerde oud-minister T. J. Ver schuur in de residentie terug. De aankomst op het H. S. stataion. THEE doet

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6