Waarom riifll Staats niet in Antwerpen <0. daan (rij.' DOUWE EGBERTS Wals licht de pers in, maar.... verkeerd. SPRANG—CAPELLE. Sport I», A. A. welke van lot l) Januari in de Stadsfeestzaal te Antwerpen is gehou den. Wij meldden destijds, dat dhr. Tuer- lings alhier met zijn inzending W.W. kr. en Z.Min.kr. 4 maal E.P. 8 maal lste en 1 maal tweede prijs won. Uit de officieele gids hlijkt thans, der dhr. Tuerlings voor 1939 winnaar werd van de groote zilveren schaal Sheid v. d. Abeelen als beste inzender van vreemde krielenrassen, door in zender vooraf op inschrijfbiljet aan gewezen; een schaal van den gouver neur van Antwerpen voor beste in zending vreemde krielen; de groote prijs voor beste inzending Wyanlotte krielen; de kampioensprijs W. krielen en de prijs van de Petit Parisien voor beste inzending Wyand.kr. Daarbij werden voor 1425 frs. aan dieren van dezen inzender aangekocht. S Orgelfonds. In de slotvergadering door hel or gelfonds van de St. Josephkerk ge houden, werd door den voorzitter een netto bedrag van 760,87 aan den Zeereerw. heer pastoor de Klijn afge dragen, als opbrengst van loterij, ba rak etc. Nieuwe Werkloozenregeling. In de zaal van den R.K. Werklieden- vereeniging werd Woensdagavond een vergadering gehouden voor de werk- loozen om hen in kennis te stellen van de nieuwe regeling door Minister Romme vastgesteld. De edelachtb. heer G. Grootswagers, Wethouder alhier zette deze regeling uiteen, waarvan wij den inhoud in het belang van de vele hierbij geïnteresseerde weerge ven. Het doel der regeling is: het ka rakter der werkverschaffing te wijzi gen. Vooropstellen de beteekenis van den arbeid, zal geleidelijk bestrijding van de werkoosheid zelf de plaats in nemen van leniging der gevolgen er van, gelijk thans het geval is. De voorzieningen, die ter zake moe ten worden genomen, zullen zich met een zekere geleidelijkheid moeten vol trekken. LOON OP ZAND. Kon. Erk. Harmonie Sophia's Vereeniging. Op Zondag 19 Februari, de der op richting van Sophia's Vereeniging zal in de zaal der harmonie een receptie worden gehouden, welke aanvangt om 12.30 uur en eindigt om 2 uur. Bij deze receptie zal o.m. aanwezig zijn de Edelachtb. heer Mr. van Lanschot, burgemeester van den Bosch en voor zitter van de Ned. Federatie van Mu ziekgezelschappen. BERKDIJK. Jaarvergadering. Zondag had de jaarvergadering plaats in het café van den heer Th. van Boxtel van het varkensfonds Steunt Elkander. Uit het jaaroverzicht bleek dat het ledental momenteel 43 is met 94 in geschreven varkens. Het batig saldo der vereeniging bedraagt ƒ463,44. In het afgeloopen jaar werden 6 uitkee- Tingen gedaan. De aftredende bestuursleden de hee- ren J. van Amelsfoort en W. v. Kuijk Een intervieuw met Frans. Het heeft eenige verbazing gewekt» dat het beroemde koppel Slaats Pellenaars niet op den Zesdaagsche te Antwerpen aan den start zal verschijnen en naar aanleiding hiervan heeft een verslaggever van de N. T. C. zich tot Wals gewend om daar zijn licht eens op te steken. Wals .vertelt hierover het volgende »Als u precies wilt weten, hoe de vork aan den steel zit, dan zal ik het vertellen. Het begin van de ge schiedenis dateert al van een paar maanden terug. Ik zou met Pijnen burg in Antwerpen een koppel wedstrijd rijden, doch plots kreeg Pijnenburg zijn ongeluk. De directie van het Sportpaleis stuurde aan Slaats een telegram met betaald antwoord, dat zij voornemens was voor deze gelegenheid Slaats aan Wals te koppelen. Slaats liet echter niets van zieh hooren. Later toen hij in Antwerpen kwam trainen, riep de directie hem op het kantoor om de zaak eens te bepraten. Slaats zegde toe te komen, doch bleef in werkelijkheid rustig zijn rondetjes peddelen en liet de directie zoo'n beetje voor kwajongen zitten, Toen is Pellenaars gevraagd, die reed met me en we werden zooals bekend tweede. Onmid dellijk daarop werd Pellenaars een contract voor den zesdaagsche met mij aangeboden, doch om een gage-verschil van 500 francs is Pel lenaars niet tot overeei,stemming gekomen met den heer Huybrechts. Nadien wonnen Slaats-Péllenaars verschillende wedstrijden, met als gevolg, dat Pellenaars nog uitslui. tend met Slaats in Antwerpen wilde rijden. Maar de directie wil Slaats persé niet hebben en zoo zullen ze thans geen van beiden verschijnen. De heele zaak is dus eigenlijk deze, (Jat de Antwerpsche directie ei feestelijk voor bedankt zich door de renners de wet te laten stellen. Maar voor een zesdaagsche zijn renners nu eenmaal een noodzake lijk kwaad Wij hebben ons natuurlijk tot Frans Slaats gewend, als zijnde de beste bron waaruit wij hierover onze inlichtingen konden ontvangen. Heel bereidwillig, zooals wij van hem gewend zijn, stond Frans ons een intervieuw toe. Hieruit blijkt, dat Wals de zaak wel in een heel ver- keerd daglicht heeft gesteld en d« verslaggever van de N. T. C. is er ingeloopen. Het is mogelijk, dat Wals zich met zijn mededeelingen heeft ver gist, het is ook mogelijk dat on- wetendheid hierin een rol speelt, maar er kan ook een andere oor zaak aan ten grondslag liggen en wanneer dit zoo is, betreuren wij het ten zeerste, dal de sport hierdoor zoo wordt benadeeld Wij hadden een zeer geanimeerd onderhoud met Frans en die ver telde »Och meneer, het bericht is hee- lemaal verkeerd, ik begrijp niet hoe ze eraan komen«. »Maar Frans, hoe zit dat dan met dat telegram, dat jij onbeantwoord hebt gelaten »Toen dat telegram werd bezorgd, was ik voor eenige dagen afwezig en toen ik thuis kwam heb ik direct bericht gezonden dat ik niet met Wals wilde rijden, maar waarschijn lijk doordat ze enkele dagen op antwoord hadden moeten wachten, was de directie in Antwerpen een beetje op haar teentjes getrapt. »En waarom wilde jij absoluut niet met Wals rijden »Wals staat mij niet aan en bo vendien heb ik een goed koppel- genoot, want met Pellenaars kan ik het bijzonder goed vinden. Ook de volgende passage in het bericht is geheel en al onjuist. Ja, inderdaad hebben ze Pellenaars een contract aangeboden als hij met Wals wilde rijden, maar het ging hier heelemaal niet om de 500 frs verschil. De directie had hem zelfs nog meer geboden dan hij gevraagd had, maar Pellenaars wilde met mij rijden en wij mochten in dezen zes daagsche niet samen rijden. Er komen in deze zesdaagsche verschillende zeer sterke koppels uit en dan is het toch niet eerlijk ons van elkaar te scheiden. Ook de opmerking dat de directie beslist niet wilde hebben, dat Slaats in den zesdaagsche uitkwam, is onjuist. Zoowel Slaats als Pellenaars zouden beiden mogen rijden, maar,... dan met andere koppelgenooten en beiden voelen hiervoor niets. Wij vroegen Slaats nog naar de verhouding iusschen hem en Pelle. naars en Frans antwoordde dat die uitstekend was. Hij hoopt het heele seizoen en ook het zomerseizoen nog met hem te rijden. »En Frans, hoe staat het met je verdere plannen »Nou,allereerst denken Pellenaars en ik in de zesdaagsche van Parijs uit te komen, die in Maart wordt gereden en dan in Mei ook samen in Londen. Bovendien hopen wij op de zomerbaan in Kopenhagen nog ploegcoursen te rijden. »Over Kopenhagen gesproken, Frans, hoe zijn je bevindingen van de zesdaagsche daar?« «Uitmuntend. Het was er gezellig rijden, er heerschte een goede geest onder de renners, maar het was er hard werken, hoor, maar..,, als Pellenaars den laatsten nacht die buiteling niet had gemaakt, geloof ik wel, dat wij nog een goede kans op de overwinning zouden gehad hebben. En hiermede vertrokken wij van den amicalen Frans, na hem het beste voor de komende wedstrijden werden herkozen. Als bode werd aangesteld de heer P. van Wanrooy. Tooneel. Voor een stampvolle zaal gaf de vereeniging Oefening Kweekt Kunst haar eerste uitvoering in de zaal van dhr. van Dinteren. Het drama in drie bedrijven: Het schot in den nacht, werd onder regie van den heer v. d. Bosch uitstekend gespeeld. De acteurs kenden hun rollen buitengewoon goed waardoor zij veel succes oogst ten. Na de opvoering van genoemd drama gaf de heer v. <1. Bosch nog enkele komische stukjes ten beste die zeer welkom waren. Decor en grime waren goed verzorgd. Rest nog te vermelden dat de meu bels enz. gratis door de fa. A. v. d. Ven en dhr. van Dinteren waren be schikbaar gesteld. Kruisboogvereeniging. In de Zondag gehouden vergadering in het café van den heer H. Netten is men tot de oprichting gekomen van een kruisboogvereeniging op 10 me ter. Verschillende personen gaven zich op, terwijl als bestuursleden ge kozen werden de heeren A. Snoeren, voorzitter; P. Netten, secretaris; D. Netten, penningmeester. Statiedag. De kruisboog-vereeniging Prins Hendrik hield Zaterdag zijn teerdag, in het café van den heer Th. van Box tel. Des middags om vier uur was het reuni waarna den middag en avond gezellig werden doorgebracht. De uit stekend verzorgde koffietafel lieten zich allen goed smaken. SPRANG. Predikbeurten Zondag 19 Febr.: Ned. Herv. Kerk. v.m. 9.30 uur lees- dienst n.m. 2 uur Ds. de Vlugt uit Drunen. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. -Jaarvergadering der A. R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje' al hier op a.s. Maandagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde: Opening; Notulen; In gekomen stukken; Jaarverslagen secre taris en penningmeester: Bestuursver kiezing, aftr. de heeren C. Braspenning, W. M. Dalmaijer en J. W. Genuït Jr.; Onderwerp door Ds. B. A. van Lum mel: ,,50 Jaar A.R. Partij"; Rondvraag en Sluiting. Ons bericht betreffende het droe vig ongeval van de 4-jarige A. van Vugt overkomen, behoeft eenige ver betering. Het betrof hier het 4-jarig dochter tje Annie van dhr. v. Vugt, dat bij hel spelen in den stal door e^n veulen zoodanig werd geslagen dat het kort daarop overleed. Dit tragisch ongeluk moge een waarschuwing zijn voor de ouders, geen kinderen zonder toezicht in stal len te laten spelen. VRIJHOEVE-CAPELLE. ij De afdeeling Capelle van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond komt Dinsdag 21 Februari, des avonds halg acht, in het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje in vergade ring hijeen. Als spreker hoopt op te treden de heer W. Brak van Rotter dam met het belangrijk onderwerp: ,,Het Werkloosheidsvraagstuk in ver hand met het plan Westhof". Geen en kel lid verzuime deze samenkomst hij te wonen. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. J. Dijk. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart, leesdienst. ij De schilder van O. alhier, werd zoodanig door een auto aangereden, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Het aantal werkloozen hij de afdeeling Capelle van den Chr. Fa brieks- en Transporlarbetdersbond be draagt thans 51, waarvan 48 geheel- en 3 gedeeltelijk werkloos zijn. Hieronder zijn 28 schoenfabrieks-, 7 steenfabrieks-, 5 gewone fabrieks arbeiders en 11 transportarbeiders. Een maand geleden waren deze cij fers resp. 73, 58, 15, 48, 9, 5 en 11. K. N. V. B. WAALWIJK. W.S.C.—HELMOND. Een belangrijke sportgebeur tenis in Waalwijk. Helmond morgen afdeelingskampioen Zal Helmond morgen in Waalwijk tegen WSC het kampioenschap in de tweede klasse B weten te behalen? Of zal deze energieke oude Helmondsche vereeni ging, die reeds jaar'op jaar telkens maar met hernieuwden strijdlust een worp naar dezen titel blijft doen, voor de zoo- veelste maal in het zicht der haven moe ten stranden? Ziedaar de vragen die door ieder voet balaanhanger, niet alleen in onze plaats of in Helmond zelf doch zonder te over drijven schier in geheel het Zuiden, zelfs in geheel Nederland gesteld zullen wor den. Want, als er eene vereeniging is in de tweede klasse die met recht eens aan spraak zou moeten maken op den kam pioenstitel danishettochzekerwelm Dat is het besluit van duizenden rookers. En geen wonder, want D. E. tabak is geurig, mild en goed brandend. Bovendien is het Echte Friesche Heeren-Baai, omdat ze bereid wordt in de aloude Friesche tabaksfabriek van FRIESCHE HEEREN-BAAI en BAAI-TABAK de eerste plaats de vereeniging Helmond, zonder de andere gegadigden maar eenigszins terug te stellen. Zoo te zeggen, lijkt het morgen voor Helmond theoretisch niet zoo'n geweldig iets om deze ontmoeting tegen WSC te winnen, in het uiterste geval, een gelijk spel te behalen. (Zooals bekend, is een gelijk spel voor de bezoekers voldoende). Immers het gaat hier toch slechts tegen één der laagst geplaatsten in deze af deeling! En (lit feit is juist het cardinale punt waarom er zoo'n geweldige belang stelling voor deze ontmoeting bestaat, want omgekeerd is WSC genoodzaakt om in de nog enkele resteerende wed strijden alles op alles te zetten, teneinde uit deze gevaarlijke zone te komen. Bo vendien is het traditioneel geworden, dat WSC juist tegen Helmond' steeds haar beste wedstrijden speelt; hoe dit komt weten wij niet, doch steeds komt Hel mond met een benauwd hart naar Waal wijk. Was het niet in 1933, dat WSC onder dezelfde omstandigheden als thans aan Helmond in een gelijk spel het noodige winstpuntje wist te ontnemen, waardoor tenslotte de huidige eerste klasser Roermond met den titel ging strijwen? Ziedaar de reden dat morgen met zoo'n stijgende spanning, dezen, voor beide tegenstanders zoo moeilijken wedstrijd, tegemoetgezicn wordt en dat het aan belangstelling op het WSC-ter- rein niet zal ontbreken, behoeven wij feitelijk niet meer aan te halen. Door het WSC-bestuur zijn de noodige maatregelen genomen, dat een zoo groot mogelijk aantal bezoekers den strijd kun nen volgen. De bekende arbiter, de heer Zielstra is met de leiding van deze ont moeting belast, welke om half drie zal aanvangen. Tenslotte laten wij hierbij nog het elf tal der bezoekers volgen. Uit Helmond wordt een record aantal bezoekers aan gekondigd en uit Waalwijk en Omstreken zal dit niet minder zijn. Wij meencn slechts één hunner bekendste spelers even naar voren te brengen, en wel hun crack en linksbuiten C. Drauen, momen teel de best" linksbuiten-speler in het Zuiden. Helmond: DoelA. van Heeswijk. Achter: L. van Veghel. Midden: P. Duimelincks, A. Oprincen. J. v. d. Linden. Vóór: Fr. v. d. Velden, G. Sanders, H. Maas, P. van Beek. C. Drauen. Om 12 uur wordt nog gespeeld WSC 4 Baardwijk 3 voor den Bral). Voetbal bond. DRUNEN. SPORTERS. Het eerste elftal van Sporters speelt hij Hercules in Waalwijk. Hoewel de Dru- nensche jongens een aadige partij spelen kunnen wij hen in Waalwijk geen over winning voorspellen. Wij meenen, dat zij gaarne met een gelijk spel tevreden kun nen zijn. Het zal in ieder geval een span nende wedstrijd worden, waarbij het pu bliek zich niet zal vervelen. Het tweede elftal van Sporters speelt op eigen veld tegen de reserves van SVD uit Den Bosch. Hoe het daar zal gaan weten wij zoo niet. Drunen zal zich ech ter zoo gemakkelijk niet gewonnen geven. Er is dus voldoende reden om aan te nemen, dat bij dezen wedstrijd de heide punten gedeeld zullen worden. Het derde elftal krijgt eveneens bezoek van een Bossche ploeg. Wij gelooven dat de „Vroolijken" weer eens voor een overwinning zullen zorgen en haar gas ten met leege handen naar huis sturen. DISTRICT DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. ÜDI 2—MSV VFCJuliana Zwaluw 2St. Mich. Gestel 2 AvantiODC 2 Tweede klasse. Sporters 2SVD 2 VJ.CHerptsche Boys TVCHeracles Derde klasse. Sporters 3SVD 3 Nieuwkuik 2Hintham OVERZICHT. Eerste klasse. Zondag zal er wel weinig verandering in den stand komen. In Rosmalen zal een derby gespeeld worden, waarbij het niet zoetsappig zal toegaan. De ODI-reserves spelen op eigen veld tegen MSV. W." houden het er op dat de beide punten voor de thuisclub zullen blijven. Juliana was de laatste dagen wel in goeden vorm. Morgen speelt zij bij VFC. Daar zal het haar niet meevallen en wij gelo ven dat de punten ook hier voor de thuisclub zullen blijven. De Gestel-reser ves kunnen bij de Zwaluw 2 in Vught op een nederlaag rekenen, terwijl ODC 2 de beide punten zal meenemen bij Avanti. Tweede klasse. Sporters 2 spelen thuis tegen SVD 2. Wij geloven dat de Drunensche jongens hier niet met zich zullen laten gaan lachen, zoodat de Bosschenaren op een nederlaag kunnen rekenen. VJC heeft op eigen veld geen gemakkelijke karwei. Zij krijgt als gasten de Boys uit Herpt. Het zal ons meevallen als zij het hiertegen tot een gelijk spel kan brengen. Evenals de andere ploegen zal het Heracles in Kerkdriel niet meevallen. Zij kan daar rekenen op een nederlaag. Derde klasse. Het derde elftal van Sporters speelt eveneens thuis en ook tegen een elftal van SVD uit Den Bosch. De Vroolijke Sporters zullen zich hier weren als de besten en ongeveer zeker de punten voor eigen rekening houden. V. J. C. te DRUNEN. Zondag speelt VJC op eigen veld. een van haar. meest spannende wedstrijden. Zij ontvangt als gasten de Boys ut? Herpt. De ploegen zijn in kwaliteiten aan el kaar gewaagd. Het is dan ook niets Ie veel als wij zeggen, dat de strijd meer dan ooit het aankijken waard zal zijn. Wat de kansen betreft, geven de ploegen elkaar niet veel toe. De meest redelijken uitslag is dan ook een verdeeling van de punten. OLYMPISCHE DAG OP 11 JUNI. Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité meldt ons nader, dat in verband met enkele gerezen bezwaren tegen den datum van 18 Juni, thans de a.s. Olympische dag is vastgesteld op Zondag 11 Juni 1939. RENNERS ALS REDENAAR. Te Oss is een filmsportavond gehou den voor de wielersport, waarbij tal van renners het woord hebben gevoerd. Fred. Hamerlinck, Cor Wals, Fr. Slaats en Wardje Vissers spraken tot het pu bliek over hun bevindingen uit hun ren nersloopbaan. Wals noemde Pijnenburg nog altijd zijn besten koppelgenoot. Slaats had het over zijn laatste mislukte poging tot verbetering van het werelduurrecord, doch hij geeft het niet op. Hij zal het nog wel eens probeeren. Het was al met al een aardige avond, die ook in Tilburg zal worden gehouden en waarbij ook Schulte zal worden uit- genoodigd. DRIE DAGEN OP HET STALEN ROS. De groote trek door Noord-Holland. Onder de auspiciën van de Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland zal op 3, 4 en 5 Augustus a.s. fietsend Nederland in de gelegenheid worden gesteld tot deelname aan een hoogst interessante Wielertocht door het onvolprezen Noord- Holland. Op genoemde data zijn drie zeer ge varieerde parcoursen uitgestippeld door het polderland langs duinen en zee naar den Afsluitdijk en het IJsel- meer de wereldberoemde kaasmarkt en naar tal van andere attracties waar aan Noord-Holand zoo rijk is. De bedoeling is massale dagtochten te maken, van ca. 80, 100 en 120 km. naar keuze; de grootere parcoursen speciaal voor tandems en militairen. CentralisatiepuntZaandam. De leeftijd voor mannelijke zoowel als vrouwelijke deelnemers is bepaald op minimum 16 jaar; de kosten zyn heel gering. Er wordt 100% service verleend aan technische hulp, medische verzorging, verpoozing en ontspanning. De deelnemers die deze prestatietoch ten naar de door de leiding gestelde ei- schen en regelen volbrengen, ontvangen een specifiek Noord-Hollandsche onder scheiding. Het 80 pagina's omvangrijke geïllus treerde programma, dat alle bijzonder heden bevat, wordt t.z.t. op aanvrage gaarne toegezonden door het Secretari aat van de Noord-Hollandsche Federatie van V.V.V.'s, Waaggebouw, Alkmaar. f'itwir K 86

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7