Schoonmaaktijd I BICO-klant! H.deBont-v.Hulten Plaatselijke Berichten. VOOR 50 JAREN. VOOR 25 JAREN. Heerenkleeding naar maat Zaterdag 18 Februari 1939 No. 14 De Echo van het Zuiden Derde blad Voor keus, geldbesparing en kwaliteit 'S-HERTOGENBOSCH. CULTUREELE ZORG VOOR ONZE WERKLOOZEN. Voorloopig een wandel-» fiets- en ontwikkelings club. Woensdagochtend om 11 uur kwa men de werklooze leden van de R. K. W. V. in vergadering in het Bondsge- bouw bijeen, ter bespreking van de cul- tureele plannen, die de heer de Voo, ambtenaar van het departement van Sociale Zaken, vorige week Woensdag ter gelegenheid van de feestelijke slui ting van het triduum had uiteengezet. De voorzitter de heer Passier, deel de mede, dat het bestuur van de R. K. W. V. reeds het een en ander in die richting had bereikt. De werkloozen konden zich opgeven voor deelname aan de verschillende oefeningen en cursussen, en doordat al len dit deden bleek wel duidelijk de groote belangstelling die er voor het mooie initiatief bestaat. Een belangrijk feit is ook nog, dat ook de werkloozen uit Baardwijk zich in deze bij de afdeeling Waalwijk aan sluiten, zoodat de organisatie uitgebreid wordt. De ontspanning voor de leden zal nu bestaan allereerst uit wandel- en fiets tochten en cursussen, terwijl naderhand 4 nog andere clubs gevormd kunnen wor den. De fietsclub zal komen te staan on der leiding van den heer Adr. Heij- huurs, de wandelclub onder den heer W. v. Ertrijk, terwijl de ontwikkelings cursus gegeven zal worden door den eerw. overste van de broeders en den heer Chr. Klerkx Jr. De heer H. Kol- ster heeft zich bereid verklaard de ad ministratie te voeren. De heer Chr. Klerkx zal een cursus geven voor meerdere ontwikkeling; ver schillende populaire onderwerpen die door de leden zelf naar voren zullen worden gebracht denkt hij te behande len. De verschillende leiders zullen nog deze week een definitief programma samenstellen, zoodat volgende week de stempellokalen voor een goed gedeelte reeds verlaten zullen zijn. Op deze bijeenkomst waren ook aan wezig de heer E. v. d. Voo, de heer Coppes, secretaris van het diocesaan bestuur en de Weleeiw.'heer Kapelaan Allard namens de afdeeling Baardwijk. ONDERLINGE VEEVERZEKE RING TE V.M. BAARDWIJK JUBILEERT. Woensdagavond herdacht de On derlinge Veeverzekering te v.m. Baard wijk haar 50-jarig bestaan. Ter her- denking van dit heugelijk feit, waren de leden van de vereeniging hiertoe in feestvergadering in café ,,Het Vosje' van den heer Pullens te v.m. Baard wijk bijeengekomen. Nagenoeg alle le den waren aanwezig. De secretaris der jubileerende ver eeniging, de heer van Woensel, opende namens den voorzitter deze bijeen komst met een hartelijk woord van wel kom en ook namens den voorzitter der vereeniging wenschte hij de aanwezi gen geluk, met het feit, dat zij deze heuglijke gebeurtenis mochten medema ken. De notulen der vorige vergadering werden hierna zonder wijzigingen goedgekeurd. Hierna las de penningmeester, de heer W. Pullens het financieele jaar verslag voor. Hieruit bleek dat er op 1 Januari een nadeelig saldo was van 65.66. Aan contributie was het afgeloopen jaar binnengekomen een bedrag van 1936.19, terwijl er verder een bedrag was ontvangen van 400.45, zoodat de inkomsten in totaal bedragen 2336.64. De totale uitgaven met het nadeelig saldo van het vorig jaar beliepen 2723.83, zoodat er thans een nadee lig saldo was van 387.19. De penningmeester deelt echter mede, dat dit 't nadeelig saldo is op 1 Jan. Thans is dit weer belangrijk verminderd en bedraagt ongeveer 200. Dames bieden bloemen aan. De dames van de leden zorgden voor de komische noot in deze feestvergade ring. Zij waren namelijk niet uitgenoo- digd om op deze jubileumviering tegen- -woordig te zijn en om toch van hun medeleven blijk te geven, werd er namen<?-^i^~Ja2^s aan den voorzitter y een palm aangebeden. Op het kaartje dat het goook««u oegeleidde stond ver meld: Van de ongenoodigde vrouwen. Hierna leest de secretaris het verslag voor over 't afgeloopen jaar. De hoop, die hij in het begin van het vorige jaar uitsprak, dat het jaar 1938 voor de ver eeniging gunstiger zou mogen zijn dan 1937 is helaas niet bewaarheid gewor den. Verder stippen wij uit dit verslag nog aan, dat op 31 December 1938 ver zekerd waren 325 stuks vee, tegen een totaal bedrag van 56880.—. Hierna kwam aan de orde het kie zen van twee nieuwe bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de heeren Schilders en van Woensel. De vergadering betuigde haar volle instem ming met het vruchtbare werk van de ze twee bestuursleden en z.h.st. werden zij dan ook herkozen. D'e heer P. Klerks Gzn. merkte dan p, dat in verschillende plaatsen het af- /ekeurde vee meer opbrengt dan in de ze vereeniging. Spreker haalt hiervoor enkele voorbeelden aan. De secretaris antwoordde dat 't be stuur in dit opzicht zijn uiterste best doet om den hoogst mogelijken prijs te verkrijgen. Tegenover de bewering van den heer Klerks staat dan het feit, dat er ook tal vah plaatsen zijn, waar dit afgekeurde vee minder opbrengt. De secretaris wijdt hierna enkele waardeerende woorden aan den voor zitter der jubileerende vereeniging, ter wijl hij den bewusten palm aanbiedt. Hij wenscht den voorzitter, die reeds zooveel voor de vereeniging heeft ge daan, geluk met het gouden jubileum der vereeniging en hoopt, dat hij nog tal van jaren de actieve president zal mogen blijven. Hierna leest de secretaris een uitvoe rig en goedgedocumenteerd verslag voor over de afgeloopen 50 jaar. In 1889 werd door den heer Prinsen, hoofd der school te Haarsteeg een le zing gehouden over het nut van een onderling veefonds. Staande de verga dering werd tot opzichting besloten en tot voorzitter gekozen de Edelachtb. heer J. A. J. van Heijst. Secretaris-pen ningmeester werd N. van Woensel en lid van het bestuur Adr. van Iersel. Tot schatters werden aangewezen de hee ren M. v. Helvoirt, C. Pullens en Schal ken. 20 leden traden toe. 25 Jaar ging het met de vereeniging steeds crescendo tot in 1916 een kink in de kabel kwam. Vele leden namen hun ontslag, doch ondanks alles bleef het toen bestaande bestuur voet bij stuk houden, met het gevolg dat de vereeni ging langzamerhand weer in bloei toe nam. Als typisch staaltje deelde de heer Loeff mede dat in 1889 de inkomsten slechts 209.33 bedroegen tegen thans 2336.64. Spr. bracht dank aan allen die heb ben medegewerkt om het fonds op dit peil te brengen. Spreker besluit dan zijn overzicht met den wensch uit te spreken, dat het de vereeniging verder voor den wind zal mogen gaan en dat zij tot in lengte van dagen mag blijven voortbestaan. Hierna gaat de vergadering in feest vergadering over en ook hierbij is het er gezellig toe gegaan. DE OXFORDBEWEGING. Woensdagmiddag om drie uur hield de bekende redenaar pater Dr. Th. Pi ket S.J. voor de leden van den R.K. Vrouwenbond in het K.J.V.-Huis een lezing over ,,De Oxfordbeweging. De belangstelling hiervoor was slechts ma tig. De voorzitster van den Vrouwen bond, Mevr. Hoffmans-van der Schoot heette de aanwezigen en in het bijzon der den spreker hartelijk welkom. Dr. Piket begon dan zijn lezing met allereerst zijn auditorium het een en ander te vertellen over de tot stand ko ming van deze groep. Spreker merkt op, dat deze oxfordbeweging niets te maken heeft met de strooming die on geveer een eeuw geleden is ontstaan in Engeland en die een terugkeer wensch te tot de Katholieke Kerk. De beweging dateert van het begin van de vorige eeuw en de stuwende kracht ervan is Dr. Buchman, die eerst zelfs tot inkeer moest komen, alvorens hij zijn beste krachten aan de beweging kon geven. Deze Buchman toonde reeds als stu dent een bijzondere belangstelling voor de Christelijke sociale liefde. Toen hij afgestudeerd was werd hij predikant op een buitenplaatsje bij Philadelfia. Eenigen tijd nadien begon hij zich bijzonder toe te leggen op de jeugd en hij had op deze inderdaad ook een groote invloed. Toen heeft hij reeds een Oxfordgroep opgericht, maar aangezien hij spoedig in botsing kwam met de overige be stuursleden, nam hij zijn ontslag en reisde naar Engeland. Hij arriveerde daar in een klein plaatsje en bemerkte, dat hij verkeerd had gedaan met zijn ontslag te nemen. Spreker gaat dan ver der met den terugkeer van Buchman te verklaren en toonde ons tevens den grooten invloed die de beweging gaat uitoefenen op de society-kringen in de heele wereld. Zoo zijn er stemmen, die beweren, dat de beroemde reis van Chamberlain in de bewuste September dagen door de Oxford-beweging is ge stimuleerd. Ook Tsjan-Kai-Sjek schijnt volgens velen een aanhanger van de beweging te zijn. De naam heeft de beweging te dan ken aan de Zuid-Afrikaansche pers, di? de beweging zoo ging noemen, omdat er op het beroemde congres van 1921 vele studenten en professoren van Ox ford aanwezig waren. Dit congres werd gehouden te Cambridge. Thans is deze Oxford-groep vertegenwoor digd in bijna alle landen van de wereld. Duel van de Oxford-groep. Het doel van de Oxford-groep is de herleving van het plan dat God met de wereld heeft. De remedie voor de zieke wereld is de terugkeer tot het practisch Christendom. De individueele mensch moet veranderen. Zij wil geen nieuwe Godsdienst. Iedere Godsdienst is voor haar gelijk. Zij bemoeit zich niet met den Godsdienst harer aanhangers, maar wil hebben, dat ieder zijn godsdienst goed belijdt. De Oxford-groep wil geen geloofs belijdenis en ook geen theologie en the orie. Zij wil hebben, dat ieder zich l a- seert op de eenvoudige grondwaarhe den van het evangelie. De vier absolute eischen die de groep Stelt zijn: absolute eerhjkheid, absolute reinheid, absolute onzelfzuchtigheid en absolute lielde. Hierna behandelt spreker de organi satie van de Oxford-groep. De groep zelf verklaart echter voortdurend, dat zij geen organisatie is. Volgens spre kers oordeel is de groep echter wel de gelijk een organisatie, want al is er dan geen ledenlijst of al wordt er geen con tributie geheven, de leiding gaat uit van de Centrale groep en dit is wel degelijk een organisatie. Standpunt van de Katholieken. Hoewel deze groep ongetwijfeld voor al in de society kringen veel goeds heeft gedaan, is het de plicht van de katholieken deze broeders weliswaar met eerbied te bejegenen, maar toch stelling te nemen tegen hun visie, voor al daar er een schijnbare overeenkomst in schuilt met de katholieke leer. Voor namelijk op grond van het standpunt dat de groep inneemt dat alle gods diensten gelijk zijn en even goed, is de Oxfordbeweging voor de katholieken niet aanvaardbaar. Hierna ontspon zich een levendige gedachtewisseling. ER VROEG BIJ. Bertus van der Lee uit 't Loonsche- Hoekje toonde ons dezer dagen een vlugge meikever! STATENVERKIEZING. Het bestuur van de R.K. Staatspartij (kring 's-Bosch) verzoekt ons speciaal de aandacht te vestigen op een alge meen verspreide circulaire betreffende een ordelijke en reglementaire voorbe reiding der Statenverkiezing te verze keren. Daarin wordt o.m. gezegd: .Propaganda voor bepaalde voorloo pig aangewezen candidaten mag, op grond der geldende reglementen, niet anders geschieden dan door middel van Kiescomité's, met inachtneming van 't ,,Kiescomitéreglement 1932"zooals dit in 1937 is gewijzigd. Dit ..Kiescomité- reglement 1932" is verkrijgbaar bij het Partijsecretariaat, Mauritskade 25, Den Haag. Bij hun werk moeten deze Comité's zich steeds voor oogen houden, dat hun doel moet worden gesteld binnen het kader van het algemeen Partijbelang. Van hen wordt dan ook verwacht een loyale naleving van en zich onder- 1 punt de leiding. De spelers aan de laatste borden verloren echter hun wedstrijd, zoodat »Waalwijk« de 'leiding moest overgeven. De kamp eindigde in een 8V2 5'/a overwinning voor Dordrecht. Hedenavond 7 uur speelt het tweede team een thuiswedstrijdtegen »De Zw. Raadsbeer« voor de com petitie 3e klasse K.N.S B. Gemeenteraad van Waalwijk. Openbare vergadering, te houden op Vrijdag 24 Februari 1939, om 19 unr. ten gemeentehuize. Aan de orde a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 27 Januari 1939 tot wijziging wijziging der begrootingen 1938 en 1939. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 27 Januari 1939 tot aanvaarding van een voorschot van het werk fonds voor het doortrekken der bestrating in de Kerkstraat en het vernieuwen van de riolee- ring in de Putstraat. 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 27 Januari 1939 tot aankoop van een strook grond achter de ge meentewoningen aan de West zijde der Mr van Coothstraat. b. Van den Directeur der R.K. Hoogere Burgerschool alhier. Verslag der school over 1938. 2. Voorstel tot onderhandsche verhuring der gemeentewoning Stationsstraat 16. 3. Voorstel tot wijziging der be grootingen 1938 en 1939. De Carnaval. Al bestaat er dan in onze gemeente geen carnavalviering met maskers en optochten, er zal dit jaar toch gelegenheid te over zijn om de sluiting van het »vermaakseizoen« op prettige wijze te vieren. De aloude en meest gewilde ge PAPIERWAREN BORSTELWERK POETS ARTIKELEN REINIGINGSMIDDELEN ARTIKELEN VOOR DE WASCH TAFELZEILEN EMMERS EN TEILEN GLAS- EN AARDEWERK WAALWIJK Hoek Raadhuisplein. VRAAGT OM UW RENTEZEGELS!! ZE VULLEN UW SPAARPOT, ZONDER DAT U HET MERKT. werpen aan de verbods- en toezichtbe palingen in voornoemd reglement om schreven. Leden van Kiescomité's, die tevens lid zijn van Besturen van plaatselijke afdeelingen, zijn verplicht op organisa torische wijze medewerking te verlee- nen aan de Statenkringbesturen, bij de uitvoering van het recht van deze Be sturen om het stemmen op de geadvi seerde candidaten, óók door de mede werking der afdeelingen, te bevorde ren. Immers, dit advies is vastgesteld door de organisatorisch gekozen ver trouwensmannen der partijleden zelve. Iedere propaganda, die niet aan alle deze eischen en aan de andere, in het ,,Kiescomitéreglement 1932" gesteld, voldoet, is onreglementair en verboden en stelt betrokkenen zelfs bloot aan ro yement. Juist hetzelfde geldt voor iedere an dere propaganda, niet door een Kies- comité gevoerd, daar zulk een propa ganda ook uitdrukkelijk reglementair verboden is. Het Kringbestuur vertrouwt, dat aan de terzake geldende bepalingen thans loyaal en stipt de hand zal worden ge houden en dat tegen overtredingen met vaste hand zal worden opgetreden. Mooie handen met Purol. Ze blijven er zacht en gaaf door. Doos 30 en 60 ct. Schaakclub „Waalwijk". Onder veel belangstelling werd Woensdag j 1. in Café-Rest. »De Molenvliet« de steden.wedstrijd WaalwijkDordrecht gespeeld. Nadat de voorzitter, de heer C. Pullens, in een kort speechje de gasten een welkom toegeroepen had, werd mtt de wedstrijd begonnen. Niettegenstaande den krachtigen tegenstand die onze Waalwijkscbe spelers boden, moesten zij het toch tegen de sterke en geroutineerde Dordrechtenaren afleggen. De resul taten aan de 10 eerste borden waren zeker niet slecht voor de Waalwijk- sche Schaakclub. Zij had hier met gelegenheid hiervoor is nog steeds de beoefening van de danskunsten de vrienden en vriendinnen van Terpsichore kunnen nu hun hartje ophalen. In tal van gelegenheden zal op detoonen van zoet klinkende muziek gewalst worden en wat dies meer zij. De directie van de Luxor-bios- coop heeft haar programma een week opgeschort en haar ruimte beschikbaar gesteld voor de dans liefhebbers. De nieuwste dansmuziek Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast en een spiegelgladde vloer zullen er^ voor zorgen dat het Zondag, M'aandag en Dinsdag bij Ant. van Berkel druk is. Hier blijft het echter niet bij, want ook in café City zal het niet aan belangstelling ontbreken. Hier treden de bekende »Music Boys« op, Zondag met een matinée en des avonds en Maandag en Dinsdag, soirée. Het zal hier zeker als steeds amusant zijn. Als dritler im Bunde zal er gedanst worden in de zaal vau Frans van HeWoirt in de Putstraat, en onge twijfeld zullen ook hierheen zich vele jongelui begeven, die er met Carnaval eens »op uit willen«. Er zijn echter ook menscben die nu niet bepaald zoo verzot zijn op dansen^ en hiermede heeft Musis weer terdege rekening gehouden en daarom draait zij twee schitterende films, waarover men elders in dit blad kan lezen. Ook hier verwach ten wij veel belangstelling. - .^gawaan De begeerde vloeitjes. Dezer dagen werd een zekere P. die verdaciii werd van smokkelarij, üoor enkele kommiezeri aangehou den. Bij fouilleering bleek de aange houdene in hei bezil te zijn van pl.m. 17U boekje sigarettenpapier. Smokkelwaar en rijwiel werden in beslag genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: 1 stoel, 1 zakdoek, 1 Kiuderhand- taschje, 1 Scapulier-medaille, een handuescheimer en een rozenkrans. MUSIS SACRUM. „Levensspiegel*. „De Wildzang'. De directie van Musis beeli ge zorgd deze week, vooral 111 verband mei de carnaval een scüilleiend programma le bieden, een piogram- ina dal ongelwijleld de volle aan dacht zal üebbeu van bet bioscoop- minnende publiek. Deze nieuwe film met Paula Wessely brengt naast een uitniun tend spel van baar en de andere sterren een heel interessant thema, het conllict tusschen de otlicieele geneesbeeren en de kwakzalverij, een contlicl, dat voor Paula Wessely des te tragischer wordt, daar zij, als dochter van een wonderdoktei en verlooide van een arts voor de moeilijke keus wordt gesteld tus schen haar vaderen haar verloofde, De rol van vader wordt op mees terlijke wijze uitgebeeld door Peter Petersen, die in «Maskerade» de rol van chirurg speelde en Atula Hör biger fungeert op onnavolgbare wijze voor verlooide. Deze prent, die Vrijdag, Zaterdag en Zondag draait, wordt Maandag en Dinsdag vervangen door: De Wildzang waarin wij Deanne Durbin met vlote songs in baar hoogtepunt zien. »De Wiidzanga schetst ons de tragische omstandigheid, dal een lief 14-jarig meisje, vol levenslust en actie op een kostschool voor de buitenweield verborgen moei blijven omdat haar moeder een beroemde filmster is en beroemde filmsterren mogen nu eenmaal geen 14-jarige dochters hebben. De beroemde actrice wordt lang zamerhand echter weer »moeder« en de innige begroeting tusschen moeder en dochter die dan volgt, geelt aan de journalisten weer nieuwe inspiiatie. Opleiding voor Architecten. In de tweede helft van Februari beginnen de cursussen voor Archi tecten aan de Academie der R.K. Leergangen te Tilburg een tweetal series lessen, waarvoor ookToehoor- ders kunnen worden ingeschreven. De beer Nico Witteman te Amster dam geeft een serie van 6 lessen over: «De toepassing van sierend metaal in de Architectuur», en de beer ir. J. Kuyper te Rotterdam zal zijne serie lessen aanvangen over: «Ontwerpen». Marktbericht Huiden Deze week was de huidenmarkt kalm gestemd met weinig omzetten» In Frigorifics ging weinig om. Men meldt eenige verkoopen in La Plata Frigorific ossen h 59/,6 d Type Frigorifics trokken iets meer belangstelling hoofdzakelijk in de zwaardere gewichten. De overige markten brengen weinig nieuws. De prijzen zijn echter standhoudend. Dubbel sparen Wie Persil gebruikt, spaartdubbel. Tot heil van haar huishoud-kas Zij spaart geld èn door de zegels. En door kosten van de wasch. Cl. D. Door voor alles wat gewasschen moet worden Persil te nemen,spaart U nu dubbel, want Persil is aller- zuinigst in het gebruik en bespaart U een heele hoop werk, tijd en moeite. Bovendien kunt U, door de spaarzegels, welke zich thans op Persil en de andere Persil-produc ten Henco, Ata, iMi en Sil bevinden, te verzamelen en op te plakken op een verzamelkaart, welke bij iederen winkelier gratis te krijgen is, contant geld sparen. Een geheel volgeplakte verzamelkaart kunt U bij Uw winkelier inwisselen en U ontvangt daarvoor van hem een gulden Dus, Dames, gebruikt regelmatig de Persil-producten dan spaart U dubbel. Naar wij vernemen zal onder auspiciën der Brabandsche Federatie van V.V.V.'s dezen zomer een reisge zelschap uit Zutphcn met ruim 400 le den een bezoek brengen aan Brabant. Zij komen naar 's-Bosch, waar zij onder leiding van burgemeester van Lanschot de St. Jan bezoeken, gaan dan naar Oisterwijk waar een Bra- bantsche koffietafel geserveerd wordt, vervolgens wordt een bezoek gebracht aan de Philipsfahrieken om dan naar den Bosch terug te keeren voor een gezamenlijk diner in hotel Noord brabant. De reis gaat per trein Zutphen— Den Bosch v.v., en voorts per auto bus. Wij lezen in „De Echo van het Zuiden" van 14 Februari 1889. Z. M. heeft benoemd tot burge meester van Besoijen, den heer J. Verwiel, Deze benoeming gaat in in met 28 Februari. Storm en overstrooming. Uren in den omtrek staat alles onaer water, tengevolgen van den hevigen storm die eenige dagen ge leden heelt gewoed. De stoomtram van Oosterhout naar Raamsdonk kan hierdoor zijn uienst niet meer volbrengen. Bij «Maasmond» te Hank zijn verschillende keten weggispoeld. De communicatie van de Lang straat met bet Land van Heusden en Altena is verbroken. Over het gehelele land beeft de storm groote schaae aangericht Verschillende schepen zijn ver gaan. Er zijn talrijke slachtoffers Wij lezen in «De Echo van het Zuiden» van 15 Februari 1914. In onze gemeente is door bemid deling van «Waalwijks Belang» een ijsclub geconstitueerd. De navol gende heeren hebben zich bereid verklaard in het bestuur van deze club zitting te nemen: H. v. d. Bergh, ,Norbert Gragtmans, Henri Holïmans, A. J. Lenzholz, Frans Spijkerman, Henri v. Tussenbroek, G. Vei kade en H. v. d. Waerden. HET TWEEDE REGIMENT HUZAREN-MOTORRIJDERS TREKT 's-HERTOGENBOSCH IN. Woensdag heeft te 's-IIertogenbosch liet dien dag opgerichte 2e Regiment Huzaren Motorrijders zijn intocht ge houden onder grqole belangstelling. Onder de velen die aanwezig waren op den Graafscheweg aan de grens der gemeente 0111 den intocht mee te maken, bemerkten wij Luitenant-ko lonel H. G. van der Bijl, met den fung. plaatseijk adjudant kapitein Ph. Lach de Bêre. Het vrijwillig muziekkorps van hel Regiment Wielrijders was ook ter be groeting aanwezig onder leiding van kapelmeester A. Borstlap. Het was kwart over een toen het nieuwe regiment, komende van de le gerplaats Harskamp, zijn garnizoen bereikte, waar commandant overste Mathon, vergezeld van zijn adjudant G. F. Immink, zich meldde bij den garnizoenscommandant. Na inspectie der gemotoriseerde troepen sprak overste Van der Bijl het nieuwe regiment toe. Overste Mathon sprak een dank woord waarna de feestelijke intocht een aanvang nam. In het plantsoen werd gedefileerd voor generaal-ma- joor H. F. van Voorst tot Voorst, ge- neraal-majoor A. van Nijnatten en dén garnizoenscommandant. Daarop trok het regiment door de stad. In de Ververstraat defileerde het voor Jhr. Mr. Dr. A. B. G. M. v. Rijcke- vorsel, commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Vervolgens werd ook voor de burgerlijke autoriteiten gede fileerd, welke zich op het bordes van het stadhuis hadden opgesteld. Daar waren aanwezig burgemeester van Lanschot en zijn drie wethouders, de reeds genoemde militaire autoritei ten, voorts de commandanten uit het garnizoen met hun officieren en da mes. Overste Mathon meldde zich hij dén commandant van de lichte brigade en inspecteerde de troepen. Generaal- majoor baron van Voorst tot Voorst hield daarop een toespraak tot de troepen en wenschte dezen geluk met de oprichting van het nieuwe regi ment. Burgemeester van Lanschot hield daarop een toespraak en uitte zijn vreugde erover, dat het tweede regi ment huzaren-motorrijders in garni zoen is gekomen. Na een tuil bloemen te overhandi gend aan de echtgenoote van den^ commandant, had de aanbieding plaats van het geschenk, waardoor de burgerij uiting wilde geven an hare vreugde over de komst van het regi ment. Dit geschenk bestond uit een achttal bazuinen. De aanbieding geschiedde door de echtgenoote van den burgemeester mevrouw Van Lanschot, presidente van het comité uit de bevolking. On middellijk daarop weerklonken de eerste fanfares uit de nieuwe bazui nen. De commandant van het regiment overste Mathon dankte daarop voor de plechtige ontvangst in het garni zoen Den Bosch. De manschappen werden inmiddels in den raadskelder onthaald op een warmen maaltijd, aangeboden door de gemeente. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG. figy ia.®

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9