E. G. J. MOONEN te Waalwijk M. VAN DONGEN te Waspik. IJSHOCKEY* SPORT TILBURGSCHE KUNSTIJSBAAN, Reisbureau Musa-Exprcss IJshockey wedstrijd Ganada-Amerika KAATSHEUVEL. ORUNEN. Bij de a.s* stemming in de R*K. Kiesvereeniging voor de samenstelling der groslijst komen onze stemmen natuurlijk op de aftredende leden en Revanche Wereldkampioenschap A* MULDERS-SaRS Klas 1 4 meisjes, 26 jongens; Klas II 6 meisjes, 32 jongens; Klas III 7 meis jes, 14 jongens; Klas IV 7 meisjes, 11 jongens: Klas V 6 meisjes, 17 jon gens. Gedrag en vlijt gaven over het alge meen reden tot tevredenheid. BOERENLEENBANK. Algemeene vergadering der Boeren leenbank op Vrijdag 24 Februari 1939, des avonds om half acht in het Pa- tronaatsgeboirw te v.m. Baardwijk. Agenda:: 1. Opening door den Voorzitter en aanwijzing van een Secretaris en twee Stemopnemers. 2. Voorlezen notulen der vorige vergadering. 3. Verslag van het boekjaar 1938 en goedkeuring van Balans en Reke ning over 1938. 4. Verkiezing van 2 leden van het Bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren Adr. van den Broek en P. IJpelaar, die terstond herkiesbaar zijn. 5. Verkiezing van 1 lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer Ant. van Hui ten, die terstond herkiesbaar is. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. CLUB-MATCH DER KYNOLOGEN. Met belangstelling vernemen wij, dat reeds verschillende inschrijvingen voor de club-match der Kynologen- vereeniging Waalwijk en Omstreken zijn ingekomen. Hollandsche Herders, Duitsche Herders, Bouviers, New- fondlanders, St. Bernards, Duitsche staanden, pinchers, foxen enz. en wij vertrouwen, dat nog tal van liefheb bers hun hond zullen laten inschrij ven. Men heeft nu een prachtige gele genheid om op goedkoope wijze (inleggeld 50 cent) zijn hond te laten keuren, door een autoriteit als keur meester Harms. Daarenboven zullen de honden een kwalificatie hekomen en zijn reeds verschillende prijzen beschikbaar ge steld. Wij doen een beroep op de honden- liefhébbers hun hond te laten in schrijven en ook om een prijs beschik baar te stellen. Men steunt daarmee deze club-match en de Kynologie in 't algemeen, maar ook de Waalwijk- sche Kynologen-vereeniging, die hiermee haar 15-jarig bestaan her denkt. De match wordt gehouden Zondag 5 Maart a.s. en de algemeene leiding is bij den heer Jos Pulles. GOUDEN JUBILEUM. Vrijdag 24 Februari a.s. hoopt onze oude plaatsgenoote de Eerw. Zuster Mérc Viviane (in de wereld mej. Cor nelia Maria de Zeeuw), thans te Kerk- driel, het gouden jubileum te herden ken van haar intrede in de orde der Zusters van Liefde van Tilburg, van welken kloostertijd zij 37 jaar in de missie op Sumatra heeft doorgebracht. BURGERWACHT. De afdeelingen der Burgerwacht in onze gemeente hadden Zaterdagavond een feestavond in „Thalia". De onder-commandant de heer Thomas opende de bijeenkomst en stelde den nieuwen commandant den heer Math, van Loon, reserve-kapitein der infantrie aan de burgerwachters voor en zegde aller steun en mede werking toe. De nieuwe commandant bracht hulde aan z'n voorganger, den heer Jac. Spijkerman, sprak de hoop uit op prettige samenwerking in het belang van hel corps en zijn doelstelling. Hiermee was het officieele gedeelte ten einde en ging men over tot dansen met talrijke attracties en bleef men nog vele uren gezellig bijeen. BILJARTVEREENIGING „ONS GENOEGEN". De biljartvereeniging Ons Genoegen hield Zaterdag in café Passier tot sluiting van de viering van haar 25- jarig bestaan en het uitstekend ge slaagde biljart-tournooi een feest avond. De voorzitter der feest-commissie, de heer J. Klerks sprak een welkomst woord, terwijl nog het woord gevoerd werd door den voorzitter, dhr. Frans Slaats en den eere-voorzitter wethou der Smolders. Daarna ving de eigenlijke feest avond aan, waarbij het zeer prettig en smakelijk toeging. Een waardig slot voor een waardige jubileum-herdenking. GEGUND. Het bouwen van een woonhuis on der architectuur van den heer A. van Hultcn Jr., voor den heer Chr. Trim- bach aan den Parallelweg is opgedra gen aan de firma A. v. Huiten-Krol al hier, VECHTPARTIJ TUSSCHEN TWEE HONDEN EN EEN SCHAAP. Een schaap van den heer T. een toonbeeld van vrede en zacht heid werd Zaterdag lastig geval len door twee honden. De honden had den het blijkbaar voorzien op de mooie wol van het beestje, want in een oogwenk was het door de twee ruwe aanvallers ontdaan van zijn mooie grauw-witte krulletjes. Maar hier bleef het niet bij. Ook het vleesch van het schaap moest het deerlijk ont gelden. De honden beten het dier na melijk zoo erg, dat het hevig bloedde. De toestand van het dier is ernstig. De eigenaars van de honden zullen de geleden schade vergoeden. VRIJDAG HALF NEGEN VRIJDAG 24 FEBRUARI a.s. naar TE 11LBURG 60 CENT PER PERSOON. lei. 141 - Staiionstr.,'WAALWIJK UURWERK-VERLICHTING. Naar wij vernemen zal de verlich- ling van het toren-uurwerk op de kerk van St. .Ian, wijzers zoowel als cijfers, in de a.s. week worden aangebracht. VASTENAVOND. De Vastenavonddagen zijn hier zeer rustig voorbijgegaan; de kerkelijke diensten mochten zich in zeer druk oezoek der geloovigen verheugen. De openbare vreugde bepaalde zich zooals wij aankondigden in bioscoop en dans. Daarvan is dan ook gewel dig geprofiteerd, van hier en de om geving; de danszalen waren steeds op en top gevuld en het ging er overal prettig en rustig naar toe, zooals dat nier te doen gebruikelijk is. De Bioscoop Musis Sacrum had evenmin te klagen over gebrek aan belangstelling. Maandagavond was het zoo druk, dat de poorten gesloten moesten worden en velen teleurge steld huiswaarts moesten, eveneens Dinsdagavond. Ze had dan ook voor een keurig Vastenavond-programma gezorgd. Vele inwoners hebben natuurlijk ook de pret in den Bosch, Breda en el ders meegemaakt. Vooral de optocht in Den Bosch leek een groote attrac tie. In Breda was het weer, na 25 jaar, openbaar carnaval, met ontvangst van prins en prins s, optocht enz. georga niseerd door de Bredasche Carnavals- voreeniging. Hier was ook groote be langstelling en men is over het ver loop zeer tevreden. In den Bosch was het als immer geweldig druk, jammer dat een paar ernstige steekpartijen over de prettige feestviering ernstige schade wierpen. Bergenopzoom gaf natuurlijk op en top leut en enorm bezoek. TILBURGSCHE KUNSTIJSBAAN. Een wereld-kampioenschapwedstrijd. Wie enkele jaren geleden voorspeld had, dat men in Brabant een kunstijs baan zou hebben, zou ongetwijfeld uitgelachen zijn, maar wie zou het durven vermoeden, dat op die kunst ijsbaan twee van 's werelds beste ijshockey-teams resp. Canada en Ame rika die de superlatief van het ijs- hockeyspel hebben weten te bereiken elkaar zouden komen bekampen? Niemand en toch is het thans zoo ver gekomen de wereldberoemde teams uit Canada en Amerika zijn thans op weg naar Holland om, ook in het Zuiden van ons land te Tilburg een demonstratie te geven van het fijne, wat op het gebied van stick en puck te bereiken is. Canada en Amerika, twee ploegen die de hoogste trap van het sensatie sportspel IJshockey hebben weten te bereiken, staan gereed om Brabant te toonen wat het zeggen wil, met de hockev-schaatsen aan opgegroeid te zijn. Geweldig zal de strijd zijn, die nog maals uitgevochten zal worden om de officieuze suprematie, en wij zijn er van overtuigd dat duizenden dit zeld zaam sport-evcnement willen zien. Er is begrijpelijk maar één raad: verze ker U van een plaatsje voor dezen super-wedstrijd. Ruilverkaveling te Waspik. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Nooi'd Brabant d.d. 15 Februari j.l. zijn benoemd in de plaatselijke commissie voor de uil voering van de ruilverkaveling van gionden in het blok »Bovenkerk« onder de gemeente Waspik tot lid en voorzitter P. N. Dekkers te Was pik, tot lid en plaatsvervangend voorzitter C. P. Gijsman te Waspik, tot lid, tevens secretaris, M. van Dongen te Waspik, tot plaatsver vangend lid H. C. Smits te Waspik en A. W. H. Smeur te Waspik. Ook Nieuwkuijk nam proef met den aardappelstoomer. Men meldt uit Nieuwkuijk aan 't Huisgezin Vrijdag jl. werd bier in Nieuwkuijk op de boerdeiij van Jan van Hullen proef gestoomd. Niet minder dan iü.OUO kilo aardappelen werden voor dezen persoon alleen gestoomd. De belangstelling was zeer groot. Ook velen kwamen een kijkje neinen. De resultaten waren voortreffelijk. Van de afdeeling Akkeibouw van de Crisis Organisatie mocht het kring bestuur een bewijs van instemming ontvangen. Zij is van meening dal het gebruik der machine op de doo< de telers te betalen kosten van dena- turatie van aardappelen en is bereid aanvragen op korten tijd te accep teeren. Het is te voorzien, dat het geen kring den Bosch heelt ter hand genomen zal bijdragen tot 'nloonende aardappelcultuur. Het product moei een prachtig veevoeder zijn meteen groot zetmeel gehalte zeer door het vee gewild. De gestoomde aardappelen zijn niet aan bederf onderhevig en blijven gedurende een tijd van vier jaren ais veevoeder bruikbaar. We vernamen nog dat reeds meerderen hun aardappelen opgaven en het getal nog steeds aangroeit. Euphonia. De traditie getrouw werd in de Eu- phonia-zaal Maandagavond de jaar- lijksche vastenavond-tooneel-uitvoering gegeven. Dit jaar was het bekende ge zeischap van Willem Hart uit Eindho ven te gast. Dat deze tooneelavonden er in gaan, werd Maandag weer bewe zen, toen de zaal voor de groote be langstelling weer nauwelijks voldoende plaats bood. En Willem Hart heeft de verwachtingen niet beschaamd. Na eerst de gemoederen diep geroerd te hebben met een pakkende dramatische schets van Rosier Faassen „De Werk staking", kwam de echte carnaval- klucht van Marcelles Emants „Hoe ou- wer, hoe gekker". Er is danig gelachen om de flirterij van de twee oudjes om het schoone nichtje, waarmee per slot van rekening natuurlijk de meer be koorlijke neef ging loopen. De vastenavondstemming vulde de zaal van het lachen om de oerkomische tooneelen, die zich afspeelden. Moes ten we een bemerking maken, dan was het die we hoorden van sommige be zoekers, dat zoo nu en dan een zekere non-chalance van deze beroepsspelers het spel geen goed doet. Een prima dil- letantenclub, zooals Euphonia dit jaar meer dan eens liet optreden is vaak keuriger en fijner in afwerking en nu anceering. y Wit-Gele Kruis. In verband met meeningsverschillen in het beleid van het bestuur van het Wit-Gele Kruis alhier, namen de beide doktoren J. Vercauteren en Th. van Cappetti als bestuurslid van deze in- jMhrjfTrirfT_L_ jEb. W J-, stelling ontslag. Naar de Nieuwe Gemeenschap. In de zaal van den R.K. Gildenbond wordt Vrijdagavond een groote leden vergadering gehouden, ook toeganke lijk voor niet-leden, waabij als spreker zal optreden de Weled. heer A. C. de Bruijn, Voorzitter van het R.K. Werk liedenverbond en lid van de Eerste Ka mer der Staten Generaal, met het on derwerp: De Nieuwe Gemeenschap. Jubileum St. Vincentiusvereeniging. Zaterdag 18 Februari herdacht de heer C. Snoeren het feit, dat hij 25 ja ren als werkend lid van de St. Vin centiusvereeniging aan het mooie doel van deze instelling werkzaam is ge weest. Van verschillende zijden mocht de jubilaris bewijzen van sympathie ontvangen, 's Avonds om half 8 werd 'n speciale conferentie gehouden, waar bij ook den Hoogeerw. heer Deken A. J. v. d. Brekel tegenwoordig was. Bij monde van den president der Vereeni- ging werd de Jubilaris gefeliciteerd, waarbij hij hem nog speciaal dank bracht voor de groote toewijding waar mede het werk van secretaris der af deeling door den heer Sn. al reeds 16 jaren wordt verricht. De heer Snoeren dankte voor de woorden tot hem ge sproken, zijn werk beschouwend als een plicht bij de aanvaarding van de taak op hem genomen. Apolfo. In de Apollo-zaal trad Zondagavond het bekende ensemble „Klaveren Vijf" uit Roosendaal op. Waar Klaveren Vijf verschijnt is de zaal uitverkocht, 't Is niet de eerste keer dat dit toffe stel in Kaatsheuvel en in de Apollo-zaal op treedt. Hun vorig optreden garandeer de dan ook nu een succes. Het vijftal heeft zijn goeden naam hoog gehouden. Er is een avond genoten van acht tot sluitingsuur. De lach was niet van de lucht. Wat Roosendaal brengt is leut en gijn, doch daarbij ook beschaafd en decent werk. Voor een volgende maal kan Roosendaal weer gerust op een volle zaal rekenen. Tragisch. Maandagmorgen overleed in de Sta tionsstraat alhier bijna plotseling Mej. v. V., die Zondag nog volkomen ge zond haar huiswerk deed. Het geval is te tragischer daar het hier een moeder geldt in een huisgezin van negen kin deren, waarvan het oudste nauwelijks 11 jaar is. LOON-OP-ZAND. 75-Jarig jubileum van Sophia s Vereeniging. Het ,,Predicaat Koninklijk" verleend. Zondag had in de zaal van ge noemde Harmonie de receptie plaats Ü,J gelegenheid van het 75 jarig be- alaan van «Sophia's Verecniging«. Reeds vroeg waaide van de har- moniezaal de Nederlandsche drie kleur. L'oen we omstreeks 12,30 uur He zaal betraden vonden we deze prachtig versierd met guirlandes en mooie bloemen. Het corps had plaats genomen op het podium voor welks midden tusschen een schat van natuurbloemen op een verhoo ging de hoogste onderscheiding die in de Nederlandsche Federatie van Muziekgezelschappen kan worden behaald, de NederlandscheW'issel- beker en de Mr. v. d. Pol vlag prijkte. Aan de Bestuurstafel hadden plaat:» genomen het bestuur met den p'aatselijken directeur, v.le genoo- digden, waaronder de voltallige fa milie Verheijen, de Burgemeester van 's Bosch Mr. v. Lanschot (in zijn kwaliteit van Voorzitter der Nederl. Federatie) en het feeslco- mi té. De voorzitler opende de receptie met de voorlezing van een felicita- lietelegram van den Beschermheer der harmonie Fr. X. J. A. Verheijen, die wegens ziekte verhinderd was, riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe om vervolgens een be schouwing te geven over het wel en wee zijner vereeniging in den loop van haar bestaan. Burgemeester van Lanschot open de de rij der sprekers en deelde mede dat door de goede zorgen van Freule Anth. Verheijen werd be. werkstelligd dat aan «Sophia's Ver eeniging» door H. M. de Koningin met ingang van 19 Februari het predicaat «Koninklijk» werd ver leend (daverend applaus onder de aanwezigen). Bij deze mededeeling zette de harmonie het »Wilhelmus« in waarna Burgemeester v. Lanschot zijn toespraak vervolgde en in den breede de groote successen door Sophia behaald, memoreerde. Dan werd achtereenvolgens het woord gevoerd door: Mevr. v. Zrn- nicq Bergman die tevens een bloe menmand aanbood, Jhr. Eug. Ver. heijen, heer van Loonopzand en oud kantonrechter van Waalwijk, Pastoor Schoenmakers van Loon opzand, de Directeur van Huize Mitlif' Nazareth, de secr. van de aideeling Nooru-Biabanl van de Nedei 1. Fed. van Muziekgezelschappen, Geoige v. Zinmcq Bergman. Verder ïuerkien we onder hen die aan de receptie deelnamen op: De Burgemeester van Loonopzand- De Secretaris dezer gemeente, Lon- corüiu Loouopzand, Echo der Dui nen Loonopzontl, Uno Animo, Bel Canto kaatsheuvel, Faniaie «Moed en Volharding« Udenhout, Harrao me «Volksvlijt en Volksvermaak» Waspik, Haimonie «Oefening en Uitspanning» Goirle, »Coucoidia« Hilvarenbeek, Haimonie «Apollo» kaatsheuvel, Harmonie «Oi pheus» Tilburg, Harmonie »'L Echo des Monlagnes« lilburg, Tilb. Cappele »bt. Jan«, D/r. Smals en ecutge- noote, kapelaan v. ugt, ce Filers van het Si Eligiushiiis te Loonop zand. De heer H. van Breugel, lid van. «Concordia», Loonopzand, sloot de rij der sprekeis. De heer v. d. Heuvel bracht ver volgens dank aan H.M. de koningin aan Freule Vei heijen voor haar bemoeiingen ter verkrijging van den nieuwen titel en vei volgens aan allen die hun belangstelling toonden bij dit jubileum. Naast de vele telegrammen die inkwamen werden'n 19 tal bloemen, manden aangeboden. Tijdens de receptie speelde de harmonie enkele marchen. Jaarvergadering N.C.B. Maandag 27 Febr. houdt de N.C.B. zijn algemeene jaarvergadering in de zaal der Meisjescongregatie. Schaken. De schaakclub S.D.J.C. speelde in Waalwijk een returnwedstrijd in hel lokaal van (le schaakclub „Schik. De uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: Waalwijk. Drunen. J. v. KempenE. IJsseldijk 01 J. RomboutsFr. v. Leest 01 L. KooienJL Kouwenberg 10 J. v. SonTh. Kouwenberg 10 Fr. v. d. LeurW. Brok 01 H. v. d. WeijdenA. Suijs 10 3-3 HET NEDERLANDSCHE VOETBAL-ELFTAL. VAN HEEL GEPASSEERD. Het Nederlandsche voetbalelftal, dat Zondag op bet terrein van Feijenoord tegen Hongarije speelt, is als volgt sa mengesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Blomvliet (Ajax), Caldenhove (D.W.S.). Midden: Stam (V.U.C.), Anderissen (Ajax), Schubert (Ajax). Vóór: Drager (D.W.S.), van der Veen (Heracles), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem), J. B. de Harder (V.U.C.). Aanvoerder is Anderissen. Reserves zijn: Dijkstra (Z.F.C.), van Ierland (Willem II), Bonsema (G.V.A.V.) en C. J. de Harder (V.U.C.). ROODE DUIVELS—ZWALUW TE CHARLEROI. De Belgen hebben den wedstrijd ge wonnen met 41. Het was voor de Nederlanders een wedstrijd zonder eenige lichtpunten; al leen Dijkstra blonk uit. BELGIë—LONDEN. Een ander Belgisch elftal won te Brus sel van Londen met 43; een mooie prestatie. K. N. V. B. Afdeeling IV. Eerste klasse. PSVEindhoven 01 JulianaMVV afg. NOADNAC 1—4 RoermondBW 21 Willem IIBleijerheide 51 Tweede klasse B. WSC—Helmond 1—2 Helmond kampioen. VVV—ESV 3—2 Helmondia—De Valk 31 Derde klasse D. GWBaardwijk afg. PAZOOisterwijk 32 ZBWZaltbommel afg. HeusdenNevelo 63 Eerste klasse. In Eindhoven heeft PSV op eigen ter rein het loodje moeten leggen tegen den leider en hoewel de zege niet groot was, nam Eindhoven de puntjes mee, waar mede zij haar positie verbeterde. NAC blijft Eindhoven op den voet volgen. Zondag heeft zü NOAD ten aanschouwe van tal van NOAD-supporters een flinke nederlaag toegebracht en beide puntjes gingen mee naar Breda. Vooral de mid- denlini van NAC gaf in dezen wedstrijd den doorslag. NAC blijft een ernstige be dreiging vormen voor den kampioen- schapscandidaat Eindhoven, want zij staat slechts drie punten achter en heeft bovendien nog een wedstrijd minder ge speeld. In aanmerking genomen dat NAC dan nog vier wedstrijden moet spelen, is het te begrijpen, dat Eindhoven zich nog lang niet safe voelt. NOAD komt zoo doende maar leelijk achteraan te hangen en het komt juist door de bijzonder slech- De spanninfi blijf1-

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7