SPORT SCHUDT UW LEVER WAKKER GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND. BOEKBESPREKING. CORRESPONDENTIE. WASPIK. DRUNEN. BUSSEN. 8ABIL0NIENBR0EK, De krachtige wind, die langs de kust waaide, was oorzaak, dat de golven als een geweldig regengordijn over de pier te Scheveningen sloegen. De jeugd, die dit interessante schouwspel gade sloeg, moest dit meer dan een keer met een nat pak bekoopen. De Hulpkas, verbonden aan de afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" houdt Za terdagavond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond haar jaarverga dering. Aan de orde komen o.a. Jaarversla gen en Bestuursverkiezing. De afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders komt a.s. Maan dagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond in jaarvergadering bij een. De agenda luidt: Opening, Notu len, Ingekomen stukken, Jaarversla gen secretaris en penningmeester, Be stuursverkiezing, Bespreking contri butieregeling, Rondvraag en Sluiting. A.s. Dinsdagavond half 8 houdt de afdeeling Sprang van den Chr. Bouwvakarbeidersbond in de zaal van den Chr. Volksbond haar 10de jaar vergadering. Aan de orde komen o.a. jaarverslagen secretaris en penning meester; Bestuursverkiezing, aftr. zijn de heeren H. Bogers, C. v. Caem Dzn. en J. C. Maijers; Bespreking feeste lijke herdenking van het 2de lustrum. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, Ds. La- brie van Goedereede, bracht j.l. Don derdag een bezoek aan deze gemeente, ter kennismaking met Kerkeraad, Kerkvoogdij enz. Des avonds trad Ds. Labrie voor de ~£ted. Herv. gemeente op, met een pre dikatie over Johannes 10:9. VRIJHOEVE-C APELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zon dag op te treden Ds. E. J. Dijk. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te de zer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens en des middags half drie op te treden Ds. Oostenburg. Voor het toelatings-examen aan de Ambachtsschool te Tilburg slaag den Joh. Rosenbrand Gzn. en H. Cha- bot, beiden leerlingen der O.L. school in de Kom. De postduivereeniging De Lucht vaart houdt a.s. Zaterdagavond 7 uur in haar clublokaal in het café van mej. Wed. A. van de Haart aan de Nieuwevaart een algemeene leden vergadering. -- In de zaal van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrij hoe ve- Capelle geeft de declamatieclub On derling Genoegen a.s. Woensdag 1 Maart een uitvoering, waarbij voor het voetlicht zal worden gebracht het tooneelspel in drie bedrijven: Twee ringen, van A. Ruysch, bewerkt door Antonie. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Weij. In de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk werd j.l. Woensdagavond onder leiding van haar eere-voorzit- ter, Ds. T. H. Oostenbrug, de jaarver gadering gehouden van de Ned. Herv. Meisjesvereeniging op Geref. grond slag Bidt en Werkt, welke door ver schillende belangstellenden werd bij gewoond. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden uitgebracht, terwijl door verschillende leden een onderwerp werd ingeleid of een voor dracht werd gehouden. Het was een goedgeslaagde avond. Algemeene Ledenvergadering der Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, r VrijhoeveCapelle en Sprang W. A. op Vrijdag 3 Maart 1939 des avonds half 7 bij Antonie van Dijk teVrij- hoeve-Capelle. Aan de orde Aanschaffen veevoeder hulpmest stoffen, kolen, enz. Ledige zakken vóór 2 Maart in leveren bij den Secretaris. De op 19, 20 en 21 Februari gegeven uitvoering door de Jongens van het St. Aloisiuspatronaat mocht zich in een ruime belangstelling verheugen. De opgevoerde revue »Zie de nouw wel« viel zeer in de smaak. Voor een groot gedeelte zal dit wel liggen omdat in deze revue verschillende toestanden onzer gemeente gehekeld werden wat doorgaans door het publiek graag gehoord wordt. Op Zondag 26 Februari zal hier de Groslijststemming voor de verkiezing der leden van 9e Prov. Staten plaats hebben. De stemming zal plaats hebben in de Oude School. Het stembureau is geopend van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. Wij vertrouwen dat de kiezers en ki zeressen trouw zullen opkomen en niet dat alleen doch ook vandege zullen medewerken om ons zittend lid in de Prov. Staten te behouden. Predikbeurten Zondag 26 Febr. 1939. Ned. Herv. Kerk v.m. half tien Ds. R. de Bruin. Wegens ongesteldheid van Ds. P. Monster van Aalburg, kon de lezing voor de Chr. Jongelings- vereeniging Donderdagavond j.l. niet doorgaan. Zij zal nu gehouden worden op een nog nader te bepalen datum. De vischclub, gevestigd in hotel Vissers, hield een vischdag met den zegen op het kanaal Den Bosch Drongelen. De vangst bestond in te genstelling met andere jaren zoowat uitsluitend uit snoek. Een 100 stuks werden gevangen, benevens baars en enkele tientallen kilo's witvisch. Ook hier werd een splinternieuwe fiets op gehaald, waarbij alleen de wielen ont braken. Bij een alhier gehouden aanbeste ding van een verbouwing van een bakkerij voor rekening van den heer W. Pols werd als laagste inschrijvers ingeschreven als als volgt: T. v. Biezen, timmerwerk 1069 A. v. Dongen, metselwerk 1699 Simonius, schilderwerk 275 Verhoeven, ijzerwerk 102 J. Herman, electriciteit 135 Teuling, lood- en zinkwerk 104 WAALWIJK. R. W. B. Zooals wij reeds eerder berichten zal Zondag de vorige week uitgestelde ont moeting tegen Vlijmen worden ge speeld. Ook hier geldt het wederom een tegenstander die tot de sterksten behoort, Vlijmen is een moeilijk te bestrijden te genstander en vooral in eigen huis tot verrassingen in staat. Indien men echter dezen wedstrijd niet te licht opneemt en iedere onderschatting achterwege aat is er wel een kansje voor een kleine zege. Indien alle hier voldoende van overtuigd zijn, zien wij dezen wedstrijd met ver trouwen tegemoet. SPRANG. S. D. O. Op het voetbalterrein van S. D. O. wordt Zaterdagmiddag 3 uur een wed strijd gespeeld voor het door S.D.O. uitgeschreven nederlaag-tuornooi tus- schen het eerste elftal van S.D.O. en het tweede elftal van Juliana uit v.m. Baardwijk. I. V. C. B. R.K.V.V. H. E. C. De wedstrijd welke Zondag a.s. op het HEC-terrein gespeeld wordt, is wel van zeer bijzondere beteekenis. Vastgesteld is n.l. de ontmoeting tegen de plaatselijke zustervereeniging Hercules, welke om half drie een aanvang neemt. Het is nu weer drie weken geleden dat er gespeeld is en aller belangstelling richt zich nu op het a.s. treffen. Het programma dat nog af te werken is, bestaat uit twee thuiswedstrijden, n.l. Hercules en ODC en drie uitwedstrijden, n.l. tegen HVC, Vlijmensche Boys en Geel Blauw. HEG heeft momenteel nog vier punten voorsprong op ODC, Boxtel. De kampioenskans is dus zeer mooi, maar dan zal er heel anders gewerkt moeten worden dan den laatsten tijd. Alle komen de wedstrijden zijn bijzonder zwaar en die van Zondag niet het minst. De plaatselijke rivaliteit spreekt hier ook nog een woordje mee, zoodat het voor de Geel-Zwarten dubbel oppassen wordt. Het tweede elftal staat eveneens voor een moeilijke thuiswedstrijd. Om 12 uur wordt tegen DESK 2 gespeeld. De reser ves hebben den laatsten tijd nogal zin, zoodat wij hen hier ook een kansje dur ven geven. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor Zondag a.s.: HECHercules Hercules 3Hekos 2 Het eerste elftal speelt morgen haar laatste uitwedstrijd van dit seizoen, n.l. tegen HEC. De wedstrijd op het Hercules-terrein gespeeld, eindigde in een 52 overwin ning voor HEC, zoodat zij met het voor deel van eigen terrein ook morgen de beste kansen heeft. Maar daar het hier een plaatselijke wedstrijd betreft, kan er vooraf weinig van den uitslag gezegd worden. Van Hercules zou het reeds een pracht-prestatie zijn indien het haar ge lukken zou een gelijk spel te behalen. Hoe het ook zij, laat ons hopen dat het een faire en sportieven strijd moge worden, evonals de andere plaatselijke wedstrij den. Het tweede elftal is vry. Het derde elftal speelt om 12 uur thuis tegen Hekos en daar het derde elftal thuis nog geen enkele wedstrijd verloor, verwachten wij wel een kleine overwin ning. DUSSEN. R.K.V.V. De Ready. Be Ready zal de reis naar Gilze moeten ondernemen en wij kunnen niet aan nemen dat zij het aldaar tot een over winning kan brengen. DRUNEN. SPORTERS. Het eerste elftal speelt om 2 uur thuis tegen Blauw Geel uit Veghel. In Veghcl wisten Sporters met 64 te winnen. Blauw Geel werd wel sterker, maar toch zal zij morgen niet tegen Sporters opge wassen zijn. Het zal er langs het Kanaal en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. weer spannen, waar twee ongeveer ge lijkwaardige ploegen ploegen tot 't uiler- ste zullen strijden. Het tweede elftal krijgt een returnwed strijd te spelen bij SVD 2. Zoo vlot als er de Bosschenaren Zondag werden on dergehouden, zoo zwaar zal de match van morgen zijn. Wij houden het op een gelQk spel. Het derde elftal speelt in Vught hij Zwaluw 3 en daar zal het de „Vroolij- ken" niet meevallen. Zij mogen na de overwinning van vorige week zich voor bereiden op een kleine nederlaag. R.K.V.B. DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. ConcordiaODC 2 Jan v. ArkelVFC Zwaluw 2MSV NieuwkuijkJuliana AvantiSt. Mich. Gestel Tweede klasse. Herptsche BoysVJC SVD 2Sporters 2 ,TVCHeracles Derde klasse. Vlijm. Boys 2Nieuwkuijk 2 Zwaluw 3Sporters 3 SVD 3—VSC 2 Concordia 3Hintham Overzicht. Eerste klasse. De spanning stijgt Zondag ten top in Ammerzoden. VFC heeft de leiding geno men waardoor Jan van Arkel naar de tweede plaats moest verhuizen. Wij ge loven dat VFC wel onder zal moeten doen en dus de eerste plaats weer aan de Jantjes afstaan. ODC 2 mag hij Concordia op een nederlaag rekenen. De spannende strijd Zwaluw 2MSV mag als groot worden aangeslagen, waarbij de punten gedeeld zullen worden. Juliana heeft nog een kans op het kampioenschap. In Nieuwkuijk had zij het steeds zwaar te verantwoorden. Wij geloven, dat Nieuw kuijk na deze lange rustperiode weder om minstens voor een gelijk spel zal zor gen. Van de twee zwakke ploegen in de ontmoeting AvantiSt. Mich. Gestel 2, zal de sterkste der twee zwakken, Avan ti, zich handhaven. Tweede klasse. De ontmoeting Herptsche BoysVJC wordt na grooten strijd een overwinning voor de thuisclub. De Sporters-reserves staan een revanche-wedstrijd te wachten in Den Bosch. Zeker zullen zij hun huid zoo duur mogelijk verkoopen, waarbij Sporters 2 toch op een nederlaagje kun nen rekenen. Heracles wacht bij TVC een nederlaag. Derde klasse. De Nieuwkuijk-reserves mogen bij de Vlijmensche Boys 3 op een kleine over winning rekenen, terwijl Sporters 3 zich mogen voorbereiden bij Zwaluw 3 op een nederlaagje. OSC 2 zal de punten met SVD 3 deelen, terwijl Hintham na een zeer zwaren wedstrijd bij Concordia 3 op een overwinning mag rekenen. V. J. C. Voor VJC zijn Zondag geen wedstrij den vastgesteld. Wij vreezen dat de com petitie hier leelijk in het gedrang zal komen. WIELRENNEN. VAN VLIET RIJDT OOK ZESDAAGSCHE IN LONDEN. Er wordt gefluisterd, dat Van Vliet, naar alle waarschijnlijkheid ook zal meedoen aan den Londenschen Zes- daagsche, die op 28 Mei begint. De or ganisator zou van hem en ook van Scherens een principiëele toezegging hebben gekregen om mee te doen. Waarschijnlijk zullen in Londen de volgende koppels starten: Scherens de Kuysscher, VanVlietWals. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De volledige deelnemerslijst aan de Parijsche Zesdaagsche, welke op 7 Maart begint, is bekend gemaakt. De volgende ploegen komen uit: BuysseBilliet GuerraOlmo WalsBoeyenM. ClemensMaje- rus; SchoenWengler; Samijn Naye; FournierDe Kuysscher; Diot Guimbrétière; LapébieIgnat; Gi- rard-Goujon, Aimar-Bertocco, Wambst Gebr., SeresGebr., LeseurBou chard. Ook Slaats—Pellenaars zullen van de partij zijn. WAALWIJK. Van 17 tot en met 24 Februari 1939. Geboren Adriana Johanna Engelina Maria, dv. J. A. van Loon-Schrauwers Barbara Antonetta Cornelia, dv. A. H. van Oor schot-van Mierlo Johannes, zv. J. A. Span-van Gelder Jacobus Henricus Leonardus, zv. H. van Helvoirt-v. Gelder Franciscus Johannes, zv. A. Vugts- Klijn, wonende te Loonopzand Cor nelia Catharina, dv. C. J. Dekkers-Bruur. mijn. Overleden: Geen. Huw. aangiften: H. W. Spuijbroek, oud 25 jaren, wo nende te Sprang-Capelle en Ma. C. Bo gers, oud 20 jaren, te Waalwijk. GehuwdGeen. Ingekomen: M. W. van den Berk, van Vlijmen Fra. Smits, van Loonopzand A. J. M. Martens, van Oploo c.a. P. A. v. Woen- sel en gezin, van Eethen Ma. Ja. van Leeuwen, van 's-Bosch. Vertrokken: J. Broeken en gezin naar Loonopzand C. Lammers en gezin naar Tilburg Ha. Th. M. Swagemakers naar Breda. LOON OP ZAND. Van 17 tot en met 23 Februari 1939. Geboren: Adrianus Elisabeth, zv. Cornelis Jo hannes Vricns en Sa. Ca. Kruize Wij nand Petrus Franciscus, zv. P. J. Merkx en Aa. Ja. de Jong. Overleden: Da. Pruijssers, weduwe van W. Hulst, oud 80 jaren L. J. de Brouwer, oud 59 jaren, alhier Ja. Ca. van Hiel, oud 38 jaren, echtg. van J. Vastre Ma. Dingemans, oud 05 jaren, echtg. van A. Kops W. M. van Tilborg, oud 71 jaren. Gehuwd P. M. van der Velden, oud 20 jaren en Ja. Aa. Dekkers, oud 20 jaren, beiden wonende alhier. Huw.aangiften: Geen. Ingekomen J. A. van Hal, van Udenhout A. Pijnenburg en gezin, van Udenhout Aa. M. Vermeer, van Tilburg A. H. J. de Rooy, van Boxtel. Vertrokken Fa. Smits naar Waalwijk P. Ver meulen naar Montfoort Ha. van den Hoven naar Dongen F. J. de Haan naar Dongen H. A. Heesbeen, naar Baarle-Nassau A. G. J. Teurlings naar Susteren G. C. M. Teurlings naar Sus- teren J. P. M. Dankers en gezin naar Helmond H. L. C. Michielsen naar Helmond Ca. Ha. Ma. Verhelst naar Delft G. J. M. van Sambeek naar Uden. DRUNEN. Geboren Martinus Calesen-Elshout Adria na van den Brand-v. Loon. Overleden Marinus de Kr.uif, echtg. van Caht. de Gouw, ond 72 jaren Johannes van den Bosch, echtg. van Johanna van Son, oud 68 jaren Kind van Wouter Pulles-Klerks Wilh. Paay- mans, wed van Franc. v. d. Putten, oud 78 jaren Adrianus van Delft, wedr. van Allegonda van Wel, oud 69 jaren Francisca Smits, echtgenoote van G. van Weert, oud 26 jaren Jo hannes van Velthoven, oud 4 dagen W. van Leeuwen, echtg. van W. Bonman, oud 40 jaren. Gehuwd Anloon Aarts en Jac. Piron. RAAMSDONK. Van 1 lot en met 19 Februari 1939. Geboren: Pelrus C. J. zv. Bartholomeus W. A. Kanters en Allegonda A. Buijs. Adrianus S. C. zv. Johannes B. de Bont en Allegonda C. Zijlmans. Pieternella H. dv. Cornelis Nerings en Maaike van Berkel. Hendrikus A. A. zv. Cornelis Broeders en Cornelia H. van Vugt. GehuwdGeene. Overleden: Petrus C. J. Kanters oud 1 dag. Martinus Jos. van Seeters echt- gen. van Adriana J. Joore, oud 78 jaren. P T.T.-Gids. Verschenen is de P.T.T.-gids 1939 het onmisbare vademecum voor den zakenman, die toch zoo herhaalde lijk met de P.T.T. in aanraking komt. Deze gids bevat alle standaard- gegevens 1939. Goederenvervoer. Verschenen is de bundel voor drachten, zooals deze zijn uitge sproken in Hotel Witteburg te 'sGravenbage op de bijeenkomst inzake het wetsontwerp 510 tot coördinatie van het goederenvervoer, een bijeenkomst die was belegd dooi de Algemeene Nederlandsche Ver- keersfederatie. ADVERTEERT IN DIT BLAD Wij ontvingen uit Vrijhoeve-Capelle wederom een ongeteekend bericht over een a.s. uitvoering. Wij herhalen, dat berichten enz., waarvan ons de inzender niet bekend is, terzijde moe ten worden gelegd. Middenstander alhier. Nogmaals, wij kunnen ons niet inlaten met per soonlijke aangelegenhedenook Waal- wijks Belang of andere instanties kun nen daar niets aan doen. RED. VLIEGTUIGBOTSING IN BR.-INDIë. Donderdagmorgen zijn twee vliegtui gen van de Indian National Airways tegen elkaar gehotst en in de wilder nis, ongeveer vijftig kilometer ten Noorden van Karatsji, neergestort. De twee piloten en een Amerikaansche passagier kwamen om het leven. DUITSCHE JODEN MOETEN JUWEELEN INLEVEREN. De Duitsche Staatscourant van 21 Februari bevat een decreet, waarhij be paald wordt, dat alle Joden van Duit sche nationaliteit en alle staatlooze Joden verplicht zijn, om binnen twee weken alle voorwerpen van goud, zil ver en platina, alsook kostbare stee- nen en paarlcn in te leveren. Zij heb ben recht op een schadeloostelling volgens de directieven, die de rijks minister voor Economische Zaken daarvoor heeft vastgesteld. Baron Foucacourt en zijn echtgenoote verongelukt. Volgens een draadloos bericht uit Algiers is de voorzitter vaa de Fransche vereeniging voor lucht sport, baron Foucacourt te zamen met zijn echtgenoote bij een vlieg tuigongeval in den Franschen Soe dan, 200 K.M. ten Noordoosten van Faya om het leven gekomen. Beiden waren 11 Februari j.l. uit Algiers vertrokken om een ontdek kingsreis naar de bronnen van den Nijl te ondernemen. Uit een raam gevallen. Donderdagavond is de 23-jarige dienstbode Jetta Smier uit Nieuwe Pekela, dienstbode bij den kinderarts dr. Carstens, te Utrecht, op tot dus verre onopgehelderde wijze uit het raam van de derde verdieping van de dokterswoning aan het Servaas- bolwerk gevallen. Zwaar gewond vond men het meisje in den tuin aan de achter zijde van het huis liggen. In hopeloozen toestand werd zij opgenomen en naar het stads- en academisch ziekenhui* vervoerd waar zij in den loop van den avond is overleden. Door openstaande brug gereden. Donderdag is nabij het station Meeden Muntendam een rangee- rende locomotief door de openge draaide spoorbrug over een der kanalen aldaar gereden, in de diepte gestort en terechtgekomen boven op een passeerende tjalk van den schipper J. Amerika, welke op weg was van Veendam naar Winschoten. De machinist wist nog tijdig van den locomotief te springen en zich aldus in veiligheid te stellen. Het dek van het schip werd zwaar be schadigd, doch van de opvarenden kreeg niemand eenig letsel. De uitgestelde uitvoering der Zang- vereeniging de Volharding alhier, zal nu plaats hebben op Zaterdag 25 Fe bruari a.s. Opgevoerd zal o.m. worden De Zwarte Willem, tooneelspel in 4 bedrijven. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber ln. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers «n drogisten, f. U.75.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7