1 NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING GEERTRUIOENBERG. RAAMSDONK. TILBURG. SPRANG—CAPELLE. VLIJMEN. WASPIK. KAATSHEUVEL. V an o- P- r- n- - >n lü H. J. van Gesl^r, 11 Dr. W. Brockx, 12 J. R. M. de Bie. Door deze groslij ststeinming zijn dus de aftredende Statenleden drs. v. d. Poel te Princenhage en dr. W. Brockx te Zunderd afgevallen en ver vangen door de heeren J. N. Kroone te Breda en Joh. Bastiaansen te Beek. Kieskring Bergenopzoom. De definitieve candidatenlijst zou nu als volgt luiden: 1 Mr. J. A. P. M. van Hasselt. 2 R. W. Janssen. 3 P J. Jansen, (aftr.). 4 Ir. L. M. A. v. Loon, (aftr.). 5 Ir. A. C. P. Eist, (aftr.). 6 J. P. J. Asselbergs, (aftr). 7 Ch. M. Daverveldt. 8 P. L. D. Zoomers. 9 A. P. Romson. 10 J. F. J. van Mechelen. 11 J. J. van Buitenen. 12 C. Th. L. Moors. 13 A. C. E. van Miert. 14 Frans Jonkers. 15 G. P. van Nassau. 16 L. C. M. Brooymans. 17 A. J. L. Juten. 18 A. G. J. Moors. Mr. J. van Hasselt heeft onmiddel lijk een brief gezonden aan het Kring- bestuur waarin hij heeft medege deeld, zijn plaats af te staan aan den heer Asselbergs en zelf de zesde plaats te zullen bezetten. Kring van Anti revolutionaire Propaganda-Clubs in den Kieskring 's-Hertogenbosch. Bovengenoemde Kring houdt D.V* haar jaarvergadering op Zaterdag 4 Maart e.k. des avonds 7 uur in de groote zaal van het gebouw TAVENU te Nieuwendijk, waar als spreker hoopt op te treden de be kende burgemeester van Delft, Mr. v. Baren. Alle Anti-revolutionairen uit de Kieskring, alsmede uit de omgeving, worden dringend uitgenoodigd deze belangrijke vergadering te bezoeken. Eere-tentoonstelling Herman Moerkerk te 's-Bosch. Herman Moerkerk te Haarlem houdt van 5 tot 19 Maart '39 een tentoonstelling van schilderijen en teekeningen in de Openbare Lees zaal, Choorstraat 16 te's-Hertogen bosch. Mr. F. J. van Lanschot van 's-Hertogenbosch opent deze ten toonstelling officieel op Zondag 5 Maart '39 te half vier des namid dags. Bij deze plechtigheid zal Walason's Kamermuziek muzikale medewerking verleenen. A. B. M. Brans, directeur der Leeszaal houdt een inleiding over »De humor van Herman Moerkerk«. In de Maandagavond in hotel Centraal gehouden bestuursverga dering van de Oranjevereeniging »Geertruidenberg« zijn de bestuurs functies als volgt verdeeld Voorzitter, F. v. Gelderen secre taris P. Vermeer; penniugmeeste- resse E. Meijersleden M. Bakker, L. Okkerse en A. du Pont. In den loop der maand Maart zullen de bestuursleden alle inge zetenen bezoeken om toe te treden als lid der Oran je vereeniging. Daarbij zal de mogelijkheid wor den opengesteld zoowel eens per jaar als per kwartaal, maandelijks of wekelijks te betalen. Een zestal jongedames hebben zich bereid verklaard wekelijks de contributie op te halen. Als ieder huisgezin van Geertrui den berg wekelijks contribuant wordt zal het bestuur in staat zijn, de feestdagen van ons Vorstenhuis op grootsche wijze te vieren, hetgeen in het belang der gemeente is om dat dan ook veie vreemdelingen Geertruidenberg op die feestdagen zullen bezoeken. De uitslag van de in deze ge meente gehouden stemming over de groslijst van candidaten van de R.K. Staatspartij voor de Provin ciale Staten luidt als volgt Mr. A Baron v. Oldeneel tot 01 denzeel 228, H. J. M. Aarden 201, H. G. C. v. d. Assum 160. Mr. Th. Heere 217, P. van Eek 99. F. vön Unnik 75, H. Matthee 95, A. van Alphen 14, A. Wijt vliet 28, A. Snels 27, J. Sassen 98, M. v. d Stee 13. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen: 1265. Aantal opgekomen leden kiezers 259. Van onwaarde: 6. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Openbaie vergadering van den Baad der Gemeente Geertruidenberg op Vrijdag 3 Maart 1939, des na middags 7 uur in bet gemeentehuis. Te behandelen zaken 1. Mededeeling procesverbaal van kasopname ovei bel le kwartaal *3». 2. Vaststelling voorschot ingevolge art. 1U1 der Lager Onderwijswet 19^.0 over '39 vour de bijzondere scüolen. 3. Vaststelling rekening Stedelijke Godshuizen dienst »937. 4. Wijziging gemeente begrooting eo bediijlsnegioolingen dienst 1938 en 1939. 5. Benoeming leden en plaatsver vangende leden Stembureau. 6 Ingekomen stukkeu. 7. Reclames. RAAMSDONKSVEER. De uitslag der stemming te Raams donksveer voor de groslijst R K. Staatspartij van leden der Provin ciale blaten is alsvolgt van Oldeneel tot Oldenzeel Mr. A. K. M. G. Baron Aarden H, J. M. Assum van den H. G. C. Heere Mr. Th. H. A. M. Eek van P. N. Unnik van G. J. Matinee H. P. Alphen van Ant. Wijtvliet Ant. Snels A. D. C. Sassen J. C. H. M. W. Stee van der M. 302 285 254 323 192 74 78 16 21 27 54 24 Totaal 1650 Het aantal opgekomen kiezers bedroeg 345. Van onwaarde 15. Het aantal geldige stembiljetten 330. De R.K. Zangvereeniging »Ex- celsiorcc zal deelnemen aan het con cours te Nijme.en, dat op 23 Juli a.s. wordt gehouden, en zal uitko- men in de 3e aldeeling. Naar we vernemen bestaan alhier plannen om te komen tot oprichting van een R.K. U.L.O.- School voor jougens en meisjes. Bouw van een tunnel onder den spoorweg. 0e totale kosten bedragen f550.000 In zijn bijeenkomst van 21 October jl. besloot de raad een crediel uil le nekken van f 10,090 teneinde een plan voor den bouw van een ver- keerstunelonderonder den spoorweg filnurg Boxtel, tusscben 't Heuvel plein en de Koestraat te kunnen doen opmaken. Daarbij werd overgelegd een voor- loopig ontwerp, dat was vervaardigd door den directeur van publieke werken ir. J. de Jong. Bovendien zou aan de diieclie van de Nederlandsche Spoorwegen verzocht worden om een globale berekening te maken van een zg «hoogspoor», waarvan vroeger al eens sprake is geweest, maar dat telkens weer moest worden terzijde gesteld wegens de enorme kosten B. en W. hebben den raad thans een definitief voorstel doen toekomen te behandelen in de raadsver gadering van 3 Maait a.s. dat inhoudt den bouw van den geprojec leerden tunnel volgens het oor spronkelijk plan van ir. de Jong, en waarvan de totale kosten met inbegrip van verlichting wordt be rekend op f445,000 waarnaast nog een bedrag van f 53,0 j0 noodig zal zijn voor wijziging van de grond leidingen en 157,000 voor riooleerings werken. Het eind-totaal beloopt dus f555,000. Omdat voor een zg. «hoogspoor» naast dit tunnelplan geen plaais is afgezien dan nog de hooge kosten ervan, die geraamd zijn op 18 millioen (ongerekend de bouw van een goederenstation aan de Bingbaan- West), stellen B. en W. voor, om dit zeer voorloopige project verder voor kennisgeving aan te nemen De tunnel is verdeeld in drie ver keersbaneneen voor auto's ter breedte van 7 20 m. (beide richtin gen); een voor wielrijders, breed 2 m (een richting) en een voor voet gangers, breed 1.60 m (een richling) Het ligt in de bedoeling om de werken te financieren met medewer king van Werkfonds. CAPELLE. Voor het toelatingsexamen aan de Ambachtsschool te Tilburg slaagden Joost van den Hoek Wzn leerling der Chr. School te Heistraat Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag Maart 1939 des nam. ten 7,30 uur (precies) ten raadhuize der ge meente. Te behandelen onderwerpen 1 Ingekomen stukken. 2 Voorstel van B. en W. tot ver. deeling van de gemeente in stem- districlen voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer, van de Prov. Staten en van den Gemeenteraad. 3 Voorstel van B. en W. tot be noeming van een lid van het stembureau in het le district. 4 Aangehouden voorstel van B. en W. tot vaststelling van de wedde van den bode. 5 Voorstel van B. en W. tot ondei handsche verhuring van de woning in het raadhuis. 6 Voorstel van B en W. tol vast stelling van de instructie van den bode. 7 Voorstel van B. en W. tot ophelfing van de zekerheid, gesteld door den gemeente ontvanger 7a Voorstel van B en W tol intrekking van de artikelen 7 tol en met 10 van het reglement voor het burgerlijk armbestuur der ge meente Vlijmen. 8 Voorstel van B. en W. tol nadere wijziging van het reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad. 9 Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaiing van een drietal woningen 10 Voorstel van B. en W. tot nadere wijziging van de bouwver ordening. 11 Voorstel van B. en W. tot nadere wijziging van de verorde ning regelend de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. 12 Voorstel van B. en W. tot vaststilling van een strafverorde ning tot wering van ontsierende reclame er»z. 13 Voorstel van B. en W. tol wijziging van de begrooting 1938. 14 Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting 1939. 15 Voorstel van B. en W. tot intrekking van het besluit tot onder- handsche verpachting van de wielen achter de hut. 16. Benoeming van eenecommissie van advies inzake afvoer van het afvalwater van de boterfabriek en van de stoomleerlooierij. 17 Voorstel van B. en W. om te beschikken over bezwaren tegen den aanslag in bet schoolgeld en de hondenbelasting. 18 Voorstel van B. en W. tot nadere regeling van de verorde ningen, regelend den rechtstoestand van de ambtenaren der gemeente. 19 Rondvraag. Op initiatief van de B K. Werk lieden vereeniging werd op 23 Fe bruari 1.1. in het Patronaat een vergadering gehouden waarop de Bestuursleden van alle R.K. Üiga nisaties alsmede enkele vooraan staande personen waren uitgenoo digd om mede te werken aan de actie Naar de Nieuwe Gemeenschap. Door den heer Huisman werd een uiteenzetting gegeven van de werk wijze die in deze gevolgd wordt en wilde aan de hand biervan overgaan lol het benoemen van een comilé Nadat door Burgemeester Dekkers hierop het woord wasgevoerd werd besloten dat door de Besturen dei- Organisaties binnenkort een verga dering zal belegd worden om ti komen tot het benoemen van een Algemeen Comilé hetwelk dan ver volgens een Comité van Actie zal benoemen. Alhoewel niet algemeen bekend was het loch een feit dat de Was- piksche Raadhuisfeesten op de film waren vastgelegd. Door de welwil lendheid van Burgemeester Dekkers werden de leden van den gemeen teraad en genoodigden in de gele. genheid gesteld om op het witte doek te aanschouwen wat er op den dag der opening van het Nieuwe Raadhuis zoo al was gepasseerd De filmverlooning gaf hiervan een duidelijk beeld en het was voor de aanwezigen een ware attractiewanl hier zag men het geheel wat niet het geval is op den dag dat men zelf alles meemaakt. De jaarvergadering van de Ver »Het Groene Kruis«, zal ge houden worden op Woensdag 1 Maart a.s. in de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier. De agenda vermeldt o.a. rekening en verant woording over 1938 en bestuurs verkiezing. Aftredend bestuurslid is de heer L. Verduyn, terwijl in de vacature Ds. G. Lans, een nieuw bestuurslid gekozen zal moeten worden. Aanrijding met doodelfiken aflooop. Maandagmiddag omstreeks kwart over twaalf had het onverantwoorde lijk, onvoorzichtig op straat spelen van de jeugd weer als gevolg, dat het onschuldig leven van een kind werd KERMISVERPACHTING. Maandag had ten gemeentehuize de inschrijving plaats voor de kermis 1939. Ingeschreven werd als volgt: Mej. v. d. Linden, Eindhoven, gebak- I genomen, kraam en visch. Een paar jongens was in de Gast- A. C. de Jong, Vlaardingen, 3 bum- huisstraat tegenover de Leostraat met perspelen en tentje met onderzeeër. een bal aan liet spelen, toen het zes- B. Giezen, Orthen, draaimolen, jarig zoontje van mej. de Wed. Mo- schomrael en chemillecaroussel. lenschot-Moreval, die juist tegenover A. Sips, Ermelo, panorama kijktent. I de Leostraat woont, uit huis kwam Gez, Vogel, Amsterdam, galanterie- I geioopen, den op straat rollenden bal kraam. achterna, juist toen van de richting A van Rijswijk, Dongen, ijscowagen, ivaatsheuvei de bestel-auto van de W. Lohman, Kampen, paling en norstel-firma Vermunt uit Roosen- vischkraam (geen zuur)tlaal naderde. v n Van en' Bergen-op-Zoom, I chauffeur baalde zooveel moge- °t erfPSrt' J Ifik naar links uit om het kind te J. v. d. banden, Tilburg, palingkraam ontwijken, doch kon niet voorkomen, r. van Brunschot, Tilburg, paling- dat het jongetje gegrepen werd, ter- raam en man en. wijl de wagen reeds net linker-trot- J. Sipkema, Leiden, luchtschommel en toir eed en een centime- flesschenwerptent. 1 A. Roeien, Bergen op Zoom, zweef molen. D. Onrust, Zaandam, schiettent. M. Pleune, Rotterdam, kijktent. L. Bakker, Apeldoorn, golf van Bis- caje. J. Rustwat, Rotterdam, torpedo- sportje. E. van Dijk, Roermond, patates frites A. Jansens-v. Giessen, 's-Bosch, sui- kerkraam. A. Galle, Rotterdam, gebakwagen. F. Gersen, Ginneken, gebakwagen. P. Vale, Bergen op Zoom, 3 knikker sporten, 2 vogelpieken en cocktailpala- I geleden zijn, dat onze Weledelaclitb. ters van de daar staande boomen tol stilstand kwam. In hopenlooze toestand werd de kleine opgenomen en bij moeder een jonge weduwe met negen kinderen binnengedragen. Dr. Vercauieren was spoedig aanwezig en moest be- lialve vermoedelijk meer inwendige kneuzingen een zware schedeinasis- fractuur constateeren. in den loop van den namiddag overleed de kleine. Een lustrum. Op 1 Maart zal het juist vijl' jaren ce-spel. Wed. Leander, Breda, luchtschom mel. R. Vale, Bergen op Zoom, bumper- sport en berekeningspel. C. v. d. Wijngaard, Breda, 2 bum- perspelen. C. v. d. Wijngaard, Breda, 3 bumper- spelen. C. v. d. Wijngaard, Breda, 3 bum- perspelen en 1 oefeningsspel. A. Trommelen, Waalwijk, patates- frites. J. v. Zwietering, Sprang, ijswagens. B. Giezen, Orthen, caroussel, schom mel, rupsbaan. K. Mulders, Amsterdam, miniatuur racebaan. J. Wickers, Rotterdam, berekenspel en ballentent. J. Sipkema, Leiden, schommel en flesschenwerptent. A. Roels, Bergen op Zoom, zweef molen en bumpersport. E. van Dijk, Roermond, patates fri tes. F. de Leeuw, Tilburg, suiker- en fruitkraam. A. Galle, Rotterdam, gebakwagen. H. Lindhaart, Heusden, zweefmolen en kinderdraaimolen. A. Leander, Breda, luchtschommel, zweefcaroussel. R. Vale, Bergen op Zoom, bumper- sport en berekeningsspel. M. Timmermans, Raamsdonksveer, oliebollen en frites. F. Pooters, 's-Bosch, gebakkraam en frites. N. v. Hest, Tilburg, paling en zuur kraam. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins, alhier, werd Vrijdagnamid dag te Loonopzand aanbesteed het ver bouwen van het Café, vroeger tram station, van den heer J. v. d. Schoot, tegenover de R.K. Kerk. De uitslag was: Gebr. v. d. Hoven, K'heuvel 1300. H. Moolenschot, K'heuvel 1276. Gebr. Brekelmans, K'heuvel 1274. L. Luxemburg, K'heuvel 1255. C. v. Hest, Loonopzand, 1155.-— J. Spapens, L.-op-Zand 1080. S. Pepping, K'heuvel 1075.— F. Mutsaers, L.-op-Zand 1065. Het werk is gegund aan F. Mutsaers te Loon-op-Zand. De Nieuwe Gemeenschap. In de zaal van den R.K. Gildenbond had Vrijdagavond een vergadering plaats, waarop als spreker optrad de Weled. heer A. C. de Bruijn, Voorz. van het R.K. Werkl. Verbond en Lid van de Eerste Kamer. De heer C. Roestenberg leidde de vergadering. Aanwezig waren de Heeren Geeste lijken uit Kaatsheuvel, de WelEd.Acht bare heer Burgemeester Mallens, Wet houder Grootzwagers, zeer vele nota belen uit de plaats, vele bestuurslueden uit de diverse standsorganisaties, de Eerw. Broeders van Liefde, doch naar verhouding niet veel leden van de R.K. Werkl. vereeniging, waarvan 't initia tief der vergadering uitging. De heer de Bruijn hield een zeer pak kende, goed gedocumenteerde rede over het onderwerp ,,De Nieuwe Ge meenschap", zooals hij dit onderwerp hier in Waalwijk en op vele andere plaatsen reeds behandelde. Het publiek toonde de grootste belangstelling voor het schitterende betoog van den be gaafden redenaar. neer Burgemeester J. A. Frans Mal lens als zoodanig geïnstalleerd werd. Ongetwijfeld zal dit voor velen een aanleiding zijn, om voor het vele, dat Burgemeester Mallens in deze 'periode voor onze gemeente gedaan heelt, hun attentie te betuigen. Naar het concours. I)e Kon. Erk. Harmonie Apollo heeft ingeschreven op het concours te Oss en zal daar in de Eere-al deeling uitkomen, terwijl het R.K. Mannen koor Orova in de derde aldeeling aan het concours te Huissen (Gld.) zal deelnemen. LOON OP ZAND Zondagmiddag hield de R. K. Kiesvereenigiiig alhier haar jaar vergadering in de zaai van de Wed. Wijtvliet. In zijn openings woord herdacht de voorzitter den ontslapen Paus. waarna voor Diens zielerust een gezamelijk gebed werd gestort. De Penningmeester bracht een goedverzorgd jaarverslag uit. De kas sloot met een batig slot van 146,41. Tot leden der controle commissie werden gekozen de heeren Huibregts en van Lier. Tot bestuurslid weid gekozen de heer J. B. van Opstal. Medegedeeld werd dat de stem ming voor de groslijst der candi. daten voor de Prov. blaten zal plaats hebben op Zondag 5 Maart, waaromtrent de voorzitter een uit eenzetting gaf. Verder werd meegedeeld dat het Kringbestuur Tilburg de gevraagde onthulling van de voorbereiding der gemeenteraadsverkiezing beslo ten heeft te verleenen. Uit de toe lichting bleek dat van de 84 af- deelingen aan 58 onthelfing werd verleend. Schietwedstrijd B V L. De B.V.L. hield Zondag in de zaal van den heer Fr. Aarsen een onderlinge schielwedsli ijd, waarvan de uitslag is alsvolgt: C Boere 50, M. Maas 50, G, van Gorcum 49, A. van Vugt, M. van Gorcum, Aug. v. Hest 48, A. Dankers 47, M. van Laarhoven, C. Schellen 45. Gouden Bruiloft. Op 14 Mei a.s. hopen de echte lieden W. E verts-Zuidweg Vermeer den dag te herdenken dal zij voor 50 jaar in het nuwelijk traden. Op Donderdag a.s. zal de buurt een vergadering houden teneinde een en ander betredende dit gebeuren te bespreken. Staanplaatsen Kermis. Dezen zomer zullen de volgende personen met hun attracties op de kermis alhier aanwezig zijn J. Sipkema uit Leiden met lucht schommel en flesschenwerpttnt, A. Roels uil Bergen op Zoom met bumpersport, F. de Leeuw uit Til burg met suiker en fruitkraam. H. W. Lindaart uit Heusden met zweef molen en kindermolen, M.Timmer mans uit Raamsdonksveer met olie. bollen en friteswagen, N. van Hest uit Tilburg met paling en zuur kraam. ADVERTEERT IN DIT BLAD

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7