SPORT ORUNEN. GEERTRUIDENBERG. WASPIK. kA Begrijpelijkerwijs bracht het geval nogal consternatie teweeg in het an ders zoo rustige dorp. De gemeentepolitie was mede op het terrein van het ongeval aanwezig. Op verzoek van pastoor v. d. Noort, werd het kerkgebouw des nachts bewaakt. WAARSCHUWING. De Commissaris van ploitie te Nij megen waarschuwt nogmaals tegen colporteurs en venters, die trachten het medelijden op te wekken van het publiek, door voor te geven een be trekking bij de N.V. Zeepfabrieken Dobbeiman te Nijmegen te zullen ver krijgen, wanneer zij een bepaalde hoe veelheid. zeep per week verkoopen. Deze medecieeling is onwaar en de zeep wordt meestal boven de waarde verkocht. MUSIS SACRUM. „Proces met gesloten deuren." Oudejaarsavond in eendergroote feestzalen te Berlijn. Een groote groep vroolijke menschen bijeen Het feestgedi ui&ch veistcnjd en de conferencier maakt bekend dat het over eenige oogenbliijken 12 uur uur zal zijn. De wenschen vangen aan. Iedereen kent dit tafereel. Bankier Sparrenberg zit niet zijn vrouw en dochter en eenige ken nissen in een loge en allen wijden den eersten dronk van het nieuwe jaar op voorspoed en geluk. Een nieuw jaar is begonnen, d^ch hel zal een begin worden van een tra gedie, die reeds zijn schaduw vooruit werpt op het vroolijke groepje menschen. Mevr. Sparrenberg, voor weinige oogenblikken nog stralend van vreugde, is na een kort telefoon gespiek.als bij tooverslag veranderd, zij wendt hoofdpijn voor en wenscht naar huis te gaau. Wat is er ge beurd? Een vroeger verloofde van Mevr. Sparrenberg is op het tooneel verschenen, een man die zich reeds aan tallooze misdaden heeft schuldig gemaakt. Evenals hij vroeger zijn verloofde gebruikte om zich in alle vooraanstaande kringen geïntrodu ceerd te krijgen, zoo wil hij thans met behulp van zijn vroegere ver loofde een nieuwe zaak onderhanden nemen, een zwendelparlij, waarvan haar eigen man het slachtoffer zal worden. Zoover komt het echter niet, dank zij de interventie van haar dochter De zwendelaar wordt vermoord, althans de politie neemt aan dat hij vermoord is en dan begint't proces met gesloten deuren. Paul Wegener heeft met behulp van uitmuntende sterren, waarvan wij slechts de namen van Olga Tschechowa, Alfred Abel, Sabina Peters, Ivan Petrovich en Berthold noemen van dit scenario, een film gemaakt die er zijn mag. Een film die die den toeschouwers boeit van het begin tot het einde en die een bezoek aan Musis deze week tot een werkelijk genot maaM. LüXOR BIOSCOOP. Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Het succes van Walt Disney's film: Sneeuwwitje en de zeven dwergen is enorm en wij moeten ver terug gaan in de geschiedenis van de film, alvo rens wij een f|ilm aantreffen, die even veel opgang heeft gemaakt dan dit werk. De eenvoudige charme van Sneeuwwitje kenmerkt deze rolprent en juist deze eenvoudige charme is oorzaak geweest van de groote belang stelling die het publiek aan den dag heeft gelegd voor diit R.K.O.-product. Het verhaal is aan ieder bekend en juist de groote populariteit die het kinderverhaal Sneeuwwitje allerwe gen heeft is mede oorzaak geweest van bovenbedoeld verschijnen. Edoch, de keuringscommissie was het niet heele- maal met Walt Disney's product eens. Er waren enkele scènes in deze film, die geen erg paedagogische strekking hadden maar nadat er enkele tiental len meters waren uitgesneden, kon de flinï ook voor de kjinderen vertoond worden. Het verhaal is natuurlijk aan ieder bekend en de sympathieke dwergen met hun vloeiend klinkende namen doen de rest. Allereerst hebben we dan Doc, die zich met veel vertoon en waardigheid op den voorgrond dringt, doch als hij eenmaal aan het praten is, niet meer kan ophouden, niet om dat hij zijn eigen stem zoo mooi vindt, maar doodeenvoudig omdat hij het einde van een woord n/iet gemakkelijk kan vinden. Grumpy is een echte zwartkijker maar heeft daarentegen een hart van goud. Hij is zooveel als de chef van de dwergen. Sneezy is een echte figuur van den tegenwoordigen tijd, nu nagenoeg iedereen aan de griep lijdt. Sneezy is doorloopend ver kouden, spreekt steeds met een ver stopte neus en niest te pas en .te on pas, hetgeen natuurlijk vaak tol ver makelijkheden aanleiding geeft. Sleepy is de kampioen slaper van de club. Hij slaapt, wanneer hij maar even de gelegenheid kan vinden, maar |is hij toevallig ook wakker, dan is er geen kereltje zoo uitgeslapen. Bashful is vreeselijk verlegen, voor al in de nabijheid van Sneeuwwitje. Altijd is hij vol vuur, maar helaas is het kereltje te bleu om dit te beken nen. Happy is de vroolijkste van alle dwergen; een echte kameraad met een heldere stem. Dopey de jongste van de /even dwergen kan niet spreken om de eenvoudige reden, omdat hij het nog noo.it geprobeerd heeft. Hij is een geboren grapjas en een schitterende duvelstoejager. En lusschen deze kostelijke dwer gen staat dan de vorstelijke verschij ning van sneeuwwitje. De muziek van deze flilm heeft via de radio al genoeg bekendheid verworven. Wij behoeven hierover thans niet meer uit te wij den. Laten wij dan volstaan met de 111e- dedeeling dat er deze week in Luxor een schitterend programma wordt ver toond, een programma, dat in alle plaatsen ieders belangstelling had, en bijna overal verlengd moest worden. Ook in Waalwijk verwachten wij een ontzaglijke belangstelling voor dit pracht werk, dat jong en oud een heele poos amuseert en boeit. Plaatsbespreken achten wij dan ook tn verband met de te verwachten drukte ten zeerste geboden, iederen dag is hiervoor aan de zaal gelegen heid en voorts Zondag van 12 tot 2 uur aan het loket. Zaterdag 11 Maart om drie uur en Woensdag 15 Maart dezelfde tijd zal er met dit werk een kindervoorstel ling worden gtgeven. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. DE BAROMETER STAAT REGEN. OP Het alarmsignaal voor rheumatiek heeft geslagen. Neem Uw veiligheids maatregelen als duizenden anderen, die slechts één middel kennen, dat hen in het vochtige Hollandsche klimaat tegen rheumatiek beschermt. Zet Uw gezondheidsbarometer weer op „zon nig'' en gebruik Kruschen. Eiken mor gen „de kleine, dagelijksche dosis" in Uw eerste kop thee of op een glas warm water en het kan regenen zoo veel het wil. Rheumatiek behoeft bij U niet aan te kloppen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). «De Binnen Oude Maas» Wij willen balanghebber.de er op wijzen, dat, zoo uit de advertentie elders in dit blad opgenomen blijkt, een zeer belangrijke lezing gehouden zal worden over den waterstaatkun digen ioestand in hel gebied var. het waterschap «de Binnen Oude Maas». Gezien het goede resultaat dat men nu reeds heeft met de uitdieping van het Oude Maasje, blijft het te betreuren dat men niet direct heeft kunnen overgaan om meerdere verbeteringen hiermede verband hondende tol nitvoerirg te brengen. Of men tot die verbeteringen zal kunnen komen zal geheel afhangen van belanghebbenden. Het stemt tot genoegdoening dat de Ned Heide Mij. Hr. Ms. kruiser „Gelderland" is uit den West teruggekeerd, na een tocht van 5 maanden; echter zonder looden verrader, die de kruiser weer terug gebracht heeft aan den eigenaar te Curasao. Het schip komt de haven van den Helder binnen. bereid is gevonden een en ander uileen te zetten. Moge daarom niemand verzuimen deze zeer belang, rijke lezing bij te wonen. Een loon-offer van de werkenden voor de werkloozen. De Bossche Diocesane Werklieden- bond heeft sinds October '38 de Cullureele Werkloozenzorg op groot scheepse wijze ter hand genomen. Verschillende oorzaken hebben dit mogelijk gemaakt. Vooreerst het steeds sterker levend begrip van de toestand der werkloozen, die niet alteen materiële nood hebben, maar aparte geestelijke hulp en morele steun noodig hebben, tegenover de aparte geestelijke gevaren en morele inzinking, die uit het leeglopen en nietsdoen kunnen voortkomen. Vervolgens het feit dat de Bossche Dioc. Wei kliedenbond, geholpen door den Diocesanen Kringvan Actie voor God, Paters Capucijnen ter beschikking kieeg, uitsluitend voor de verzorging van de geestelijke belangen der werkloozen. Daaibij kwam de Minister van Sociale Zaken ter hulp, doordat hij toestond bet «stempelen» der werk loozen onder bepaalde voorwaarden te vervangen door ontwikkeling en ontspanning. In nauwe samenwerking met het Departement van Sociale Zaken, is de voor dit doel ingestelde cuhurele Werklozendienstvan den Diocesane Weikliedei.bond, aan de arbeid gegaan met het gevolg, dat in alle steden van ons Bisdom en in de meeste doi pen.werkloozen-triduums of retraites zijn gehouden, dat daar bij in alle sleden benevens in de meeste dorpen met een teveel aan werkloozen, een dagelijksche ont. wikkeling of ontspanning van enkele uren daags, kon worden op touw gezet. Wat dit voordewerklozen betekent kan alléén iemand die den ganschen dag leeg moet Joopen, beselfen en dat de werkloozen dit beseffen wordt bewezen uit den gestagen groei en toeloop in al de plaatsen waar dii werk is begonnen. Dit werk, iedereen begrijpt dat, kost geld héél veel geld. Om hiervoor nu dat geld te ver krijgen, meent bovenstaande Werk loozendiensl vooreerst een beroep te moeten doen op de werkende arbeiders Het is bekend, denk b.v. aan de eigen Arbeiders—instelling «Her wonnen Levenskracht»,dat de onder inge liefde bij de arme arbeiders zéér gemakkelijk vaardig wordt, als het gaat om de geslagenen, om de lijdende in eigen'stands millieu. Daarom duift de Arbeidersstands organisatie in ons Bisdom vol ver trouwen op de altijd levende soli dariteitssged ach te on der de arbeiders, aan de werkenden vragen een uur. loon-offer voor culturele verzorging van de werkzoekenden. Dit uur loon offer zal in de Goede Week georganiseerd worden onder het motto; «Een goede daad in de Goede Week.» De Bossche Dioc. Werkliedenbond staat verder met ieder verstandig mens op het stand punt, dat he't wei klozenprobleem door de heele gemeenschap moet worden opgelost en daarom richt hij zich voor deze zaak niet alleen tot: Eiken arbeider om één uur arbeid voor zijn werk lozen kameraad; maar tot: eiken middenstander om een solidariteitsbijdrage naar vermogen, tot eiken werkgever om een gift overeenkomstig zijn maatschappelijke positie, tot: elke jeugdige om een zakgeld-bijdrage, tot: eiken Christen-mensch om Een duit in het zakje. De gedachte van Geestelijke Her- bewapenin en van de Nieuwe Gemeenschap, die in ons Katholieke duiden een zoo goed klankbord vinden in ons katholiek gemoed, mogen iedereen bewegen deze inzameling te maken tot een klin kende daad in klinkende munt. Het nieuwe raadhuis. De eerste werkzaamheden zijn begonnen. Met een de directiekeet en de plankenschulting is voorioopig bet werk nog verbolgen. Met belangstelling zien wij den bouw en groei tegemoet, terwijl wij de weggebruikers willen waarscnu- wen met niet al te groote vaart de Stationstraat uit te rijden, daar het uitzicht naar links niet eiggoed is. Biljarten. In café Th. Elshout werd een biljai twcüsli ijd gespeeld tussctien bet eerste zestal van O.U O. en een zestal van de biljartclub »Onüer Ons« uit Den Bosch. De uitslag is ais volgt: O.O.O. Onder Ons. M. v. d. Wielv. Sandvoort 7538 P. v. Bavenstein Ltlltrs 42—7o F. v d. WielMollen 3tf 7o J. Bergmans—Kups 31-50 G. v. Engelen—v. d. Ven 50-4u P. Elshout—v. Pinksteren 5o_ 18 Totaal 287-302 H. S. 000, M. v. d. Wiel 24 car. H. S. Onder Ons, Letfers ly car. Mooi succes. Dezer dagen mocht onze dorps genoot de heer Mart van Delft Pzn., boeismid met Rijksdiploma van de veeaiIsenijschool Ie Utrecht, den eersten prijs ontvangen van de Buiteidagen te Hilvareiibeek. Deze prijs is uitgereikt in den voim van een mooie legpenningen is bedoeld als waurdeenng voor bet werk, dat den hoefsmid aan de deel nemende paaiden bad verricht. Voor den beer v. Delft is dit een mtoi succes omdat hij zooals reeds eerder gemeld op het gebied van hoefslag de beste prestatie had ge leverd. Woensdag j.L des v,m. 10 uur had alhier de officieele overdracht aan de gemeente plaats van de door het Rijk ten behoeve van de ge- meentelijke luchtbescherming ge schonken Metz molorbrandspuit met transportwagen. Aan de rivier de Donge werd proelgedraaid in tegenwoordigheid van burgemeester Biancbi, een tweetal departements-ambtenaren, de vertegenwoordiger van de firma Ad Voigt en Co., leverancier, en verschillende belangstellenden. Daarbij bleek dat de motorbrand spuit ten volle aan de gestelde ver eischten voldeed. Zijn capacileit bedraagt 1000 Liter per minuut. Laten we echter hopen dat hij nooit dienst behoeft te doen. De kiezerslijst in deze gemeente bevat 1364 stemgerechtigde kiezers voor leden der provinciale staten en gemeenteraad. Tengevolge van het van kracht worden der gewijzigde statuten der Chr. School vereeniging alhier, is het bestuur der school met drie Kerkeraadsleden uitgebreid t.w. met Ds. R. de Bruin, Ned. Herv. Predi kant; B. Okkers, ouderling en W. van Loon, diaken. Tevens kan nog medegedeeld wilden dat vanaf" 8 Maait j 1. als voorzitter derschool- vereeniging is opgelrtdin Ds. R. de Br uin, zulks in de plaats van den heer A. P. Verhoeven die als Zoo. danig heeft bedankt. De heer Ver hoeven blijft echter deel uitmaken van het Schoolbestuur. Predikbeurten Zondag 12 Maart 1939: N'ed.. Herv. Keik v.m. half tien Ds. R de Bruin. Dezer dagen heeft de dam- vereeniging D.LU. uit Waspik- Baamsdonk een overeenkomst aan gegaan met den impresario van den wereldkampioen den heer Rjijchen- bach om op 2en Paaschdag des avonds te 7 uur in bet clublokaal van de vereeniging bij den heer P. Rovers Montens een simultaan te spelen tegen 40 borden. De dam- vereeniging stelt alles in het werk om de beste dammers uit de pro vincie samen te brengen, oin zoo doende den wereldkampioen een beeld te geven, dat de beneden Moerdijksche damsport ook op een hoog peil van ont-wikkeling staat. Op Maandag 13 Maart ,a.s. des avonds om 8 uur zal bij Chr. van Dongen een vergadering w orden gehouden om een feestcomité op te richten, voor de a.s. priesterwijding van den Eerw. heer M. Langerwerf. IJSHOCKEY. De Europeesche Kampioenen, de Zwitsers, hebben hun kampioenstitel behaald na een taaie volhardende^Rïjd welke zelfs tweemaal overgespeeld moest worden tegen Tsjecho Slowakije. Met deze overwinning hebben zij zich geplaatst in de eerste rij der ijs- hockey-spelende landen. De Tilburgsche Kunstijsbaan heeft als waardige tegenspelers in overleg met de Nederlandsche IJshockeybond een Nederlandsch team gecharterd om deze werelddeel-kampioenen behoorlijk partij te geven, en ieders bewondering zal afdwingen. De Zwitsers spelen een enthousiast- bewegelijk spel volgens eigen methode, dat echter zeer opwindend is en waar bij zij geheel in hun puck en stick spel opgaan. Schaatsen hebben zij van jongs af geleerd en het is daarom ook dat zij voor geen team ter wereld be hoeven onder te doen. Wilt U onze Hollandsche jongens bezig zien om deze kampioenen te be dwingen, komt dan Dinsdagavond op de Tilburgsche Kunstijsbaan. De Tilburgsche Kunstijsbaan. WIELRENNEN. SLA ATS—PELLEN A ARS. Het koppel Slaats-Pellenaars zal in het komende seizoen gescheiden worden, al dus het Hsgz. Men moet dit goed begrij pen. Beide renners gaan gedurende de zo mermaanden een verschillende richting uit. Kees Pellenaars zoekt het zooals wij reeds eerder meldden op den weg. De richting waar hij vroeger zooveel succes sen boekte. Hij veroverde daar ó.m. in België het kampioenschap der amateurs, terwijl hfj eens beslag wist te leggen op den Nederlandschen titel van kampioen der profs op den weg. Frans Slaats gaat zijn weg zoeken in de stayers-wereld. Daar zal het hem lukken, terwijl nu reeds vaststaat dat zijflj kPJmst in de stayers-wereld een nieuwe attractie zal zijn in dezen tak van wielersport. Daar zal hij zich kunnen uitkuren tegen de grootheden achter de motoren. Wij wenschen de beide renners het meeste succes in hun nieuwe richting, Mi De eerste bloeiende crocussen in de Wieringermeer en langs het Noord - Hollandsche Kanaal in de omgeving van Breezand. Een echt Hollandsch landschap. Het riet, waarmede de bollenvelden waren afgedekt, wordt door een aantal tuinders weggehaald, opdat men beter kan genieten van deze bloemenpracht. K XVVs v v'

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10