Voetbalvereeniging „Juliana" te Waalwijk jubileert. GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND HEUSDEN. DONGEN, ZEVENBERGEN. DUSSEN. TILBURG 20 Jaar lief en leed van een voetbalclub. loon op zand. brengst komt ten bate van de Zending worden gehouden op Donderdag 30 Maart a.s. in een der zalen van het voormalig raadhuis. Tot lid der Commissie van Toe- zicht op het Nijverheidsonderwijs voor de j.l. Dinsdag alhier geopende Landbouwhuiishoudschool is o.m. be noemd Mevr. Smit te Vrijhoeve— Capelle. j)e vergadering van Christelijk Nationale Actie Zaterdagavond, waar- in ais spreker zal optreden dhr. P. Jan sen uit Zeist, wordt niet gehouden in het gymnastieklokaal der O.L. school alhier, zooals aanvankelijk het voorne men was, doch in de bovenzaal van het café van dhr. Ant. v. Dijk aan het Bruggetje te VrijhoeveCapelle. VRIJHOEVE—CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. E. J. Dijk. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Naar wij vernemen is de toestand van Pastoor-deken N. J. Wouters te Heusden, die op het oogenblik 111 het ziekenhuis te Tilburg verpleegd wordt, dermate verbeterd, dat ver. wacht mag worden, dat hij eerlang weer hersteld naar zijn parochie zal terugkeeren. Op 6 Maart jl. werd op de werf van de Haan Oeriemans alhier met goed gevolg te water gelaten het motorvrachtschip wKyle 1' ischerw aldaar in aanbouw voor rekening van een Engelsche Beederij. Uit is een schip van het Coaster type meteen deadweight van ca. 80U ton en heeft de volgende hoold- afuietingen Lengte over alles 52,4.) M lengte tusschen loodlijnen 48.77 M., breedte op grootspant 8.9ö holte tot hoofadek 7b en hoLe iot^B. Q. dek 5,13 Meter. in het schip zal wornen geplaatst een Sulzer.diesseimotor van ÖUUP.K. bij 3U0 om*-, per minuut, welke een geladen snelheid van ca. lü knoopen zal geven; verder wordt het schip uitgerust met 2 motor laadlieren, een ankerlier, electi ische kaapsland, centrale verwarming, warm en koud stroomend water en electrische ver lichting. Het schip wordt gebouwd onder Lloyd's Klasse 100 A.I., volgens de voorschriften van den Board ol Tnjde en de Factory Act, en zal na completeering op eigen kracht naar J Engeland vertrekken. 4 Sedert Maandagmorgen wordt alhier vermist de40-jariga G. v. H van beroep schoenmaker. Zooals gewoonlijk is bij des morgens in alie vroegte met een rijwiel vertrokken om zich naar zijn werd, een schoen fabriek te Bijen, te begeven. Aldaar is hij echter niet aangekomen. Gevreesd wordt, dat hem een ongeval overkomen is. Nasporingen bleven tot heden vruchteloos. Dinsdag is den heerD den Engelsen voorzitter van de coöperatieve beet- wortelsuikei fabriek te Zevenbergen, overleden, een bekende tiguur in laidbouwkringen. De heer Den Engelsen was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Naar we vernemen heeft Ds. Hooykaas, Nederl. Herv. Predikant alhier, een tweetal beroepen ont vangen. Een naar de gemeente Ho- gestein en een naar Bunschop. Bij den heer B. Schalken in de »Krekeldraai« ontstond een llinke schoorsteennrand. Direct werd de brandweer gewaarschuwd die spoe. dig arriveerde Deze behoefde even wel niet daadwerkelijk op te treden, daar de bewoners en buren met emmers water 't vuur spoedig meester waren. HANK. Door de plaatselijke politie is tegen de caféhoudster v.d.P. alhier procesverbaal opgemaakt, wegens het aanwezig zijn van bezoekers na politie uur. Tegen een viertal be j zoekers werd eveneens procesverbaal opgemaaakt. Bij den heer D. alhier ontstond dezer dagen schoorsteenbrand, die r zich ernstig liet aanzien. De vlam men sloegen onder den schoorsteen mantel uit, zoodat deze geheel ver brandde. Met emmers water werd tenslotte de brandgebluscht. D was niet verzekerd. De bouw van de nieuwe kazerne, ter huisvesting van de in Tilburg gelegerde Jagers, is thans in zoo verre gereed, dat de officieele ope ning ervan is vastgesteld op Vrijdag 14 April a.s. De opening zal met eenigefeeste lijkheden gepaard gaan. De voetbalvereeniging Juliana, in de competitie spelende onder den naam Baardwijk, die 19 Maart haar 20 jarig bestaan viert. Bestuur en leden van de Jubileerende vereen iging. Zondag 19 Maart zal het 20 jaar geleden zijn dat onze Waalwijksche voetbalclub Juliana werd opgericht. 20 Jaar is een heele tijd en vooral voor een voetbalclub betcekent het al een aardige leeftijd. Het feit echter, dat'de verceniging dezen leeftijd beeft bereikt in blakende gezondheid geeft groote vol doening en niet alleen de verschillende besturen die er in de afgeloopen periode zijn geweest, maar ook het legertje van leden, actief of non-actief komt grooten dank toe, want zij allen hebben meege werkt om Juliana te laten worden wat zij nu is: Een gezonde frissche voetbal vereeniging, bloeiend in baar twintig jarige jeugd. En nu we dan toch aan het bedanken zijn, kunnen we gelijkertijd den heer Chr. van Ilerwijnen even meenemen. In 1923 werd bij tot penningmeester van de verceniging benoemd. Hetgeen de heer van Herwijnen voor de financiën van de verceniging beeft gedaan...., maar bij is erg bescheiden en wij mogen er niet over praten. Laten we daarom volstaan met te verklaren, dat het aan den heer van Herwyncn te danken is dat de ver ceniging baar moeilijke jaren op finan cieel gebied is door gekomen. Dezelfde is nog steeds een actief be stuurslid en het behoeft wel geen betoog dat zfjn vreugde over het 20-jarig be staan van zijn troetelkind, groot is. De oprichting. 19 Maart 1919 werd de vereeniging op gericht in het café van den heer van Eethen. Het ledental bedroeg 12, zoodat men juist een elftal kon vormen terwijl er nog een overbleef voor reserve. Als kleuren kozen zij geel-zwart, wat ook thans nog wordt gevoerd. Zooals gewoonlijk moest de vereeni ging nog een bestuur hebben en dit werd als volgt samengesteld: P. Leijtens Kzn., voorzitter; L. Vermeer, secretaris; E. Leijtens, penningmeester; M. Mulders en J. Kleijberg commissarissen. Het eerste veld van Juliana was ge legen aan de Meerdijk langs het Kanaal en natuurlijk kwamen veel ballen in het Kanaal terecht, zoodat de spelers ook de hengelsport dienden te beoefenen. Voor al met de oefenpartijtjes is dit vaak aan leiding geweest tot komische scènes. Zoo komen we dan bij den eersten wedstrijd van de jarige voetbalvereeni ging, die werd gespeeld tegen Olympia uit Vlijmen. De groote bijzonderheid hierbij is, dat in dezen eersten wedstrijd de eerste voorzitter van de club, L. Leij tens Kzn. het eerste doelpunt maakte. Bij dit eerste doelpunt bleef het en de eerste wedstrijd die Juliana speelde werd dus gewonnen. Het spreekt echter van zelf dat de ver eeniging veel hinder ondervond van ■haar te gering ledental. Twaalf personen, al zijn ze dan ook met de beste voor nemens bezield, kunnen nu eenmaal geen elftal met succes in stand houden en daarom pakte men daadwerkelijk de propaganda aan. En.... het hielp. Na verloop van enkele weken was het leden tal gestegen tot 30. Toen werden er o)k donateurs geworven. Donateurs, de stille spekkers van de kas. Het eerste lid dat bij die groote propa- ganda-actie toetrad was de heer M. Slaats en ook thans is deze nog een ac tief lid van de vereeniging. Dan komt de terreinverandering. Men ging verhuizen. De palen werden uit de grond getrokken en neergeplant in een terrein, precies over het Kanaal, om kort daarna een derde strijdperk te betreden, n.l. precies voor de spoorbrug. De eerste 2 jaren werden gespeeld in R.K. verband, doch daarna ging men over naar den Brabantschen Voetbal bond. Het allereerste jaar, toen men dus nog in den R.K.V.B. speelde, werd men reeds kampioen. Van de 14 gespeelde wedstrijden had men er 13 gewonnen en één gelijk gespeeld. Het jaar daarop be reikte men in een afdeeling hooger de tweede plaats. In 1922 komt dan de overgang. Men ging spelen in de eerste klasse van den Brabantschen Voetbalbond. In deze pe riode had men afwisselend succes en tegenslag te boeken. In 1925 komt dan de titanen strijd tegen H.E.C. die destijds ook in den Bra bantschen Voetbalbond speelde. Juliana speelde toen echter al met 3 elftallen. Het ledental was steeds groeiende H.E.C. promoveerde .en ging over naar de K.V.N.B., maar Juliana volgde haar plaatsgenoote op den voet, want, aange zien zij de tweede plaats had weten te bezetten viel zij bij keuze ook in den K.N.V.B. Het ging dus steeds exselsior met Ju liana. Het eerste jaar dat „Baardwijk" in den K.N.V.B. speelde bracht zij het er nu niet zoo heel mooi af. Zij moest zich n.l. tevreden stellen met de derde plaats van onderen af. Het volgende jaar was er echter al een kleine vooruitgang te be speuren, want toen nam men al de 4de plaats in, maar dan van onderaf gere kend. Het jaar daarna wist zy zich op diezelfde plaats te handhaven. In het seizoen '29-'3ü bereikte men een mooi resultaat, men wist n.l. de vierde plaats te bemachtigen, terwijl men het jaar nadien dezelfde plaats wist te be houden. Kampioen. De volgende competitie bracht 't lang verwachte succes. Juliana werd kam pioen. Dank zij haar uitmuntend spel en haar taai doorzettingsvermogen, wist de toen 13 jaar oude vereeniging beslag te leggen op den kampioenschapstitel. Groo te vreugde in het Juliana-kamp. Een typische bijzonderheid is wel, dat W.S.C. hetzelfde jaar ook kampioen wist te worden en W.S.C. en Juliana dat jaar bij de promotiewedstrijden tegen elkaar kwamen te staan. Ieder Waalwijker zal zich dat herinneren. Het kampioenselftal zag er als volgt uit: P. v. Well C. de Werd, J. Timmermans, Th. Duqusnoy, J. v. Gelder, J. v.d. Heijden A. Timmermans, J. Wilhelm, A. Leijtens, J. de Wit, J. Boon. De groote kracht van dit elftal was J. Wilhelm, die tevens aanvoerder was. J. Wilhelm was de beste voetballer die Ju liana ooit heeft gehad. be promotie-wedstrijden werden dat jaar verder gespeeld tegen Picus en Oos- terhout, maar het mocht Juliana niet ge lukken de tweede klasse te bereiken. Het volgend jaar echter, dus in 1932- 1933, was het bij het begin van 't seizoen al direct te zien dat Juliana een van de sterkste van haar klasse was. Wedstrijd na wedstrijd werd gewonnen en weer werd zij kampioen. Ongeveer hetzelfde elftal dat een jaar te voren beslag had gelegd op het kampioenschap, slaagde hier thans in voor de tweede maal. In dezen tijd ging het de vereeniging allesbehalve voor den wind wat de fi nanciën aangaat en het tweede kampioen schap is niets te vroeg gekomen. Maar 't moet gezegd worden, alle leden met Chr. van Herwijnen aan het hoofd, ploeterden en sjouwden van den vroegen morgen tot den laten avond om de financiën weer op peil te brengen. En zij zijn hier in geslaagd en vooral Chr. van Herwijnen die thans nog secretaris is van de ver eeniging, komt hier ook veel dank toe. Ware hij er niet geweest. In 1929 bedankte de eerste voorzitter, na de vereeniging 10 jaren onder soms zeer moeilijke omstandigheden te hebben bestuurd. Steeds weer wist hij het bootje „Juliana" in veilige haven te loodsen. Met overgroote meerderheid werd toen L. van Gelder gekozen, die met nauwgezetheid zijn functie bijna 5 jaar lang heeft waargenomen. Wegens familie omstandigheden moest hij echter in 1934 bedanken, maar nog steeds wijdt hij zijn beste krachten aan de vereeniging. Hij werd opgevolgd door J. Verhoeven. On der diens voorzitterschap is in 1937 het clubhuis gebouwd. Ook werd toen opge richt de supportersclub: Juliana. Voor zitter hiervan werd L. Hollemans. 7Iet tegenwoordige bestuur. In September 1938 werd P. Klerx tot voorzitter gekozen, die ook thans den hamer nog in handen heeft. J. Wilhelm is thans 2e voorzitter, Chr. v. Herwijnen secretaris, A. Leijtens penningmeester en de heeren A. Krol, C. Krol, H. Lombarts, M. Leijtens en M. Slaats commissarissen. Even willen we hier nog memoreeren de mooiste wedstrijd die Juliana speel de, want dit was ongetwijfeld in het door R.W.B. in 1929-'30 uitgeschreven tour- nooi. Juliana versloeg H.E.C. in de demi finale met 20 en W.S.C. in de finale met 40. De jaren van he4 tweede kampioen schap in den K.N.V.B. heeft Juliana met afwisselend succes gespeeld en thans is het zoo jammer, dat door haar nederlaag tegen Haaften de kampioenschapskansen voor dit seizoen practisch zijn verkeken. Enfin, men kan niet alles hebben. Laten we daarom afspreken: Dit jaar het jubileum en volgend jaar het kam pioenschap. Het huidige eerste elftal ziet er als volgt uit: P. v. Well A. Leytens, Fr. te Vruchte, A. de Hart, W. v. d. Steen, Jan Wilhelm, H. Lombarts, H. Leijtens, Fr. v. Tuijl, Jo Wilhelm, M. Leijtens. De feestviering. Het ligt natuurlijk voor de hand, dat dit jubileum op passende wijze herdacht zal worden. Zaterdag 18 Maart wordt er gezorgd voor de junioren, die, nadat zij 's mid dags om 3 uur een wedstrijd zullen heb ben gespeeld tegen een selectie-elftal van de Waalw. Jeugdcompetitie 's avonds in café W. de Haan in feestvergadering bij een zullen komen. Zondag 19 Maart is de eigenlijke feest dag. Van 121 uur wordt er in het club huis, in het café van den heer W. van Helvoirt een receptie gehouden, waarvan natuurlijk velen gebruik zullen maken. Om 6 uur is er dan een feestbijeen- komst in hetzelfde café. Het programma voor dien avond is tjokvol. Naast de gebruikelijke speechjes (lie echter slechts weinig tijd in beslag zullen nemen, wordt er een revue opge voerd, samengesteld door het Juliana-lid H. Maas. Voorts zal er gezongen worden, terwijl ook aandacht zal worden besteed aan den inwendigen mensch. Na de Vasten, op Zondag 16 April, wordt deze feestdag gehouden voor de ouders der leden en verdere genoodig- den. Dan echter in het café van den lieer P. van Cromvoirt. Voorzitter, bestuursleden, leden, dona teurs en supporters, van harte proficiat met dit mooie jubileum en laten wij ho pen dat er nog vele jubilea en voethal- lauweren voor „Juliana" mogen zijn weg gelegd. Het eerste elftal van Juliana dat de Kleuren geel-zwart verdedigde. Zittend v.l.n.r.: M. Leijtens, M. Slaats, W. Duquesnoy, L. Vermeer, J. de Wit. Knielend: J. Leijtens, M. Fitter, J. Kools. Staande: L. Leijtens, M. van Gelder, L. de Werdt, N. de Goeij en P. Fitters. WAALWIJK. Van 3 tot en met 10 Maart 1939. Geboren: Mecnuuiis Maria, dv. H. J. J. G. Char- penuer-van Kessei Laurentius Frau- ciscus, zv. C. G. Siaats-van Boxiei jo- sepn üeraruus, zv. c. L. Brok-Verstijnen Arnoiuus Theresia, zv. C. H. Maas- Siaal. Uverleden: P. Coiyn, oud 77 jaren, echtgenoot van Aa. Borsuap A. c. Vvyuemans, oud jaren, eemgenoot van ja. M. oudar, wo nende te noonopzand W. J. Kierx, oud /9 jaren, eemgenoot van Ga. Kogeis. nuw. aangiften: .1. F. van «iuuk, oud 20 jaren, wonende te Druilen en na. C. van uer Zanuen, oud 18 jaren, te Waaiwyk. Geouwd: h. Yy. ."spuijbroek, oud 25 jaren, wonen de te Sprang-napeiie en Ma. Ca. Rogers, oud 20 jaien, te YVaaiwyk. Ingekomen D. j. van neck, van Amsterdam Tha. F. Th. Daneu, van engelen Pa. J. M. Rogers, van Tilburg. Vertrokken: 'Hi. J. nankers en gezin naar Renkum Ma. Reynaars naar uoine Ca. j. Al. van Wezenneek naar Maa^bree F. S. Douma naar Hergen op Zoom A. W. Honis naar Koiteiuam A. v. Gijzel naar Tnburg J. van der Schoot en ge-» zin naar Coonopzand Aa. v. d. Schoot naar Loonopzand. Van 2 tot en met 8 Maart 1939. Geboren: Johanna Wilhelmina, dv. H. Nouwens en Ra. Ma. Verboven Elisabeth heiena, dv. 11. M. Moiensciiot en Aa. a. Maas Corneua, dv. A. Zwan en Ja. Ma. Laros. Oveneden: Geene. Gehuwd: Geene. huw. aanguien: Geene. Ingekomen Ja. Ma. v. d. Lee, van 's Hertogenbosch Ma. Ma. Snoeren, van Tnburg Wa. Pa. Beerens, van Yugnt W. M. v. d. Pioeg, van Zoeterwoude J. L. v. Bok hoven, van Viymen Ha. v. d. Wied, van Haarsteeg Ja. Ca. Ha. v. Bokho ven, van Haarsteeg G. v. d. Eist, van Leidschendam Ch. R. Michieis, van Molenbeek (13.). Vertrokken: II. .1. Peters naar Benimel Ha. Ja. van Wamei naar Rotieruam M. A. Bie- kens en gezin naar Drunen F. v. d. Mast naar Gilze-Reyen M. H.' Colen naar Margraten C. M. in 't Groen en gezin naar Berkel-Enschot J. Laros en gezin naar Tilburg. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Februari 1939. Geboren Dirk, zv. P. van Vugt en A. van Os Eligius. Wilhelmus, zv. M. C. van Hooren en H. M. Oeriemans Johannes Hen drik, zv. T. 11. Oostenbrug en J. 11. Kraay Hendrik Johannes, zv. P. Pruyssers en P. J. Quiryns Dingena Alida, dv. G. Versteeg en A. A. de Hooij Adrianus, zv. A. Goedhart en T. Mouihaan Adi ia- na, dv. W. Braspenning en A. Quiryns Marinus Frans, zv. G. de Rooy en A. Gootjes Jacoba, dv. H. M. Koenen en C. J. Chabot. Gehuwd: H. L. Siein, oud 25 jaren en A. van Peer, oud 20 jaien A. Ryken, oud 27 jaren en J. hommel, oud 31 jaren. Overleden: L. W'. Cnabot, oud 81 jaren, wed. van L. van der hoeven A. van Vugt, oud 3 jaren, dv. P. van Vugt en A. van Os D. A. J. Kuijsten, oud 32 jaren, zv. W. N. Kuysten en tl. A. Quiryns J. van Beek, oud 80 jaren, wed. van J. van den Hoek A. Kiuytenaar, oud 85 jaren, wed. van A. Heurter J. Timmermans, oud 80 jaren, wed. van M. de Bie Jac. de Bie, oud 44 jaren, echtgen. van M. M. N. Stam. RAAMSDONK. tJFWii» Van 27 Febr. tot en met 3 Maart '39. Geboren Cornells Jos., zv. Antonius Arn. Ver schuren en Johanna C. de Bodt Johan na G. H., dv. Johannes C. A. Fens en Helena Th. van Gils. Overleden: Pieter Ant. van Schyndel, oud 6 maan den Johannes R. Joore, oud 4 mnd. DE FILMSTER ERROL FLYNN ZOEK. De Warner Brothers Filmmaat schappij heeft medegedeeld, dat de Êritsche filmster Errol Flynn )js ver dwenen. Men heeft de laatste veertien dagen niets meer van hem gehoord. De maatschappij heeft een belooning uitgeloofd voor het geven van inlich tingen. VOORHISTORISCHE GROTTEN ONTDEKT. In de nabijheid van het voorge bergte Monte Cicero hij Rome, dat Zuidelijk het gebied van de vroegere Pontijnsche moerassen afsluit, heeft men dertig praehistorische grotten ontdekt, waarin, behalve resten van planten en dieren t|it den lateren ijs tijd, ook een buitengewoon goed be waard gebleven schedel van een men- schentype gevonden werd. Deze sche del is voor nader onderzoek overge bracht naar het Anthropolögisch In stituut te Rome. Volgens experts mag hij gelden als het best bewaard ge bleven exemplaar uit deze voor-his torische periode. VIER MILITAIREN ONDER LAWINE BEDOLVEN. Aan de grens van het kanton Wallijs is, volgens een bericht van het D.N.B. uit Lenk (kanton Bern), Donderdag een militaire patrouille door een la wine verrast. Van de 22 manschappen konden er 18 gered worden. De vier anderen, t.d. drie luitenants en een sergeant zijn, omgekomen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7