oplanden wenschen geen Ruilverkaveling. Candidaatstelling Provinciale Staten. Een druk bezochte vergadering in Musis Sacrum» WSC 18 15 3 0 33 57—18 16 12 1 3 25 74—25 14 8 2 4 18 47—35 17 8 2 7 18 47—54 19 7 3 9 17 58—44 15 8 0 7 16 51—36 15 7 1 7 15 50—52 17 6 2 9 14 42—64 14 5 3 6 13 40—34 15 1 2 12 4 31—81 16 1 1 14 3 21—80 KAATSHEUVEL. 13 9 3 1 21 40—12 15 9 2 4 20 57—41 15 7 5 3 19 30—24 15 7 1 7 15 53—37 12 7 3 2 17 37—18 12 6 3 3 15 29—20 13 5 4 3 14 34—38 12 3 2 7 8 24—41 9 3 1 5 7 26—32 13 1 2 10 .4 22—56 12 0 0 12 0 12—62 gaan tusschen het Bredaschc Hero en het Waahvijksche WSC. Hero heeft inmiddels Zondag verloren van VVV en ook met malsche cijfers, zoo dat hierdoor de kansen van WSC weer een weinig verbeterd zijn. Het spel van Hero van den laatsten tijd in aanmerking genomen, staan wij helemaal niet zoo mismoedig tegenover het degradatiege vaar voor WSC. Want wie het beste speelt van de twee candidaten behoeft vvel "een betoog. Het is echter te hopen, dat de langdurige tweede rustperiode de kracht van ons elftal niet heeft verzwakt. De stand is thans: Helmond VVV Picus De Valk Helmondia Wilhelmina Tegelen ESV Hero 18 14 18 13 .16 10 .16 6 17? 7 ;i6: 5 515 5 516 5 17 3 15 2 3 2 30 3 28 4 22 6 16 8 16 8 13 8 12 10 11 11 9 "10 -4 55—22 6525 49—30 24—27 45—37 27—45 27—48 32—48 27—50 27—40 er:4 Derde klasse D. :c Wie zal Hier dé degradatie- c:wedstrijden spelen? Theoretisch gesproken is het pleit in <leze afdceling nog niet beslecht. Hoewel Nevelo een voorsprong heeft van 8 pun ten op Baardwijk, kan laatstgenoemde altijd nog op den kampioenschapstitel beslag leggen. Maar practisch is deze kans wel heel gering en we zullen zeker niet ver naast de waarheid zijn, indien we nu reeds Nevelo tol de kampioenen rekenen. Jammer voor de jubilaresse. Zondag hebben echter geen van beiden oespeeld. ZBVV heeft van PAZO een lesie gehad en schittert nog steeds op de on derste plaats, maar zij krijgt gezelschap. Vlijmen maakt er namenlijk ook niets van. Zondag moest zij weer een neder laag lijden tegen Zaltbommel en hier mede is ook deze club in de gevaarszone gekomen. Oisterwijk heeft tegen Hcus- den goed spel geleverd en door de over winning haar positie verbeterd. De stand lis nu: Nevelo Baardwijk RWB Oisterwijk PAZO GW Zaltbommel Heusden Haaften Vlijmen ZBVV BELGISCHE ELFTAL TEGEN NEDERLAND. Het Belgische voetbalelftal, dat Zon dag 19 Maart te Antwerpen legen Neder land zal uitkomen, is als volgt samenge steld: Doel: Badjou (Daring). Achter: Paverick (Antwerp F.C.) en van Calenberg (S. C. Anderlecht). Midden: van Alphen (Beerschot A. C.), Stijnen (Olympic Charleroi) en Paul Hen- rv (Danng Brussel). Voor: Fiévez (White Star), Voorhoof (Liersche S. K.), Capelle (Standard Luik), Braine (Beerschot A. C.) en Isemborghs (Beerschot A. C.). Reserves: doel: Deraedt (Gantoise), achter: Homble (Olympic Charleroi), midden: Ceuleers (Beerschot A. C.), voor: Lamoot (Olympic Charleroi). WAALWIJK. r W. S. C. A.S. ZATERDAGMIDDAG W.S.C.—LONGA (Tilburg). Teneinde in training te bijven voor de nog resteerende drie bes'issende compe titie-wedstrijden welke WSC nog wach ten, meende het bestuur de a.s. Zaterdag middag te benutten voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen een sterke com binatie van spelers, samengesteld uit 't eerste- en tweede elftal der bekende TiI- burgsche vereeniging LONGA. Deze ont moeting zal om 4 uur gespeeld worden en zullen wij a.s. Zaterdag de namen van de tegenpartij publiceeren. Wat het komende competitie-program ma betreft, zoo zijn de volgende wed strijden voor WSC vastgesteld: 26 Maart: WSC—Picus 2 April: WSCWilhelmina. c SPRANG. S. D. O. - J.l. Zaterdagmiddag werd op het terrein van S.D.O. alhier een wedstrijd gespeeld voor het S.D.O.-nederlaag- tournooi, tusschen S.D.O. en Juliana uit v.m. Baardwijk. Het was een span nende wedstrijd, waarbij onze jongens in de meerderheid waren en dit ook in doelpunten wisten uit te drukken. De uitslag was een 4—2 overwinning voor S.D.Ó. N. E. O. Op het voetbalterrein van N.E.O. aan het Oosteinde alhier werd j.l. Za terdagmiddag een vriendschappelijke match gespeeld tusschen de tweede elf tallen van de plaatselijke clubs N.E.O. en S.D.O. Hierbij bleek dat beide ploe gen aan elkaar gewaagd waren en een gelijk aantal malen wist te scoren. De uitslag was hier 44. I. V. C.B. WIT ZWART—D.E.S. 1—1. In een meer spannend dan fraaie wed- stijd moest DES tenslotte met een gelijk spel genoegen nemen tegen het Weert- sche Wit Zwart. In het begin leek het er werkelijk op dat DES met den vollen buit zou gaan strijken, want de wedstrijd was nog maar enkele minuten oud, of op aangeven van v. Nieuwstadt maakt v. Boxtel met een ongelooflijk hard schot het eerste doelpunt, 01. DES blijft tot de rust sterker maar tot doelpunten komt het niet. Na de thee hebben de Limburgers hun opstelling gewijzigd, hetgeen een verbete ring blijkt te zijn. Hun voorhoede heeft echter gebrek aan schutters en erg lastig heeft de DES-achterhoede het nog niet. Na ongeveer een kwartier krijgen ze echter een doelpunt cadeau als een der achterspelers van DES den bal wil te rugspelen; hij doet dit echter niet goed en piaaist den bal juist voor de voeten van den rechtsbuiten der Wit Zwarten, die geen moeite beeft Vloemans van dichtbij te passeeren. Er doen zich nog enkele kansen voor maar de keeper der Limburgers voorkomt ieder doelpunt. Het blijft 11 en DES heeft een kostbaar puntje in weert achter moeten laten. Scheidsrechter v. d. Berg had bepaald zijn dag niet. Wij hebben hem tenminste wel eens beter gezien. r DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. In den return-match tegen RAC 2 moesten de Hankenaren met 41 voor de thuisclub de vlag strijken. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys. Zondag j.l. had alhier de ontmoeting plaats tusschen Veersèhe Boys 1 en Ma- desche Boysl. De belangstelling voor dezen wedstrijd was buitengewoon groot. Wanneer er een kwartier gespeeld is wordt de bal hard op het doel der gasten geschoten, de keeper rolt met den bal en al in het doel, een doelpunt wordt echter niet toegekend. Als dan na een half uur spelen een misverstand ontstaat bij de achterspelers der gastheeren, en dezen den bal naar den doelman spelen, heeft deze zijn doel verlaten en de bal rolt in eigen doel, 01 Na rust zijn de gastheeren nog de meer deren, maar bij enkele doorbraken weten de gasten den stand op te voeren tot 14. Dan rest nog een kwartier te spelen, de gastheeren doen er nog een schepje bij, maar weten den stand niet hooger te brengen dan 34. Dis is de derde wed strijd die de Veersche Boys in deze com petitie verliezen. Veersche Boys 2 speelden een thuis wedstrijd tegen SNP 1 uit Geertruiden- berg, en wisten dezen wedstrijd te win nen met 41. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l.: Eerste klasse. Zwaluw 2J. v. Arkel 03 NieuwkuijkODC 2 81 Juliana—VFC 2—2 MSVConcordia 44 Derde klasse. Zwaluw 3Concordia 3 73 Sporters 3—Vlijm. Boys 3 43 SVD 3—Hintham 3—1 Eerste klasse. J. v. Arkel heeft aan alle voorspellin gen lak gehad en de beide winstpunten uit Vught meegebracht om zich nog vas ter aan de leiding van baar afdeeling te nestelen. VFC en Juliana hebben een groot deel van haar kansen verspeeld door in Boxtel met 22 de punten te dee- len. Nieuwkuijk stelde onze verwachtin gen niet teleur en stuurde ODC 2 met een 81 nederlaag naar huis. De stand is: J. v. Arkel Juliana MSV Zwaluw 2 VFC ODI Concordia Avanti Nieuwkuijk St. M.-Gestel ODC 2 Derde klasse. In de tweede klasse werden geen wed strijden gespeeld. In de derde klasse leed Concordia 3 een aardige 73 nederlaag op het ter rein der vogeltjes. De Vroolijke Sporters toonden zich de meerderen van de Vlij- mcnsche Boys 3 en stuurden die jongens met een 31 nederlaag naar huis. Hint ham leed een klinkende 41 nederlaag bij SVD 3. Het was de eerste in deze competitie. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. VFC—St. Mich. Gestel ODC 2J. v. Arkel ConcordiaJuliana Nieuwkuijk—MSV AvantiODI 2 Tweede klasse. SVD 2Sporters 2 Herpt. BoysVJC HeraclesVlijm. Boys 2 Derde klasse. Helvoirt 2Hintham SVD 3Sporters 3 Concordia 3OSC 2 Vlym. Boys 3Nieuwkuijk 2 WIELRENNEN. BUYSSE—BILLIET WINNEN. Maandagavond j.l. is de zesdaagsche geëindigd met een overwinning van het Belgische koppel BuysseBilliet, het welk met 2 ronden voorsprong op Pelle- naarsBouchard de eerste plaats bezet te. De einduitslag luidt: 1 BuysseBilliet 1176 pnt.; afgelegd 3934.750 K.M. Met 2 ronden achterstand: 2 PellenaarsBouchard 1149 pnt. Met 3 roqnden achterstand: 3 Groenewegen De Kuvsscher 965 pnt.; 4 MagneFour- nier 774 pnt.; 5 IgnatGiorgetti 637 pnt. Met 4 ronden achterstand6 Diot Guimbretière 622 pnt.; 7 SchoenWeng- ler 565 pnt. Met 9 ronden achterstand: 8 GirardGoujon 649 pnt. JO v. GEENE IN BELGIë. Onze plaatsgenoot Jo v. Geene startte Zondag j.l. in zijn eersten wegwedstrijd over 80 K.M. te Ravels (België) voor on- afhankelijken en eindigde op de derde plaats. DUIVENSPORT. Verder werd besloten om te beginnen met de oefenvluchten als volgt: Op 26 Maart a.s.: Breda; op 2 April a.s.: Breda; op 9 April a.s.: Roosendaal; op 16 April a.s.: Duffel (België) zijnde de eerste vlucht van den Zuiderbond. Verder werd besloten om voor het te vervliegen kampioenschap „oude dui ven" de twee eerst te constateeren vo gels in aanmerking te laten komen. Alle vluchten, ook de z.g. „tusschcnlvuchten" komen voor het kampioenschap in aan merking, dus alle te houden vluchten „boven Orleans". Gisteren heeft de candidaatstelling plaats gehad voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. Voor den Statenkieskring Heusden waren de volgende lijsten ingediend R.K. Staatspartij. I E. C. J.'Moonen, Waalwijk. 2. M. van Dongen, Waspik. 3. Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, Drunen. 4 M. J. W. v. Soestbergen, 's Bosch. 5 M. A. v. Wagenberg, Vlijmen. 6 A. van Delft, Heusden. N.S.B. 1 J. Vroeg in de Wei, Eindhoven. 2 P. de Jong, Ossendrecht. 3 C. v. d. Waals, Capelle Sprang-Capelle 4 J. v. Berkel, Tilburg. 5 Arie v. d. Graaff, Steenbergen. 6 W. de Ruyter, Ginneken. 7 C. Geleyns, Tilburg. 8 H. Keizer, Breda. 9 J. C. Muisbont, Breda. 10 P. Neemans, Best. II F. Ouwerling, Tilburg. 12 Th. Possems, Tilburg. 13. F. Rijks, Eindhoven. 14 M. Vissenberg, Kaatsheuvel. 15 C. v. Loon Czn., Werkendam. Anti Revolutionair. 1 A. D. v. d. Schans, Andel 2 A. Bax Gzn., Zevenbergen 3 C. de Jong, Almkerk 4 J. v. Oord, Werkendam 5 E. Wijsmuller, Eindhoven 6 W. Beukenkamp, De Werken en Sleeuwijk. 7 W. Bronkhorst, Andel 8. C. B. v. d. Wal, Den Bosch. 9 J. Oranje, Eindhoven 10 H. Blok, Almkerk S.Ü.A .P. 1 C. v. Lienden, Eindhoven 2 J. Jansen, Eindhoven 3 P. Gruys, Breda 4 N. v. Pelt, Tilburg 5 H. Wolder, Bergen op Zoom 6 H. Leeuw, Roosendaal 7 H. v. Houten, Breda 8 J. Schuijl, Bergen op Zoom 9 C. Janssen, Den Bosch 10 E. Moelands, Tilburg 11 M. Jagers, Eindhoven 12 W. Viveen, Woudrichem 13 F. v. Bommel, Helmond 14 Th. Hoeks, Oss 15 J. Brinkerhof, Ginneken 16 J. Oosterhuis, Eindhoven 17 M. Both, Ginneken 18 J. Stuik, Roosendaal 19 G. de Jong, Breda 20 L. Rubens, Den Bosch Liberale Staatspartij. 1 W. G. de Waard, Werkendam 2 Mr. Dr. C. M. v. Leeuwen, 's Bosch 3 T. de Klerk, Werkendam 4 C. 'Af. Donken, Eethen Drongelen 5 .4. Af. Verheijden Adr. Zn. Sprang-Capelle 6 Ir. Z. Tekke, Eindhoven 7 J. M. C. Paap, Werkendam 8 Ir. J. W. Sprenger, Breda C/ir. Historische Unie. 1 C. Damen Gzn., Willemstad 2 J. Putman-Cramer, Eindhoven 3 S. Bax, Woudrichem 4 Mr. C. Verhoeven, Loon op Zand 5 B. Diesbergen, Eindhoven 6 G. Maatjes, Den Bosch 7 D. Lankhuyzen Szn., Raainsdonk 8 J. Valkenburg, Fijnaart 9. P. Tutein, Nolthenius, Princenhagc 10 G. Minderhout, Princenhage Staatsk. Geref. Partij. 1 D. van Wijk Arn. Zn., Wijk en Aalburg 2 G. Karnet, Werkendam 3 W. v. d. Werken, Klundert 4 A. Hakkers, Sleeuwijk Dinsdagmiddag om half drie werd in Musis óacrum een vergadering gehou den van de ingelanden teneinde de stemming te peilen die er bestond voor de ruilverkaveling. Zooals men zich herinnert is er op Maandag 27 Febr. over dit vraagstuk reeds gesproken in het gemeente-huis, alwaar men deze vergadering had vastgesteld. De opkomst liet niets te wenschen over. Een groote menigte-vulde Musis Sacrum. Aanwezig waren: Burgemees ter Moonen, Wethouder Eibers, Ir. Krüger en Ir. Smale, dhr. Henkei. de polderbesturen en voorts talrijke inge landen. De belangstelling voor de Ruilverkavelingsplannen bleek wel heel ver te strekken, want we zagen aan wezigen, zoowel uit Waalwijk, de om liggende gemeenten, als uit Udenhout. Den Haag, Voorburg enz. Reeds voor de opening van de ver gadering kon men een hevig verzet te gen de Ruilverkaveling verwachten. Uit de verschillende gesprekken die hier en daar werden gevoerd, bleek, dat de overgroote meerderheid er radi caal tegen was. Plotseling vormde een onbekende zijn handen tot een trechter en schreeuwde: „Nou jongens, allemaal tegen de Ruil verkaveling, hoor!" Buiten dit kleine incident is de ver gadering echter rustig verloopen, hoe wel er onder de aanwezigen wel eeni- ge waren die bij de verdediging van den ouden toestand zich een weinig te ver door hun „sprekers-talenten" lieten meeslepen. In de j.l. Zaterdagavond in café van Heesbeen-Ketels, alhier, gehouden verga dering der postduivenvereniging „De Jeugdige Vliegers" werden gekozen als: Klokkenstellers: A. Stam en H. Pullens. Inkorvers: A. V, Eeten, J. Verhoofstadt en Timmermans. WAALWIJK W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 78.30 rur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl.O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport Colonne Koode Kruis O. L. S> hooi. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30- 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Theater Musis Sacrum «Wat leven wij toch gelukkig.» Vrijdag 8.15 uur Luxor Bioscoop »De man die terugkwam.» Burgemeester E. C. J. Moonen opent deze vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij spreekt verder de hoop uit, dat er geen verzet zal zijn tegen 't plan, dat alleen maar voordeel kan brengen voor de eigenaren. Hierna zet Ir. Smale van den Cultuur Technischen Dienst uiteen, wat ruil verkaveling is en spreker geeft dan de volgende definitie: Ruilverkaveling is het volgens bepaalde regelen samen voegen en opnieuw verdeelen van gronden, hetgeen dan al of niet ge paard gaat met wijzigingen in wegen en/of waterloopen. De .oorzaak, dat er tegenwoordig zooveel ruilverkaveling wordt toege past, ligt in de versnippering en den slechten vorm van den grond, waar door tijd-, arbeids- en grondverspilling optreedt. Spreker licht dan met een paar voor beelden toe, hoe doeltreffend Ruilver kaveling werkt. De bezwaren van den tegenwoordi- gen toestand zijn: tijdverlies, grondver- lies (doordat er bij de slooten en grep pels slechte grond ligt), slechte ontwa tering, grensgeschillen (veel buurlui, dus veel herrie), slechte perceelsvorm hetgeen lastig is voor de bewerking, en tot slot nog een groot gevaar: door de verwijderde ligging wordt de grond vaak niet gebruikt voor het meest ge schikte doel. Al deze bezwaren staan den vooruit gang van het boerenbedrijf in den weg. De ruilverkaveling echter kan deze be zwaren aanzienlijk ondervangen. Door een doelmatige ruilverkaveling krijgt men' toch een doelmatige vorm, een gunstige ligging, betere wegen en wa terloopen, stukken grond waarop het gemakkelijk werken is, terwijl men bo vendien niet alleen aan tijd uitwint maar ook aan land, want veel van de slechte stukken grond naast de slooten en greppels verdwijnen. De vormlig- ging en grootte der perceelen wordt zoo gemaakt, dat ieder er op kan verbou wen datgene, waartoe de grond zich het best leent. De stichting van nieuwe bedrijven wordt door de ruilverkave ling in de hand gewerkt en dit vooral is voor Brabant van veel belang, aange zien onze provincie zit te houden met een te groote bevolking. De eigendomsgrenzen en rechten worden door de ruilverkaveling verze kerd. De grond stijgt in waarde en ook het grondcrediet stijgt. In dit verband haalde spreker het voorbeeld aan van de ruilverkaveling te Waspik. De ruilverkaveling leidt tot intensie vere bedrijfsinkomsten, terwijl er ook een betere werkgelegenheid door ge schapen wordt. Op dien grond wordt het beter boeren, waardoor dus vanzelf reeds een grootere werkgelegenheid ontstaat. Vooral in Brabant is nog heel wat te verkavelen. Niet minder dan 100.000 H. A. komen hiervoor in aanmerking. De grondopbrengst wordt door deze verkaveling verhoogd met 20 Er zijn zelfs gevallen voorgekomen, waar bij dit percentage 30 a 40 was. Wanneer we nu deze 20 eens om gaan rekenen in land en als basis aan nemen, dat van 100 H.A. grond 10 ge zinnen kunnen leven, dan zullen er dit na de ruilverkaveling 12 zijn. Hieruit blijkt dus duidelijk, dat de vestigings mogelijkheid veel grooter is geworden. Bij de ruilverkaveling bestaan twee wijzen van werken. Allereerst kan men tot ruilverkave ling komen door een vrijwillige onder linge overeenkomst, waarbij drie of meer personen onderling stukken grond uitwisselen, maar, en dit is dan de meest gebruikelijke weg, de ruilverka veling kan ook geschieden volgens de wet. De Cultuur Technische Commissie uit Utrecht behandelt de beslommerin gen van de Ruilverkavelingsplannen, maar ook de plaatselijke commissie, Ge- dep. Staten, de landmeters en de schat ters doen veel in dit opzicht. Bovendien heeft ook de rechter-com- missaris nog een woordje mee te spre ken. Een aanvraag tot ruilverkaveling moet uitgaan van minstens Vs der eige naren, door een rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging, die werkzaam is op het landbouwterrein of door Rijk, Provincie, Gemeente of Waterschap. Als deze aanvrage nu door de Cul tuur Technische Dienst is bekeken, wordt op de kaart het gebied aangetee- kend dat verkaveld moet worden. Ook de wegen en de waterloopen worden geprojecteerd. De ingelanden kunnen tegen dit plan hun bezwaren indienen. Daarna wordt cr een vergadering van de ingelanden gehouden, waarop zij nog eens mondeling hun bezwaren naar voren kunnen brengen. Hierna pas volgt de stemming. Wil het plan door gang vinden, dan moet minstens de helft van de eigenaren er voor zijn of minstens de helft van de oppervlakte bezittenden. De ruilverkaveling rekent niet met H.A. maar met geld. Spreker bedoelt hiermee het volgende. Wanneer iemand b.v. een bepaald aantal H.A. heeft in gebracht, die te samen een waarde ver tegenwoordigen van 10.000 gulden, dan behoeft hij niet het zelfde aantal H.A. terug te krijgen, maar wel zoo, dat zijn grond na de ruilverkaveling dezelfde waarde vertegenwoordigent als voor dien. De kosten. De kosten van de Ruilverkaveling komen ten laste van de gezamenlijke rechthebbenden en het Rijk en worden over een termijn van dertig jaren ver deeld. Zoo betaalt men dan ieder jaar de rente en een kleine aflossing hetgeen ongeveer 5 c/o van het totaal bedrag vormt gedurende dertig jaar. Dit be drag wordt gelijktijdig met de grondbe lasting geïnd. Ook betaling in grond is mogelijk. Spreker resumeerde dan nogmaals de voordeelen van de ruilverkaveling en geeft vervolgens het woord aan dhr. Henkei. Dhr. Henkei licht dan het betoog van Ir. Smale op eenige punten nog nader toe, en wijst op het misverstand dat in deze vergadering bij sommigen blijkt te bestaan, n.l. er wordt in deze ver gadering niet gestemd. Deze verga dering is slechts belegd om de ruilver kaveling nog eens met al haar voordee len onder het oog van de ingelanden te brengen. De stemming geschiedt eerst, nadat de aanvraag bij Ged. Sta ten is ingediend. Verder verklaart deze spreker dat de schatting niet plaats heeft volgens de gemiddelde publieke verkoopswaar- de, maar volgens de waarde die de grond heeft als voortbrenger. Deze waardebepaling is aan minder schom melingen onderhevig. Aanvankelijk was het plan om de perceelen dwars, recht op den weg te plaatsen, dus O.W. Dit zou echter aanmerkelijk duurder worden, daarom heeft men dit plan laten vallen en de bestaande richting gehandhaafd. Met het geheele plan zal een bedrag van 285.000 gemoeid zijn. Hiervan komen f 165.000 aan arbeidsloonen en 120.000 aan verdere kosten. De kos ten zijn niet laag, maar daar staat te genover, dat in dit plan alle wegen verhard zijn gedacht. Zoodoende kan er nog op bezuinigd worden. De kosten van de ruilverkaveling zullen dan vol gens deze prijsberekening komen te staan ^p 180 a 185 pér H.A. Dit bedrag wordt dan over 30 jaren ver deeld, zoodat per jaar en per H.A. 9 a 9.50 betaald moet worden. Dit dan gedurende 30 jaren. De heer Henkei is hiermede aan het einde van zijn betoog gekomen. De bur gemeester dankt hem hiervóór en stelt voor na een kleine pauze de aanwezi gen gelegenheid te geven vragen te stellen. Dhr. Hoffmans verklaart zich tegen de ruilverkaveling. Als eerste komt dan de heer Hoff mans, voorzitter v. d. Waalwijkschen Buitenpolder aan het woord, die uit eenzet, dat de meeste boeren in Waal wijk geen bouwboeren zijn. Spreker ziet in een ruilverkaveling in den Waal wijkschen Buitenpolder geen nut, aan gezien er geen gebrek bestaat aan bouwland. Dit gebrek zou misschien wel kunnen komen aan weiland. Ook zegt spreker dat de grond niet goed is voor bouwland. Hierna zet spreker uiteen, dat zoo-

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7