SPORT DOUWE EGBERTS SCHUDT UW LEVER WAKKER GEMENGD NIEUWS DRUKWERK RECHTZAKEN. BURGERLUIE STAND BINNENLAND, KERKNIEUWS, KAATSHEUVEL. Gjotcte^ u Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen w. s. c. Dinsdag voormiddag j.l. wilde de vrouw van J. v. d. Piuijm alhier, in den boomgaard bij naar huis waschgoed ophangen. Zij gleed daarbij uit en kwam te vallen, waarbij zij een been brak. Zij heelt zich onder behandeling van Dr. van Vuuren uit Dussen gesteld. Sluiting Landbouwcursus. Donderdag 16 Maart werd in de St. Bernardusschool alhier de eindles ge geven en tevens de cursus gesloten van de twee-jarige landbouwcursus door den landbouwonderwijzer van Iersel gegeven. Aanwezig waren Ingenieur Steenbergen. Rijkslandbouwconsulent. Wethouder Grootswagers, Pastoor de Klijn, Geestelijk adviseur, het bestuur van den Boerenbond en van den Jon gen Boerenstand. Burgemeester Mal- lens betuigde schriftelijk z'n leedwezen, verhinderd te zijn deze sluiting bij te wonen. Nadat de lecraar de vragen van de eindles had behandeld, welke buiten gewoon goed beantwoord werden, deel de Ing. Steenbergen mede, dat alle cur sisten geslaagd waren. Na een opwek kend woord van den Rijkslandbouw consulent en van den voorzitter van den Boerenbond de heer G. Klijn, bood de voorzitter van den J. B., de heer Verschuren, onder dankbetuiging voor de met zooveel vrucht gegeven lessen namens de cursisten den leeraar twee mooie schilderijen aan. De heer Steenbergen reikte nu de diploma's uit aan alle cursisten, n.l.: W. Sprangers, W. de Jong, G. en P. Groe- nendaal, G. Verschuren, Dingemans, G. en A. Swart, A. van Noije, D. Zwaans, A. Klijn, W. Vermeer, P. de Kok, A. v. Amelsfoort, M. Kroot, J. Kroot, J. v. Kuijk, H. v. Noije, A. Rom- bouts, W. v. d. Hoven, L. Huijbrechts, G. v. Beers, H. v. Helvoirt, G. Zijl mans, H. v. Noije en J. v. Noije. De heer v. Iersel sloot met een woord van dank voor de prettige samenwer king en het mooie cadeau aan hem ge boden en sprak de hoop uit, dat het ge leerde een vruchtbare toepassing zou vinden in de praktijk van het leven. Biljartsport. Woensdagavond had in Café Rest. Euphpnia de tegen-ontmoeting plaats van de Biljartclub „Krijt op Tijd" uit Café-Rest. Jan v. Dun, bij de aldaar gevestigde vereeniging „Het Groene Pomoransje". Ook hier bewees „Krijt op Tijd" zijn meerderheid. Vooral de lieer Kamp, die met een score opende van 59 en een gemiddelde speelde van 13.63 liet mooi werk zien. De tweede kracht van „Krijt op Tijd", de heer J. v. d. Kaa, was minder goed op dreef, mogelijk door het minder goe de balmateriaal dat bij de gastheeren ter beschikking stond. De uitslag was: „Krijt op Tijd" Het Groene Pomoransje: H. v. Dun 75 punten, 36 beurten, hoogste serie 11, gemiddelde 2.08. Hoevenaars 46 pnt., 35 1)., h. serie 8, gein. 1.31. J. de Bondt 100 pnt., 25 b., h. serie 24, gem. 4. J. de Rooij 52 pnt., 24 b., h. serie 20, gem. 2.17. P. de Gouw 50 pnt., 29 b., h. serie 6, gem. 1.72. W. Sauters 47 pnt., 28 b., h. serie 6, gem. 1.60. J. v. d. Kaa 99 pnt., 21 b., h. serie 18, gem. 4.71. P. Vloemans 150 pnt., 21 b., h. serie 31, gem. 7.14. Jos. Schalken 100 pnt., 18 b., h. serie 24, gem. 5.55: G. Markus 36 pnt., 17 b., h. serie 6, gem. 2.11. W. Kamp 150 pnt., 11 b., h. serie 59, gem. 13.63. P. Kemmeren 66 pnt., 10 b., h. serie 28, gem. 6.60. W. Verharen 69 pnt., 45 b., h. serie 7, gem. 1.53. Fr. Hutten 75 pnt., 45 b., h. serie 8, gem. 1.66. „Krijt op Tijd" 643 pnt. en „Het Groene Pomoransje" 472 pnt. Desnieuws. D.E.S. gaat Zondag St. Michiels- Gestel een bezoek brengen. Het is voor de D.E.S.'ers een zware wedstrijd, want St. Mich. Gestel is op eigen ter rein moeilijk te kloppen. D.E.S.'ers, het moet een overwin ning worden en dit kan door de volle 90 minuten te werken. D.E.S. 2 ontvangt Vios 2. D.E.S. 3 bezoekt Uno Animo 3, ter wijl D.E.S. 4 tegen Vios 3 den strijd moet aanbinden. Zondag 25 Maart de laatste thuis wedstrijd van D.E.S. tegen V.S.V. uit Valkenswaard. breng de twee puntjes mee naar huis. Scheidsrechter is van Peer. Jaarvergadering Coöperatie. Besloten is de algemeene ledenver gadering van de R.K. Coöperatie Broe derhulp U.A. te Kaatsheuvel te hou den op Maandag 3 April a.s. De agen da vermeldt o.m.: voorstel tot goed keuring van de balans, het jaarver slag en verdeeling van het overschot boekjaar 1938. Verkiezing bestuur en commissie van toezicht. LOON-OP-ZAND. Hij Wijding. Op Zaterdag 25 Maart hoopt onze dorpsgenoot de Weleerw. heer J. Mi- chielsen van de abdij van Heeswijk uit handen van Mgr. Diepen het H. Dia- konaat te ontvangen. Benoemd. Met ingang van 1 April e.k. is mej. Toos van Veldhoven benoemd als on derwijzeres aan de Meisjesschool al hier. De benoemde was tot heden on derwijzeres te Berchem bij Oss. Kon. Harmonie Sophia's Vereeniging. De voorbereidende werkzaamheden voor de viering van het tweede gedeel te van de feestelijkheden bij het 75-ja- rig bestaan van genoemde harmonie zijn reeds in vollen gang. De te houden festiviteiten zijn thans definitief vastgesteld op 28 en 29 Mei a.s. Op den eersten dag zal een fede ratief festival plaats hebben, terwijl den tweeden dag een vrij festival zal wor den gegeven. Bij voldoende inschrijving tot deelname door de respectievelijke muziekgezelschappen zal ook de aan genoemde datums voorafgaande Zater dag worden ingelascht. De terreinen van de familie Verheij- en zijn bereids welwillend als feestter rein beschikbaar gesteld. Tot bestrijding der kosten zal een loterij worden gehouden, waarvoor de vergunning door burgemeester en wet houders reeds is verleend. van Aa. Maas Ea. van Weert, oud 73 jaren, weduwe van A. van Engelen. Huw. aangiften: Geen. Gehuwd: Geen. Ingekomen: M. H. Geurden, van 's Gravenliage H. W. Spuijbroek, van Sprang-Capelle. Vertrokken: E. M. van Hegelsom naar Heerlen Ja. W. A. van den Broek naar 's Bosch H. J. Draaisma naar Ticl A. \V. Bafjens en gezin naar Roosendaal en Nis pen H. L. J. van den Oever naar En gelen Ca. M. Gruitrooij naar Tilburg F. J. C. van Rooij naar Eindhoven. LOON OP ZAND. Van 9 tot en met 15 Maart 1939. Geboren Peter Willem Jozef Maria, zv. J. A. v. Lier en La. Aa. Wagemakcrs Gertruda Wilhelmina, dv. J. F. Damcn en Ha. Ma. van Ree Louisa Adriana, dv. Th. Ligt- voet en Ja. Netten Johannes Adrianus Josephus Gerardus, zv. M. A. A. de "S ries en Ja. Aa. Hochwald Johanna Chris tina Wilhelmina, dv. J. W. M. Mieris en Ja. Ma. Pomper. Overleden: A. G. Wijdemans, echtg. van Ja. Ma. Dudar, oud 70 jaren Louisa Adriana Ligtvoet, dv. ,Th. J. Ligtvoet en Ja. Net ten, oud een dag Ma. Kroot, echtg. van A. Verhoeven, oud 08 jaren E. Ligtvoet, oud 00 jaren. Ingekomen: A. C. Kemmeren, van Geertruulenberg A. J Lammers en gezin, van Amster dam w. C. Schoenmakers, van Reusel Ha. Aa. Ma. Verhelst, van St. Oeden- rode W. Biekens, van 's Bosch Ha. Aa. Bruurs, van Tilburg Aa. van der Schoot en gezin, van Waalwijk a. Timmermans, van Drunen. Vertrokken: J. de Rijck naar Vught L. P. M. Goul- my naar Heemstede A. J. C. v. Beek naar Goirle M. D. Vastré en W. M. Vastré en J. Vastré naar Tilburg C. Th. Romeijnders naar Lith. Politie zaak Gebrs. v. S. De rechtbank te's Herlogenbosch heelt vonnis gewezen in de zaak tegen de gebroeders L. en \V. van Sch te Waalwijk, tegen wie resp. f '20 boete en twee weken gevange nisstraf was geëischt. Beiden werden door de rechtbank veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 dagen hechtenis. Tegen dit vonnis is hooger beroep aangeteekend. Autobestuurder iu Drunen veroordeeld. Op 3 Januari j.l kwam een zekere W. G. S., wonende te Drunen, met een auto gereden van richting Heus- den. Hij reed met een groote snelheid sneed de in den weg gelegen bocht, en kwam terecht tegen de scnutting van caté van den heer Klerks. S. stond Woensdag j,l terecht voor den kantonrechter te 's-Hertochen- bosch, die hem conform den eisch van den Ambtenaar van het O, M, veroordeelde tot t 20 boete suhs. 20 dagen hechtenis. OVERTREDING JACHTWET. Op 22 Jauuari bevond de jacht opziener P .Brok zich in 't veld onder de gemeente Drunen. De jachtopziener zag in het veld vijt wildstrikken staan. Hij stelde zich verdekt op en zag toen twee personen aankomen. Na. bij de strikken sloop een persoon voort, terwijl de ander op den uit kijk bleef staan. De jachtopziener zag toen dat de eerste persoon toen strikken uit gooide. Hij sprong toe en pakte de man beet. 't Bleek te zijn de schoenmaker C, van G, wonende te Waalwijk, die door den jachtopziener werd bekeurd. De strikken werden in be slag genomen. De schoenmaker stond thans te recht wegens overtreding van de jachtwet, voor den Kantonrechter te's Hertocbenbosch, die hem con form den eisch van den ambtenaar van het O.M. veroordeelde tot een geldboete van f 20, suhs, 20 dagen hechtenis. De in beslag genomen strikken werden verbeurd verklaard. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 28 Februari 1939. Ingekomen: Arnoldus M. Molewijk, van Breda aan boord Zandschip Elma naar K 18a Hubertus J. van Keulen, van Rotterdam aan boord woonschip ligplaats Balkengat Heijschehaven Laurens Gerh. van Rep en, van Noordwijk Zeestraat 30a naar M 18 Martha A. de Bodt, van Goirle Bergstraat 6 naar K 109 Willem Lup- pens en gezin, van Woerden, de Brauw- straat lCnaar J 132 Catharina A. van Gils, van Princenhage Bredascheweg 39 naar F 86 Francisca van Disseldorp. van Nijmegen, Emmalaan 7 naar A 30 Adrianus H. Schoenmakers, van Ooster hout, Zandheuvel 103 naar D 113 Wilhelmina Aarts, van Schijndel B 1 naar J 45 Rosa A. M. van der Pluijm, van Tilburg, Wilhelininapark 106 naar G 72. Vertrokken: Adriana J. Kanters, van G19 naar Schijndel B 1 Susanna Ca Aa Wcte- rings, van J 116 naar Beek en Donk, Donk Kapelstraat C 53 Johannes C. van den Oudenhoven en gezin, van J 132 naar Utrecht P. C. Hoofdstraat 8bis Johanna C. van Dongen, van J 5 naar Arnhem Lowick van Pabstraat 57 Petrus Joh. de Ruijter en gezin, van L 97 naar Geertruidenberg Statendam 7 Lucia Klisters, van F 86 naar Waspik Bo- van F 138 Gondina J. M. Simonis, van G 37 naar Ginneken Valkenierslaan 5 Antonius P. Buijks, van aan boord naar Lemsterland, Lemmer Schans J 29. Van 4 tot en met 10 Maart 1939. Geboren Adriana A. Th., dv. Petrus Joh. Broe ders en Maria A. van Onzenoort. Gehuwd: Geene. Overleden: Johannes R. Joore, oud 4 maanden Wilhelmina A. van Meurs, oud 50 jaren Johannes van Velthoven, wedr. van Antonius Stevens, oud 57 jaren. VOETBAL. A- 1753 is in de sprint gewonnen door Roger La- pehie in 5 uur 17 min. 5 sec. gemiddeld 41 km. Op hem volgen de Belgen VlJe- mynck, Cnristiaens, dan iets later Le Gréves, de Benne, Storme enz. Onze vier landgenooten zijn als volgt geplaatst: nr. 19 Piet van Nek in 5 uur 19 min. 11 sec.; nr. 53 Toon van Schendel ..ia.nriiii/ciAvccoitmnciEu 5.19.50; nr. 73 Albert van Schendel ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN 5.26.42; nr. 78 Braspenninx in 5.33.15. en U zult 's morgens „kiplekker' uit bed springen. Woensdag wilde een vrachtwagen^?^ ter hoogte van de Zwethbrugop den LeverplUetJe3 bü aP°thekers hoofdvei keersweg Bijswijk Rotter dam draaien, terwijl er veel auto's van tegenovergestelde richting kwa men. De heer B. uit Gouda, die vrij dicht achter den militairen wagen reed, kon niet meer voldoende uitwijken. Hij trachtte nog naar links te zwenken, doch hij kon niet voor komen, dat zijn wagen met een vaart tegen de vrachtauto botste. De heer B. brak een sleutelbeen en werd door een passeerenden automobilist naar het gasthuis te Dellt overgebracht. Door de politie word 'n onderzoek ingesteld omtrent de schuldvraag. 9 BERKDIJK. Zondag moet Berkdijk naar Til burg om Velocitas te bekampen. De Tilburgers zinnen op revanche voor de destijds in Berkdijk geleden neder laag. Of hun dit lukken zal gelooven we zoo maar niet, hoewel zij over een uitstekende ploeg beschikken. Berkdijkers, houd je naam hoog en WAALWIJK. Van 10 tot en met 17 Maart 1939. Geboren'- Wilhelmus Henricus, zv. H. L. F. Peij- nenburg-Veraa Adolf Franciscus Jo zef, zv. A. A. van Rijswijk-van de Ivlun- dert. Overleden: C. A. Baijens, oud 72 jaren, echtgenoot van Eth. Pelders La. A. Ligtvoet, oud een dag, wonende te Kaatsheuvel Aa. Klijn, oud 73 jaren, weduwe van H. van Baardwijk Ba. S. Bendik, oud 27 ja ren, echtgenoote van H. L. van Leeuwen E. Klijberg, oud 80 jaren, echtgenoot WAALWIJK. W.S.C.L.O.N.G.A./Combinatie Heden (Zaterdag)-middag vier uur! Zooals wij j.l. Woensdag reeds mede deelden, speelt het eerste elftal van WSC hedenmiddag (Zaterdag) om vier uur aan den Parallelweg alhier, een oefen wedstrijd tegen een sterke combinatie van spelers, samengesteld uit het eerste en tweede elftal van LONGA uit lilburg. Teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen dezen wedstrijd te kunnen bij wonen, heeft het WSC-bestuur de entree prijzen voor deze ontmoeting gestekt op de helft der gewone prijzen. Een en an der een nuttige oefening voor den be langrijken competitiewedstrijd van vol gende week, 26 Maart tegen Picus. Morgen, Zondag, 12 uur, speelt voor den Brabantschen Voetbalbond WSC 4— Baardwijk 3. I. V. C. B. Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. BrabantiaKolping MuloSchijndel Venlosche Boys -S.V.B. Zwaluw—Best Vooruit TreffersWilhelmina Tweede klasse. St. Mich. Gestel—D.E.S. van Hout Sarto—Trubantia V.S.V.S.V.D. S.T.V.—Wit Zwart WoenselO.D.I. Derde klasse. WaspikW.I.K. HilvarenbeekV.O.A.B. Velocitas—Berkdijk van Peer Roda—Uno Animo v. Dongen WIELRENNEN. PARIJS—NICE. Ruim negentig renners zijn in den rit parijsNice vertrokken voor de eerste etappe ParijsNevers (219 km). De rit Auto tegen boom gevlogen. Beide inzittenden gewond Bij Borkel, nabij de Belgische grens is een auto ongeluk gebeurd waarbij twee personen zijn gewond Twee Amstei dammeis, de 33 jarige S, en de 23 |ange A, waren met een auto van Einüüoven naar een Bel- gich grensplaatsje gereden en reden in den nacht terug, Toen zij op den gladden Luiker- weg reden, meende de bestuurder, de heer S, dat er iemand voor de auto liep, iels wat op een misver stand berustte. Hij remde krachtig slipte hierdoor en botse in volle vaart tegen een boom, Beide inzittenden werden door de voorruit geslingerd. Zoo vond hen een Eindhoveusch automobilist, die waarschijnlijk op korten afstand van hen bad gereden. Deze waarschuwde een dokter uit Valkenswaard, die spoedig op de plaats van het ongeval aanwezig was De heer S. had het heele gelaat bloedend gewond, üs heer A. was er erger aan toe. Hij klaagde over inwendige pijnen en had bovendien een gapende hoofdwonde. Per ziekenauto zijn beiden naar het ziekenhuis aan den Aalsterweg te Eindhoven overgebracht. Hun toestand is bevredigend. De auto is geheet vernield. Kroonprins van Iran getrouwd. Te Cairo is het huwelijkscontracl tusschen den kroonprins van Iran met de zuster van koning Farouk van Egyple, prinses Fawzieh, ge- teekeed in het Abdine-paleis. Overeenkomstig de Mohamme- daansche gewoonte was de bruid hierbij niet aanwezig. Nieuw geval van ontvoering in Amerika? De zestienjarige dochter van den rechter Samuel B. Blake te Los Engelos wordt sinds Maandag ver mist. Haar vader zeide dat hij vreest dat zij ontvoerd is door iemand, die wraak op hem wil nemen. De onregelmatigheden te Doornspijk. De gemeente-ontvanger R. P.,die na zijn arrestatie in verband met de groote kastekoiten in de boekhou ding der gemeente Doornspijk vrij wel onmiddellijk in vrijheid werd gesteld, is thans opnieuw gearres teerd en naar Zwolle overgebracht. Deze arrestatie zou in velband staan met de hardnekkige gei uchten dat alsnog fouten in de boekhouding der Boerenleenbank, waarvan de gearresteerde kassier was, zijn ont dekt. De Vliegkracht-verloting. De loten vliegen wegl Een advertentie in dit nummer vermeld nadere bijzonderheden om trent de Vliegkracht-Loten. De viaag naar deze loten is dusdanig groot, dat op verschillende plaatsen de voor het rayon ingedeelde aantal loten reeds zijn uitverkocht. Voor hen die aan deze verloting voor de Kon. Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart willen deelnemen is spoen geboden. Rijksmiddelen in Februari. De Rijksmiddelen brachten in Februari f34,83 millioen op tegen f33,38 millioen in Februari 1938 en 136,81 als 1/12 der raming. In de eerste twee maanden van het jaar bedroegen de totale ontvangden f73,23 tnillioen (v.j. 66,72 millioen) bij 173,62 millioen als 2/12 der raming. Wat de kohierbelasting betreft over eind Februari is totaal f 44,96 millioen op kohier gebracht tegen f41,32 op 28 Februari 1938. Zondag 12 Maart heeft Mgr. Die pen zijn 79ste levensjaar beëindigd en is in goede gezondheid zijn80ste ingetreden. Drie minuten stilte op Goeden Vrijdag. Het Engelsche blad »Catholic Times« heeft voorgesteld, dat de christenen op Goeden Vrijdag, des namiddags om drie uur gedurende drie minuten absolute stille in acht zouden nemen, opdat diegenen, die de godsdienstoefening niet bij kun nen wonen, toch enkele oogenblik- ken den kruisdood van Christus kunnen herdenked. OP ELK GEBIED Vraag niet om Friesche Heeren Baai zonder meer, maar om Echte Friesche Heeren-Baai van Douwe Egberts. De tabak, die van ouds gemaakt wordt in Joure, in het hartje van Friesland. Die draagt dus met recht den naam van Echte Friesche Heeren-Baai. K 72 lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam Is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. Botsing tUSSChen twee auto's. ee^HterCg5Tv??tl df^ftmome^^n'unz™tC1weTr Mgr. A. F. Diepen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7