SPORT Binnenlandsch Nieuws. PRESTO DAMPO -SOP M KNAPT DE WAS WEER OP1 cnmicTOM MET PRESTO ZEEPPOEDER SLECHTS 5er. PER PAK UW KINDJE VERKOUDEN DE BEDRIEGLIJKE GELIJKENIS. WAALWIJK. Bij K B. van 11 Maart 1939 is aan A. N. Fleskens op zijn verzoek met ingang van 1 Mei eervol ontslag als Burgemeester der gemeente Geldrop met dankbetuigingen voor de lang durige diensten als Burgemeester bewezen. Albert Nicolaas Fleskens werd geboren te Heesch. Hij kwam in 1898 op het secretarie te Geldrop en werd acht jaar later benoemd tot burgemeester dpr gemeent Zes gehuchten. In 1908 werd hij aange steld tot burgemeester van Geldrop. Vele jaren vanaf 1920 is de heer Fleskens lid van de Tweede Kamer geweest als vertegenwoordiger der R K. Staatspartij. Verder is hij nog zes jaar lid geweest van de Prov. Staten van Noord-Brabant. Verder was hij voorzitier in het bestuur der Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en voorzitter van het bestuur der Boerenhypotheekbank. sgjJDe heer Fleskens was een des kundige op gemeentelijk en admini stratief gebied en een goed kenner van gemeentelijke belangen en aan gelegenheden. In onze streek is en blijft de heer Fleskens 't best bekend als de man van: «t Schoenen wetje 1924». In dankbaarheid herdenken wij steeds wat hij toen voor onze industrie heeft gedaan 1 Een incident bij de terugkomst van Hare Majesteit H.M. de Koningin, zooals wij in ons vorig nummer reeds meldden, met haar gevolg uit Zwitserland in Den Haag gearriveerd. Toen de auto waarin H.M. de Koningin zich naar het paleis Noordeinde begaf, het plein voor het paleis opzwenkte, heeft zich een klein incident voorgedaan. Een man trachtte op dat o^gen- blik de auto van de Koningin te bereiken. Hij werd evenwel door een brigadier van politie gegrepen. Bij onderzoek op het politiebureau bleek hij een reserve officier uit Rotterdam te zijn, die in verhard met een militaire kwestie een ver. zoekschrift aan de Koningin wilde aanbieden. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld. Economische Zaken in de Eerste Kamer Bij de behandeling van de be grootingen van Economische Zaken en Landbouwcrisisfonds, welke te. zamen in de Eerste Kamer werden behandeld, betoogde het sociaal democratische lid, de heer de la Bella, dat ter bestrijding van de werkloosheid de koopkracht der bevolking dient te worden verhoogd. De heer Heldring (lib.) daaren tegen was van oordeel, dat meer aandacht moest worden geschonken aan verlaging der productiekosten. Ten aanzien van de uitvoering van hel plan Westhoff was de heer Hiemstia (s.d van oordeel, dat uitbreiding van cultuurgrond geen vermeerdering ten gevolge mag hebben van producten, die tegen lagen prijs worden uitgevoerd. De heer Heldring meende, dat de nieuwe cultuurgronden blijvende bronnen van verlies zullen op leveren. Hij uitte vooris bezwaren tegen blijvende ordening, waarvan hij meende, dat die de productie kosten verhoogt en de exportmoge. lijkheden vermindert. Tot slot brak de heer Janssen (R.K.) een lans voor de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumen. ten, voor wie hij eenige tegemoet komendheid van de zijde der regppring verzocht. 4 >*- 30) Hij ging naar de kamer, waar de boodschapper nog steeds zat, schonk een groot glas vol drank en keerde hiermee naar de keuken terug. Hier, Malina, zei hij kalmeerend, drink dit nu eens op, dat zal je goed doen. De .uitwerking was verrassend en direct. Alsof hoogere machten haar geboden, hield Malina op met haar ge tier. Ze stak haar hand naar het glas uit en een beklagenswaardige, idiote trek kwam op haar gezicht. Harlaud hield het glas vast en enkele minuten nadat zij het leeggedronken had legde hij haar in een toestand van volkomen bewusteloosheid op den grond. Het is de eenige oplossing zei hij, verontschuldigend. Nu kan ze op den bodem van het rijtuig liggen zonder dat we last van haar hebben. Zooals ze daarnet was, zou ze ons eenvoudig tot een prooi voor die nikkers gemaakt hebben. Buiten stond het rijtuig, een soort brik, al klaar. Nkala, de nieuwe stal jongen, hield de voorste twee dieren bij hun bitten vast. Harland nam zijn vrouw op en legde haar zoo voorzich tig mogelijk op den bodem van het rij tuigje. Om maar geen oogenblik te verliezen was Halfont begonnen met de wapens en ammunitie in te laden. Je deed beter ook maar met ons mee te gaan, Seeker, zei Harland tegen den boodschapper. We hebben een man nog meer noodig dan iets anders. Ja, ik ga mee. Ik denk niet dat de impi naar Oleen Spring gaat; daar wou ik eerst nog naar toe. Ik geloof eerder dat ze den kant van Emvati op gaan. Ja, daar gaan ze naar toe, zei Harland op een toon, die bewees dat hij op de hoogte was. Als ik jou was, zou ik mijn paard naast de muildie ren vastmaken en zelf in het rijtuig komen. Eenige kilometers werden afgelegd, zonder dat een der mannen veel zei. Allen waren ze met hun eigen gedach ten vervuld. Harland was een uitste kend koetsier en de muildieren liepen prachtig. Halfont voelde zijn sympa thie voor zijn dubbelganger stijgen. Dat arme kind, dat daar nu op den bodem van het rijtuig lag, was wel een vreeselijke schaduw in het leven van een man En hoe vlug en energiek was deze -niet in het oogenblik van gevaar op getreden! Maar wat een vreeselijke ontdekking was het geweest. Als hij er aan dacht, liep een koude rilling over zijn rughij was bijna een maand in huis geweest en hij had niet het minste vermoeden van de werkelijk heid gehad. Een waarschuwende por van Seeker met wien hij op de achterbank zat deed hem de rich ting, waarin deze keek, uitzien. Ze reden over een weg door een on beschutte vlakte. Aan den anderen kant van het dal op een kilometer of twee afstand liep nog zoo'n weg bijna evenwijdig aan die, waarop zij reden. En op dien tweeden weg bewoog iets. Dat zijn ze, zei Seeker. Harland, die Seeker ook gewaar schuwd had, wierp eveneens een blik naar den anderen weg, maar hij zei niets. Hij vergrootte alleen de snel heid van het rijtuig. De dieren schenen zijn woorden, dat ze „als de weerlicht" konden loopen, niet te logenstraffen. Als ze het zoo eenigen tijd konden uithouden, had den ze een goede kans. Het ergste was dat de twee wegen, die tot inog toe vrijwel evenwijdig hadden geloopen, nu steeds meer naar elkaar toekwa men. Het ging er om, wie het eerst op het kruispunt zou zijn! Een andere uitweg was er niet; den weg verlaten stond gelijk met zelfmoord. De muildieren holden voort, be stuurd door Harland's krachtige hand. Weldra konden de vluchtelingen den troep kaffers tnauwkeurig waarnemen met de met veeren versierde schilden, de assegaaien, die de krijgers heen en weer zwaaiden, als ze met gebogen hoofd vooruit renden. Er zijn er op zijn minst honderd, zei Seeker en hij laadde zijn geweer vast. Kunt u zien, of er bij zijn die geweren hebben? Neen, maar dat doet er ook min der toe, want al hadden ze geweren, ze zouden er nog geen olifant mee kunnen raken. Tegelijk draadë hij zich om en ging zoo liggen, dat hij bij het schieten het minste last van het schokken van het rijtuigje zou hebben, een voorbeeld, dat de ander volgde. De impi liep in gesloten gelederen. Een reus van een kerel scheen de lei der te zijn. Behalve zijn andere wa pens droeg hij een geweer en schuin over zijn borst een welvoorzienen pa troongordel. Zonder zijn hoofd om te draaien zei HarlandSchiet er midden in. Het zal ongeveer driehonderd meter zijn. In ieder geval schrikt het ze toch even af. Het is niet gemakkelijk van een schuddend rijtuig goed te mikken en het gevolg was dan ook, dat een van de kogels dichtbij in den grond sloeg en de andere ergens in de verte, de hemel weet waar, neerkwam. Direct daarop vuurden de mannen weer; bei den hadden instinctmatig den grooten donkeren reus tot doel genomen. De zen keer schenen ze iemand geraakt te hebben, want de gelederen openden zich even en de geheele impi kwam tot stilstand. Maar de leider was on gedeerd. ITot nog toe had de impi zwijgend voortgeloopen, maar toen ze hun weg vervolgden hieven ze hun strijdkreet aan. Joesoetoe! klonk het. Nu was het kritieke oogenblik. Har land liet zijn zweep klappen en de die ren wierpen zich met nieuwen moed in het tuig. De vervolgers waren op zijn hoogst op een honderd meter af stand en reeds brachten zij hun spe ren in de houding om ze naar de vluchtelingen te werpen. Weer scho ten Halfont en Seeker hun geweren af en dezen keer niet zonder succes. Wel dra had het rijtuig een groot stuk op de impi gewonnen. Harland draaide zich even om en zei: Nu, dat scheelde ook maar een haar. Daar is het politiekamp al, zei Harland met een beweging in de rich ting van een paar flinke gebouwen. Geen teelten van leven, dus Horrabrid- ge is weggeroepen. Nu, dat is een op luchting. Even voorbij het kamp werd de grond heuvelachtiger en meer be groeid. Gelukkig dat ze ons niet in die boschjes opgewacht hebben, vervolg de Harland. Dan waren we er geen van allen levend afgekomen. De vervolgers schenen niet van plan de vervolging, hoe hopeloos die voor hun ook mocht schijnen, op te geven. Men kon .ze nog steeds met dezelfde snelheid zien voortrennen, een heel eind echter achter de vluchtelingen, die zich al in veiligheid voelden. Laat ze maar eens loopen, zei Harland. Dat is wel eens goed voor ze; ze worden anders veel te lui en te vet. Het was Ndabamatoba niet, hè? Nee, die loopt niet meer zoo. Naar jullie beschrijving te oordeelen, moet het Umzuti zijn, zijn rechterhand. Nu, we zullen vroeg genoeg in Emvati aan komen, om ze daar te waarschuwen. Maar nauwelijks had hij dit gezegd, of er gebeurde iets.... iets, dat het rijtuig bijna deed omvallen, maar dooi Harland's bedrevenheid gebeurde ge beurde er geen grooter ongeluk, dan dat het met een schok bleef stil staan. Seeker's paard, dat naast de muil dieren was vastgebonden en dat niet meer zoo erg snel was, was ineenge zakt. Het werd nog een eind meege sleept, zoodat het rijtuig met zijn eene voorwiel over het dier heengegaan eri bijna omgevallen was. De muildieren, die uit hun koers getrokken waren, waren nu bezig de riemen tot een on- uitwarbaar kluwen te verwikkelen. (Wordt vervolgd). tf! VOETBAL. BELGIë—NEDERLAND. Na het schitterend resultaat dat onze nationale pioeg te Amsterdam op het sterke rtongaaische elftal heeft bevoch ten, gaan zy thans morgen hij onze Zui derburen op bezoek. In Antwerpen zal den grooien wedstrijd tusschen de twee van oudsher elkaar bekampende landen, althans op sportgebied, worden gestre den. Dat onze ploeg geen wijzigingen heeft ondergaan, bewijst meer dan genoeg. De keuze-commissie heeft geoordeeld, dat dit elftal met een gerust hart oen strijd tegen de Belgen kan aanbinden. Laten wy hopen, uat ook thans mag blijken, dat de keuze-commissie weer goed ge oordeeld heeft. Interessant is het echter in dit verband even het licht te doen vallen op stemmen die hier en daar weer opgaan en die de overwinning van Nedenand op Honga-, rije winen wijten, niet aan Nederiand- scne superioriteit, maar aan het zwakke spel van de Hongaren. ffoch zit er een kern van waarheid in deze opvatting. Nederland heeft gewon nen van de tiongaren, ja, en uit deze overwinning bujkt, dat het Nederland- sche eiftal op dat oogenbnk sterker was dan het Hongaarsche team. Maar hier streden twee pioegen tegen elkaar in een heel verschillende tactiek. De Hongaren beheerscht kaun, de Nederlanders val vuur en bezield met het verlangen om te winnen. Morgen echter zal er geen tegenstander zyn die het zelfde be- heerschte kalme spel zal spelen van de Hongaren. Wij kennen de Belgen reeds van ouds en wy kunnen dan ook vrijelijk aannemen, dat het hard tegen hard zal gaan. Aan beide zijden zal het een zeer snel op en neer gaand spel worden en beiden zuilen hun uiterste krachten in spannen om de overwinning te behalen, het vuur waarmede het Nederlandscne elftal gewoon is te spelen, wordt tegen de Beigen gecompenseerd door hetzeil'de vuur, dat de Roode Duivels kenmerkt. Niettemin l}eeft de wedstrijd tegen de Hongaren bewezen, dat er goede krach ten in ons elftal zitten. De debutanten hebben toen schitterend werk vertoond en wanneer dit Zondag weer zoo is, zul len de Belgen toch zeker hun handen vol hebben aan de Zwaluwen. De opstelling luidt aldus: Nederland: Doel: van Male (Feijenoord). Achter: Blomvliet (Ajax), Caldenhove (D.W.S.). MiduenStam (V.U.C.), Anderiesen (Ajax), Schubert (Ajax). Drager (D.W.S.), v. d. Veen (Heracles), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem), De Harder (V.U.C.). België: Doei: Badjou (Daring). Achter: Paverick (Antwerp), v. Galen- berg (S. C. Anderücht). Midden: v. Aipnen (Beerschot), Stij- nen (Olympic), henry (Daring). Voor: lsemborghs (Beerschot), Braine (Beerschot), Capeile (Standard Luik), Voorhoof (Lierscne S. K.), Piever (White Ster). De kern van het oude Roode Duivels- elftal is gebleven en slechts in de half- linie en achterhoede zien we nieuwe ge zichten. Ondanks het feit, dat de wedstrijd ge heel anders zal zijn dan tegen de Hon garen, kunnen wij met vertrouwen onze ploeg zien vertrekken. Er bestaat een goe de kans op een nieuwe Hollandsche overwinning. En wanneer ons elftal ook de Roode Duivels verslaat heeft het zijn kracht bewezen. Dan kunnen wij met het volste vertrouwen zeggen dat ons kleine landje weer beschikt over een „groole nationale ploeg". i I. V. C. B. Derde klasse E. Zal Zondag de kampioen voor den dag tredenl Het loopt ook in deze afdeeling op een eindje en spoedig reeds zal de kampioen definitief bekend zijn. Indien H. E. C. morgen nameiyk van de Vlijmensche Boys welen te winnen en O.D.G. zal het onaerspit delven tegen of geiijk spelen tegen nercules, is de strijd reeds beslist. Onze Waaiwyksche club is dan kam pioen. Maar het is zoover nog niet. Al lereerst is een wedstrijd tegen Vlijmen sche Boys op diens terrein zeer lastig en ondanks de goede resultaten waarop H.E.G. kan bogen zouden wij willen ra den, alles op aiies te zetien, anders kon het wel eens falikant uitloopen, maar de Hec'ers weien wat er op hei spel siaat en dit in aanmerking genomen, kunnen wij met een gerust hart de wedstrijd in Vlij men tegemoetzien. Tusschen Hercules en O.D.C. zal het er ongeiwijieid gaan spannen, evenals trou wens tusschen Sporters en Schijndel II. Biauw-geel achten wy niet in staat van de sterke H.V.G. te winnen en wy ver onderstellen dan ook dat de begeerde puntjes in Heesch zullen blijven. W.V.B. zal morgen al haar krachten moeten inspannen om het tegen O.S.C. tot een behooriyk resultaat te brengen. De besie kansen geven wy hier aan O.S.C. R.K.V.V. H. E. C. Na de gebruikelijke rust-Zondag be ginnen de HEC'ers aan de laatste loodjes van de competitie. Dat die het zwaarste wegen is algemeen bekend en tegen de Vlyinensche Boys zullen de geel-zwarten weer al hun energie moeten ontplooien. De 10 nederlaag op eigen terrein ligt nog versch in het geheugen, zoodat we van onderschatting heeiemaal niet be hoeven te spreken. Voor eigen publiek zijn de rood-zwarten heel wat mans, en vooral wanneer ze een voorsprong heb ben in doelpunten weten ze een tegen stander geheel te overdonderen. Voor de HEC'ers geldt dus het beken de parool: Direct vanaf het begin met volle kracht vooruit. Uok mag er nog wel op gewezen worden bij een eventueele achterstand de kluts niet kwijt te raken, maar het hoofd koel te houden en vooral blijven voetballen. Het zal dus weer hard tegen hard gaan waarbij de uitslag niet veel van een gelijk spel zal afwijken. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor Zandag a.s. HerculesODC Hercules 2Berkel Voor morgen staan er twee thuiswed strijden op het programma. De wedstrijd van het eerste elftal tegen ODC is nogal van veel belang. ODC, de club uit Box tel, heeft n.l. nog kans op de bovenste plaats. Deze kans is echter zeer beschei den, daar ODC in het geheel niets meer te verliezen heeft, zelts een gelijk spel ontneemt haar de laatste kans. Hercules heeft dus een tweevoudige staat te ver vullen, n.l. op de eerste plaats moet er revanche genomen worden voor de 40 nederlaag in Boxiel geleden en op de tweede plaats dient zij tegenover HEC haar sportieve plicht te vervullen om ODC haar laatste kans te ontnemen. Indien alle spelers zullen spelen voor wat zij waard zyn en zij betreden het veld met den vasten wil om te winnen, dan kan er ook gewonnen worden. De wedstrijd vangi aan om 2.30 uur. Gezien de belangrijkheid van dezen wedstrijd verwachten wij veel belang stelling. Het tweede elftal tpeelt om 12 uur tegen Berkel. In Berkel werd onlangs gewonnen met 21, zoodat onze reser ves een goede kans hebben op de over winning. DRUNEN. SPORTERS. Sporters spelen om 2 uur op eigen veld tegen Schijndel 2. Sporters leden Zondag j.l. met een gehavend elftal een neder laag in Boxtel. Morgen hopen zij volledig uit te komen en dan is het niet moeilijk om beslag te leggen op de punten. Schijndel 2 heeft wel een korte bloei periode gekend, maar die is weer lang vervlogen. Daar behoeven de Drunensche jongens zich niet ongerust meer over te maken. Wy houden het op een spannen de wedstrijd, waaruit Sporters met de overwinning voor den dag zullen komen. De beide Sporters-reserve-elftallen spe len by de reserve-ploegen van SVD in Den Bosch. In Drunen bleven de thuis- spelende ploegen de baas, maar morgen zullen de rollen wel gekeerd zijn en de overwinningen komen voor rekening van SVD. DISTRICT DEN BOSCH. Overzicht. Eerste klasse. De stand zal weinig verandering on dergaan. Het is zeker dat J. v. Arkel aan de leiding zal blyven. De wedstrijd VFC- St. Mich. Gestel wordt een overwinning voor de thuisclub. De Jantjes zullen om hun leiding te handhaven de punten meenemen bij ODC 2. Juliana komt bij Concordia voor een moeilijk geval en zal gaarne met een gelijk spel tevreden zijn. Nieuwkuyk komt op eigen veld eveneens voor een moeilijke wedstrijd en wel te gen MSV uit Maliskamp, waar zij kort ge leden een nederlaag te slikken kreeg. Een revanche-name in den vorm van een gelijk spel mag voldoende zyn voor de Nieuwkuijksche ploeg. Avanti zal gaarne op eigen veld tevreden zijn met een ge lijk spel tegen ODI 2. Tweede klasse. De Sporters-reserves hebben eens kun nen zegevieren over SVD 2. Met daar morgen als gasten zullen zij wel een ne derlaag te slikken krijgen. VJC speelt in Ilerpt bij de Boys. Dat zal de Drunensche ploeg wel op een nederlaag komen te staan. De Vlijm. Boys zijn kampioen en zy zullen dezen titel zeker eer aan doen door in hun laatsten wedstrijd bij Hera cles beslag te leggen op de beide punten. Derde klasse. Hintham zal weinig moeite hebben om na een zware les te winnen bij Helvoirt 2. Sporters 3 zullen hij de sterke SVD'ers wel het loodje moeten leggen evenals OSC 2 bij Concordia 3. Ten slotte achten wy Nieuwkuyk 2 in staat om by de Vlij mensche Boys 3 de punten mee te nemen. DRUNEN. V. J. C. VJC gaat morgen op bezoek bij de Herptsche Boys. Dat zal haar daar niet meevallen. Reeds meerdere wedstrijden zyn er gespeeld tusschen deze ploegen en in het meerendeel der gevallen wisten de Boys te zegevieren. Hoewel het werk der VJC'ers niet slecht is en de ploeg een goede partij voetbal kan spelen, durven wij hen morgen toch niet veel kans geven op de punten. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. Hoewel de uitwedstrijd tegen Gilze 2 werd verloren, gelooven we toch wel dat Be Ready op eigen terrein, zoo niet zal winnen, dan toch minstens een gelijk spel zal behalen. PRO. 35-0419 a ïv~e 1 Wrijf dan keel, rug en borstje in met Dampo.Wonderlijk zooals dat helpt! Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. VERNIEUWING VAN NEDER, LANDS KOOPVAARDIJVLOOT. Minister Steenberghe heeft in de Eerste Kamer medegedeeld, dat binnenkort voorstellen zul len worden ingediend, welke beoogen de vernieuwing van de Nederlandsche koopvaardijvloot te bevorderen. Tevens wil de regeering met deze maatregelen de werkverruiming op de Nederland sche scheepswerven stimuleeren. In het agrarische deel van* zijn be toog, deelde de minister o.m. mede, dat overwogen wordt naderen steun te ver- leenen aan de tuinders van den kou den grond. MINISTER WELTER NAAR DE VER. STATEN. Naar vernomen wordt zal de minister van Koloniën, Ch. J. I. M. Weiter, dezen zomer een be zoek brengen aan de Golden Gate-ten- toonstelling te San Francisco alsmede aan de wereldtentoonstelling te New- York. Volgens hetzelfde bericht zal de mi nister daarna een inspectiereis maken naar Nederlandsch West-Indië. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG. van „De Echo van het Zuiden".

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8