EdeBont-v. Huiten Heerenkleeding naar maat DRUNEN. DUSSEN. Keesje, hartelijk gefeliciteerd en veel succes. Naar wij nog vernemen zijn er mo menteel besprekingen gaande over een contract in België. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 KLOOSTER-JUBILEUM. 12 April a.s. hoopt de eerw. frater Riqobert (in de wereld Pieter Maus), geboren te Baardwijk, zijn zilveren klooster-jubileum te herdenken. De eerw. frater is thans werkzaam aan het St. Thomas-college op Cura$au. De voorbereiding voor een feeste lijke viering zijn in vollen gang om den jubilaris een waardige herden kingsdag te bereiden. Wij bieden hem met z'n geheele familie bij voorbaat een hartelijk pro ficiat. tegen prijzen aan de tijds- o nstandigheden aangepast Gebouw R.K. Coöperatie. De architectuur van den bouw van het winkelpand c. a. hoek Julianastraat Stationsstraat is op gedragen aan den heer A. van Huiten Jr., alhier. Bouwlust. Naar wij vernemen zullen door den heer J. L. van Santen oud- secretaris en gemeente-ontvanger te Sprang, twee dubbele woonhuizen worden gebouwd in de Kerkstraat. De bouw is opgedragen aan de Fa. Wed. A. Aarts Zn., alhier. PATER HENRICUS IN HET BONDSGEBOUW. JAARLIJKSCHE PRIJSUITREIKING B. V. L. Pater Menricus, de bekende rede naar, die wij vorige week in v.m. Baardwijk hebben kunnen beluiste ren,, zal a.s. Donderdag 30 Maart in het Bondsgebouw een spreekbeurt vervullen ter gelegenheid van de jaar lij ksche prijsuitreiking van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm. Aanvankelijk was bepaald deze bij eenkomst a.s. Dinsdag 28 Maart te houden. In verband echter met het feit, dat de groote zaal van den Gil denhond Dinsdagavond bezet zou zijn heeft men de prijsuitreiking verscho ven voor Donderdagavond. Men verwacht, dat ook de geweste lijke voorzitter van den B.V.L. de edel- achtb. heer burgemeester van Beek uit Boxtel aanwezig zal zijn. Marktbericht Huiden. Een overzicht van de huiden markt te geven onder de tegenwoor. dige omstandigheden is een lastige opgave, en wij memoreeren daarom alleen, dat de prijzen zich deze week meerendeels goed konden handha ven en dat koopers meest een af wachtende houding aannemen. De verbetering van het Oude Maasje. Men schrijft aan de N. R. Crt.: De uitbaggering van het Oude Maasje welke dringend noodzakelijk was in verband met het feit, dat de loozihg van het overtollige water zeer groote moeilijkheden onder vond, daar deze rivierarm in den loop der jaren tot een breede sloot was versmald, is sedert eenigen tijd gereedgekomen. Het riviertje is over een lengte van ongeveer 12 km. verbeterd en thans rust op het be trokken waterschap de plicht, den waterloop in goede conditie te houden. De toestand is echter nog niet ideaal te noemen ir. Eshuis heelt in een laatstgehouden vergadering van het betrokken waterschap ge wezen op de noodzakelijkheid, dat nog verscheidene detail verbeteringen worden aangebracht. Het water schap heeft een totale oppervlakte van 3750 ha., welke zijn water uit- laat op het Oude Maasje, waarbij een gebied van 1950 ha. als boezem- land. Op dit water loozen de pol ders van Vlijmen, Hedikhuijzen, Nieuwkuijk, Herpt, Elshout, Hees been, Oud Heusden, Doeveren, Baardwijk en Drunen. Inzake de betere waterloozing heeft ir. Eshuis plannen tot ruil verkaveling ter sprake gebracht, waardoor een oeconomischer ligging der kavels zou worden verkregen, terwijl de ruilverkaveling gunstig zou werken ten opzichte van aan te brengen detailverbeteringen in den waterstaatkundigen toestand van het waterschap. Het gemeentebestuur van Vlijmen beraamt met het bestuur van den N.C.B. en het polderbestuur reeds plannen voor verkaveling van een gedeelte van de gemeentegronden. In verband hiermede zullen boven genoemde besturen binnenkort een vergadering beleggen, waarop deze plannen nader zullen worden toe gelicht. Het komt vaak voor, dat jonge boeren, die door voldoende geld middelen in de termen vallen voor hel stichten van boerderijen, daartoe niet kunnen overgaan door gebrek aan grond. Hij meende dat voor de vestiging van boerderijen alsdan de weg Doeveren Baardwijk ten zeerste in aanmerking kwam. Ir. Eshuis heeft mcdegedeeld.dat de Ned. Heide Maatschappij steeds bereid is, voor het verbeteren van polders kosteloos plannen uit te werken. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: 2 handschoenen, lederen etui, rozenkrans. Schuttersgilden. Het schuttersgilde »St. Crspijn en St. Crispinianuscr te v.m. Besoijen, zal op 3 April e.k. deelnemen aan de grootegildenvergadering, die door den kring Maasland te Enschot wordt belegd en waaraan niet minder dan 25 gilden zullen deelnemen. De concoursen voor den Lang- straatschen Schuttersbond zijn reeds vastgesteld. Voorloopig worden er 3 gehouden, waarvan het eerste te Baardwijk, terwijl een vierde con cours nog nader zal worden be paald bij loting. De groote gildendag met optocht en concours wordt aldaar vastg2- steld. Leverings- en betalingscondities in den Lederhandel. Zooals bekend hebben de georga niseerde lederfabrikanten en leder, importeurs aan den minister van Economische Zaken verzocht op nieuw te willen overgaan tot alge meen verbindendverklaring der «le verings- en betalingscondities voor leder«, wanneer de huidige verbin dendverklaringsperiode op 18 Juli a.s. ten einde loopt. Omtrent dit verzoek heeft de minister van Eco nomische Zaken, blijkens het bericht in de Staatscourant van 22 Februari j I no. 38, het advies gevraagd van de vaste commissie van den Eco- nomischen Baad, bedoeld in artikel 8 van -de «Wet op het algemeen verbindend en onverbindend ver klaren van ondernemersovereen komsten 1935«. In verband daarme de houdt deze commissie het secretariaat der commissie is geves tigd Bezuidenhoutscheweg 87 te 's Gravenhage, op 4 April a.s. een verhoor, waarop alle belanghebben den in de gelegenheid zullen wor den gesteld van hun opvattingen terzake te doen blijkqn. MUSIS SACRUM. „Es flüstert die Liebe". «Es flüstert die Liebe«, die onder den Hollandschen naam van «Een avontuur in Hotel Excelsior« deze week in Musis draait, zal ongetwij feld vele toeschouwers trekken. Het bioscoop-minnende publiek is den laatsten tijd in onze gemeente ver wend geraakt, want sedert korten tijd worden uitsluitend uitstekende films gedraaid en ongetwijfeld komt dit de recette van de verschillende directies ten goede. Niettemin be hoort het zoo, dat er geen inzinking komt in het Waalwijksche bioscoop programma aangezien dan het pu bliek dubbel het verschil merkt. Hier behoeven we echter niet bang voor te zijn, want naar wij vernemen zijn er nog verschillende uitmun- tecde programma's die ter afdoening wachten. Hotel Excelsior is„weer een van die films, waar het tegenwoordige publiek nu eenmaal graag naar kijkt. Geza von Bolvary heeft hier met behulp van een keurcollectie van acteurs en actrices, waaronder direct de namen van Gustav Fröhlich, Hilde von Stolz, Rudolf Carl en Blandine Elbinger uitblinken uit een vlot geschreven scenario een werkelijk amusante film geschapen. Een jongmensch heeft voor een handje, om wanneer hij gaarne met een jongedame kennis wil maken haar zonder meer om den hals te vallen wanneer hij haar op een perron ontmoet en het te laten voor- komeii, alsof hij in de veronder stelling was dat hij met zijn zuster te doen heeft. Natuurlijk geeft dit tot kostelijke grappen aanleiding, maar niet allen zijn van deze lief kozing gediend en hiermede begint dan het verhaal waarvan het einde is, een huwelijk van het genoemde jongmensch en een Parijsche ad vocate. (Vrijdag, Zaterdag en Zondag 18 jaar.) „Golgotha". Het meest bekende en meest boeiende verhaal is nog wel steeds dat van het Heilig lijden van Jezus. Dit is al aanleiding geweest tot tal van boeken en films, maar al het geen op dit gebied is verschenen is thans verre overtroffen door de film »Golgotha«. In de hoofdrollen van deze schitterende prent zien we de beroemde sterren Rogert de Vigan, Jean Cabin, Harry Baur, JeanForest, Juliette Verneulen Charles Granval' die allen op meesterlijke wijze het passie-verhaal uitbeelden. Zij ver- toonen hierin een spel, waarop niet de minste aanmeikingen zijn te maken en de geheele pers is dan ook vol lof over deze film, die ons op moderne wijze het passie verhaal doet medeleven op een indrukwek kende wijze. Het isniet een aaneen schakeling van episodes uit het lijdensverhaal van Christus, zooals destijds bij de stomme film het geval was, doch een drama dat zich afspeelt en dat den toeschouwers boeit van het begin tot het einde. Door het spel van Robert de Vigan die op een niet te overtreffen wijze den Christus-rol speelt, voelen wij de Goddelijke houding van Jezus en wij kunnen ten volle begrijpen, dat H.H. Geestelijken gaarne een woord van aanbeveling voor deze film uitspreken. Ook wij spreken gaarne een warm woora vo< r deze mooie film, die op boeiende wijze den toeschouwers over het drama aller tijden verhaalt. Vooral de massa-regie is in dit werk meesterlijk. (Maandag, Dins dag en Woensdag, alle leeftijden LUXOR BIOSCOOP. Alarm in Peking. In de „Luxor" kunnen wij deze week genieten van een goede avontu renfilm. Het verhaal speelt in de tijd van 1900, toen geheel China in rep en roer werd gezet door den grooten boxersopstand die ten doel had de langzaam binnensluipende Europee- sche beschaving terug te dringen. Lui- Jezus wordt met doornen gekroond. Een opname uit de ontroerend schoone passie-film i van den Kanunnik Raymond, »Golgotha«. tenant Broek (Gustav Frölich) en Gap tain Cunningham (Peter Vos) strijden beiden zij aan zij ter verdediging van de internationale gezantschapsvvijk boewei zij alle twee verliefd zijn oj Mary Valena, die intusschen weer in een wapen-affarë verzeild is geraakt Het aantal Europeanen is klein en de strijd zwaar. De Ghineezen weten dat hun zaak verloren is wanneer zi niet voor de Europeesche landings troepen zijn gearriveerd en de gezant schapswijk kapot hebben geschoten Zoodoende wordt hel een heet gevecht Op een gegeven oogenblik. staat hel er beroerd voor, voor het handjevol Eu ropeanen, maar dan brengt Broek redding. Door een zeer moedige daad weet hij het Chineesche munitie-depot in de lucht te laten vliegen. Hij bevindt zich zelf hierdoor echter in een zeer lastig parket en het is tenslotte Cun ningham die hem redt, al is het dan ook ten koste van zijn eigen leven. (Vrijdag, Zaterdag en Zondag 18 jaar). Vijf millioen zoeken een erfgenaam. Een goede oude heer laat een ont zaglijk bedrag na, wanneer hij naar andere oorden is vertrokken. Na onge veer alles aan liefdadige instellingen te hebben nagelaten blijft er nog een bedragje over van zoo om en nabij de 5.000.000. Ditbe drag wordt nagelaten aan een neef van den overledene, echter op die voorwaarde dat het neefje kan bewij zen, dat hij gelukkig getrouwd is. Dan komt de intrige. Meerdere liefhebbers komen voor de 5.000.000 op, maar 'l slot van het liedje is, dat de recht matige erfgenaam het bedrag kan in- casseeren. Zijn gelukkig huwelijk is bewezen. (Maandag 18 jaar). CephasStauthamer in de leeszaal Cephas Stauthamer te Amsterdam houdt van Zaterdag 25 Maart toten met Donderdag 6 April in de Open bare Leeszaal Choorstraat 16 een tentoonstelling van beeldhouwwer ken en teekeningen. Mevrouw Dra J, Ebeling-Bei gé zal deze tentoonstelling officieel openen op Zaterdag 25 Maart ten 3'/2 uur in den namiddag met een causerie over: «Waartoe al deze tentoonstel, lingen in de 's-Hertogenbossche Leeszaal Deze expositie onder auspiciën van St. Lucas, algemeene leiding Jos. Verwiel, is geopend op werk dagen IC—12.30, 1.30-6, 7.30—9.30, op Zondagen 2—5. Bata naar Triest doorgereisd. De Tsjechische schoenindustrieel Jan Bata is via Laibacht (Ljubljana) naar Triëst doorgereisd, nadat hij eenige dagen in zijn fabrieksstad Borowo bij Wukowaraan den Donau had vertoefd. In politieke kringen te Belgrado wordt beweerd, dat Bata 15 milli oen kronen op zijn vlucht heeft meegenomen. Bladen te Agram melden verder, dat Bata in Bosnisch-Novi een twee de schoenfabriek in Joego-Slavië wil oprichten, welke achtduizend arbeiders werk zou geven. Elders lezen wij De Tsjechische industrieel Batais komende uit Venetië, op Le Bourget geland met zijn particulier twee- motorig vliegtuig. Dit is het eenige van de twintig toestellen der firma Bata, die onttrokken zijn aan de Duitsche beslaglegging. DE VLIEGKRACHT VERLOTING. 6 April trekking Notaris J. C. J. Waldorp. De trekking van de Vliegkracht Ver lotingen ieder met een hoofdprijs van 6000.waarde en een groote reeks van schitterende prijzen zal plaats vin den ten overstaan van Notaris J. C. J. Waldorp te 's-Gravenhage, in het Ven duhuis der Notarissen. De Kon. Vereeniging van Lucht vaart, vestigt in een advertentie in dit nummer de aandacht op de adressen, alwaar nog Vliegkrachtloten verkrijg baar zijn, althans volgens de stand van zaken bij het ter perse gaan van deze courant. De mogelijkheid om zich van Vliegkracht-loten te voorzien, is er nog slechts enkele dagen. Bond voor groote gezinnen. Woensdagavond hield de Bond voor groote gezinnen een algemeene vergadering onder presidium van den heer L. v. Drunen, waarbij als spreker optrad pater Columbanus. Door den voorzitter werden de aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen, waarbij in het bijzon der den gewijden spreker en den geestelijk adviseur kapelaan Vogels, De voorzitter betreurde het, dat zoo weinige leden waren opgeko men. Pater Columbanus hield een interessante en leerzame causerie. Hij noemde den Bond voor groote gezinnen een absolute noodzakelijk heid en een eerste vereischte om de belangen van de groote gezinnen op goede wijze te kunnen beharti gen. Spr wees er op dat de volle aandacht diende gewijd te worden aan het huwelijk en bet gezin, die beiden de grootste steunpilaren vor men van onze huidige maatschappij. Spr. gaf de verschillende richtlij nen aan voor een ideaal huwelijk en wijdde in den breede uit over de verderfelijke leer van het Neo Multhusianisme, welks doelstelling het is om het ware Christelijk hu welijk aan te tasten. Kapelaan Vogels sprak een dank woord en spoorde de leden aan de nuttige organisatie te steunen om zoo te geraken tot het respect waar het groote gezin recht op heeft. R K. Werkmeestersbond. Een aantal werkmeesters en ander overheidspersoneel kwamen in Hotel Vissers bijeen onder leiding van den algemeen Bondsvoorzitter, den heer Horst uit Utrecht. Het doel van deze bijeenkomst was om in Drunen een kring te stichten. De Bonds voorzitter gaf een uiteenzetting en na ampele bespreking werd besloten, de afdeeling Drunen om te vormen in een kring Drunen. Tot voorzitter werd gekozen, de heer W. v. d. Wiel en tot secretaris penningmeester,de heer Jo Lommers. Onze Hongaarsche student. Zondag zal in de parochiekerk van St. Lambertus in alle H. Missen de tweede schaal gaan voor onzen Hongaarschen priesterstudent. Met deze gave en anderen tracljLnien hem zijn studies le Rome te laten voltooien. Eerste H. Communie. Morgen onder de H. Mis van acht uur doen de kinderen hun Eerste H. Communie, terwijl in het H. Lof in den namiddag, de plechtige toe wijding zal plaats hebben. Jongens-Congregatie. Dinsdag om 8 uur zal het bestuur der Jongens.Congregatie op de pas torie vergaderen. Plechtige Eindcommunie. Zondag 2 April zullen de kfhde ren hun plechtige Eindcommunie doen, terwijl in het H. Lofdeprijs- uitdeeling zal geschieden. Bloempje «Blindenzorga. Zondag zullen in onze gemeente bloempjes verkocht worden ten bate van de vereeniging »Blindenzorg«. ELSHOUT. Plechtige H. Communie. Zondag onder de H. Mis van 7 uur doen de kinaeren hnn plechtige H. Communie. In het H. Lof zal de hernieuwing der doopbeloften geschieden, en daarna zuilen de prijzen \vorden uitgereikt. Veiling-vergadering. Donderdagavond werd in de zaal der meisjescongregatie de gewone voorvergadering gehouden van de veilingvereeniging «De Langstraat**. De agendapunten der algemeene vergadering werden besproken, waarna de steunuitkeering plaats had aan de leveranciers, die daar recht op hadden. St. JOACHIMSMOER. Onze zeereerw. heer pastoor A. H. F. Kamp is hedenmorgen vo'orafcn van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden. De nieuwe burgemeester. Zooals wij in ons blad van Woens dag reeds berichtten is de heer H. J. VI. Mol, adjunct-commies ter secretarie te Ginneken, benoemd tot burgemees ter der gemeente Dussen. De heer Mol werd op 26 Mei 1906 te Ginneken geboren en ving zijn Ioop- )aan aan als volontair ter gemeente secretarie van Ginneken. Een 32-jarige burgemeestèV is voor waar iets niet-alledaagsch en de uit muntende krachten van den nieuwbe- )enoemden blijken er duidelijk uit. Ook in het vereenigingsleven trad de heer Moll in Ginneken op den voor grond. Wij kunnen de bevolking in Dussen en Hank van harte gelukwenschen met laar nieuwen burgervader, die het on getwijfeld met de sympathieke bevol king goed zal kunnen vinden en al zijn krachten zal besteden aan den verderen groei en bloei van de gemeente Dussen. De benoeming gaat in op 15 April. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 April 1939 ingetrokken de aanwij zing van de gemeente Dussen als ge meente, waar de bediening van secre taris door den burgemeester wordt-be- deed. 'fi6' Woensdagmiddag bracht de nieuwbenoemde burgemeester dezer gemeente, de heer H. Mol te Ginneken, zijn eerste bezoek aan onze plaats. De eerste kennismaking met de auto riteiten en het personeel der s$pretarie had ten gemeentehuize plaats, waarna jL). rfc

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10