KING GEMENGD NIEUWS. Het Waalwijksche „H. E. C." is kampioen! zelfden ling in .waarvan 2600.— aan ar- 600.aan verdere een stedebouwkundige rege- de kom van de gemeente te laten toepassen voor een honorarium van hoogstens 600. De gemeente zal hiervoor dus een crediet noodig hebben van 3750.- De voorzitter verwacht van dit plan veel nut, aangezien het hoog noodig is, ook al in verband met het grond- gebrekTTMt voorstel gaat onder den hamer door. 9. Bij het voorstel om een peiceci- tje grond in den Dombosch, thans be kend onder den naam „rietput en hetgeen Moeste grond is te laten on - ginnen in werkverschaffing, doet de voorzitter de mededeelmg dat het hier een bedrag zal betreffen van 3200) beidsioonen en .1 k°Ondanks alles is de werkloosheid in deze gemeente nog steeds groot Dit is een heel mooi werkverschatfings- obiect met een groot economisch nut. De i heer Lankhuizen zegt, dat hij met den opzichter en den vertegen woordiger van de Nederlandsche Hei de Maatschappij de begrooting eens heeft bekeken. Daarop staat echter aangegeven, dat slechts een kleilaag van 20 c.m. de grond zal bedekken. Spreker vindt dit te weinig en zou er liever 30 c.m. van gemaakt willen zien, temeer omdat er toch nog genoeg klei aanwezig is. Spreker zag de begroo- ting gaarne in dier voege gewijzigd. De voorzitter zegt, dat hij eveneens van meening is dat 20 c.m. Ie weinig is Hij stelt derhalve voor de mogelijk heid open te laten, later bij de uitvoe ring daarin verandering te brengen. De heer v. Woerden laat het lichl vallen op den slechten toestand van den ,vWli%,den Dombosch langs den Dijk, vanaf het koolaschpad tol de Sluis. Ook dit zou in werkverschaf fing tkiuin,en verbeterd' worden. De voorzitter is het hiermee eens. Hij stelt derhalve voor om alle klei nigheden, die later bij het onginnen van den „rietput" worden gevonden, ter opiveliking en verkwikking zooals slechte wegen e.d., aan de com missie over te laten. In het raam van dit voorstel zouden ze dan verbeterd kunnen worden. De heer Lankhuizen blijkt ook voorstander te zijn hij ver dere verbetering en sluit zich bij het voorstel van den heer v. Woerden aan. Z.h.st. wordt dit voorstel dan aan genomen. De voorzitter deelt hierna nog het een en ander mede over de plannen om tc komen tot oprichting van een centrale werkplaats. Deze plannen, al dus spreker, staan er op het oogenblik zeer gunstig voor. Het ziet er naar uit dat wij ook ten volle zullen kunnen rekenen op de medewerking van dc omliggende gemeenten, en zoo is het te voorzien, dat onze gemeente eerlang zal beschikken over een Centrale Werkplaats voor de jeugdwerkloozen, waardoor er een einde zal komen aan het demoraliseerend nietsdoen der jonge werkloozen en zij weer in de ge legenheid worden gesteld om op nor male wijze een vak tc leeren. 10. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van dc begrooting der ge meente voor de jaren 1938 en 1939 gaat onder den hamer door, terwijl vervolgens dc bezwaarsschriften tegen de plaatselijke belasting in besloten vergadering worden behandeld. Van de rondvraag maakt daarna niemand gebruik, zoodat de openbare vergadering wordt gesloten. Doordat O. D. C. het Zondag tegen de beter spelende H. E. C.'ers moest afleggen hebben de laatste definitief beslag gelegd op het kampioenschap. Direct nadien zitten de HEC'ers op het vijandelijke doel maar zy stuiten op den sterken wind en de hechte verdediging. Het spel gaat goed op en neer en van ecnig overwicht is niets te bespeuren en allengs komt er meer teekening in den strijd. Beide ploegen geraken meer op lui n gemak en worden de zenuwen de baas. HEC komt dan geregeld zeer ge vaarlijk opzetten, welke aanvallen echter steeds weer door ODC worden beant woord. Eindelijk dan na 40 minuten weet de Bruin uit een corner die door een schermutseling voor het vijandelijk doel is ontstaan, door een mooie kopbal den gelijkmaker te brengen. Groote vreugde in het HEC-kamp. ODC doet alles om voor de rust, nu zij nog kan profiteeren van den wind een voorsprong te behalen, doch de verdedi ging van HEC weet wat er op het spel staat en verzet handen vol werk. Maar ook de voorhoede is in deze periode zeer actief en laat geen kans voorbij gaan. Aan beide zijden wordt een verwoede strijd gestreden, maar een resultaat komt er niet uit- voort. In deze periode zien We weliswaar het beste gedeelte van den wedstrijd, maar als de thee klaar is, is de stand nog steeds gelijk. Direct nadien komt HEC echter gewel dig opzetten. Het ODC-doel moet een ware belegering doorstaan en Verhoof- stadt maakt er een einde aan door op schitterende wijze zijn club de leiding te geven. Dan echter breekt Boxtel door en de gelijkmaker is er in een ommezien. Voor de gastheeren is dit een bewijs dat zij den tegenstander niet mogen onder schatten en zij gaan dan hun uiterste krachten inspannen om den genadeslag toe te brengen. Weer zien we verschillende goede aan vallen van de schoenmakers en Duques- noy maakt er 32 van. Een aanval van' Boxtel loopt uit op een strafschop, die echter naast het HEC- doel belandt. Er zijn nu nog slecht 25 minuten te spelen en het is duidelijk tc merken dat de HEC'ers zich nog alles behalve veilig voelen. Daarom organi- seeren zij een groot offensief en de man nen uit Boxtel kunnen de vijandelijke helft niet meer hereiken. HEC is nu absoluut de sterkste en de voortdurende belegering van het heilig dom der gasten is hiervan het duidelijk ste bewijs. Het einde nadert steeds meer en hel kampioenschap is welhaast zeker voor de HEC'ers, doch zij blijven het doel be stormen en met resultaat, want nog 2 maal moet ODC aftrappen en wanneer dan het eindsignaal klinkt heeft HEC, door een 5—2 overwinning op 't sterke ODC, beslag gelegd op den kampioen- schapstitel Derde klasse E. IVCB. DE HULDIGING. Het kranige H.E.C.eftal. Een vmi&de-kreet gaat door Waalwijk HEC is kampioen! Cor Lammers met zijn mannen heeft beslag weten te leggen op liet kampioenschap van de derde klasse E IVCB. Eindelijk is het dan een voldon gen feit. Nadat wij reeds enkele weken hadden gewacht op de definitieve af doening'der zaken, heeft HEC Zondag door haar eclatante overwinning op het sterke ODC uit Boxtel, Waalwijk een kampioenschap geschonken. HEC heeft dit kampioenschap ten vol le verdiend. Reeds in het begin van dit voetbalseizoen toonde zij tot een van de sterkste te behoren van haar afdeeling en dat „een van de sterkste" werd al gauw de sterkste. Het liep zoover, dat alle andere clubs het tot een groote eer rekenden van het oersterke Waalwijksche elftal te winnen. Gelukkig echter zijn er maar weinigen die het zoover konden brené'éb. In slechts 2 wedstrijden heeft HEC het onderspit moeten delven, een resultaat dus waarop men terecht trotsch mag zijn. De overige wedstrijden hebben de, Waalwijkers allen gewonnen. In hel begin van dit seizoen mocht het aan niemand gelukken over HEC te zegevie ren. Helaas echter, de vorst kwam gjU maakte het voetballen onmogelijk. En toen na geruimen tijd het programma weer ter hand werd genomen, bleken vele clubs nadeelige gevolgen te hebben overgehouden van hun langen, gedwon gen winterslaap. Ook den HEC'ers had dit dutje geen goed gedaan en de eerste wedstrijd na deze vorst-periode tegen Vlijmensche Boys werd een grandiose mrsitikking. Met een 12 nederlaag kon den de geel-zwarten hun biezen pakken. Een oogenblik scheen het alsof dit de genadeslag voor HEC zou zijn en haar kamplóenschaps-allures er leelijk door in liet gedrang zou den komen. Captain LanVrners en zijn 10 jongens verloren echtejVf den moed niet en de volgende wedstrijd was al beter, al bleef het dan ook bij een benauwde 42 overwinning op haar 'zwakke plaatsgenoot WVB. Na dien kregen de HEC'ers nog een gevoe lige nederlaag te slikken in Orthen, waar zij het tegen OSC met 41 moesten af leggen, maar toen was het ook gedaan. Wedstrijd na wedstrijd werd gewonnen en al deze overwinningen vonden haar bekroning in den j.l. Zondag gespeelden wedstrijd, waarin alle spelers hun uiter ste best hebben gedaan. Wij willen niet in UyibWdCrheden treden over de ver schillende krachten die HEC bezit. Een uitzondering moeten wij maken voor „Hanneke", die ondanks zijn 36-jarigen leeftijd nog steeds het „harl" van de club is. Het moet voor Hanneke wel een groot genoegen zijn, dat zijn club thans beslag heeft weten te leggen op 't kam pioenschap. DE PROMOTIEWEDSTRIJDEN. HEC zal dus binnenkort aanvangen met de promotie-wedstrijden, teneinde een poging te doen zich in de tweede klasse te plaatsen. Of haar dat zal luk ken? In ieder geval is het een groote sprong, maar HEC kan veel, vooral op het gebied van voetballen. Laten wij af wachten wat het zal worden. De teams waartegen HEC dan in de promotie-wedstrijden zal komen te staan, zijn ten deele reeds bekend. Uno Animo en Oss zijn rëeds twee candidaten die den strijd met HEC zullen moeten aan binden. De anderen zijn nog niet bekend, maar ook die zullen niet lang meer op zich laten wachten. En dan zal de groote strijd beginnen, een strijd waarbij wij HEC hel beste succes toewenschen. DE WEDSTRIJD. Het weer was nu juist niet erg aan lokkelijk om een kampioenschaps- match te spelen, maar niettemin is het toch over het geheel genomen een mooie wedstrijd geworden, hoewel wij, het moet ons van het hart, HEC wel eens heter gezien hebben. De zenuwen van beide kanten en het har slechte weer zullen hier echter wel niet vreemd aan zijn. ODC wint den toss en laat HEC. tegen den sterken wind op spelen. Niettemin zijn de Waalwijkers direct in den aanval. Een schitterende voorzet brengt den hal op het hoofd van Jac. Verhoofstad, die helaas echter het groote gat niet kan vin den. Dan komt er een aardige aanval van Boxtel, maar ook deze levert niets op. Onze jongens tornen dan weer langzaam tegen den sterken wind in naar het vij andelijke kamp, maar kunnen het ook deze maal niet tot een doelpunt brengen. De eerste minuten is het spel nu juist niet mooi te noemen. Beide elftallen heb ben zichtbaar last van den wind, waar door het samenspel en het plaatsen vaak in de verdrukking komt. Na ongeveer 10 minuten spelen komt Boxtel echter weer in den aanval en met een hard onhoud baar schot geeft de linksbinnen van ODC de leiding aan de gasten. Een vloedgolf van enthousiasme door stroomde de gelederen en het geheele mibliek stormde het terrein op. Vlaggen verden uit den grond getrokken en de loogte in gestoken, handen geschud, .ampiocnschaps-liederen gezongen, kort- mi. ondanks het slechte en koude weer vas het geheele terrein spoedig in een chte feestvreugde. Onder liet gejuich van, en omringd loor opgewonden supporters loog men ïaar liet clubgebouw, dat weldra tot ïerstens toe gevuld was. Vaardige dames handen decoreerden de spelers met bloe nen. Hier en daar ving men kreten op 'an: „Nou jongens, op de gezondheid van IEC, war", en dit demonstreert de stem- ning wel het duidelijkst. Allereerst werd hier hel woord ge- /oerd door den voorzitter van ODC, die ip de meest hartelijke wijze de HEC'ers 'eliciteerde. Hij liet het licht vallen op le ware clubgeest van HEC, die oen be- angrijk aandeel heeft gehad in het be- lalen van dit kampioenschap. Spreker reide, dat hij er niet op had gerekend lier thans t<- moeten staan speechen, vant hoewel de ODC'ers wisten dat er groote kans was dat de Waalwijkers kam- lioen zouden worden, ze hadden toch ■oorgenomen hun huid zoo duur moge lijk te verkoopen. De voorzitter van HEC, de heer R. Trommelen, dankte zijn confrater van ODC voor de mooie woorden. Hij ver klaarde, dat HEC. den wedstrijd met bange voorgevoelens was begonnen want zij was zich van de kracht van ODC ten volle bewust, doch des te grooter is de voldoening nu zij in een sportieven en aangenamen wedstrijd de overwinning heeft weten te behalen. Hierna sprak de geestelijke adviseur, de weleerwaarde heer kapelaan Völker, die ook de gebruikelijke gelukwenschen aanbood en tevens het licht liet vallen op de goede verstandhouding in de club. Spreker hoopt van harte, dat de groote stap naar de tweede klasse zal worden bereikt. Door onze kwaliteiten als voet ballers, en door de goede clubgeest heb ben we dit mooie resultaat bereikt. Spr. eindigt dan met de hoop uit te spreken, dat ook in de toekomst deze goede club geest zal moge blijven zegevieren en velen liet voorbeeld van HEC om in katholiek verband tc spelen, zouden volgen. Hierna werden woorden van felicita tie gesproken door den heer v. d. Broek, die namens den Bosschen Bond en het District Tilburg den HEC'ers lof toe zwaaide voor hun goede verstandhou ding, die ook naar buiten uit moet tre den tot propaganda voor de R.K. Sport- beweging. De voorzitter van de kampioenen dankt hierna beide sprekers, feliciteert ook den adviseur en zegt, dat HEC blij is in den IVCB te zijn gegaan, want, al dus spreker, nadien zijn wij met spron gen vooruit gegaan. Spreker zal het steeds tot een eer rekenen, in den IVCB te mo gen uitkomen. Verder werd hier nog het woord ge voerd door de heeren Klein. Pullens, Ver donk en de scheidsrechter van den wed strijd den heer van Vught. Een aardige attentie was voorts nog, dat de plaatselijke zustervereenigingen Hercules en WVB direct aanwezig waren om de kampioenen te feliciteeren. Waalwijks Belang zond een hartelijk felicitatie-telegram met de beste wen schen voor de a.s. promotie. 's Avonds werd de feestviering voort gezet en dat het er gezellig naar toe is gegaan behoeft geen betoog, want behal ve de edele voetbalkunst verstaan de schoenmakers ook nog het feestvieren. Enfin, alles op zijn tijd. HEC, van harte proficiat en de beste wenschen bii de a.s. promotie. Kindje door auto gegrepen. Maandagavond is het negenjarig dochtertje van ae familie Blauw te Ommelanderwijk (gem. Veendam) door een auto, bestuurd door een 23-jarigen inwoner van Wildervank, gegrepen. Met ernstige verwondin gen is het meisje naar het acade misch ziekenhuis te Groningen overgebracht. Ongelukken. Gistermiddag waren eenige ar beiders te Oud-Soerel (gem. Doorn spijk) bezig met het laden van hoornen op een trekker. Op een gegeven oogenblik raakte een dei- opgeladen boomen aan het rollen. De arbeider J. Holstege uit Doorn spijk kreeg den boom op het hoofd; Hij liep ernstige verwondingen op en is naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Vier gewonden bij autobotsing Op den provincialen weg Venray Horst is Maandagnamiddag half zes een auto, bestuurd door den landbouwer C. Stappers, bij het uitwijken voor een tietsend meisje tegen een boom gereden. Behalve de heer Stappers waren nog in hel voertuig gezeten zijn echtgenoote, een dame en een kind. Allen liepen wonden op en zijn naar het Sint Elisabeth ziekenhuis te Venray over gebracht. Mevrouw Stappers is er het ergst aan toe. Voor haar leven wordt gevreesd. Vrouw vermoord In de Maas bij Urmond is het lijk ontdekt van een ongeveer 35- jarige vrouw. Het stoffelijk overschot werd gevonden tegen de draden van een omheining van een onder water staand weiland. Het lijk moet reeds een week in het water hebben gelegen. Aan het hoofd heeft men een snede gecon stateerd, waardoor misdrijf niet uitgesloten wordt geacht. Het is evenwel ook mogelijk, dat het stof felijk hulsel in aanraking is geweest met een hard voorwerp, dat de snede heeft doen ontstaan. Men vermoedl, dat de vrouw een Belgi sche is. Geheime zender in beslag genomen. De polilie le Hengelo heelt in de woning van zekeren S. aar. deW'il- beslstraat een complete zendinstal- latie ontdekt, op het oogenblik dat deze in bedrijf was. De geheele in stallatie, waaronder een pick-up.- versterker en een serie gramofoon platen werd in beslag genomen. Op het politiebureau werd S. een verhoor afgenomen, waarbij hij verklaarde uit louter liefhebberij reeds geruimen tijd op een golf lengte van pl.m, 400 meier le heb ben uitgezonden. Personenauto door vrachtwagen verpletterd. Maandagochtend is op den Rijks straatweg onder de gemeente Heiloo een kleinee personenauto tegen een passeerende truck met oplegger gereden. De botsing was zoo hevig dat de bestuurder de heer J. Mors uit Tuit- jenhorn vrijwel op slag werd gedood. De andere inzittende, de zeereei w. heer S, H. Linlhorst, pastoor der St. Jacobusparochie te Tuitjenhorn (N-H.) werd zwaar gewond en is in hel St. Elisabeth gasthuis ter ver pleging opgenomen. Vliegtuig te Oklahoma neergestort Een toestel van de lijn Chicago— Dallas-Texas is enkele oogenblikken na van het vliegveld van Oklahoma te zijn opgestegen, neergestort. Er vielen acht dooden en vier gewonden. Het toestel vloog in brand. Zeven passagiers en de stewardes kwamen inde vlamen om. De twee piloten en twee passagiers werden ernstig gewond. Paard stapt over meisje heen. Maandag is op den Overtoom te Amsterdam een voor dezen tijd merkwaardig ongeluk gebeurd. Een zestienjarige dienstbode is geslipt bij het passeeren van een wagen, ge trokken door een paard en vóór hel paard komen te vallen. Het dier is voorzichtig over haar heen gestapt, doch de wagen kon zoo spoedig niet tot stilstand worden gebracht. Het meisje werd overreden en liep een dijbeenfractuur en ernstige in wendige kneuzingen op. DeG G.en G. D. heeft haar naar het Wilhel- mina-gasthuis vervoerd. Ernstig auto-ongeluk te Nunspeet. Gisterochtend is op den vtrkeers. weg Amersfoort—Zwolle, ter hoogte van de melkfabriek te Nunspeet, een ernstig verkeersongeluk gebeurd dat aan een inwoner van Utrecht het leven heeft gekost, voorts werd eenpersoon levensgevaarlijk gewond. Een personenauto uit Utrecht wilde een tegemoetkomende vracht auto passeeren. Eerstgenoemde wagen slipte en reed tegen een links staande boom. Door den schok vloog de auto dwars over den weg en kwam aan den anderen kant lot staan. In den wagen zalen vier heeren. Een van hen. de heer W. uit Utrecht werd onmiddellijk gedood, de heer V eveneens uit Utrecht, werd levensgevaarlijk gewond. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis, «Salem» te Ermelo ver voerd. Het stoffelijk overschot is hij omwonenden binnengebracht. Van de tweeoverigeinzittenden werd de bestuurder licht aan het hoofd gewond. De ander kwam met den schrik vrij. De chauffeur is ter plaalse verbonden. De auto werd vernield, Geweldige ontploffing in een Belgische wapenfabriek. Een geweldige ontploffing heeft zich voorgedaan in een van de af- deelingen van de Belgische Nationale Wapenfabrieben te Herstal bij Luik. naderde bij het kruispunt Rijksweg- I Tengevolge van een nog onbekende Hilversumscheweg uit de richting oorzaak is een gebouw, waarin Auto met militairen verongelukt. Drie ernstig gewonden. Maandagochtend te half twaall van Bussum een auto met zes mili tairen uit de richting Hilversum kwam een vraentauto bestuurd door den achtienjarigen Bigter uit Blaricum die verzuimde voorrang te geven. Bij de botsing, die on vermijdelijk moest volgen, werden de portieren van de auto met militairen open geslagen, waarna deze kantelde. Drie militairen werden zwaar gewond de negentienjarige De Boer uit Sy- bekarspel, die naast den bestuurder- had gezeten, was er het ergst aan toe. Met een ernstige hersenschud ding en zwat-e hoofdwonde werd hij naar het militaire hospitaal te Utrecht vervoerd. De andere ge wonden zijn de negentienjarige Boots uit Berkhout en de 19-jarige Manshanden uit Medemblik, die hoofdwonden hebben gekregen. De bestuurder, de twintigjarige Nijboer uit Medemblik, en de twee andere militairen, Jellema uit Hoorn en Unee uit Medemblik, hadden slechts lichte verwondingen in het gelaat. De achttienjarige bestuurder van den vrachtauto, die in dienst is van de kalkzandsteentabriek te Huizen, en zijn naast hem zittende vader, werden niet gewond. Na de botsing reed de vrachtauto, die een vaart van 80 K.M. had, nog door en werd lot stilstand gebracht door den grooten wegwijzer van den A.N W B die midden op het kruispunt staat. De wegwijzer werd geheel tegen den grond gebogen. Rigter was twee weken geleden 18 jaar geworden tegen zijn vader is proces-verbaal opgemaakt. De auto der militairen moest worden weg gesleept. De zes militairen waren op weg naar hun garnizoen te Amerstoort. (T el.) speciale patronen werden vervaar, digd, in de lucht gevlogen. Het gebouw werd geheel vernield. Acht personen bleven op slag dood, 32 anderen liepen verwondingen op. Nader vernemen vij nog, dat de ontploffing zich omstreeks kwart over drie voordeed in een gebouw, dat op betrekkelijk grooten afstand van de andere fabriekspanden was gelegen. In dit gebouw werden z.g. traceerende, of lichtgevende patro nen gemaakt, hij welke fabricage grondstoffen worden gebruikt, die een hoogst voorzichtige behandeling vergen. 39 vrouwen en een che micus waren daar aan het werk. Deze laatste, alsmede zeven vrouwen werden dood van onder het puin gehaald. De lijken waren zoo vree- selijk verminkt, dat men de identi teit slechts met moeite kon vast stellen. Van de 32 gewonden ver- keeren er twaalf in levensgevaar. Allen zijn eerst naar de kliniek van de wapenfabrieken en vervolgens naar een ziekenhuis te Luik vei^ voerd. Het parket uit Luik begaf zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk, maar heeft de juiste oor zaak nog niet kunnen vaststellen. Vader overrijdt zijn eigen kind. Te Lemele is het 2Va jarige zoontje van den veehandelaar N. onder den vrachtauto van zijn eigen vader ge raakt en gedood. De vader had het kind naast zich in de cabine zitten vermoedelijk heeft het ventje aan de kruk van het portier gezeten en was het portier niet goed gesloten, want toen de wagen door een bocht ging is de deur opengevlogen en viel het kind zoo ongelukkig, dat een der wielen over het lichaampje ging. De dood trad spoedig in. PEPERMUNT Firma TONNFMA Clf Fobrikonlen Jan KING Pepermunt S'neeh

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3