Candidaatstelling Gemeenteraad. Plaatselijke Berichten. IL -EL- NIEUWS UIT nc LANGSTRAAT EN OMGEVING. dussen. ZATERDAG 8 APRIL a.s, van 3 5 uur nam. Woensdag 29 Maart 1939 No. 25 De Echo van het Zuiden Tweede blad ORUNEN. GEERTRU1DENBERG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL.1 HULDE AAN WIT—GELE GROENE KRUIS. ■ik ïe" A Het Bestuur der Afd. Waalwijk van de R.K. Staatsparti maakt bekend, dat op door een Commissie zitting zal worden gehouden in de boven zaal varr het bondsgebouw (ingang bibliotheek) voor het in ontvangst nemen van voorloopige aanwijzingen van candidaten voor het lidmaatschap van den Raad. Lijsten voor de voorloopige aanwijzing van candidaten, alsmede de door de candidaten over te leggen verklaringen, zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de Voorzitters der Propaganda clubs, de Heeren D. L. G. v. d. BROEK, Burg. v. d. Klokkenlaan 45 C. W. PULLENS, F. C. ROXS, F. C. SMOLDERS, Laageinde 118 Grootestraat 37 St. Antoniusstraat 97. Kal veren verzekering. Var kens verzekering. Aanbesteding. De Déwé schoenfabriek. Geslaagd. Woning- en bouwtoezicht. De dwerg wordt gerioleerd. R.K. J, B, S, JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 30 MAART 1939. 40-JARIG DIENST-JUBILEUM. Naar wij vernemen zal de heer H. Driessen in den loop der maand Mei a.s. den dag herdenken, dat hij vóór ■- 4U jaren in dienst trad der N.V. „Noord-Braband" Mij. van Verzeke ring op het Leven" alhier. De heer Driessen is de eerste 4U- jarige jubilaris in den Binnendienst dezer maatschappij. DIRECTEUR „OEFENING EN VERMAAK" In de algemeene vergadering der Liedertafel „Oefening en Vermaak" werd 1.1. Zondag benoemd tot direc teur der afdeelingen Liedertafel en Ge mengd Koor, de heer Louis Sars, al hier. Wij feliciteeren den nieuw-benoem- de met deze onderscheidende functie en twijfelen er niet aan of hij zal de voetsporen drukken van wijlen zijn vader, den heer Jac. Sars, die zoovele jaren en met zooveel succes de leiding van „Oefening en Vermaak" voerde en voor deze vereeniging in talrijke op zichte groote verdiensten heeft gehad. Moge Oefening en Vermaak onder f^zijn leiding groeien en bloeien. Een woord van hulde en dank past zeker aan den scheidenden directeur den heer G. Gerritsen, die door z'n gioote ambitie en muzikale kennis, de liedertafel zeer zeker op een hoog peil heeft weten te brengen; daarvan leg den de laatste uitvoeringen der lieder tafel voldoende getuigenis af. EN 't de :n. in ral te as er m, op >o- en je--* de de> ;r., og als nd og nd en dól' in- ht, of- gs- ste o 3 .tal len i ;ns r ;de ap- be- 5N. N aat als en- ed- hij ner .M. eur de ne tel zen lem Op 't oogenblik is men bezig de in- teekenbiljelten op te halen voor de bijdragen voor een huldiging van 't Wit-Gele en Groene Kruis ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan in den vorm van een bijdrage in het T.B.C.- fonds dezer beide vereenigingen. Hoe duidelijk 't doel in de circulaire en ons bericht ook is uiteengezet, er schijnen nog steeds menschen te zijn, die de juiste situatie niet begrijpen of tenminste doen alsof. We willen daarom nog even duide lijk zeggen, dat het hier niet gaat om een extra bijdrage voor 't Wit-Gele en Groene Kruis, en dat niet bedoeld wordt een geschenk aan 't bestuur of bestuursleden individueel van 't Wit- Gele en Groene Kruis, maar een ge schenk als hulde en dank aan die twee vereenigingen en dat geschiedt in den vorm van een gift aan hun T.B.C.- fonds", reden te meer om te geven en goed te geven. Elke bijdrage is overi gens welkom. R. K. KIESVEREENIGING. Zondagmiddag kwam het bestuur der R. K Kiesvereeniging in vergadering in den Gildenbond bijeen. De voorzitter, de heer H. van Well stelde als eerste punt van de agenda aan de orde, het houden ring. Besloten werd deze vast te stel len op Donderdag 13 April. Generaal Alting von Geusau zal bij deze gelegenheid spreken over de stra tegische positie van Nederland. Terstond na deze propaganda-ver- gadering volgt dan de jaarvergadering, waarbij o.a. de verschillende jaarver slagen aan de orde zullen komen. Deze propagandavergadering heeft vooral veel nut, aangezien op 19 April de verkiezing voor de Provinciale Sta ten zal plaats hebben. Voorts werd nog besloten om de stemming voor de groslijst voor de ge meenteraadsverkiezingen te houden op 30 April, terwijl Zaterdag 8 April, des middags van 3 tot 5 uur, een commissie, bestaande uit de voorzitters van de respectievelijke propagandaclubs zitting houdt voor het in ontvangst nemen van de candidatenlijsten. Bij de rondvraag werd nog gespro ken over de onlangs gevoerde reclame ten behoeve van de candidaten voor de Provinciale Staten. R.K.' WERKLIEDENVEREENIGING. Uit de concept-begrooting der R.K. Werkliedenvereeniging stippen wij aan, dat voor de bondskas de inkom sten zijn geraamd op ƒ5000.-. De con tributie die hierin is begrepen is be groot op 3993,60 zijnde 040 maal een wekeHjksche contributiebedrag van 12 De uitgaven zijn eveneens geraamd op 5000.—. De conceptbegrooting betreffende gebouw en café sluit met inkomsten en uitgaven op een bedrag van 5400.—. In de Maandagavond gehouden ver gadering is deze begrooting behan- leld. Aan de beurt van periodieke aftre- ing zijn de heeren Passier, Stok- ,-ieler en Buijkx, waarvan de eerste ,ich wegens zijn vergevorderden leef tijd niet meer beschikbaar steld. (Hoewel het niet gebruikelijk is, dat de pers op de begrooting alvorens deze aan ie leden is voorgelegd vooruit loopt, heeft een van de verslaggevers, wien dit concept waarschijnlijk in handen is gespeeld dit toch gedaan Derhal*; heeft het bestuur van de R.K.W.T gemeend ook aan de overige bladen dit communiqué te moeten verstrekken. Red.). VERFRAAIïNG KERKPLEIN. Het schitterende plaquette van het H. Hart van Jezus, dat langen tijd de kerk van O. L. Vrouw op fraaie wijze heeft georneerd, is thans op het kerk plein tegen de pastorie in een klein kapelletje gemetseld. Ongetwijfeld is dit een mooie ver- belering. Het zal de eerbiedige stem ming die rond de kerk dient te heer- schen verstevigen, terwijl het boven dien dienstig is aan een stemmings volle verfraaiing van het kerkplein. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Zondag herdacht de eerwaarde Zuster Madeleine, (in de wereld mej. J. Klerkx-Dekkers) in de congregatie J.M.J. te Nijmegen den dag waarop zij voor 25 jaren werd geprofest. Dit jubilé is in bijzijn van. talrijke familieleden op feestelijke wijze her dacht. LAUR. PULLENS f Maandagmorgen had in de SI. Cle- mens-parochie de uitvaart en begrafe nis plaats van den heer Laur. Pullens, die enkele maanden geleden zijn gou den jubileum als kerkzanger herdacht. Hij was tevens gouden jubilaris der H. Familie. De lijkbaar werd gedragen door de leden van het kerkkoor. Onder de lijkdienst, die door den Zeereerw. heer Pastoor van Erp werd opgedragen, zong het koor onder leiding van den lieer F. Schilders de twee-stemmige Requemmis van Halier en aan de groeve werd „Op het kerkhof" van de vliegh uitgevoerd. Hij ruste in vrede. R.K. COÖPERATIE „ONS BELANG' De R.K. Coöperatie „Ons Belang" in de SI. Clemens-parochie hieid 1.1. Za terdag haar jaarvergadering, waarin ue voorzitter tot z'n groote voldoe ning kon mededeelen, dat de veeeni- ging een vrij gunstig jaar heeft ge- nad, wat te danken is aan de daling der grondstoffen-prijzen, de ruime at- name der leden en 't juiste beheer. i)e controle-commissie bevond de boeken en bescheiden in orde en de drie altredende bestuursleden, de hee ren J. Kogels, K. Leijtens en W. Buys, werden als zoodanig herkozen alsook de heer A. Boom als lid der controle commissie. Daarna ging men over tot uitkee- ring van 10% van de besteede bedra gen aan de afnemers en tot een gratis loterij, waaraan 12 prijzen verbonden waren. Een en ander natuurlijk zeer ten genoegen der leden. GOLGOTHA. ADVERTEERT IN DIT BLAD Voor een stampvolle zaal draaide Maandagavond voor de eerste maal in Waalwijk de film „Golgotha" die ons een imposant beeld geeft van het Heilig Lijden van Christus. Aanwezig waren o.m. verschillende heeren geestelijken. Voor een uitvoerige recentie van dit werk verwijzen wij naar ons blad van Zaterdag. Ook Dinsdag was er veel belang stelling voor deze film. Hedenavond draait deze rolprent voor de laatste maal. Wij verwachten dat nog velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om van dit schitterende indrukwekkende film werk te genieten. TOONEEL. Door de R.K. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" zal op Tweeden Paaschdag in het Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk een heropvoering gegeven worden van „De mensch wikt. tooneelspel in 3 bedrijven van Jac. Braun. MOEDERDAG K. A. V. Deze dag werd begonnen met een H. Mis in de parochiekerk van St. An- tonius en St. Jan Baptist tot intentie der K.A.V., waaronder al de leden ter H. Tafel naderden. Om vijf uur werd een Lof gecele breerd in de kapel der Eerw. Zusters van het St. Theresiagesticht door den Eerw. Adviseur, die onder het Lof nog een pittige toespraak hield over het Moederschap. Ook mej. Reijntjes de presidente der Diocesane K.A.V. was hierbij tegenwoordig. Na deze plechtigheid gingen allen gezamenlijk naar de prachtig versier de zaal 20 van den Gildenbond, waai de keurig gedekte tafels ons tegen lachten. De beeltenis van Maria, de Patrones der arbeidersvrouwen stond op een troon versierd met bloemen en kaar sen. De voorzitster opende de feestver- gadering met den Christenlijken groet en sprak een kort woord over het Moederschap. Spreekster wenschte allen een smakelijke koffietafel, waar aan de eetlust niet ontbrak. Alvorens echter aan de heerlijk belegde brood jes met koffie te beginnen, werd door mej. Reijntjes de opdracht gedaan aan Maria, die door de leden staande werd meegebeden. Van de opgedekte lekkernijen werd een veelvuldig gebruik gemaakt. De gebakjes met KAV erop vonden ge weldigen bijval. Onder de koffietafel sprak mej. Reijntjes over den Moeder dag. Deze dag is de bekroning van ons programma, daar deze dag heele- maal op de moeders ingesteld is. Deze dag wordt gevierd als hulde aan de moeders opuat voor het Moe derschap meer eerbied door eenieder wordt aigedwongen. Onze organisatie stelt voorop, dal al onze beginselen op katholieken grondslag liggen. Het volgend jaar zal spreekster in liet programma brengen, om eens per jaar de kinderen der le den bijeen te roepen om lien bij te mengen den noodigen eerbied en liefde die zij hunne moeuer verscliuldigd zijn om aaar ook de Moederdag thuis in 't gezin vieren, door hunne Moe uer op zoo'n dag dank te brengen voor al de liefde en zorgen aan hen be steed en zoodoende m het gezin een Huiselijk feest van te maken uit eer bied voor moeder. De toewijding aan Maria is ook niet zonder beteekenis. Maria was ook een arbeidersvrouw en heeft ook een moeilijke tijd meegemaakt. Daarom moet een KAV-nioeder iederen mor gen haar zorgen aan Maria toevertrou wen. Hierna werd gezamenlijk het lied van de Moeder gezongen. Vervolgens bracht de controle-com missie verslag uit over de boeken en bescheiden der penningmeesteresse. Bij monde van mej. v. Riel-v. d. Sanden werd aan mej. Smolders-v. d. Leur namens alle leden dank gebracht voor haar accuraat beheer en hel tip top in orde zijn van alles. Hierna vroeg het lid mej. Fijneman- Kusten hel woord. Deze sprak een woord van dank uit namens alle leden aan mej. Reijntjes en het bestuur voor ailes wat ze vandaag genoten hadden, de H. Mis, Lof en dezen genoeglijken avond. Ook bracht zij een woord van dank en aan den concierge voor de keurig verzorgde koffietafel en de cor recte bediening. Voor deze korte maar hartelijke wóórden van waardeering bracht mej. Reijntjes dank. Hierna werden door de voorzitster eenige zakelijke mededeelingen ge daan. Verder deelde zij nog mede, dat de Maandbladen voortaan door het bestuur zelf bij de leden worden ge bracht om zoodoende in contact te blijven met hen. Deze maand zullen de boekjes een week vroeger verschijnen omdat er een actie in staat voor de Goede Week waaraan alle leden mee moeten doen. De aanwijzingen staan in genoemd boekje. Van de rondvraag werd gebruik ge maakt door mej. Kuys-v. V'ugt over een looneelstuk, om dit op te laten voeren bij de sluiting van het winler- pro gramma. Onder het zingen van liedjes door enkele leden werd nog een beeldje uit gereikt om mee naar huis te nemen. Na gezamenlijk nog enkele popu laire liedjes gezongen te hebben o.a. „Wij gaan nog niet naar huis", „De K.A.V. gaal nooit verloren", werd deze gezellige bijeenkomst met gebed gesloten. De zieke leden kregen haar deel van de koffietafel thuis bezorgd. TENNISBAAN. De tennissport schijnt zich in groote belangstelling te verheugen. In den tuin van Hotel Verwiel zal een 2e Ten nisbaan (griffelbaan) worden bijge legd. CARTONNAGE-INDUSTR1E. Naar wij vernemen zai de heer Jos. Trimbach alhier een cartonnage-fabriek stichten in de fabrieksgebouwen der fa. Van Tuijn Co. te Dongen. DIEFSTAL. Was het voor het Boxtelsche voet balelftal Zondag toch al een zware dag toen zij n.l. haar kampioenschaps kansen teloor zag gaan, de speler W. A. van den Langenberg had nog een extra strop. Toen hij na den. wedstrijd n.l. weer in de kleedkamer kwam, be merkte hij, dat zijn portemonnaie, in houdende 12.50 verdwenen was. Een zeer onaangename gewaarwor ding- Aangifte bij de politie is geschied. AUTO-ONGEVAL. Op het Westeinde is gisteravond een minder ernstig auto-ongeval gebeurd. Doordat een autobus waarschijnlijk te plotseling stopte, kon een luxe auto van den heer D. uit Oosterhout die ach ter de bus reed, niet tijdig meer stop- pen, waardoor hij tegen den achter kant van de autobus aanbotste. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade is slechts gering. De marechaussée alhier onderzoekt de schuldvraag. NIEUWE NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP. Bijv. no. 342 tot de Ned. St.crt. van 20 Maart 1939 no. 56 bevat de ministe- riëele goedkeuring van de statuten der „Handelsonderneming Jac. Spooren- berg N.V." te Eindhoven. Oprichters: J. P. J. de Groen, fabri kant te Groenlo, H. H. M. A. Hulshof, fabrikant te Lichtenvoorde en J. G. J. M. Spoorenberg, koopman te Eindho ven. Doel: den groothandel in levensmid delen en in artikelen voor huishoudelijk gebruik, het deelnemen in andere on dernemingen enz. Kapitaal: 50.000. verdeeld in 100 aandeelen aan toonder elk groot 500. waarvan 22 aandeelen zijn geplaatst en volgestort. Directeur: J. G. J. M. Spoorenberg, voornoemd, te Eindhoven. Commissarissen: J. P. J. de Groen, voornoemd, te Groenlo, H. H. M. A. Hulshof, voornoemd, te Lichtenvoorde en M. J. P. van Loon te Waalwijk, waarvan laatstgenoemde gedelegeerd. IN ARREST GESTELD. Door de Marechaussée alhier werd een Duitscher, een zekere S. te Drunen, in arrest gesteld, die nog eenige dagen te goed had. VEE IN BESLAG GENOMEN. Een landbouwer in Sprang-Capelle had vee voorhanden in strijd met de bepalingen van de Crisis-Kundvee- Gentrale. hen zestal beesten had hij derhalve op stal gezet bij een werkloozen kennis. De Marechaussée te v.m. Besoijen, die lucht van het geval had gekregen, nam 3 beesten in beslag en deelden aan beiden proces-verbaal uit. De beesten zijn naar Oss gestuurd om afgemaakt te worden. RUILVERKAVELING IN VLIJMEN. Ook in Vlijmen is het ruilverkave- lingsvraagstuk aangesneden en in een convocatie roept de voorzitter van den Vlij menschen Binnenpolder de inge landen op ter vergadering die gehou den zal worden op Donderdag 30 Maart des avonds om 8 uur in het J ongenspatronaat. Hiertoe worden niet alleen de stem gerechtigde ingelanden uitgenoodigd, maar ook de niet-stemgerechtigden. Ir. Krügers, vertegenwoordiger van de Centrale Commissie voor ruilver kaveling en Ir. J. A. Eshuis, landbouw kundig ingenieur van de Nederland- sche Heide Maatschappij zullen hier een bespreking houden over de groote voordeelen die er aan de ruilverka veling verbonden zijn. Alle belanghebbende zullen hier ge legenheid krijgen nadere inlichtingen over dit groote vraagstuk in te win nen. In zijn convocatie, waarin de voor zitter van den Vlijinenschen Binnen polder de ingelanden oproept ter ver gadering zegt deze o.m.: In dezen ernstigen tijd, nu zich zulke groote problemen opwerpen, treedt een zoo hoogst belangrijk vraag stuk als de ruilverkaveling, waarin een krachtig middel tot verbetering van agrarische wanverhoudingen ge legen is, als vanzelf op den voorgrond. De tijd is aangebroken om ook hier dat groote vraagstuk onder de oogen te zien en ik noodig derhalve alle in gelanden van den Binnenpolder van Vlijmen met aandrang uit, op 30 Maart a.s. door hunne aanwezigheid te toonen, dat zij ook deze gelegenheid willen aangrijpen, om deze wantoe standen in het grondbezit, door ruil verkaveling op te heffen. BAT'A FABRIEKEN BLIJVEN TE ZLIN. De directie der Bat'a-fabrieken in Zlin heeft een verklaring afgegeven, met betrekking tot de vele geruchten, die omtrent de verdere plannen van Bat'a in het buitenland de ronde ge daan hebben. Vooreerst wordt ont kend, dat Bat'a zich als gevolg van de jongste gebeurtenissen naar het bui tenland begeven zou hebben. Hij was reeds enkele dagen te voren op zijn gewone voorjaarszakenreis gegaan. Bij de oprichting van fabrieken in Joego-Slavië gaat het slechts om de doorvoering van een reeds jaren oud zijnd arbeidsprogramma, dat den bouw van enkele hulpfabrieken eischt. Deze uitbreiding heeft niets te maken met de plannen voor een overplaat sing van de fabrieken te Zlin. De bouwgrond, die Bat'a eerst dezer da gen aangekocht zou hebben in Bel- camp, in de Vereenigde Staten, be vindt zich reeds vijf jaar in het bezit van de Bata American Shoe Company. Van onderhandelingen ten slotte, die Bat'a in Engeland zou voeren voor den verkoop van zijn geheele onderneming in Zlin, is bij de directie niets bekend. Zondagmiddag om hall twee hield de kalvcrveizekeimg ui de zaal dei meis|escongiegalie ouder presid.uui van oen heer M van haldei haar algemeene jaai vergadei mg. iNa de opening biaclii de secr.- penuingm., de heer L. de Wit, verslag uil over hel afgeloopen jaar waaraan wij onlleenen. Naasi de eene ledenvergadering werden drie beslaursveigaderiugen gehouden. Op 1 Jau. 1938 bedroeg liet aantal leden 14VJ en op 31 Dee. 1938 151. lii totaal moest in b5 gevallen worden uitgekeerd (44 ge storven en 21 doodgeboren kalveren) De ontvangsten waren 1 441,33 en de uitgaven 1 602. De uKiedenue bestuursleden L. v Drunen en L. de Wit werden bij acclamatie herkozen. Na enkele mededeelingen en de rondvraag werd de vergadering geslolen. Na de vergadering der kalveren- vei zekering wei d de |aarvergadei iDg der varkens verzekering gehouden onder presidium van den heer M. v. Diunen. Na de opening werd dooi den secrelaris-peuninguieester den heer v. Dommelen, verslag uitge bracht over het afgeloopen jaar svaaraan wij onlleenen. In 1938 weiden 8 nienwe leden ingeschreven, zoodat het aantal op einde 1938 90 leden bedroeg. De ontvangsten waren 1507,85 en de totaal uitgaven 1 488,99. In de 21 gevallen, waarin moest worden uitgekeerd, werd een bedrag van 1 44ü,3U uitbetaald. De aftredende bestuursleden Adr v. d. Wiel en M. Jeboel werden bij acclamatie herkozen. liet be-luursvoorstel om de con tributie met 5 cent te verhoogen werd aangenomen. Na de rondvraag werd de verga dering gesloten. Zaterdag werd aanbesteed de ver bouwing van hel woonhuis voor rekening van den heer A v. d. Wiel. Ingeschieven werd als volgt: P Lom uiers, Elshout 1 2299 (Lbi\ van Delit, Drunen 2278 .1. Blankers, Nieuwkuijk »2095 (iebr. de Wit, Drunen 2U8b I. Merkx, Drunen 2060 J. Snijders, Drunen 2040 Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver J. Snijdeis. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal de heer H. de Wijs de exploitatie van de Déwé-schoen- fbriek voortzetten, terwijl de heer v. Drunen, de gewezen mede firmant van deze onderneming voor eigen rekening een schoenfabriek, eveneens in Drunen, zal gaan ex- ploiteeren. Voor het te Den Bosch gehouden examen voor vakbekwaamheid van bakker slaagden onze dorpsgenooten de heeren Ad. Willemse, P. Elshout Mz. en Corn. v. Herpt. In verband met de ontslagname van den heer Ad. Veltman is het woning en bouwtoezicht van de gemeente Drunen opgedragen aan den heer Hempenius uit Waalwijk. De dwerg is een sloot, die niet gemist kan worden, maar toch niet erg zuiver en zindelijk is en vanzelf veel onderhoud vraagt. Een gedeelte nabij de Torenstraat zal worden gerioleerd en met de werkzaamheden heelt men reeds een aanvang gemaakt. ELSHOUT. De afdeeling van den R.K. J. B. S, Elshout hield hare algemeene jaarvergadering onder presidium van den heer Corn. Klijn. Aanwezig waren behalve de leden de geestelijke adviseur en de afge vaardigden van den N. C. B Voorzitter Klijn sprak een ope ningswoord, waarna het woord was aan secrelaris J. Brok, die een keurig verslag en rekening uitbracht over het afgeloopen jaar. Onder dank voor de keurige verzorging werden de verschillende zaken goed gekeurd. De aftredende bestuurs leden J. Brok en C. Hamers werden bij acclamatie herkozen. Bij het bekendmaken van den uitslag van den dit seizoen gehouden gewassenwedstrijd felicilreide voor zitter Klijn de verschillende piijs. winnaars. De prijzen werden behaald als volgt: 1 J. Brok Jr., 2 M. Muskens Mzn., 3 J. Brok Wzn.,4 Gebr. Kliin 5 M. Klijn. Na eenig heen en weer gepraat werd in principe besloten om dezen zomer met een 35-tal leden een excursie le maken naar het West. land. Nadat nog enkele huishoudelijke punten waren afgehandeld sloot voorzitter Klijn onder dank aan allen deze zeer geanimeeide ver gadering. De collecte voor werkloozen zorg ïeeft te Hank ruim f28,opge- bracht. iueii onze stadgenoot H. Floris bezig was zijn inboedel met paard en vierwielige wagen over lebieugeu van de Gasthuisstraat naar de Polernesliaul, sloeg -zijn paard lu ue Koestraat piolselmg e»p hol. Alhoewel F. ilink aan de leugtls irok, kon hij 'l paard mei houuen. 11 ij sprong daarom van de wagen om hel paai d hij den kop le pakken doch had hiemij hel ongeluk le sliuikelen. F kwam daardoor onder hel paard terecht, Waalboer hij hiervan een klap opliep. Vei volgens kwam hij zoowel Itgen den voor- als ach lei as van uen w agen met het gevolg dat hij ernslige uit- en inwendige kneuzingen opliep. Het paaid dal inmiddels was uoorge. uold kon nabij de U.K. Meisjes- school door voorman Adriaansen Lol stilstand worden gebracht. F. werd door dokier Jaspers in zijn auto naar huis vervoeid. S Donderdagmiddag had op de Centruleweg een ernstige veikttrs- slugnalie plaats. Een zeswichge iraclor van de iirma Vriens uit liieda brak, doordat deze te zwaar geladen was, doormidden met bet gevolg dat de tractor schuin op nel wegdek kwam te staan. Het verkeer kon daardoor geen door gang vinden. Een cbauileur van de iirma Veihoevtn-Lips uie Baclilte met zijn zwaar geladen vrachtauto le passeeren door over den beim van den weg le rijden, reeu zich vast met het gevolg dat ook deze vrachtwagen oullaüen moest worden. Het verkeer ondervond door dit alles ongeveer anderhalf uur ver traging. Zaterdagavond hield de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging voor het Land van Heusden en Altena hare jaarvergadering in Hotel ,,'t Wapen van Amsterdam" onder presidium van den heer J. H. Roza. Het jaarverslag en de vaststelling balans en winstre kening 1938 werden goedgekeurd. Tot leden der controle-commissie werden aangewezen de aftredende le den. Tot bestuursleden werden herbe noemd de heeren E. v. d. Beek en J. K. Haase en in de vacature v. d. Moo- ren uit Wijk werd gekozen de heer v. Dijk. Het bestuursvoorstel tot verhooging der contributie met ingang van 1 Jan. 1940 werd aangenomen. Op initiatief van de R.K. Werk liedenvereeniging worden als be stuursleden der Kath. Vereenigingen te Heusden uitgenoodigd tot eene ver gadering op Vrijdagavond. Zaterdagavond werd aan een zes tal Jonge Wachters alhier hun rang- verhooging uitgereikt op een algemee ne groepenbijeenkomst. De directeur hield een korte toe spraak, waarin hij de jongens aan spoorde, hun best te doen om steeds hooger te komen. Hierna teekenden directeur en leider de eischenkaart ai. Pater Nicodemus, Capucijn, hing de jongens daarna het koord om. Tot de eerste rang (rood koord) werden uit de groep Guido de l'ont- galland bevorderd J. de Vaan, groeps leider; J. v. Hoften, ass. groepsleider en G. C. Carpay; tot de tweede rang (groen koord) uit de groep St. larci- sius: S. Bierkens, groepsleider; M. Snijders, ass. groepsleider en J. Ver- wiel. Begrafenisvereeniging St. Jan. Vrijdagavond had in de zaal van den heer J. van Dun de groote jaarver gadering plaats van bovengenoemde vereeniging waarvan ongeveer elfhon derd huisgezinnen lid zijn. Wegens on gesteldheid van den heer J. Tuerlings presideerde de heer C. Snoeren. Het huishoudelijk gedeelte der agenda ging vlot onder den hamer door, waaruit bleek dat de vereeniging er financieel zeer sterk voorstaat. Tot controlecom missie werd benoemd de heeren J. Fre- deriks en W. Damen, die nog tijdens de vergadering de keurige staat van de boeken van den administrateur konden mededeelen. De aftredende bestuursle den van Amelsvoort, Brekelmans en Gommers werden bij acclamatie herko zen. Er werden verschillende mededee lingen gedaan van genomen bestuurs besluiten ter bevordering van den goe den gang van zaken, o.m. wat betreft de contributie en eventueel royement, het lezen van H. Missen voor overle-

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5