SPORT HOTEL VERWIEL KANTONGERECHT RECHTZAKEN LAATSTE BERICHTEN. BOEKBESPREKING. ADVERTENTIEN 2e Tennisbaan SPRANGGflPELLE. RAAMSDONK. WASPIK, i nog enkele dagen beschikbaar. GROOTE VOERAARDAPPELEN ZEEUWSCHE KLEIPOOTERS w. s. c. Prinses Juliana. Madrid geeft zich over. Verkeerspolitiek en Dafensiebelang. TE KOOP a f 2 50 per mud.. REUS' GELUKSKANTOOR Vliegkrachtloten. NIET-KATHOLIEKEN den leden, de plannen tot aanschaffing van rouwkamers, de aankoop van een nieuw baarkleed. L)e wenschelijkheid werd besproken met de nan de vereeniging verbonden functiomirissen een aparte bestuursver gadering te beleggen. R. K. Voetbal. D.E.S.—V.S.V. 2-0. Nog in de goede richting. De lastige ontmoeting D.E.S.—V. S. V. is«teen gelukkige doch zeer ver diende overwinning van de thuisclub geworden. Van aftrap af ontwikkelen de Dessers een snel, gevaarlijk open spel, wat de eerste minuten al enkele hachelijke momenten voor het gasten- doel bezorgde. DES zit de eerste 20 minuten geregeld op het V.S.V. doel, maar de trapvaste backs weten er wel raad mee. Dan komen de Valken wal meer opzetten, doch ook de DES-ver- dedigers verstaan hun taak wel. Het betere samenspel der thuisclub bezorgt DES verschillende goede doorbraken, maar Vrouwe Fortuna helpt niet mee. Enkele schoten van v. d. Ven en van Boxtel gaan er rakelings naast. Van de andere zijde is Vloemans for ever en weet de door den wind gesteunde V. S. V.-aanvallen telkens af te straffen. Het goede DES-spel wordt eindelijk beloond met een onverwachte onhoud bare goal van v. d. Ven. Hoe V.S.V. ook probeert DES blijft voor de rust in den aanval. En het is slechts aan de goede Valkenverdediging te danken dat de voorsprong niet vergroot werd. Zoo goed als DES voor de thee speel de ,zoo slecht en onsamenhangend was hun spel na de thee. Het lijkt meer op een ruw heen en weer getrap, waardoor V.S.V. nu meer in den aanval komt. Voor goal was hun spel echter veel te kort. Een penalty van DES-zijde wordt schitterend gestopt. Nu eerst zien de Dessers dat hun 1—O-voorsprong alles behalve veilig is. Er komt weer meer enthousiasme. De V.S.V.-ers trekken zich terug, er is bijna geen doorkomen aan. Een goede doorbraak van de Val ken, de opgedrongen DES-verdedigers en... een prachtige safe van Vloemans ontneemt S.V.S. de kans. Direct er op een goed geplaatst schot van de lin ker D.E.S.-zijde, 20. ST. JOACHIMSMOER. Plaatsvervanging van Z.Eerw. De taak van den ZeerEerw. heer Pastoor wordt tijdelijk waargenomen door den Eerw. Pater Mechelinus van de Orde der Carmelieten (Waspik-Bo- ven). Toestand van Pastoor A. Kamp. Meldden wij Zaterdag j.l. dat Z. E. van de laatste H.H. Sacramenten voor zien was, thans is onze Herder in zoo verre hersteld, dat hij Maandag weer voor het eerst, sedert 1.1. Donderdag de H. Mis heeft gelezen. LOON-OP-ZAND. Middenstandsvereeniging. Vorige week had in de zaal van den heer Stokkermans de sluiting plaats van den cursus welke voor den midden stand werd gegeven. Deze" cursus wel ke in drie lessen gegeven werd, werd door zeer veel belangstellenden, zoowel dames als heeren, bezocht. De heer van den Driel, directeur van het Diocesane Middenstandsbureau be handelde: Modern zakendoen is voor uitzien". De uiteenzetting was duide lijk en viel zeer in den smaak. De Zeereerw heer Pastoor die als geestelijk adviseur op de lezing tegen woordig was, prees het initiatief en sprak de hoop uit dat deze cursus vqor de cursisten zijn nut zal mogen hebben. Na een dankwoord van den voorzitter aan den heer van den Driel werd de vergadering gesloten. Rikken. Zondagavond had in café Wijtvliet de sluiting plaats van het op 5, 12, 19 en 26 Maart gehouden rikconcours door de kaartvereeniging ,,Tot onder linge vriendschap". De prijzen werden behaald als volgt: G. v. Gorkom 230, G. v. d. Kaa 18 —0, B. v. Noije 14—0, L. v. d. Velden 140, C. Berends 140, P. v. Loon 14-0. SPRANG. De Ned. Herv. Jongelingsvereeni- ging op Geref. Grondslag „Timotheus" en de Ned. Herv. Meisjesvereeniging op G.G. ..Persis" alhier, hielden j.l. Donderdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in een gecombineerde samenkomst resp. haar 34e en 8e jaar vergadering. De bijeenkomst die druk bezocht werd, stond onder leiding van den Weleerw. heer Ds. Vroegindewey. Afgevaardigden van Kerkeraad en zustervereenigingen waren mede aan wezig, toen Ds. Vroegindewey de ver gadering opende en verzocht te zingen Ps. 118 1; hierna las Z.E. 1 Kon. 18 121 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord riep de voor zitter allen een hartelijk welkom toe, speciaal de afgevaardigden en sprak er zijn blijdschap over uit dat zoovelen door hun aanwezigheid blijk gaven van hun belangstelling. Spr. wees er op dat er een danktoon bij de aanwezigen moest zijn, dat men nog bijeen mocht komen: als we letten op de teekenen der tijden, dan zien wij allerwege afval van Zijn Woord, de vorst der duisternis trekt rondkom ook indien het mogelijk ware die van Christus zijn te verlei den, zegt spr. Z.E. wees op de taak die de Chris ten-belijders hebben om den strijd des levens te aanvaarden en op te trekken in de legerscharen van Koning Jezus. Dat is moeilijk, de wereld en satan lok ken zoo, maar hoe teleurstellend zal de satandienst uitloopen. Steeds moeten wij Gods Woord onderzoeken om goe de strijders voor Koning Jezus te wor den. Z.E. wijst in dit verband op den profeet Elia, die den goddeloozen ko ning Achab het oordeel Gods moest aankondigen; hoe Elia op den berg Karmel het volk voor de keuze stelt: Kiest u heden wien gij dienen zult. Ook wij moeten kiezen en wij kun nen niet blijven hinken op twee gedach ten. Zoo de Heere God is, volgt Hem na. Wie geeft de ware vreugde, vraagt Z.E. Het kiezen voor de wereld loopt uit op den dood. Christus kan alleen de ware vreugde schenken. De Laodicea- geest van lauwheid mag bij ons niet gevonden worden. De strijd voor Ko ning Jezus kan dan zwaar en moeilijk zijn, maar een heerlijk loon wacht ons, de genieting der eeuwige zaligheid. Kiest daarom voor Hem en vang bid dend dien strijd aan, besluit Z.E. Hierna volgen de jaarverslagen, resp. door mej. C. Bouman en dhr. D. Smits, waaruit bleek dat bij de Meisjesver eeniging een kleine teruggang en bij de J. V. een vooruitgang in het ledental plaats vond. Mej. T. de Rooij leverde een bijbel- sche inleiding over „Golgotha dhr. W. Spuijbroek behandelde een onder werp over „Het Avondmaal waarop een goede bespreking volgde. Mej. F. v. d. Broek hield een inleiding over „Het gebed" en dhr. H. Quirijns over „Het Verzekeringswezen". Namens den Kerkeraad sprak de heer Jac. Timmermans de vereenigin- gen in hartelijke bewoordingen toe; verder brachten de afgevaardigden van zustervereenigingen uit den omtrek de beste wenschen over. De avond werd verder op zeer ge zellige wijze doorgebracht met zang enz. Van den voorzitter der J.V., den heer Dijkshoorn, die wegens ziekte de vergadering niet kon bijwonen, was een schrijven ingekomen dat aan de vergadering werd voorgelezen. Te middernacht sprak Ds. Vroegin dewey een slotwoord, waarin Z. E. dank bracht aan de afgevaardigden en bezoekers, maar bovenal aan den Hee re en opwekte in de toekomst te blij ven voortarbeiden in dienst van Koning Jezus., De tweede voorzitter der J. V., dhr. W. Spuijbroek, sprak een woord van dank tot Ds. Vroegindewey voor de goede leiding van deze bijeenkomst; op de medewerking van Z.E. in de toe komst wordt gerekend, aldus spr. De buitengewoon goed geslaagde en gezellige vergadering werd hierna be ëindigd met het zingen van Ps. 75 1 en dankgebed. De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in ver gadering bijeen. Na opening en notu len werd door den heer A. Braspenning een onderwerp ingeleid over: „De ma chine doet haar intrede". De inleider zette zijn onderwerp uieen aan de hand van de volgende punten: 1. Inleiding, 2 Wat is een machine?; 3 Het ontstaan van de machine; 4 Uitvindingen en ont dekkingen die grooten invloed op de toepassing van de machine hebben uit geoefend; 5 Omvang en toepassing van de machine; 6 Beteekenis van de ma chine voor het menschelijk leven. Op dit onderwerp volgde een leer zame bespreking. Besloten werd de twee nog restee- rende vergaderingen der club in dit seizoen in een kort tijdsbestek te hou den. De inleider sloot de geanimeerde vergadering met dankgebed. Wij vernemen dat door den heer J. van Vuuren, kantoorhouder der P. T. T. alhier, grond is aangekocht voor 'net bouwen van een woning met kan toor van dhr. A. Oosterling, zoodat het kantoor der P.T.T. alhier over eenigen tijd verplaatst zal worden. In den bocht bij de smidse van dhr. Brouwer alhier reden j.l. Dinsdag middag een luxe auto en een vracht auto van dhr. O. uit Capelle, met een flinke vaart tegen elkaar. Het luxe wa gentje werd zwaar beschadigd. De po litie heeft de schuldvraag in onderzoek. Op Maandag 17 April a.s. hoopt voor de A. R. Kiesvereeniging alhier als spreker op te treden, in verband met de verkiezingen voor de Prov. Staten, den heer C. B. v. d. Wal uit Den Bosch, met het onderwerp onderwerp: „Kan de politiek der A.R. Partij den toets der beginselen doorstaan?' RAAMSDONKSVEER. Op 27 en 28 Maart jl. werd bij de Eerw. Zusters te Raamsdonks- veer examen gehouden voor Linnen en Costuumnaaien, onder toezicht van de K K Vereeniging tot bevor dering van Industrie-onderwijs voor Meisjes »St Anna«. Aan het examen namen deel 11 cmdidalen Lingerie en 5 candidaten Cost u u m vak. Geslaagd voor Lingerie: J. van der Molen, A. Zijlmans, A. Keiler, N. Blankers, C. van Seters, D. van den Kieboom, R. de Bont, A. de Meijer, M. van Alphen, D van Kappel en Theodora vanderSande. Voor het Costiinmvak zijn ge slaagd Th, van Seters, B. van Ier- sel, L van Schijn del, Adr. Emmen en M. van Helvert. Naar we vernemen zal de Missienaaikring, van Raamsdonks veer, op 28, 29 en 30 Mei, waaron- i der dus de beide Pinksterdagen, een Missietentoonstelling houden, waai - aan tevens verbonden is eeii Fancy lair. De tentoonstelling wordt gehou den iu het St. Henricusgebouw. Door de politie werd in deze gemeente een scnippersknecht aan- gel roti en die door zijn patroon was ontslagen. Daar de jongen zonder middelen van bestaan rondzwiert, werd hij aangehouden en op tran sport gesteld naar Knollendam en naar ter beschikking van zijn ouders gesteld. In verband met de minder rooskleurigen toestand waarin de financiën van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente verkeeren, is in overleg met de kerkeraad besloten, om op Zondagen met speciale diensten een open schaal collecte te houden. De eerste maal zal zulks geschieden op Zondag morgen a.s., na den dienst waarin de nieuwe lidmaten der kerk zullen zijn bevestigd. De heer P. Schamper, ge meente-veldwachter te Kaainsdonk (durp) is in gelijke functie overge plaatst naar R'veer. Gevonden een zwart konijn. Terug te bekomen bij J. Lankhaar, Groensteeg. Naar wij vernemen is door het Polderbestuur van Groot Waspik aangekocht het veerhuis aan net Ouue Maasje, eigendom van Gebr. de Graaf. Het ligt in de bedoeling ter gelegenei tijd aldaar een nieuwe boerderij te doen verrijzen. Een stukje oudheid verdwijnt dan hier mede. Van de jongeren buiten den landhouwstand kennen er weinigen dit oude Veerhuis doch de ouderen weten zich nog goed te herinneren dat het traditie was op den dag van den Heil gen Petrus en Paulus zijn de 29 Juni, dit huis te bezoeken om er een wijl aangenaam te ver- poozen. Op 1 April e.k. zal door B.. en W. van Waspik worden aanbe steed het ter plaatse leveren van circa 3000 M3 zand voor ophooging van Gemeenteterrein. Reeds is men druk bezig de ter plaatse aanwezige zwarte grond ter bestemde plaats te hergen om de ruimte vrij te krijgen voor het te storten zand. Voor afscheiding en mede door hoogteverschil met nevengelegen terrein zal aan de Noordzijde een betonnen schutting worden geplaatst welke ook 1 April wordt aanbe steed. Aan West en Zuidzijde zal wegens vergevorderd seizoen eerst in het najaar beplanting plaats hebben. Onder leiding van den voor zitter der Chr. Schoolvereeniging, Ds. R. de Bruin, had Donderdag j.l. de Ouderavond der Chr. School plaats. Voor de pauze hield de heer J Dubbelman, hoofd der school, een lezing over «Gehoorzaamheide ge volgd door een lofrijm van den heer A P. Verhoeven op de leve ranciers van de versnaperingen,die gratis waren verstrekt. Na de pauze bracht het hoofd der school verslag uit over den cursus 1938/'39, waarna Mej. Ossen, onderwijzeres, een fragment voorlas uit één der leesboeken, getiteld »Jaapje«. Op de gebruikelijke wijze werd om ongeveer negen uur de verga dering gesloten, waarna voor de ouders nog gelegenheid was het schriftelijk werk en de resultaten van het handwerkonderwijs te be kijken. De wedstrijd WSC—Wilhelmina, wel ke oorspronkelijk voor a.s. Zondag op het programma stond, zou, volgens de Sportkroniek, wederom gewijzigd zijn en wel zoodanig, dat a.s. Zondag ESVWSC gespeeld zou moeten worden. Door het WSC-bestuur is hij den KNVB tegen deze wijziging bezwaren ingebracht en ver zocht. tien wedstrijd WSC—Wilhelmina alsnog a.s. Zondag in Waalwijk te doen vaststellen. Tot op heden was hierover nog geen bevestiging en zullen eventueel a.s. Zaterdag definitief het resultaat kunnen melden. SPRANG. S. D. O. Zaterdagmiddag werd op het SDÜ-ter- rein een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen het eerste elftal van SDO en NEO 1. Het was een ontmoeting die, niettegenstaande het slechte weer, van het begin tot het einde spannend was en waarin de spelers van beide par tijen zich geheel gaven en speelden voor wat zij waard waren. Beide vereenigin- gen gaven elkaar in kracht bijna niets toe, doch SDO demonstreerde een licht overwicht wat zij in twee doelpunten wist uit te drukken. NEO daarentegen wist slechts eenmaal te doelpunten. De wedstrijd moest eenigen tijd wor den gestaakt door den hevigen regen. Na den wedstrijd werd aan NEO, als winnaar van het SDO-nederlaagtournoof de prijs uitgereikt, bestaande uit een prachtige zilveren beker. I. V. C. B. Uitslagen van Zondag j.l.: Derde klasse E. HEC—ODC (HEC kampioen). OSCBlauw Geel WVBHVC SportersVlijm. Boys HerculesSchijndel 2 5—2 4—3 1—1 2—0 1—2 HEC kampioen. Door haar overwinning op ODC uit Boxtel heeft HEC Zondag beslag gelegd op het kampioenschap van deze af dee ling. (Men zie hiervoor elders in dit blad). Sporters en Vlijmensche Boys, twee ploegen die zoo ongeveer over dezelfde resultaten beschikken hebben hun krach ten gemeten met het resultaat, dat eerst genoemde beslag kon leggen op beide puntjes. Een mooi resultaat heelt WVB bevochten op HVC, althans, WVB dwong Heesch er toe de puntjes te deelen. .lam mer voor WVB dal de competitie bijna afgeloopen is, anders zouden de Waal wij kers er nog wel wat beter voor ko men te staan. Hercules moest haar punt jes aan Schyndel II laten, terwyl Blauw- Geel tegen de verwachtingen in het on derspit moest delven tegen OSC. Do stand is nu: HEC 17 15 0 2 30 82—29 ODC 15 9 2 4 20 50—31 Sporters 17 7 5 5 19 5051 Vlijm. Boys 16 7 3 6 17 36—29 Blauw Geel 16 6 3 7 15 5346 Schijndel 2 16 7 1 8 15 3754 Hercules 18 4 7 7 15 3549 HVC 16 6 2 8 14 44—40 OSC 16 6 2 8 14 35—39 WVB 17 1 3 13 5 23—68 WAALWIJK. R.K.V.V. HEBCULES. Het eerste elftal heeft het in haar laotste wedstryd van dit seizoen tegen Schijndel 2 niet tot een overwinning kunnen brengen. Door ziekte van een der spelers en door een onsportieve hou ding van enkele spelers was Hercules genoodzaakt dezen wedstrijd met 10 man te spelen. Niettegenstaande heeft zij Schijndel 2 goed partij gegeven en verdienen de spe lers alle lof, ondanks dezen tegenslag, voor hun hard werken. In de eerste helft speelde Hercules met den wind in den rug, doch ondanks haar zwoegen lukt het haar niet het vijande lijk doel te doorboren. In deze periode neemt Schijndel de leiding. Na de hervatting is Schijndel wel iels meer in den aanval. Bij een dezer aan vallen trapt de Hercules-linkshalf op on gelukkige wijze den hal in eigen doel, 02. Direct hierop scoort de linksbin- n envan Hercules na goed samenspel, het eerste en eengiste doelpunt. Geen der heide partijen lukt het nog te scoren en alzoo komt hel einde met een 21 over winning voor Schijndel. Het tweede en derde elftal brachten T er heter af. Het tweede elftal speelde legen het sterke Sarto 4 gelijk, 1—1. Het derde elftal speelde tegen RKTVV 5. Deze wedstrijd eindigde eveneens in een 11 gelijk spel. De wedstrijd van het b-elftal der ju nioren tegen WVB a kon wegens het slechte weer Zaterdag geen doorgang vinden. Deze ontmoeting wordt thans a.s. Zaterdagmiddag gespeeld. DRUNEN. SportersVlijmensche Boys 2 Een kamp tusschen twee bovenge noemde ploegen is altijd enerveerend en spannend en mag zich bovendien steeds in een groote publieke belangstelling verheugen, zoowel van Vlijmensche- ais van Drunensche zijde. Goed spel was door den straffen wind onmogelijk. Wel kregen we van heide kanten af en toe fraai combinatiespel te zien, doch deze momenten waren te zeldzaam om den wedstrijd voor het publiek aantrekkelijk te doen zijn en een juiste maatstaf voor de beoordeeling der spelers te kunnen geven. Om deze reden zullen we ons daarvan onthouden. Slechts voor één speler wil len we een uitzondering maken en wel Hendriks, in het Sportersdoel. Deze spe ler viel vandaag door zijn goed werk bij zonder op wat te opmerkelijk was, (laai de wind vele schoten van richting deed veranderen. Van zijn opstelling en het juiste moment van ingrijpen viel niets aan te merken. Hendriks vormde in dezen wedstrijd een klasse apart. De wedstrijd. De thuisclub speelt het eerst tegen den straffen wind in en wordt al aanstonds op eigen helft teruggedrongen. De aan vallen der Boys zijn, vooral die welke door de beide vleugels geleid worden, zeer gevaarlijk, doch steeds weet de ach terhoede de hallen te relourneeren. Keer op keer zijn de gasten terug, terwijl de thuisclub slechts sporadisch over de helft komt. Niettemin blijken deze aan vallen uiterst gevaarlijk te zijn. Zoo zien we bij een verren pass van rechts, Maas en de Boys-keeper tegelijk naar den ver vooruit gcspeelden bal loopen. Maas is sneller en geeft op 25 M. afstand een ko gel op het Boys-doel. Eenieder verwacht een doelpunt,' doch als de bal ongeveer 2 M. van de roos verwijderd is, blijkt de tegenwind sterker en komt de keeper aldus te hulp. Even later krijgt dezelfde speler wederom een kans voor open doel, doch bij het stoppen verliest hij den bal uit het oog die vlak .achter zijn voeten ligt en de linksback weet weg te trappen. Kort voor het einde krijgen de Boys een penalty toegewezen, die naast den paal wordt geschoten. Na de rust is de thuisclub voor liet grootste deel iu het offensief. Reeds \iij spoedig weet Stiphout tactisch Over den keeper heen te plaatsen, doch dit doel punt wordt terecht wegens buitenspel van v. d. Zanden geannuleerd. Weinige minuten later weet dezelfde speler han dig eenige tegenstanders te passeeren en plaats op dezelfde wijze den bal in het doel. De Boys-keeper maakte tweemaal de fout door zich te ver voor het doel op te stellen, hetgeen de oude tactische rot Stiphout handig uitbuitte. De Boys zijn hierdoor nog lang niet ge slagen, hetgeen zij aantoonen door een gevaarlijk offensief. Zy weten herhaalde lijk in de Sportersvestc door te dringen, waar Hendriks zich in laatste instantie kranig weert. De gasten troffen het slecht dal Voogd en Verhoeven wederom goed in vorm waren. Een dot van een kans ging voor de Boys verloren door een kans, zooals Maas die in de eerste helft kreeg. De thuisclub zag het gevaar tijdig in en verhoogde het tempo, waardoor aan het Boys-overwicht een einde kwam. Van der Zanden schoot eenmaal van korten afstand lagns den paal, terwijl Maas, steeds zwaar gedekt, geen gelegen heid kreeg te schieten. Kort voor het ein de profiteerde hier de rechtsbuiten Pul les heel handig van, door op een pass van Maas onverwacht laag in den achter onderhoek te schieten. Een fraai onhoud baar doelpunt. De Boys trachtten nog de bekende eer te redden, doch de Sporters defensie was onvermurwbaar. St. JOACHIMSMOER. S. D. Z. Onze R.K.V.V. „S.D.Z." heeft zich uit de competitie teruggetrokken. Een tekort aan spelers heeft haar daartoe gedwon gen. Laten we hopen, dat de terugtrek king slechts tijdelijk mag zijn cn dat meer animo de jongens bezielt om weer spoedig met een elftal uit te kunnen ko men. DUSSEN. R.K.V.V. BE READY. Be Ready behaalde Zondag j.l. uit spelende tegen DSV 2 slechts een 11 ge lijk spel. Na de mooie prestatie tegen Gilze 2 hadden we eigenlijk beter ver wacht. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l.; Eerste klasse. St. Mich. Gestel 2Nieuwkuijk 30 ODC 2Concordia 13 AvantiJ. v. Arkel 11 Zwaluw 2Juliana 43 ODI 2VFC 2—3 Tweede klasse. SVD 2Heracles 13 Sporters 2Herpt. Boys (scheidsr. niet opgekomen). Vlijm. Boys 2Concordia 2 12 Derde klasse. NieuwkuijkVlijm. Boys afgel. ConcordiaHintham 05 SVD 3— OSC. 2 1—4 Sporters 3Zwaluw 3 afgel. Eerste klasse. Ondanks het gelijke spel hebben de Jantjes zich noe als nummer één kunnen handhaven, want Juliana moest de kost bare punten met 43 hij Zwaluw 2 la ten. Dat Nieuwkuijk in Gestel geen over winning zou behalen hadden wij voor zien, maar met de 30 nederlaag heefi zij ons toch wel teleur gesteld. Concor dia legde bij de ODC-reservcs evenals alle andere ploeeen beslag op de winst- ounten, terwyl VFC deed of er niets ge beurd was cn bij ODI 2 met 43 won. De stand is: T. v. Arkel 15 10 4 1 24 46—13 MSV 16 8 5 3 21 38—22 Juliana 17 9 3 5 21 62—37 VFC 14 8 3 3 19 50—21 Concordia 14 6 5 3 17 3941 Zwaluw 2 16 8 1 7 17 56—40 ODI 2 14 6 3 5 15 32—30 Avanti 14 4 3 7 11 30—43 St. M. Gestel 2 15 3 2 10 8 16—56 Nieuwkuijk 11 3 1 7 7 27—42 ODC 2 14 0 0 14 0 13—6S Tweede klasse. De kampioenen, Vlijmensche Boys 2, hebben moeten ondervinden dat er toch nog een sterkere ploeg in haar afdeeling is dan zij. Concordia 2 versloeg hen op eigen veld met 21. De wedstrijd in Drunen ging niet door omdat de scheids rechter niet opgekomen was en men het beter achtte, dat deze wedstrijd niet ge speeld werd. Heracles won bij SVD 2 met 31. De stand is: Vlijm. Bovs 2 14 13 0 1 26 63—22 Concordia 13 10 1 2 21 37—18 Heracles 13 8 2 3 18 39—33 TVC 14 4 4 6 12 30—29 Snorters 2 13 5 0 8 10 35—41 SVD 2 14 3 4 7 10 29—30 Herpt. Bovs 10 2 2 6 6 12—28 VJC 13 0 1 12 1 15—57 Derde klasse. Enkele wedstrijden gingen hier niet door. Hintham handhaafde haar eerste plaats door hij Concordia 3 met 50 te winnen. OSC 2 won normaal met 41 bij SVD 3. WIELRENNEN. beurde. De verklaringen van de getui- gen-deskundigen lieten ruimte voor de voorstelling, dat aan een ongeval kon worden gedacht. fv DE WIELERKAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. De wielerkampioenschappen van Ne derland 1939 op de baan, voor sprint, achtervolging en stayers, zullen worden verreden op 22, 23 en 25 Juli a.s. op de stadionwielerbaan te Amsterdam. NEDERLANDSCHE SPORTTAAL. Wanneer een buitenlander naar zijn radio luistert en hij draait er een Neder- landsch station op, zal hij verstomd staan van de verschillende talen die hij daar hoort spreken of liever gezegd zin gen. De melodieuse stemgeluiden die den aether doorklinken zingen dan meestal Duitscli, Engelsch of Fransche liedjes. Wat moet zoo iemand denken van on ze cultuur. Wanneer zoo'n zelfde buitenlander echter een bezoek bracht aan ons lieve Vaderland cn hy bezocht er achtereen volgens een voetbal-, hockey- of tennis wedstrijd, dan zou zijn verbazing nog toenemen, want daar zijn alle vaktermen Engelsch. Het wordt hoog tijd dat hierin ver andering komt. Onze taal is ryk genoeg om de ver schillende buitenlandsche woorden, als corner, off-side, stick, game, door goede Nederlandsehe termen te vervangen. Daarom stemt het tot voldoening dat in de vergadering van de Nederlandsehe Sportpers, alwaar Prof. Dr. P. Geyl uit Utrecht hetzelfde naar voren bracht, alle aanwezige journalisten van harte het voorstel toejuichte. Inmiddels is reeds een commissie be noemd om voor een en ander zorg te dragen. 's-HERTOGENBOSCII. Uitspraken. De Kantonrechter wees o.m. de vol gende vonnissen: P. v. L., Drunen, vuurwapenwet, 3 boete H. A. S., Waalwijk, vuurwapen- wet, 10 boete W. V., Waspik-Boven, geen achterlicht, 3 boete T. v. d. L., Raamsdonk, rijwiel zonder licht, 2 x 2.50 boete H. H. v. I)., Waalwijk, rywiel onbeheerd, 2 boete C. S., Veen, mollenwet, 5 boete G. v. d. L., Loonopzand, veiligheid verkeer, 3 boete W. M. v. H., Waalwijk, links houden, 3 boete W. v. E., Waalwijk, rijwiel zonder licht, 2 x 2.50 boete. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 78.3U uur. Gym nastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O.S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis L. Si hooi. - Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub Waalwijk« in Café- Rest. «De Molenvliet^. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten 1, van 6.J0-- 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Theater Musis Sacrum »Rosalie«. Vrijdag 8,15 uur Luxor Bioscoop «Hotel de la Poste«. »De Eendracht« Zaterdagmiddag van half 4 tot half 5 inmanden duiven voor oefenvlucht vanuit Breda. De doktoren van H. K. H, Prinses Juliana hebben officieel medegedeeld dat de gezondheidstoestand van H., K. H. in alle opzichten uitstekend is. Madrid, de hoofdstad van Spanje, heeft zich aan de troepen van Franco overgeven bijn 21 /3 jaar nadat de nationalisten met 't beleg begonnen. Tegelijkertijd heeft generaal Miaja aan generaal Franco getelegrafeerd, dat hij het geheele republikeinsche gebied onvoorwaardelijk overlevert. Alle republikeinsche troepen heb ben instructie gekregen, geen verzet meer te bieden. De nationalistische troepen zijn enthousiast begroet door de bevol king, Madrid binnengerukt. De on neembare hoofdstad is zonder slag of stoot bezet, nadat de republikein sche troepen zich onvoorwaardelijk hadden overgegeven. Het straatbeeld is in een omme zien veranderd. Na 2/3 jaar van oorlog en ontbeeringen, kan Madrid herademen, de vreugde over het einde van den burgeroorlog is algemeen. De verdedigingsraad is naar Va lencia vertrokken, om daar de over gave te regelen, alleen Besteiro is Madrid op post gebleven,om al zijn invloed aan te wenden voor de handhaving van de rust. ARBEIDER UIT BERGEN VRIJGESPROKEN. Het drama te Koedijk. De rechtbank te Alkmaar heeft gis teren den arbeider uit Bergen, tegen wien de officier van justitie, rar. v. d. Feen de Lille, veertien dagen geleden levenslange gevangenisstraf had ge- eischt in verband met het drama te Koe dijk, vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De rechtbank gelastte de on middellijke invrijheidstelling van ver dachte. Verdachte zat sinds October 1938 in voorarrest, onder beschuldiging, dat hij op 2 Januari opzettelijk te Koedijk met een huurauto in het water was gereden, om zijn vrouw en vier kinderen van het leven te berooven. Drie van zijn kin deren, meisjes van drie, vier en vijf jaar, zijn hierbij om het leven gekomen. De rechtbank achtte het wettig en overtuigend bewijs van hetgeen ver dachte bij dagvaarding ten laste was gelegd, niet geleverd. Wel achtte zij bewezen de verklaring van getuige Dekker, dat verdachte het voornemen heeft gehad, zijn vrouw en kinderen van het leven te berooven, doch zij be twijfelde, of verdachte den opzet daar toe heeft gehad, ten tijde van het ge- Verschenen is de brochure van bovenstaanden titel, zijnde de 16 Maart publicatie van de Alg^meene Nederlandsehe Verkeersfederatie te 's Gravenhage. Deze 10 bladzijden bevattende brochure bevat een zeer interessante en goed gedocumenteerde verhan deling over verkeerspolitiek en het verdand tusschen de verkeerspolitiek en het defensiebelang. Vooral in dezen tijd van politieke strubbelingen is het lezen van deze brochure, die een juister inzicht beoogt in dit gioote en voorname vraagstuk van zeer veel belang. Voor nadere inlichtingen bovenstaand adres. 60965 a f 1— per mud en alle soorten Alles thuisb. zorgd. Bij C. VERHOEVEN-Rutters Capelle—Nieuwe vaart. Verkrijgbaar: De laatste 8 dagen van den voorverkoop Trekking 6 aPRL a.s. Nog enkele loten in portefeuille voorradig. Ooedgek. bij beschikking van den Minister van Justitie 1 Aug. 1938 2e afdeeling A No. 1196. Hoogachtend, REUS' GELUKSKANTOOR Pastoor Kuipersstr. 12 WAALWIJK. kunnen inlichtingen ove' de leer en gebruiken der Kitho- lieke Kerk gratis verkijgen bij bet 51491 Diocesaan Inlichtingen.Bureau Papenhulst 5 DEN BOSCH Lectuur wordtgratis toegezonden

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6